Dodelijk ongeval Hoogovens voor Haarlemse rechtbank AGENDA 3 Opstappers van reddingboten maakten luchtreis in de „sling" Kort en bondig V Supralux Tegen opzichter die hijskarwei leidde 2 weken hechtenis geëist Koninklijk paar in mei naar Oostenrijk Vader verdronk ongelukkig kind Schoonvader zette man aan tot doodslag Hogere ambtenaren zijn teleurgesteld M.L.D. oefende op de Noordzee in het „man overzetten Drie percent hoger loon voor de sigarenmakers Overdag dooi WIN 'n JUNCKER-Quickstaart-BROMMER SIGARENWOORDEN VORMEN VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 Santpoortse huisvrouwen gaan nieuwe voorzitster kiezen ter waarde van f. 800.- OOK AL AAN DE SIGAAR? Tien jaar geëist Kerkelijk nieuws Eis van acht jaar Haarlem Velsen-lJ midden Toch demping van Utrechtse singels? Houding van vakbonden wordt gecritiseerd Herindeling van gemeenten in Vechtstreek Dp Haarlemse rechtbank heeft zich don derdag bijna twee uur bezig gehouden met de toedracht van een bedrijfsongeval in de Stroophal bij Hoogovens in IJmuiden dat op 28 juni van het vorig jaar het leven kostte van de heer M. J. van de Dobbel steen. Bij het hijsen van een 24.000 kg zware stalen plaat, een zogenaamde kraan- baanligger, knapten enkele kabels waar aan het gevaarte hing af met het gevolg dat de heer Van de Dobbelsteen, die bij het hijswerk hielp, door de vallende plaat zo ernstig werd gewond dat hij kort daarop' overleed. Beschuldigd van dood door schuld stond een 47-jarige bouwkundig opzichter, die het toezicht en de leiding bij het kar wei had, terecht. Volgens de tenlasteleg ging zou hij hoogst roekeloos en onvoor zichtig, ondoordacht en ondeskundig zijn opgetreden onder meer door zich er niet voldoende rekenschap van te hebben ge geven dat de staaldraadstroppen op de plaatsen waar deze in aanraking kwamen met de scherpe kanten (flenzen) van de stalen plaat afdoende tegen doorsnijden waren beschermd. De officier van Justitie achtte de bouwkundig opzichter schuldig aan het ongeluk en eiste tegen hem twee weken hechtenis. De verdachte was tijdens de behandeling van de zaak enkele malen zijn ontroering niet meester. Vooral toen uit verklaringen van enige deskundige getuigen bleek, dat de oorzaak van het breken van de stalen kabels niet gezocht moest worden in het ondeskundig leggen van de stroppen om de kraanbaanligger en het ophijsen daar van, maar waarschijnlijk in een verborgen gebrek van een of meer staaldraden. De verdachte vertelde dat hij niet van het begin van het hijswerk daarbij het toezicht en de leiding had gehad. Hij had deze taak overgenomen van een collega toen de kabels al om de kraanbaanlig ger waren gelegd. Hij had ter bescher ming van de stroppen op enkele plaatsen stalen pijpen gelegd tussen de scherpe kan ten van de last en de staalkabels. Het be trof hier geen ongewoon karwei. Toen de kraanbaanligger door een loopkraan uit een wagon was gehesen en de plaat niet in evenwicht bleek te hangen had hij de arbeiders onder wie Van de Dobbelsteen order gegeven de last vast te pakken om haar weer in balans te brengen. Vlak daarop stortte het gevaarte omlaag. Een montagewerker die er bij was ge weest verklaarde dat enige arbeiders op verzoek van de verdachte op de last waren gaan staan om het evenwicht te herstellen. De afdeling Santpoort van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen komt donderdag 22 februari in de Duinpan te Santpoort-Zuid in jaarvergadering bijeen. Het belangrijkste punt dat daarbij ter ta fel komt is de verkiezing van een nieuwe voorzitster. Mevrouw N. Snoep-Binger treedt namelijk als zodanig af. Het bestuur heeft mevrouw H. A. A. Hoekstra-Leezer bereid gevonden zich candidate te stellen voor de opengekomen plaats. De vergade ring begint om 14 uur. Na de pauze zal mevrouw P. van Leer-Opdam een cause rie houden over haar verblijf in Australië. De agenda voor deze maand vermeldt: donderdag 8 februari 10.30 uur: contact ochtend te Velserend, causerie door me vrouw C. E. M. Koomen-Koning. Woensdag 14 februari, 20 uur: tuincursus door de heer Jager in de „Toorts". Donderdag 15 februari 20 uur excursie naar kousenfa- briek HIN. Woensdag 21 februari 14 uur: Nederlands Danstheater in de Haarlemse schouwburg. Donderdag 22 februari, 14 uur jaarvergadering en lezing door mevrouw Van Leer-Opdam. Woensdag 28 februari 20 uur: tuincursus in de „Toorts". Ook voor de komende maanden zijn reeds de vol gende programmapunten bekend: 13 maart voordrachtmiddag door mevrouw Aaf van Gestel; 17 april: jubileumdag te Hilver sum; 10 mei: lezing over „Glas en Film" van Bert Haanstra; 28 mei: excursie naar Leerdam. Behalve het slachtoffer konden allen na het breken van de staaldraden tijdig eraf springen. Een technisch-hoofdambtenaar van de Arbeidsinspectie zei dat het uitdrukkelijk verboden is op een last te staan als deze van de grond is. Volgens deze getuige had den de stroppen beter tegen de scherpe kanten van de kraanbaanligger beschermd moeten worden. Uit zijn onderzoek had hij vastgesteld dat de staaldraden waren af geknapt daar waar deze scherpe randen het sterkst op de kabels hadden gedrukt. Andere oorzaak Een lid van de veiligheidsdienst van Hoogovens zei echter te hebben geconsta teerd dat de stroppen slechts op twee plaat sen gebroken waren als gevolg van door snijding door scherpe kanten van de last. De overige breuken moesten volgens deze getuige een andere oorzaak hebben gehad. Nog positiever in zijn verklaringen was de volgende getuige, een chef van de af deling kraanbouw van Hoogovens. Voor de ze dèskundige stond het niet vast dat het breken van de kabels het gevolg is ge weest van een verkeerde hijsmethode. Hij had een trekproef genomen met kabels van hetzelfde soort als toen werden ge bruikt. Daarbij was duidelijk gebleken dat deze kabels volkomen berekend waren om een last te dragen van een gewicht, afme tingen en vorm als van de kraanbaanlig ger. Verrassende wending De behandeling van deze strafzaak kreeg een verrassende wending toen de officier van Justitie naar aanleiding van de tegen strijdige getuigeverklaringen de rechtbank verzocht het proces te verdagen ten einde nog meer deskundigen te horen. Na raad kamer wees de rechtbank dit verzoek af. De officier van Justitie vroeg toen enke le aanvullingen aan de tenlastelegging 1e mogen toevoegen voornamelijk betrekking hebbende op de wijze waarop de stroppen waren gesloten (door middel van een z.g. harpsluiting). De rechtbank en de raads man van verdachte, mr. W. H. Vermeer uit Amsterdam, hadden daartegen geen bezwaar. Ernstig tekort In zijn requisitoir zei de officier van Jus titie dat verdachte ernstig tekort is ge schoten in zijn verantwoordelijke taak. De stroppen waren ondeugdelijk bevestigd en verdachte had zich er beter van moeten overtuigen dat de door hem toegepaste hijs methode geen gevaar kon opleveren. De officier achtte het tenlastegelegde, dood door schuld, bewezen. Mr. Vermeer betoogde dat de schuld aan het ongeluk niet bij zijn cliënt lag, maar bij diens collega voor wie hij moest inval len. Deze immers had de kabels om de last bevestigd. Volgens de raadsman moe ten de kabels een verborgen gebrek heb ben vertoond. Ook het feit dat verdachte order had gegeven op de last te gaan staan om deze in evenwicht te houden kan hem niet worden verweten omdat deze me thode bij 't bedrijf waar hij werkt iets heel normaals is en zelfs in het handelsmerk tot uiting komt. Mr. Vermeer concludeer de tot vrijspraak of ontslag van rechtsver volging. De rechtbank zal donderdag 15 februari uitspraak doen. Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen van 21 tot 24 mei een officieel be zoek aan Oostenrijk brengen. Vorig jaar heeft president Schaerf van Oostenrijk een officieel bezoek aan Neder land gebracht. Advertentie of een der vele andere machtige prijzen waaronder: 3 draagbare radio's, pick-up, 2 pers.-tent, 100 platenbonnen, fototoestel len, 400 bioscoopbonnen en duizenden sigaren. Dit moet u doen: Schrijf op een briefkaart de zin die u uit de sigaren- letters heeft gevonden. Vermeld duidelijk uw naam, adres, woon plaats en leeftijd. Stuur de briefkaart in vóór 6 februari 1962 aan Postbus nr. 309 te Eindhoven. De antwoorden zullen worden beoordeeld door een jury, wier uitspraak bindend is en waarover niet kan worden gecorrespondeerd. De rechtbank in Den Bosch heeft de zaak behandeld tegen een inwoner van Schijndel, die in september van het vo rig jaar zijn 3-jarig zoontje door verdrin king om het leven heeft gebracht. Het was een kindje, dat zowel geestelijk als lichamelijk gehandicapt was. De ouders hadden herhaaldelijk gepoogd in een in richting onderdak en verpleging voor de jongen te vinden, maar steeds zonder re sultaat, omdat de voorschriften van de gestichten het niet toelieten. De vader heeft zich daarop in zijn wan hoop van het kind ontdaan. Terwijl zijn vrouw afwezig was heeft hij het kind zo lang met het hoofd onder water in een teil gehouden tot de levensgeesten waren geweken. De officier van Justitie had begrip voor de situatie waarin verdachte zich heeft bevonden. Toch achtte hij een moord verschrikkelijk en ontoelaatbaar, dat hij vond een afschrikwekkende straf te moe ten opleggen. Hij eiste tien jaar gevange nisstraf. De raadsman, mr. Thoolen betoogde, dat wanneer de maatschappij haar taak en plicht gekend had, dit ongeluk niet was gebeurd. Hij zei, dat als de leden van de Tweede Kamer thans spreken over vergeten groepen, zij daar in de eerste plaats deze groep van ouders toe moeten rekenen. Centra voor kinderen als waar het hier om gaat achtte hij dringend no dig. Hij bepleitte ontslag van rechtsver volging op grond van een tijdelijke gees tesstoornis bij zijn cliënt. Utspraak op 15 februari. Geref. Kerken Tweetal te Rotterdam D. H. Borgers te Hoogeveen en G. Veeneman te Amersfoort. Oud-Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Doorn en te Giessendam H. Wiltink te Doetinchem. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Amsterdam (Mui- derkerkgemeente A) B. J. van Tent, vica ris aldaar (Jeruzalemkerkgemeente) - idem tot vicaris te Katwijk aan Zee (wijkge meente Noord-Oost) drs. J. Broekhuis, kand. te Barneveld. Voor de rechtbank in Den Bosch heeft terecht gestaan een 34-jarige man uit Uden, die in juni van het vorige jaar in Odiliapeel de vriend van een van zijn schoonzusters, B. Rovers, met een mes zo danig in het bovenbeen heeft gestoken, dat de man kort daarop overleed. Verdachte legde een volledige bekente nis af. Hij had Rovers opgewacht in op dracht"van zijn schoonvader, di'd 'èr teer tegen gekant was, dat Rovers omgang had met zijn dochter. Daarom had hij' ver dachte gevraagd om Rovers een afstraf fing te geven. Volgens verdachte had hij hem ook het mes gegeven. Tussen ver dachte en het slachtoffer was een hand gemeen ontstaan waarbij verdachte kwaad zou zijn geworden en het mes had getrok ken. Zowel de officier van Justitie als de raadsman, mr. Hulsman uit Den Bosch, wezen erop dat verdachte nog niet eerder met de politie in aanraking is geweest. Zij schetsten hem als iemand met een zwak en serviel karakter, die een willoos werktuig is geweest van zijn schoonvader. De officier achtte het bewijs van de doodslag geleverd en eiste acht jaar ge vangenisstraf. De raadsman meende lot bij zijn cliënt geen opzet tot doden aanwe zig is geweest, hij concludeerde tot mis handeling de dood ten gevolge hebbend. Advertentie DR.E. J. SWAAB'S VERENIGDE FABRIEKEN Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.. Neder landse Comedie met „Caroline", van So merset Maugham; regie: Jan Teulings. BIOSCOPEN Cinema Palace: 14, 19 en 21.15 u.: „Slavin van Rome", 18 j. Frans Halstheater: 14, 19 en 21.15 u.: „Het recht om te mogen leven", 18 j. Lido Theater: 14, 19 en 21.15 u.: „Fanny", 14 j. Zondag 11 u.: „Paradijs onder de hori zon", a.l. Luxor Theater: 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de wassen beelden", 18 j. Minerva Theater: vandaag 20.15 u., za terdag en zonHag 19 en 21.15 u.: „Avontuur in New York", 18 j. Zaterdag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Watt en '/j Watt in de penarie", a.l. Rembrandt Theater: 14 en 19.30 u.: „De kanonnen van Navarone", 14 j. Zondag 11 u.: „Droomreis door Amerika", a.l. Roxy Theater: 14.30, 19 en 21.15 u.: „De duivel van Diablo", 14 j. Studio Theater 14.15, 19 en 21.15 u.: „La Notte", 18 j. Theater Monopole (Zandvoort): vandaag tot en met zondag 20 u.: „Duel op de At lantic", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Museum „Het Huis Van Looy" (Kam perlaan): Tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en tekeningen van A. Miolée: 10-12.30 en 13.30-17 u.; zondag 14-17 uur. Tot febtuari. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen van de IJmuider schilder I. van der Gaag: 9-17 u. Tot 4 februari. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen en schilderijen van H. van Tongeren: 10-22 u. Tot 1 maart. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 2 FEBRUARI City-theater, 19.30 u.: „De kanonnen van Navarone". Rex-theater, 20 u.: „Onderwereld". Rooswykerhof, 2022 u.: Tentoonstel ling „Scherf en prent". ZATERDAG 3 FEBRUARI City-theater, 19.30 u.: „De kanonnen van Navarone". Rex-theater, 20 u.: „Onderwereld". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 u. Rooswjjkerhof, 1417 u.: Expositie „Scherf en prent". Aan de gemeenteraad van Utrecht zal een nieuw verkeersplan worden voorgelegd dat een gedeeltelijke demping van de Utrechtse singels inhoudt. De gemeenteraad van Utrecht besloot in december 1950 met 24 stemmen tegen 21 stemmen het verkeersplan, dat door de inmiddels overleden Duitse verkeersdes- kundige prof. Feuchtinger was opgemaakt, te aanvaarden, maar te proberen de sin gels te behouden. Aan de Rotterdamse stedebouwkundige ir. J. A. Kuiper werd opgedragen de mogelijkheden te onderzoe ken van de aanleg van een ringweg zonder dat de singelgrachten worden opgeofferd. Ir. Kuiper is niet in zijn opdracht ge slaagd. Er zal nu een tussenoplossing aan de gemeenteraad worden voorgelegd, die een gedeeltelijke demping van de Utrecht se singels inhoudt. Het bestuur van de Centrale van Hogere Ambtenaren is teleurgesteld dat de rege ring niet dadelijk na beëindiging van het overleg inzake de salarissen van het over heidspersoneel op 18 december een beslis sing heeft genomen aangaande de door haar te treffen voorzieningen, temeer daar de regering kennelijk overtuigd is van de noodzaak op korte termijn tot salarisver hoging over te gaan en daartoe ook be voegd is, aldus een mededeling in „Com mentaar", het orgaan van de centrale van hogere ambtenaren. In hetzelfde nummer van februari wordt stelling genomen tegen het stand punt der vakbonden in deze kwestie. „Zo ooit duidelijk is aangetoond dat de bewa king der belangen der hogere ambtenaren nimmer aan deze bonden kan worden toe vertrouwd, dan is dit thans wel het geval. Eveneens is nog eens onderstreept dat af zonderlijk overleg voor de hogere ambte naren gewenst is". De schrijver stelt dat allerminst in het regeringsvoorstel geheel aan de wens der Centrale een salarisverhoging van ge middeld vijftig percent is voldaan, ter wijl naar de mening der Centrale de ter mijn van verwezenlijking der voorgestelde verbetering te lang is. Het is bovendien een weinig fraaie figuur, indien men ener zijds erkent dat er een grote achterstand is terwijl men anderzijds een verbetering eerst over drie jaar verwezenlijkt wil zien. De Centrale is bevreesd, dat de voorge nomen maatregelen niet van voldoende kracht zijn om de uittocht, juist van de jonge hogere ambtenaren voldoende tot staan te brengen. De schrijver, die mi nister Toxopeus lof toezwaait, spreekt ten slotte van een in het nationale belang ver eiste radicale oplossing. MEN WEET HOE HET IS met die „jongens" van de Marineluchtvaartdienst, die piloten van de reddinghelikopters. Zij kunnen bij wijze van spreken een kanten dameszakdoekje uit een slordige hoop afval oppikken en dan met een mengeling van overschillige vriendelijkheid en charme na dat karwei naar beneden grijnzen, de duim in de witte lef-handschoen opsteken en dan met hun boosaardig grommende machine verdwijnen. Dezer dagen hebben deze piloten voor de kust van Noord- wijk, waarbij de Sikorsky S-55 „Cleopatra", de reddingboten „Brandaris" van Scheve- ningen en de „Neeltje Jacoba" van IJmuiden het overbrengen van mensen en bran cards tussen twee schepen in de praktijk beoefend om zodoende de bemanningen vertrouwd te maken met de mogelijkheden van de marine-wentelwieken. De Sikorsky verscheen boven de „Bran daris", die op 2,5 mijl uit de kust bij Noordwijk rollend en stampend lag te wachten. Toen de „Neeltje" haar komst als een witschuimende stip aan de horizon had aangekondigd kon het met gebaren taal ingeleide ophalen en afzetten van brancards en opstappers beginnen. Verbinding tussep reddingboten en heli kopters bestaat er niet, want de radio van de vliegtuigen werkt op een andere frequen tie dan die van de reddingboten. Wanneer verbinding noodzakelijk is, worden de he likopters geassisteerd door Grumman Trackers, die via de kustwacht en de ba sis berichten kunnen uitwisselen tussen reddingboten en helikopters. Moeilijk ALLES GING DUS in gebarentaal. De „Brandaris" voer met een snelheid van vijf mijl met de kop in de wind. De „Cleo patra" zakte langzaam. Aan stuurboord hing korporaal-vliegtuigmaker J. Bergman uit de geopende cabinedeur met in zijn hand de lierkabel, waaraan een brancard was bevestigd. Gespannen keek hij naar beneden. Ondanks de geringe hoogte moet het dek van de „Brandaris" wel bijzonder klein en beweeglijk zijn geweest. Iedere keer wanneer de helikopter over de boeg heen en weer zwaaide, werd of de „Cleo patra" of de „Brandaris" weggeslagen. Steeds lager zakte de wentelwiek en even leek het alsof de onverwacht omhoog ge smakte boeg in de buik van het toestel zou boren. Even later zag echter korporaal Bergman zijn kans schoon en bijna zonder moeite belandde de brancard in de han den van de bemanning van de reddingboot. In de „sling". Terug kwam de kabel, maar nu met een „sling", om opstapper Cor den Duik om hoog te hijsen. Steeds weer opnieuw pro beerde de uit de helikopter hangende kor poraal de „sling" op het dek van de wild slingerende reddingboot te mikken. Ver geefs. Weg schoot de „Cleopatra" om van achter weer terug te komen, nu zo lang, dat het even leek of de rotorbladen het topje van de achtermast zouden raken. Maar het lakonieke gezicht van de eerste vlieger luitenant-ter-zee O. C. J. Timmer met naast zich de tweede vlieger, de adjudant-onderofficier-vlieger S. Wassen- berg was een geruststelling. De „Cleopatra" bleef maar hangen en korporaal Bergman maakte onbegrijpelij ke handgebaren. K.N.Z.H.R.M.-adjunct directeur Ch. van der Zweeg gebaarde te rug tot het eindelijk duidelijk werd dat de vliegers het op het achterdek wilden pro beren. Maar om daarvan een man omhoog te hijsen zou de mast gestreken moeten worden in zee een onbegonnen karwei. Daarom maar weer naar het voordek. En toen lukte het. Na wat heen en weer ge- zwabber kon opstapper Den Duik de „sling" grijpen en omdoen. Hij zwaaide van het dek weg om in de dikke buik van de wen telwiek te verdwijnen. Voor de wind Maar daarna moest hij op de al erg tekeer gaande „Neeltje" van schipper L. t Hart worden gezet. De „Neeltje" lag rus tig voor de wind en de „Cleopatra" kon met de stuurboordzijde tegen wind in zo over de boeg schuiven en zijn last laten zakken. Stuurman Nico Oldenburg van de „Neel tje" kreeg de „sling" nu om en werd naar de „Brandaris" gebracht. Maar daar werd de nieuw gevonden manoeuvre (het voor de wind bijna stilliggen) niet begre pen voordat korporaal Bergman een ge baar op zijn zitvlak had gemaakt. Deze ge- dachtenassociatie wordt door iedere zee varende wel begrepen. Toen was het verder kinderspel. De IJmuidense stuurman kwam aan boord en het spelletje met de brancard werd her haald. Daarna was het de beurt aan op stapper Jacob Pronk om een luchtreisje te maken. Toen de oefening was afgelopen, bleek aan beide zijden veel duidelijk te zijn geworden. Een verdere uitwisseling van gegevens tussen de M.L.D. en de K.N.Z.H.R.M. zullen er voor zorgen dat het werken met helikopters voortaan nog vruchtbaarder kan worden. Werkgevers en werknemers in de siga- renindustrie zijn het eens geworden over een loonsverhoging van drie percent over het loon met inbegrip van premies en toe lagen. Aan stukloners wordt een verhoging van ƒ3.15 per week gegeven, waarmee wordt tegemoetgekomen aan de wens van de vakorganisaties het basisloon van de stukwerkers omhoog te brengen. De werknemersorganisaties zijn er niet in geslaagd het verschil tussen georgani- seerden en ongeorganiseerden in de CAO tot uitdrukking te brengen. Zij hadden de georganiseerden een bovenwettelijke uit kering willen geven in geval van ziekte. De nieuwe AO geldt met terugwerkende kracht vanaf 1 januari jl. De minister van Binnenlandse Zaken heeft een wetsontwerp tot gemeentelijke herindeling van de Utrechtse Vechtstreek ingediend. Hij stelt voor de gemeenten Loenen en Vreeland tot een nieuwe ge meente Loenen samen te smelten. Voorts wordt het grondgebied van de gemeenten Ruwiel en Loenersloot over de gemeenten Breukelen en Kockengen verdeeld. De ge meente Nigtevecht zou voorlopig ongewij zigd blijven. De grenswijzigingen worden nodig geacht in verband met. te verwach ten ontwikkelingen in het gebied van fo rensenvestiging en van industriële ontwik keling. Voorgesteld wordt voorts Oukoop en Nieuwer ter Aar met het grootste deel van Loenersloot en het noordoostelijke deel van Ruwiel bij Breukelen in delen, Portengen bij Kockengen en Kortrijk deels bij Breukelen en deels bij Kockengen. Lotto. De kantonrechter in Den Haag heeft de 49-jarige P. V. uit Den Haag ver oordeeld tot twee maanden gevangenisstraf wegens overtreding van de Loterijwet. Hij had deelneming aan de Duitse „Lotto" in Nederland opengesteld. Onlangs had de kantonrechter drie andere promotors van de „Lotto" tot veertien dagen veroordeeld. Zes sub-agenten kregen toen een boete van 75 gulden. Drie jaar. De rechtbank te Amster dam heeft een 28-jarige stratenmaker wegens verkrachting van een 14-jarig meisje in zijn woning veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf en terbeschikking stelling der regering. Zijn 24-jarige echt genote had het meisje in opdracht van haar man onder een voorwendsel in huis gelokt. Door stroom gedood. In Utrecht liet de 50-jarige heer A. P. van der Haar zich in een schoenenwinkel door een pedicure behandelen. Toen de pedicure even weg liep, botste zij tegen een staande lamp op, die begon te schommelen. De heer Van der Haar wilde de lamp grijpen en werd door de stroom getroffen. Hij was op slag dood. Na het ongeluk ontdekte men dat de lamp door een defect onder spanning stond. Verduisterd geld vergokt. Onmiddel lijk na zijn indiensttreding als boekhouder bij een aannemingsbedrijf in Rotterdam is een 45-jarige Rotterdammer in de boeken van dit bedrijf gaan.knoeien. Zijn verkeer de praktijken kwamen bij een accountants onderzoek aan het licht. Van de 10.000, die hij had verduisterd, was riiets meer over. Hij beweerde het geld met gokspelen verloren te hebben. Fatale val. In een ziekenhuis in Am sterdam is de 43-jarige heer H. Denkers overleden, die maandagavond van een juist wegrijdende tram stapte en viel. Met een hoofdwond werd hij in het ziekenhuis opgenomen, waar hij thans is overleden. Verwijderd. De heer L. J. van der K. te Delft, die opnieuw als vertegenwoor diger van de „Partij van Woningzoeken den" als lid van de gemeenteraad van Delft was geïnstalleerd, moest kort daarop uit de vergaderzaal worden verwijderd. Hij trachtte de vergadering op te houden door bij elk voorstel hoofdelijke stemming te vragen. Nadat hij eerst een waarschu wing van de voorzitter in de wind had ge slagen, heeft hij zich op bevel van de bur gemeester uit de vergaderzaal verwijderd. Hij was na de laatste raadsverkiezing lid van de raad geworden, maar had ruim een jaar geleden ontslag genomen wegens ge zondheidsredenen. Enige maanden geleden was hij opnieuw benoemd. Raad van State. Aan de heer J. Th. Furstner is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Raad van State. Advertentie iib'i "HllilllllllllllllllllllllllllllllllMllllllllllllllllllllllllllillllll Het K.N.M.I. deelt mede: Een rug van hoge druk, die zich uitstrekt van de Golf van Biscaye tot de Noordelijke IJszee, verplaatst zich in de richting van Scan dinavië. Aanvankelijk handhaaft zich daar door nog een zwakke aanvoer van lucht van de Noordzee, later draait de wind naar zuidelijke richtingen. Ons land blijft daarbij in polaire lucht met overdag dooi maar in de nacht in het binnenland lichte vorst. Bij IJsland is een nieuw oceaandepressie verschenen, waarvan de neerslagzone nu langzaam Ierland nadert. Deze zone zal ons land morgen nog niet bereiken. Wel kunnen aanvankelijk nog enkele buien van de Noordzee het land binnendrijven, maar bij draaiing van de wind naar zuidelijke richtingen houdt de buiigheid op. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen w e d M S binnen- en buitenland. ■o s e Neerslag: laatste 24 uur. E al S'S X cS Den Helder hagelbui n 5 2 Ypenburg hagelbui wnw 6 1 Vlissingen sneeuwbui nw 5 1 Eelde sneeuwbui wnw 5 1 De Bilt sneeuwbui w 5 0,4 Twente onbewolkt wzw 2 0 Eindhoven zwaar bew. w 4 0,6 Zd-Limburg geheel oew wzw 3 3 Helsinki sneeuw z -3 0,2 Stockholm sneeuw zw 0 3 Oslo licht bew. zw 0 1 Kopenhagen zwaar bew wzw -1 2 Aberdeen onbewolkt wnw 5 0,6 Londen zwaar bew. nw 7 0 Amsterdam hagelbui zw 5 2 Brussel onbewolkt wzw 4 2 Luxemburg licht bew nw -3 3 Parijs onbewolkt w 4 3 Bordeaux onbewolkt wnw 9 3 Grenoble licht bew. no -2 0,1 Nice licht bew nnw 10 0 Berlijn sneeuw zzw -4 0,3 Frankfort geheel bew. wzw -4 3 München zwaar bew. zzw 6 0 Zurich sneeuw zzo -4 2 Genève sneeuw windst. -3 0 Locarno geheel bew. windst. 4 0 Wenen zwaar bew. windst. -6 0,6 Innsbruck sneeuw w -5 0,1 Athene zwaar bew wnw 6 Rome half bew. nno 8 0 Ajaccio half bew. ono 10 0 Madrid onbewolkt n 12 0 Mallorca regen no 10 Lissabon onbewolkt n 17 0 Zaterdag 3 februari Zon op 8.18 uur, onder 17.30 uur. Maan op 7.01 uur, onder 15.47 uur. Maanstanden 5 febr. 11 febr. 19 febr. 27 febr. 1.10 uur 16.43 uur 14.18 uur 16.50 uur nieuwe maan. eerste kwartier, volle maan. laatste kwartier. Hoog en laag water in I.lmuiden Vrijdag 2 februari Hoog water 1.17 en 13 40 uur. Laag water 9.11 en 21.41 uur. Zaterdag 3 februari Hoog water 2.14 en 14.33 uur. Laag water 10.13 en 22.39 uur. Het hoog en laag water te Zand voort 10 tot 15 minuten vroeger dan te Thnindep

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2