Kennemerland verliest in oktober een gewaardeerd hotel veel koopjes Ph. DE KONING Weinig leden doen mee aan wedstrijden van Fotokring WilmS Hoef SLIJTERIJ SWIER „Duin en Kruidberg" wordt straks een vakantie-oord van Handelmij. Havenberichten IJmondverenigingen vandaag en morgen 40 JAAR 40 JAAR DAMESPANTALONS 40 JAAR 40 JAAR TELEVISIE VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 Helanca, gabardine, wollen vanaf ƒ8.50 Einde Brief Kernenergie en aardappelen OKOF-afdeling ontvangt algemene vergadering Tot en met zaterdag in de KENNEMERLAAN 24 Xerion-activiteiten Wasmachines LQENOFRSLOOT Avondvierdaagse Heems kerk van 5 tot en met 8 juli De Vriendenkring in „De groene kakatoe" Drie miljoen pond voor kernschepen Schepen, rederijen en werven OESO wil kernvrachtschip van 18.000 ton bouwen In de hal van het Santpoortse hotel „Duin en Kruidberg" bevindt zich een gebeeldhouwde schouw van eikehout, waar op in nissen drie figuren staan afgebeeld: de Zotheid, de Wijsheid en in het midden Don Quichotte, bestrijder van windmolens. De heer en mevrouw J. H. Peeters, het echtpaar dat sinds 1948 het hotelbedrijf in het buiten „Duin en Kruid berg exploiteert, staan voor de open haard even naar deze harkerige figuur te kijken. „Strijd tegen windmolens, net zo als bij ons En het beeld krijgt er een si/mbolische functie bij. Op 1 oktober van dit jaar wordt het hotelbedrijf in dit landgoed met zijn toren, torentjes en dakraampjes stil gezet en zidlen geen voorname voeten meer voortstappen over de tapijten. Het aantal bedden zal tot honderd worden uit gebreid en in plaats van koninklijke gasten zullen werk nemers van de Nederlandse Handelmaatschappij hun lede maten hierop uitstrekken. Met ingang van deze datum krijgt het buiten namelijk een nieuwe bestemming: vakantieoord van de Handelmaatschappijdie in het voorjaar van 1961 de nieuwe eigenaar van het huis is geworden. De plotselinge verkoop van dit familie huis door de heer J. Th. Cremer kwam voor alle liefhebbers van dit landgoed als een onprettige verrassing. Niet minder on prettig was deze transactie voor de hotel exploitant, die deze wijze van verkoop volkomen achter zijn rug om „onder de maat" noemde. Nog steeds is de heer Peeters niet erg over deze hele affaire te spreken. En hij staat hierin niet alleen. „Zowel de Hoog ovens en andere industrieën in de omge ving, als de burgemeesters van Haarlem Beverwijk en Velsen hebben hun teleur stelling over deze verkoop uitgesproken Maar het blijft onverklaarbaar. In 1948 heb ik het landgoed gepacht van Herbert Cremer en die merkte toen nog op, maak er geen tent van. Na zijn dood is het in handen van Theo geko men ja, ik zeg nu geen meneer Theo Cremer meer en ik heb nog verschil lende brieven van hem liggen waarin hij zijn tevredenheid betuigde. Het was alle maal koek en ei. Erg vreemd die ver koop. Mijn vrouw cn ik wilden er toch al mee ophouden, maar dan zou iemand an ders het in onze geest kunnen voortzet ten. Dat is nu onmogelijk, door die clau sule in het contract, waarbij is bedongen dat er geen hotel meer in het goed mag worden gevestigd. De reden die hij voor de verkoop opgaf is niet de juiste. De ware reden schuilt in die clausule, dan hoeft hij de goodwill niet te beta len". De privékamer waar de heer Peeters, gezeten achter een ronde tafel waarop bescheiden liggen, dit vertelt, is nog van hem. Maar door de kleine ruitjes zien we op de gazons mannen in leren jassen rondlopen, die meten, nog eens meten en dan met besliste gebaren kleine paaltjes in de grond slaan. Tot zover is het ter rein verkocht en achter een denkbeeldige lijn begint weer het jachtgebied van de Amerikaan J. Th. Cremer. „Daar komt waarschijnlijk een hek" meent de heer Peeters. Door deze verkoop is hij zijn laatste hotel kwijtgeraakt van de vier die hij althans de n.v. Hotel Zilven heeft bezeten. In de oorlog brandden er twee af en één werd tijdens de bevrijding door oorlogshandelingen verwoest en leegge plunderd. „Een paar klapjes" glimlacht mevrouw M. Peeters, die bij het gesprek tegenwoordig is. Na de oorlog had de heer Peeters nog een hotel op de Veluwe en daar ver zocht in 1948 de heer Herbert Cremer Advertentie SPORTHUIS BREESTRAAT 158 BEVERWIJK Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Harald Ottens van Swansea; Klaus Oldendorff, Hampton Roads; Wedlooper, Halstavik; Elat, Baton Rouge; Geertje Buisman, Rotterdam; Swift, Londen; Po seidon, Rotterdam; Armorique, Le Havre; Linge- stroom, Londen; Frigga, Gefle; Konny M., Rot terdam; Hontestroom, Hull; Stefan Okrzeja, Aden; Laarderkerk, Hamburg; H.K.S De Hoop, Noordzee. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Auguste Schulte van Manchester; Bonanza, Rotterdam; Voorwaarts, Granville, bijlegger IJmuiden; Mi chael M., Immingham; Kirtondyke, Dundee, ledig voor IJmuiden; Hunzestroom, Londen; Bukken, Antwerpen; Leopard, Faxe; Baltic, Antwerpen; Jan Kreumer, Great Yarmouth, ledig voor IJmui den. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Schelde- stroom naar Rotterdam; Velox, Ipswich; Amrum, Rotterdam; Draco, Rotterdam; Admiralengracht, Rotterdam; Plato, Rotterdam; Ubbergen, Klaipe da; River Afton, Pepel; Brinda, Londen, walsma- teriaal van IJmuiden; Marga, Takoradi, ledig voor IJmuiden; Malacca, Bremen; Inamo, Helsingborg, ledig van Velsen; Quo Vadis, Manchester; Zaan land, Bremen; Schinkelstroom, Londen; Neder- Weser, Hamburg; Fernvalley, Hamburg; Venu, Bombay; Hans Bernstein, Nordenhamn; Hansi F,. Gothenburg; Yorkshire, Newcastle; Corale, Rot terdam; Oran.iefontein, Southampton; Martha Ahrens, Hamburg; Kalmarsund 12, Vastervik; Volharding, Rotterdam; Marie Luise, Aalborg; Densu River, Rotterdam; Ilse Wolter, Karlshamn, walsmateriaal van IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Farel naar Flensburg; Colette, Struer; IJstroom, Manchester; Swift, Harlingen; Medon, Barbados. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De heer en me vrouw Peeters, voor het hotel. het echtpaar om in het landgoed van zijn vader een hotel te gaan exploiteren. Op 1 oktober komt ook hieraan een einde. Nog slechts één voorjaar kan men zo nu en dan zalig gaan niets doen op het stenen terras. Met mussen die toch nog enigszins wantrouwig krui mels komen stelen, met eenden die in de vijver achter de rozenstruiken hun kop pen in het water steken en zich af en toe kwakend aan de glooiing van het gazon ophijsen. Met beuken die 's morgens geen raad weten met de overvloed aan zon licht en 's avonds proberen om zo lang mogelijk een glimp licht, dat nu ver geeld is van ouderdom, op te vangen Met mensen die zachtjes praten of een boek lezen. Als een van de redenen van de ver koop gaf de heer Cremer op: het komen van bepaalde buitenlanders in het hotel. Maar voor de heer Peeters rijst er dan een vraag: zouden honderd mensen, plus hun kinderen, plus de verdere rompslomp minder last geven dan zijn geselecteerde hotelbezetting? Voorlopig staat het echter vast, dat er in oktober een overdracht plaats heeft. Dan is niet alleen het terras verloren voor de bezoekers, maar ook het visuele genot van een interieur met zware meu bels, wandschilderingen in de Salie de Banquet (1740) en een particuliere collec tie schilderijen van de heer Peeters. En wat heel zwaar weegt, een passende ac commodatie voor -de belangrijke gasten van. de grote industrieën in de IJmond en Haarlem. Vandaar, dat de voorzitter van de Haarlemse Kamer van Koophandel, de heer B. F. Enschedé, het wegvallen van dit „gerenommeerde" hotel een „ongerief" noemde voor de cmgeving. Na 1 oktober zullen industriële topfunctionarissen en ho ge gemeentelijke en provinciale autoritei ten tevergeefs de bronzen klopper op de gedegen houten voordeur van „Duin en Kruidberg" laten vallen. De Kamer van Koophandel heeft een brief geschreven aan de heer Cremer in New York en binnenkort komen Hoog ovenleiders in „Duin en Kruidberg" bij een. Naast de zakelijke belangen zullen zij ongetwijfeld spreken over deze kwes tie, die zo er al een oplossing is deze dan toch wel met spoed behoeft. De Nederlandse Handelmaatschappij Dit bord gaat binnenkort verdwijnen. heeft zich overigens nog steeds niet met de heer Peeters in verbinding gesteld om de overname van de boedel te regelen. Als dat niet gebeurt, dan moet er een veiling worden gehouden", aldus de ex ploitant. Dan zullen er uitgezonderd de schilderijen, het privé zilverwerk en het porcelein heel wat kostbare stuk ken onder de hamer komen. DE HEER EN MEVROUW PEETERS HEBBEN ZICH reeds met het verlies van het hotel verzoend en het deed hun deugd van alle kanten die blijken van medeleven te ontvangen. Beiden hebben de middel bare leeftijd ruim overschreden en de rust na het drukke hotelwerk komt hun aan lokkelijk voor. Dam schiet er voor me vrouw meer tijd over voor bezoeken aan de Antiekbeurs, dan kan de enige dochter met haar twee kinderen de ouders eens vaker en langer spreken. Al zal het pas gekochte huis in Heem stede, hoe ruim ook, toch niet de ideale omgeving vormen voor de ontvangst van de Koningin-moeder Elizabeth van België, en van andere vorstelijke gasten, zoals die regelmatig in „Duin en Kruidberg" plegen voor te komen. De voorgevel van „Duin en Kruidberg". Eenendertig telers, handelaren en ver werkers van aardappelen nemen deel aan een onderzoek van de Atomic Energy of Canada Ltd met de bedoeling door gam mabestraling van aardappelen spruitvor- ming hiervan te voorkomen. Met een mobiele kobalt 60-bron worden de maga zijnen bezocht, waar dan een bepaalde hoeveelheid aardappelen met deze bron bestraald wordt. De aardappelen worden daarna op de normale manier opgeslagen. Op een trailer zijn de bron, het transport systeem en de regelapparatuur gemon teerd. In de jaarlijkse ledenvergadering van de afdeling IJmuiden van de Vereniging „Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds", die gisteravond in het Oud-Katholiek vereni gingsgebouw is gehouden, heeft men zich langdurig bezonnen op de organisatie van de algemene ledenvergadering van de landelijke vereniging in 1963 te IJmuiden. Deze ontvangst, die elk jaar in een an dere afdeling plaats vindt, zal wegens de heersende zalennood wel enige moeite voor de organisatie geven. De voorzitter, de heer J. J. Stam, die onder de leden ook pastoor D. N. de Rijk kon begroeten, schonk de afdeling het hem toebehorende volledige fraaie kienspel, welke kostbare geste bij de aanwezigen een warm onthaal vond. De heer J. Zwart, penningmeester, kon bij zijn totaal aan inkomsten en uitgaven van 1022.- een saldo aantonen, hetgeen wenselijk was in verband met de plannen voor volgend jaar, die ongetwijfeld grote kosten met zich brengen. De reserve voor dit doel is wel flink gestegen, mede door de gehouden zeer geslaagde kienavonden, maar nog lang niet voldoende. Wegens het statutaire aftreden van me vr. G. Roos-Krab te IJmuiden als lid van het hoofdbestuur stelde de vergadering kandidaat de heer P. ,J. van der Laon te IJmuiden, aangezien de afdeling in het hoofdbestuur toch wel twee plaatsen blijft appreciëren. De bestuursverkiezing gaf weinig moei lijkheden aangezien de heer P. C. Tol, se cretaris, als zodanig werd herkozen. Advertentie VERBOUWINGS OPRUIMING Vanaf maandag tijdelijk (pl.m. 2 weken) GESLOTEN De jeugdvereniging Xerion zet zaterdag haar activiteiten voort met een dans- en kienavond. Zaterdag 17 februari komt de tweede avond in de serie „verkenningen". In het kader van de antihongeractie lOx 10 organiseert het bestuur van Xerion op 3 maart een grote bal masqué-avond in oosterse sfeer. Op deze avond zal het huisorkest van Gerion voor het eerst spe len. Zaterdagavond 20 maart zullen er films worden gedraaid. Alle avonden be ginnen om acht uur en worden gehouden in het wijkgebouw van de Bethlehemkerk, Radarstraat 3, IJmuiden. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Geertruida A., d. van Th Geel en J. M. de Bats te Beverwijk; Ger- hardus H., z. van G. H. Padberg en W. J Haitjema; Pieter J., z. van G. Elzinga en C. L. Veen; Cornelia A. M., d. van W. E. Hilbers en A. C. Beentjes; Dorothea H. M., d. van J. C. A. Bakker en A. J. Th. M. Bekkers; Hendrik, z. van M. Vlas en E. de Hoop; Petrus G. J., z. van C. Butter en C. M. Beentjes; Gerardus J. M„ z. van H. van Egmond en W. A. de Ruyter; Pieter, z. van G. Welp en M. Hollenberg; Catha- rina M., d. van J. G. Koper en A. Koper; Johannes L. E., z. van E. J. de Wildt en C. P. Durge; Anita, d. van B. Brantenaar en A. Kaars te Velsen-Noord. OVERLEDEN: M. Joosten, 77 j., geh. gew. met J. Fatels. Advertentie Miele. AEG Edy. Bleo Siwa. Velo DRU. Erres. Scharpf Electrolux, Sema Principal Hoover reeds vanaf 12S 50 met tiidklok Gemakkelijke betaling en 100service. LANGE NIEUWSTRAAT 433-43? Advertentie Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente De wandelsportvereniging DVO te Heemskerk heeft in de korte tijd van haar bestaan reeds vele activiteiten met succes bekroond gezien. Uit de jaarverslagen tij dens de in zaal Dam gehouden vergadering bleek dit overduidelijk. Naast het organi seren van een avondvierdaagse werden enige tochten gemaakt naar Bergen, Bever wijk en Hilversum. De voorzitster, mevrouw Kossen, wees er in haar openingswoord op dat de ver eniging kerngezond is. Het ledental be draagt thans vijftig, de financiën sloten met een batig saldo. De tweede voorzitter, mevrouw Slotemaker, en de tweede se cretaris, de heer Groen, hebben zich uit het bestuur teruggetrokken. Deze open plaatsen zullen voorlopig niet worden op gevuld. Het programma voor het nieuwe seizoen ziet er voorlopig als volgt uit: 6 mei Ken- nemerduin tocht, 26 augustus: Gladiolen- tocht, 25 november St. Nicolaastocht. De avondvierdaagse zal dit jaar plaats vinden van 5 tot en met 8 juli. De Heemskerkse toneelvereniging „De Vriendenkring" heeft voor de eerstvolgen de uitvoering, die half februari zal plaats vinden, in studie genomen „De groene ka katoe". Evenals alle verenigingen op dit gebied beleeft ook „Vriendenkring" een moeilijke tijd. Ondanks dit wil men de twee jaarlijkse opvoeringen blijven hou den. Elk toneelstuk wordt evenwel nu nog maar eenmaal opgevoerd, in plaats zoals voorheen twee avonden achtereen. De Engelse regering zal in de komende drie jaar omstreeks drie miljoen pond be steden aan onderzoek betreffende kern voortstuwing van koopvaardijschepen. De Engelse industrie zal een groot aandeel hebben in dit programma, waarvan een aanzienlijk deel uitgevoerd zal worden onder contract met de U.K. Atomic Energy Authority. Het maandblad Contact van de Foto kring Velsen bevat een nogal pessimis tisch stukje van de hand van de heer Van Rijn over de deelneming aan de door de kring georganiseerde wedstrij den. Hij schrijft: Uit de resultaten van de laatste twee wedstrijden met ver plicht onderwerp (17 februari 1961 onderwerp „Geluid": negen inzenders met totaal zestien foto's en 5 januari 1962 onderwerp „Kracht": vijf inzenders met totaal twaalf foto's) valt duidelijk een dalende lijn waar te nemen, zowel wat betreft het aantal inzenders als het aantal foto's. Wat is hiervan de reden? Zijn de on derwerpen te moeilijk? Bestaat er wel voldoende animo voor dergelijke avon den? Hebben de beginners misschien wel ideeën maar weten ze niet hoe die uit gevoerd moeten worden? Is het bij de ge vorderden en hoofdklassers soms net an dersom? Het zijn allemaal vragen waar op de heer Van Rijn niet zomaar het ant woord weet te geven.Om de toestand te ver beteren zou hij de leden willen verzoeken bijvoorbeeld eens allemaal een landschap te fotograferen of een ander onderwerp. Zo krijgt men een aantal foto's met ver schillende uitbeeldingen van het landschap naast elkaar. Daardoor wordt de jury de mogelijkheid geboden uit te leggen hoe men in het vervolg een dergelijk onder werp het beste kan benaderen. Het programma voor de komende maan den luidt: 2 februari: Bondscollectie. Jurering en bespreking door de leden zelf, verdeeld in groepen. 9 februari: Een avond voor de meer ge vorderde werkers. In te leiden door de heer Hermelijn uit Amsterdam. Speciaal handelend over de techniek. 16 februari: Vierde wedstrijd-avond. Ju rering ter plaatse. 2 maart: Dr. Kruyt uit Haarlem zal een causerie houden over het onderwerp: Van aanloopstrook tot wedstrijdplaat. Advertentie CONSTANT - verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. S321 9 maart: Derde beginnersavond o.l.v. de heer G. A. Bothof. 16 maart: Werkgroep-avond. Resultaten van in de werkgroepen behandelde onder werpen, zoals macro en portret zullen wor den bekeken en besproken. Hierover volgt nog een aparte publicatie. 30 maart: Vijfde, tevens laatste wed strijdavond. Jurering ter plaatse. 13 april: Jurering en bespreking van een Bondscollectie door de leden zelf. 27 april: Jurering en bespreking van ons „Zelfportret". Ook over dit programma punt zal een afzonderlijke publicatie vol gen. 11 mei: Slotavond. De programmavul- ling staat nog niet geheel vast, hoewel on ze gedachten uitgaan naar een dia-pro gramma, te verzorgen door onze eigen le den. VRIJDAG 2 FEBRUARI Kennemer Theater, Beverwijk, 20 uur: Cabaretavond vijftigjarig bestaan A.N.M.R. Rooswgkerhof, Staalstr., Velsen-noord: 2022 uur tentoonstelling „Scherf en prent". St. Jozefhuis, Velsen-Noord, 20 uur: Ledenvergadering oranjevereniging Vel sen-noord met films. Ircneschool. Beverwijk: tentoonstelling „Tankvaart op de binnenwateren". Openbare leeszaal, IJmuiden-oost: 19— 21.30 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77: 19— 21 uur; Brulboei 19—20.30 uur. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96, IJmuiden-oost: 1921 uur. Petruszaal, IJmuiden, 20 uur: Ledenver gadering K.V.P. ZATERDAG 3 FEBRUARI Kennemer Theater, 20 uur: Cabaret avond A.N.M.B. Patronaatsgebouw, IJmuiden-oost, 20 u.: Bokswedstrijden. Statenhuis, Beverwijk, 20 uur: Instuif- avond „Zo is er maar eentje". Rooswijkerhof, Velsen-noord, 14—17 u.: tentoonstelling „Scherf en prent". Ireneschool, Beverwijk: tentoonstelling „Tankvaart op de binnenwateren". Royal, IJmuiden, 20 uur: Kienavond IJmuiden. Weyman, Santpoort, 19.30 uur: Dans avond anti-hongeractie. Kennemerduin, Wijk aan Zee: 14.30 uur: Feestmiddag missieclub Don Bosco ten bate missieclub 10 x 10. Openbare leeszaal, Plein 45, IJmuiden- oost: 10—12.30 en 14.30—17.30 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-noord: 10—12 1417 uur. R.K. leeszaal. Willemsbeekweg no. 96, IJmuiden-oost: 14.30—17.30 uur. Bij de Scheepswerf D. Joh. Boot te Alphen aan de Rijn is de motorkotter Tiny WR.33 gereedgekomen, welk vaartuig is gebouwd voor rekening van J. ten Bokkel te Den Oever. Het is een zusterschip van de onlangs in de vaart gebrachte Aleida KW.183 en de inhoud bedraagt 138 reg.ton bruto bij een lengte over alles van 28,80 m., breedte 6,50 en een holte van 3,10 m. Als hoofdmotor bevindt zich in de machi nekamer een Industrie diesel van 330 pk. De nieuwe kotter is in de plaats gekomen van de Tiny Dieuw WR.33, die al enige tijd aan de visserij deelneemt onder de naam Noorderkroon TX.18. De motorlogger Voorwaarts KW. 140 van de n.v. v.h. Fa. N. Haasnoot is verkocht aan de Rederij A. Ouwehand, W. van Dijk C. Guijt. Het schip is onder dezelfde naam in bedrijf. De Rederij Meerburg heeft haar motor- logger Fierman Eduard KW.5 verhuurd aan schipper eigenaar T. Schaart te Kat wijk aan Zee. Ook deze logger is onder dezelfde naam ter trawlvisserij in de vaart. Vier werven in Duitsland hebben in 1961 zeventien motortrawlers opgeleverd, waar van 15 hektrawlers. De Seebeckwerft in Bremerhaven bouwde 5 hektrawlers, na melijk de Vikingbank BX.682 voor de Nord deutsche Hochseefischerei te Bremerha ven; de München NC. 452 voor de „Nord- see" te Cuxhaven; de Bremerhaven BX681 en de Düsseldorf BX.680 voor de „Nord- see" te Bremerhaven en de Grönland BX. 683 voor de Rederij Ludwig Janssen te Bremerhaven. Bij de Schiffbau Gesellsphaft Unterwe- ser te Bremerhaven kwamen gereed de zijtrawlers Hoheweg BX.677 en Mellum BX.684 alsmede de hektrawler Burgermeis ter Smidt BX.686 alle drie voor de Hansea- tische Hochseefischerei te Bremerhaven. Voorts werden de hektrawlers Sirius BX 685 en Uranus BX.687 gebouwd voor de Hochseefischerei Nordstern A.G. te Bre merhaven. De Lübecker Flender Werke A.G. te Lü- beck bouwde 4 hektrawlers, namelijk de Schleswig SK 105 en de Lübeck SK 107 voor de Hochseefischerei Kiel en de Heinrich Kern BX 676 met de Hans Bockler BX 679 voor de Gemeinwirtschaftliche Hochseefi scherei te Bremerhaven. De Rickmerswerft te Bremerhaven le verde drie hektrawlers af en wel de Vest Recklingshausen BX 678 aan F. Busse te Bremerhaven, de Saar NC 454 aan de Cux- havener Hochseefischerei te Cuxhaven en de Lord Nelson H.330 aan de Lord Line te Huil. Advertentie VEL® e ROUINWEO 173 Philips - Erres - Graetz e.a. Ie klas antenne eigen techn. dienst erkend service-dealer Bet. in overleg. VMUIDENTBL. ««tOl Een door het European Nuclair Energy Agency van de OESO gevormde interna- tionele groep deskundigen is in Malmö begonnen met de ontwikkeling van een project voor een met kernenergie voortge stuwd vrachtschip van 18.000 ton. In deze groep, die onder leiding staat van E. Ol- derin. Zwenden, werken deskundigen sa men uit de Bondsrepubliek Duitsland, De nemarken, Frankrijk, Nederland, Noor wegen, Spanje, Zweden en Euratom. De duur van de werkzaamheden wordt geschat op drie maanden. Daarna zal het project bekeken worden door de Pro- pulsion Evaluation Group, die is opgericht ingevolge een door het ENEA in oktober genomen beslissing om verschillende ty pen schepen en reactoren te onderzoeken, die in aanmerking zouden kunnen komen voor een gemeenschappelijke internationa le onderneming. Er zullen nog twee andere scheepspro- jecten worden voorbereid voor de ENEA Evaluation Group, namelijk voor een 65.000 ton tanker en voor een schip voor oceanografisch onderzoek. In Nederland zowel als in Frankrijk zal voor deze pro jecten binnenkort begonnen worden met overeenkomstige studies.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6