Vijf Velser politiemannen gisteren gehuldigd IN DE VTSHAL EN OP ZEE Vishandelaren zien vrije zaterdag van visknechten als een officiële staking Badmintonclub Velsen kan zondag promoveren Morgen laatste dag koopjes halen „125 jaar politie kijkt u aan" Medische verzorging tijdens het weekeinde Sportweek in Beverwijk van 18-24 juni gereedschappen Fa. N. P. ZWAGER In dit dagblad VRIJDAG 2 FEBRUARI 1962 8 Toneelvoorstelling voor „Gentrum" Nog geen APV IJmuider sleepboot naar gestrande Liberiaan Vpr7PnninOr VJJfl 7PPnnet Men droe§ het bestuur op, zo spoedig T ti/zCllUlll^ rail Z/CCJJUöl mogelijk contact op te nemen met het col- Sport in de IJmond KENNEMERLAAN 77 Telef. 5607 Hier is Hofland Wij gaan door met onze goedkope fietsen! HOFLAND van de opruiming! U kunt nog en uw waardebonnen besteden „Honderdvijfentwintig jaar politie kijkt u aan". Dit constateerde donderdag- m or gen de commissaris van politie van Velsen, de heer W. Sepp. Inderdaad zaten er op de jubileumstoelen vijf politiemannen, die ieder vijfentwintig jaar bij de elsense politie zijn. Het zijn de adjudanten J. Brands, J. Tanger en de brigadiers B. Kamerbeek, A. Verhoef en J. L. van Woudenberg, die gisteren hartelijk zijn gehuldigd in het hoofdbureau van politie. Niet alleen politiefunctionarissen waren hierbij aanwezig, maar ook tal van autoriteiten die veel met de politie te maken hebben. We noemen onder meer de gebroeders Kloosterhuis van de ongevallendienst, de directeur van de G.G.D., dr. Ferwerda, de heer C. M. Tunt- ler, inspecteur voor de scheepvaart en vele anderen. De heer Sepp zei blij te zijn met het jubileum van de politiemannen. Het bete kent dat vijf mannen de Velsense politie trouw hebben gezworen en ondanks de „ups en downs" van het korps, zijn ge bleven. „Vijf en twintig jaar bent u dien der geweest," aldus de commissaris die dit allerminst in denigrerende zin bedoel de. De mannen zijn dienaar van de open bare macht geweest. Spreker wees op de vele moeilijkheden in het beroep van politieman. De opleiding vraagt een grote mate van feitenkennis, maar eveneens een aantal zaken, die in geen enkel theorieboek voorkomen. Men noemt het tact of gevoel, aldus de heer W. Sepp. De jubilarissen zijn in staat de ervaringen over te dragen op de jongere politiemannen. Daarvan hebben zij in het verleden blijk gegeven. „Ik wens daarom het hele korps geluk met dit jubileum' zo vervolgde de commissaris. Vervolgens ging spreker in op de loop baan van ieder der jubilarissen. Adju dant Brands begon in een expeditiebedrijf in Ter Apel, ging vervolgens werken bij de P.T.T. (binnenkort viert hij het veertig jarig jubileum in overheidsdienst!) en kwam tenslotte naar Velsen. Eerst was de heer Brands werkzaam bi; de geüniformeerde dienst van de Velsense politie. Van 1940 tot 1948 werkte hij bij de afdeling bijzondere wetten en vanaf '48 tot heden werkt hij bij de vreemdelingen dienst. „U doet dit op zeer loffelijke wijze' Adjudant Tanger is begonnen te werken in de bloemisterij. „Maar het is niet zo dat u het bloemetje in het korps bent", zo zei de heer Sepp. De heer Tanger is vanaf 1948 tot 1950 bij de afdeling recher che werkzaam geweest. Vanaf '50 tot he den is hij belast met de leiding van de surveillance in de gemeente. Brigadier Kamerbeek is de enige van de jubilarissen die afkomstig is uit een poli- tiegezin. Zijn vader was bij de politie en zijn broer dient ook nog bij de politie. Het timmeren, waarmee Kamerbeek is begon nen, lag hem kennelijk niet. Toen men hem per trein naar Duitsland vervoerde in de bezettingsjaren, sprong Kamerbeek er uit. Ditzelfde gold trouwens ook voor me nig ander jubilerend politieman. Brigadier Van Woudenberg werd geken schetst als een man die rustig maar zelf verzekerd zijn werk doet. Hij weet goed met het publiek om te gaan en dat is voor een politieman een belangrijke, zelfs noodzakelijke kwaliteit. De heer Sepp me moreerde de sportieve prestaties van de heer Van Woudenberg, die een opleiding tot sportinstructeur heeft gehad. Brigadier Verhoef heeft een hoefsmid diploma. Zo bleek uit de toespraak van de heer Sepp. Na tot de bevrijding bij de geüniformeerde dienst werkzaam te zijn geweest, kwam hij bij de recherche. In d; bezettingsjaren zag Verhoef kans uit het bureau te ontsnappen toen de Duitsers hem kwamen halen. Veel bewondering toonde de commissaris voor het feit, dat Verhoef in de vrije uren het mulo-diploma heeft behaald. Vele geschenken Hoofdinspecteur G. J. Timmermans sprak iedere jubilaris afzonderlijk toe na mens het personeelsfonds en als voorzitter van de Poltie Sport Verenigingen (PSV). Hij overhandigde daarbij bedragen onder couvert en bloemstukken voor de dames die hun echtgenoten zo vaak hebben moe ten missen. Tal van prettige herinneringen werden opgehaald, naar aanleiding van be paalde sportieve prestaties van de jubila rissen. Brigadier Wittebrood sprak namens de vakbonden en ?ei dat de jubilarissen be horen tot de „beroemde lichting van 1937". Ook werd gesproken namens de reserve- politie, door de heer Walthuis, die zijn gro te waardering uitsprak voor de kwalitei ten van de politiemannen, van wie bijna alle reservisten les hebben gehad. Adju dant Tanger werd deswege een fraai ge schenk aangeboden. Zijn vrouw kreeg bloemen. Adjudant Pippel van de Koninklijke Ma rechaussee wees op de moeilijke taak van de politiemannen. „De buitenstaander is geneigd slechts te zeggen dat de politie al leen maar bekeuringen uitdeelt en het de mensen lastig maakt". De heer Pippel Het is meer dan een jaar geleden, dat de toneelgroep „Puck" de première gaf van vijf éénakters uit Bertolt Brechts to neelcyclus „Angst en ellende van het Der de Rijk". Inmiddels is het gezelschap om gezet in de toneelgroep „Centrum", welke er donderdag in het Kennemer theater te Beverwijk een opvoering van heeft gege ven als vierde toneelavond van de stich ting „Abonnementsvoorstellingen". Op enige kleine rollen na, heeft de be zetting sedert de première geen wijzigin gen ondergaan, zodat Nell Koppen, Henny Orri, Wim van den Brink en Albert Ab- spoel hun knappe typeringen allen kon den voortzetten. Vooral Bob Verstraete was hierbij beangstigend echt als de ij de le, brallende en zelfverzekerde S.A.-man, die zich terdege van zijn macht is bewust. Het leek of het publiek deze avond de voorkeur zou hebben gegeven aan een „afgerond" verhaal, waarbij het zich niet telkens op een nieuwe scène behoefde in te stellen. Misschien kwam dit ook gedeel telijk door de abominabele technische ver zorging van de geprojecteerde beelden tn geluidseffecten, waarvan de resultaten nog al enige hilariteit verwekten. In ieder ge val was er aan het slot opmerkelijk wei nig applaus. prees de samenwerking tussen Marechaus see en politie van Velsen. Scheepvaartinspecteur de heer Tuntler was zeer geestig, toen hij vertelde hoe hij met de Velsense politie kennis had ge maakt. Hij was nauwelijks in IJmuiden, of men lichtte hem van zijn bed, in de veronderstelling verkerend dat hij een Duitse spion was. Doch de heer Tuntler heeft slechts een Gronings accent Het was tenslotte de heer Verhoef, die alle sprekers dankte voor hun toespraken en geschenken. De gistermiddag in een der zalen van de Petrakerk gehouden receptie was zeer druk bezocht. Velen uit de burge rij en het bedrijfsleven kwamen de vijf po litiemannen de hand drukken. Advertentie Een sociale instelling zonder winstbejag STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente Velsen Tijdens de huldigingsbijeenkomst in het hoofdbureau van politie heeft de jubilerende adjudant Tanger in zijn dankwoord niet nagelaten te pleiten voor een nieuwe Algemene Politie Ver ordening. Want, zei de adjudant, dat wordt tijd. Vijfentwintig jaar geleden werd er in Velsen al over gepraat, maar nog heeft een aan de tijd en om standigheden aangepaste verordening het daglicht niet gezien. Er wordt nu aan gewerkt, maar de adjiulant hoopte dat hij niet nog eens vvfemwintig jaar zou moeten wachten. Trouwens nie mand van de politiemannen in Velsen wil dat. Alle vijf op een foto. Van links naar rechts ziet men de brigadier A. Ver hoef, adjudant J. Brands, adjudant J. Tanger en de brigadiers J. L. van Woudenberg en B. Kamerbeek. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: E. C. Spoor-Kruijff, z„ El zenplein 41, Haarlem; L. Wildschut-Ros kam, z., Pres. Krugerstraat 8, Haarlem; G. Sloos-Westra, z., Kerkweg 99, Santpoort; H. J. Ramakers-Strating, z., Lange Nieuw- straat 335, IJmuiden; H. G. A. Bonarius- Lemmink, d„ Hoofdstraat 140, Santpoort; C. J. vgn Delden-de Lange, z„ Heussens- straat 44, Haarlem; E. J. M. van Scherpen- seel-van Meijel, z., Dolfijnstraat 236, IJ muiden. ONDERTROUWD: K. de Vries, Pluto- straat 22, IJmuiden en H. van Oudenaaren, Eenhoornstraat 14, Haarlem; W. P. Tem per, Breestraat 21, Beverwijk en E. W. van Etten, Tesselschadeplantsoen 20, Driehuis; P. A. Sneekes, de Weerdstraat 26, IJmui- den-Oost en J. W. Franken, van Tuyll- weg 34, Velsen-Zuid; H. Grapendaal, C. Matersweg 5 A, Beverwijk en M. W. Kos ter, van Speykstraat 31, IJmuiden-Oost, t.a. Boeweg 5 A, Beverwijk; N. P. Oostdam, Hogedijk 13, Zevenhoven en M. E. Zwanen burg, Wulverderlaan 16, Santpoort, t.a. Hogedijk 13, Zevenhoven; J. L. M. Groot- jen, Timorstraat 112, Haarlem en C. A. van der Maat, Schoterkerkpad 2, Santpoort, t.a. Wildeman 15, Amsterdam; J. J. Rosier, Kennemerlaan 142, IJmuiden en M. B. Ede- lenbos, Hofdijklaan 74, Driehuis; R. A. G. Hes, Sparrenstraat 28, IJmuiden-OoSt en J. E. Zorgdrager, Vareniusstraat 15, IJmui den-Oost, t.a. P. C. Hooftlaan 69, Driehuis. GETROUWD: P. A. van Kroonenburg en A. van Rhee, Stolstraat 5, IJmuiden-Oost; A. Tervoort en M. A. Peerdeman, Bloemen- daalsestraatweg 106, Santpoort-Zuid; J. W. Balkstra en H. Zondervan, Kluijskenslaan 13, Santpoort-Zuid; H. L. W. Rijerse en C. J. M. Bol, Kieftendellaan 16, Santpoort; J. A. van Hoof en M. E. P. Kos, Gerard Doustraat 17, IJmuiden-Oost; J. Otto en J. C. Hoogerduijn, P. C. Hooftlaan 17, Drie huis; W. Koster en P. H. J. Harmsen, Orionweg 183; A. van Arenthals en M. J. A. de Jong, Kanaalweg 83, Beverwijk; R. Scheringa en G. E. Koning, Varenius straat 10, IJmuiden; A. L. G. Gruijters en E. C. van Leeuwen, Trompstraat 54, IJmui den-Oost; R. C. Boogaard en M. J. Bruis- schaart, Pleiadenplantsoen 131, IJmuiden; J. A. van Driel en N. van den Boogaard Westplantsoen 182, Delft. OVERLEDEN: J. Ris, 79 j., e. van G. Ruijsendaal, Rijnstraat 4, IJmuiden; C. Sie- wertsen, 61 j., Kompasstraat 64, IJmuiden; J. P. Engelhart, 71 j., e. van G. G. Hil- brander, van den Vondellaan 25, Driehuis. De Nederlandse Zeevisgroothandel Ver eniging heeft donderdag in een buitenge wone, spoedeisende algemene ledenverga dering het punt „de vishandel op zater dag" besproken. Voor deze vergadering, die onder voorzitterschap van de heer P Krab stond en die in het Patronaatsge bouw werd gehouden, bestond grote be langstelling. De voorzitter gaf een uitvoe rig overzicht van de gehouden besprekin gen met vakbonden om te komen tot een nieuwe regeling van loon- en arbeidsvoor waarden voor vaste, reserve en losse vis knechten. Daarbij waren besprekingen over een verkorte arbeidsweek inbegrepen Het bleek dat het bestuur juist 's mor gens een schrijven van de drie erkende werknemersorganisaties had ontvangen waarin werd meegedeeld, dat de bij deze organisaties aangesloten visknechten op 30 januari hebben besloten om met ingang van zaterdag 3 februari niet meer op za terdag te gaan werken. Bij deze brief was een afschrift van een schrijven van de drie vakbonden aan de stichting vislosre- geling, waarin deze stichting in kennis ge steld werd van het besluit van de werk nemers, zodat de stichting alle bij haar aangesloten belanghebbenden kon waar schuwen voor de eventuele gevolgen van het aanvoeren van vis op zaterdag. IJMUIDEN Artsen: F. M. van Stekelenburg, Leeu weriklaan 52, tel. 4290; J. Noorda, M. K Hofstedestraat 48, tel. 5652; J. F. A. Pie- terse, Orionweg 126, tel. 8365. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter. Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M, Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; me vrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92 tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E. W. Engelhart, Moerbergplantsoen no. 143, telefoon 7949. "H SANTPOORT Arts: J. J. Hekman, Hoofdstraat no. 236 Santpoort-Dorp, tel. 8510. Apotheek: Noorder-Apotheek, Jan Gij zenkade 181, hoek Rijksstraatweg, Haar lem-Noord, telefoon 0250052956. VELSEN Wijkverpleging: zuster M. v. Gelder, L. Nieuwstraat 34, IJmuiden, tel. 02550 4378: IJmuiden en IJmuiden-Oost; zuster C. E. Th. Man, IJsselstraat 23, IJmuiden, tel. 025508028, IJmuiden en IJmuiden- Oost; zuster A. de Ruyter, Hagelinger- weg 175, Santpoort, tel. 025606054 Driehuis, Velsen en Velsen-Noord; zus ter G. Lammerts, Curaqaostraat no. 18, Santpoort, tel. 025608756: Santpoort Noord en Santpoort-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg 14, Velsen-Noord, telef. 025104987. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. G. de Lange, Dreef 3, telefoon 4234. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK en HEEMSKERK Apotheken De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek J. Kroonenberg, v. d. Hoopstraat no. 123 Beverwijk, telefoon 3851. Kraam- en wijkverpleging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk Van 18 tot 24 juni wordt in Beverwijk voor het eerst een sportweek gehouden, waaraan tal van verenigingen zullen me dewerken. De gemeentelijke ambtenaar voor de sport, de heer Westerink heeft en kele sportevenementen georganiseerd, die in het kader van deze sportweek zullen vallen. Onder meer staat op het program ma een ontmoeting tussen een team van honkballers uit Kennemerland en militai ren van vliegveld Soesterberg. Het ligt in de bedoeling minder bekende sporten, zoals kaatsen en honkballen, meer in de publieke belangstelling te plaat sen. De officiële opening van de sportweek vindt plaats op 18 juni, hetgeen vooraf gaat aan een optocht van de deelnemende sportverenigingen door Beverwijk. Op het sportpark Adrichem is men voor nemens een grote hoeveelheid duiven op te laten. Des avonds is er een show van de plaatselijke muziekverenigingen. Ook komt er een ballon opiaatwedstrijd. In Wijk aan Zee wil men een skelterwedstrijd hou den. In de sportweek zal grote aandacht wor den besteed aan de binnensport, zoals vol leybal. Men rekent op de medewerking van militaire autoriteiten, waar het gaat om een grote militaire tent, waai; de wed strijden zullen kunnen worden gespeeld. Op het programma staan verder een jeugdjudo-demonstratie, een honkbalwed strijd tussen een team uit Kennemerland en Amerikaanse militairen, een zaalhand balwedstrijd, turndemonstraties in de zaal aan de Groenelaan, trampolinedemonstra ties door de heer Kreton uit Apeldoorn en atletiekwedstrijden. Ook wil men een oriën- tatierit voor motoren en auto's houden. Wijkverpleging: zuster Van Stegeren, Laan van Kanaan 107, telefoon 4409. Kraamverzorging: zuster De Ruiter, Laan van Kanaan 107, telefoon 4409. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. T. W. Karse- meyer, Middelweg 38, Uitgeest, telefoon 02513—215. CASTRICUM Arts: N. van den Berg, Burgem. Lom- menstraat 10, telefoon 235,4. 9JTt "I ^q.SYTo m Wijkverpleging: zuster Boots, Koningin Julianastraat 4, telefoon 2544. ,v, <-> Verloskundige: mevr. Scholten—Kloes, Vinkenbaan 8, telefoon 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, telefoon 2500. De zeesleepboot „Zeeland" van het bureau Wijsmuller, die op Bermuda in station lag, is op weg naar het Liberiaanse schip „Antonis" (7211 ton), dat 30 januari ter hoogte van Havana op een zandbank is gelopen. De „Antonis' was met een lading rijst van Chili op weg naar Cuba. Na de stranding heeft d' Liberiaan om assistentie verzocht, op welk verzoek de „Zeeland" prompt gereageerd heeft. De vergadering nam met verontwaardi ging kennis van deze, zoals men het noem- J 1 Ide ultimatieve en voor het bedrijf zeer 1 Wee meilSen gewund bij fnuikende maatregel. De vishandelaren On*fpIllH<rf»n in Vplspn zi*n van oordeel dat dit geen vorm is van 111 VelSen overleg. Zij zijn van oordeel dat een en Een vijftienjarig meisje is donderdag- ander gelijk staat met een officieel gepro- avond omstreeks acht uur van haar fiets clameerde staking. Temeer omdat de han- gevallen op de hoek van de Lange Nieuw- del steeds heeft gesteld dat een vrije za- straat en de Velserduinweg in IJmuiden. terdag in de eerste plaats een kwestie is Als gevolg hiervan brak zij de rechter van vislossers en dat een zodanige rege- enkel. Zij is opgenomen in het Antonius- ling landelijk dient te zijn. Men vindt het ziekenhuis. vreemd dat de vakbonden er mee akkoord Een personenauto werd donderdag- zijn gegaan dat de vislossers op zaterdag morgen in de Kennemerlaan van achteren blijven werken (zowel in Scheveningen als aangereden door een vrachtauto, waarvan IJmuiden), terwijl de visknechten in IJmui- de bestuurder niet tijdig zag dat zijn voor- den op die dag weigeren te werken, ganger afremde. De bestuurder van de personenauto, een 50-jarige handelaar uit T Naar de mening van de vergadering was Haarlem sloeg met het hoofd tegen het dak het ongehoord, dat, terwijl er nog geen van de wagen, waardoor hij. een hersen- volledige overeenstemming is bereikt, de schudding opliep. Hij is in het Antonius- vakbonden op deze wijze menen een der ziekenhuis opgenomen. gelijke eenzijdige, maar voor het bedrijf funeste maatregel te kunnen nemen. I lege van rijksbemiddelaars om te trach- Met de volgende schepen kan zeepost ten tot een voor alle belanghebbenden worden verzonden. De data, waarop de meer bevredigende regeling te komen correspondentie uiterlijk ter post moet zijn Vastgesteld werd, dat het buitengewoon bezorgd, staan achter de naam van het besluit arbeidsverhoudingen uitdrukkelijk schip vermeld. voorschrijft, dat de bepalingen van de Verenigde Staten s.s. „Queen Mary" vroegere (door de vakbonden opgezegde) 5 febr. en s.s. „Noordam 8 febr.; Argen- C.A.O. nog niet door een nieuwe zijn ver- tinië m.s. „Aldabi" 4 febr.; Australië t.s. vangen. In de opgezegde C.A.O. is onder Wwtorctoin» fi meer een bepaling opgenomen, dat er op Weserstein" 6 febr. en s.s. „Trianon 8 febr.; Brazilië m.s. „Aldabi" 4 febr., m.s. „Eemland" 5 febr. en s.s. „Uruguay Star 8 febr.; Brits Oost-Afrika s.s. „Europa" 8 febr.; Canada s.s. „Queen Mary" 5 febr. en s.s. „Noordam" 8 febr.; Chili t.s. „Lud- wigshafen" 8 febr.; Ned. Antillen m.s. „Prins der Nederlanden" 6 febr.; Ned. Nieuw-Guinea s.s. „Patroclus" 10 febr.; Suriname m.s. „Willemstad" 7 febr.; Zuid Afrika (Rep.) en Zuidwest-Afrika m.s. „Athlone Castle" 4 febr., m.s. „Oostkerk 6 febr. en s.s. „South African Statesman 8 febr. In de gelederen van de badmintonclub Velsen is men gespannen. Zondag I grootmiddel 56, klehie°'lg58—56^hkleine52 speelt het eerste team de beslissingswedstrijd voor de promotie tegen het Arn- 44—32, wijting 15—8, grote gul 33—31, hemse Arma. In de gymzaal van het Gymnasium Felisenum gaf bondscoach middel 31—28, kleine 25—17, kleine haai Leo Fortunati (de Elek Schwartz van het Nederlandse badminton) de laatste zwTrt' 28-^1^71™: ,,koolvis aanwijzingen. Hij had het spel van de Arnhemmers zondag goed bestudeerd en Per 125 kiio Grote k^eljrul l56-84, tiainde ae Veisenaren nu intensief op de zwakke punten van de tegenstanders grote koolvis zwart 120—76, wit 94, grote zaterdag tussen zeven en dertien uur nor maal wordt gewerkt. Aanvoer van donderdag De totale aanvoer was 4330 kisten, waarvan 913 tong en tarbot, 2 heilbot, 2 griet, 996 schol, 32 schar, 52 bot, 204 haring, 21 makreel, 80 schelvis, 1329 wijting, 578 kabeljauw en gul, 5 leng, 10 haai, 14 poon, 70 koolvis, 22 diversen. Prijzen van donderdag Per kilo: Heilbot 3.80—2, grote tong I 4.304, grootmiddel tong 3.20—2.80, klein- middel tong 2.32—2.10, kleine tong 1 2— 1.12, kleine tong 2 1.60—1.36, tarbot 1 4.80 4.30. Per 50 kilo: Kleine griet 29, grote schol I 2622, grootmiddel 2520, kleinmiddel 25—20, kleine 1 22—13, kleine 2 25—8, schar 4012, bot 98, verse haring 2780 van zondag. Hij is vol goede moed. „Een 5—3 zege", vertrouwde hij ons toe. „We winnen de damesenkels en het eerste gemengde dub bel, de tweede herenenkel en het dames- dubbel". Al is er natuurlijk pas zekerheid als de wedstrijd ten einde is. Het zal er in Vlaar- dingen in elk geval om spannen. De consequenties van een promotie kun nen voor Velsen nog wel eens ingrijpend worden, want als men in de hoofdklasse zit, is de gymzaal van het gymnasium feite lijk onvoldoende door de te geringe hoogte. De kans bestaat, dat de badmintonclub leng 7471. Velsen dan zijn heil in Haarlem gaat zoe- Besornrninsen van donderdag ken, hetgeen voor het plaatselijke sport- I IJM 18 5 75(1 KW a? f a ion vw sa leHonednbger0elig VfrlT Z?U betekenen- f 5 140KW158' /TsOKW o' /TsiO Hoe de beslissmgsstrijd ook zal aflopen, KW 162 f 190 KW 61 f on Vw .Yo in elk geval zal de vereniging volgend 1.300, KW 136 fh550 KW 194 7 900 jaar nog sterker voor de dag kunnen ko- KW 58 1.090 KW 92' 2.350 KW 109 men dan nu, want men heeft versterking 1720 IJM 73 9 870 SCH ?fil' f lannn gekregen van twee cracks: Wien Philips I 8 SCH 261 f 16 00°- en Jos Reymers. Men is dan ook helemaal niet bang voor de toekomst, ook niet in de hoofdklasse. Aanvoer van vrijdag Vijfenveertig vaartuigen voerden van morgen in IJmuiden 2300 kisten vis aan, waarvan 60 wijting, 150 gul en kabeljauw, 920 schol, 30 tarbot, 320 varia en voorts 230 stuks kabeljauw en 40.000 kilogram tong. Prijzen van vrijdag In guldens. Per kilogram: tarbot 54, grote tong 4.304.10, grootmiddel tong 3.50—3.20, kleinmiddel tong 2.202.40, tong I 2.02—2.30,. tong II 1.72—2.14. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 100. Per 50 kilogram: grote gul 39—35, mid del gul 3229, kleine gul 2519, wijting gestript 20—13, dichte ijting 16—12, grote schol 3426, grootmiddel schol 3528, kleinmiddel schol 42—34, schol I 4028, schol II 42—19, schol 3 27—15, grote tarbot 214—200, middel tarbot 150130, kleine tarbot 10085, griet 8075, schartong 28 24, poontjes 33—27, bot 12—9, schar 35— 14, kuit 6550. Besommingen van vrijdag MO 1 f4990, KW 64 f4600, KW 31 f3750, KW 16 f6920, KW 119 f970, IJM 56 f6340 IJM 62 f 4920. De KW 54 „Dirkje", die gisteren aan de markt kwam na een reisje van twee dagen, besomde voor 800 kisten dichte wijting en 150 stuks kabeljauw slechts ƒ5100. Een groot deel van de wijting draaide namelijk door. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer vanmorgen 400 kisten wijting, 90 gul en kabeljauw, 1500 schol, 50 varia, 16.500 kilo gram tong. Op zee Voor de kust werd goed gevist. Er wer den trekken gedaan van gemiddeld 50 kilo gram tong en 1 mand vis. Dit werd ge meld door de „Adeodatus". Ook de „Arendje" deed enkele goede trekken en wel een van 100 kilogram tong en een van 40 kilogram tong c 3 manden vis. On danks het slechte weerbericht hoopten de kustyissers het nog even uit te houden. Bij de p-boeien was de visserij regel matig. De tongen waren schaars. Per trek vingen de schepen 20 tot 40 kilogram tong en 6 tot 10 manden schol. Om de noord was het goed visweer. Er werd echter weinig gevangen. Handbal Voor de handbalvereniging IJmond wordt het zondag een drukke competitiedag voor zaalhandbal in de Haarlemse Badminton- hal. Na een flinke rustperiode komen nu ook weer de dames van IJmond 1 in het veld". Zij moeten twee wedstrijden spe len. De eerste gaat tegen de plaatsgeno ten van IEV 1, de tweede is de ontmoeting met de TYBB 1-dames. Voor de IJmond-dames zit in beide wed strijden een goede kans om het tot winst te brengen, hoewel de beide tegenstan ders in zaalhandbal ook goed zijn bedre ven. De heren van IJmond 1, die vorige week hun sportieve plicht in Amsterdam deden, maar net op de rand een neder laag tegen Sport Vereent uit Utrecht le den, zullen zondagmiddag Aalsmeer 2 als tegenstander krijgen. Nu alle hoop voor de IJmonders is vervlogen om zich in de tweede klasse district West A voor de zaalhandbalcompetitie te handhaven en de gradatie reeds zeker is, mag desondanks verwacht worden, dat de Aalsmeerders toch op flinke tegenstand zullen stuiten. Een overwinning voor IJmond 1 lijkt ech ter niet waarschijnlijk. De heren van IJmond 2 komen binnen de lijnen tegen Zandvoortmeeuwen 1 en voorts spelen de IJmond 3-heren twee wedstrijden. De eerste tegen de adelbor- stenploeg uit Den Helder AHV 1, van wie vorige week met 8-13 werd verloren en de tweede tegen Concordia 2. De opstellingen zijn: Dames IJmondl: L. Blom (doel) E. Ent. W. v.d. Kuil, M. Ligthart, L. van der Mey, W. Schoorl, G. Slatman, R. Uiten- tuis, M. de Vries-Klesser, R. Wagenaar. Heren IJmondl: R. van der Pol (doel), H. Boom, E. Halewijn, S. Grootendorst, K. Klesser, B. Minnes, E. Sauer, F. Ste delaar, A. Visser, L. Wassenaar. Dames IEV 1: T. Dekker, C. Half, T. Welp, B. Duin, C. Durge, T. van der Kooy, L. Welp, A. Beentjes, T. van der Ham. Bondscoach Fortunati geeft de Velsen- cracks de laatste aanwijzingen. Ijzerhandel 1» uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft. Prima Juncker H. werkfiets 30.— Dames Magneet, prima, toer model 40.— H. rijwiel, toermodel, pr. fiets 55. Gazelle H. rijwiel, le klas 80.— Juncker D. sportfiets 35.— Union D. spo tfieits, met remnaaf 50. Union D. sportfiets, m. knijp- remmen, als nieuw 110.— Simplex H. sportrijwiel, le klas 75.— Locomotief H. sportrijwiel 65,— Kaptein Mobylette 125.— Typhoon brommer, le klas, als gloednieuw, haast niet gelopen 415. Locomotief Hifi 9, als nieuw 485. Sparta, als nieuw 465. Sachs bromfiets, als nieuw 420. Nog tal van overjarige bromfietsen en rijwielen Ga eerst kijken bij: KLOOSTERSTRAAT BEVERWIJK Alle reisk. worden vergoed m /incowé driehuis

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 8