Westelijke ploegen superieur in districtenkampioenschap Burnley steeds steviger aan de top van de eerst divisie Niloc werd onverwacht door Aalsmeer resoluut geklopt De Ruyter prolongeerde zijn nationale titel driebanden t Krelagehuis te klein voor een dergelijk evenement Chelsea en Fulham eenzaam onderaan Wereld titelstrijd skiën afgelast Drop Shot behaalt nationale titel Noortje Bos leidde De Blinkert naar een bescheiden zege Popeyus via drie overwinningen toch nog kandidaat voor „Kaatsheuvel" Twee wereldrecords voor Peter Snell Volleyballers willen ere-divisie MAANDAG 5 FEBRUARI 196 2 12 Veisen met MVO naar de hoofdklasse Kansje HHPs ■KB! 1 Hoopvol begin De resultaten Nederlandse ploeg voor cycle cross gevormd Ulses hoger dan 16 voet De voornaamste indruk die wij bij de schappen het negen-districtentoernooi die zaterdag voor de tiende achtereen volgende maal in het Krelagehuis in Haarlem werden gehouden, hebben op gedaan, is dat deze grote zaal te klein is geworden om als verzamelpunt van volleyballers uit het gehele land te fun geren. Waarschijnlijk mede ten gevolge van de steeds algemener wordende vrije zaterdag kan van een overweldigende belangstelling worden gesproken; een verheugend feit voor ieder die het goed met de volleybalsport meent, maar aan de andere kant jammer voor de afdeling Haarlem, die voorlopig geen grotere zaal kan aanbieden. Het viel niet gemakkelijk in de eivolle zaal een juist oordeel omtrent de verrich tingen van de diverse teams op te doen, maar men kon toch constateren, dat het spelpeil over het algemeen vooruit is ge gaan. Het westen blijft toonaangevend alleen de Limburgse heren zijn er weer Een moment uit de finale tussen de herenploegen van West en West II, of wel Amsterdam—Den Haag/Rotter dam. Bij de damesfinale deed zich onderstaande vreemde situatie voor. vü: in geslaagd een bres in de westelijke su prematie te forceren maar diverse an dere districten kwamen toch met zeer ac ceptable heren- en/of damesteams voor de dag. Bij de heren ligt het krachtsverschil tus sen de leidende districten West II en West III en de overige districten met uitzonde ring dan van het door morele hardheid uitblinkende Limburgse team vooral in de variatie van spelopbouw. Volleybal In Zuid, Oost en Noord beschikt men over goede spelers, maar het spel maar net spel bevat te weinig verrassing. De wed strijden tussen deze districten kenmerkten zich dan ook door langdurige sets met weinig krachtsverschil en veel harde smashes recht op de blokkerende tegen partij. Bli de dames was er een belangrijk ver schil tussen de westelijke en de overige districten: de dames uit Zuid, Noord en Oost smashen te zacht! In deze distric ten is de smash nog een min of meer har de klap tegen de bal; bij de westelijke dames heeft deze afronding van de aanval zich al ontwikkeld tot de krachtsexplosie zoals wij die ook bij een goede heren-wed strijd gewend zijn. Cracks gepasseerd De poule-wedstrijden bij de heren lever den weinig verrassingen op. Zowel West II (Amsterdam) als West III (Den Haag/ Rotterdam) en Zuid I (Limburg) hadden elk slechts vier sets nodig om winnaar in hun poule van drie teams te worden. Het enige opvallende was de geringe rol die West I (Noordholland) speelde, van Zuid I en van Oost II werd met ruim verschil verloren. De Noordhollandse technische commissie had echter welbewust de spe lers opgesteld die regelmatig de training bezoeken en enige cracks die deze training blijkbaar niet nodig achten, gepasseerd. De prestatie van Noordholland had dus wat beter kunnen zijn, maar wij kunnen het DTC-standpunt toch wel waarderen. Door overwinningen in de eindstrijd van de nummers drie in de poules, op Zuid II (Noord-Brabant) en Noord II Groningen) plaatsten de Noordhollanders zich als ze vende. In de finale-poule speelde West III een teleurstellende rol. Tegen Amsterdam speelde de Haags-Rotterdamse combinatie een spannende partij, die met 15-3, 9-15 en 15-13 voor Tinkhof c.s. verloren ging. Deze nederlaag gaf in de volgende ontmoeting tegen Limburg een flinke morele terug slag. De altijd geestdriftige zuiderlingen, nog steeds met Dassen als de grote ani mator, rekenden in twee sets met de ster ren van DES en Libanon af (15-8 en 15-13). Het werd dus een finale tussen Amsterdam en Limburg, waarbij de toe- schouwers-menigte zijn sympathie voor het enige team dat het westen kan weerstaan, niet onder stoelen of banken stak. Opgezweept door de bijvalsbetuigingen won Limburg de eerste set (15-8), maar verder lieten de goed door Hidde van dei- Ploeg gecoachte hoofdstedelingen het toch iniet komen. Met goed en zeer gevarieerd aanvalsspel, waarbij de Revaspelers Goed hals en Jansen uitblonken, legde Amster- dan beslag op de eerste plaats. (8-15 en 6-15). Dames Bij de dames was de westelijke over heersing volledig, naast West II en West III plaatsten ook de Noordhollandse da mes zich als nummer één in haar poule. Met de die Raecksespeelsters Corrie van Eeden-van der Haar, Hannie Witkamp en Josien van Calmthout als opvallende kerm versloeg West I zowel Zuid II als Noord II in twee sets In de finalepoule zorgde Noordholland voor de verrassing van de dag door West II te kloppen. Met 2-1 (4-15, 15-8, 15-12) dolf de Zuidhollandse combinatie, met Ina Kunst-Hoff, Corrie Blijleven en Bep Sonnenveldt in de gelede ren, het onderspit. Op hun beurt wonnen de Zuidhollandsen in twee sets van Amsterdam, dat in deze ontmoeting tótaal uit vorm was (15-4 en 15-13). Een overwinning op Amsterdam zou Noordholland dus de titel hebben ge bracht, maar zover liet de in hoofdzaak uit Boemerang-speelsters bestaande hoofdste delijke vertegenwoodiging het niet komen. Met Riet van den Heuvel en Jannie Turk stra als uitblinksters klopten de Amster damsen West I met 15-12 en 15-3, zodat de drie westelijke districten elk op twee winstpunten kwamen. Setcijfers moesten dus de beslissing geven en deden dat ten gunste van West III; Amsterdam werd als tweede geklasseerd en Noordholland als derde. Stagnatie De afwerking- van het wedstrijd-pro gramma verliep niet zo vlot als wij ons hadden voorgesteld. Na de drie poule-ron den die op zes velden snel werden afge werkt, besloot de wedstrijd-leiding voor de drie finale-ronden minder velden te benut ten, waardoor er zes finale-ronden ontston den. Toen men zag, dat dit teveel tijd zou vergen, werd de afwerking van het programma weer versneld, hetgeen het geheel bepaald niet overzichtelijker maak te. Het werd nu ruim na tien uur, voor dat afdelingsvoorzitter P. Beyen, na enige inleidende woorden van bondsvoorzitter Struik, de bekers aan de Zuidhoilandse aanvoerster Ina Kunst-Hoff en de Amster damse captain Korsloot kon uitreiken. Badminton Je moet maar pech hebben. Tottenham Hotspur, toch al amechtig door de vergeefse pogingen om leider Burnley te achterhalen, trof het zaterdag wel heel ongelukkig tegen het in degradatie-nood verkerende Wolverhampton Wanders, dat juist 500.000 op tafel bad gelegd voor de aankoop van twee spelers. Deze twee: Peter Mcparland en Chris Howe vonden namelijk de ontmoeting tegen de machtige Spurs een pracht gelegenheid om hun voetbalcapaciteiten te demonstreren en scoorden elk één doelpunt. Aangezien Jim my Greaves, die in negen wedstrijden 11 van de 28 Spursdoelpunten scoorde, in Wolverhampton het net nooit kan vinden, verloren de Londenaren (3-1). De kans dat Tottenham het league kampioenschap met een jaar verlengt is klein geworden. Vooral nu Burnley, dat de laatste tijd min of meer uit vorm scheen, Voetbal in Engeland een overtuigende come-back maakte en Birmingham City met 71 kraakte. De middenvoor van het Engelse elftal, Ray Pointen, maakte twee van de zeven doel punten. Met een voorsprong van vier punten en twee wedstrijden minder gespeeld moet Burnley in staat worden geacht zonder al te veel moeite het kampioenschap te ver overen. Tottenham deelt nu de tweede plaats met Ipswich, dat Everton met 42 versloeg en West Ham, dat een 10 zege behaalde op Chelsea. Het was zaterdag een droeve dag voor de Britse hoofdstad. Tottenham verloor, Arsenal kon het niet bolwerken tegen West Bromwich Albion (01) en Chelsea smaak te al evenmin het zoet van de overwinning. Deze laatste club staat nu samen met Ful ham, dat van Leicester verloor (24), op de onderste plaats met 19 pnt. De drie clubs er vlak boven: Manchester City, Wolverhampton Wanderers en West Brom- Na een vergadering, die zes uur duurde heeft de voorzitter van de Internationale Skifederatie (FIS), de heer Mare Hodler, in Bern medegedeeld, dat de wereldkam pioenschappen ski 1962 (alpinenummers), die de volgende week in Chamonix zouden plaats vinden, zijn afgelast. Wanneer het Allied Travel Office de be slissing dat Oostduitse sportlieden niet de NATO-landen mogen bezoeken intrekt, dan zullen de wereldkampioenschappen wel doorgaan. Mare Hodler zei verder dat de internationale skifederatie had besloten te legrammen te zenden aan president De Gaulle en Macmillan om te bemiddelen met het Allied Travel Office, het contro lerend lichaam der NATO-landen. Wanneer het bestuur van de internatio nale skifederatie geen antwoord heeft ont vangen voor dinsdagmiddag 6 februari, dat de Oostduitse skiërs zouden mogen deelnemen, dan zal in plaats van de we reldkampioenschappen een internationale ski-week in Chamonix worden gehouden. wich Albion zegevierden alle. zodat hier een duidelijke scheiding gekomen is tus sen de clubs boven en onder de streep. De uitslagen waren: Eerste divisie: Ar senal - West Bromwich Albion 01; Aston Villa - Blackburn Rovers 10; Bolton Wanderers - Manchester City 02; Burn ley - Birmingham City 7—1; Chelsea - West Ham United 01; Ipswich Town - Everton 42; Leicester City - Fulham 4-1 Manchester United - Cardiff City 30; Nottingham Forest - Blackpool 34; Shef field Wednesday - Sheffield United 12; Wolverhampton Wanderers - Tottenham Hotspur 31. Tweede divisie: Charlton Athletic - Bu ry 10; Huddersfield Town - Middles brough 00; Leyton Orient - Bristol Ro vers 23; Liverpool - Brighton and Hove Albion 31; Plymouth Argyle - Walsall 21; Preston North End - Derby County 10; Southampton - Luton Town 3 Stoke City - Leeds United 21; Sunder land - Norwich City 20. In Vlaardingen hebben het Haagse Drop Shot en „Nijmegen" als kampioenen van de beide hoofdklassen zondag gestreden om het badmintonkampioenschap van Ne derland. Ferry Sonneville speelt voor Drop Shot en zijn partijen zijn gewoonlijk over winningen voor de Hagenaars, zoals ook gisteren. Toch was het opmerkelijk dat Cees Broedelet na 15-1 in de eerste, in de tweede game slechts met 15-11 verloor. Hij was de eerste Nederlander die het te gen de Indonesische badmintóncrack zo ver bracht. Naast de overwinningen van Sonneville wonnen mevr. De Wit en v. d. Sluis hun singles: 5-3. In de degradatiestrijd tussen Venlo en Sportief werd Sportief met een 8-0 nederlaag naar de eerste klasse verwe zen. Badmintonclub „Velsen" versloeg het Arnhemse Arma met 7-1 en zal met het Haagse MVO, dat reglementair van het Heerlense HBC won, volgend seizoen in de hoofdklasse uitkomen. De club van de familie Rietveld zal hier zeker op zijn plaats zijn. De eerste ontmoeting tussen de kam pioenskandidaten in de zaalhandbaleompe title van het district west A, Niloc en Aals meer, is tegen de verwachting in een ge decideerde zege geworden voor Aalsmeer. Aalsmeer dat tegen zwakkere tegenstan ders in tegenstelling met Niloc, met be scheiden overwinningen genoegen had ge nomen, gaf zich tegen de ploeg van Frans v.d. Heide volledig, liep uit tot 8-2, leidde bij rust met 10-5 en won tenslotte met 17-11. Bij de dames versloeg De Blinkert in de Badmintonhal het hoofdstedelijke Amstel, dat bijzonder fanatiek partij gaf. Maar ook Zeeburg liet zich in Alkmaar door AVA niet verrassen, won met 6-3, zodat het res terende duel tussen De Blinkert en Zee burg, de tweede plaats op de ranglijst, rechtgevend op een zetel in de nieuw te vormen landelijke overgangsklasse, als in zet heeft. Bij de dames luidt de stand nu; Niloc 9-14, Zeeburg 9-13, De Blinkert 9-12, Sagit ta 9-9, AVA 10-6 en Amstel 10-2. Bij de heren; Aalsmeer 9-18, Niloc 9-16, Attila en Blauw Wit 10-8, UD 10-6 en WVGV 10-2. In het treffen tussen De Blinkert en Am- Een enthousiaste schare Brabantse sup porters stortte zich zondagmiddag op Hennie de Ruyter nadat de Waalwijker de finalepartjj tegen Van Oosterhout had gewonnen, hetgeen betekende dat de Ruy ter voor de derde achtereenvolgende maai beslag had gelegd op de nationale titel. Maar de rekenmeesters hadden de Ruy ter in stilte al gefeliciteerd, toen hij in zün 67ste beurt de 53ste carambole maakte waardoor Van Oosterhout onmo gelijk meer kampioen kon worden. Want zelfs als de Bredanaar nog zou winnen bleef het algemeen gemiddelde van De Ruyter hoger dan het zjjne. De Ruyter zal in de eerste helft van maart in Kaatsheuvel gaan proberen om de Europese titel op zijn naam te bren gen. Mocht er eventueel dan voor ons land een tweede plaats beschikbaar komen, dan zal die niet worden ingenomen door Van Oosterhout of Jan Broekhui zen het tweetal, dat met De Ruyter als grootste kanshebbers het weekeinde was ingegaan maar door de robuuste Popeijus. De oud-kampioen had door de nederlagen tegen Brosens en Doggen op de eerste twee dagen zijn kansen op de titel vrij wel verspeeld. Maar die mogelijke twee de plaats in Kaatsheuvel was voor Po peijus een nieuw en bijzonder aantrekke lijk doel. Zaterdag begon hij aan zijn op mars, versloeg eerste Hennie de Ruyter en vervolgens Van Oosterhout en tenslot te ook zondagmiddag nog Broekhuizen. En zietdoor nederlaag van Van Oos terhout kwam Popeijus op de tweede plaats. Hij had zelfs nog een heel klein kansje gehad op de titel. Maar daarvoor had Van Oosterhout met een verschil van tenminste acht minuten de finalepartij van Hennie de Ruyter moeten winnen en had Popeijus zijn duel tegen Broekhuizen tenminste dertig beurten eerder dan in de finale tot een goed eind moeten brengen. In zoveel fortuin had ook Popeijus zelf niet geloofd. De nederlagen van De Ruyter en Van Oosterhout tegen Popeijus en het falen van Broekbuizen, die na zijn eerste vier winstpartijen geen enkele maal meer de 60 caramboles haalde, brachten grote Een moment uit de zaterdag in Londen i Bromwich Albion. De rechtshalf van gespeelde wedstrijd Arsenal—West I Arsenal Eddie Clamp (rechts) in duel met linksbinnen Kevan West Bromwich. consequenties met zich mede. De afstand tussen de leiders en de middenmoot werd zo klein, dat de uitslagen van de laatste ronde bepalend werden voor de volgorde van de eerste vijf. Het opmer kelijke daarbij was. dat Van Oosterhout die dus nog kampioen had kunnen worden, door de zegetocht van Popeijus en Teege laar alsvierde eindigde, terwijl Tan Broekhuizen zelfs met de vijfde plaats genoegen moest nemen. De finale was hoopvol voor Van Oos terhout begonnen. Zelfs scoorde de Bre danaar met grote eregelmaat .(33 in 31 beurten) zijn caramboles waartegenover De Ruyter slechts 19 punten kon stellen. Het leek er dus op, dat Var, Oosterhout inderdaad de titel zou gaan behalen en dat zou dan zijn eerste in het drieban denspel zijn geweest. Men had Van Oos terhout de zege gegund voor zijn con stante en bedachtzame spel. Maar het liep heel anders af. De Ruyter. die in deze beginfase ken nelijk last had van zijn zenuwen, begon aan de achterstand te knabbelen en toen hij dank zij twee „zwijntjes" in de 41ste beürt een „zeven" scoorde, kreeg het moreel van Van Oosterhout een geduchte tik. Zes beurten verder nam De Ruyter de leiding over (37-38) en moest er heel wat gebeuren wilde hem het kampioen schap nog ontgaan. En toen de Waalwijker in de 65ste beurt de 50 bereikte (Van Oosterhout stond op 43) gaf zijn tegenstander zich gewonnen en met series van 6 en 4 sloot de titelhouder daarna snel de partij af. In de onderste regionen ontsnapte Jan Sweering, die na vijf partijen tot het schamele gemiddelde van 0.597 was geko men, ternauwernood aan degradatie Twee winstpartijen op Doggen en Brosens in respectievelijk 69 en 83 beurten, brach ten de Amsterdammer nog op 0.651, dus 0,001 boven de degradatiegrens. De uitslagen van zaterdag en zondag waren: Teegelaar 60 71 8 0,845 Sweering 39 71 7 0,549 Brosens 46 73 4 0,630 Doggen 60 73 6 0,821 Broekhuizen 55 89 7 0,617 Van Oosterhout 60 89 7 0,674 De Ruyter 56 91 4 0,615 Popeyus 60 91 4 0,659 Brosens 44 68 6 0,647 Teegelaar 60 68 4 0,882 Sweering 60 69 6 0,869 Doggen 46 69 5 0,666 Van Oosterhout 55 77 5 0,785 Popeyus 60 70 7 0,857 De Ruyter 60 57 7 1.052 Broekhuizen 32 57 4 0,561 Sweering 60 83 8 0,722 Brosens 58 83 4 0,698 Teegelaar 60 63 6 0,952 Doggen 44 63 4 0,698 Van Oosterhout 45 68 4 0.661 De Ruyter 60 68 7 0,882 Broekhuizen 45 75 5 0,600 Popeyus 60 75 6 0,800 De eindstand luidt als volgt: pnt. car. brt. h.s. a.g. 1. De Ruyter 12 416 503 7 0,827 2. Popeyus 10 409 528 7 0,774 3. Teegelaar 8 382 466 8 0.819 4. Van Oosterhout 8 391 501 7 0,780 5. Broekhuizen 8 372 549 7 0,677 6. Doggen 4 348 508 6 0.685 7. Sweering 4 352 540 8 0,651 8. Brosens 2 357 521 7 0,685 Met Jan van Dijk uit Lisse De Nederlandse ploeg, die op 18 fe bruari in Esch-Alzette (Luxemburg) in het wereldkampioenschap cycle cross zal uitkomen, is door de KNWU, als volgt samengesteld: Huub Harings (Scheulder, Limburg), Manus Brinkman (Rotterdam). Gerrit Rutfenberg (Baarn) en Jan van Dijk (Lisse). stel schoot Noortje Bos bij de eerste Haar lemse aanval, na goed aangeven van Ria Samson al raak en na 5 minuten bracht Noortje uit een solo de Haarlemmers op 2-0. Het bleek een kostbare voorsprong te zijn, want de felle, vaak te fanatieke hoofd stedelijke verdediging stond na de eerste vijf minuten niet veel meer toe. Boven dien was het afspelen bij De Blinkert be paald onvoldoende. Een redelijke kans om Handbal de marge tot drie doelpunten te vergroten liet Noortje Bos ongebruikt, want zij schoot een 7-meterworp binnen bereik van de voortreffelijk spelende hoofdstedelijke doelvrouwe. Door de lankmoedige arbitrage van de vrouwelijke scheidsrechter werd na de pauze de strijd zeer onsportief en hard. Na enige minuten liet De Blinkert-doplvrouwe Wil Giebels de bal uit haar handen in het doel vallen, 2-1. De Blinkert trachtte de voorsprong te vergroten, doch de schot vaardigheid liet weer veel te wensen. Het was wederom Noortje Bos die de zaak voor de Haarlemmers moest klaren. Toen zij zich een weg baande naar het doel, werd zij door twee Amstel-speelsters ge mangeld en de hiervoor toegekende straf- worp schoot zij via de paal in het net, 3-1. Er gebeurde nog veel onvriendelijks: een Amstel-speelster kwam door een duw van haar teamgenote in de rug van een Blinkert-speelster ongelukkig ten val en moest de strijd staken en vrijwel gelijk met het tweede Amstel-doelpunt stuurde de scheidsrechtster een Amstelspeelster het veld uit. Ten slotte eindigde dit voor da mes weinig flatteuze duel in een benauw de 3-2 zege voor De Blinkert. Voor de tweede klasse heren kon IJmond de Aalsmeer-reserves voor rust goed vol gen, maar na de pauze verloren de Velsé- naren het contact en een 20-12 nederlaag werd dan ook het resultaat. A fdeling-teams In Amsterdam hebben de Haarlemse ver tegenwoordigende zaalhandbalploegen zich vorige week voortreffelijk geweerd tegen hun veel sterker te achten hoofdstedelijke tegenstanders. De Haarlemse dames leid den bij de rust zelfs met twee doelpunten voorsprong, maar moesten uiteindelijk toch de eer aan de gastvrouwen laten;108. De heren verloren na een 83 ruststand met ruimere cijfers (1910), maar konden niet temin op een goede wedstrijd terugzien. De Haarlemse afdelingsteams waren voor deze gelegenheid als volgt samenge steld: Dames: Samson, Bos en Walters (De Blinkert), Toon en Voogd (Full Speed) v. Duin (Rapiditas), Schlatmann (IJmond) A. en J. Welp (IEV). Heren :.v d. Landen, Nottrot (Concor dia), v. Duin en H. Teunissen (Rapiditas) v. d. Pol en Halewijn (IJmond), Henri- cus en Henk Deen, v. d. Geest, Dijkers en Lichtenberg (allen De Blinkert). De uitslagen waren: Dames: Eerste klasse: De BlinkertAmstèl 3—2; AVAZeeburg 36. Tweede klasse: HHCLaren 90. Heren: Eerste klasse: AalsmeerNiloc 1711. Tweede klasse: IJmondAalsmeer 2 1220. De uitslagen in de afdeling Haarlem waren: Dames: Senioren B: ConcordiaRapiditas 25; Concordia—TYBB 2<1; TYBB—Rapiditas 03; ADO 2—Concordia 05. Senioren C: IJmondIEV 42; IEV—Concordia 3 7—0; TYBB 2—IJmond 1—6. Senioren D: HBC—Full Speed 0—8; HOCF till Speed 010; De Blinkert 3HBC 32; Full Speed De Blinkert 3 70; RK Concordia HOC 03; Full Speed-HOC 4-0. Junioren: IEVDe Blinkert 02; De Blinkert 2 RK Concordia 50: ADODe Blinkert 2 16. Heren: Senioren A: Zandv.meeuwenIJmond.2 158; Zandv.meeuwenDe Blinkert 2 1610; Concordia—De Blinkert 2 911. Senioren B: AHV—IJmond 3 12—10; AHV— Zandoortvm. 2 21—5; IJmond 3—Concord. 2 6—19. Senioren C: Rapiditas 3Concordia 3 65; Ra piditas 3HQC 56. Junioren: De BlinkertDe Blinkèrt 2 15i; De Blinkert 2Rapiditas 109. Atletiek De Nieuwzeelander Peter Snell, die vo rige week het wereldrecord op de mijl scherper stelde, heeft zaterdag tijdens wed strijden in Christchurch de wereldrecords op de 800 meter en de 880 yards ver beterd. Snell liep de 880 yards in 1 minuut en 45,1 seconden en de 800 meter in 1 minuut en 44,3 seconden. Het record op de 800 meter stond sedert 1955 op naam van Roger Moens (België) met 1 min. 45,7 sec. en dat op 880 yards was sedert 1957 in handen van Tom Courtney (Ver. Sta ten) met 1 min 46,8 sec. „Op naar de 5 meter", dat is kennelijk het streven van de Amerikaanse pols stokhoogspringer John Ulses. Tijdens indoor atletiekwedstrijden in Boston heeft hij zaterdagavond het póls- stokhoogspringen gewonnen met 4.895 me ter. De 24-jarige Amerikaanse marinier kwam hiermee op nieuw tot een officieus wereldrecord. Vrijdag bad hij tijdens wed strijden in New York reeds een record gevestigd met een sprong van 4.88 meter. Als eerste passeerde hij hiermee de ma gische grens van 16 voet '4.876 meter). Tijdens een zaterdag in Haarlem ge houden vergadering van hoofdbestuur, de nationaal technische commissie en nationa le hoofdklasse commissie van de Neder landse Volleybalbond is besloten op dè eerste bondsraad-vergadering een voorstel in te dienen tot vorming van een ere divisie voor herenploegen. Deze hoogste afdeling zal worden ge vormd door acht westelijke, 2 noordelijke. 2 oostelijke en 2 zuidelijke ploegen. Het is de bedoeling dat deze ere-divisir in hét seizoen 1962-'63 wordt ingesteld

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 12