Dubbele emissie van Heineken-concern WITTE KRUIS DE €Cktê Textielgrossiers op „kermis der ijdelheid" in RAI-gebouw - DEBEURS - Winst is met f 1,4 mirt gestegen tot 8,25 miljoen tegen hoofdpijnkiespijn, griep, reumatische pijnen etc. t Het bod op Pondok-Gedeh EMS acht het bod van de Landbank aantrekkelijk Nieuw buitentarief voor tabaksprodukten Albert Heijn kon stijging van kosten compenseren Falstaff gaat Amstel- bier verkopen SCHEEPVAARTBERICHTEN Landbank zou geen bod doen op de Euromast Vermogen Unifonds bleef vrijwel ongewijzigd PIJNSTILLER DINSDAG 6 FEBRUARI 1962 9 Delimij voert proces in Bremen over tabak De liquidatieplannen van Dijckhoff Zonder pier was de winst scherp gedaald Scholten Carton 16 (onv.) Iets hogere winst Kort economisch nieuws De raad van bestuur van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij n.v. deelt mede, dat binnenkort zal worden overgegaan tot de uitgifte van nominaal 7.000.000 nieuwe aandelen, welke ten volle delen in de resultaten van het boekjaar 1961-1962 en van volgende boekjaren. Een syndicaat, samengesteld uit de Xederlandsche Handelmaat schappij n.v., de Amsterdamsche Bank n.v., de Rotterdamsche Bank n.v., de heren R. Mees en Zoonen, de heren Pierson, Heldring en Pierson en De Twentsche Bank n.v., zal deze aandelen bij publieke emissie ter inschrijving aanbieden, uitsluitend aan de houders van claims van aandelen en certificaten van aandelen Heineken's Bier brouwerij Maatschappij n.v., en wel in de verhouding van één nieuw aandeel ad nominaal 100 op nominaal 500 uitstaande aandelen en/of certificaten van aan delen, dit tot de koers van 250 percent. Advertentie VANAF 89 CENT Tegelijkertijd met deze uitgifte zal de inschrijving worden opengesteld op I f 7.000.000 aandelen A. in Heineken's Be legging en Beheer Maatschappij n.v. tot de koers van 125 percent, met recht van voorkeur in de verhouding van nom. 200 uitstaande aandelen op nominaal 1001 nieuwe aandelen. Heineken's Belegging en Beheer Maat-1 schappij zal altijd tenminste nominaal evenveel aandelen Heineken's Bierbrou werij moeten bezitten als het totaal no-1 minaal bedrag van haar geplaatste kapi-1 taal. Het geplaatste kapitaal van Heineken's I Belegging en Beheer Maatschappij be-1 van uitgebreide voorzieningen ter vergro ting van het produktie-apparaat (Den Bosch en Amsterdam). Ondanks de on gunstige weersfactor is het Nederlandse bierverbruik in 1960/61 met elf percent toegenomen. Voor Heineken ligt het per centage hoger. Voor de eerste keer in de geschiedenis van de n.v. overschreed de verkoop in Nederland één miljoen hl. Bin nenland en export samen boekten een recordomzet van meer dan anderhalf mil joen hl. De kostenstijging kon worden op gevangen door de gunstige ontwikkeling van de omzet. De export bracht een goed jaar, maar door de herwaardering van de gulden werd een aanmerkelijk direct ver draagt voor de onderhavige emissie 14 lies geleden op uitstaande vorderingen in miljoen waartegenover zij nominaal buitenlandse valuta. 17.502.000 aandelen Heineken's Bier-vrou- werij bezit. Na de voorgenomen emissie zal het geplaatste kapitaal van Heineken's Belegging en Beheer Maatschappij nomi naal 21 miljoen bedragen waarvan 10,5 miljoen aandelen A en 10,5 miljoen aan delen B. Voor de uitstaande en nieuw uit te ge ven aandelen A samen 10,5 miljoen zal notering ter beurze worden aangevraagd. Na inschrijving met haar claims Hei neken's Bierbrouwerij zal Heineken's Beelgging en Beheer Maatschappij f 21.002.000 aandelen Heineken's Bierbrou werij bezitten van het na de emissie Hei neken's Bierbrouwerij geplaatste kapitaal van 42 miljoen. De n.v. Verenigde Deli-Maatschappijen te Amsterdam deelt mede, dat zij bij de rechtbank te Bremen het hoofdproces in zake haar aanspraken op de in Deli ver bouwde tabak, oogst 1958, aanhangig heeft gemaakt. De behartiging van haar belangen in de ze zaak heeft zij toevertrouwd aan de te Amsterdam woonachtige Duitse jurist, oud senator, dr. A. Lifschütz, die tevens in Duitsland als advocaat is ingeschreven. Dr. Lifschütz zal bij de gerechtelijke behande ling van deze zaak namens de Verenigde Deli-Maatschappijen als advocaat optre den. (Van onze Amsterdamse redacteur) Draaimolens, een Turkse schop, een raket naar de maan, schiet- en goktenten en een poffertjeskraam, dit alles vormt de entree naar de gisteren geopende tex- In de statuten van Heineken's Belegging I tielbeurs van de Federatie van Textiel en Beheer Maatschappij zijn bepalingen grossiers in het RAI-gebouw te Amster- opgenomen ten einde te waarborgen dat ,jam „Kermis der ijdelheid" staat met houders van aandelen A in hun vennoot- j. ht d H boyen djt feesteHjke schap analoge rechten bezitten als aan- deelhouders in Heinekens's Bierbrouwerij kermisterrein geschreven en daarachter wat betreft dividend, stockdividenden, bo- vindt men in ruim honderd grote stands nussen en in geval van een emissie van het grote en kleine nieuws dat zich over Heineken's Bierbrouwerij met recht van enkele weken yan de „r00thandel zal voorkeur. 1 - a De nettoconcernwinst van Heineken's Bierbrouwerij maatschappij n.v. is ge stegen van 6,82 miljoen over 1959/60 tot 8,25 miljoen over 1960/61. Het saldo van de bedrijfsrekening vertoont een stijging nieuw ontwerp, een kous in een nieuwe verplaatsen naar de etalages van de tex tielwinkeliers. Het is veelal nieuws met een kleine n.: een nieuw dessin, een hemdje van een van 20,35 miljoen tot 23,47 miljoen. De revenuen uit deelnemingen en interest namen toe van 2,33 miljoen tot 2,70 miljoen. Hiertegenover staat een niet onbe langrijke toeneming van de post afschrij vingen van 10,26 miljoen tot 12,46 mil joen. Aan het pensioenfonds werd 1 mil joen extra gedoteerd (v.j. 1,5 miljoen). De netto-concemwinst valt uiteen in een toevoeging aan het eigen vermogen van 4,05 miljoen en een dividend bij Heine ken's Bierbrouwerij Maatschappij van 4,20 miljoen. Aan de reserve diverse be langen werd 4,25 miljoen gedoteerd. De netto-winst van de bierbrouwerij maat schappij daalde van 4,30 miljoen tot 3,90 miljoen. Voorgesteld wordt, zoals gemeld, het dividend te verhogen van elf op twaalf percent. De omzetontwikkeling en de vooruit zichten, aldus het verslag, maakten het noodzakelijk voort te gaan met het treffen Gebr. Teixeira de Mattos berichten dat I zü, namens principalen, een bod uitbren gen op alle uitstaande aandelen van de n.v. Cultuur Maatschappij „Pondok-Gedeh" van 1314 percent, zijnde f 37,80 netto per aandeel van 280 nominaal, en 189 netto per bewijs van vijf aandelen van f 280 nominaal. Het bod wordt gedaan onder de voorwaarden, dat een voldoend aantal aan delen ter overneming wordt aangeboden. De aandelen dienen tot uiterlijk 26 fe- I verpakking en meer van die dingen, die de leek onbelangrijk vindt, maar waar van de winkelier weet, dat zij de verkoop kunnen opvoeren. Als groter nieuws za gen wij-, een poging om een tussenvorm van colbertjasje en vest ingang te doen vinden en een doopjurk van papier, die slechts eenmal kan worden gestreken, maar beslist niet kan worden gewassen, Nijlons voor tieners De kousenoorlog heeft ertoe geleid, dat diverse fabrikanten op de textielbeurs hun geschut in stelling hebben gebracht. Een handige, strategische zet leek ons de intro ductie van speciale kousen voor teenagers. De fabrikant heeft namelijk gebruik ge maakt van de wetenschap, dat de leef tijd waarop meisjes nylons gaan dragen steeds daalt en inmiddels op gemiddeld 12 jaar ligt. Zijn nieuwe artikel bestaat uit een kous, die nauwer is dan de nor male standaardkousen en waarvan de prijs beneden de 2,- is gebleven. In dezelfde kleurige verpakking zijn er ook speciale kousen voor het oudere meisje, waarbij het speciale niet slaat op de pasvorm want die is gelijk aan die van de dames kousen maar op de prijs, die met het oog op de concurrentie van Duitse import, eveneens beneden de 2 ligt. Het spreekt vanzelf, dat men voor deze prijs geen kous van getwiste garens kan verwachten en waarschijnlijk zouden de tieners voor deliger uitzijn met een paar kousen van 3, maar zoveel zakelijk inzicht hebben onze dochters meestal nog niet.De textielbeurs is tot en met donderdag ge opend. Naar aanleiding van de voorgenomen liquidatie van de zaken van de firma Djjckhoff in Utrecht en wellicht op een latere datum in Den Haag en Rotterdam hebben de betrokken vakorganisaties gis teren hun leden in een spoedvergadering bijeen geroepen, om deze ernstige situa tie te bespreken. Op korte termijn is nu een gesprek met de directie van de firma Dijckhoff aange vraagd. De vakorganisaties zijn van mening dat bij de liquidatie van bedrijven ten- volle rekening dient te worden gehouden met de' belangen van het personeel. Met name is daarbij de vraag belangrijk, of er financiële voorzieningen worden getroffen die in toereikende mate de belangen van de (vooral oudere) personeelsleden dekken, aldus een woordvoerder van de vakorga nisaties. De Scheveningse pier is de kurk waar- aeien cuenen tot un«.I op de Exploitatie Maatschappij Schevenin- bruan te worden a?n£«I\e^' J° ^t of *en financieel drijft. Uitsluitend door de mogelijk zal bekend worden gemaakt ot ri„ nottn mn- het bod gestand wordt gedaan. Naast het bod zullen aan aandeelhou ders zogenaamde „bewijzen van deelge- rechtigheid" worden uitgereikt, rechtge- exploitatie van de pier is de netto con cernwinst naar schatting in het vorig jaar 1.300.000 geweest, want zonder het wan- delhoofd zou de winst zijn teruggelopen met twee ton tot ongeveer 250.000,-. Dit - mei iwce iuii tut uugcvcu vende op een proportioneel deel van blijkt uit een bericht van de raad van be- ondernemingsbezit in Indonesië, zo deelt directie mede. Blijkens de voorlopige jaarstukken over 1961 bedraagt het saldo winst f 45.428 (v.j. 10.178), hoofdzakelijk verkregen uit „diverse baten". De vennootschap bezit bijna uitsluitend kasmiddelen en effecten De „bijzondere baten" zullen in de toe komst zeer gering zijn. Het is, aldus de directie, derhalve duidelijk dat genoemd bod aanzienlijk hoger is dan het netto Nederlandse vermogen van de vennoot schap. Zij meent dat het bod aantrekke lijk is en beveelt het aandeelhouders dan heer aan de aandeelhourers, waarin wordt medegedeeld dat de Landbank n.v. een bod heeft uitgebracht op de EMS-aandelen en oprichtersbewijzen. Zoals bekend bood de Landbank n.v 1000 percent op de aandelen en 8.000 voor de oprichtersbewijzen. Dit bod noemt de raad van beheer alleszins aanvaardbaar Bovendien lijkt de EMS een nauwe sa menwerking tussen beide vennootschappen in het belang van Scheveningen als bad plaats, De stijging van de personeelskosten en ook aan. De laatstgedane koers voor de siechte seizoen noemt de EMS de oor aandelen was tien percent. zaak van het teruglopen van de resultaten, uitgezonderd de pier-opbrengst. Voorge steld wordt een dividend van ongeveer twintig percent (v.j. tien percent waarvan vijf percent in aandelen). Op grond van de financieringspositie de investeringen voor de pier hebben belangrijke offers BRUSSEL De ministerraad van de I van de beschikbare middelen gevraagd Europese Economische Gemeenschap heeft üjkt het de raad van beheer raadzaam toe gisteren besloten tot een nieuw gemeen- de dividenduitkeringen in contanten ten schappelijk buitentarief voor tabakspro- zeerste te beperken. dukten. Dat van sigaretten is hierdoor ge- Men vraagt zich af, of de pier ook de bracht van 45 op 180 procent. Toch zal dat volgende jaren zoveel bezoekers zal trek de sigarettenroker binnen de Benelux niet ken vanaf de opening in juni 2.200.000 dieper in de zak doen tasten. Volgens arti- andere accommodaties geven de EMS kei 26 van het Verdrag van Rome mag de ZOrgen. Benelux n.l. die verhoging uitstellen, voor- !twij zijn echter van oordeel", zegt de lopig voor 2 jaar. Hierna zijn er nog andere raad van beheer, „dat indien de accom modatie van de badplaats kan worden aangepast aan de eisen van de brede massa van toeristen voor ons een nieuwe potentiële groep consumenten er een nieuw werkterrein voor de badplaats kan worden opengelegd". Dit vereist ech ter zo grote investeringen dat een poli tiek van winstinhouding moet worden ge volgd gedurende een reeks van jaren Voor aandeelhouders dus niet aantrekke lijk. ontsnappingsmogelijkheden. De directie van de Carton- en Papier fabriek voorheen W. A. Scholten N.V. zal aan de raad van commissarissen voor stellen het dividend over het boekjaar! 1960/1961 onveranderd vast te stellen op zestien percent. Voor het concern als geheel van Albert Heyn n.v. te Zaandam mag verwacht wor den, dat het eindresultaat over 1961 iets gunstiger is dan over 1960. Buitengewone omstandigheden voorbehouden, zal het di vidend over 1961 wederom twaalf percent bedragen. Op de klantenobligaties zal dan 7Vs percent worden uitgekeerd. De voor uitzichten voor 1962 zijn enigszins onzeker. Verwacht kan worden dat de kosten ver der zullen stijgen. Ook de voorbereidin gen van nieuwe vestigingen enz. veroor zaken uiteraard aanloopkosten. De direc tie vertrouwt evenwel dat de te verwach ten kostenstijgingen geheel of grotendeels zullen kunnen worden gecompenseerd door hogere omzetten. Dit deelt de directie mede in een be richt naar aanleiding van de noteringsaan- vraag van de vier percent winstdelende klanten-obligatielening 1961, groot maxi maal 10 miljoen. Hierin wordt verder meegedeeld, dat de in vorige jaren aangekondigde klanten obligatieleningen te zamen groot 37,5 miljoen, inmiddels zijn voltekend. Van de vier percent klantenobligatielening 1961 zijn tot heden circa 170.000 obligaties van nominaal 50 in omloop gebracht. Hoewel ook in de toekomst grote bedragen nodig zullen zijn voor uitbreiding van het aan tal supermarkets en zelfbedieningszaken, heeft de directie gemeend, gezien de zeer ruime liquiditeitspositie, voorlopig met de uitgifte van klantenobligaties te moe ten stoppen. Na 1 februari 1962 worden daarom geen stukken a 50 nominaal meer uitgegeven. Het aantal winkels be draagt 364, waarvan 165 zelfbedieningsza ken en elf supermarkets. Blijkens een tus sentijdse winst- en verliesrekening 1 ja nuari tot en met 7 oktober 1961 beliep de exploitatierekening 13,04 miljoen. Na af schrijvingen en interest resteert een sal do winst, vóór aftrek vennootschapsbelas ting, van f 3,37 miljoen. (Over geheel 1960 was het saldo explotatierekening 12,47 miljoen en de nettowinst 3,08 mil joen). Scheepsbouw De scheepswerf Stord Verft aan de westkust van Noorwegen zal in staat zijn om als zijn nieuwe droogdok wordt vergroot schepen met een tonnage van 150.000 ton te bouwen. De ver groting zal deze zomer voltooid zijn Het grootste Het Damrak heeft gisteren de nieuwe beursweek ingezet met een verdeelde stemming voor de internationals. Hierbij waren Kon Olie en Hoogovens vast, Uni lever praktisch onveranderd, Philips een paar punten lager en AKU min of meer flauw ten opzichte van het voorgaande slotniveau. De handel had in de meeste hoeken van de hoofdfondsen niet veel te betekenen. Unilever kon zich niet verbeteren. De prijs van 188 kwam overeen met het vo rig slot. Het buitenland liet verstek gaan met kooporders. Philips op 953 4). De handel in dit fonds was minimaal. AKU lag bepaald flauw in de markt en was op 391 circa zeven punten lager. Hoogovens op 768, 6). Voor dit fonds bestond lokale vraag. De lokale belangstelling voor de aandelen Kon Olie blijft aanhouden. Di rect bij opening werd de barrière van f 130 genomen, de prijs van 130,40 bete kende een koerswinst van circa 0,80. In de scheepvaarthoek werd nog eens het accent gelegd op de dividendverlaging van de Koninklijke Boot door de flauwe koers voor deze aandelen van 181. Na ope ning op 186. (185%). De stemming voor de overige scheepvaartaandelen was iets gemakkelijker. De omzet was gering. Van de leidende cultures werden certificaten Deli Mij iets hoger geadviseerd. Staats' fondsen doorelkaar onveranderd. Boeke Huidekoper van 244 op 250Vj; Boom-Ruygrok van 172 op 174Vj; Figee van 228 op 229 Vj. VERHANDELDE FONDSEN 2 februari 5 februari Totaal 512 Hoger 317 (61,9°/o) Lager 117 (22,8%) Gelijk 78 (15,3%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U388 Kon. Olie130,20-130,80 gl Philips 953 gib954 Unilever 187,50 gb—188 Hoogovens 768 VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U388 gl 388 Kon. Olie129,70-129,90 gl 129,60 Philips 954955 954 b Unilever f 187,70—187,90 187,70 Hoogovens 766 Naar de Amstelbrouwerij n.v. meedeelt heeft de Falstaff Brewing Corporation, een van de grootste Amerikaanse bier brouwerijen, regelingen getroffen om Ara- stelbier in haar afzetgebied, dat 28 Ameri kaanse staten omvat, te gaan verkopen Hiermede zal de Falstaff de grootste ver koper worden van importbier. Amstel Bier, gebrouwen in Amsterdam, zgl aan de meeste drankengrossiers van Falstaff worden verstrekt. De verkoop zal in het voorjaar beginnen. Er is een con currerende prijs vastgesteld ten opzichte van andere geïmporteerde biersoorten. Dit werd heden bekendgemaakt door de heer Griesedieck, verkoop-directeur van Falstaff en de heer Sydney B. White, di recteur van de Amstel American Corpo ration te New York, importeur van Am stel Bier in de Verenigde Staten. Zij deel den voorts mede, dat in de eerste tien maanden van 1961 de verkoop van al het importbier is gestegen met 9,6 percent Amstel daarentegen steeg met 41 percent „waardoor de verkoop in Amerika het snelst van alle importbier gegroeid is Falstaff had in 1961 een recordomzet van zes miljoen hl. bier. Het hoofdkantoor is gevestigd in St. Louis. Ter vergelijking diene dat de jaaromzet van de Amstel Brouwerij circa 700.000 hl is. NIEUWE PHILIPSFABRIEK IN BREMEN Philips bouwt in Bremen een nieuwe fabriek voor de ontwikkeling en vervaar diging van elektronische en telecommuni catie-apparatuur. Het wordt een bedrijf van de elekt.rospezïal G.m.b.H., één van de maatschappijen van de Aldelphi-groep (Allgemeine Deutsche Philips Industrie G m.b.H). De fabriek, die bijna gereed is en naar verwachting in de loop van maart in gebruik zal worden genomen, betekent een uitbreiding van de Philips-activiteiten op dit gebied in Duitsland. Verwacht ke^'va^3 68.000 \ontv^or°eenrnoorse°maat^chappti" I wordt, dat hier binnen enkele'jaren onge veer 500 arbeidskrachten zullen werken. Aagtekerk 5 v. Le Havre n. Marseille. Abida 11 te Rotterdam verwacht. Acila 5 v. Rotterdam n. Curasao. Acteon 13 te Mena Al Ahmadi verwacht. Adara 5 115 m. z.z.o. Maceio n. Montevideo. Adrastus 5 v. Liverpool n. Glasgow. Alamak 5 75 m. o.z.o. Kuria Muria n. Djibouti. Albireo 6 te Cristobal. Alca 5 40 m. n. Oran n. Venetië. Alcor pass. 5 Messina n. Port Said. Algol 5 110 m. o.z.o. St. Vincent n. Antwerpen. Algorab 6 te Santos. Alhena 5 v. Rio de Janeiro n. Ilheus. Almdijk 5 te Mtwara. Alphacca 6 te Madras. Ameland 5 180 m. z.z.w. Lagos n. Eastham. Amsteldijk 3 v. Mobile n. Le Havre. Angolakust 5 v. Le Havre, 6 te Duinkerken. Area 6 te Curasao. Ares 5 v. Cerro Azul te Callao. Attis 5 v. Point a Pitre n. Fort de France. Atys 9 in Suezkanaal verwacht n. Banias. Baarn 5 te Barbados. Barendrecht 5 v. Willemstad n. Las Palmas. Batu 5 250 m. n.n.o. Port Sudan n. Aden. Beninkust 5 150 m. w. Kp. St. Vine. n. Freetown. Billiton 6 v. Abadan n. Bombay. Bintang 5 55 m. n.w. Oporto n. Port Said. Blitar 5 v. Bremen n. Hamburg. Breda 5 v. Amsterdam n. Nordenham. Caltex Delft 5 40 m. z. Masira eil. n. Suez. Caltex Eindhoven 5 v. Suez n. Bahrein. Caltex Leiden 5 v. Singapore n. Bahrein. Caltex Madrid 5 70 m. n.o. Oran n. Port Said. Caltex Napels 5 10 m. z.z.o. Gibraltar n. Pt. Said. Caltex Rotterd 5 6360 m. w.n.w. Finist. n. R'dam. Caltex Utrecht 5 te Cochin verwacht. Camitia 8 te Curasao verwacht. Cartago 5 v. Baltimore n. Puerto Cortez. Castor 5 te Valetta. Ceres 6 te Rotterdam. Charis 4 v. Tampa n. Mobile. Cinulia 6 te Calcutta verwacht. Cities Serv. Valley Forge 5 v. Suez n. B. Mashur. Crania 6 bij Hoek v. Holland verw. n. Rotterdam. Dahomeykust 5 v. Freetown n. Lagos. Daphnis te Georgetown. Delft 5 490 m. w.z.w. Landsend n. Aruba. Dongedijk 5 v. Antwerpen n. Zeebrugge. Dorestad 5 v. Puerto La Cruz n. Cristobal. Drente 5 te Rotterdam. El. Broere 5 330 m. z.w. Kangeroe eil. n. Kandia. Eos 5 te Bremen v. Antwerpen. Esso Nederland 5 45 m. w.z.w. Casquets n. Aruba. Esso Rotterdam 6 v. Rotterdam n. Banias. Eumaeus 5 110 m. o. Gibraltar n. Algiers. Fina Nederland 5 220 mijl n.w. Alexandrië naar Little Aden. Forest Lake 5 v. Wilhelmshaven n. Mena. Forest Town 5 155 m. o. Bahrein n. Kwemana. Fravizo 6 te Valencia. Gaasterdijk 4 v. New Orleans n. Tampa. Gabonkust 5 40 m. z.w. Kp. Blanc n. Antwerpen. Garoet 5 te Amsterdam. Geertje Buisman 5 25 m. z.w. Ouess. n. Tripolis. Geeststar 5 1050 m. z.w. Fayal n. Preston. Giessenkerk 5 te Valencia. Guineekust 5 60 m. z.w. Finisterre n. A'dam. Gulf Italian 5 180 m. n.w. K. Guardafui n. Mena, Hathor 5 177 m. n.o. Genghasi n. Alexandrië. Heemskerk 5 v. Port Sudan n. Akaba. Hera 5 140 m. w.z.w. Aruba n. Curasao. Hersilia 5 80 m z.w. Landsend n. San Juan Hestia 5 te Puerto Cortez. Hoogkerk 5 450 m. z. Cocos eil. n. Aden. Hydra 5 v. Sa i Antonio n. Talcahuano. Isis 5 te Santander. Ittersum 5 120 m. w.n.w. Ouessant n. Le Havre Ivoorkust 5 v. Bremen n. Hamburg. Jacob Verolme 5 v. Bal'boa, 6 te Callao. Java 5 100 m. z.w. Solomon eil. n. Valparaiso Kaap Hoorn 5 900 m. z.w. Azoren n. Curasao Kabylia 11 te Abadan verwacht. Kara 7 te Yorktown verwacht. Karimata 6 te Duinkerken verwacht. Katelysia 5 v. Thameshaven n. Eastham. Katwijk 5 v. Lcurenco Marques n. Rotterdam Keizerswaard 5 te Borburata verw. v. Stanlow Kelletia 5 v. New York n. Punta Cardon. Kennemerland 6 te Puerto Alegre. Kerkedijk 5 v. Antwerpen n. New York. Kermia 5 v. Puerto Miranda n. Stanlow. Kinderdijk 5 te Vera Cruz. Kloosterdijk 5 te Tacoma verwacht v. Vancouver. Koningswaard 5 v. Baltimore n. Bachaquero. Kopionella 5 400 m. w. Finisterre n. Le Havre Korendijk 5 150 m. w. Landsend n. Antwerpen. Korenia 11 te Stanlow verwacht. Korovina 4 v. Brisbane n. Townsville. Kosicia 6 te Buenos Aires. Krebsia 5 te Tripoli (Libië) verwacht. Kreeft 6 v. Rotterdam n. Narvik. Kreon 5 v. Nickerie n. Paramaribo. Kryptos 3 te Curasao verwacht. Kylix 5 v. Rotterdam n. Oslo. Laga 5 55 m. n w. Malta n. Algiers. Langkoeas 5 te Port Said v. Alexandrië. Leiderkerk 6 te Das eiland. Lekhaven pass 5 F. Noronha, 10 te Santos verw. Lemsterkerk 5 rede Bahrein. Leopoldskerk 5 v. Accra, 6 te Lagos. Liberiakust 5 20G m. n.w. Lobito n Freetown. Limburg 5 100 m. n.w. Gavdo n. Beyrouth. Maashaven 5 110 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Maaskerk 5 dwars Perim n. Bahrein. Madisonlloyd 9 te Aden verwacht. Mariekerk 5 215 m. w. Goa n. Colombo. Markab 5 te Algiers. Maron 5 te Willemstad. Meerkerk 3 v. Takoradi n. Bombay. Meliskerk 5 v. Marseille. 6 te Barcelona. Memnon 7 te Willemstad verwacht. Mentor 6 te Izmir. Merwelloyd 5 700 m. o. K. Guardafui v. Colombo Mississippilloyd 5 v. Djeddah n. Bombay. Mitra 5 v. Old Killpatrick n. Curasao. Mohamed Reza Shah 5 13 m. n. Muscat n. Suez. Moordrecht 5 50 m. z.o. Dardanell. n. Novorossisk Muiderkerk 5 400 m. z.w. Chittagong (bestem Musilloyd 4 v. Cristobal n. Papeete. Mijdrecht 5 20 m. n. Ras Al Hadd n. Shimizu Mylady 6 te Grangemouth verwacht. Naess Commander 5 80 m. o.n.o. Bone n. P. Said Neder-Eems 5 130 m. o.n.o. Kaap Padaran naar Bangkok. Neder-Waal 5 te Kobe verwacht. Neder-Weser 5 te Bremerhaven. Nieuw Amsterdam 5 te Trinidad. Noordwijk 5 95 m. z.w. Finisterre n. IJmuidèn. Notos pass. 4 Vlissingen n. Messina. Oldekerk 5 te Bangkok. Ondina 5 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Ootmarsum 2 te Kobe. Oranjefontein 5 365 m. n.n.o. Teneriffe (bestem Oranje Nassau 4 v. Port Au Prince n. Pto. Limon Osiris 5 t.erh oogte van Miami n. Tampa. Ossendrecht pass. 5 Kp. Carbon n. Venetië. Ouwerkerk pass. 5 Albany n. Aden. Overijsel 5 120 m. z.o. Kreta n. Genua. Papendrecht 9 te Novorossisk verwacht. Parkhaven pass 5 Kp. Finist. n. Rio de Janeiro Peperkust 5 v. Kribi (Cameroun) n. Rio Benito (Spaans Guinee). P. G. Thulin5 280 m. n.w. Antofagasta n. Quintero Philine 7 te Thameshaven verwacht. Polydorus 5 v. Dublin n. Le Havre. Prins Frederik Willem 5 te Gandia. Als gevolg van de geruchten dat de Haagse n.v. Landbank belangstelling zou hebben voor de Rotterdamse Euromast zijn de koersen van de aandelen Euro mast n.v. omhooggevlogen. De Landbank n.v., die in Den Haag zeer actief is bij het opkopen van onroerend goed, een bod op de E.M.S.-aandelen was het laat ste financiële vuurwerk heeft de ge ruchten echter tegengesproken. De aandelen van Euromast n.v. zijn m één week gestegen van 185 tot 245. Dit is volgens de president-directeur, de heer Oerlemans niet te verklaren uit de gun stige bedrijfsresultaten en de dividendver wachting. De president-directeur is bang dat de toren, opgezet als iets „educatiefs" wellicht degradeert tot „amusementsro- ren" als anderen een meerderheidsbelang krijgen. Philidora 7 in Suezkan. verw. n. Mena Al Ahm Prins Willem II 5 ten anker Valencia v. Pt. Said Prins Willem III 5 v. Gandia n. Hamburg. Prins Willem IV 5 dwars Algiers n. Ter Aviv. Prins Willem V 5 v. Jaffa n, Haifa. Provenierssingel 4 v San Pedro n. Panamakan Rempang 5 rede Karachi. Reza Shah the Great 5 v. Port Said n. Genua. Roebiah 5 in Suezkanaal n. Akaba. Rondo 5 800 m o.z.o. Sint Helena n. Las Palmas Ruys 5 v. Penang n. Mauritius. Rijnkerk 5 ten anker Port Said. Salatiga 4 v. Cristobal, 6 te Curasao. Scheldelloyd 5 120 m. n.n.w. Singap. n. Singap Scherpendrecht 5 v. Fiumicino n. Odessa. Schielloyd 5 rede Lae. Sepia 5 35 m. o n.o. Algiers n. Banias. Sinon 6 te Kingston verwacht. Soestdijk 6 te Bremen. Stad Dordrecht 5 100 m. z.w. Brest n. La Spezia Stad Gouda 5 50 m. n.w. Casablanca n. Vitória Stad Haarlem 5 55 m. z.z.w. Finisterre n R'dam Stad Leiden 5 v Rotterdam n. Napels. Stad Maastricht 6 te Vitoria. Statendam 5 v. San Juan n. La Guaira. Statue of Liberty pass. 5 Masira eil. n. Suez. Steenkerk 5 240 m. o. Saigon n. Manilla. Stentor 5 25 m n.n.o. St. Vincent n. Bremen. Steven 6 v. Rotterdam n Amsterdam. Straat Cumberland 6 te L. Marques v. Durban Straat Johore 5 v. Devonport n. Point a Pitre. Straat Magelhaen 5 te Lorenzo Marques. Straat van Diemen 6 te Port Elisabeth. Streefkerk 5 70 m. w. Gibraltar n. Antwerpen Tara 5 25 m. z z.w. Kp. Verd. eil. n. Bremen. Telamon 4 275 m. z.w. Bermuda n. Barbados. Thuredrecht 5 110 m. w. Leixoes n. Bahia Blanca Tjimenteng 5 v. Hongkong n. Yokkaichi. Tjinegara 6 te Singapore verwacht. Tjipondok 9 te Kobe verwacht. Togokust 6 v. Lagos n. Abidjan. Tweelingen 5 17 m. n.o. Kristiansund n. Bergen Utrecht 5 v. Karachi te Kuwait verwacht. Van Cloon 5 320 m. n.n.o Auckland n. Auckland Van Linschoten 5 300 m. z.z.o. Ceylon n. Kaapst Van Neck 5 430 m. o.z.o. Cairns n. Singapore. Vasum 7 in Suezkanaal verwacht n. Le Havre Viana 5 70 m. z o. Little Quoin n. Bahrein. Videna 6 te Mena Al Ahmadi verwaèht. Vivipara 6 in Suezkan verw. n. Mena Al Ahmadi Vlieland 5 v. Curasao n Buenos Aires. Waibalong 5 30 m. o. Djibouti n. Mogadiscio. W. Alton Jones 5 v. Mena n. Philadelphia. Westerdam 5 te New York. Westland 4 te Montevideo. Wieldrecht 5 330 m w.n.w. Port Gentil n. Sete Willem Ruys 5 305 m. w.n.w. Wellington (best Witmarsum 5 520 m. o.n.o. Horta n. Houston Woensdrecht 5 100 m. w Kreta n Banias. Wonogiri 5 te Djibouti verwacht Wonosobo 5 22 m. n. Minorca n. Hamburg. Zafra 4 ten anker Mena Al Ahmadi. Zaria 9 ter hoogte Landsend verwacht. Zonnekerk 5 430 m. n.o. Sint Helena n. Kaapstad KLEINE VAART Adine verm. 6 v. Rotterdam n. Lissabon. Aerdenhout 5 50 m. z.o. Savona n. Savona. Ardeas 5 dwars Colombi n. Lissabon. Arnoudspolder verm. 5 v. Vigo n. Antwerpen Beekbergen verm. 5 v. Bordeaux n. Ipswich. Bonafide pass. 5 Terschelling n. Svenborg. Brouwersgracht 4 dwars Oeland n. Amsterdam Coccinelle 5 20 m. n o. Burlings n. Dieppe. Diligentia 5 v. Oultonbroad n. Immingham. Driebergen verm. 5 v. Granville n. Jersey. Eyo S. 5 dwars Dover n. Falmouth. Fedala 6 te Dublin verwacht. Geestdiep 5 20 m. n.w. Waterweg n. Maassluis. Goote 5 et Manchester verwacht. Gramsbergen verm. 5 v. Santander n. Le Boucau Heerengracht 4 2 m. o. Gotland n. Kotka. Joost 5 in Golf van Biscaye n. Londen. Maaskade 5 v. Vlissingen n. Drogheda. Netta 3 te Dieppe. Plato 5 15 m. z.w. Ouessant n. Taragona. Rijsbergen 7 te Kopenhagen verwacht. Stella Prima 8 te Houston. 10 te N. Orleans verw Tasmanië 5 te Dover n. Aberdeen. Vrijburgh 5 40 m. z w. Beachyhead n Rotterdam Walenburgh 6 te Rotterdam verwacht. Wiebold Böhmer pass. 5 oostp Kreta n Limasso) Willy 5 30 m. w.n.w. Eider V.S. n. Bayestad. SLEEPVAART Humber 1 v. Aden n. Famagusta. Mississipoi 2 v. Southampton n. St. Nazaire. Poolzee 4 v. buitengaats n. Capelle a.d. IJssel. Tyne 3 te Maassluis. Zwarte Zee-3 3 te Hamburg. 466 270 (58,0°/o) 117 (24,1%) 79 (17,9%) 388 130,20 954 187,80 768 Vorige slotkoers A'dam Rubber 113% H.V.A 131 A.K.U 389 Vj 157,— 768 Philips Gem. Bez. 953 Unilever 188, Dordtsche Petr. 600 K. Ned. Petr. Mij. 130,20 Holl. Am. Lijn 148 Va K.L.M 61,— K.N.S.M 182Vj Ned. Stoomv. Mij. 159% Ommeren, Phs. v. 339% Scheemr. Un. Ned. 149% 227,— 249,50 Unitas 521,50 Ver. Bezit v. 1894 145,50 Amsterd. Bank 392% Ned. Handel Mij. 351% Rotterd. Bank 385 Twentscht Bank. 340 Albert Heijn 744% Amstel Brouwerij 515 Berkei's Patent 316% Bols 899 Bührmann Papier 784% 499 Ford 800 Gelde Kon. Pap. 374 Gist Spir.f. Kon. 411 Van der Heem 363% Heineken's Bier 668 Hoogenbosch Sch. 317 Indola 570 Kon. Zout-Ketjen 1100 Müller Nat. Bezit 499 Ned. Kabelfabr. 610 Philips Pref 294 Sikkens Groep 930 Stokvis 282 Va Thomassen Dr. 696 Ver. Machinefabr. 262 Wessanen 435 Wilton Fijenoord 306 Zwanenberg-Org. 1049 Billiton Mij. II 500 Aluminium Ltd. 28% American Motors 16% Anaconda 51,5/i9 Bethlehem Steel.. 42% Cities Service 56% General Motors.. Kennecott Copper 82 Republic Steel 57% Shell Oil 39% U.S. Steel 12Vs ;on =,iq Gedane noteringen. (Verstrekt door de Amsterdamsche Bank) NEW YORK. Zwakke markt Wall Street begon gisteren met oplopen de koersen, maar spoedig kwamen de winstnemingen het peil verlagen. IBM verloor 4. De non-ferro-metaalfondsen waren bijna alle lager. Autofondsen boden goed weerstand. Ook 's middags was de stemming zwak en het koerspeil verander de weinig, doch aan het slot werden weer wat hogere koersen geboekt, zodat er zelfs fractionele winsten ontstonden. De omzet was 3.890.000 aandelen. Van 1314 verhan delde fondsen waren 581 hoger en 481 lager. Het industriegemiddelde kwam van 706.55 op 706.14; dat van spoorwegen van 149.83 op 149.67 en dat van openbare nuts bedrijven van 124.94 op 125.51. Blijkens het jaarverslag 1960/1961 van Unifonds, beleggingsfonds van Duitse waarden, bestond er bü beleggers een grote vraag naar participatiebewijzen van dit fonds. Het aantal uitstaande partici patiebewijzen is met 26 percent gestegen. Deze gunstige ontwikkeling werd mede veroorzaakt door het feit, aldus het ver slag, dat de participaties als gevolg van de splitsing in drieën op een zodanig niveau zijn gekomen, dat vele spaarders in staat zijn regelmatig met vrij kleinbedragen participatiebewijzen te verwerven. Ook de introductie van Unifonds aan de beurzen van Brussel en Antwerpen kan als een succes worden beschouwd. Eén be gin werd gemaakt met de plaatsing van participatiebewijzen in Engeland. Het vermogen van het fonds bleef vrij wel gelijk op DM 170.4 min. De koersdaling op de Duitse aandelenmarkt heeft in vloed gehad op de afgifteprijs der parti cipatiebewijzen, welke daalde van DM 53.06 tot DM 42,10. Met bet oog op de heersende onzekerheid hebben beheer ders een ruime liquiditeit gehandhaafd Het verslag constateert dat het aantal arbeiders, employees en ambtenaren onder de houders van narticipatiebewijzen Uni fonds is gestegen met 4,2 percent. Werd vorig jaar Dm 2,33 per participatie uit gekeerd, dit jaar bedraagt de uitkering DM 2,50. Op 30 september 1961 waren 4.260.159 participaties in omloop. ADVIÊSKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, vandaag geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10,13- 10,23, Amerikaanse dollar 3,59'/>—3.63'/i, Canadese dollai 3,41Vi—3.46'/t, Franse frank '1001 72,65-73,15, Belgische frank (lOOi 7 23-7 28, Duit se mark '100 90.20—90,70, Zweedse kroon (100) 69,6070,60, Zwitserse frank (100 83.65 -84.15, Italiaanse lire (10.0001 57,50-—59,50, Deense kroon (100) 52.10—53,10, Noorse kroon (100 50.35—51.35, Oostenrijkse schilling (100) 14.00—14,10, Portugese escudo (100) 12,40—12,55, Spaanse peseta (100, grote coupures) 5,95—6,10. Russische olie voor Ierse boter De Ierse regering overweegt op het ogenblik een Russische aanbod tot het afnemen van 10.000 ton Ierse boter in ruil voor ruwe olie Groot- Brittannië heeft twee maanden geleden op ver zoek van Nieuw-Zeeland de invoer van Ierse boter gecontingenteerd. Sedertdien heeft de bo ter, die met verlies op de Britse markt werd verkocht, zich opgestapeld in de Ierse koelhui zen. De Ierse regering zal ongetwijfeld ook een afzetgebied in Tsjechoslowakije vinden, naar welk land binnenkort een eerste lading boter wordt verscheept.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9