OAS heropent in Parijs plasticbomoffensief Bondskanselier Adenauer kiest zijn opvolgers Wereldnieuws HOORTOESTELLEN Fundamenteel Algerije betreurde gisteren 18 doden Vorosjilov kandidaat voor Opperste Sovjet Finland wil Russische wapens kopen Minister Dufhüs voor zijn partij en minister Krone voor de staat raatótoei Rockefeller verleent moordenaar gratie Vermoedelijk geval van pokken in Dusseldorp Bemiddelingspoging in Belgisch mijnconflict 0/9 de DONDERDAG 8 FEBRUARI 1962 3 Terreur Voorbarig BONTEKOE - Heemstede - Spoorplein 4 Cri Stellweg -«■w. Ervaar het wonder van VERLOVINGSRINGEN (Van onze correspondent) PARIJS Gistermiddag heeft de ge heime legerorganisatie van ex-generaal Salan na een rustperiode van enkele da- dagen, haar misdadige activiteiten in Pa rijs hervat. Binnen een half uur explo deerden alleen al in de hoofdstad acht kneedbommen, waarbij niet alleen buiten gewoon grote schade werd aangericht, maar ook acht personen werden gewond van wie enkele zeer ernstig. Ook in Al gerije viel, bijna gelijktijdig met Parijs, verscherping der terreuracties van de O.A.S. te registreren. Het offensief begon om half 5 in een flatgebouw in de voorstad Boulogne, waar Ricamarie (midden-Frankrijk) is ongeveer zestien kilo dynamiet gestolen, wat bij het controleren van de voorraad aan het licht kwam. ALGIERS (AFP) In Algerije zijn woensdag vijftig aanslagen gepleegd, die achttien mensen het leven hebben gekost. Twaalf van de doden zijn mohammedanen en 24 van de 34 gewonden eveneens. Leer lingen van een middelbare school in Al giers staken vandaag uit protest tegen de aanslagen van de O.A.S., waarbij twee scholieren in twee dagen zijn omgekomen Leraren van de school hebben in een ver- de minister voor Cultuur, de vermaarde klaring „doelmatige bescherming" voor de schrijver André Malraux, is gevestigd. De terroristen hadden zich echter in de ver dieping vergist, zodat een van de onder buren van de minister met de stukken zat. Het vierjarig dochtertje werd hier leerlingen geëist, nadat vlak bij het school gebouw in een passerende auto twee Euro peanen waren doodgeschoten. In Oran zijn woensdagmiddag in het centrum van de stad twee overvallen gepleegd waarbij een door een scherf aan een der ogen ge- bedrag van 45.000 nieuwe francs werd buit- wond. Even later ontploften bommen bij een professor van de Sorbonne, bij Serge Brimberger, redacteur van de Figaro, die de rubriek Algerije in zijn krant ver zorgt, en de communistische senator Guyot, wiens vrouw in een zieken huis moest worden opgenomen. Dat zelfde lot wachtte ook de bekende communistische journalist, Vladimir Poz- ner, medewerker van het dagblad „l'Humanité". Bij een liberaal-gezinde generaal, die ook tot de slachtoffers behoorde, werden vier personen ge wond, onder wie een klein meisje, dat vlak achter de deur, die versplinterd werd, met haar pop zat te spelen. Dat de naam van professor Vidal eveneens op de lijst van deze superpatriotten prijkte, zal deze bekende rechtsgeleerde wel te danken hebben aan een protestbrief van zijn hand tegen het neo-fascisme, die daags tevoren in vele Franse universitei ten werd voorgelezen. Woensdagavond om streeks tien uur onplofte een kneedbom bij een gebouw van de communistische partij in Parijs. Tezelfdertijd ontplofte een kneedbom aan de muur van de gevange nis „La Petite Roquette", die volgens ooggetuigen door automobilisten was aan gebracht. Hier werd geen schade aange richt. gemaakt. Volgens de politie heeft de O.A.S. zich de afgelopen twee dagen bij bankover vallen in Algiers en Oran van ongeveer 111.600 francs meestergemaakt. Een commando van de O.A.S. heeft bij Oran een politiewagen uit een hinderlaag overvallen en een terrorist van het F.L.N. die naar de gevangenis werd overgebracht gedood. Drie auto's van de O.A.S. dwon gen de politie-auto tot stoppen. De chauf feur en de bewakers werden ontwapend en de gevangene werd uit de auto gesleurd. Aan de kant van de weg werd hij neer geschoten. MOSKOU (Reuter) —De 81-jarige maar schalk Klementi Vorosjilov, oud-president van de Sovjet-Unie, is kandidaat gesteld voor de opperste Sovjet. De verkiezingen hiervoor zullen op 18 maart worden gehou den. Volgens een officiële lijst hebben de ar beiders van een fabriek in het district Kashira, ten zuiden van Moskou, hem kan didaat gesteld. Vorosjilov is op het vorig jaar gehouden congres van de communistische partij aan gevallen, omdat hij deel uitgemaakt heeft van de anti-partijgroep. Hij bekende en verontschuldigde zich tegenover het con gres. De groep zou in 1957 een komplot tot machtsovername gesmeed hebben. Sinds het congres is de maarschalk bij verscheidene openbare gebeurtenissen met geringschatting behandeld. HELSINKI (AP) De Finse regering heeft besloten het parlement te vragen 12 miljard mark (bijna 47 miljoen gulden) uit te trekken voor de aankoop -van oe Russische wapens. Het besluit is genomen na de terugkeer van de Finse minister van defensie Lars Bjoerkenheim uit de Sovjet-Unie. Finland zal vliegtuigen, artillerie, dieselmotoren voor schepen en gereedschappen voor her stelwerkzaamheden uit Rusland impor teren. Een Finse delegatie is intussen in Lon den bezig met onderhandelingen over de aankoop van een opleidingsschip. Van Zwit seriand heer Finland onlangs luchtafweer geschut gekocht. Over het algemeen wordt dit nieuwe offensief toegeschreven aan het feit, dat ook de O.A.S. inderdaad verwacht en vreest dat binnen afzienbare tijd het vre desakkoord tussen Frankrijk en het F.L.N. zou worden ondertekend. President De Gaulle liet in zijn laatste radioboodschap al doorschemeren, dat men voor de ko mende dagen en weken met nieuwe in cidenten, moorden en aanslagen rekening moet houden. De arrestatie van verschillende leiders BONN Eindelijk heeft bondskanselier Adenauer een tip opgelicht van de sluier, die over het geheim van zijn opvolging lag. Als voorzitter van de Christen-Demo cratische Unie wil Adenauer kennelijk op gevolgd worden door de nu 53-jarige mi nister van Binnenlandse Zaken van Noord- rijnland-Westfalen, Josef Hermann Duf hüs, die nu voorzitter is in het CDU-be- stuur van deze deelstaat. Voor bondskan selierschap denkt Adenauer, dat wordt met de dag duidelijker, aan de 58-jarige van de terroristenorganisatie, de vorige minjster zonder portefeuille, Heinrich week te Parijs, heeft dus slechts een tij delijke onderbreking van de gewelddadig heden tengevolge gehad. Eveneens moeten we wel vaststellen, Krone. Dat Dufhüs Adenauers keus in de par tij is, bleek toen hij gisteren op een bij dat, in weerwil van de ietwat voorbarige eenkomst van het CDU-partijbestuur voor overwinningskreten, die sommige autori teiten alhebben geslaakt, zelfs door de gigantische politiemacht, die de regering in en rond de hoofdstad heeft samenge trokken, de plastiqeurs zich niet laten weerhouden hun onzalige praktijken voort 'ce zetten. De regering, die gistermiddag, onder voorzitterschap van het staats hoofd De Gaulle, haar wekelijkse zitting hield, werd door deze nieuwe misdaden van de O.A.S. in Parijs gesterkt in haar overtuiging dat de politiemaatregelen voor onbepaalde tijd gehandhaafd moeten blij ven. Afgevaardigden in het parlement hebben gezegd dat tachtig leden van de rechter' vleugel bevel van de O.A.S. hebben gekre gen af te treden. Vermoed wordt dat de O.A.S. door de intensieve controle op auto's en voetgangers in de nacht gedwon gen is geworden overdag aan te vallen. In het gebied van Parijs worden tussen tien en twintigduizend auto's per nacht door de politie onderzocht. Uit een kolenmijn in Advertentie stelde, Dufhüs te benoemen tot uitvoerend partijvoorzitter, een functie, die een rang hoger is dan die van de plaatsvervangen de* partijvoorzitters Krone, Gerstenmaier. Blank en Von Hassel. De enige, voor wiens autoriteit Dufhüs in zijn nieuwe functie nog zal moeten bui gen, is het bejaarde partij-opperhoofd Adenauer zelf. Maar als de man, die fei telijk het werk doet, zal hij in de praktijk in bijna alle gevallen degene zijn, die de dienst uitmaakt. De uiteindelijk beslissing over de be noeming kan evenwel pas op het komende partijcongrens in Dortmund, dat van tot 5 juni zal worden gehouden, genomen worden. De arbeiderszoon Krone, oud-fractie voorzitter van de CDU in de Bondsdag, wordt al sinds eind vorig jaar genoemd als Adenauers favoriet. Wel is de officiële opvolger nog steeds professor dr. Ludwig Erhard, maar iedereen weet dat Adenauer wel ingenomen is met Erhards aantrek kingskracht voor de kiezers, maar niet met diens politieke inzichten. Het is Ade nauer daarom waarschijnlijk liever de wat kleurloze en volgzame Krone in te wijden in de kanseliersgeheimen, dan de origine lere architect van de Westduitse economi sche welvaart. Overduidelijk werd Adenauers voorkeur Advertentie Uitsluitend verkrijgbaar bij H.H. apothekers, droflisten, kappers en de speciaalbranche voor Krone deze week, toen de kanselier bekendmaakte, dat Krone aanwezig moet zijn bij alle besprekingen op hoog niveau over Berlijn. Dat houdt in dat hij ook in de zaken der buitenlandse politiek wordt ingewijd, iets wat Adenauer nog kort ge leden aan Erhard weigerde. De 86-jarige dompteur van het Westduit se politieke leven verlaat zelf waarschijn lijk eind 1963 de kooi. Tot dat tijdstip zal het touwtrekken om de kanseliersstoel aanhouden nu al bekend is, dat de libera len hun steun aan Erhard als pretendent hebben opgezegd. Daarentegen heeft mi nister Straus, voorzitter van de Beierse Christelijk-Sociale Unie, nog bij Erhards verjaardag duidelijk laten blijken dat hij de minister voor Economische Zaken ;n zijn aanspraken op het bondskanselier schap steunt. Bij dit alles is de grote vraag hoever Adenauer zijn befaamde autoritaire machtsontplooiing ook nog over zijn eigen ambtsperiode heen zou kunnen uitstrekken. Advertentie DE NIEUWSTE TYPEN uit voorraad leverbaar AUDIUM - SIEMENS WIDEX - OTICON - PHILIPS QUALITONE e.a (zijstraat van de Leidsevaartweg) Bus 3, halte station Heemstede Telefoon 38099 NEW YORK (AP) —De Newyorkse gouverneur Rockefeller heeft een 18-jarige jongen, die wegens een dubbele moord was veroordeeld tot de electrische stoel, gratie verleend. Salvator Agron, een uit Puerto Rico af komstige jongen, die 2Vj jaar geleden in New York twee jongens van 16 jaar dood stak, zou volgende week terecht gesteld worden in de Sing Sing. Het vonnis is nu veranderd in levenslange gevangenisstraf. De procureur-generaal van Manhattan, Frank Hogan, deed vorige week een be roep op de gouverneur de jongen gratie te verlenen, omdat hij niet geheel toere keningsvatbaar is. DUSSELDORP (DPA) In Dusseldorp is woensdag een verpleegster in quaran taine gesteld, die verschijnselen van pok ken vertoonde. Twintig van haar collega's zijn als voorzorgsmaatregel ook geïsoleerd Een week geleden werden Dusseldorp en omgeving vrij van besmettingsgevaar ver klaard. In de afgelopen dagen zijn in Hamburg, Aken, Hennef bij Bonn en in Lammersdorf aan de Westduits-Belgische grens pokken patiënten en verdachte gevallen in qua rantaine gesteld. Herinnering in blik Eindelijk dan toch is de mens erin ge slaagd aan de rij van uitvindingen weer eens een vreedzaam en vriendelijk novi- teitje toe te voegen. Ik bedoel de uitvin ding om geuren in te blikken. In Londen is het begonnen. Men greep een handjevol mist, stopte het in een conservenblïkje en verkocht het aan Amerikaanse toeristen voor thuis in Massachusetts. De blikjes vlogen weg en aldra zat men verbaasd op een omzet van 80.000 blikjes. Toch was er voor verbazing eigenlijk geen grond. Lag het er niet duimendik op dat hier in een grote behoefte werd voorzienEr ontbrak ons immers steeds iets aan onze herinneringen. We konden onze indrukken aan bepaalde ervaringen vastprikken in ons geheugen door middel van foto's, dia's en smalfilms, we konden die indrukken beschrijven in gloedvolle woorden, om ze te behoeden voor wegzin ken in de vergetelheid. Dat was mooi, maar dat was niet genoeg. Wat hebben we nu aan dat bruine car- tonnetje, voorstellende wijlen tante Ida, bij wie wij als kind te logeren werden ge zet, wat hebben we aan de granaatbroche die zij ons heeft nagelaten, wat aan de briefjes met „waarde nicht" erboven in tante's mooie schoonschrijfschrift zolang tante's heel eigen luchtje van menthol- dropjes, kamferballetjes en cocosvet voor het haar de herinnering niet compleet komt maken? En die weken aan de Dordogne. Foto's zijn er genoeg gemaakt, talloze beschrij vingen van anderen en van onszelf, ge droogde bloemetjes, wat bierviltjes en toe- gangsbewijsjes: het spoor terug tot de Dordogne maar de geur ontbreekt. Die specifieke geur van smeulend hout, rijp fruit en zondoorstoofd gras dié pas zou in staat zijn ons op betrouwbare vleugels regelrecht en trefzeker terug te voeren naar die weken aan de Dordogne. De geur van een omgeving, een huis, een plaats, het is een belangrijk onder deel van de herinnering. Nu zijn er dan blikjes die dat voor ons kunnen conser veren. Een geurige toekomst wiekt daar mee naderbij. Weldra zullen we verder zijn dan alleen maar wat Londense mist Blikjes met de lucht van een bij de kachel gedroogde luierwas, om ons, als we oud en uitgerangeerd zijn, terug te voeren naar de tijd dat we druk en ener giek aan het hoofd van een jong gezin stonden. Blikjes met de combinatiegeur van kof fie, haarwater en dat bepaalde merk si garetten, die ons prompt weer zal leggen aan de krachtige tors van Jan die wij eens zozeer beminden. Blikjes met de huisgeurtjes gevangen en gebotteld in de Australische woning van onze geëmigreerde dochter. Blikjes met de lucht van zilt water en door de zon gedroogd zeewier, voor wan neer de winter koud en lang is. Blikjes vol met de geuren die onze ge brekkige herinnering zélf zo slecht weet vast te houden 100% nylon-zonder rubber BRUSSEL De Belgische minister van Arbeid, Servais, zal een poging doen de dreigende mijnwerkersstaking in België te doen voorkomen. De katholieke en socia listische vakbonden hebben voor volgende week maandag een staking aangekondigd, indien de eisen voor loonshervormingen en verbetering van de sociale voorwaarden niet worden ingewilligd. Een van de eisen van de mijnwerkers is het weer invoeren van de oude jaars premie van 3.000 Belgische frank (216 gul den), die enkele jaren geleden werd af geschaft. Wij behoeven ons niet te be klagen over een gebrek aan gelegenheid om te zien hoe mensen elkander kunnen ha ten. Ik weet niet waarom de menselijke haat geproclameerd is tot het dankbaarste element van nieuws en amusement, maar er is nauwelijks een politiek krantenbericht of een succesfilm te noemen waarin niet de menselijke haat het fundament der interesse is. Haat tussen de rassen, haat tussen de volken, haat tussen de ene Fransman en de andere. Haat tussen de boef en de held op het witte doek, waarvan de camera met koele zekerheid de "fijnste nuances weergeeft: een somber gezicht, een langzaam geheven hand waarin een moordwapen gebruiksgereed is; een man en een vrouw die elkander in liefde vonden en in wier ogen na jaren een koud vuur van haat glinstert, omdat zij elkander hebben leren ken nen als een gevaar voor zich zelf. Haat op het toneel, waar de complicaties van een men senleven zijn uitgesponnen om de haat te argumenteren. Haat in de litteratuur, die in poëzie en proza het dreigende gevaar van de ene mens voor de an dere analiseert. Haten wij elkander inder daad zo veelvuldig en princi pieel? In onze rechtzalen staan versomberde verdachten de officier van Justitie te haten, omdat deze met nuchtere ob jectiviteit de maatschappelijke haat tegen de misdaad ver tolkt. Dat is de letter der Wet; de maatschappij haat de wets overtreder evenzeer als de wetsovertreder de Wet haat. Doch ook buiten dit brandpunt van botsingen demonstreert de samenleving haar fundamen tele haatverhouding in grote en kleine incidenten. Wij haten veel en snel wij zien dus wellicht in de gedragingen en daden onzer medemensen veel en snel bedreigingen tegen onszelf, en concluderen spoe dig dat onze persoonlijke rech ten door hen worden gekwetst of genegeerd. Het is onlogisch, het hoofd te schudden bij de gruwelver halen van moord en brand stichting in overzeese gebie den, waar collectieve haat uit barst op de scheidingslijn der rassen of bij de bittere be schuldigingen die heen en weer vliegen tussen de grote machten van verschillende staatsconstructie, wier ideolo gische verschillen tot dodelijke haatgevoelens zijn gesubli meerd. Want hoe onbegrijpe lijk het ook moge schijnen dat de volken en politieke machts blokken niet in vrede met el kander kunnen leven, nog veel onbegrijpelijker is het dat de kleine, dagelijkse mensen zo onverhoeds met hun haat ge reedstaan als geldt het een nuttig gebruiksvoorwerp, waar men niet buiten kan bij de omgang met soortgenoten. Neen, dat spreekt vanzelf, g ij haat niemand. Gij en ik willen zo hartstochtelijk graag die vredelievende oplossing in Nieuw-Guinea, dat succes van de ontwapeningsconferentie, die heerlijke eenheid van Europa en de wereld, die ver nietiging van de atoomwapens, die gelijkheid tussen blank en zwart, die oecumenische broe derschap, die samensmelting der zuilen, die arbeidsvrede, al dat ontroerende, romantische, veilige en vriendelijke speel goed des levens, dat het be staan verzoet en feestelijk maakt en de angsten verdelgt. Wij willen zelfs ook nog zo graag dat iedereen zijn mede mens voorrang geeft volgens de regels, en dat de inbrekers zich bekeren. En dat pastoor en dominee samen hun psal men zingen en dat werk gevers en werknemers elkan ders onverbrekelijke vrinden zijn. Wij willen politieagenten zien wandelen met kinderen aan de hand en bromfietsrid ders willen we oudjes over de zebrastrepen zien helpen. We zitten in vergadering bijeen om te ijveren voor goede doe len, voor het Europese federa lisme, voor alles wat ons zachtaardig en vredig voor komt. Maar toch haten wij elkan der zo snél, zó bereidwillig en zó hevig, dat het lijkt alsof de haat onze zwaarste hartstocht is. Gij niet? Die bejaarde, lieve oude dame niet, die heeft zit ten huiveren van afschuw bij de joumaalfilm over de troe belen in Kongo? Laten we afdalen tot de ge ringste mogelijkheid van haat, die oude dame en laten we eens zien hoe zij, met haar levenswijsheid, haar zachtaar digheid, haar poesachtige levensblijheid en haar duizend rimpeltjes door de wereld trip pelt. Zonder haat? Na die verschrikkelijke film over de Kongo is dat dametje een restaurant binnengegaan, om zich te laven aan een ver sterkend kopje thee. Omtrent dezelfde tijd is een andere vrouw van deze leeftijd uit een actievergadering tot steunver lening aan de gezinnen van ontheemden gekomen en het zelfde restaurant ingegaan. Oók om thee. Twee bejaarde dametjes van crakelé porselein, verrimpeld van vriendelijkheid en men senliefde, blijmoedig door een goudomrand brilletje de we reld inkijkend, tevreden en ge laten door hun levenseinde schuifelend naar hun graf. Maar dat graf kon even wach ten voor het oponthoud van een kopje thee in een gezellig, roezemoezig restaurant. Er waren twee ingangen. Aan het raam was een heer lijk, zonnig tafeltje vrij. Het gebeurt niet vaak dat aan het raam een tafeltje vrij is. Aan het raam zitten is attractief en opwekkend. Men zit rustig en veilig als een poes in de zon en ziet het drukke, gevaarlijke leven achter glas voorbijruisen in al zijn kleurrijke ge ledingen. Het ene dametje kwam links, het andere rechts binnen. Zij hadden bijna tegelijkertijd het lokkende, lege plaatsje in het oog. Het zorgvuldige dribbelpasje veranderde van tempo. Als vlugge eendjes in een slootje dreven zij beiden tussen de ta feltjes door in de richting van het raam. Zij zagen elkander naderen, en legden er nog een schepje op. De oude beentjes bewogen zich sneller en snel ler, de zachte ogen achter de gouden brilletjes kregen een fel lichtje. Zij streefden op gewonden naar hetzelfde punt en zij gaven elkander geen neusje vóór. Terwijl zij voort jakkerden tussen de hinder nissen, vonden hun blikken el kaar. Twee blikken van vast beslotenheid en zelfbewustzijn, strak en scherp van groeiend onbehagen. Het onbehagen zei; ik zag dat plaatsje het eerst, zij heeft er geen recht op. Ik voel me bedreigd in mijn recht. Ik wijk geen duim. Zij weken geen duim, zij ar riveerden in dezelfde seconde op de plaats des heils, die voor één van de twee een plek des onheils dreigde te worden. Twee oude, verbleekte handen vol rimpels en kreuken legden zich tegelijkertijd op het tafel kleedje. „Pardon!" „Pardon?" Zij stonden tegenover elkaar als leeuwinnen bij een om streden welpje. Zij zagen in elkanders oog de ijzeren wil tot handhaving. Eén glimp van ontmoediging in die ogen zou de nederlaag betekenen. Zij bleven allebei en zetten zich neer op het uiterste puntje van de twee stoelen, recht tegenover elkaar, stram in hun gekwetst eigendom, boos om de gedeelde buit, zwijgend in hun haat. Zij bleven een uur zitten zonder één enkel woord tot elkaar te spreken, als twee mensen die tegen hun wil door een tactloze God op één we reld zijn geplaatst. Zij keken star en trots uit het raam, tot hun priemende blikken elkander kruisten als degens. Touché aan beide kanten. Zij zouden elkander hebben kunnen doden, als de Wet, hun opvoeding, de buren en de omzittenden hen niet zouden hebben weerhouden. Ze gingen na een uur weg, na tevergeefs te hebben ge wacht tot één de aftocht zou blazen. Ze bezagen elkaar ten afscheid met een blik vol haat. Heeft dat mens niets anders te doen dan in cafés te zitten op dit uur van de dag? Bij mij was het wat andersDié zit hier natuurlijk dag in dag uit. En dan klagen over Drees. Bah. Ja, wij haten maar.... En we schudden het hoofd als de grote massa's de vuisten hef fen tegen elkander. De grote massa's die kud den van kleine, afzonderlijke hatertjes, optrekkend naar dat ene, lokkende plaatsje in de zon. Advertentie GROTE COLLECTIE MODERNE HAARLEM GROOTE HOUTSTRAAT 49 -TEL. 20O49 Enig. In de Sovjet-Unie is het eerste num mer verschenen van Angliya, een Brits blad in het Russisch, dat eens per drie maanden zal uitkomen. Het Russische publiek had veel belangstelling voor deze publikatie, die 120 bladzijden telt en door premier Macmillan is ingeleid. Het blad wordt uitgegeven door de centrale voor lichtingsdienst van de Britse regering. De oplage bedraagt 50.000 exemplaren. Angliya is de enige Britse publikatie, die in de Sovjet-Unie mag worden verkocht. Blouson Noirs. De Parijse politie heeft dinsdagavond in de wijk Saint Germain des Prés 300 blouson noirs (nozems) aangehouden. Tientallen jonge mannen, van wie de papieren niet in orde waren, verbleven gisteren nog op het hoofdbu reau van politie. Men is tot de actie overgegaan naar aanleiding van een reeks gewelddaden en diefstallen in die wijk. Avondklok. De regering van Guatemala heeft na een aanval op regeringsstrijd krachten de avondklok ingesteld, zo is gisteren meegedeeld. Na 9 uur moet ieder binnen zijn. Volgens een regerings bulletin zijn een militair detachement in Entre Rios, in de provincie Izabal in het oosten van het land, en kantoren van een fruitmaatschappij dinsdagavond aangevallen, waarbij een officier werd gedood en drie anderen werden gewond. Het is niet bekend tot welke politieke partij de aanvallers behoorden. Met vakantie. Premier Kroesjtsjev is op vakantie in de Kaukasus. Dit blijkt uit een bericht van het Russische persbureau Tass, waarin wordt meege deeld dat hij daar de Braziliaanse zaak gelastigde ad interim in de Sovjet-Unie, Roberto de Araujo, ontvangen heeft. Spons. Een 35-jarige verpleegster heeft van de stad New York een schadever goeding van 80.000 dollar gekregen, om dat een chirurg van een ziekenhuis bij een operatie in 1958 een metalen klem en een spons in haar lichaam had ach tergelaten. Drie maanden later was als gevolg hiervan een nieuwe operatie no dig. De vuurduivel. De Vuurduivel, die verant woordelijk zou zijn voor een tiental bran den die zich in de afgelopen weken in West-Berlijnse scholen hebben voorge daan, is gepakt. Volgens een mededeling van de politie is het een zeventienjarige jongen. Hij bekende behalve in tien scho len ook in een gebouw van de Westber- lijnse technische hogeschool brand ge sticht te hebben.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3