Visknechten in IJmuiden gaan zaterdags niet meer werken Actief Katholiek Vrouwengilde in IJmuiden bestaat 40 jaar bromfietsen COR OLY 1(juU/téa*^ SPORT IN DE IJMOND STOFZUIGERS Voorstel tot geleidelijke invoering beslist van de hand gewezen „Ook Scheveningen moet dicht" Centrum voor Nederlandse vissers op Helgoland? Nog 200 Italianen naar de IJmond Vraag naar ongeschoolde arbeiders in de IJmond Bezwaren tegen bouw Beverwijkse kantorenflat „Kennemerland" speelt I thriller van Robert Thomas Havenberichten IJmondverenigingen vandaag en morgen Dubbel-Voordeel-koopjes DONDERDAG 8 FEBRUARI 1962 5 Tussenvoorstel Geen staking Faillissementen G.S. zonden brief Eerste sneeuwklokjes Op een paar tegenstemmers na, hebben circa tweehonderdveertig IJmuidense visknechten en havenarbeiders gisteravond in een buitengewone vergadering in gebouw „De Rank" besloten voortaan niet meer op zaterdag te werken. De vijfdaagse werkweek is daarmee een feit geworden in de IJmuidense vishallen. Tot de tegenstemmers zes in totaal behoorden diegenen, die nog heil ver wachtten van een tussenvoorstel erop neerkomend dat de vijfdaagse werkweek geleidelijk aan zal kunnen worden verwezenlijkt en wel in een periode van acht weken. De vislossers hebben evenwel zaterdag j.l uit sympathie met de visknechten, die niet onder een CAO vallen, ook niet gewerkt. Niet werken door deze categorie wordt dus beschouwd als staking. Er is tijdens de vergadering veel ge sproken over de vijfdaagse werkweek. Beurtelings wisselden applaus, gejuich en instemmend geschreeuw elkaar af als een van de aanwezigen zijn mening had ge zegd. De bestuurders van de drie lande lijke bonden hebben de vergadering zeer goed geleid en kans gezien het gisteravond niet al te laat te maken. De beslissing van de visknechten viel om omstreeks tien uur. Uit de vergadering werd geëist, dat de bestuurders ook in Scheveningen zullen proberen de visknechten aldaar te bewe gen zich solidair met de IJmuidense colle ga's te verklaren. NVV-bestuurder Van Kuilenburg kon echter niet garanderen dat hij morgen al met hen zou gaan praten. Een spreker vroeg zich af waarom er eigenlijk nog gepraat werd over de vijf daagse werkweek. Die is immers al een feit geworden, vorige week. De visknech ten zijn ervóór, maar ook tachtig procent van de vishandelaren, zodat, indien toch vis zal worden aangevoerd op zaterdag, deze niet verhandeld, noch verwerkt wordt. „De reders zullen dus wel uitkijken om op die dag vis aan te voeren", zo werd ge zegd. Er is maandag jongstleden gesproken met het College van Rijksbemiddelaars om tot een bevredigende oplossing van net vraagstuk in IJmuidens vishal te geraken. De reders die bij dit gesprek ook tegen woordig waren, verklaarden zich tegen de invoering van de vijfdaagse werkweek. De gesprekspartners geraakten toen in een impasse, want de bondsbestuurders kwa men niet op hun eerder ingenomen stand punt terug. De vijfdaagse werkweek is en blijft de eis van de visknechten en haven arbeiders. Het College van Rijksbemiddelaars ad viseerde dat werkgevers en werknemers alsnog rond de tafel gaan zitten. Van de zijde van de vishandelaren kwam toen het tussenvoorstel om de gewenste vijfdaagse werkweek geleidelijk aan, en wel binnen acht weken, tot stand te brengen. Gedacht werd hierbij aan het periodiek terugbren gen van de afslag. Dus bijvoorbeeld veer tien dagen lang tot negen uur afslag, de daaropvolgende veertien dagen tot half oe gen, enzovoort. Dit voorstel nu, ontmoette gisteravond zeer veel kritiek. Sommigen zeiden de vis handelaren niet erg te vertrouwen. Ande ren noemden het voorstel een „lapmid deltje" of „fabeltjes". Er werd herhaal delijk geapplaudiseerd of gejuicht. Mede gedeeld werd dat de „kopstukken" van de vishandel tegen de invoering van de vijf daagse werkweek zijn. Er zou gezegd zijn: „ik laat me niet dwingen door een vis knecht". Met de kreet „houen zó" werd de alge mene stemming tijdens de vergadering het best getypeerd. Want niemand der circa tweehonderdveertig aanwezigen voelde er voor het eerder ingenomen standpunt te laten schieten. Blijven er nog de vraag stukken van de aanvoer op zaterdag en die van de vislossers, die volgens een voor hen geldende Collectieve Arbeidsovereen komst wèl op zaterdag dienen te werken De collega's visknechten en havenarbei ders vrezen nu rancunes jegens de vislos sers, indien die ook zaterdag aanstaande niet in de vishal zouden verschijnen. Dut delijk werd evenwel wederom, dat in deze hele kwestie geen sprake van staking is, omdat ook de meeste handelaren met het streven van de visknechten hebben inge' stemd. Wat de reders betreft, werd opge merkt dat van deze zijde was toegezegd dat w^l geprobeerd zou worden om de aan voer op zaterdag zo gering mogelijk te doen zijn. Er zou zelfs gesproken zijn van een aanvoerverbod voor bepaalde schepen Scheveningen moet zaterdag ook dicht' zo riep een der aanwezigen. Hij doelde hiermee op de wenselijkheid dat ook de Scheveningse visknechten en vislossers za terdag aanstaande niet op hun werk zul- Een bestuur moet voor de leden altijd het nuttige met het aangename weten te verenigen op de bijeenkomsten. Want het bestuur weet, dat het moeilijk is vol te houden steeds maar weer culturele bijeenkomsten en lezingen te organi seren. Dit is geen regel, maar de presidente van het Katholiek Vrouwengilde in IJmuiden, dat op 11 februari veertig jaar bestaat, meent dat men „niet al te hoog kan grijpen en zeker niet in IJmuiden'. Mevrouw P. Gorter-Hezemans is realiste genoeg om dit te beseffen. In het Katholiek Vrouwengilde, dat vroeger Katholieke Vrouwenbond heette, is het in de afgelopen veertig jaar steeds gelukt het nuttige af te wisselen met aangename bezigheden, zoals het jaarlijks kien- avondje, een uitstapje enzovoort. Advertentie Teruggehaalde worden met garantie verkocht bij len verschijnen. De heer Van Kuilenburg zette uiteen, dat de Scheveningse visknech ten zelfstandigen zijn, niet gebonden aan een werkgever en een CAO. De reders in Scheveningen zijn, aldus deelde spreker mee, welwillend genoeg de vijfdaagse werkweek ook hier in te voeren, maar „als kleinste haven kunnen zij niet voor op gaan". Afgewacht wordt wat IJmuiden doet. De IJmuidense zeevisgroothandelaren zijn echter bang voor concurrentie als ge volg van het feit dat schepen, die niet in IJmuiden kunnen worden gelost op za terdag, hun vis afzetten in Scheveningen. Ook deze factor speelt in deze kwestie waarvan de visknechten in IJmuiden overigens geen kwestie meer hebben ge maakt een rol. De vrees dat arbeiders van Hoogovens in IJmuiden eventueel zaterdags zouden worden benaderd om de vis te verwerken werd ongegrond geacht. „Er komen be slist geen hoogovenarbeiders. Daar hebben wij de nodige zekerheid van gekregen'" aldus de heer Van Kuilenburg. Ook bonds- bestuurder de heer Van Sloten heeft in deze vergadering uitstekend gesproken. De brug naar de onderhandelingstafel kon men deze avond echter niet slaan. Het besluit werd met meerderheid van stemmen genomen: een vrije zaterdag voor visknechten en havenarbeiders van de IJmuidense vishal. Advertentie Alle goede merken 100 service en garantie Wl C U C D MARKTPLEIN I 9 n C K TELEFOON 4262 Het vrouwengilde in I.Jmuiden-West telt thans een kleine honderdvijftig leden. De ze zullen ongetwijfeld op zondag 11 febru ari aanstaande de plechtige heilige mis bijwonen die ter gelegenheid van het ju bileum van de vereniging in de Petrus- kerk wordt gegeven. Ook zullen de dames aanwezig zijn in de grote zaal van de Pe- trakerk aan het Marktplein, waar na de mis een ontvangst wordt gehouden. Een feestavond op 21 februari in gebouw „De Rank" waar de toneelgroep „St. Ge- nesius" uit Haarlem „Tot wederdienst be reid" zal opvoeren, zal de jubileumvie ring van het katholeik Vrouwengilde be sluiten. Voor de ontvangst in de Petrazaal is het gelukt de oprichtster van de vereni ging, mevrouw Van Pinxter uit Valkens- waard naar IJmuiden te laten overkomen. Zij is een goede zeventiger, maar kras genoeg om de reis te maken. Ook zal de secretaresse van het eerste bestuur mej. Van Hooff naar alle waarschijnlijkheid ac te de présence geven. Van de geschiedenis van de afdeling is weinig bekend, omdat de verenigingsbe scheiden in de Tweede Wereldoorlog alle op een paar kasboekjes na, verloren zijn gegaan. De afdeling heeft vier presiden ten gehad vóór mevrouw Gorter. De eer ste was zoals geschreven mevrouw Van Pinxter, de twee mevrouw Lubbers, de derde mevrouw Marcusse en de vierde me vrouw v.d. Does, die tot ere-presidente is benoemd. Het huidige bestuur bestaat uit de dames mevrouw Van Hooff-Haver (vice-presiden- te), mevrouw Gorter(presidente), mevrouw Neet (secretaresse), mevrouw Wilms Floet (penningmeesteres) en de dames Leering, De Jong, Bimans en Spoelstra (bestuursleden). Mevrouw Gorter is twaalf jaar bestuurslid, waarvan de laatste tien jaar presidente. Elke maand wordt een bijeenkomst ge houden. Lezingen over alle mogelijke on derwerpen, declamatie, speciale moeder avonden, ziedaar enkele van de activitei ten die het bestuur regelmatig organiseert. Daarnaast doen de leden nuttig werk door in geval van ziekte van een of meer le den bij dezen op bezoek te gaan. Jaar lijks vindt ook de bedevaart naar Heiloo plaats en nemen de dames deel aan de stille omgang in Amsterdam. Na afloop van de toneelvoorstelling op 21 februari zal in „De Rank" worden ge kiend. Het ligt in de bedoeling de kien- pot ter beschikking te stellen van de hulp actie voor Afrika Samen met andere af delingen van het Katholiek Vrouwengilde in het bisdom Haarlem, zal getracht wor den een zestal Afrikaanse meisjes naar ons land te laten overkomen, waar zij enkele jaren zullen blijven om zich te ontwikkelen. Wij twijfelen er niet aan of de leden van de afdeling IJmuiden zullen gaarne tot dit doel willen bijdragen. Breestraat 108 Beverwijk De Arrondissementsrechtbank te Haar lem heeft op dinsdag 6 februari 1962 in staat van faillissement verklaard: F. Vooges, destijds eigenaar van de da meskapsalon Salon Majorca aan de Nieuwe Prinsengracht 52 te Amsterdam, thans wo nende te Haarlem, Spiegelstraat 17. Rech- ter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer. Curator mr. A. S. Groen te Haarlem. R. J. Kaptein, kaashandelaar, wonende te Haarlem aan de Schotersingel 155. Rech- ter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer. Curator mr. J. C. Smithuysen te Haarlem. S. Strijbis, wonende te Haarlem aan het Leidseplein 7 en aldaar handeldrijvende aan de Gedempte Voldersgracht 41. Rech- ter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer Curator mr. D. Rens te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 3 februari 1962 geëindigd het faillissement van N. W. van der Geer, houtwarenfabrikant te Zaandam, Anna Paulownastraat 8, uitgesprokën op 27 september 1960. Rechter-commissaris mr. N. Reeling Brouwer. Curator mr. J. A. M. Thijssen te Zaandam. Op 4 februari 1962 is geëindigd het fail lissement van Th. Alders, h.o. (Könings- gartnerei) te Lisse, Heereweg 296, uitge sproken op 10 november 1959. Rechter commissaris mr. H. J. M. Cokart. Curator mr. A. R. van IJlzinga Veenstra. Verwacht wordt dat in de komende maanden vrij veel Nederlandse vissers in de buurt van Helgoland zullen vissen en dan vrij dikwijls de haven van dit kleine eiland in de Deense bocht zullen binnenlo pen. Het „Dieppe-Comité" heeft daarom het plan opgevat om daar een ontmoe tingscentrum in te richten, waar de vis sers bij elkaar kunnen komen en kerk diensten kunnen bijwonen. De Scheveningse predikanten P. H. de Kleer (gereformeerd) en H. -J. van Heer den (hervormd) zijn naar Helgoland ge gaan om daar poolshoogte te nemen. Van hun bevindingen en de resultaten van hun bezoek aan het eiland zal het afhangen of er inderdaad nog dit jaar een Nederlands centrum op Helgoland wordt gecreëerd, waar dan bij toerbeurt de verschillende predikanten het geestelijk werk onder de vissers zullen verrichten. In de komende maanden vissen bij Hel goland voornamelijk IJmuidense en Kat wijkse en ook enkele Scheveningse vissers op tong. Op het ogenblik zijn er nog niet veel Nederlandse schepen, maar dat kan over enkele weken veranderen. INTERESSANTE LEZING VOOR NVV-DAMES Een vertegenwoordiger van een fabriek van behangselpapier heeft gisteravond in gebouw „Grapy" een interessante lezing gehouden over het behangselpapier. Dit deed hij voor een grote groep dames van de NW-vrouwenbond. De spreker gaf een historisch overzicht van de wandversie ring, waarbij hij terugging tot de tijd dat de mensen nog in holen en grotten leef- derf. Hij vertoonde vele fraaie dia's. De dames toonden zich zeer ingenomen met het getoonde. Naar alle waarschijnlijkheid zullen in de komende maanden nog tweehonderd Ita liaanse arbeiders naar Nederland komen. Hoogovens in IJmuiden heefl voor de komende tijd behoefte aan een dergelijk aantal arbeiders. Vandaar dat binnenkort in Milaan de onderhandelingen over de aantrekking van Italiaanse arbeidskrach ten op gang zullen komen. De Italianen zullen worden gehuisvest op het door Hoogovens aangekochte pensionschip de ,Arosa Sun", waarop thans circa vijfhon derd buitenlanders zijn gehuisvest. Er is in de IJmond van de zijde der be- drijven een grote vraag naar ongeschoolde arbeiders. Per eind van de vorige maand I bedroeg dit aantal ongeveer vijfhonderd I personen. De grootste vraag ging uit van de metaalnijverheid en de bouwnijverheid. In het gewest IJmond (omvattende de ge meenten Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest) is dus werk ge noeg. En niet alleen voor ongeschoolde j arbeiders, maar ook voor geschoolden. De vraag naar werkkrachten bedroeg per eind januari van dit jaar ongeveer elfhonderd mensen. Het aantal openstaande aanvragen om personeel nam ten opzichte van de vorige maand, af, wat mede het gevolg was van het afvoeren van een aantal aanvragen om jeugdig personeel. Dit houdt weer ver band met de behoefte van het bedrijfs leven aan jeugdige werkkrachten. De mees te bedrijven vragen namelijk pas jeugdi gen in de zomer, wanneer de examens ten einde zijn. De verwachtingen van het gewestelijk ar beidsbureau IJmond zijn dan ook, dat het aantal aanvragen om jeugdige werknemers in de komende maanden zal toenemen. Het aanbod van vrouwelijke werkkrachten nam ten opzichte van december van het vorige jaar iets toe, namelijk van 34 tot 41 per sonen. Vooral van de zijde van het HORE- CA-bedrijf en van de kantoren werd een grotere vraag geregistreerd. In januari werden 233 mannen als werk zoekend ingeschreven bij het arbeidsbu reau. In die maand werden 128 mannen bij een werkgever geplaatst. Van het aan tal openstaande aanvragen om mannelijk personeel werden 168 aanvragen van de 249 voldaan. De vraag naar vrouwelijke werkkrachten steeg in de afgelopen maand, waaraan de verbeterde belastingvooruit zichten niet vreemd zijn. Per eind van de vorige maand werden nog 187 vrouwen ge vraagd. Het gewestelijk arbeidsbureau IJmond bemiddelt ook artiesten en musici. In het I afgelopen jaar werden 64 programma's ten behoeve van verenigingen en instellingen samengesteld. Bij deze programma's waren I ongeveer 450 beroeps-artiesten betrokken en het bedrag dat hiermee gemoeid was, bedroeg ongeveer 30.000. MARKTBERICHT. De noteringen bij de Beverwijkse groen teveilingen ware- gisteren: waspeen 22 42, prei 18—52, boerenkool 7—51, rabarber 55—110, knolier 7—16, spruiten 34—97, uien 1741, rode kool 716, witlof 2863. KORT IJMONDNIEUWS Anti-hongeractie. Zaterdagavond om acht uur zal in het gemeentelijk vereni gingsgebouw aan de Dommelsingel in Beverwijk een bijeenkomst worden gehou den, waarvan de baten ten goede komen aan de anti-hongeractie „10 x 10". Er zul len onder meer films worden vertoond. Advertentie DONDERDAG en VRIJDAG Practische REGENPONCHO van prima plastic, compleet met capuchon en rits. Als DV Marktplein. 4.75 ANTI-RHEUMA MATRASPLAAT Als DV 3.50 Marktplein en Plantage. BREECHES Marktplein en Wala. Als DV 2.95 WASMERKPENNEN Marktplein. Als DV 2.25 MEISJESBLOUSE 3.50 Afd. mt. 55 als DV Kleine stijging per maat Confectie Plein 1945. GEWATTEERDE DEKEN 2-persoons als DV 17.95 Marktplein en Plantage. Zakjes SCHUIMPLASTIC VULLING per zakje als DV 0.45 3 zakjes voor 1.25 Marktplein en Plantage. MARKTPLEIN 29 PLANTAGE 152 IJMUIDEN - BEVERWIJK PLEIN 1945 IJMUIDEN ,Het !s gisteren een zwarte dag voor ons geweest", zo zei de burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma, ons gisteren. Het gemeentebestuur heeft name lijk van de zijde van Gedeputeerde Staten een brief ontvangen waarin veel bezwaren werden gemaakt tegen de bouw van een gemeentelijke kantorenflat in plan-Meere- stein. „Het bericht heeft ons teleurgesteld en verontwaardigd", aldus de burgemees ter. Het komt erop neer dat G.S. geen goedkeuring geven aan het destijds ge- noru"* raadsbesluit tot de bouw van het kantorencomplex. De rederijkerskamer „Kennemerland" uit Beverwijk, heeft zich bij het op voeren van Robert Thomas' ingenieuze thriller „Valstrik voor een man alleen", wel buitengewoon voortvarend getoond. Dit stuk werd immers nauwelijks een jaar geleden nog door het toneelgezelschap „Ensemble" gespeeld (onder regie van Jan Retèl en met Ina van Faassen en Ton van Duinhoven in de hoofdrollen), zo dat het nog maar nauwelijks voor het amateurtoneel kan zijn vrijgegeven. „Ken nemerland" behoeft deze spoed echter al lerminst te betreuren, want het ensemble heeft er zijn donateurs in het Kennemer Theater een kostelijke avond mee be zorgd. Er zijn twee redenen, waardoor uw re censent ditmaal tot een korte nabeschou wing wordt verplicht. In de eerste plaats mag hij de intrige niet onthullen, omdat hierdoor de plezierige verrassing zou wor den bedorven van de toekomstige bezoe kers, die het stuk waarschijnlijk nog in de IJmond zullen zien. Want er behoeft niet aan te worden getwijfeld, dat deze uitstekende thriller hier ook nog wel door andere verenigingen zal worden gespeeld. En hij voelt nog steeds niets voor de rol van liet nare jongetje, dat bij de ingang van een bioscoop had postgevat, ten einde alle binnentredende bezoekers te kunnen toefluisteren: „De huisknecht heeft het gedaan". De tweede reden is de omstandigheid, dat „Kennemerland" met deze voorstelling heeft deelgenomen aan de voorronde van de toneelwedstrijd om het Nationaal Landjuweel. En hoewel men er geen en kele jury van mag verdenken, dat zij zich door een dagbladrecensie zou laten beïnvloeden -en stellig niet deze jury, waar onder anderen mevrouw Teunke Hauer deel van uitmaakt-, moet nu een maal elke schijn daarvan worden verme den. Wel meen ik te mogen vermelden, dat het stuk door de auteur zo verbluffend knap in elkaar is gezet, dat ik opnieuw in bewondering geraakte voor zijn tech nische vaardigheid en schrijftalent, waar mee voor Daniël de noodlottige valstrik werd gespannen. Op de prestaties der spe lers komen wij dus later terug. Jan van Dam CAUSERIE OVER HET AMATEUR TONEEL. Advertentie Dammen De strijd om de provinciale clubtitel is nog niet beslist. De winnaar van de ont moeting Gezellig SamenzijnDCIJ wordt clubkampioen van Noordholland. De Am sterdammers hebben de beste kansen. Ge zellig Samenzijn leidt met 108. Alleen als H. Gerrevink het zeer gunstige eind spel tegen Ph. de Schaap tot winst zou brengen wordt het een gelijk spel. De ontmoeting Haarlemse Damclub Jozeph Blankenaar eindigde in gelijkspel De stand van het toernooi: gesp. pnt. v.t. 1. DCIJ 2 4 2614 2. Gezellig Samenzijn 2 4 2515 3. Jozeph Blankenaar 3 1 2634 4. Haarlemse Damclub 3 1 2535 De uitslagen van DCIJGezellig Samen zijn luiden: P. Roozenburg wint van Herm. de Jongh; T. Tielrooy remise met J. H Beeke; B. Dukel remise met R. C. Keiler; P. v. d. Berg verliest van W. Rustenburg; H. v. GerrevinkPh. de Schaap afgebro ken; A. W. Beukema verliest van J. Steen huis; Leo Binkhorst wint van D. de Ruy- ter; T. Postma remise met J. Karsten; d. Steen remise met A. Bakker; ir. M Krijgsman verliest van J. Blaauw. Door het niet uitkomen van H. Laros, A Ligthart, Leen Vooys, H. Swier en Varno Morseld waren aan de staart Leo Bink horst, ir. M. Krijgsman, Tommy Postma K. v. d. Steen en A. W. Beukema opgesteld En vooral de staart komt de eer toe uit stekend te hebben gespeeld! Leo Binkhorst, die het laatste jaar grote vorderingen heeft gemaakt, won heel knap. Jammer dat Tommy Postma, in tijdnood, in een gewon nen stelling de kluts kwijt raakte. Het werd remise, doch winst ging aan bord 8 verloren. In een klassiek overbekend standje liet de heer M. Krijgsman zich door een dub bel offer strikken. A. W. Beukema verloor normaal door sterk en krachtig spel van de Groningse kampioen Steenhuis. Met de zeer voordelige remise van K v. d. Steen behaalde de staart vier punten, hetgeen tegen een kampioenclub als Ge zellig Samenzijn een uitstekend resul taat is. Aan de kop kwam de tegenslag al in het eerste speeluur. In een betrekkelijk con tactloze stelling liet P. v. d. Berg zich door W. Rustenburg met een damzet verrassen Daar stond tegenover dat DCIJ geluk had toen grootmeester Herm. de Jongh in de stand wit 3428. zwart Roozenburg een stuk op 42 opgaf. Remise is 3430. Keiler en Dukel, die reeds dertig jaar in officiële wedstrijden tegenover elkaar uitkomen, besloten tot remise in een voor Keiler iets gunstiger spelontwikkeling. Theo Tielrooy kwam uit tegen de Noordhollandse kam pioen J. H. Beeke. Het was een gelijk opgaande strijd, waarbij in het eindspel de DCIJ-er de beste kansen had. En interessant en boeiend analysewerk is het eindspel van de partij Ph. de Schaap H. v. Gerrevink. Stand zwart: Gerrevink dam op 49 stukken op 16, 19, 22, 28; wit: Schaap 15 20, 36, 42. Wit aan zet is gedwongen 3631 te spelen. De kans dat Gerrevink dit eind spel wint is zeer groot. Dit spel dat over enkele weken uit wordt gespeeld, zal zeker door DCIJ worden ge wonnen. Dan zal op neutraal terrein opnieuw een beslissingswedstrijd worden gespeeld tus sen de beide rivalen DCIJGezellig Sa menzijn. Handhal Aangezien de Badmintonhal te Haarlem komende zondag uitsluitend voor badmin ton zal worden gebruikt is er voor deze dag geen zaalhandbal voor de competitie. De handbalvereniging IJmond tracht deze onderbreking nu op te vangen door zondagmorgen op „Watervliet" een uitge breide training te houden, speciaal voor de dames en de heren. Drukker zal het voor IJmond op 17 en 18 februari worden, want dan wordt het zaalhandbalprogramma voor de competitie wel wat overladen. Het eerste damesteam zal dan niet minder dan vijf wedstrijden in het weekeinde moeten spelen. Twee op zaterdagavond, die tot de normale compe titie behoren en die met de volle winst ook het kampioenschap van de afdeling C mee brengen. Het gevolg hiervan zal worden drie wedstrijder op de zondag daaraan volgende om het Haarlemse kampioen schap. Het tweede IJmond-damesteam dient dan ook op zaterdagavond twee wedstrijden te spelen. Op zondagmiddag speelt het eerste herenteam tegen AHC en de IJmond 2-heren staan voor twee wed strijden en wel tegen Concordia en Rapi- ditas. Hoogstwaarschijnlijk zullen de eerste dames- en herenteams van IJmond op 4 maart de veldhandbalcompetitie gaan voortzetten, hetgeen voor de overige teams in de afdeling Haarlem op 11 maart het geval zal zijn. Bredero's Bouwbedrijf is enige maanden geleden met de bouw van het complex be gonnen* in het plan-Meerestein. In de onderbouw zouden de gemeentelij kek kan toren zo ook de raadzaal worden ge huisvest. Boven de kantoorruimte komen 143 woningen, waarvan Hoogovens er 99 heeft gefinancierd. Die bouw gaat gewoon door. De gemeente Beverwijk hoopte uit de huisvestingsmoeilijkheden van verschil lende diensten en bedrijven (onder andere Openbare Werken) te geraken. De aan nemer zat- het kflntobrgedeelte echter toch uitvoeren, met de bedoeling dit te zijner tijd te verhuren. Of de gemeente Bever wijk huurder zal kunnen worden is de vraag. De raad van Beverwijk wacht een voorstel van het college over deze kwestie. De eerste sneeuwklokjes als voorboden van de komende lente zijn woensdag aan de veiling „Het Centrum" te Beverwijk aangevoerd. Deze bloempjes kwamen, zo als ieder jaer van het eiland Texel. Er werd 44 cent per bosje betaald. Vorig jaar kwam deze primeur een dag eerder. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Kees J., z. van J. G. Bus en A. Pen; Petrus J. M„ z. van W W. Baltus en A. J. Wiendels; Maria A. M„ d. van J. Schram en C. J. Overtoom; Hendericus J„ z. van P. J. Beentjes en' A. Zomerdijk. GETROUWD: J. J. Hoogzaad en M. H. Bot; J. W. Rozemeijer en C. J. van Velzen; G. G. Fabel en C. L. van Gulik; C. P. Gooijer en E. G. van Ruiten. AFGESLOTEN WEG In verband met de uitvoering van her- stratingswerkzaamheden zal het gedeelte van de Raafstraat te IJmuiden, gelegen tussen de Orionweg en de Dokweg, met ingang van 12 februari 1962 gedurende twee weken of zoveel korter of langer als de duur van de werkzaamheden zulks noodzakelijk maakt, voor alle verkeer ge sloten zijn. Woensdag 21 februari wordt in gebouw ,,'t Centrum" in de Koningsstraat te Beverwijk, door pater J. den Ouden de derde en laatste lezing over het amateur toneel' gehouden, welke serie werd geor ganiseerd door de plaatselijke Sociale Cul turele Raad. Het onderwerp voor deze avond is „Wij gaan spelen, maar hoe?" Ook deze lezing is bedoeld voor alle wer kende leden van de diverse toneelvereni gingen in Beverwijk. Na de pauze zullen mevrouw Leny Opzeeland en de heer J. W. van der Mey enige fragmenten spelen uit het laatste bedrijf van Jan Fabricus' toneelspel „De rechte lijn". Zaterdagvoetbal KinheimIntimis (Sportpark Rooswijk 15.15 uur): Kinheim: De Boer; Van 't Hoff en Grevink; Folkerts, Sparreboom en Geerlofs; N.N., Visscher, W. Nieuwenhuis, L. Nieuwenhuis en Boender. IEV—IJmuiden 6 (Sportpark Rooswijk 15.30 uur(: IEV: Van der Veen; Lubbers en I Bertalan; Bosscher, W. Castricum en Wester; Q. Kramer, Jos Kramer, P. Kor- ver, Wissenburg en Vrenegoor. VVBRipperda (terrein CVB. Roos- wijkerlaan. 14.30 uur): VVB: Van den Boo gaard; R. Luitjes en Altena; Van Vuuren, Both en Kersbergen; Kooimans, Hoogen- dijk, R. Muskee, Effern en Stet. kinheimTHB (Sportpark Rooswijk I 14.30 uur): Kinheim: Van Dijke: Paap en W. Luntz; Van der Griend. H. Muskee en Bakkum; Demmers. Van Doorn, J. de Reus, Nicolai en Smit. Beverwijk 2IEV - vriendschappelijk I (Sport Beverwijk 14 uur): IEV: Jansen; Stals en Vendel; Fijen, Buur en B. Kra mer; Metten, H. de Reus, Beentjes, J. de Reus en Korver. Zondagvoetbal Voor zondag staan de volgende wed strijden op het programma: DCOWater loo, 14.30 u.; Terrasvogels 3Waterloo 2, 10 u.; Waterloo 3—IEV 4, 12 u.; VSV 8— Waterloo 4, 12 u.; Kennemers 7Waterloo 5, 9.45 u.; Waterloo AVVB A, 12 u„ ter rein Waterloo; Waterloo aStormvogels d, 14 u. zaterdag. Waterloo komt tegen DCO uit met: H. Brilman; J. Bruisschaart en H. F. A. Maas; J. Iskes, J. P. v Eden en L. W. v. Dongen; G. Boekhout P. J. Hes, C. Wortel, A. Ban- nink en A. Tijms. Woensdag kwamen in IJmuiden: Chaouen van Casablanca; Balticbc/rg, Gefle, hout lossen Zaandam; Lijnbaans gracht, Hamina; Gatchina, Riga; Weser, Norresundet; Jean-E, Londen; Elisabeth, Kiel; Amrum, Rotterdam; Venern, Rotter dam; Gerd, Londen; King Jaja, Dakar; Erik Seyd 2, Wifsta; Notos, Rotterdam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Hunzestrcom van Poole; Ubberfen, Klaiipeda; Dimitrov, Liverpool; Mynias, Rotterdam; Netty, Felixtowe; Guineekust, Freetown; Konny-M, Rotterdam; Eem- stroom, Shoreham; Taurus, Kotka, cellu lose lossen Papierfabriek Velsen; Loke, Antwerpen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Zelos naar Rotterdam; Aegis, Port de France: Konny-M„ Rotterdam; Libra, Kö- ping, walsmateriaal geladen IJmuiden; Wexford, Boston, stijfsel en stroop geladen Koog aan de Zaan; Reggeborg, Karlshamn, kunstmest geladen IJmuiden; Ellen Hel- lenskov, Odense; Arabritt, Huil; Henny, Rotterdam; Harald Ottens, Esbjerg; Arthe- mis, Hamburg; Carola Schulte, Monrovia; Jurgen, Hamburg, walsmateriaal geladen IJmuiden; Peregrine, Harlingen; Maasijm- N„ Londen; Schinkelstroom, Rotterdam; Granli, Trondheim; Rigel, Rotterdam; Gooiland, Buenos Aires; Alcetas, Rotter dam; Trito, Rotterdam; Eemland, Las Pal- mas; Urjupensk, Ventspils; Nordica, Ant werpen; Areas, Rotterdam; Chaouen, Tra- vemunde; John-V„ Londen; Racken, Karl stad; Zaanstroom, Plymouth. Donderda„ vertrokken uit IJmuiden: Calchas naar Lissabon; Nias, Freetown; Tasman, Londen; Diogenes, Stade; Mar tina, Rotterdam; Stuttgard, Bremen; Hebe Nobel, Goole, stijfsel geladen Koog aan de Zaan; Idanel, Londen; Jason, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). DONDERDAG 8 FEBRUARI Rooswijkerhof, Staalstr., Velsen-Noord, 2022 u.: Tentoonstelling van oudheid kundige vondsten „Scherf en prent". Royal, IJmuiden. reünie oud-leerlingen visserij school. Gemeentelijk vergaderlokaal, Abelenstr., IJmuiden-oost, 20 u.: Ouderavond Jan Campertschool. Gymnasium Felisenum, 21.1522.15 u.: Volksuniversiteit' cursus stemvorming en declamatie. Spaarnberg, Santpoort, 20 u.: Ledenver gadering postzegelvereniging Santpoort (18 3019.30 uur: jeugd). VRIJDAG 9 FEBRUARI Rooswijkerhof, Staalstr., Velsen-Noord, 12—17 en 20—22 uur. Centrum, Beverwijk, 20 u.: Toneelavond Us Memmetael: „De mus op 't spek". Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, Beverwijk, 20 u. Filmavond Nederlandse Reisvereniging over „De Rijn". Kennemer Theat°r, Beverwijk, 14 en 20 uur: „Boussac-show". KSA-gebouw, Beverwijk, 20 u.: Bijeen komst oudercomité Sint Agathaschool. Cultureel Centrum, 20 u.: Fotokring Vel sen. De heer Hermelijn (Amsterdam) spreekt voor gevorderden. Openbare leeszaal, Plein 1945: 812, 10—12.30, 14.30—17.30 en 19—21.30. Brul boei: 1618 en 1920.30. Wijkerstraatweg nc. 77, Velsen-Noord, 1417 en 19 21 uur. R.K. leeszaal. Will°msh "Vweg no. 96, 14.30—17.30 en 19 21 uur

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5