Constructiebedrijf Harsveld verhuist naar nieuw industrieterrein op grens van Beverwijk en Velsen IN DE VISHALEN OP SPORT IN DE IJMOND Dl IJmondverenigingen vandaag en morgen Velsen kocht voor 36.000,- aan kinderpostzegels Buren hadden last van 't lawaai KENNEMER GARAGE Auto- en Scooterrijschool „Kleine boeren moeten gaan samenwerken" Havenberichten Kort IJmond-nieuws De week der veilingen in Beverwijk FILM EN FILMWERELD voor RIJLES ZATERDAG 10 FEBRUARI 1962 J6 Plannen voor bouw van 276 woningen in Heemskerk is „SUCCES" Instituut „WICO" Uitgevaren visserij vaartuigen Geslaagde filmavond van de NRV Korfbal Opstellingen In IJmuiden Tot en met woensdag heeft het City-Theater in IJmuiden „Meneer de Gra vin is niet thuis" op het programma staan. Men wordt al meteen gecon fronteerd met een ingewik kelde situatie, die allengs gecompliceerder wordt. Laten we er echter bij vertellen, dat het een amu sante ontwikkeling is, waarbij gezongen, gedanst en bemind wordt. Wie van pittige muziek en liedjes houdt, en van gezonde hu mor, die zal deze film we ten te waarderen. De ,cast' vermeldt Vivi Bach, Peter Alexander, Günther Phi- lipp en vele anderen. De titel van de film die zondagmiddag in City wordt vertoond is „Guerilla-strijd in de rimboe". Dit houdt een belofte in, die ruimschoots wordt ge- honereerd. Hier ziet men koppensnellers en fanatieke vrouwen in actie. De speciale voorstelling op donderdag biedt gelegenheid, voor degenen die de grote film van „20th Century Fox" ge titeld „De mantel" nog niet hebben ge zien, of er nog eens van willen genieten, enkele uren wèl te besteden. Van de mede- spelepden vermelden wij: Richard Burton, Jean Simons en Victor Mature. De film is toegankelijk voor alle leeftijden. Rex Theater (IJmuiden-Oost) „De wrekende hand", die in het begin van de filmweekin R e x draait, is een film, die er bepaald niet om liegt. Er vallen bosjes doden, en de ene moord is nog gruwelijker dan de andere. Het draait al lemaal om een opgehangen gangster, Shelton, die later weer terugkomt en vol gens een lijstje allen gaat liquideren, die „schuld" zijn geweest aan zijn arrestatie, veroordeling en executie. Hoofdinspecteur Long heeft het bijzon der moeilijk, omdat er vele verdachten, veel aanwijzingen en veel moorden zijn die onder zijn neus gebeuren. Gelukkig voor hem is er ook een mooi en lief meisje, maar dat is alleen maar prettig voor hem als de film uit is, want voor die tijd bezorgt ook dit lieve kind hem veel last. Wat de zaak voor de hoofd inspecteur nog veel moeilijker maakt is dat hij zelf ook op de lijst staat, omdat hij indertijd Shelton heeft gearresteerd Spanning genoeg dus in deze film, waar in snelle jachten ronken, geestverschijnin gen opdoemen en achter elk gordijn de dood lijkt te loeren. Zondagmiddag wordt „Pijn en gijn in de kazerne" vertoond. Woensdag en donder dag „Verborgen moederschap". In Beverwijk en Heemskerk De belangstelling voor „De kanonnen van Navarone"is van dien aard, dat het Beverwijkse Kennemer Theater besloten heeft deze film te prolongeren. Wie deze werkelijk spannende rolprent nog niet heeft gezien, krijgt hiervoor dus nog ruim schoots gelegenheid. Voor de zondagmid' dagvoorstelling is de keus gevalen op „De onzichtbare vijand". Het is de verfilming van een verhaal dat zich afspeelt aan het front in Korea. Tot en met woensdag draait in het Luxor Theater te Beverwijk de film „Handel in minderjarigen". Minderjarige meisjes en hun ouders zouden hieruit wel iets kun- >- ZATERDAG 10 FEBRUARI Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, Beverwijk, 20 uur Filmavond CEFA „Het begon aan de grens". Verenigingsgebouw, Dommelsingel, Oos- terwijk, 20 uur Bijeenkomst 10 x 10-actie. Rooswijkerhof, Staalstraat, Velsen-N., 1218 Tentoonstelling van oudheidkundige vondsten „Scherf en prent". Kennemerhof, Kennemerlaan, IJmuiden, 20 uur Dansavond Stormvogels. Kenemer Theater, Zeestraat, Beverwijk, 20 uur Oefening Baart Kunst speelt „En op een nacht". Zomerlust, Santpoort, 20 uur Avond van GIOS voor jong talent. Hervormd Jeugdgebouw „Magneet", Heemskerk, 20 uur Dansavond 10 x 10 met North Sea Combo. Openbare Leeszaal, Plein 1945 812 open tot 17.30, filiaal Wijkerstraatweg 77 open tot 17 uur. R.K. Leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-oost, open tot 17.30. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJmuiden-oost, 20 uur, concert Soli Deo Gloria en toneeluitvoering door L.T.J.- jongeren, afdeling Velsen. Doodweg, Velsen-Noord, 20 uur Klaver - jasdrive Full Speed. ZONDAG 11 FEBRUARI Rooswijkerhof, Staalstraat, Velsen-N., 1218 Tentoonstelling van oudheidkundige vondsten „Scherf en prent". Restaurant Walserij-oost, Hoogovens, Velsen-Noord, 1417 uur expositie van werken van Wil de Bie. Petruskerk, IJmuiden, 9.30 Veertigjarig bestaan Katholiek Vrouwengilde. Plechtige H,. Mis. Statenhuis, Beverwijk, 10.30 Bijeenkomst Humanistisch Verbond Beverwijk. Dr. W. Jong spreekt over „Humanisme, theïsme en rationalisme". MAANDAG 12 FEBRUARI Hotel Marijke, Kennemerlaan, 20.15 Bij eenkomst Walclub Bureau Wijsmuller. Me vrouw Kalkman spreekt over „Canada". Kennemer Theater, Zeestraat, Beverwijk, 20 uur. K.D.O. voert op „Marja en de grie zel". Patronaatsgebouw, IJmuiden-oost, 10 13.30 en 15.30 Schoolvoorstellingen van poppentheater „De Schelleboom". Wijkgebouw, Baanstraat, Beverwijk, 20 uur „Eenvoudige ziekenverpleging' voor commissie huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Openbare Leeszaal, Plein 1945 812, IJmuiden-oost, 14.3017.30 en 1921.30. Wijkerstraatweg 77, 1417. R.K. Leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-oost, 14.3017.30 en 1921. nen leren, maar zij zullen hierbij moeten bedenken dat niet alleen in Parijs naïeve jongemeisjes gevaar lopen in handen te vallen van misdadige elementen die maar al te dikwijls succes hebben met hun schone beloften. Aangenamer is het te luisteren naar de schone melodieën van Verdi, in „Rigoletto", welke film van don derdag af in genoemd theater gaat. Zon dagmiddag kan men de avonturen van „Heidi", een Zwitsers meiske, meemaken. Er wordt niets kwaads van Frankfort ver teld, maar dat is nu eenmaal zo, dat niet iedereen die opgegroeid is in een lande lijke omgeving in dit geval in het Zwitserse bergland kan aarden in een grote stad. Het W.B.-Theater vertoont hedenavond voor het laatst „Stalag 17", het beruchte krijgsgevangenenkamp in de tweede we reldoorlog. In „The greatest show on earth" kunnen liefhebbers van het circus de volgende avonden hun hart ophalen. „The geisha boy" is een vrolijke film en het feit, dat de komiek Jerry Lewis in deze film de hoofdrol vervult, zal zeer velen ertoe bewegen zondagmiddag een bezoek te brengen aan het Beverwijkse W.B. Het Marquette Theater in Heemskerk vertoont zaterdag „Onder vreemde vlag". Voor de zondagavondvoorstelling is de keus gevallen op „Het gebeurde in Na pels". „De laatste dagen van Pompei" staat op het programma van woensdag. In de gemeente Velsen is voor een be drag van 36.725,33 aan kinderpostzegels verkocht in het kader van de actie in het vorige jaar. De scholen in de gemeente hebben zoals gewoonlijk de meeste post zegels verkocht. Hiermee was een bedrag gemoeid van ruim 30.000.Veel werk hebben ook de dames van de afdelingen van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers verricht. De dames van de afdeling Velsen-IJmui den verkochten voor 1763,aan kinder postzegels, die van de afdeling Santpoort- Noord voor 1557,en die van de afde- ling Santpoort-Zuid voor 1491,69. In de postkantoren te IJmuiden en in Velser beek is voor een totaalbedrag van 1349,64 aan postzegels verkocht. Omdat de nieuwsgierigheid bij de scholieren altijd groot is, vermelden wij hieronder de be dragen die de leerlingen van de diverse Velsense scholen hebben geïnd. De Jan Campertschool in Driehuis spant de kroon met een omzet, van 2.528 De overige scholen zijn: Prins Beatrix school 576,—, St. Engelmundusschool 130>1, St. Joannes Ulo 591,(Al deze scholen bevinden zich in Driehuis).. Santpoort: Brederodeschool 1836, Adolf van Nassauschool 1233,School met de Bijbel 1105,Titus Brandsma- school f 691,Liduinaschool 695, Velsen-Noord: Watervlietschool 598, Da Costaschool 793,Del Court van Krimpenschool 506,St. Jozefjongens school 111, IJmuiden-Oost: Gymnasium Felisenum 131,Gemeentelijke Huishoudschool 619, IJmuiden: Creutzbergerschool 614, Emmaschool 553,Pieter Vermeulen- school 672,Julianaschool 491, Calvijnschool 431,H. Hartschool 556,Jan Ligthartschool 758, Hugo de Grootschool (ULO) 665,Prof. v, d. Leeuwschool 677,Prof. J. H. Gun- ningschool 720,-, Moerbergschoo 793, roen van Prinstererschool 365,Theo Thijssenschool 1002,St. Claraschool 1055,Clara Sternschool 624,In- singerschool 810,-, Pleiadenschool 480,-, BetJhlehemschool 1520,Elout van Soe- terwoudeschool 862,,Comité-school 299,.St. Franciscusschool 1539,St. Adalbertschool 774, De heer P. L. Harsveld in Velsen-Noord is genoodzaakt met zijn machine- en constructiebedrijf te verhuizen naar Beverwijk. Hij ondervindt namelijk hinder van de Hinderwet. Dat klinkt vreemd, maar toch is het zo. Het bedrijf aan de Wijkerstraatweg kan niet meer uitbreiden, omdat dat inge volge de genoemde wet niet meer wordt toegestaan. De buren die vaak last hebbeh van het lawaai in en achter het constructiebedrijf, hebben voorheen klaagbrieven gezonden aan het Velsense gemeentebestuur. De heer Harsveld heeft echter steeds begrip getoond. Thans zijn de plannen gereed voor de bouw van een nieuw en groter bedrijf in het Velsen-Noordse industriegebied nabij de „Pijp". De heer Harsveld is blij dat binnenkort de eerste paal de grond ingaat en de buren zullen ook niet nalaten hun tevredenheid met een en ander te betuigen. Toch is het lawaai niet de enige reden, waarom het bedrijf naar elders zal ver huizen. Men kampt in het bedrijf al se dert lang met ruimtegebrek. Het maken van grotere werkstukken wordt daardoor zeer bemoeilijkt. De grote staalconstruc ties moeten op het kleine terrein achter de montagehal worden vervaardigd. De heer Harsveld, die medio 1945 het bedrijf in Velsen-Noord begon, heeft de nodige vergunningen en goedkeuringen in huis om een nieuw bedrijf te doen bou wen op het grote industrieterrein aan de Parallelweg. Hier wordt een montagehal van veertig meter lengte en vijfentwintig meter breedte gebouwd. De hoogte van het gebouw bedraagt bijna tien meter. Voor de montagehal komt een kantoor gedeelte. Ook komen hierin was- en kleed lokalen, alsmede een kantine. De bouw van de fabriek is reeds gegund aan de firma Keevel te Haarlem. De eerste van een serie van zestig palen, gaat over en kele weken de grond in. De fabriek van de heer Harsveld zal de eerste zijn die wordt gevestigd op het onlangs opgehoog de nieuwe industrieterrein. Eind '62 is het bedrijf gereed. Garagebouw Het bedrijf te Velsen-Noord heeft zich in de laatste acht jaar gespecialiseerd in Indien de raad van Heemskerk, die woensdagavond aanstaande om half acht in openbare vergadering bijeenkomt, daar mee akkoord gaat, krijgt Heemskerk er binnenkort een tweede openbare lagere school bij. De raad wordt thans een kre diet van 279.831 gevraagd. De rijksgoed keuring is afgekomen. De school zal uit zes lokalen bestaan. Heemskerk verkoopt grond aan Bever wijk, ten einde die gemeente in staat te stellen zijn bouwplannen uit te voeren. In het desbetreffende voorstel aan Heems kerks raad, gaat het om de verkoop van een stuk grond van 2093 vierkante meter, waarop een standaardschool wordt ge bouwd. De verkoopprijs is 20.- per vier kante meter, zodat Heemskerk een be drag van 41.860 zal ontvangen. Een belangrijk woningbouwvoorstel wordt de raad gedaan. Het gaat hier om de bouw van respectievelijk 140 en 136 wo ningen. Nadere gegevens ontbreken echter nog. De raad wordt tevens voorgesteld kre dieten te verlenen voor de aanschaffing van brandblusapparaten ten behoeve van het'vervaardigen van pijpleidingen, ap paratenbouw, bochten en voorlasflenzen. Leidingwerk is uitgevoerd ten behoeve van grote bedrijven in den lande. In het bedrijf werken circa veertig mensen. Ver wacht wordt dat in het nieuwe bedrijf meer personeel zal kunnen worden te werkgesteld. Na gereedkoming van het nieuwe be drijf, zal het oude pand worden opge knapt. De bedoeling is hiervan een grote showroom van haarden en kachels te ma ken. De ruimte achter het pand zal ver moedelijk worden bebouwd met autobo xen. De heer Harsveld is voornemens bij de circa twintig garages een ruimte te bouwen, waarin de autobezitters zelf klei ne reparaties kunnen verrichten. Advertentie 't BESTE ADRES (alle rijbewijzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN Lange Nieuwstr. 718 - Telef. 4333 Advertentie CORN. ZWIER Kennemerlaan 224-22S IJmuiden Tel. 4324 Voor eerste klas service Advertentie Luxe-auto-verhuur Linnaeusstraat 145-147 IJmuiden - Telefoon 8019 Van Egmondstraat 41 - Haarlem Tel. 63450 - b.g.g. 56424 Advertentie Voor een 1e klas verzorgd kapsel Dameskapsalon HAGEDOORN REGGESTRAAT 86 hk. Rijnstraat Telefoon 4546 Midden in de Rivierenbuurt Bushalte Scheldestraat Landbouwconsulent in B'wijk Vele leden van de gezamenlijke stands organisaties van de LTB en de Hollandse Maatschappij van Landbouw (afdelingen Beverwijk en Velsen) hebben zich gisteren in Beverwijk bezonnen op de toekomst van de akkerbedrijven en de veehoudersbe drijven. Het was de heer P. Berhouwer Rijkslandbouwconsulent, die de problemen en vraagstukken besprak. Hij stelde dat de opbrengsten van de akkerbouwbedrijven in de laatste tien jaar maar weinig zijn gestegen. Daaren tegen is de post onkosten sterk gestegen. De post arbeidsloon bijvoorbeeld is 2, maal zo hoog geworden ten opzichte van het cijfer tien jaar geleden. Van de klei nere akkerbedrijven (minder dan 25 hec tare) werkt vijfenzestig procent met ver lies. Spreker doelde hier op de bedrijven in de naaste omgeving van Beverwijk en Velsen. In het verleden keken de akker bouwers steeds naar de opbrengsten, doch nu zullen zij gedwongen zijn voortdurend te kijken naar de post onkosten. De hoog ste kosten voor de boer zijn die voor de bewerking van zijn land. Zij maken cir ca 65 pet van de totaalkosten van zijn bedrijf uit. De consulent stelde voorts dat de be werkingskosten zeker niet meer dan 1100 per hectare per jaar mogen bedragen Kleine bedrijven zullen moeten mechani seren, maar is het verantwoord om ma chines aan te schaffen? De heer Berhou wer ontkende dit en hij kwam tot de con clusie dat de kleine boeren meer en meer moeten gaan samenwerken, willen zij hun vak blijven uitoefenen. Er zijn in ons land 250.000 boeren. Over de veehoudersbedrijven sprak ver volgens de heer H. Kruize, die eveneens wees op samenwerking tussen kleine vee houders. Een discussie besloot de vrucht bare middag. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Da je Böhmer van Rotterdam; Ambulant, Rotterdam; Angola- kust, Antwerpen; Seawyf, Domersdo; Amrun Rotterdam; Pandora, Bremen; Tor, Londen; Kon- ny M., Rotterdam; Belos, Gefle; Streefkerk, Ant werpen; Abél Tasman, Swansea; Vinga, Londen Josina, Par; Alcor W., Londen; Annie G., Rotter dam; Westfalie, Narvik; Boffa, Rotterdam. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Rosenburgh van Rotterdam; Vera, Leeuwarden; Krischan Stark, Hamburg; Yewdale, Rotterdam; Rottum Swansea! Anholt, Great Yarmouth; Venern, Rot terdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Aaltje naar Rochester; Norma Dan, Constanza; King Jaja Bremen; Willem Barends, Antwerpen; Anna Gre' the, Antwerpen; Hector, Rotterdam; Pome, Nor denham; Elat, Hamburg; Oceaan, Huil; Mynias, Cadiz. Jan Kreumer, Boston; Victis Isles, Goole Dubhe, Helsingborg; Venern, Rotterdam; Gatchi- na, Kaliningrad; Willemstad, Paramaribo; Peter S., Hamburg; Tine, Cuba; Netty, Norwich; Noor derlicht, Skive; Patricia, Halmstad; Lissabon. Hamburg; Noordwijk, Monrovia, ledig van IJmui den; Martha Ahrens, Hamburg; Rigel, Helsinki Lijnbaansgracht. Hamburg; Egret, Rotterdam Leonidas, Gothenburg; Adoni Palm, Rotterdam. Bodenstein, Antwerpen; Georg Russ, San Do mingo; Rhenania, Narvik; Hohenlinden, Aarhus Manto, Odense; Rodenbek, Hamburg; Loke Stockholm. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Hunze- stroom, Hull; Konny M., Rotterdam; Athel Beach Alexandrië. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Donderdag 13 januari: m.t. Michiel HD 74. Woensdag 24 januari: m.t. Koraalbank KW 3 Donderdag 25 jan.: m.t. Cornelia Maria SCH 135 Vrijdag 26 jan.: m.t. Onderneming IV SCH 153 Zaterdag 27 januari: m.t. Cornelis Vrolijk Fzn SCH 171. Maandag 29 januari: m.t. Albertha Hendrika KW 81: m.l. Leendert Jacoba KW 12, Everard Christina KW 40, De Vrouw Anna KW 52, Maria Jacoba KW 73, Hette Margaretha KW 74, Willem- pje KW 89, Molva KW 91, Nestor KW 101, Arie Jacob KW 116. Sursum Corda KW 124, Onder neming KW 175, Margaretha KW 184, Drie Ge broeders HD 79. Bertina VL 85: m.k. Dageraad IJM 4, Swift IJM 54, Vijf Gezusters KW 53, Mare Liberum KW 117, Gijsbertha KW 143, Anna Hen drika KW 174, Elly KW 187. Dinsdag 30 Januari: m.t. Rijnmond I KW 15 Dirk Maria KW 80, Albatros KW 87, Brittenburg KW 121, Arie Ouwehand KW 122, Arie Jacob KW 149: m.l. Nedei land VI KW 37, Aafke Jacoba KW 41, Doggersbank KW 76, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Jacoba Catharina KW 132, Eendracht KW 168, Prinses Juliana KW 97, Voorlichter VL 114, Koningin Wilhelmina KW 190, Maria Ellen KW 159, Jan Maria KW 171: m.k. Anna Lydia KW 145, Dirk van Beelen KW 148, De Vrouw Bregtje KW 156, Margaretha Christina KW 190, Peter Leonard KW 195, Willy Alida KW 196. Woensdag 31 januari: m.t. Antje KW 49, Voor loper VL 16, Voorwaarts VL 142; m.l. De Arend KW 7; m.k. Pietertje HD 87. Donderdag 1 febr.: m.t. Onderneming I SCH 261 Vrijdag 2 februari: m.t. Francina KW 153. Zaterdag 3 febr.: m.l. Onderneming III SCH 117 Maandag 5 februari: geen schepen vertrokken Dinsdag 6 februari: m.t. Sakina Martine KW 32 Dirkje KW 54, Maria Theresia KW 99, Emma Wil helmina KW 135, Bellatrix KW 139, Soli Deo Glo ria KW 152. Ada VL 7; m.l. Hubertha Gerarda KW 9, Cornelis Judith KW 17. Grietje KW 20, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Verwach ting KW 28, Elizabeth KW 64, Henk KW 66, NeDy Maria KW 70, Cornelis Marinus KW 77, Toenade ring KW 95, Geertje KW 108, Avontuur KW 114, Robert William KW 123, De Vier Gèzusters KW 162, Vertrouwen KW 166, Anna Jacob KW 186, Andries Willempje KW 199, Martha Maria VL 199; m.k. Zuiderkruis IJM 7, De Hoop I IJM 45, Nora IJM 51, Frank IJM 65, Paul IJM 66, Hans IJM 67, De Hoop Hl IJM 73, Wiron VIII IJM 205 Wiron VII IJM 206, Wiron VI IJM 207, Wiron I IJM 210, Ada KW 29. Ermine KW 30, Petronella KW 31, Limanda KW 33, Tiny KW 34, Wilhel mina KW 46, Dmemarie KW 57, Alnilam KW 90, Arendje KW 98, Wim KW 103, Karla Ellen KW 106, Agatha Arie KW 126, Maartje Jacoba KW 137 Samenwerking KW 146, Gijsbert Marian KW 150 Fiducia KW 155, Agatha KW 157, Helena KW 164 Cornelis Schaap KW 172, Solea KW 180, Alice KW 182, Aleida KW 183, Okko Bosker WR 25. Petra WR 32. Tiny KW 33 (eerste reis), Sijtje WR 58, Alie WR 59, Albert MO 1. Woensdag 7 februari: m.t. Wilhelmina Johanna KW 39, Petronella VL 131, Liesje en Rutger VL 153; m.l. Voorwaarts KW 140, Gezina Geertrui KW 176; m.k. Anne Marie KW 27, Jacoba KW 107, Dirk Taat KW 134, Eben Haezer KW 194. Donderdag 8 februari: m.l. Adrianus KW 10. m.k. Maria Lovisa IJM 16, Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, Margrlta IJM 42, De Hoop II IJM 59, Mi chiel IJM 68. Wiron V IJM 208, Magda IJM 272, Margriet Jozien KW 63, Nico KW 96, Wilma KW 113, Cornelis KW 118, Flamingo KW 120, Ko ningin Juliana KW 133, Urania KW 136, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Elizabeth KW 198, Arie Geertje TX 51. In het Nederlands Hervormd -vereni gingsgebouw aan de Schans hebben leden en belangstellenden van de Nederlandse Reisvereniging vrijdagavond door mid del van een kleurenfilm een reis langs de Rijn en zijn vele zijrivieren gemaakt. In zijn inleiding tot de film vertelde de vervaardiger, de heer C. H. Groen, dat geen enkele rivier zo spectaculair is als juist de Rijn met zijn vele zijrivieren. Op waarlijk deskundige wijze werden de de aanwezigen doorgelicht over het ont staan van de Rijn. Advertentie Zo was het vrijdag De aanvoer was vrijdag 4540 kisten waarvan 842 tong en tarbot, 5 griet, 2265 schol, 50 schar, 80 bot, 105 haring, 88 ma kreel, 22 schelvis, 575 wijting, 400 kabel jauw en gul, 5 leng, 1 poon, 77 koolvis, 25 diversen. De prijzen waren per kilo: Grote tong 4.404.10, grootmiddel 3.303.10, klein middel 3.30—2.80, kleine 1 3.60—3.10, klei ne 2 3.70—3.20, tarbot 1 4.50—3.80. Per 50 kilo: Tarbot 4 100—57, grote griet 70, kleine 50, grote schol 2318, groot middel 2515, kleinmiddel 3120, kleine 1 3021, kleine 2 3110, schar 41—20, bot 118, verse haring 3227, makreel 4624 grote schelvis 71, grootmiddel 66, klein middel 67, kleine 1 80, kleine 2 6258, wijt ing 27—8.80, grote gul 50—36, mid del gul 4131, kleine 3530, poontjes 36, kleine koolvis zwart 2922. Per 125 kilo: Grote kabeljauw 180i grote koolvis zwart 9275, grote leng 85. Besommingen: KW 143 f 12.940, KW 74 13.400, KW 89 6.070, KW 132 f 7.040, KW 73 f 10.300, KW 20 760, KW 175 8.470, KW 124 f 9.470, KW 145 11.100, KW 52 f 10.000, KW 196 11.400, KW 101 f 9.950. KW 116 7.340, KW 117 14.800, KW 166 4.100, LJM 11 f 4.050, IJM 4 3.910, IJM 7 1.990, IJM 73 5.410. Biddag De tweede woensdag in de maand fe bruari is het biddag op Urk. De gehele vissersvloot is die dag op Urk om de kerkdiensten bij te wonen. Voor IJmui den zal er de volgende week dan ook weinig vis van de Urker vloot te ver wachten zijn. Eerste paal De eerste paal is geslagen voor de op bouw van de nieuwe vishal op de plaats waar de oude noodhal is afgebroken. Er zullen ongeveer 50 mannen als vlechters, timmerlieden, betonarbeiders aan werken. Geslaagd. Aan de gemeentelijke middel bare handelsavondschool te Velsen slaag den voor het praktijkexamen Nederlandse handelscorrespondentie de volgende perso nen: J. J. van Essen uit Heemskerk en A. J. de Jong uit Beverwijk. Voor het examen Engelse Handelscorrespondentie slaagden M. E. Koudenberg uit IJmuiden, Th. J. Schavemaker uit Driehuis en V. C. Wijne uit Heemskerk. Ouderavond. Woensdag 21 februari aan staande belegt de oudercommissie van de Moerberg-kleuterschool een ouderavond. Na afhandeling van een korte huishoude lijke agenda, zal de heer H. Kleinstra spreken over het onderwerp: „avonturen met kinderen". De aanvang is om acht uur des avonds in de school. Men hoopt met het najaar klaar te zijn. Besommingen van zaterdag In verband met de verwarde toestand in de vishal, vermelden wij de volgende besommingen onder voorbehoud: HD 79 8900, KW 91 f 4900, KW 148 f 4000, KW 93 3500, KW 174 f 3680, KW 81 f 4300, KW 41 f 2550, KW 96 f 2160, KW 184 1400, IJM 54 1640, IJM 45 930. De week op de Beverwijkse bloemen veiling werd gekenmerkt door een grote vraag van de zijde der kopers. De kwe kers hebben gezorgd voor een flink aan bod van bolbloemen, waarbij de narcissen overheersten. Voorts was er een uitge breide collectie tulpen aan de markt. Er werden hoge prijzen betaald, met name voor soorten tulpen als Prominence, Apel doorn, Queen of the Bartigon, die alle meer dan f 2,- per bos opbrachten. De overige tulpensoorten noteerden tussen de f 1,- en 1,80 per bos. De grootste be langstelling van de narcissen hadden de soorten Golden Harvest en Carlton, waar voor omstreeks f 1,- per bos werd be taald. De blauwe druifjes gingen vlot weg voor prijzen van bijna twee kwartjes per bos. Hyacinten van goede kwaliteit brach ten het tot 0,40 per stuk. De anjers en de freesias behoorden in de afgelopen week tot de duurste bloemen Potplanten werden in kleine hoeveelheid aangevoerd, maar de interesse ervoor was groot, zo dat alles vlot wegging. Wintergroenten Aan de Beverwijkse groenteveiling wer den ook in de afgelopen week nog steeds winterporducten aangevoerd. Het wordt tijd dat er wat voorjaarsgroenten komen, want er is voor de huisvrouw weinig te koop. Geschoonde spruiten waren duur, namelijk circa 1,40 per kilo. Boeren- kpol, waarvan weinig werd aangevoerd, bracht het tot f 0,55 per kilo. Prei schom melde in prijs tussen de 0,21 en 0,65 per kilo. De handel in witlof wilde niet erg vlotten; boven de 0,65 per kilo bleek niemand meer belangstelling te hebben voor deze groente. De rabarber bracht het tot een prijs van f 1,20 per kilo. Wat de koolsoorten betreft, zij opgemerkt dat de meeste soorten het niet brengen tot de 0,20 per kilo. Marktbericht De noteringen aan de Beverwijkse groen teveilingen waren vrijdag: Waspeen 23 46; spruiten 45140; rabarber 78120; boerenkool 7—38; uien 2340; witlof 45 65; knollen 827; prei 2365; rodekool 7—15. IS Na een lange rustperiode krijgt de korf balvereniging „Watervliet" in Velsen' Noord zondag voor de eerste en tweede twaalftallen indien het weer tenminste niet weer een spelbreker is belangrijke wedstrijden te spelen. Watervliet I ontvangt op eigen terrein aan de Koningsweg het vroegere Watervliet-sportpark het Amsterdam se team van KVD 1, waarvan de Vel sense ploeg zal moeten winnen om de kansen op het kampioenschap der tweede klasse KNKB te blijven behouden. De Amsterdammers echter hebben een wissel vallige ploeg, waartegen het moeilijk zal worden om open gaten voor de korf Ie vinden. Doch als Watervliet 1 zich in alle aanvalsvakken bewust is van de mogelijk heden, die door snel spel ontstaan, kun nen de punten in Velsen blijven. Voor Watervliet 2 geldt eigenlijk het zelfde. In de wedstrijd tegen het zeer las tige Koog Zaandijk 3, dat op bezoek komt, kan het tweede geen enkel punt missen en het zal daarom geraden zijn van het begin af flink aan te pakken. Mogelijk is er een kans dat de Zaankanters het zon der resultaat moeten stellen, wat het voor deel is voor Watervliet 2. Zaterdagmiddag spelen de aspiranten Wa tervliet B-Haarlem B. De opstellingen zijn: Watervliet 1; dames: I. Bakkenes, I. Waag- meester, B. Hoen. T. Floor, H. van de Ree, G. Kaebisch; heren: S Hartman, D. van Ladesteijn; J. van Ladesteijn, J van Dijk, F. Vos, H. Scholting. Watervliet 2: dames: T. Argelo; L Frank, A. Veerbeek, S. Meyer-Sanders, 1. Kolk, C. Zandbergen; heren: T. van Ladesteijn, M. Veerbeek, J. de Roos, J Floor, G. van de Brink, R. van der Berg. Het eerste team van de tafeltennisver eniging „Velsen" heeft het met een inval ler niet kunnen bolwerken tegen het in de tweede helft van de competitie danig versterkte Rapidity. Bij de stand 5-4 bracht het dubbel de beslissing in het voordeel van de Beverwijkers Velsen 2 kan een verlengstukje aan de kampioenstrui breien. Na de 10-0 zege op VTC 5 leidt dit team met zes punten voor sprong op de naaste belager Velsen 3 klopte RKTVU 3 met 10-0. Voor slechts één partij waren drie games nodig. Het derde is nog steeds ongeslagen. Gymnastiek De R.K. gymnastiekvereniging Velsen organiseert zondag om één uur in de gym zaal van het gymnasium Felisenum te IJmuiden de voorselectie voor de dames kampioenschappen N.K.G.B., district west 2. Voetbal Het wedstrijdprogramma voor SVIJ luidt: 10.00 SVIJ 3-VVB 4, 12.30 SVIJ 5- DEM 7, 14.00 DSS 2-SVIJ 2, 14.30 Velsen - SVIJ 4. Sportbond De jaarvergadering van de Sportbond IJmuiden is vastgesteld op vrijdag 23 fe bruari in het Hervormd Jeugdgebouw. Het jubileumweekkamp van de Sportbond wordt van 28 juli tot en met 4 augustus te Lunteren gehouden, op de terreinen van het kampeercentrum „De Goudsberg". Boksen Vrijdag 16 februari worden er in Belle- vue te Amsterdam amateurbokswedstrij den gehouden, waarbij verschillende par tijen gelden als voorselectie voor deelne ming aan de kampioenschappen van Ne derland voor amateurs. Onder de deelnemers is de IJmuidense halfzwaargewicht Henk Schoorl die op nieuw tegen Bos (DBO) in de ring komt. Men zal zich herinneren, dat hij Bos vori ge week in IJmuiden wist te kloppen. Wat is er te doen? In het kader van de jubileumviering van Stormvogels wordt er vanavond in Kennemerhof een dansavond gehouden. Full Speed houdt om acht uur aan de Doodweg te Velsen-Noord een klaverjas- drive. Morgen begint om één uur de voor selectie voor de dameskampioenschappen van de NKGB in het gymnasium Felise num. Zaterdag worden de volgende competi tiewedstrijden gespeeld: Driehuis 15 uur IJmuiden-Spakenburg. Velsen-Noord, 15.15 Kinheim-Intimis, 14.30 IEV-IJmui- den 6. Het voetbalprogramma voor zon dag: Schoonenberg, 14.30 VSV-Excelsior. Velsen-Noord, 14.30 VVB-Ripperda, Kin- heim THB Beverwijk, 14.30 Kennemers- SDW DEM-Egmondia Castricum, 14 30 Vitesse-Velsen Wijk aan Zee, 14.30 Wijk aan Zee-Beverwijk. Het hockeyprogramma vermeldt voor zondagmiddag de wedstrijd Strawberries- HIC in de promotieklasse C op het ter rein aan de Zee Waterloolaan te Driehuis. In de korfbalcompetitie speelt Water vliet in Velsen-Noord thuis tegen KVD. Velsen: (uit tegen Vitesse): Rutte; Van Schagen en Ruygrok; Spanjaard, Hijnen en Weber; Wittebrood, Ombergen, Gra- man, Hoogzaad én Bol. Stormvogels 2 (thuis tegen VSV 2): Egner; Van der Graaf en Minneboo; Van Wooning, Rijkaard en Plug; Maarleveld, D. v. Duvvenbode, Noomen, Van der Bor en Kieviet. Stormvogels 3: (thuis tegen Hollandia 2): Weiland; Van der Stelt en P. v. Duy- venbode; Visser, Venus en Verduin; Van Vliet, De Klerk, Admiraal, Luppens en Ramakers. De Kennemers (thuis tegen SDW): Groot; Lejeune en Huisman; Tielrooy, Van den Oever en Tervoort: De Vries, Jonker, Grapendaal, Kops en De Bie. De Kennemers 2 (uit tegen TYBB 2): Vos; Peggeman en Mosk; Brethouwer, Hofland en Verhagen; Bouvré; Van den Outenaar, Zwanenburg, Horeman en Tel- kam\ VSV 2 (uit tegen Stormvogels 2): Van Veen; Schoon en Blomvliet; Minks, André en Van der Does; Bosdijk, Versluys, Van Gerven, Belfroid en Van Leeuwen. DEM (thuis tegen Egmondia): Aarden burg; Wiilems en Beentjes; Niessen, Star mans en Van Lieshout; De Boer, Bakker, Pijnen. Noordermeer en Kleef. DEM 2 (thuis tegen HBC 2); Hilters; Niesten en Van Buggenum; Stuifbergen. Lodewijks en Goderie; Van Lieshout. Stel- der, De Boer, Aardenburg en Burger. Beverwijk (uit tegen Wijk aan Zee)- Raap; Zon en Plezier; Lindhout, Van der Wateren en Ketting, Niesten, Gerrits. Arenthals, Numan en Slinger.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6