Marian Heemskerk heroverde Nederlands record op de 400 meter wisselslag Spurs morgen tevreden met gelijkspel? Engelse kampioensploeg wacht een zware taak tegen Dukla voor de Europa-beker Uhlmann leidt nog in Stockholm Twaalfde man Spanning neemt toe in alle klassen bij tafeltennissers DINSDAG 13 FEBRUARI 1962 11 John Mansel overleden DWT-sters naar de derde ronde van bekercompetitie Goede start van Moss in de competitie om het wereldkampioenschap McKinley Amerikaans kampioen „overdekt" Miklas Szabados overleden Voetbal Voorzitter Zwolse Boys is afgetreden „De Zwaluwen" tegen de Westduitse jeugd Nederlanders leiden in militair toernooi De Noorse schaatsploeg voor Moskou Goals duur Defensieve taak Klasse ,A chilles-pees' Oefenmatch Degradatie T weedeklassers Marian Heemskerk tijdens haar recordpoging in Hilversum. Op de foto hiernaast ziet men haar op de schou ders van de enthousiaste club- genootjes. Marian Heemskerk, de zilveren medaille winnares van Rome, heeft maandag: in het 25 meter bad in Hilversum het Neder lands record op de 400 meter wisselslag: heroverd. Dit stond sinds 24 november van het vorig: jaar op naam van de Naarden- zwemster Adrie Lasterie met 5 min. 27,5 seconden. In een race waarbij de Robben- zwemster maandag alleen over de baan ging, legde Marian Heemskerk achter elkaar de 100 meter vlinderslag, de 100 meter rugslag, de 100 meter schoolslag en de 100 meter vrije slag af in een tijd van 5 min. 26,0 seconden, waarmee ze ander halve seconde bleef beneden de tijd van Adrie Lasterie. De drie tijdwaarnemers noteerden: 5,26,1, 5,25,9 en 5,26,0. Internationaal gezien moet de prestatie van Marian Heemskerk bijzonder hoog worden aangeslagen al gaan vergelijkin gen tussen de 25 meter- en de internatio nale 50 meterbanen altijd enigszins mank door de tijdwinst, die men op de korte baan maakt bij de wisselpunten. Een feit is dat het Europees record met 5 min. 39,4 seconden in handen van Judith de Nijs stukken minder scherp staat en dat zelfs het wereldrecord voor een Ma rian Heemskerk in deze vorm niet onbe reikbaar zou zijn geweest. Het wereld record staat namelijk met 5 min. 34,5 se conden op naam van de Amerikaanse Donna de Varona en zelfs al zou men de tijdwinst bij elk keerpunt meer op één seconde stellen in werkelijkheid is het minder dan is de tijd van de Ame rikaanse zwemster in verhouding niet scherper dan die van Adrie Lasterie en zou Marian dus met dezelfde krachtsin spanning het wereldrecord hebben kunnen verbeteren. *- Gezien dit alles overweegt het bestuur van De Robben de mogelijkheid Marian Heemskerk binnenkort in het Rotterdam se 50 meterbad een aanval te laten doen op het wereldrecord 400 meter wisselslag persoonlijk. John Mansel, een prominente coureur uit Nieuw Zeeland, is maandag in Wel lington overleden aan de gevolgen van een ongeluk dat hem zaterdag 3 februari tij dens een sportwagenrace overkwam. Man sel is 33 jaar geworden. Schaken Voor het interzonale toernooi van de FIDE zijn maandag in Stockholm de af gebroken partijen uit de negende en tiende ronde uitgespeeld. De uitslagen luidden: Negende ronde: Fischer (V.S.)Pomar (Sp.) remise; Aaron (India)Cuellar (Col.) remise; Bracza (Hong.)Schweber (Arg.) remise; German (Braz.)Portisch (Hong.) 10; Yanowski (Can.)Bilek (Hong.) 01. Tiende ronde: Teschner (W.Dld.)Petrosian (Rusl.) 0 1; Gelier (Rusl.)Uhlmann (O.-Did.) 10; Korchnoi (Rusl.)Bertok (J.sl.) 10; Ya- nofski—Bracza opnieuw afgebroken; Stein (Rusl.)Benkoe (V.S.) remise; Fischer Gligoric (J.sl.) opnieuw afgebroken. De stand aan de top luidt nu: 1.Uhlmann 7 punten; 2. Fischer 6V2 plus 1 afgebr.; 3. Filip 6V2; 4./5./6. Petrosian, Benkoe, Portisch allen 6 punten; 7./8./9. Gelier, Korchnoi en Bilek allen 5V2 punt; 10./II. Bolbochan en Pomar beiden vijf punten. Waterpolo Voor de tweede ronde van de beker competitie KNZB heeft DWT in Arnhem gespeeld tegen AZC'82. De Haarlemmers wonnen op het nippertje en gaan nu over naar de derde ronde. Sterk aanvallend be gon DWT maar tot inschieten kwam men niet. Een tegenoffensief van AZC werd door Bodenstaf goed afgewerkt. Kort daar na werd Bodenstaf het water uitgezonden en buitte Lex van Gaaien de speelsters meerderheid uit. Bodenstaf kwam weer in de strijd en bracht nog voor de rust de stand in het voordeel van AZC. Na de hervatting schoot Schildmeijer AZC naar 3-1 en werd v.d. Berg van AZC het water uitgezonden. Toen was het Piet Meijer die de spelersmeerderheid uit buitte. Met een doorslagbal van Schild meijer kwam AZC op 4-2. DWT werd hier na produkt.iever en zette door Meijer, Rob van Gaaien en Jan Eichhorn de achter stand om in een 5-4 overwinning. Automobilisme De Brit Stirling Moss, rijdend met een Ferrari Berlinetta, is in Daytona Beach de competitie om het wereldkampioen schap grand turismo's (merken) goed begonnen. In de drie uursrace van Day tona werd hij eerste van de categorie grand turismo. Het was een gecombineer de race van gt-wagens en sportwagens. De race zelf leverde een overwinning op voor de Lotus-coureur Dan Gurney. De Amerikaan legde in de drie uur 82 ron den af (502.79 km), wat neerkomt op een gemiddelde snelheid van 167.534 km/u. De tweede plaats was voor de jeugdige Mexi caanse coureur Ricardo Rodriguez, wiens Ferrari 46 seconden na de winnaar over de streep ging. In de laatste fase van de zege dreigde de overwinning Dan Gurney nog te ont gaan. Enkele minuten voordat de drie uren verstreken waren, kreeg de Ameri kaan pech. Hij liet zijn wagen uitlopen en bleef een tiental meters voor de finishlijn staan. Toen de vlag viel schakelde Gur ney de startmotor van zijn Lotus in en reed nog juist voor Rodriguez over de streep. Stirling Moss werd in de gecombineer de race vierde, doch zijn eerste plaats in het klassement van de grand turismo's leverde Ferrari de maximale negen pun ten voor het wereld-merkenkampioen- schap. T ennis „Chuck" McKinley heeft in New York het herenenkelspel van de Amerikaanse tenniskampioenschappen op overdekte ba nen gewonnen. Nadat hij in de halve eind strijd Wimbledon-kampioen Rod Laver had uitgeschakeld, zegevierde hij in de finale met 4-6 6-3 4-6 9-7 en 10-8 over zijn land genoot Whitney Reed. De beide finalisten stonden ook in de eindstrijd herendubbelspel tegenover el kaar. Reed, met zijn landgenoot Ron Ho- berg als partner, moest daarin opnieuw met een nederlaag genoegen nemen. De combinatie McKinley-Laver won met 6-1 en- 6-2. Verstaat men in Ochten onder het begrip reserve-doelman iets anders dan elders in het land? Of werd in dit Betuwse dorp het woord reserve (vol gens Van Dale: „Wat achterhouden" of bestemd wordt om eerst onder bijzon dere omstandigheden, als laatste hulp middel gebruikt te worden") wat al te letterlijk opgevat? In ieder geval deed zich tijdens de voetbalwedstrijd Uchta-Oosterbeekse Boys (4de klasse F. Oost) een merk waardig incident voor. Een heftig duel tussen de Oosterbeekse midvoor en de Ochtense keeper dreigde in het voor deel van eerst genoemde beslecht te worden. De bal huppelde met een kalm vaartje in de richting van het verlaten doel van Uchta. Nog voor de bal echter over de doellijn was gesukkeld, ver scheen de reserve-doelman van Uchta ten tonele. Met een ferme trap zond deze het leer naast het doel achter de lijn. Alles ging zo snel in zijn werk, dat de scheider echter deze inmenging van buitenaf niet eens in de gaten had. Het werd hem dan ook wel moeilijk ge maakt, want beide doellieden waren in een trui van dezelfde kleur gestoken. De arbiter wees naar de hoekvlag: cor ner Grote consternatie. Want de Ooster bekers namen dit niet. Toen de ware toedracht tot de arbiter doordrong, kon hij niet anders doen dan een scheids rechterbal geven. Een doelpunt toe kennen ging niet, want de bal was nu eenmaal de doellijn niet gepasseerd. De Ochtense reserve-doelman kon tevre den zijn: de scheidsrechtelijke stuitbal bleef voor Uchta zonder nadelige ge volgen. Einduitslag van deze wedstrijd: 0—0. De oud-wereldkampioen tafeltennissen Miklós Szabados is maandag overleden. Zondag was hij in een ziekenhuis opge nomen nadat hij een hartaanval had ge had. Szabados, die in Hongarije werd geboren, is 49 jaar geworden. Na zijn aankomst in Australië in 1937 werd hij genaturaliseerd. In 1952 trok hij zich uit de tafeltenniscompetitie terug na dat hij het Australische kampioenschap gewonnen had. Algemeen werd hij be schouwd als de grootste tafeltennisautori- teit en coach van Australië. Tijdens een bewogen halfjaarlijkse le denvergadering van Zwolsche Boys is maandag de voorzitter van de vereniging, de heer P. West, afgetreden. Er is een commissie van goede diensten van drie leden benoemd, die zich zal belasten met het zoeken van een opvolger. De voetbalwedstrijd tussen een West duits jeugdteam en Jong Oranje, dat on der de naam van „De Zwaluwen" zal uit komen, is thans definitief voor woensdag 4 april vastgesteld. De ontmoeting zal in Duisburg worden gespeeld. Het Egyptisch militair elftal heeft maan dag in Cairo een 52 overwinning be haald op Luxemburg. Bij de rust van deze wedstrijd, die werd gespeeld voor groep D van het toernooi om het inter- geallieerd kampioenschap, leidden de gast heren met 10. De stand in de groep, waarin ook Neder land is ingedeeld, luidt: 1 Nederland 2 1 1 0 3 42 2 Egypte 2 1 0 1 2 65 3 Luxemburg 2 0 1 1 1 36 Schaatsenrijden De Noorse schaatsenrijdersbond heeft maandag de ploeg bekend gemaakt, die Noorwegen zaterdag en zondag tijdens het wereldkampioenschap hardrijden in Mos kou zal vertegenwoordigen: Het team be staat uit de volgende rijders: Knut Johan- nesen, Nils Aanes, Magne Thomassen, ter wijl als vierde rijder zal starten Fred Maier of Svein Erik Stiansen. (Van onze sportredacteur) Er zijn heel wat voetbalminnende t.v.-kijkers die liever een wedstrijd om de Europa Cup op hun kastje zien dan welke interlandwedstrijd-van-allure ook. En het heeft er alle schijn van dat zij in hun mening na morgen nog gesterkt worden. Want als de voor tekenen niet bedriegen kan het een ferme partij voetbal worden morgen middag in Praag als Dukla, de Tsje chische kampioen, tegenover Totten- ham Hotspur, de Engelse titelhouder die Feijenoord uit de Europa Cup stootte, tegenover elkaar zidlen staan; een match waarvan een reportage zal worden verzorgd door de NTS (aan vang vijf voor drie 's middags). Die wedstrijd zit de Spurs lang niet lekker. Binnen een tijdsbestek van ze ventien dagen moeten zij namelijk niet minder dan zes topwedstrijden spelen wedstrijden, waarvan voor hun bij zonder veel afhangt. Zaterdag speelden zij tegen Nottingham Forest voor de League, morgen staan zij dus tegenover Dukla in Praag, zaterdag staat er de uiterst belangrijke bekerwedstrijd tegen West Bromwich Albion op het program ma, waarna men dan op woensdag 17 februari Aston Villa voor de competitie ontmoet. Zaterdag de 24ste is er dan weer de thuiswedstrijd tegen Bolton voor de League, gevolgd door de thuis wedstrijd tegen Dukla voor de Europa Cup. En nu mogen de Spurs volledige profs zijn, ook hun uithoudingsvermo gen is niet onuitputtelijk en het laat zich aanzien dat er in de loop van die 17 da gen heel wat reserves zullen moeten worden ingezet, zodat het elftal ook als eenheid op de proef zal worden gesteld. Ook in Nederland is men benieuwd naar de vorderingen van Tottenham in het Europese toernooi. Vrijwel geen voet baller in Nederland heeft de wedstrij den tussen de Spurs en Feijenoord in Rotterdam en Londen gemist (twee keer kwam de match op het t.v.- scherm) en zo'n club laat een voetbal kenner niet zo heel gauw los. Vooral niet nu het een Engelse club betreft Engels voetbal neemt om onverklaar bare redenen nu eenmaal een belang rijke plaats in bij de in voetbal belang stellende massa in Nederland en vrij wel iedereen heeft wel een favoriet, die men via de uitslagen en verslagen van het Engelse voetbal in de kranten op de voet volgt. Goed, morgen dus Dukla-Tottenham op het kastje. Een match, waarvan niet alleen het resultaat maar ook de uitslag zo belangrijk is. Want men weet het: eindigen twee clubs na een uit- en een thuiswedstrijd met een gelijk aantal punten, dan beslist het doelgemiddelde van de matches. En het is dus begrij pelijk dat iedere goal van het grootste belang is. Voetbalkenners in Engeland verwach ten dan ook dat Tottenham safety-first zal spelen morgen in Praag. Met an dere woorden: de Engelsen zullen hun aandacht concentreren op de verdedi ging. Vooral nu hun grote en vooral dure crack Greaves nog niet ge rechtigd is tot het spelen van een Euro pa Cup-wedstrijd. Bill Nicholson, de manager van de Spurs, nodigde hem wel uit om mee te reizen naar Praag, maar Greaves bedankte vriendelijk voor de eer. „Ik haat lange reizen", zei h;j tegen zijn baas, „en ik ben dolblij dat ik eens een keertje thuis kan blij ven nu ik niet mag spelen". Het team van Tottenham Hotspur, zoals dat uitkwam in de eerste wedstrijd tegen Feijenoord voor de Europabeker. Morgenmiddag kan men de ploeg op de t.v. zien. Geen Greaves dus morgen tegen Du kla. Hij wordt vervangen door Dave Mackay, die meestal rechtshalf speelt en wie nu vermoedelijk als linksbinnen een voornamelijk defensieve taak zal wor den opgelegd. De bedoeling is duidelijk: Bill Nicholson gokt op een gelijkspel, zodat hij aan een overwinning met één goal verschil al voldoende zal hebben in de thuiswedstrijd om over te gaan. Een opstelling is nog niet bekend, maar men acht het waarschijnlijk dat de Spurs in het veld zullen komen met het volgende elftal: doel: Brown; ach ter: Baker en Henry; midden: Blanch- flower, Norman en Marchi; voor: Med- win, White, Bobby Smith, Mackay en Jones. Als reserves zijn meegegaan Hollowbread, Hopkins, Smith (J.), Saul, Clayton en Dyson. Laatstgenoemd drietal speelde tegen Feijenoord. Saul was de jeugdige, fel doorzettende midvoor, Clayton een zeer capabel binnenspeler en Dyson men zal het zich ongetwijfeld herinneren is het kleine mannetje op de rechtsbui tenplaats, dat zo uitstekend de kunst verstaat op te duiken op plaatsen waar hij de beste kans heeft om te sco ren. Dit drietal, ook uit vorm nog van uitzonderlijke klasse naar Nederlandse begrippen, staat er dus naast, maar de totale kracht van de Spurs zal dat nau welijks schade berokkenen. Dat gaat zo in grote profclubs. Men moet een team achter de hand hebben van zo'n kleine twintig spelers, die vrijwel niet voor elkaar onder doen. Anders komt men zo'n zwaar seizoen in Engeland en alles wat daar aan bijzondere wed strijden nog bijkomt eenvoudig niet zonder kleerscheuren door. Bobby Smith, een speler van uitzon derlijke bekendheid door zijn robuuste spel en zijn grote produktiviteit, ook als aanvalsleider van het Engels nationaal elftal, is ook zo'n voetballer die lange tijd uit vorm is geweest en dus sinds het begin van september voor de reser- pioensploeg van Oost-Duitsland. De eindscore (4-0 voor Dukla) loog er niet om, te meer niet omdat het voor het zelfde geld 10-0 of daaromtrent had kunnen zijn. De wedstrijd was eigenlijk al in drie minuten beslist. Want de Tsjechen scoorden hun eerste goal bin nen acht seconden en hun tweede kwam twee minuten en 45 seconden later ter wereld. Daarna hielden de Tsjechen zich hoofdzakelijk bezig met een partij'show- voetbal, die de Oostduitsers eigenlijk razend zou hebben moeten maken. Bill Nicholson, die ook in Praag 'as, zei: „Dukla zal de hardste noot worden die wij te kraken krijgen in het Euro pese toernooi. Dukla is beter dan het Poolse Gornik en veel beter dan Feije noord. Die Tsjechen hebben een prach tige stijl en beschikken over een enorm uithoudingsvermogen. Kenmerkend was dat de spelers van Dukla, ondanks het feit dat de wedstrijd zich afspeelde in een zee van modder, met helder witte broeken het veld verlieten. En verder er werd in de volle negentig minuten voetbal slechts twee keer tegen hen ge floten voor free-kick.." De verslaggever van de Daily Mail, die de wedstrijd zag, was van oordeel dat het elftal van Dukla was opgebouwd uit twee spelers van wereldklasse, drie spelers die iets onder die hoge kwalifi catie stonden en zes spelers die men zonder meer kon inzetten in een van de topteams van het Engelse voetbal. Die twee spelers van wereldklasse zijn linkshalf Josef Masopust en linksbuiten Josef Jelinek. „Masopust is klein, ma ger, gespierd en taai," zo meldde de verslaggever, „maar is reusachtig als aanvallend halfspeler; hij is een man die de indruk geeft het hoofd te laten hangen, maar die dan plotseling tot hon derd percent actie komt en zich daar bij een pad baant langs zijn opponen ten met de snelheid van een cobra. Hij heeft voetbalhersens zoals Blanchflower die heeft, maar is beslist sneller in zijn reacties." „Jelinek," zo was de verslaggever van oordeel, is een klein, bleek mannetje, die evenwel wat capaciteiten betreft niet veel onder doet voor Real Madrid's links buiten Gento. Telinek heeft voorts de snelheid en de balcontrole van Cliff Jones, maar speelt slimmer aan het eind van zijn solo-acties." Bill Nicholson, de manager van de Spurs. ves van de Spurs moest uitkomen. Zater dag jongstleden deed hij na maandenlan ge afwezigheid weer eens mee, scoorde ook weer enNicholson heeft in hem dan ook groot vertrouwen voor de wed strijd van morgen. Van Dukla weet men hier in Neder land veel minder af dan van de Spurs, maar men kan ervan overtuigd zijn dat de Tsjechen een kampioenselftal heb ben dat voor geen klein geruchtje vtr- vaard is. Vorige week vrijdag speelde Dukla, dat drie maanden niet gespeeld had omdat de competitie zo lang stil gelegen had, een oefenwedstrijd tegen Vorwarts uit Oost-Berlijn, de kam- Is Dukla dus een onverslaanbare ploeg? Natuurlijk niet, maar h~t ziet er wel naar uit dat Tottenham voor een heel zware taak zal komen te staan. En Nicholson zou Nicholson niet zijn als hij niet een zwakke plek, een Achillespees, zoals hij het zelf noemde, zou hebben ontdekt bij zijn vóór-bezoek aan Praag. „Ik heb me verbaasd", zei hij, „over hun mentale kracht. Ik heb me hogelijk verbaasd over het feit, dat een team dat drie maanden rust heeft gehad te gen dit uiterst zwakke Vorwarts zich niet volledig wilde inzetten om te bewijzen dat het volledig klaar was voor het aanstaande grote gevecht tegen ons. ze maakten maar vier goals, terwijl ze juist hadden moeten proberen en zo hoog mogelijke overwinning te beha len. Dat deden ze niet. Onbegrijpelijk Maar ik heb er mijn lering uit getrok ken". Morgen: Dukla Tottenham Hot- sput op de t.v. Als U in de gelegenheid bent, ga dan kijken! In de overgangsklasse van de tafelten niscompetitie heeft Hotac voor een bepaald daverend resultaat gezorgd door TOG met niet mindèr dan 100 te kloppen. Ook Rapidity echter deed danig van zich spreken. De Beverwijkers bedwongen Shell met 8 -2 en dat betekende wel héél kostbare winst. Ook Togido kwam tot winst en wel ten koste van stadgenoot GTTC. TYBB 2 echter streed vergeefs en werd door Dito met 64 geklopt. Een eer volle maar daarom niet minder spijtige nederlaag. Bij de wedstrijd TogidoGTTC was spanning genoeg. De bezoekers hadden kennelijk alles op winst gezet en het zag er dan ook geruime tijd naar uit dat dit zou lukken. Toen Piet Sleper haastig drie partijen had gespeeld leidde GTTC met 21 dankzij overwinningen op Van Zwol en Van Eijk alsmede een nederlaag tegen Bakker. Daarne echter wilde het met de groen-witten niet erg meer lukken. Nico Jansen boekte nog een verrassende over winning op Bert van Eijk, maar veel ver der kwam men niet. Van Eijk versloeg Hamers, die ook van Bakker en Van Zwol nederlagen kreeg te slikken. Van Zwol won voorts ook nog van Jansen, waarna vinst in het dubbel de nederlaag zo klein mogelijk maakte voor GTTC. HOTACTOG was een eenzijdige wed strijd, waarin de Hoogoven-ploeg vol komen overheerste. De Loor, Kuiper en Boers waren in prachtige vorm en behoef den hun tegenstanders zelfs niet meer dan vier games te gunnen. TYBB heeft zich, met twee invallers nog wel, prachtig ver zet tegen Dito. Van deze invallers maakte Peter van Neste een bijzonder goede in druk door drie keer te winnen! Voorts won Rijkelijkhuizen ook nog één maal, maar met Neelis wilde het niet lukken. De Haarlemmers verloren dus met 64. Voor treffelijk werk deed Rapidity tegen Shell. Bernard Winder en Theo Keet wonnen al hun partijen en Henk Eijking verloor slechts een maal. De standen zijn: Nedlloyd 3 11 21 Povac 2 12 21 Scylla 11 21 Victory 55 11 20 Treffers 12 14 Nehamij 12 14 Dito 12 13 Togido 11 10 A V G A 3 12 10 Hotac 11 10 Smash 3 11 9 Shell 11 9 Maccabi 11 6 TOG 11 7 Disnie 12 6 Rapidity 12 7 T Y B B 2 12 4 GTTC 12 6 Al die zwakke verrichtingen in de over gangsklasse brengen ook de eersteklassers in zorgen. De huidige degradatieregeling is dat er uit elke groep één team legradeert. Indien er echter overgangsklassers naar de afdeling terugkeren zal er voor elk degra derend team ook een eersteklasser omlaag moeten, wat dan weer tot gevolg heeft, dat er ook méér tweedeklassers degra deren. In het huidige stadium moet met de degradatie van tenminste twee overgangs klassers rekening worden gehouden, waar door behalve de tiende ook de negende plaats in de eerste klasse bepaald onaan- trekkeVk wordt! Dit geldt dus ook weer voor de tweede- en derdeklasse waarvan eventueel de helft van alle nummers negen naar de vierde klasse zal moeten! Al met al spanning te over, met name in 1 A, waar de staartgroep steeds dichter bij elkaar komt en in feite alleen de num mers 1 tot en met 3 veilig zijn. Voor TOG 2 wordt de toekomst overigens bepaald somber. Deze week werd met maar liefst 82 van Prowanr verloren en dat geeft toch wel te denken. Alleen Van Egmond en Klabou konden winnen, respectievelijk van Witmans en Kievit, maar Scharroo moesten alle reserves de eer laten! Togido b:okte nuttige winst door van RKTVU te winnen, waarbij Huybens als matchwin ner fungeerde met drie punten; de gebr. Hart scoorden beiden een maal. Hierdoor kwam ook RKTVU in moeilijkheden even als VGZ, dat van DSB verioor. In deze ontmoeting was Theo Vermolen de grote man met drie punten. Tabbers won twee keer. Bovenaan eindigde de strijd tussen VTC en LBC in een gelijkspel. Voor de Velsenaren was Van Weelderen de grote man met drie punten en Oort stelde bitter teleur met evenveel nederlagen. Koster noteerde een fraaie zege op Smit. GTTC 2 was oppermachtig tegen Togido 3 en won met 82. Tr 1 B kwam de strijd om de voorlaatste plaats ook in een nieuw stadium. Rapidity 2 boekte een meer dan opvallende over winning op VTC 2 en kwam daardoor op de achtste plaats. Alfons Winder won drie maal, Weber en Geldermans zorgden ieder voor één punt. DHC kwam nu op die negende plaats terecht door met 64 van leider Winfried te verliezen. Jan Langen- berg klopte Hoonhout en Heinz en ook Piet Langenberg bleek Heinz de baas. Oranje Zwart kwam tegen HBC 2 niet verder dan een bescheiden gelijkspel. Aan Bitter lag dit niet, want hij won drie keer. Bauer en invaller Pieterman echter kon den alleen van Klein winnen. Prowano 2 had het niet moeilijk met Johez. Laatstge noemd team liet' zien hoe het niet moet door met slechts één speler te verschijnen. Deze, Dalman, won van Swart. De standen: VTC 14 23 Winfried 14 28 HBC 13 22 Oranje Zwart 13 22 G T T C 2 14 16 TYBB 14 21 DSB 14 14 Togido 4 14 15 VGZ 14 13 H B C 2 14 12 RKTVU 14 12 V T C 2 14 11 Togido 2 13 11 Prowano 2 13 12 Togido 3 14 11 Rapidity 2 14 8 Prowano 14 10 DHC 14 7 T O G 2 14 6 Johez 14 2 Tot slot nog even de tweedeklassers, waar in A nogal wat deining ontstond. CSV trok zich terug: alle wedstrijden tegen dit team gespeeld moesten vervallen en dit bracht nogal wat wijzigingen met zich. Voorts slaagde DSB 2 er in GTTC 3 met 64 te bedwingen en dit team dus de la ding te ontnemen. Dankzij al deze resul taten kwam Hotac 3 op de eerste plaats. DSB en GTTC delen de tweede plaats met twee punten minder en één wedstrijd min der gespeeld. Onderaan is hel lot van Johez 2 wel beslist, In B ging de wedstrijd OZ 2—Hotac 2 niet door, waardoor er dus nog niets werd beslist met betrekking tot de eerste plaats. Onderaan verraste Rapidity 3 Velsen en hierdoor kwam HBC 3 in gevaar. VTC 4 zal vrijwel zeker als nummer 10 eindigen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11