Mijnenveger als onderkomen voor zeekadetkorps SPORT IN DE IJMOND Veertig jaar bij Hoogovens I Geref. kerk (vrijgemaakt) in IJmuiden heeft weer predikant „Maja en de griezel" Raadsleden van Velsen stellen vragen I Gymnastiek IJmondverenigingen vandaag en morgen Mosselvaartuig met „automatische piloot" Havenberichten THUIS DINSDAG 13 FEBRUARI 1962 Amateurtoneel 'r Veilige rolschaatsen li alk ons Lange NieuwstraaivC-SSS: zijn een misgreep Jan van Dam Plan West-winkeliers hadden goed jaar Velsen steunt actie „Opgeruimd staat netjes" Loodsdiensten IJmuiden zijn vanmorgen hervat Wasmachines - Centrifuges Nut-Ieden naar Haarlem en Deltawerken „Ik ga naar bed en lees Oliver Twist van Dickens!" Lezing over reuma voor kruisverenigingen Inbraken in Beverwijk ,Pieter Florisz' komt .Canopus' vervangen DE OUDE LOODSBOOT „CANOPUS", die jaren achtereen dienst heeft gedaan als instructievaartuig van het Zeekadetkorps „IJmond' gaat binnenkort uit IJmuiden verdwijnen. Het schip zal door een ander, tevens groter, vaartuig worden vervangen. Het Zeekadetkorps Nederland, waartoe het IJmuidense korps behoort, heeft namelijk vier vroegere mijnenvegers, die van de vloot der Konink lijke Marine zijn afgevoerd, ter beschikking gekregen voor het zeekadettenwerk. Een van deze vier schepen is toegewezen aan het Zeekadetkorps „IJmond", dat thans tien jaar bestaat en dat op één na het grootste korps van de negen zeekadetkorpsen in Nederland is. De vier schepen behoren tot een serie van acht mijnenvegers, die in 1937 zijn gebouwd: vier bij de Machinefabriek en Scheepswerf van P. Smit Jr. en vier bij de Werf Gusto. Gedurende de tweede we Florisz" in augustus 1946 weer in dienst gesteld. Van mei tot augustus 1947 fungeerde de „Pieter Florisz" als politievaartuig bij de I visserij-inspectie. Op 16 september 1947 reldoorlog zijn er vier verloren gegaan. De vertrok de mijnenveger van Rotterdam namen van de schepen, die de oorlog heb- naar Indonesië, tesamen met Hr. Ms. „A- ben overleefd, luiden: Hr. Ms. „Abraham Crijnssen" (A.925), „Pieter Florisz" (A. 926), „Jan van Gelder" (A.927) en „Abra ham van der Hulst" (A.928). Deze sche pen hebben sinds 1954 dienst gedaan als netpooftschip en zijn kort geleden uit dienst genomen. De schepen hebben de volgende hoofd afmetingen: lengte 52.50 meter, breedte 7.80 meter, holte 3.90 meter. De standaard- waterverplaatsing bedraagt 460 ton. De vier korpsen, die deze schepen bin nenkort in gebruik zullen nemen, zijn die in Den Haag, Maassluis, Schiedam en IJmuiden. De „Pieter Florisz" is toegewe- I zen aan het IJmuidense korps. Dit schip heeft reeds een eigen geschiedenis. Op 13 september 1937 werd het schip als mijnenveger in dienst gesteld als laat ste van de vier, die bij P. Smit Jr. in I Rotterdam werden gebouwd. Op 14 mei 1940 werd het schip door de bemanning in het IJsselmeer bij Medemblik tot zin ken gebracht, daar er geen mogelijkheid bestond naar Engeland uit te wijken. Op 12 augustus 1940 werd het schip op last van de bezetter gelicht. Als M.551 kwam het schip in dienst van de Duitse Marine. Na de capitulatie werd het schip terugge- I vonden. Het arriveerde op 7 november 1945 te Den Helder en werd op de Rijkswerf hersteld. Daarna werd Hr. Ms. „Pieter braham van der Hulst". De schepen kwa men op 14 november 1947 te Tandjon Priok aan en deden daarna patrouillediensten. Op 1 juli 1949 werd de „Pieter Florisz" ingedeeld bi] het eerste flottilje mijnenve gers en in 1954 werd de mijnenveger een netpoortschip. De „Pieter Florisz" bevindt zich thans met de andere drie schepen te Den Hel der. Het voor IJmuiden bestemde schip komt eind februari beschikbaar. Daar het niet meer op eigen kracht de reis naar IJ muiden kan maken, heeft de directie van de Zeesleepvaart- en Bergingsmaatschappij n.v. Bureau Wijsmuller aangeboden de „Peter Florisz" met een van haar zee- sleepboten van Den Helder naar IJmuiden te verslepen. Dit aanbod is door het be stuur van het IJmuidense korps gaarne aanvaard. De „Pieter Florisz' zal lig plaats krijgen aan de eigen steiger van het korps binnen de Zuidersluis. Kort daar na hoopt men het vaartuig officieel in ge bruik te nemen. Het is nog niet bekend of het schip zijn naam zal behouden. De oude „Canopus" zal binnenkort uit IJ muiden verdwijnen. Na een revisiebeurt in Amsterdam komt dit schip waarschijn lijk beschikbaar voor het korps Rotterdam. De Canopus Ds. D. Nieuwenhuis heeft zondagavond zijn ambt als predikant van de Gerefor meerde Kerk (vrijgemaakt) te IJmui den aanvaard in het kerkgebouw aan de Burgemeester Rambonnetlaan. In de mor gendienst was hij bevestigd door ds. J. J. Arnold, die voorheen predikant van deze kerk was. De predikantpost in IJmui den was vakant sedert het vertrek van ds. P. Dok naar Berkel-Rodenrijs op 27 november 1960. De katholieke toneelstichting „Kunst Door Oefening" uit Beverwijk, heeft maandagavond in het Kennemer theater de tweede etappe van dit wintersiezoen af gelegd met een opvoering van „Maja en de griezel". De auteur van deze thriller, Hans Gelria, noemde zijn stuk „een cock tail van spanning en vrolijkheid in drie bedrijven." Gelet op de onverhulde in stemming van het publiek, kan de voor stelling allerminst een overtuigend succes worden ontzegd. Toch kwam de thriller in dit genre nauwelijks aan zijn gemiddelde. Weliswaar demonstreerde de auteur een zekere kennis van zaken over de manier, waarop de toeschouwer tot „spanning en vrolijkheid" dient te worden gestimuleerd, doch de effecten die hij hiervoor aanwend- Ds. Nieuwenhuis is vijftig jaar oud. Hij I de, waren ons toch reeds teveel door an was achtereenvolgens predikant te Zuid- dere, soortgelijke stukken bekend gewor- wolde, Zaandam, Vlaai-dingen en Bunscho- den. Nogmaals een zonderlinge erflater ten-Spakenburg. Uit deze laatste gemeen- dus, die de familie tien jaar na zijn over- te waren velen bij de dienst aanwezig, lijden op een somber, oud kasteel bijeen Ook de zending op Nieuw Guinea had de iaat komen, ten einde de inhoud van het volle aandacht van ds. Nieuwenhuis. Hij testament te kunnen vernemen. De dwa- deed daarvoor veel. ze bepaling, dat de charmante Maja van Na de dienst werden mevrouw en ds. Randwijk zich eigenares van kasteel en Nieuwenhuis verwelkomd door de praeses kapitaal mag noemen, op voorwaarde dat van de kerkeraad, de heer W. Kramer. zij het slot gedurende een jaar niet zal Voorts werd gesproken namens de classis verlaten, ontketent uiteraard prompt een Haarlem. Een vertegenwoordiger van de schier onafgebroken reeks geheimzinnige gemeente Bunschoten-Spakenburg zei nog incidenten. Bovendien zijn de diverse fi- eens hoe node men ds. Nieuwenhuizen guren over het algemeen te zeer overte- heeft laten vertrekken. Het Velsense ge- kend, om als geloofwaardige mensen te meentebestuur was vertegenwoordigd door WOrden geaccepteerd. Hans Gelria kwam burgemeester J. C. Bührmann en wet- njet verder dan het traditionele gezelschap houder A. de Jong. De burgemeester meen- van cliché-figuren en diverse goedkope de dat het echtpaar Nieuwenhuis de|grapjes; zoals secretaresse mejuffrouw prachtige klederdrachten, die aan deze dienst een bijzondere fleur gaven, in de toekomst wel zal missen! Ds. Nieuwen huis dankte de spreker voor de harte lijke woorden van welkom, de kerkeraad en de gemeente voor de wijze waarop hij en zijn gezin zijn ingehaald en ds. Ar- Neuteboom, welke geregeld met „Neutje wordt aangesproken. Maar goed, het optredende gezelschap kan niet anders worden nagegeven, dan dat men het stuk in een vlotte vertoning voor het voetlicht heeft gebracht. Wat dit betreft heeft regisseur F. A. J. Hunsche nold voor de manier waarop deze hem eer van zijn werk gehad. Individueel werd 1 .1 U J.J TT14 „vwinlr mf ol I i 1 1 had bevestigd. Hij sprak de wens uit dat zijn arbeid in IJmuiden vruchtbaar mag zijn voor de kerk en voor de classis Haar lem voor haar zendingswerk op Borneo en, in de toekomst, in Zuid-Afrika. In antwoord op de woorden van burgemees ter Bührmann zei hij, de overheden, ook er eveneens zeer behoorlijk geacteerd met name de belaagde Maja van Thea Hienkens, de hautaine freule Ochtewaar van Corrie Berkhour en de (misschien wat te) strakke huishoudster van mevrouw J. Schuyt-Zwart. Bij de heren lieten Jan de Swart en George Janssens onbetwist Advertentie de plaatselijke, voortdurend in zijn gebed dg beste indruk achter, respectievelijk te zullen gedenken. als de mysterieuze Walter van Oosterom Onder de aanwezigen bevond zich ook gn dg butler-arts. D. Adrichem en Co Wit- de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk tebrood zagen daarentegen in de hun voor- c:arlt™nrt Tn deze 1 geschreven onwaarschijnlijke typeringen, een gerede aanleiding eens ouderwets te gaan chargeren. Ten slotte kunnen A. Bruin, W. Tesselaar en de dames Joke Drayer, Suzan Cornelisse en An Berkhout- Sneekes ervan overtuigd zijn, eveneens een forse steen tot het dankbare succes te hebben bijgedragen. DINSDAG 13 FEBRUARI Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-oost, 20 u.: „De Planke nters" spelen „Het wespennest". Hotel De Zon, Wijk aan Zee, 20 u.: Jaar vergadering VW Wijk aan Zee. Gymnasium Paulinum, 20 u.: Concert Soli Deo Gloria met medewerking zang koor missiehuis. Openbare leeszaal, Plein 45: 812, open tot 17.30 uur. Jeugdgebouw, Ten Katestraat, Heems kerk, 19.30 u.: Propaganda-avond her vormde vrouwenvereniging Dorcas en „De macht van het kleine". Cultureel Centrum, IJmuiden, 20 u.: Vrijdenkersvereniging Haarlem en om streken organiseert openbare lezing door Gé Nabrink over „De illusie van de gods dienst en de waarde van de vrije ge dachte". WOENSDAG 14 FEBRUARI Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-oost, 20 u.: „De Planke niers" spelen „Het wespennest". Patronaatsgebouw, IJmuiden-oost, 10 en 13.30 u.: Schoolvoorstellingen poppen theater „De Schelleboom". Zomerlust, Santpoort, 20 u.: Gezins avond K.A.B. Dr. J. van de Griend spreekt over „Het gezin in deze tijd". Toorts, Santpoort, 20 u.: Tuincursus onder leiding van de heer Jager voor de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Santpoort. Hotel Du Commerce, IJmuiden, 20 uur: Causerie K.L.M.-stewardessen voor Neder landse Vereniging van Huisvrouwen. Promenade, Beverwijk, 20 u.: Pater Rombertus voor Katholiek Vrouwengilde over „Het gezin vroeger en nu". Openbare leeszaal. Plein 1945: 812, 10—12.30, 14.30—17.30 en 19—12.30 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77: 1417 uur. r.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96, IJmuiden-oost: 14.3017.30 uur. Hervormde Kerk, Beverwijk, 20 uur: Lezing ds. Toornvliet uit Bloemendaal over „De Pinkstergroepen, de Kerk en wij". Raadhuis Heemskerk, 19.30 u.: Open bare vergadering gemeenteraad van Heemskerk. (Vrijgemaakt) van Santpoort. In kerk zal ds. Nieuwenhuis hulpdiensten verrichten. m VAN DER LANGE NIEUWSTRAAT 491 De fractievoorzitter van de Partij van de I Arbeid in Velsens raad, de heer J. van Os van den Abeelen stelt het college de vraag of het mogelijk is alle stukken met betrekking tot de hearing van Gedeputeer de Staten op 15 december vorig jaar over het ontwerp van wet tot samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Heems kerk en grenswijziging tussen Velsen en Beverwijk, te verstrëkken kan de raads leden. Ook wil de heer Van Os graag de toespraken hebben die namens de raden van de gemeenten Beverwijk en Heems- kerk zijn uitgesproken. „Dit is van belang het verdere verloop van zaken en I ook met het oog op de positie der ge meente Velsen ten opzichte van de Am sterdamse toekomstplannen", aldus de I heer Van Os. Voorts vraagt dit raadslid of het nood- zakelijk is het terrein bij de Heerenduinen te ontruimen, aangezien hierdoor volks tuinders worden gedupeerd. Een groep I volkstuinders heeft aanzegging ontvangen hun tuin langs de Heerenduinen te ont- ruimen. De heer Van Os merkt op dat het ter I rein nog niet zo lang geleden met enig vertoon ter beschikking is gesteld aan strijden van het turnkampioenschap dis trict west 2 van de Nederlandse Katho lieke Gymnastiek Bond gehouden. Er waren maar weinig toeschouwers bij deze ontmoeting, die werd gewonnen door mejuffrouw T. Boot van de organiserende vereniging Velsen. Zij behaalde in totaal 36,06 punt, waarvan 9,53 voor evenwichts- balk, 9,8 voor bruig met ongelijke leggers, 8,2 voor de vrije oefening en 8,53 voor springen. Mejuffrouw E. Metselaar' (SSSf bleef daar met 31,34 ver bij achter. Zij behaalde voor de onderdelen 9.6, 7.97 7.27 en 6.5. Derde werd mejuffrouw A. van der Kólk (ADO) met 31.03 (9.4, 9.0, 7.0, 5.63). De ver dere uitslag was: 4. mejuffrouw T. Heere mans (ADO) 27.91; 5. mejuffrouw N. Bruins (AD) 27,4; 6. mejuffrouw C. Stuifbergen (VIOS) 27.11; 7. mejuffrouw Hoogenboom (SSS) 26.84, en 8. mejuffrouw H. de Ruiter (AD) 25.76. Van de 23 inschrijfsters waren er maar 13 opgekomen. Uit Uitgeest kwam de ge hele USV-ploeg niet opdagen, hetgeen jammer was voor de winnares, want het ontnam haar de kans te concurreren met de landelijke jeugdkampioene mejuffrouw G. de Graaf, achter wie zij op de tweede plaats staat. De eerste acht komen op 11 maart in het Gymnasium Felisenum in de finale belanghebbenden, deels bejaarden. Volgens Dan wordt ook de finale voor de meisjes i I„..1-4- rr:i r»r\ fóViriiari dPn Over twee maanden zal de 28-jarige M. P. van Stee uit Bruinisse, die op 5 juni verwerkt. Zij houden op 25 februari een voorselectie in Heemskerk de vragensteller heeft het terrein ifhmers geen andere bestemming. .De heer Vzn Os vraagt verder of er van het vorig jaar overboord sloeg van de een zebrapad kan worden aangebracht op Bru 23, een mosselvaartuig, en beide benen bet wegdek aan de Zeeweg nabij 't Anto- verloor doordat hij in aanraking kwam niusziekenhuis. De situatie maakt het wen- met de schroef van het schip, zijn oor- selijk zo merkt het raadslid op. -- Het spronkelijk beroep_ va_n mosselvisser weer Het raadslid wijst tenslotte op dejolko- teinig moeite met de Meertreffers. Alleen mevrouw Schmidt moest een punt afstaan aan mejuffrouw Schouten. Zij verloor met 20-22, 21-13 Tafeltennis Met de 91 overwinning op Meertref fers zette het damesteam van Fusia Velsen gaan uitoefenen. De Bru 23 is, als eerste men verveloze balkons aan mosselvaartuig in Nederland, door haar van de Lange Nieuwstraat. „Een misgreep" eigenaresse van een automatische stuur- z0 n0emt het raadslid dit. Hij vraagt of inrichting („automatische piloot") voorzien, het college niet van mening is dat ernstig De heer van Stee heeft zich, ondanks djent te worden nagegaan wat er kan wor- zijn gebrek en ondanks aandringen van den gedaan om de haveloze indruk weg te doktoren, steeds verzet tegen omscholing, nemen. Pa rkpprPilVPl De heer J. de Groot (P.v.d.A.) vestigt de aandacht van het college op het euvel omdat hij vastbesloten was het beroep van mosselvisser weer uit te oefenen. I seren wordt aldus bemoeilijkt en veelal De winkelierscombinatie Plan West in wordt het uitzicht belemmerd. Het euvel Beverwijk heeft in 1961 een record aantal vertoont de neiging zich uit te breiden, zegels omgezet, men haalde bijna de Het lijkt het raadslid nodig dat het college zes miljoen. Dit werd maandagavond in overleg met de politie nog eens op- medegedeeld. De voorzitter, de heer nieuw naar middelen gaat zoeken om het J. de Bree, deelde mede dat 1961 voor euvel te beteugelen. Bestaat wellicht de Plan West een bijzonder jaar is geweest, mogelijkheid de politie de bevoegdheid te „We hebben de bakens moeten verzetten geven, deze auto's te verwijzen naar de 'en naar achteraf is gebleken hebben we do0r de gemeente aangebrachte parkeerge- die op tijd verzet." De winkelierscombina- legenheden?, zo vraagt hij. 17-21. Toos Menist werd nog even in moei lij kheden gebracht door mejuffrouw De Jong. Zij won de eerste game gemakkelijk met. 21-8, verloor de tweede verrassend met 19-21, maar bracht de derde weer overtuigend op haar naam met 21-16. Het dubbel Schmidt—Van Beelen wist gende overwinning in de wedstrijd tegen Meertreffers 1, dat op de derde plaats staat in de 4e klasse E. VTC 7, dat met twee punten achterstand op CSV 3 de tweede plaats bezet, moet a.s. donderdag de strijd aanbinden met de koplopers. Er zal in deze wedstrijd waarschijnlijk beslist worden welk team volgend jaar in de 3e klasse zal uitkomen. De thuiswedstrijd tegen CSV 3 werd verloren met 64. De overige uitslagen waren: Heren, 2e klasse: VTC 3—Heemskerk 4—6; DHC 3—VTC 4 8—2; 3e klasse: VTC ■mimnrn 73f""VTC <2—Doko 31—9 Dames, 3e klasse: BloemendaalVTC 2, j 3—7.' I Junioren, 3e klasse: VTC 1HBC 4 05; IJmond: MeertreffersVTC 2 50. Verwacht mag worden dat de gemeen teraad van Velsen zal instemmen met het voorstel van B. en W. om een bijdrage van 2.670 te verlenen aan de centrale werkgroep van de nationale campagne „Opgeruimd staat netjes" voor het jaar 1962. Het college is van mening, dat het vorig jaar de campagne inderdaad invloed heeft uitgeoefend op de publieke opinie en daarmee heeft bijgedragen tot een gro tere reinheid van recreatiegebieden en wegen. Daarom zijn B. en W. van me ning, dat opnieuw een bijdrage kan wor den gegeven. Nadat in de vroege morgen van maan dag alle loodsdiensten in IJmuiden we gens de storm waren gestaakt, zijn deze dinsdagmorgen om 8.20 uur hervat. Na maandagochtend half vier is praktisch I geen schip meer binnengekomen of naar buiten gegaan, zodat het vanmorgen in IJmuiden een drukte van belang was, toen de binnen- en buitengaats wachten de schepen weer in beweging kwamen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Saint Jean van Hamburg; Antars, River Plate; Oranje, Port Everglades; August Thyssen, Narvik; Omithras, Kopenhagen; Waverstroom, Poole; Sarpedon, Hamburg. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Atlas van Aarhus; Belgia, Gothenburg. tie is op de goede weg e^i zeker haar plaats waard in de snel uitbreidende stad. De penningmeester, de heer J. Bleeker, memoreerde de ontvangsten en uitgaven (een totaalbedrag van 39.040.36). Aan Plan West-zegels had men uitgekeerd 26.388,50. De balans sloot aan activa en passiva met een bedrag van f 6838,03 van parkeren van vrahctauto's in de avond- Het dubbel b-cnm.at-v an r, uren, de nacht en de weekenden op de tenslotte met 21-17 14-21, 21-12 het negen voor het verkeer bestemde wegen. Het pas- j de punt binnen te halen. Heren: Fusia 1VGZ 3 46. Junioren: GTTC 2—Fusia 1 3—2; Fusia 2—TOG 3 14; Fusia 3—Sido 1 0—5. VTC 1HBC 1 (heren) De zo belangrijke wedstrijd tussen het eerste herenteam van de Velser Tafelten nis Club en dat van HBC is geëindigd in een puntenverdeling. Dat VTC nog 1 punt uit deze wedstrijd wist over te houden was voornamelijk te danken aan het sterke spel van Harry van Weelderen, die alle drie zijn partijen wist te winnen. Jan Kos ter kon, door van de sterke HBC-er Smit te winnen, het 4de punt scoren voor VTC. Daar Piet Oort zijn 3 wedstrijden op Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Het Moude en bekende adres LEDENTAL ODIN-VOETBAL MEER DAN VERDUBBELD De afdeling voetbal van de Heemskerk- se sportvereniging „ODIN' heeft in het jeugdgebouw „De Schakel" de jaarver- gadering gehouden. Uit het jaarverslag van 1 jejeurstellende wijze verloor, moest het IMm mpT eell ueulaK vail de secretaris de heer F. Bakker bleek dat dubbelspel de beslissing brengen. Met De aftredende bestuursleden de heren het ledental een grote vooruitgang heeft 22.2Q en 2i-i3 konden de Velsenaren ten TT nffprhanq T Bleeker en H ter Voort geboekt. Niet minder dan een stijging met sk)tte nog een puntenverdeling tot stand „„w" wkózen honderdtien percent. Ook financieel is de brengen, waardoor hun positie aan de kop Ten aanzien van de zomerplannen voor vereniging gezond. Als M van de elftal- van de rangiijst gehandhaafd bleef. rtef wedrdnnog even Zn gTda^htonVew"- ken"- VTC 2_Rapidity 2 (heren) "Sil S'«ns .e., SÏ-8- e.V.nUige knie. ten. De thuisclub ver.o.r met H na.een doen en het plan kwam uit de bus om een Tot slot van de avond werd een bespre tweetal voorstellingen te geven voor de king gewijd aan de training. De aanwezi- jeugd waarin dan Pipo de clown en Mam- gen werden opgewekt deze vooral regcl- meloe Tullen optreden. matig te bezoeken. De jeugdtraming boekte zuil p I een be]angrjjke stap voorwaarts. De trai ning zal voortaan door een achttal senio ren worden verricht. Tevens kwam nog de samenstelling van de elftallen ter sprake. spannend dubbelspel, waarin een gelijk spel noig mogelijk was. Charles Noorman kwam twee keer tot winst; Cees Dekker en Frits van der Pol beiden 1 x. HAVENKWARTIER SPEELT „STORMEILAND" De toneelvereniging „Havenkwartier uit Beverwijk, geeft zaterdag 17 februari weer een toneelavond in het Kennemer Theater. Opgevoerd wordt „Stormeiland' toneelspel in drie bedrijven door Rob Bertina. De regie is van de heer P. M MARKTBERICHT CSV 1—VTC 1 (dames) De VTC-dames konden het in de uitwed strijd tegen het sterke CSV niet tot winst brengen. Aaf Koster wist 2 x te scoren voor VTC en Guus van Keulen 1 x. Bij deze 3 punten bleef het, want Mary Goossens moest haar drie partijen gewonnen geven en ook het dubbelspel eindigde in het eind- De noteringen aan de Beverwijkse groenteveiling waren maandag voor: was- peen 21—46; boerenkool 12—41; prei 32— voordeel van CSV, zodat een 7—3 La^gevél^6 I^e^C voorstelling 'word^mS I dg~3™'ra- ^e^herenteam van VTC behaalde Kol HocWpn waarvoor het IJmond- 46-125, rode kool 7 14, uien ii-jb, 7_3 zijn 6e achtereenvol- een bal besloten, waarvoor het IJmond kwintet de dansmuziek verzorgt. i barber 52110. Velserduinweg 173 - Telefoon 4>HI2 KOOPT BIJ DE VAKMAN 1 Gisteren is bij Hoogovens de heer H. W. Otte uit Beverwijk gehuldigd we gens het feit dat hij veertig jaar in dienst is van het ijzer- en staalbedrijf. Voor de huldiging waren velen bijeen gekomen in de kantine van Hoog ovens. Ir. P. Lanzing overhandigde de jubilaris een oorkonde. Het bestuur van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in Velsen gaat meer activiteit ontplooien op het gebied van excursies. Zo zal voorzitter Jongens als deskundig gids gaan optreden bij de be zichtiging van de Grote Kerk in Haarlem. Voor een beperkt aantal leden (30) be staat daartoe gelegenheid op zaterdag 17 maart. Bij voldoende belangstelling wil men een tocht langs de Deltawerken organiseren. Dit zal op zaterdag 19 mei geschieden. Maandag 19 februari houdt de heer Van Lunteren van de Nederlandse Reisvereni- ging een lezing over „Van Grimsel tot rosz-Glockner". Hij zal daar een kleuren film vertonen. Wegens verbouwing in Royal begint de avond om acht uur in de zaal van de Petrakerk aan de Spaarne- straat te IJmuiden. De heer Otte, die op de foto uiterst rechts staat, heeft zich bij Hoogovens opge werkt tot eerste stoker in de lage drukcentrale. Gedurende dertig jaar had hij de verantwoording voor een tiental ketels. Vorig jaar kreeg de heer Otte een andere functie, die van veiligheidsman bij de nieuwbouw. j/CopyngMRtRBoifeCopenhogen: In een gecombineerde vergadering van Het Witte Kruis en het Wit Gele Kruis te Beverwijk, heeft dr. M. E. K. Siebers, die als reumaspecialist is verbonden aan het Roode Kruis Ziekenhuis, verteld over het ontstaan en de bestrijding van deze ziekte. Was het vroeger zo, dat men de tuberculose volksvijand nummer één noemde, tegenwoordig is dat te zeggen van de reuma, zo meende de specialist. Heeft men bij Egyptische mummies teke nen gevonden van reuma, ook op been deren van mensen die 400 jaar vóór Chris tus leefden zag men dat reeds toen deze ziekte heerste. Hoewel het zeer moeilijk is om de juiste bestrijdingsmethode vast te stellen, weet men nu met zekerheid dat deze ziekte niet erfelijk is. Ook op een film kon men nagaan wat de medici doen om deze ziekte zoveel mo gelijk te bestrijden. De heer L. J. B. de Wilde uit Haarlem, directeur van Het Wit- j te Kruis aldaar vertelde over de samen- werking van de drie kruisverenigingen in j Noordholland, ook op het gebied van de S kankerbestrijding en de geslachtsziekte. De heer Th. W. Reijnders zei in zijn openingswoord dat velen die uit andere provincies komen, blijkbaar niet weten dat ze met dezelfde rechten overgaan naar één van de kruisverenigingen ter plaatse. In het afgelopen weekeinde is ingebro ken in twee zaken aan de Breestraat in Beverwijk. Nachtelijk en ongewenst be zoek kregen een winkel in sportartikelen en een herenmodezaak. Via een twee me ter hoge poort was men op het erf achter de winkel van sportartikelen gekomen. Men haalde een ruitje uit de achterdeur en kwam zodoende in het kantoortje. Goed gezocht heeft de inbreker niet, want een geldkistje met een bedrag van circa duizend gulden liet hij staan... Een bedrag van circa honderdzestig gulden verdween uit de winkelkassa van de herenmodezaak. Men had zich toegang verschaft via een lichtkap aan de achter zijde van het perceel. De politie stelt een onderzoek in.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5