Overwinningen voor Glasgow Rangers, Dukla en Real Madrid Standaard Luik plaatste zich voor de halve finale Sportpaleis in Amsterdam naast Olympisch Stadion Die Raeckse en HVS hadden [Marianne Jahn won aan drie sets al voldoende voor zege op zwakke clubs Echtpaar Enock staat er alleen voor Alphenaar 1B VOETBAL OM DE EUROPA-CUP Te laat Streven naar snelle uitvoering ook de slalom toto 17.845,93 Forse premies bij AGOW Laatste fase voor basketballers gaat in DONDERDAG 15 FEBRUARI 1962 19 den^rreirlfitwedstrTirmetd inzervan The I de muur vechtende Tottenham had een Real won Zelden schoten Spanning II Zuid-Holland geeft jeugdsport subsidie Sport in het kort Skiën Slecht M ilaan Veelbelovend Jan Hein Donner naar Mar del Plata HIJS Hokij verloor de laatste wedstrijd Dukla Praag heeft zijn eerste wed- I van Dukla waren midvoor Borovicka (een strijd voor de kwartfinales van het toer- -ort tweede M Stefano, dieje bMhele- nooi om de Europese voetbalbeker voor I met een schier onuitputtelijk uit- nationale kampioenen tegen het Lon- houdingsvermogen uit deze „verre" posi- dense Tottenham Hotspur met 1—0 ge- tie de aanvallen leidt) en linkshalf Maso- wonnen. H.t b.sli.J doelpuntwerd jjnj. na de rust gescoord, nuim 4o.UUU toe I rjge xsjechen waren technisch zeer vaar- schouwers woonden deze wedstrijd, die dige voetballers, die Tottenhams taktiek wpensdagmiddag op het besneeuwde (spelen op een gelijkspel) heel best door- veld van het Dynamo-Stadion in Praag I zagen. werd gespeeld, bij. In Turijn zegevierde feller werd en vooral het aanvankelijk Real Madrid, eveneens in een wedstrijd door de terreinomstandigheden zeer lage voor de kwartfinales om de Europese tempo aanzienlijk werd opgevoerd. Men beker met 1-0 over Juventus. Bij de rust kreeg toen bijzonder hard voetbal te zien i--i n n r>„ .„ad dat grensde aan onsportief spel. Zo af en was de stand nog gelijk: 0 0. De wed- tQe wierpen Engelsen hun tegenstanders strijd werd door ruim 70.000 toeschou- moddersneeuw in het gezicht en niet ver wers bijgewoond. voor het einde werd Spurs-linksbuiten Ondanks een 2-0 nederlaag tegen de Jones door zijn directe bewaker Safranek Glasgow Rangers heeft het Belgische de broek uitgetrokken. Standaard Luik zich door een beter BfOck doelgemiddelde geplaatst voor de halve finales Bij de rust van deze wedstrijd, BU een duel aan de zijlijn viel de Tsjech die in het Ibrox Park in Glasgow werd de Engelsman nogal fel aan Jones duwde e -1 k1 n terug, waarbij Safranek viel. Jones stond gespeeld, stonden de Schotten met 1-0 boven hpm mpt aan be,de zijden van voor. De eerste ontmoeting tussen beide d|ens üehaam een been. De in woede ont- teams vorige week woensdag in Luik stoken Tsjech trok toen pardoes Jones' gespeeld, eindigde in een 4-1 overwin- broek omlaag. Tottenhams linksbuiten o. c. i i r ,.:l- schrok daar zo van dat hij aanvankelijk ning voor Standaard Luik. vergat zijn voetbalbroekje omhoog te hij- De wedstrijd in Praag tussen Dukla en «en In dé slotfase overigens scheelde het maar een haar of het met de rug tegen Tottenham Hotspur was in menigerlei op zicht boeiend. Zoals reeds in onze voor- krachten proberen een puntenverdeling uit ruimere nederlaag moeten slikken. te slepen om over twee Tsjechen evenwel toonden zich in die pe- Londen aan een overwin- riode geen echte „doordouwers' en was één rioelDunt ver- de situatie andersom geweest, men kan schil voldoende te hebben voor een kwa- ervan overtuigd zijn dat er meer goals lificatie voor de halve finale. Dat dat niet waren gevallen. is gebeurd, wel, het was duidelijk een Hoe dan ook, Dukla won nu met de eni- kwestie van het uitbuiten van één van ge goal van de wedstrijd, maar of dat vo - de schaarse kansen van de Tsjech Kuce- doende zal zijn voor een plaats m de hal- ra waardoor het Tsjechische legerteam ve finale Over twee weken na de met 1-0 won. Tottenham scoorde ook een wedstrijd in Londen zullen we het zeker keer negen minuten later in die twee- I weten. het vuur weken in ning met de helft maar deze ook al zeer fraaie goal een kopbal van midvoor Bobby Smith werd wegens buitenspel (naar ons leek niet terecht) afgekeurd. Trou wens, ons leek gezien de krachtsver houdingen een gelijkspel het redelijk ste resultaat van deze onder bijzonder moeilijke omstandigheden gespeelde wed strijd. Real Madrid, vijfmaal winnaar van de Europese voetbalbeker, heeft Woensdag alle kansen behouden om ook dit jaar weer een hartig woordje mee te spreken in de finale. De Spanjaarden zegevierden 70.000 toeschouwers bij een koude noord oostenwind in de kwartfinale tegen Dat Tottenham op een gelijkspel sPeej~ de Italiaanse kampioen Juventus met 1-0 en de bléek wel uit de opstelling. Op de kunnen met een doelpunt voorsprong iet plaats van Greaves, die nog geen wed- waj rustiger de tweede strijd, die op 21 strijden om de Europa-cup mag spelen, februar{ in Madrid zal worden gespeeld stond Danny Blanchflower een uitge- tegemoet zien. sproken halfspeler terwijl Marchi was opgedragen de uiterst gevaarlijke links- Bijzonder belangrijk voor Real was, dat buiten Jelinek onschadelijk te maken. Alfredo di Stefano voor het eerst weer Blanchflower was de derde middenspeler sinds lange tijd, zijn oude vertrouwde mid- en verrichtte die taak op werkelijk su- den voorplaats had ingenomen. Want hij is blieme wijze. Geen ogenblik verwaarloos- het geweest, die in de 69ste minuut van de deze crack onder de cracks zijn taak de wedstrijd de Spaanse kampioenen naar en dat moet op dit half modderige, half winst schoot. bevroren en besneeuwde veld toch wel een Het onvriendelijke weer en de soms ster ke wind maakten het spelen van een goe de wedstrijd bijzonder moeilijk. Juventus werd door de Italiaanse supporters met enthousiasme gesteund en had voor de rust een licht veldoverwicht, zonder overigens Real aan het wankelen te kunnen bren- uitzonderlijke conditie hebben gevergd. Zoals gezegd, dat Dukla de Tsjechi sche legerploeg. die is samengesteld uit negen beroepsofficieren en twee soldaten (de beide binnenspelers Kucera en Ada- mec), won dankte zij aan het uitbuiten van een van die schaarse kansen. Want gen. Na de pauze werd de Spaanse druk ne- viger en vooral linksbuiten Gento was bij zonder gevaarlijk. Een van zijn voorzét- U-. oii^ri Bicteren l ten belandde bij Di Stefano, die keihard dat was wel bijzonder opvallend gisteren j s doeiman Anzolin schoot. Daarna in Praag, de aanvallers kregen maar zei- dg gasten de leiding geen ogen- den gelegenheid een schietkans te wage hadden gegeven, ondanks verwoe- .-s-™ B„wen— I de pQgingen van de Italiaanse voorwaart Kucera buitte die ene schaarse gelegen heid magnifiek uit en dat kostte de Spurs de overwinning. Kucera mocht dan match- winnaar zijn, de grote mannen in de ploeg de Belgen woensdagavond voor 80.000 toe schouwers van Glasgow Rangers, maar aangezien de eerste wedstrijd met 4-1 door de Luikenaren was gewonnen, plaatsten zij zich voor de halve finale. Het is een wedstrijd geweest, waarbij het ene spannende moment na het andere elkaar opvolgde. De Schotten, aangevuurd door de duizenden supporters in het Ibrox park bouwden aan hun aanvallen, die steeds maar weer op het Belgische doel af rolden, waarin een in bijzonder goede Blanchflower van Tottenham Hotspur in duel met de Dukla-doelman. (Telefoto) vorm stekende Nicolay echter geen krimp gaf. Het grote struikelblok in de Luikse verdediging was ongetwijfeld de terugge trokken spelende Sztany, die de voorwaart- sen van Glasgow Rangers tot vertwijfeling bracht. Hoe zeer ook de linkervleugel Wilson en Brand probeerde een opening te vin den, het bleef tot een minuut voor het einde 1-0 door een doelpunt van Brand in de 28ste minuut van de wedstrijd ge scoord. De aanvoeyder van de Schotten Cladow, zorgde voor de tweede treffer in de 89ste minuut door een strafschop, doch voor nog een doelpunt was het toen reeds telaat. Bij het eindsignaal van scheidsrechter Leo Horn, die een uitste kende indruk achter liet, sprongen elf Bel gen een gat in de lucht. In de ploeg van Glasgow Rangers die gisteravond met 2—0 heeft gewonnen van Standaard Luik stond één speler opgesteld die niet heeft gespeeld. Hij was niet op tijd in het stadion. De ten gere Willie Henderson, de 18 jaar oude rechtsbuiten, kwam namelijk in een enorme verkeersopstopping terecht in het centrum van Glasgow en hij kwam enige minuten te laat in het stadion om nog te kunnen meespelen. Bij het binnenkomen van de kleed kamer kreeg Henderson te horen dat Alex Scott op zijn plaats spelen zou. De naam van Scott stond ook in het officiële programma, maar 's middags was besloten Henderson te laten spelen omdat deze zich op het licht bevroren grasmat beter zou kunnen bewegen. Henderson heeft de wedstrijd vanaf de tribune kunnen zien met een ner veus, bleek gezicht. Ook voor de Belgen zijn de uren voor de wedstrijd niet zonder opwinding verlopen. Toen ze in Ibrox Park aan kwamen, bleek dat de voetbalschoenen in het hotel waren achtergebleven. Een patrouillewagen van de politie is de schoenen gaan halen. Ze waren tien minuten voor de aftrap in het stadion. Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben besloten over te gaan tot subsidië ring van de jeugdsport in deze provin cie. Voor het jaar 1962 werd een bedrag van 80.000,beschikbaar gesteld. De provincie Zuid-Holland subsidieert reeds de provinciale organen voor de vrije jeugdvorming, voor de jeugdzorginstellin gen en voor de vormingsinstituten van de bedrijfsjeugd. Nu zullen ook de provinciale en regionale organen van de sportorgani saties een bijdrage ontvangen, speciaal be- De bouw van een groot sportpaleis met wielerbaan en een accommodatie voor 15.000 toeschouwers naast het Olympisch stadion in de hoofdstad, zal dezer dagen in bespreking komen in een overleg tus sen de Stichting Sportinitiatieven Am sterdam (SIA) en de N.V. Het Neder- landsch Sportpark (Olympisch Stadion). Gezien het enthousiasme aan beide zij den is de SIA thans reeds overtuigd van de overeenstemming die ten aanzien van de plaats van het sportpaleis en de ge zamenlijke aanpak van dit project zal worden verkregen. Aangemoedigd door het succes b(j de tot standkoming van de kunstijsbaan „Jaap Eden" verwacht de SIA dat de bouw van deze grootste sporthal van Nederland binnen zeer korte tijd kan beginnen. Er is reeds contact opgenomen met de ar chitect, Cf. Meyer te Amsterdam. Toen de SIA onlangs bekend maakte dat zij zich zou inspannen om de hoofdstad aan een sportpaleis te helpen, meende men slechts een keuze te kunnen doen uit twee bouwterreinen. Over de Rieker- polder, waar in het gemeentelijk uitbrei dingsplan een terrein voor een dergelijk gebouw is gereserveerd, was men niet erg enthousiast vanwege de vooralsnog excentrische ligging en slechte verbin dingen. Het terrein tussen Olympisch stadion en het nieuwe Burgerweeshuis dat sinds enkele jaren voor de bouw van een kleinere sporthal is aangewezen ligt bijzonder gunstig, maar van ge meentelijke zijde zijn inmiddels bezwa ren ingebracht tegen de omvangrijke be bouwing die een sportpaleis als dat van het SIA-plan vereist, namelijk een opper vlak van 200 x 90 meter. stemd voor kadervorming, jeugdvormings- activiteiten gn de daarmee verband hou- I De gedachten gaan nu uit naar het ten dende voorlichting, organisatie en admi nistratie. MOTORSPORT John Surtees (27), de voormalige wereldkampioen motorrennen, is woensdag in Winchester in het huwelijk getreden met de 25-jarige Pat Burke. nispark op het terrein van het Olympisch stadion ten noorden van het stadionge bouw. De tennisvelden zouden dan moe ten worden verplaatst naar het terrein tussen stadion en Burgerweeshuis. Standaard Luik heeft zich als eerste club .1 gekwalificeerd voor de halve finale van Voor 1 2 DUnten in Me Europese beker. Weliswaar verloren a I f|A Rplppn wopnsdaer De sporttoto van afgelopen zondag blijkt dermate lastig geweest te zijn, dat er woensdag om twaalf uur bij de KNVB geen meldingen van 13 punten waren bin nengekomen. Zodoende werd het voor de eerste prijs beschikbare bedrag, f 149.436,48, gevoegd bij dat van de tweede prijs 81.510,81). De elf geluk kigen, die 12 van de 13 uitslagen goed voorspeld hadden, delen zodoende een be drag van 230.947,20. Zij zullen netto 17.845,93 ontvangen. Door het grote aantal gelijke spelen werd de spoeling voor de extra-prijs erg dun. Ondanks het feit, dat aan de beschik bare 40.755,41 nog eens f 39,401 van toto 66 werd toegevoegd het totaalbedrag De grote vraag bij de wereldkampioen werd dus 80.156,41 wordt netto schappen die het aanstaande weekeinde in slechts f 24 per kolom uitgekeerd. Niet Moskou worden gehouden, is: wat zal de minder dan 3282 deelnemers hadden name- nieuwe ster van Canada, Paul Enock, pres- liik 1 kolom foutloos ingevuld. Boven- teren op de 10.000 meter? dien waren er 45 meldingen van twee en Enock zelf heeft er niet het flauwste idee zelfs 4 van drie goede kolommen. Totaal van, want hij heeft de 10.000 meter nog was in toto 67 aan prijzen beschikbaar nooit gereden. Maar afgelopen^zaterdag in Zowel dames-hoofdklasser Die Raeckse als het dames-team van De Blinkert en de heren van HVS in de overgangsklasse ont vingen gisteravond aanzienlijk zwakkere tegenstanders. Die Raeckse en HVS had den aan drie sets voldoende voor een zege op respectievelijk Concordia en HVS. De Blinkert deed er wat langer over, maar boekte toch een ruime zege op De Tref fers. Wel spanning heerste er in Den Hel der, waar OVRA na een goede wedstrijd van de HCSC-heren verloor. In de eerste klasse dames verraste On ze Gezellen door tegen Vesmia gelijk te spelen. Bij de heren kwam Gios na een op behoorlijk peil staande wedstrijd tot een zege op CIOS. De hoofdklasse-ontmoeting Die Raeckse- Concordia leverde alleen in de eerste set wat strijd op. De Rotterdamse dames kwamen zelfs op matchpoint, maar goede services van Josien van Calmthout en Ma ry van Duffelen en harde en geplaatste smashes van Hannie Witkamp leverden de rood-witten toch een 16-14 setzege op. In de volgende sets was die Raeckse opper, machtig; de setcijfers 15-4 en 15-3 geven wel aan, dat het krachtsverschil te groot was. Dat was ook het geval bij het treffen in de heren-overgangsklasse tussen HVS en HVC uit Hoorn. Een flinke inzinking bij de Haarlemmers in de tweede set de passes en de set-ups werden onzuiver en de smashes belandden daardoor buiten de lijnen bracht enige spanning, maar Cla.y c.s. herstelden zich tijdig, om ook deze set nog te winnen (15-5, 15-13, 15-2). Ook De Blinkert trof ditmaal in de da- mes-overgangsklasse een tegenstander, die duidelijk de mindere was. De techniek van de dames van Treffers uit Berkhout is be paald onvoldoende voor deze klasse. De groen-witten kwamen dikwijls tot aardige combinaties; wij kregen wederom de in druk, dat dit Blinkert-team tot betere pres taties in de overgangsklasse in staat is Daarvoor zal het echter nodig zijn, dat de merendeels jeugdige Blinkert-speelsters haar reactiesnelheid opvoeren en eikaars capaciteiten bestuderen; onbekendheid met het prestatievermogen van de teamgeno ten kan nooit doeltreffend samenspel op leveren. Marianne Jahn, het 19-jarige Oosten rijkse meisje dat zondag al de reuzeslalom van de FIS-wereldspelen in Chamonix De derde set was in deze ontmoeting de I worlj heeft woensdagmiddag, na een dra aardigste. Treffers bouwde een 12-1 voor- matisch duel met de Frangaise Marielle sprong op, maar toen het bij De Blinkert Hoitschel, ook de slalom op haar naam weer wat beter ging vlotten werd de ach- gebracht. terstand genivelleerd. De groen-witten jn de eerste manche bleek de 16-jarige kwamen tot 14-14, maar moesten de set Frangaise de snelste. Met haar 48,55 sec. toch aan de Berkhoutse dames afstaan bleef zij 0,08 sec. onder de tijd van haar (14-16). De overige sets waren echter met grottx-Qostgnrijkse rivgje. Marianne Jahn ruim verschil* voor de ploeg van Hennie I was '"iii de tweede manche echter onweer van Rijswijk (15-7, 15-5, 15-9) staanbaar. Met 46,21 sec. kwam zij tot de In Den Helder speelde OVRA een span- begte tyd van de dag. De Franse favoriete «nHo r*ar*til tPCPD HTSP Dp Hflflvlpm- I 1 J UG nn nint in riovQ unnr nende partij tegen jHCSC. De Haarlem mers wonnen de eerste set met 9-15, ver De volleybalcompetitie slaagde er bij lange na niet in deze voor treffelijke prestatie te evenaren, zij deed er ruim 1,5 sec. langer over dan de bak ker: mchter uit Züers, zodat Marianne Jahn zelfs nog met een aanmerkelijke voorsprong winnares werd. De uitslag was: (parkoers 350 meter loren de tweede en derde met 15-8 en 15-5 I hoogteverschil 150 meter, 51 poortjes): 1 en brachten het in de vierde set tot een Marianne Jahn (Oostenrijk) totale tijd 2-9 voorsprong, die echter niet behouden 9434 Sec.; 2. Marielle Hoitschel (Fr.) 96,30 kon worden. Met 16-14 moesten Van den sec 3 Erika Netzer (Oost.) 98,12 sec.; 4 Dool c.s. deze set ten slotte prijsgeven. Astrid Sandvik (Noorw.) 103,61 sec. Bij de heren eersteklassers leverden Gios De Westduitse Heidi Biebl, Olympisch en CIOS een aardig duel, dat door de wat kampioene, werd in de tweede manche beheerster spelende oranjehemden gewon- Wegens het missen van een poortje gedis nen werd (16-14, 12-15, 15-10, 15-7). Ook de kwalificeerd dames van Onze Gezellen en Vesmia kwa men tot goed spel. De ploeg van mej. I Henneman leverde een verdienstelijke prestatie door de Sancta Maria-meisjes een gelijk spel af te dwingen (16-14, 4-15, 15-12, 6-15). Heren: HVS—HVC 3-0, Gios—Cios 3-1,1 Gios 2—PWN 2 3-0, OVRA 3—WIK 2-2, Topscore—PSVH 2 2-2, De Blinkert 2— Triump 3-0, VVCL—CIOS 3 3-0, Energie 2 HSVC 0-3, JBS—OVRA 4 3-0. Advertentie KRUISWEG 47-49 HAARLEM 271.702,70. Het drastische plan van de KNVB om het betaalde voetbal te saneren heeft vele clubs reeds gedwongen voor het behoud van een plaats in het semi-profvoetbal diep in de geldbuidel te tasten. Hamar wist de Canadees evenmin hoe zijn prestatie zou zijn op de 3000 meter, want hij had van zijn leven nog maar vier wed strijden op deze afstand gereden. Niette min maakte Enock een tijd van 4.37.2 en verbeterde hiermee het wereldrecord, dat negen jaar geleden in Davos gevestigd werd door de Nederlander Anton Huiskes. „Ik ben technisch heel slecht en tactisch nog slechter," zei Enock, „Ik weet alleen Een'goed "voorbeeld hiervan is wat het maar dat, als ik eenmaal begin te schaat- bestuur van het Apeldoornse AGOW zijn sen, ik min of meer eindeloos door kan spelers heeft beloofd. Bij behoud van een gaan." nlaats in de eerste divisie ontvangen zij De 28-jarige Canadees kon evenmin ver een premie van 1.000,—. Zouden zij er klaren waarom hij dit seizoen plotseling bovendien nog in slagen kampioen te wor- z0 goed is geworden. den en te promoveren naar de ere-divisie Enock, die van geboorte Australiër is, dan komt daar nog eens een bedrag van was al vroeg een enthousiast schaatser r snn- bii Op 19-jarige leeftijd vertrok hij uit zijn Tn beide gevallen is de AGOVV-ers na woonplaats Sydney naar Noorwegen met afloop van het seizoen een reis naar Joe- het plan hogerop te komen in de schaats- goslavië in het vooruitzicht gesteld. Even- sport. „Ik deed twee seizoenen aan een als twee jaar geleden zouden daar dan paar jeugdwedstrijden mee, maar het enkele wedstrijden worden gespeeld. 'ging met al te best, vertelde hij. „Ten. slotte gaf ik het op, want het werd te moeilijk om mijn brood te verdienen en tegelijkertijd te blijven trainen." Enock trouwde in Noorwegen met zijn Canadese vriendin Eva en vertrok met haar naar Canada. Sindsdien schaatste hij nog maar spora disch en nooit meer in wedstrijden. Hij be proefde zijn krachten in de wielersport en werd Canadees kampioen op de 4000 me ter achtervolging. „Ik wilde toen nog een seizoen schaatsen en een seizoen echt in ternationaal wielrennen, daarom hebben we gespaard tot we vorig jaar december weer naar Noorwegen kwamen," vertelde hij. „Het was mijn plan aan de interna tionale wedstrijden mee te doen en dan naar Zuid-Europa te gaan om te trainen voor de wereldkampioenschappen wielren nen in Milaan." Paul Enock was van plan dit seizoen voor het laatst aan schaatswedstrijden mee te doen, maar na Hamar is hij hier niet zo zeker meer van. „Ik heb nu de moeilijk heid te bepalen hoeveel ik kan wielrennen zonder dat dit mijn conditie voor het schaatsen benadeelt. Maar in ieder geval ga ik meedoen aan de kampioenschappen in Milaan." Op het ogenblik wijdt hij echter al zijn aandacht aan de komende kampioenschap pen en zijn reis naar Moskou. „Het is een hele last om helemaal alleen een ploeg te vormen, zodat je voor alle technische bij zonderheden moet zorgen," zei Enock. „Natuurlijk heeft mijn vrouw mijv enorm geholpen, maar we zijn er geen van bei den aan gewend." Zijn vrouw, die zelf ook hardrijdt maar nooit aan wedstrijden heeft deelgenomen, heeft in de wedstrijd van afgelopen zater dag een belangrijk aandeel gehad. ,,We be gonnen met 'n rondenschema waarmee hij een tijd van 4 minuten en 50 seconden zou maken," zei ze, „maar na een paar ron den heb ik het veranderd in 4.40 zonder het hem te laten merken. Ik durfde het eenvoudig niet. Hij zou waarschijnlijk ge stopt zijn om te .vragen of ik gek was.'" Enock wil niet bekennen dat hij hoop heeft in Moskou een topprestatie te leve ren. Maar zijn tijden in Hamar 45.1 sec. I op de 500 meter, 2 min. 17.4 sec. op de 1500 meter en 8 min. 16.9 sec. op de 5000 meter na een val maken zijn kansen in Moskou stellig veelbelovend, vooral daar al deze tijden belangrijke verbeteringen waren van zijn beste prestaties tot dusver. Noorse deskundigen hebben Enock na Hamar een volmaakte lange-afstandsrijder genoemd. Zijn stijl is een combinatie van Noorse soepelheid en Nederlandse snel heid, schreef men. De Nederlandse grootmeester Jan Hein Donner is uitgenodigd voor het grote in ternationaje schaaktoernooi, dat jaarlijks in de Argentijnse plaats Mar Del Plata wordt gehouden. Voor de wedstrijden, die dinsdag 20 maart beginnen en tot eind april duren zijn verder geïnviteerd: wereldkampioen Botwinnik (Rusl.), Tal (Rusl.), Fischer (V.S.), Pachman (Tsj.sl.), Szabo (Hong.) Penrose (G.B.), Parma (J.sl.), alsmede de Argentijnen Najdorf, Panno, Guimard Rosetto, Pilnik, Eliskazes, Bolbochan en Sanguinetti. In de laatste wedstrijd van dit seizoen heeft Hijs Hokij woensdagavond in Den Haag met 32 verloren van de Marville Arrows, een Canadees legerteam uit Frankrijk. De tussenstanden waren 11 1—1, 0—1. De beide Haagse doelpunten werden ge maakt door Pat Adair, die hiermee zijn doelpunten-totaal op 101 bracht. De wed strijd werd door 3000 toeschouwers bijge woond. Pat Adair (midden voorgrond), die zijn honderdste doelpunt in dit seizoen maakte, in de aanval. De ligging van het sportpaleis naast het stadion is uitermate gunstig door de reeds aanwezige tram- en busverbindin gen en de uitgestreke parkeerterreinen. Bovendien zouden wielerwedstrijden bij slecht weer op het laatste ogenblik nog kunnen worden verplaatst van het sta dion naar het sportpaleis, zodat deze al thans nog door 15.000 toeschouwers kun nen worden bijgewoond. Binnen de wie lerbaan zal ruimte komen voor andere sporten. De behoefte aan een overdekte wielerbaan in Amsterdam is zeer groot. Bij de bouw van 't nieuwe RAI-gebouw is overwogen om door middel van een uitneembare baan de grote Europahal geschikt te ma ken voor bij voorbeeld een zesdaagse. Verleden jaar heeft de direktie van de RAI zelfs nog met een aantal deskundi gen een studiereis gemaakt naar wieler banen in het buitenland. Inmiddels is het plan op de achtergrond geraakt, nu is gebleken dat de RAI-hallen reeds het ge hele jaar door met tentoonstellingen en andere evenementen is bezet. De SIA verwacht niet dat de RAI op het oude plan zal terugkomen. Het sportpaleis zal circa 6 miljoen kosten. De financieringsopzet zal dezelfde zijn als die van de Amsterdamse kunstijsbaan, namelijk met leningen waarvan de aflos singen door de gemeente Amsterdam ge garandeerd worden. Deze leningen kun nen pas worden gesloten als de „onren dabele top" van de begroting uit andere fondsen is verkregen. Hiervoor zijn reeds contacten gelegd. In de landelijke competitie van de bas ketballers begint in de meeste afdelingen de laatste fase van de competitie. In de eredivisie blijven Landlust en Wolves winnen. Landlust heeft nog steeds geen nederlaag geleden en ook de Wolves heb ben na een zwak begin geen steken meer laten vallen. Landlust staat echter onbe reikbaar bovenaan, zelfs al zouden de Wolves de returnmatch tegen de koplopers winnen, dan nog behoudt Landlust de beste kansen op de titel. Wie met Typhoons (geen winst uit veertien wedstrijden) gaat degraderen, is nog steeds een open vraag. In het begin van het seizoen sloeg men de kansen van US en Arrows niet zo hoog aan. US begon inderdaad niet best, maar onder leiding van coach Welter, die na enkele wedstrijden werd aangetrokken, herstelden de studenten zich. De laatste weken worden de resultaten weer minder, zodat US en Monark, de zustervereniging van Wolves, er momenteel het slechtst v< irstaan. Met het Rotterdamse Arrows gaat het weer uitstekend. De veteranenploeg kreeg dit seizoen versterking van international Frans de Haan, die tezamen met de routi niers De Jong en Koemans menige tegen stander kansloos maakt. De Rotterdam mers versloegen Herly, waardoor zij iets gunstiger kwamen te staan. Onderaan in de eredivisie is de stand: Arrows 1412, Punch 14—12, US 15—12, Monark 15—12 en Typhoons 140. In de eerste klasse A is het aantal kans hebbers op de titel en de daaraan ver bonden promotie teruggebracht tot twee. Antilopen wees achtereenvolgens Pink Stars (93—36), Boreas (99—35) en het ster ke AMVJ terug en staat nu aan de top met evenveel verliespunten als de Holland Daggers, die tegen Adelborsten (7728) en UVV (7550) geen fout maakten. Antilo pen vergaarde 24 punten uit 13 wedstrij den, de Holland Daggers 22 uit twaalf wedstrijden. HOC staat op 'n veilige vijfde plaats, maar speelt op het ogenblik beslist minder dan in het begin van het seizoen. In de eerste klasse B bleef Flamingo's ongeslagen. Eerst werd „concurrent" White Stars verslagen en het afgelopen week einde togen de Haarlemmers naar het zuiden, waar in Maastricht met 8253 van Maasvogels werd gewonnen. In 's Her togenbosch moest EBBC er met 5778 aan geloven. Een overwinning op ROVS is vol doende voor de titel en dus promotie naar de eredivisie. Bij de dames gaat het niet al te goed met de Haarlemse vertegenwoordiging. Alleen HOC is buiten degradatiegevaar, maar de HOC-dames zullen de prestatie van het vorig jaar toen een plaats in de strijd om het kampioenschap werd ver overd niet herhalen. Een begrijpelijke terugval overigens, want HOC speelde dit jaar met een sterk verjongde ploeg, dig in de te vormen hoofdklasse de komende jaren zeker een acceptabele rol kan spelen. Antilopen verkeert nog steeds in ern stig degradatiegevaar, dat misschien nog ten koste van HAV kan worden ontlopen, maar ook in de eventueel te spelen pro motiewedstrijden zien we weinig kansen voor de ploeg. White Stars staat in de andere afdeling ook niet best, maar krijgt nog enkele goede kansen om hogerop te komen. j - ..''.Jv.i^'Xv/.v.-..v.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19