Zes skiërs gedood bij lawines in de Berner Alpen Optimisme in Parijs over Frans-Algerijns akkoord Geen staking in West duitse metaalindustrie Minister Luns zag bij bezoek Berlijn uit de lucht WERELDNIEUWS r Van dag tot dag Cekkonen herkozen als Fins president Protest van Franse commandant in Berlijn raatótoel Ministeriële onderhandelaars vandaag of morgen in de hoofdstad verwacht Arbeiders krijgen 10.8 meer loon Nederland bewees Westduitsers steun door zenden van soldaten AKKERTJE J ROOK DIE LEKKERE HALFZWARE SHAG 0p dz VRIJDAG 16 FEBRUARI 1962 UIT DE BEKENDE HANDICE DOOS Individu Zevenhonderd Oostenrijkse arbeiders geïsoleerd Luchtbrug Koudegolf Resolutie ïnzaKe wante ziei VOei. lAOeanaa-^erOeilUl stond op een trottoir in een volkomen ver laten straat en staarde strak en gehoor- Twee kwade krachten Zestien doden Bob Tadema Sporry een helpt direct ...want AKKERTJES zijn instant cachets* met 4-voudig wer kend micropoeder Akkertjes bevatten de ideale combinatie van 2 pijnstillers zenuwkal- merend bromisovalum opwekkend coffeï- num. Microscopisch fijn poeder, dus directe op name in het organisme, dus directe werking zon der kans op maagklach ten. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes! ic instant direct werkend 6 stuks f 0.50 12 stuks f1.- i Hoe noodzakelijk en onvermijdelijk een Duits-Nederlandse politieke verbonden heid in de huidige situatie ook moge zijn en hoe aanvaardbaar daarbij de betui gingen van wederzijds officieel vertrou wen ook mogen klinken toch moet men even met de ogen knipperen als men hoort welke opmerkingen volgens de persbureaus onze minister van Buiten landse Zaken bij zijn bezoek aan Ber lijn ten beste heeft gegeven. Minister Luns heeft niet zoals men had mogen verwachten royaal en kern achtig toegegeven dat Duitsland en Neder land door het nieuwe lot op elkander zijn aangewezen, na door het oude lot tegen over elkaar geplaatst te zijn geweest. Hij heeft het „vriendelijke" gebaar gezocht in een aantal doorzichtigheden, die de Duitse autoriteiten waarschijnlijk wel met een minzaam gezicht hebben aangehoord doch die weinig zullen hebben bijgedragen tot een gevoel van wederzijds begrip. Zo wordt gemeld dat minister Luns heeft verklaard, dat „de ernstige steun van Ne derland bij de Berlijnse crisis werd bewe zen door het overbrengen van een groot aantal Nederlandse soldaten naar West- Duitsland." Als er één verschijnsel is geweest dat met die inderdaad zeer evidente mo rele steun niets te maken had, dan was het wel de aanwezigheid van Nederland se soldaten in West-Duitsland, die alleen door een nijpend gebrek aan oefenruimte in eigen land en bovendien enkel in het kader van de NAVO-samenwerking, zoals die al sinds jaren gesmeed is, in Duits land waren. Zelfs de Westduitse rol in de Berlijnse crisis bestond niet uit een opvoe ren van de gevechtssterkte, ook niet in West-Berlijn zelf. Dat punt was nog lang niet aan de orde en zou bovendien op hoog NAVO-niveau zeer zorgvuldig en consciën tieus moeten worden uitgeknobeld, voor dat er van een directe Nederlandse mili taire medewerking sprake zou kunnen zijn. En zover is het ook nooit gekomen. Een tweede opmerking van de heer Luns behelsde het merkwaardige verschil in aspect tussen West- en Oost-Duitsland gezien van een vliegtuig uit. Wie wel eens vliegt, weet dat ook het aspect van een dictatoriaal geregeerd land heel vriende lijk kan zijn, als er maar genoeg groen land of drukke steden te zien zijn. Het is eenvoudig ondenkbaar dat vrijheid en on vrijheid van een vliegtuig uit zijn af te lezen! Als de minister de West-Duitsers h.ad willen complimenteren, had hij toch waarlijk wel minder fictieve argumenten kunnen bedenken, want het verschil tus sen Oost en West is heus wel in geloof waardige en reële factoren aan te duiden Hoe vriendelijk en gezellig minister Luns ook met Willy Brandt gebabbeld heeft, deze burgemeester zal van deze mi nister waarschijnlijk toch wel iets meer hebben verwacht dan dergelijke opper vlakkige, naief aandoende pogingen om de Duitse pluimen-op te strijken... HELSINKI (AP) President Urho Kek konen, de voorvechter van de neutraliteit van Finland in de koude oorlog, is voor een tweede ambtsperiode van zes jaar her kozen. Bij de stemming spraken 199 van de 300 leden van het kiescollege zich voor hem uit. De communistische kandidaat BERLIJN (Reuter) De Franse com mandant in Berlijn, generaal Jean Lacom me, heeft gisteren geprotesteerd bij zijn Russische collega, kolonel Andrei Soloviev, tegen het vuren van Oostduitse grens wachten op de Westberlijnse politie. De Franse commandant zei, dat schoten uit Oost-Berlijn voortaan door de West- berlijnse politie, „gesteund door Franse gendarmes", beantwoord zouden worden, Een Franse woordvoerder heeft gezegd, dat in het Franse protest gewaarschuwd wordt, dat „de houding van de Oostduitse politie ernstige gevolgen kan hebben". Volgens het protest heeft generaal La comme op 13 februari een gendarmerie patrouille naar de Franse sectorgrens met Oost-Berlijn gezonden na een uitwisseling van schoten tussen Oost- en Westberlijnse politie daar. (Niemand werd gewond). Generaal Lacomme heeft tegenover de pers verklaard, dat de eerste schoten op 13 februari door de Oostduitse politie waren gelost. Advertentie Dr. Urho Kekkonen Paavoo Aito kreeg 62 en de sociaal-demo craat Rafael Paasio 37 stemmen. Emil Skog van de sociaal democratische splin terpartij kreeg slechts twee stemmen. Na de tweede wereldoorlog is geen enkele pre sident met zulk een grote meerderheid ge kozen. Verwacht kan worden dat onder leiding van de 61 jaar oude staatsman Finland zal blijven proberen aan de ene kant hartelij ke betrekkingen met Moskou te onderhou den zonder dat dit ten koste gaat van de democratie en de Finse banden met het Westen. De kiesmannen werden op 15 januari ge kozen, waarbij Kekkonens agrariërs 145 zetels behaalden. De conservatieven, de Zweedse Volkspartij en de Finse Volkspar tij samen 53, de communisten 64, de so ciaal-democraten 36 en de sociaal-demo cratische oppositie 2 zetels. Kekkonen werd in 1956 voor het eerst tot president gekozen met slechts een meer derheid van twee stemmen in het college. Van 1950 tot 1956 is hij vijf maal minister president geweest. Daarvoor is hij twee jaar voorzitter van de Kamet geweest. Dr. Kekkonen zei gisteravond in een re de voor radio en televisie: „Als wij slagen in onze buitenlandse politiek, ohze politiek van vrede en veiligheid, volgt de rest van zelf, aldus de president. De Finse president heeft verstrekkende bevoegdheden, die in grote lijnen overeen komen met de bevoegdheden van een Ame rikaanse president. LEYSIN, Zwitserland (AP) —Bij een lawine op een helling van de Berner Al pen zijn woensdag zes Zwitserse skiërs om het leven gekomen. Het aantal slachtoffers dat deze winter bij lawines is gevallen is hierdoor gestegen tot zestien. Een klas van twaalf-jarige jongens die op het punt stond de zes skiërs te volgen is ternauwer nood aan de lawine ontsnapt. De stoffelijke overschotten van de zes slachtoffers, drie scholieren en hun leraar en twee vrouwe lijke toeristen, zijn uit een zes meter dikke sneeuw opgegraven. Zij werden ontdekt door een der lawine-honden, die bij de ver geefse reddingsactie waren ingezet. Tij dens de reddingspogingen deed zich een nieuwe lawine voor, waardoor een der honden werd bedolven. Het dier kon echter spoedig worden bevrijd. INNSBRUCK (AP) Zevenhonderd Oostenrijkse arbeiders zijn door lawines van de 'buitenwereld afgesneden in een kamp op 2.000 meter hoogte in het Kau- ner-dal ten westen van Innsbruck. In tele fonische berichten uit het kamp is meege deeld dat de mannen niet in onmiddellijk gevaar verkeren en voorlopig voldoende voedsel hebben. De politie en bergred- dingsploegen treffen voorbereidingen voor een luchtbrug voor de voedselaanvoer naar het dal met lichte vliegtuigen op ski's. Het kamp ligt bij de bouwplaats waar een krachtstation wordt gebouwd in het gletschergebied bij de Italiaanse grens. Een serie lawines heeft de enige weg naar het kamp afgesneden. Een van de lawines heeft twee woonloodsen van het kamp ver nield, maar er hebben zich geen persoon lijke ongelukken voorgedaan Reddings ploegen die trachtten de weg vrij te ma ken werden bedreigd door nieuwe lawines. Er heersen felle sneeuwstormen in het ge bied. De arbeiders zijn op telefonische aanwijzingen begonnen met het schoonma ken van de landingsstroken bij het kamp. ROME (AP) Door een nieuwe golf van winterweer in Italië zijn drie perso nen om het leven gekomen. Door de kou degolf, de derde van deze winter, is in de Alpen en de Apennijnen van Noord-Italië tot aan Sicilië een vers pak -sneeuw geval len. Tal van dorpen zijn van de buitenwe reld afgesloten. Bij Trente in de Alpen zijn drie bejaarden door de strenge koude om het leven gekomen. De eilanden Sicilië -m Sardinië worden door stormen geteisterd. Nu moeten ze nog eens beweren dat er nooit eens iets prettigs gebeurt en dat het mensdom in zekere zin een verloren zaak is! Hebt u gelezen van die Duitse voetgan ger die dwars door het rode stoplicht liep en van mening was dat het recht volko men aan zijn kant was? Ik aanvaard het risico, een heleboel verschrikkelijk boze brieven van verkeersregelaars te krijgen om u hierbij te vertellen dat ik die meneer graag (platonisch) aan mijn boezem zou 1 J I willen drukken omdat ik in hem een ver- Wat heeft die Duitse meneer dan wel "O \precies gedaan? Iets heel verstandigs! Hij Rplfi'p dipnt heheerschab zaam naar het rode lichtje dat hem ver- Deigie Client UUnvcr zvn-up te steken. En omdat die oude to hp pin ll iff PT1 I meneer het ronduit krankzinnig vond om daar zoet te blijven staan omdat dat rode I lampje het hem beval, terwijl er zelfs geen NEW YORK (AP) Twee en twintig autoped voetganger aankwam, daarom Afrikaanse en Aziatische landen hebben stafc hi- in allg gemoedsrust en in alle voorgesteld de algemene vergadering van veiugheid over en natuurlijk liep hij recht de Verenigde Naties te laten besluiten de -n dg armen van een agent die hem op eerste week van juni weer bijeen te komen dg bQn snngerdeHet gerecht gaat zich nu om het Belgische beheerschap °v®r I met de individualist bemoeien, maar om- Roeanda-Oeroendi te beëindigen. Zij heb- dat deze blijkbaar 0ver veel pegulanten be- ben een resolutie van die strekking inge- schikt, zai hij de zaak tot op het hoogste diend bij de Beheerschapscommissie, die n\veau gaan uitvechten teneinde te bewij- zich beraadt over de toekomst van het zen dat een mens een redelijk wezen is en mandaatgebied. geen robot die aan rode lampjes gehoor zaamt als dat volmaakt overbodig is. De resolutie wil de algemene veig - meneer heeft mijn zegen! Hoe vaak ring laten uitspreken dat zij 1 juli '62 als beb jmmers in binnen- en buitenland datum stelt voor de beëindiging van de zijn lot gedeeld, want tot nu toe was ik heheerschaosovereenkomst inzake Roean- steeds een braaf burger. Hoe vaak heb ik beheerscnaps andere ordentelijke mede-onderdanen da-Oeroendi tussen Belgie en de Ver- enigde Naties. als zoete schapen staan wachten in een lege straat omdat een rood lampje mij dat gebood. En hoe had ik me reeds gees telijk ingesteld om te gaan meedoen aan de ons aangeraden kuddevorming bij de zebra's. Alsof we al niet hard genoeg moeten vechten om niet tot de grote kud de te gaan behoren Ik ben een opstandeling, ik weet het. Ik ben een soort Fidel Castro in het verkeer. Want ondanks mijn vast geloof in ver keersveiligheid en verkeersregelingen ge loof ik heel beslist niét dat rode lampjes het altijd beter weten. Maar ik zal natuur lijk wel uitkijken naar hermandadden I „„i-or» ivTaar pr is iets ongezonds aan del want boetes zijn maar sneue dingen. Ik (Van onze corresponde bijna 11 percent loonsverhoging. Temeer Lal een soort verkeersguerrillaatje moeten BONN De staking in de Westduitse daar arbeiders in andere takken van de I beginnen. metaalindustrie is voorkomen. De arbeids vrede in de Bondsrepubliek is bewaard. Alom sluit men zich aan bij het compro mis, dat in Stuttgart, onder de vleugels van minister-president Kiesinger, door vakbondsleider Otto Brenner en werkge versvoorzitter Herbert von Huellen is be reikt. Toch is er niet alleen reden tot jui chen. Het compromis bergt kiemen 'n zich van een ontwikkeling, die gevaarlijk is. Want wat is overeengekomen? De metaalarbeiders' krijgen 6 percent loonsverhoging, 3,5 percent compensatie- loon plus drie dagen meer vakantie, het geen neerkomt op 1,3 percent loonsverho ging. In totaal gingen de arbeiders dus strijken met 10,8 percent meer loon; 5,3 percent minder dan zij aanvankelijk had den geëist en 5,8 percent meer dan de werkgevers oorspronkelijk hadden aange boden. Beide partijen zijn elkaar dus halver wege tegemoet gekomen en dat lijkt op het eerste gezicht een redelijke gang van (Van onze correspondent) PARIJS Na de teurgkeer van presi dent De Gaulle gisteravond uit Baden-Ba den, waar hij bondskanselier Adenauer ontmoette verwacht men dat ook de drie Franse ministers, na een overleg van en kele dagen met afgezanten van het Alge rijnse F.L.N., vandaag of morgen hun de partementen weer zullen bereiken. De plaats waar het Frans-Algerijnse beraad wordt gehouden en mogelijk nog zal wor den voortgezet, is nog altijd niet ontdekt. Hoever de onderhandelingen nu precies ge vorderd zijn, waar de eventuele resteren de knelpunten en obstakels liggen en of het Franse ministeriële trio zijn Algerijn se gespreksgenoten een vaarwel ofwel een tot weerziens heeft toegeroepen, zijn en kele andere vragen, waarop de officiële woordvoerders in Parijs het antwoord eveneens nog altijd schuldig wensen te blijven. De stemming blijft niettemin optimis tisch en sommige bronnen wagen het zelfs te voorspellen, dat het akkoord of, nauw keuriger, het protocol maandag door de president der republiek officieel openbaar gemaakt zal worden. De meeste waarne mers houden echter nog maar liever een paar slagen om de arm, door de verwach ting uit te spreken dat beide partijen el kander volgende week ook nog wel eens, in het diepste geheim, zullen willen te rugzien. Dat het overleg zich nu echter wel met rasse schreden naar zijn einde spoedt, zou men misschien ook nog mogen opmaken uit de nieuwe lading kneebommen, waar- industrie soortgelijke eisen willen gaan stellen. De metaalindustrie mag door haar goede resultaten van de laatste tijd nog in staat zijn een dergelijke enorme loons- I verhoging en dus een grote stijging van I de produktiekosten op te vangen, in andere I sectoren van het economische leven is dat onmogelijk. Daarbij komt nog, dat de Bondsrepu bliek al voor de revaluatie het land met de hoogste loonkosten per arbeidsuur was, voor Frankrijk, België, Nederland en Ita lië. De loonkosten in de laatste twee lan- I den zijn zelfs respectievelijk 15 en 20 per cent lager dan in West-Duitsland. Als men hierbij bedenkt, dat de produktiestijging op zijn best 4 a 5 percent in 1962 zal be dragen, kén men'Heh voorstellen, dat velël waarnemersuitërst bezorgd zijn over het| naarboven glijden van de lonen. «»0 Waarom hebben de werkgevers eigenlijk ingestemd met een zo grote loonsverho ging? Daartoe hebben twee krachten sa mengewerkt. In de eerste plaats de heet- gebakerdheid 'van de werknemers, wier voormannen met stakingen dreigden, lie-1 ten stemmen over het neerleggen van het werk en ook waarschuwingsstakingen toe lieten. De tweede kracht kwam van overzee. Volgens groot opgemaakte, nationalistisch dreunende berichten namelijk, zou dc hele Britse metaalindustrie likkebaardend heb ben staan wachten op een staking in Duits land, om dan met één stap vaste voet te zetten op de Westduitse markt Deze these over het „perfide Albion", die karikaturis ten er zelfs toe bracht een Britse kapita list te tekenen, jammerend over het niet doorgaan van de Duitse staking, heeft er I wellicht het meest toe bijgedragen het compromis in Baden-Württenberg te sme den. Dat een te grote stijging van de loon kosten de Duitse concurrentiepositie zo I ongunstig kan beïnvloeden, dat de Britten er toch nog hun voordeel van kunnen heb- ben, schijnt de onderhandelaars in' Stutt gart ontgaan te zijn. BERLIJN (AP) De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is gisteren per vliegtuig in Berlijn aan gekomen voor een officieël bezoek van twee dagen. Tot burgemeester Willy Brandt, die hem verwelkomde, zei mr. Luns: „Mijn Duits is niet al te best, maar wat ik zeg komt uit mijn hart. Ik ben zeer blij hier te zijn, daar Berlijn de beste plaats ter we reld is om zich een opinie te vormen over de verschillen tussen de vrije en onvrije wereld. Ik kon het verschil zelfs vanuit de lucht zien. Oost-Berlijn zag er dood uit en West-Berlijn met zijn levendigheid en verkeer zag eruit als een oase". Tijdens een plechtigheid waarbij hij het gouden boek van West-Berlijn tekende, zei mr. Luns: „Ik hoop, dat de Sovjets de een of an dere dag de domheid van hun daad zullen inzien en de eenheid van het land her stellen. U kunt op ons rekenen als vrien den van de vrije wereld en van West- Berlijn". Luns zei, dat de ernstige steun van Ne derland werd bewezen door het overbren gen van een groot aantal soldaten van Nederland naar West-Duitsland kort na dat de communisten begonnen waren ver leden jaar augustus de muur in Berlijn te bouwen. Burgemeester Willy Brandt gaf zijn dank te kennen voor het begrip van Nederland „in het licht van het lijden dat het eens van de Duitsers te verduren had". Brandt bood Luns een zilveren copie aan van de Westberlijnse vrijheidsklok en ontving een antieke porceleinen schaal en een boek over de culturele geschiedenis van Nederland. Vandaag zou mr. Luns confereren met generaal Lucius D. Clay, persoonlijk ver tegenwoordiger van president Kennedy een bezoek brengen aan de drie weste lijke commandanten en aan het ontvang- centrum voor vluchtelingen in Marienfel de. mee de O.A.S. gisteren in Parijs haar wanhopig offensief tegen het onvermijde lijke heropende. Zeven plasticbommen had Salans geheime leger bestemd voor vier journalisten, een professor van de Sorbonne en nog twee andere liberale te genstanders van de O.A.S. De vrouw en twee kinderen van de adjunct-hoofdredac teur van het avondblad „Le Monde" wer den, dankzij haar koelbloedigheid, op het kantje af van een wisse dood gered. De echtgenote van deze bekende journa list, die gisteren zijn tweede plasticbom ontving, had bij de voordeur een verdach te lucht menen te ruiken, waarop ze zich met haar twee kleine kinderen in allerijl naar de keuken spoedde. Een formidabele knal beweest haar een halve minuut la ter, dat ze die schroeilucht dus niet ten ongerechte met een aangestoken lont van een kneedbom had geassocieerd. Bij drie andere explies werden echter ver scheidene personen, onder wie ook weer kinderen, nogal ernstig gewond. Nu de dag tevoren in een bekende bar bij de Champs Elysées, waarvan de eige naar zijn bewondering voor generaal De Gaulle nooit onder zijn eigen cafébanken had gestoken, de eerste handgranaat ge worpen is waarbij vier personen wer den gewond moet men er dus op re kenen, dat men in het vervolg in Parijs, evenmin als sedert lange tijd in Algiers, ook in koffiehuizen zijn leven voor Salans dappere volgelingen niet meer zeker is. Een aantal Algerijnen beschoot een café in Montreuil, een voorstad van Parijs. Hierbij werden vier personen ernstig ge wond. Het bureau van de minister-president gaf een verklaring uit, waarin gezegd werd, dat zij, die verantwoordelijk zijn voor de aanslagen die op woningen van journalisten zijn gepleegd, hiermee laten zien hoe zij tegenover de persvrijheid staan. Een straatbeeld in Oran, waar het gisteren na de ernstige ongeregeld heden van woensdag betrekkelijk rustig was. Twee Franse soldaten, waarvan er een uitgerust is met een „walkie-talkie" hebben een Algerijn se wielrijder aangehouden voor een onderzoek aan den lijve naar wapens. Deze opname werd gemaakt in de mohammedaanse wijk van de stad. (Telefoto) ALGIERS (Reuter-AFP) Het aantal doden, dat donderdag in geheel Algerije door aanslagen is gevallen, bedroeg zes tien. Negenentwintig personen werden ge wond. In het gebied van Algiers is don derdag weer een geheime zender in de lucht geweest. De uitzending duurde ruim een kwartier. Woensdagavond werden in Algiers vijftien radio zend-ontvangers ge stolen, die bestemd waren voor de Franse luchtmacht. Vorige maand werd uit het zelfde bedrijf radiomaterieel ter waarde van ongeveer 400.000 gulden gestolen. Uit het douanekantoor van Oran roofden don derdag acht mannen, onder wie drie in douane-uniform gekleed, verscheidene kis ten met wapens en munitie. De dag tevo ren verdwenen bij een overval op een win kei in het centrum van Algiers tien ma chinepistolen en 375 patronen. Bij huiszoe kingen bij Europeanen in Oran zijn 28 pis tolen, 16 jachtgeweren, 29 granaten en 300 patronen gevonden. De spoorwegen waren donderdag gedeeltelijk verlamd door een staking. Vele spoorwegmannen hadden het werk neergelegd uit protest tegen de moord op een van hun collega's, die woensdag bij een aanslag om het leven kwam. In de gas- en elektriciteitsbedrijven van Al giers werd 48 uur gestaakt. Advertentie Sanatorium? Koning Saoed van Saoedi- Arabië is in Madrid aangekomen om te herstellen van de operatie die hij in Boston ondergaan heeft. Generaal Fran co, zijn gehele regering en alle ambas sadeurs van de Arabische landen in Ma drid waren op het vliegveld Barajas ter j begroeting aanwezig. Verworpen. De nationale raad van Uru guay heeft een voorstel om de diploma tieke betrekkingen met Cuba te -erbre- ken met 5 tegen 3 stemmen bij één ont houding verworpen. Parel. Mensen, die rauwe, ongewassen oes ters plegen te eten dromen er dikwijls van parels te vinden. Maurice Dumoulin overkwam dit donderdag tijdens een fa miliediner. De plaatselijke juwelier bood hem er bijna 1100 gulden voor. Intrekbaar. Binnen twee jaar zal een Ita liaanse kunstmaan van honderd kilo wor den gelanceerd van een drijvend plat form dat in de oceaan verankerd zal zijn door middel van intrekbare poten. Dit betekent dat het platform kan worden verplaatst. De kunstmaan is bedoeld voor wetenschappelijke waarnemingen ter bepaling van de toestand van de dampkring (dichtheid, samenstelling, ionisatie) die van invloed is op een men selijke ruimtevlucht. Tito in Soedan. President Tito van Joe goslavië is gisteren uit Egypte in Khar toem aangekomen voor een niet-officieel bezoek van drie dagen aan Soedan. Naar men in de Soedanese hoofdstad meent, zullen de twee presidenten vraagstukken van de nietgebonden landen bespreken, waaronder de mogelijkheid van het hou den van een nieuwe Belgradose confe rentie. Nog maar één. Volgens de persdienst van de Osservatore Romano bevindt zich nog slechts één buitenlandse r.k. missionaris in China. Hij zit een gevangenisstraf van 20 jaar uit op beschuldiging van spiona ge. In 1949 werkten in China nog 3000 r.k. missionarissen uit het buitenland. Brand. Bij een brand in een houten wo ning in Kankakee, in de Amerikaanse staat Illinois, zijn woensdagavond zeven kinderen van tussen een en twaalf jaar, om het leven gekomen. Hun moeder, een weduwe, was toen de brand uitbrak niet thuis. Mooi. De Amerikanen hebben donderdag weer een „minuteman"-raket vanuit een ondergrondse bunker gelanceerd. Het projectiel legde een afstand van 6.240 ki lometer boven de Atlantische Oceaan af. Opstand. Een linkse revolutionaire bewe ging, die op 6 februari te Bananera in Guatemala een vestzak-opstand ontke tende, is de kop ingedrukt, aldus heeft de regering van president Miguel Ydi- goras bekendgemaakt. Enkele der rebel len werden gevangen genomen, terwijl anderen de bergen invluchtten. Monty naar Cuba. Veldmaarschalk burg graaf Montgomery gaat in april een be zoek brengen aan Cuba „om er precies achter te komen "wat voor soort mensen dat land leiden." De afgelopen drie we ken heeft Montgomery Zuid-A frika be zocht.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3