Alkmaardermeer, een belangrijk recreatiegebied COR OLY COR OLY Wisselende successen voor schaakclubs in IJmond voor bevolking van IJmond en Zaanstreek Een fantastisch en nieuw TRICOT-NYLON OVERHEMDEN 16.50 SLIJTERIJ SWIER VAKANTIE REISQVERZICHT Reisbureau JOH. VELLEK00P Raad Beverwijk handelde agenda snel af Uitgeest heeft grote plannen, maar kan ze niet alleen financieren Gasprijs in Velsen twee cent omlaag Sport in IJmond BROMFIETSRIJDERS de nieuwste types 1962 VRIJDAG 16 FEBRUARI 1962 motoren scooters bromfietsen A ctiviteiten SPECIALE VERKOOP HEREN-SPECIAALZAAK Marktplein - Lange Nieuwstraat Tel. 4206 Ondiep Korfbal SPARTA MAGNEET ZUNDAPP AVAROS TYPHOON CYRUS enz. enz. Breestraat 108 - Beverwijk Burgerlijke Stand Velsen Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK Toekomst Vraag de gids van de Federatie Ned. Reisbureaus bij uw KENNEMERLAAN 25 - IJMUIDEN - TELEF. 8306 C. H. MOENSSTRAAT13 - BEVERWIJK - TELEF. 4029 TERUGGEHAALDE en INGERUILDE BREESTR. 108 - BEVERWIJK Er verrijzen in de nijvere IJmond steeds meer fabrieken, die grote happen nemen uit natuurschoon, zoals het duinengebied bij Wijk aan Zee. Tuingronden worden opgeslokt door de voortschrijdende woningbouw in dit gebied, waar zich de industrialisatie in hoog tempo voltrekt. Bezorgde lieden vragen zich af hoe het met de recreatie moet, nu de „Randstad Holland" zo dicht bevolkt raakt. Er is inderdaad wel enige reden tot bezorgdheid, doch men wake voor overdrijving hiervan. Er ligt in Kennemerland nog altijd een groot duinengebied, dat „onaantastbaar" is, omdat de provincie dit nimmer zal afstaan met het oog op de waterwinning. En dan zijn er de prachtige Kennemerduinen die hij uitstek geschikt zijn voor de zogenaamde passieve recreatie. Maar ook is er in de IJmond plaats voor actieve recreatie, namelijk op het Uitgeester- en Alkmaardermeer, op nog geen kwartier afstand gelegen van de hoge schoorstenen in Velsen. De watersportbeoefening heeft in IJmond altijd al een rol gespeeld, doch de laatste jaren valt er een toenemende belangstel ling te constateren voor de sport-op-het- water. Het Alkmaardermeer en het Uitgeester- meer, het zijn twee namen voor in wezen één groot watergebied met enkele eiland jes erin, dat intensief gebruikt wordt door de beoefenaren van de zeilsport. Het is een natuurlijk meer, dat ligt op het grondgebied van de gemeente Uitgeest en Akersloot. Van oudsher heeft het de beoefenaren van de edele zeilsport getrok ken. Vroeger we spreken van ongeveer honderd jaar geleden voeren hier de gondels, boeiertjes en zeilvletten van wel gestelde „Zaankanters". De verenigingen die de watersportbeoe fening bevorderen zijn dan ook met uitzondering van die te Uitgeest al ta melijk oud. De „Zaanlandse zeilvereni ging" spant met haar vijfenzeventig jaar de kroon. Uitgeest is als watersportcentrum tot ont plooiing gekomen, dank zij de activiteiten van de plaatselijke zeilersvereniging, die op 4 september 1933 het licht zag. Werkloze leden van deze vereniging be ijverden zich in die moeilijke jaren met Advertentie het aanleggen van een haventje en een toegangsweg. Het terrein werd opgehoogd met vuil uit Alkmaar, dat met bakken werd aangevoerd. Ook bouwden de leden een verenigings gebouw. En zo kon in juni 1935 de fees telijke opening plaats vinden van de jacht haven „De Steenplaats". Het was een jachthaventje, dat voldoende capaciteit had voor de boten van de meer dan honderd leden, die de vereniging toen al telde. Thans halen de bestuurders de schouders op over dit haventje, dat te zwakke kaden had. In ieder geval is „De Steenplaats" de aanzet geweest voor 't watersportcentrum Uitgeest. De streek Kennemerland ontwik kelde zich vooral na de tweede wereld oorlog zo snel, dat aan de jachthavens uitbreiding moest worden gegeven. Uitgeest heeft thans drie jachthavens en Akersloot één. Tesamen hebben ze een ca paciteit van ongeveer zeshonderd vaartui gen. De 4 van het Alkmaarder- en Uitgeester- meer gebruik makende verenigingen wer ken sedert de bevrijding samen ten aan zien van het organiseren van nationale zeilwedstrijden Die wedstrijden staan be kend onder de naam „Alkmaardermeer - week". Vier dagen in de maand augustus is het een drukte van belang op het meer Uit alle delen van ons land komen de zeilers dan naar Akersloot en Uitgeest. Vorig jaar waren er meer dan vierhon derd deelnemers, dit jaar zijn erveel meer te verwachten. Een kijkje op de jachthaven te Uit geest. De haventjes moeten worden uitgebreid, omdat er steeds meer schepen komen. Doch er wordt gewerkt aan de verwe zenlijking van een nieuw recreatieplan, dat een gebied omvat van bijna drie hec tare. Een grote strook grond is bestemd voor openbare recreatie. Er komt een strand langs het water en er is grond gereserveerd voor de aanleg van jachtha vens, een speelweide en zelfs een beschei den bos. Het gemeentebestuur van Uitgeest be grijpt dat er voor de gemeente een be langrijke taak is weggelegd. Er wordt achter de gemeentelijke en provinciale schermen dan ook gepraat en overlegd. De Rotterdamse landschapsarchitect, W. C. J. Boer ontwierp het recreatie-plan „Alkmaardermeer", de stedebouwkundige prof. ir. H. J. Froger uit Delft is de ont werper van het stedebouwkundige plan, dat zal moeten aansluiten op het recrea tieplan. Veel staat er in Uitgeest dan ook te gebeuren. Maar het is duidelijk dot de verwezenlijking van de plannen miljoenen zal vergen .en een gemeente als Uitgeest zal de lasten niet alleen kunnen dragen. Vandaar dat het gemeentebestuur bij Ge deputeerde Staten van Noordholland heeft aangeklopt. En dit heeft resultaat gehad. Gedeputeerde Staten hebben namelijk aan Provinciale Staten voorgesteld dat de provincie veertig procent van de kosten op zich neemt, op voorwaarde dat het rijk voor vijftig procent bijdraagt in deze kosten. Het wachten is dus op het geld. Eerder zal Uitgeest geen uitvoering kun nen geven aan zijn plannen ter vergro ting en verbetering van het recreatiege bied. Een gebied dat voor de bevolking van IJmond Zaanstreek van groot belang De beoefenaren van de zeilsport voelen zich in Uitgeest in hun element. Watervliet, dat vorige week tegen Wit tenburg een knappe overwinning behaalde, zal wederom tegen een Amsterdamse ploeg binnen de lijnen komen. Men gaat nu op bezoek bij Amsterdam Zuid 1 en zal hier moeten proberen de kansen te behou den om in de bovenste regionen en wellicht op de eerste plaats van de tweede klasse KNKB te eindigen. De Amsterdammers hebben een zeer wisselvallige ploeg, die vaak onverwacht tot zekere trefkansen komt. Met vlot samenspel en een stevige aanval kan Watervliet de beide punten weer in de wacht slepen, maar men mag de Amsterdammers zeker niet onderschat- ten. De opstelling van Watervliet 1 is: Da mes: I. Waagmeester, B. Hoen, I. Bakke- nes, H. van de Ree, T. Floor, C. Zandber gen; heren: S. Hartman, J. van Ladesteijn, J. van Dijk, D. van Ladesteijn, H. Schol ting en M. Veerbeek. Bridge In de wintercompetitie van de bridge club „Heemskerk" werden de volgende re sultaten behaald. Groep I: 1. Hoogeboom- de Vries; 2. Spijker-Tabak; 3. Heer en me vrouw v. d. Capelle. Groep II: 1- Heer en mevr. Bleyendaal; 2. Mevr. v. d. Lee-Wind- meyer; 3. Henneman-Cornelisse. Schaken De uitslagen van de gespeelde wedstrij den in de onderlinge competities van de schaakclubs Pat Mat en Weenink zijn: Pat Mat: Groep 1: Suiker—Sonneveld afgebr.; Slings—Rodenberg 0—1; Hart— Comis afgebr.; Zwart—v. Voorst Vader remise; Tijssen—Huygens afgebr. Groep 2: De HeerBeentjes remise; G. van Manen De Haas 10; Zweers'Janssen 0 1, Verkooijen—Duin 0—1; Steeman—v. d. Berg afgebr. Groep 3: Nieland Cramer 10; Knake-Kuijs 0—1; Wester—Burger 0—1; Houtsmuller—Boerrigter 1—0; v. .d LelyWortelboer 0—1; Groep 4: A. Hagen Biersteker remise; J. Hagenmevr. Sanderse 10; WinkelaarEggermont 1 Weenink. Hoofdgroep: Baker—Vos 1—0 Stet—v. 't Hof remise; Wortel—Van Hoek 0_i; MuyenDe Koter remise. Senioren. DuinmeijerDinkgreve 0—1; Verduit— Nijman 1; NijkampVan Verseveld 1 0; De Lange—R. Meijer afgebr.; Dink greveNijman 10. Afd. 1Oostendorp Bos- remise BregonjeMoeyes aigebr. Afd. 2 A: Beentjesv. d. Veen afgebr.; Van Kruistum—De Jong 0—1; Winter— Van Eekeren 10. Afd. 2 B: Plezier Bret- houwer 01; v. d. Outenaar De Vogel 1—0; Schenk—Engelhart 0—1. Junioren A: P. LodewijksJ. van Straten 10; De LoozeL. van Manen 01; W. Bolte Artmanni afgebr.; L. DijkmanS. van Straten 0—1; De LoozeW. Boom 0—1; Boom—Artmanni 0—1. Junioren B: Mej. v. d. Doesv. d. Ham 01v. d. Ham Kops 10; Velthuisv. d. Berg 10: Pieters—v. d. Kolk 1—0: Jonker—Jonge- jan 0—1; Jongejan—Velthuis 1—0. Advertentie TAVIDO" MET EEN KOMISCHE THRILLER De toneelclub „Tavido", onderafdeling van de personeelsvereniging „De Giete- ling" 'ut Beverwijk, begint donderdag 22 februari in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan in IJmuiden, haar twee de serie voorstelllingen van dit seizoen. Opgevoerd wordt „Taloelah", een komi sche thriller in drie bedrijven door Arnold Ridley en Mary Cathcart—Borer. De regie is weer in handen van Wim Paauw. De twee volgende opvoeringen worden vrijdag 23 en zaterdag 24 februari gegeven in het Kennemer theater in Beverwijk. De zeilers hebben jarenlang geklaagd over het te ondiepe water van het Uit- geestermeer. Op de meeste plaatsen was het water maar zeventig tot tachtig cen timeter diep. De Uitgeester vereniging kreeg de me dewerking van het gemeentebestuur, het geen resulteerde in het uitdiepen van het meer tot. 1.60 meter. Vorig jaar kwam de uitdieping gereed. Veel zand van het Alkmaardermeer is weggezogen en bestemd voor de fundering van de nieuwe Rijksweg nummer 9, die Het gemeentebestuur van Velsen stelt de raad voor de prijs van het huishoud- gas te verlagen met twee cent per kubieke meter. De prijs van het gas zal na de ver laging dan 14Vs cent per kubieke meter bedragen. De verlaging gaat in met in gang van 1 januari jongstleden. Het gemeentebestuur staat op het stand punt dat het verschil in prijs tussen het huishoudgas en het verwarmingsgas een inconvenient is, dat een meer economisch en efficient bedrijfsbeheer in de weg staat. Thans doet zich een gunstige gelegenheid voor om dit verschil op te heffen. Gelijkschakeling van deze prijzen zal er toe leiden, dat de aparte meters voor het verwarmingsgas kunnen worden verwijderd en een besparing aan kosten van kapitaal en arbeid kan worden verkregen. De gemeente komt de prijsverlaging van het huishoud gas te staan op een winstderving van f 200.000-. De derving van winst kan deels echter worden gecompenseerd uit de ren te over 1962 van het reservefonds en het egalisatiefonds. Vóór de behandeling van de agenda heeft burgemeester J. G S. Bruinsma de tweede waarnemend gemeentesecretaris, de heer J. Blok, beëdigd. De heer Blok was referendaris en chef van de le af deling van de gemeentesecretarie. Vlot verstrekte de raad kredieten voor de aanschaffing van een motormaaimachi ne en voor aanleg van een hoofdgaslei ding in industriegebied „De Pijp". De behandeling van een pre-advies n.a. v. de correspondentie met G.S. over het tijdelijk kantorengebouw in „Meerestein" werd van de agenda gevoerd. Het pre advies komt in de raadsvergadering van 8 maart aan de orde. Ttot onderwijzer in vaste dienst aan de Emmaschool werd benoemd de heer C. Verkerk uit Zwolle. Voorts werden leden van de commissie van toezicht op de ge meentelijke huishoud- en industrieschool benoemd. Het verzoek van het K.V.P.-raadslid, de heer Th. M. Luypen om te mogen inter pelleren over het uitbreidingsplan Wijk aan Zee werd ingewilligd en bepaald op 8 maart. Het slot van de NHSB- en KNSB- bonds- competities is in zicht. Veel schakers in de IJmond hebben er aktief aan deelge nomen en bereiden zich nu voor op de laatste slagen die ongetwijfeld nog fel zul len zijn. Enkele teams zitten in degrada tiegevaar; enkele andere bevinden zich in de gelukkige situatie een kampioen schap binnen het bereik te hebber Met het eerste tiental van het IJmuider Kijk Uit gaat het overigens verre van best. Na de promotie naar de landelijke schaakbond werd in de tweede klasse nog geen winst behaald. Het gevolg is dat men volop in de degradatiezorgen zit vooral omdat het bij de KNSB regel is dat de beide laagst geplaatste ploegen tot auto matische degradatie worden verplicht. En Kijk Uit neemt nu de laatste plaats in met nog slechts drie wedstrijden voor de boeg. Zaterdagmiddag om drie uur wordt in het Cultureel Centrum één van deze drie wedstrijden gespeeld. Watergraafsmeer uit Amsterdam is dan te gast, een tegenstan der waartegen misschien wel een succesje te behalen is. De wedstrijdleiding heeft en kele wijzigingen aangebracht en getracht het sterkste team van dit moment samen te stellen. Hiet ziet er als volgt uit: 1. K. Steyn; 2. F. J. Walda; 3. J. Blok; 4. Tj. de Jong; 5. ir. W. J. G. Mees; 6. T. A. Langedijk; 7. J. Wolters; 8. A. B. Kiste- maker; 9. Th. Hölscher; 10. H. van Nieu- wenhuizen. Reserve: C. J. Gordijn. Voor dezelfde 2e klasse-groep worden het komende weekeinde ook nog gespeeld de wedstrijden: VVGA 2-Philidor 2; Het Oosten-Zaandam en De Pion-Philidor. De ranglijst luidt nu nog: Philidor I 4 4 0 0 8 27 13 Het Oosten 4 3 0 1 6 24 16 De Pion 4 3 0 1 6 23'/j—16Va W'gr.meer 4 2 0 2 4 19 21 Zaandam 4 1 1 2 3 19 21 VVGA II 4 1 1 2 3 19 —21 Philidor II 4 1 0 3 2 15Vj24'/j Kijk Uit 4 0 0 4 0 13 —27 In de competitie van de NHSB neemt het Beverwijker Pat Mat een veilige positie in de middenmoot in. De Beverwijkers won nen tweemaal en verloren twee keer. Zij kunnen noch kampioen worden noch de graderen. Dat is al veel gewonnen bij het vorig seizoen toen men zich slechts via een beslissingswedstrijd wist te handha ven. Kijk Uit 2 In de eerste klasse staat Kijk Uit 2 in haar afdeling bovenaan en heeft zelfs aan een gelijkspel in de laatste ontmoeting voldoende om kampioen te worden en pro motiewedstrijden te spelen met Schaak- lust (Andi.ik) om een plaats in de over gangsklasse. Een fraai succes van de IJmuidense schakers die vorig seizoen naar de eerste klasse promoveerden. Santpoort heeft hier wat teleurstellend gespeeld maar zich in elk geval tijdig van de fatale laatste plaats verwijderd. De Beverwijkse clubs Wee nink en Pat Mat 2 vechten samen uit wie het kind van de rekening zal worden. Met twee punten achterstand op Weenink ziet het er voor de bewoners van het Staten- huis slecht uit. Bij de tweede klassers heeft Santpoort 2 in groep C een goed seizoen maar het kan tegen het zeer sterke Castricum nog niet op. De volgelingen van Sterk nemen op dit moment een mooie tweede plaats in. In de derde klasse zijn veel IJmond- clubs aanwezig. In 3C zijn vi.jf van dc zes deelnemende ploegen uit deze omgeving Het derde tiental van Kijk Uit heeft zich hier reeds van het kampioenschap met de daaraan verbonden promotie verzekerd. Pat Mat 3 en Weenink 2 zijn hier lange tijd geduchte concurrenten geweest maar hebben de wedloop niet kunnen volhouden Santpoort 3 heeft een belangrijke rol ver vuld en was tot nu toe het enige team dat Kijk Uit 3 een punt afsnoepte. Waar mee de IJmuidenaren dan nog dik tevre den mochten zijn. Het gepromoveerde Driehuis stelt hier wat teleur en neemt de laatste plaats in. Met een uiterste krachts inspanning zullen Schouten c.s. het echter nog kunnen klaren. Voorwaarde is echter een zege in de laatste wedstrijd tegen Bloe mendaal 3. Van de vierde klasse teams speelt Wee nink 4 in 4B met haar nieuwe tiental een bescheiden rol. Toch werden er enkele leu ke successen behaald wat de animo van de merendeel onervaren spelers in elk ge val levendig heeft gehouden. Hetzelfde geldt in 4D voor Kijk Uit 5 dat ook zon der aspiraties is gestart maar slechts erva ring heeft willen opdoen. Tot nu toe is dat uitstekend gelukt en werden na, een aarzelend begin zelfs een tweetal prettige successen behaald. Driehuis 2 doet erva ring op in 4C maar kon nog geen succesje behalen. Weenink 3 en Kijk Uit 4 gaan hier in een nek-aan-nek race op de finish af. De beide rivalen zullen elkaar dins dagavond 20 februari in het Badhuis aan de Baanstraat in Beverwijk bekampen. Met geen mogelijkheid is te voorspellen wie aan het einde van het seizoen de kampioen zal zijn. Vast staat dat het een ploeg uit de IJmond zal worden. En dat is dan weer één van die prettige geluiden die de minder succesvolle prestaties naar de achtergrond verdringen. BEVALLEN: W. J. A. van Geenen-Roe- lofs, z., Lange Nieuwstraat 132, IJmuiden; D de Groot-Hofstra, z., Schulpweg 270, Velsen-Noord; M. Scholder—Broek, z., de Noostraat 66, IJmuiden-Oost; M. W. van der Duijn Schouten-van der Groen, d., Lierstraat 59, IJmuiden; K. H. van den Oever-Oudshoorn, z., van Galenstraat 21, IJmuiden-Oost; A. E. Gooijer-Leijen, d., Ladderbeekstraat 28, Velsen-Noord; S. Prins-Wouda, d., van Dalenlaan 136, Sant poort; P. C. M. van den Bos-Hendriks, d., Anemonenstraat 11, Santpoort; C. A. A. M. Stals-Imming, z., Marnixlaan 1, Driehuis; J. M. M. Kramer-van Leeuwen, d., Tuin dersstraat 44, IJmuiden; J. Bok-van Rens- sen, z., Duinlustparkweg 19, Bloemendaal; M. M. Vessies-de Wildt, z., Wijkerstraat- weg 199, Velsen-Noord; A. M. Weijde- Welp, d., Schulpweg 624, Velsen-Noord. ONDERTROUWD: C. Heere, Zeeweg 323, IJmuiden-Oost en D. W. J. Handgraaf, Meidoornstraat 16, IJmuiden-Oost, t.a. Kromhoutstraat 72, IJmuiden; L. N. Dek ker, Kwekerslaan 9, Santpoort en H. Jan sen, Hoofdstraat 102, Santpoort, t.a. Hoofd straat 102, Santpoort; J. P. M. Jasperse, Veiserduinweg 270, IJmuiden-Oost en A. A Rozenheek, Schoutenstraat 10, IJmui den; P. J. Heeremans, Hagelingerweg 41, Santpoort en A. M. Lemmers, Hofgeester- weg 22, Santpoort; J. J. Heddes, Meerwei- denlaan 22 rd., Velsen-Noord en E. Snueve- rink, Meerweidenlaan 22 rd., Velsen- Noord; A. de Vries, Spaarnestraat 109, IJ muiden en G. A. van der Does, Berken straat 9, IJmuiden-Oost; H. W. Bouwman, Bénschoplaan 16. 's-Gravenhage en F. Vol leert, Biallosterskilaan 2, Santpoort; C. J. A. van Es, Soendastraat 32, Haarlem en C. F. M. Jongejans, Koningin Wilhelmina- kade 38 rd., IJmuiden, t.a. Koningin Wil- helminakade 38 rd., IJmuiden; J. H. Hoo- gervorst, Jan Steenstraat 19, Loosduinen en G. M. Wijtsema, Meidoornstraat 14, IJ muiden-Oost. GETROUWD: A. de Vogel en A. J. v. Maas, Tussenbeeksweg 51, IJmuiden-Oost; E. van Stroe en H. de Vogel, Keizers straat 24, Alkmaar; P. A. Sneekes en J. W. Franken, de Weerdstraat 26, IJmuiden- Oost; W. F. Temper en E. W. van Etten, Tesselschadeplantsoen 20, Driehuis; M. J. Jansen en D. C. de Gooijer, Benelux- laan 226, Heemskerk; J. J. Rosier en M. B. Edelenbos, Hofdijklaan 74, Driehuis; A. J. C. Graeff en R. P. Scheffer, Prinsenbol- werk 42, Haarlem; H. Oosterwal en M. R. Suijkerbuijk, Planciusstraat 61, IJmuiden- Oost; R. A. G. Hes en J. E. Zorgdrager, P. C. Hooftlaan 69, Driehuis; J. L. M. Grootjen en C. A. van der Maat, Wilde man 15, Amsterdam, Osdorp; H. Grapen- daal en M. W. Koster, Boeweg 5a, Bever wijk; J. A. F. Verheek en I. K. Karikorpi, IJselstraat 29, IJmuiden. OVERLEDEN: A. G. J. van den Bosch, 29 j., Kardinaal van Rossemstraat 52, Dongen; W. Zwier, 83 j., weduwnaar van D. Kok, Geelvinckstraat 56, Velsen-Noord. Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente GEBOREN: Marion J., d. van D. A. van Oosten en van Chr. Krotboyer; Carla J., d. van H. van Someren en van J. de Vries; Eduard H., z. van P. van Hoolwerff en van G. Geerlofs; Antonius, z. van H. op 't Ende en van A. M. Heyne; Max D., z. van D. A. M. Mello en van J. H. Hamers; Johannes L. H. M., z. van P. J. Welp en van J. C. Stuifbergen te Castricum; Li- dwina D. M., d. van N. A. J. Smits en van A. P. L. de Jong; Theodorus A. M., z. van Th. C. Admiraal en van A. J. Bak ker; Matthias C. M., z. van J. H. N. M. Braun en van R. J. Marx te Beverwijk ;j Emerentia J. M., d. van A. var der Gracht en van G. Koomen; Jacoba H. A., d. van S. Koper en van P. M. Pirovano te Cass- tricum; Carla M., d. van C. A. van Baar en van A. M. Pirovano; Anthonius M., z. van S. C. Konijn en van Tj. Hergaarden te Beverwijk; Albertus J. H., z. en Maria A. C., d. van J. H. Wester en van A. H. Th. Wigchert te Beverwijk; Erik, z. van A. W. Schoehuyr en van T. Versluis. ONDERTROUWD: J. Verhoeven te Hil- legom en J. M. M. Stokman; A. P. Piro- vano te Beverwijk en A. M. Limmen; A. J. Denneman en P. J. A. van Lieshout. OVERLEDEN: E. de Bie, 65 jaar, geh. met E. Besse Advertentie Haarlem verbindt met de kop van Noord holland. Bij Uitgeest heeft men een klein deel van het meer moeten dempen. Als gevolg van het uitbaggeren van zand, is het Alkmaardermeer op sommige plaatsen nu ongeveer dertig meter diep. Als recreatiegebied in de „Randstad Holland" speelt het Alkmaardermeer een belangrijke rol, die in de naaste toekomst nog belangrijker zal worden. De jachthavens zijn nu reeds te klein, kunnen de vele vaartuigen van mensen, voornamelijk uit de IJmondgemeenten, nauwelijks bergen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5