IJmuidenaar wijst Hondurezen de weg in hun eigen Lorenzo-Baai A. DUIN 25 JAAR MENSENREDDER I m KLASSE-kostuum LEZEN Beverwijkers bestrijden honger FEEST GIDS Loodsdiensten Moeilijke nacht voor sleepboot „Poolzee" en Engels vrachtschip Casanova had een goed idee Opstellingen VSV en Stormvogels KATTEN Gevonden voorwerpen VRIJDAG 16 FEBRUARI 1962 '6 V R Wasmachines LOENDERSLOOT „Deo Gloria" naar Alicante gesleept Prijzen 139.— t/m 198.— Kort nieuws jlü IW Advertentie Miele, AEG, Edy, Bico, Siwa, Velo, DRU, Erres, Seharpf, Electrolux, Sema. Principal, Hoover, reeds vanaf 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling; en lOO'/o service. LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 De „Helicon" van de K.N.S.M. in de Lorenzobaai, met El Muesto („de Dood") op de achtergrond. In IJmuiden werden de loodsdiensten vanmorgen om tien uur gestaakt. De loods diensten in Hoek van Holland waren reeds om kwart voor acht vanmorgen gestaakt. De kustvaarder „Deo Gloria" (498 brt) van de rederij Nievelt Goudriaan in Rot terdam, kwam op 13 februari in moeilijk heden door het breken van een krukas. Het schip bevond zich toen tussen Barce lona en de eilandengroep Colombretes. De „Mirfak-N" van dezelfde rederij voer te hulp en heeft de „Deo Gloria" vanmor gen de haven van Alicante binnengesleept. Ook de „Plato" van de K.N.S.M. was te hulp gekomen, maar behoefde geen assis tentie te verlenen. Advertentie Trakteer u zelf op een Moderne tinten, o.a. bleu - blauw. Kloosterstraat 33 - 35 Beverwijk Voor de fijnere Heren- en Junior enkleding Moeilijke uren hebben de opvarenden van de sleepboot „Poolzee" gisteravond en in de afgelopen nacht meegemaakt op een nog steeds stormachtige Noordzee. Met gro te inspanning echter hebben zij hun sleep, het in het ongerede geraakte Britse vrachtschip St. Merriel, voor stranden kun nen bewaren. Met hulp van de Belgische sleepboot „Scaidis" zijn zij er vanmorgen in geslaagd hun sleep veilig de Waterweg binnen te brengen. De gebeurtenissen namen gistermiddag omstreeks half vier een aanvang vlak voor de Waterweg. Het Britse vrachtschip St. Merriel (7106 brt), voor reparatie op weg naar Rotterdam, durfde blijkbaar, omdat het niet beloodst werd, de Waterweg niet binnen te lopen. Het schip lag hoog op het water omdat het geen lading had. Ongeveer een mijl ten noorden van de Maasboei viel de machine uit. De St. Merriel liet beide ankers val len. Kort na elkaar braken echter beide kettingen en het schip werd door de stormachtige noordenwind stuurloos naar het zuiden gedreven. Stranding was zeker niet denkbeeldig. De gezagvoerder gaf daarom het nood sein en vroeg dringend om sleepboothulp. De sleepboot „Poolzee" van L. Smit en co's Internationale Sleepdienst, die in Hoek van Holland op station lag, voer onmiddel lijk uit om te trachten, op basis van Lloyd's open form (no cure, no pay) de St. Mer riel op sleeptouw te nemen en binnen te brengen. Om 4 uur bevond het schip zich op 3 mijl ten westen van de Maasboei en de gezagvoerder meldde dat de machine toen weer langzaam kon draaien. Sleepboothulp was echter nog noodzakelijk. De kleine „Poolzee", die niet meer dan duizend pk in haar motor heeft, maakte kort daarna de St. Merriel vast maar kon met dit schip geen vaart in de gewenste koers lopen. De sleep werd door de noor- derstorm, met kracht 7 tot 8 in zuidelijke richting gedreven en raakte hoe langer hoe meer op lagerwal. Gisteravond om kwart over tien was de sleep zover in zuidelijke richting verjaagd dat de Banjaard, het beruchte bankencomplex voor de mond van de Oosterschelde, niet ver meer af was. De gezagvoerder van de Poolzee vroeg toen via de radio assistentie van een an dere sleepboot omdat gevaar voor stran den op de Banjaard bestond. Van Vlissingen vertrok toen de Belgi sche sleepboot „Scaidis". Het afnemen van de storm in de loop van de nacht heeft het de „Poolzee" mogelijk gemaakt zijn sleep van de kust te houden. Vanmorgen om 7 uur bracht de Scaidis ook een tros uit en kon men de St. Merriel weer naar open zee slepen. Het transport zette toen koers naar de Waterweg en vanmorgen om kwart voor elf was de St. Merriel veilig binnen de pieren van Hoek van Holland. Het bestuur van het ^produktsohap voor groenten en fruit heeft in principe besloten, de minister van Landbouw te vragen aan het georganiseerde bedrijfs leven medebewind te geven bij het toe zicht op instellingen, die de kwaliteit van te exporteren groenten en fruit contro leren. Dit medebewind betekent, dat de minister zijn bevoegdheid tot het uitoefe nen van toezicht op een controle-instelling overdraagt aan een of meer publiekrech telijke bedrijfsorganen. In zjjn woning aan de Grote Beerstraat in het IJmuidense Duinwijk was gister middag voor het eerst sedert acht weken kapitein J. Noordveld weer eens bij zjjn vrouw en zoontje Rob. De heer Noordveld, gezagvoerder van het K.N.S.M.-vrachtschip „Helicon" kwam kortgeleden in het nieuws: de regering van Honduras had een landpunt naar hem genoemd. De slanke, zongebruinde 42-jarige kapitein heeft ons onder een kop thee uitvoeriger hierover verteld. Het Midden-Amerikaanse Honduras was tot voor kort gehandicapt door het feit dat zijn uitvoerprodukten eerst naar een klein eilandje in de Lorenzobaai moesten worden vervoerd, alvorens ze door zee schepen konden worden ingeladen. Om de balen koffie en katoen en het hout op Amapala te krijgen waren nog geen tien kleine lichters beschikbaar; daar werd al les uitgeladen en opgestapeld om later aan boord van de grote schepen te wor den genomen. Michel Casanova, de K.N.S.M.-agent in Tegucigalpa, had al eens een balletje op geworpen, of 't mogelijk zou zijn in een grote witte plek op de kaart van de baai een vaargeul uit te zetten, waardoor San Lo renzo op het vasteland en gelegen aan de Pan American Highway, bereikbaar zou worden voor zeeschepen. Voor de expor teurs (de heer Casanova is tevens hout exporteur) zou dit een enorme verbete ring betekenen. Maar niet voor hen al leen. In feite zou Honduras eindelijk over een eigen echte haven beschikken en dat zo iets een landsbelang is, is duidelijk. Kapitein Noordveld is niet over een nacht ijs gegaan. Hij heeft over alles eerst diep nagedacht en per motorboot eerst nog een lange verkenningstocht ge maakt, alvorens hij er met de directie van zijn maatschappij over ging prater- Er gingen enkele reizen voorbij1 alvorens uiteraard met toestemming der Hon durese regering met de nodige opme tingen werd begonnen. De maatschappij zorgde voor de nodige instrumentaria en voorts voor alles wat er aan te pas kwam. Maar ook van de zijde der Nederlandse Marine is veel medewerking ondervonden. Peilingen werden verricht door een peil- het Hondurese regeringsstempel is de kaart van Noordveld officieel geworden. Op de officiële kaart staat de landpunt bij de ingang van de San Lorenzorivier aangetekend als „Punta Noordveld". Sinds Abel Tasman is er geen naam van een Nederlander op een land- of zee kaart buiten Nederland bij gekomen. „Maar dit komt omdat er bijna geen wit te plekjes meer voorkomen op kaarten", meent kapitein Noordveld. Ook de Hondurese pers was verheugd over de ontsluiting van een voor haar land zo belangrijk gebied. Volgens de kranten in Midden-Amerika hebben de Hollanders (de K.N.S.M.) er wel twintigduizend (Amerikaanse) dollars tegenaan gegooid en dit is niet zo kinderachtig, vooral niet als men voor ogen houdt, dat het niet alleen genoemde rederij is die geregeld op Honduras vaart. Enkele Duitse, Britse en Amerikaanse scheepvaartlijnen laten thans hun schepen 33 mijl verder varen, tot bij San Lorenzo en naar de houthaven El Muesto. Kapitein Noordveld heeft een'aan tal Hondurese loodsen goed onderricht ge geven in de navigatie door de vaargeul, zodat ook zij nu de nieuwe weg in hun eigen huis op hun duimpje kennen. Kapitein J. Noordveld ploeg, die was samengesteld uit een twee de en een vierde stuurman, een machnist een marconist en twee matrozen. „Ze kregen er hoe langer hoe meer plezier in. We verbeelden ons echt niet, dat we het hydrografisch werk op de meest efficiën te wijze hebben verricht. Maar wat wilt u, we zijn tenslotte geen specialisten in dat vak. Ik meen, dat de resultaten be paald niet slecht mogen worden genoemd. Vooral, als men in gedachte houdt, dat we moesten afgaan op een Amerikaanse kaart van 1868, de enige die er bestaat over dit gebied, een kaart waarop boven dien nog heel wat fouten voorkomen". Een vaargeul van 1300 meter breed is thans afgebakend, voor een normaal zee schip een royale breedte. Een deel gaat over zandbanken die zich over een lengte van ongeveer 13 kilometer uitstrekken. Nadat de heer Noordveld alle gegvens in kaart had gebracht zijn in Amsterdam door specialisten aan de hand hiervan nieuwe en grotere kaarten gemaakt. De Hondurese regering heeft er de nodige exemplaren van gekregen en voorzien van ADO '20 (thuis tegen DEM): Burger; Glorie en Welboren; Bakkum, Dam en de Wit; v. Duivenvoorde, Aardenburg. Been tjes, Duin en v. Tunen. wyk aan Zee (thuis tegen DTS); J. de Blok; Schellevis en De Winter; Bol, Schol ten en C. de Blok; Seysener, E. Snijders, Durge, A. Snijders en v. d. Wel. VelsenVVB (terrein Velsen te Sant poort 14.30 uur): VVB: Van den Boogaard; R. Luitjes en Altena; Van Vuuren, Both en Kersbergen; Kooimans, Effern, R. Mus- kee, Stet en F. van der Horst. IEVConcordia (vriendschappelijk, sportpark Rooswijk 14.30 uur): IEV: Jan sen; Stals en Vendel; Fijen, Buur en B. Kramer: F. Kramer, H. de Reus, Been tjes, J. de Reus en J. Korver. Advertentie Wij varen onder de veilige vlag van de Ned. Spaarbankbond. Beschermvrouwe H.M. de Koningin STICHTING NUTSSPAARBANK in de gemeente Velsen Er zijn dit seizoen nog niet veel zon dagen geweest, waarvan gelegd kon wor den, dat de beide IJmuider semi-profclubs die dag niet hadden verloren. Dit was nu zondag jl. wèl het geval en daarom heb ben we een streep aan de balk gezet. Wel iswaar brachten beide teams het ook niet tot een overwinning, maar tegenwoordig zijn we al met weinig tevreden, vandaar dat die streep blijft staan. Overigens viel het ons zondag jl. weer op, hoe matig het toch met ons voetbal- peil gesteld is. Het spel van Excelsior maakte op ons evenals dat van SVV een week daarvóór een zeer povere indruk en toch behoren beide teams tot de „runners-up", die straks voor de eer ste divisie behouden blijven! Maar we zijn er zeker van, dat deze ploegen van SVV en Excelsior tegen het befaamde elf tal, dat VSV in 1948-1949 het kampioen- schap"Van één der beide westelijke eerste klassen bezorgde, of tegen het Stormvo gels-team, dat nog maar enkele jaren ge leden de gebroeders Groot en Janssen, als mede De Boer in zijn gelederen had, geen voet aan de grond gekregen zouden heb ben. Zondag komt bij VSV het Schiedamse HDVS op bezoek. Ook deze Zuidhollandse ploeg is lang niet meer, wat ze geweest is. Met 20 punten uit 21 wedstrijden zijn de Schiedammers nog niet bepaald kans loos, maar heel erg hoog slaan we die kans ook weer niet aan, niet alleen, om dat het op de zesde plaats staande Be Quick met één wedstrijd minder gespeeld reeds 23 punten heeft, maar ook, omdat de ploeg nog al wisselvallig speelt en haar defensie zeker niet onkwetsbaar is. De vo rige zondag zag bijvoorbeeld de toch niet van productiviteit overlopende voorhoede van HVC kans om 4 doelpunten te scoren. VSV behoeft zondag a.s. dan ook beslist niet van de Schiedammers te verliezen! Een gelijkspel zit er bepaald voor de roodwitten in. Of het (zelfs) een overwin ning zal worden, hangt af van de vraag in welke stemming de voorhoedespelers verkeren De Stormvogels gaan bij Alkmaar op bezoek. Deze Noordhollandse club staat er met haar 19 punten uit 20 wedstrijden wel niet direct gunstig voor, maar we kunnen ons toch indenken, dat men in haar krin gen nog niet alle moed heeft opgegeven. Temeer daar de voorhoede zondag jl. te gen KFC met haar sterke defensie nog wel 4 doelpunten wist te scoren na in de voorafgaande 19 wedstrijden slechts 16 goals te hebben gemaakt. Als de Alkmaar- se aanvalslinie op deze weg blijft voort gaan. kan er nog veel gebeuren, want de defensie (24 tegenpunten in 20 wedstrij den) mag er werkelijk zijn! Dit laatste feit vooral doet ons voor de Stormvogels al bij voorbaat niet op winst rekenen, want de voorhoede, die men bij de blauwwitten aan het opbouwen is, heeft het tot nu toe na 3 wedstrijden (Veendam, SVV en Go Ahead) nog niet tot doelpun ten weten te brengen, dus verwachten we niet, dat met zulk een sterke tegenpartij- verdediging als die van de Alkmaarders tegenover zich in dit opzicht „van Alk maar de victorie zal beginnen". Alleen als de Stormvogels-defensie de zaak achter zo potdicht weet te houden als in Deven ter, mogen we op een gelijk spel rekenen. Doch dan mogen de Alkmaar-voorwaartsen wel niet zo op schot zijn als tegen KFC. Kennemer Kruimels „Die trui, dat is wel het mooiste wat ik ooit heb mee gemaakt", zegt schipper Arie Duin van de Wijk aan Zeeër reddingboot Abraham Fock en schiet in het donker blauwe wollen kledingstuk met de rode letters KNZHRM over de borst. Arie Duin kreeg deze trui van „de jongens", omdat hij vorige week vijfentwintig jaar als vrijwilliger in dienst was bij de reddingmaatschappij. Hij is nu 52 jaar, een geboren Wijk aan Zeeër. „Van de oude stempel", zegt hij. „Die zie je niet veel meer". Arie Duin is plakkencontroleur bij Hoogovens en schipper van de reddingboot in zijn eigen tijd en zo nodig in die van de baas. Als de Abraham Fock onverwachts in het geweer moet komen kan schipper Duin altijd op medewerking van zijn werkgevers rekenen, die alle maatregelen nemen om hem zo spoedig mogelijk op zijn post te doen zijn. Dat Arie Duin in de ploegendienst werkt acht hij geen bezwaar. De schipper van de Abra ham Fock deed zijn nau tische kennis spelenderwijs op. „Ik heb wel op die mod- derbanken gezeten, destijds bij de Noordersluis. Maar echt op zee, nee. Het is ook helemaal niet gezegd dat zee lui dit werk beter zouden kunnen dan wij. Want wan neer komen die nou met het strand en de branding in aanraking. Alleen als ze schipbreuk lijden. En dan zijn wij, de mensen van het strand, er om ze te helpen". Arie Duin begon zijn loop baan bij het reddingswezen op een roeiboot. „Ik had enige kennis van het roeien", zegt hij, „en dat moet je ook wel hebben voor zoiets". Arie Duin vindt het moeilijk om de juiste mannen voor de reddingboot te krijgen. „Lief hebbers zijn er genoeg. Maar het valt echt niet mee om een „zekere" te krijgen. En laat je nou niet wijsmaken dat de jongens op de red dingboot altijd onder de olie zitten. Dat is niet waar, We zijn geen jongejuffrouwen, hoor. Dat niet. We hebben er aan boord gehad, die geen druppel dronken. Maar het waren evengoed beste krach ten". De bemanning van de strandreddingboot Abraham Fock bestaat uit vijf man: een schipper, stuurman, mo tordrijver en twee opstap pers, „Met vier man kan je het ook makkelijk af", zegt Arie Duin. Hij schrijft zelf de .oefeningen uit. Oefenin gen waaraan ook zoveel mo gelijk de reserves meedoen. Deze oefeningen worden meestal gehouden als het niet al te slecht weer is. De maat schappij heeft liever niet dat er wordt geoefend als het harder waait dan windkracht zeven. De bemanning van de Wijk aan Zeeër reddingboot ziet er echter niet tegenop om bij windkracht negen de branding te trotseren. Al was het alleen maar om den vol- ke te tonen dat zij niet be staat uit „mooiweerredders". Arie Duin is nu zeven jaar schipper. Veel spectaculair werk heeft hij in die tijd niet hoeven te doen. Maar dat hij en zijn mannen altijd paraat zijn en stand bij blijven is nauwelijks minder belangrijk dan het „grote werk". Het belangrijkste wapenfeit van de Abraham Fock was het redden van de drie opvaren den van de kotter Wilhel-' mina WR 136, die 14 juni in 1960 schipbreuk leed. Het werken met de red dingboot in de branding ver gelijkt schipper Duin met het berijden van een rijwiel. „Je voelt het", zegt hij. „En als er wat gebeurt dan heb je pech gehad". Hij hoopt zo lang hij gezond is schipper van de reddingboot van Wijk aan Zee te kunnen blijven. „Want ik vind het prachtig werk, al gaat er veel tijd in zitten". Hij krijgt als vrij williger jaarlijks honderd gulden voor zijn verantwoor delijke baan. „Niet veel, maar als het je liefhebberij is, en dat is bij mij het geval, dan lei ,ie..daar uiei op".. Eén van de beste vrienden van Arie Duin is Piet Schel levis, de motordrijver van de Abraham Fock. „Door de boot zijn we met»elkaar ver groeid als broers", zegt Arie. Piet Schellevis is 43 jaar oud. Hij kwam in 1943 de KNZHRM versterken. Van beroep is hij kraandrijver bij Hoogovens. In de oorlog werkten de Wijk aan Zeeërs met een witte boot van het Rode Kruis. „We mochten in die tijd niet veel doen", vertelt Duin. Meer zegt hij er niet over. Het echtpaar Duin heeft drie grote dochters. Arie Duin is daar blij mee. „Toch spijt het me wel eens dat ik geen jongens heb", zegt hij. „In een dorp als Wijk aan Zee is het bezit van zoons wel van belang". We vragen aan mevrouw Duin of zij in angst zit als haar man met de boot in zee steekt. „Nou ja", zegt ze. „Wat op zee ge beurt, kan je op straat ook overkomen". „Ze zegt er nooit wat van", roept Arie. De trui was voor schipper Duin het hoogtepunt van het Arie Duin en Piet Schellevis: door de reddingboot met elkaar vergroeid. feest ter gelegenheid van zijn zilveren mensenredders- schap. „Ik heb ook nog een stomp sigaren gehad", ver telt hij. „Ik geef de meeste weg". De loods van de KNZHRM staat dicht bij het huis van Arie Duin. De opvallend ge schilderde loods, met de red dingboot, de trekker Zeebeer en al het andere materieel, bevindt zich aan de verleng de voorstraat. Het huis van de schipper maakt deel uit van de Van Oldenborghweg. De boot moet nog een aardig eind over land voordat zij in haar element is. Maar langer dan een halfuur na een mel ding is dat zelden het geval. Op woensdag 21 februari wordt de whipperwagen van de KNZHRM in Wijk aan Zee vervangen door een auto, waarin alles kan worden op geborgen. „Een grote ver betering", zegt schipper Duin. Het aantal uitleningen van de Openbare leeszaal en Bibliotheek in Beverwijk is in 1961 belangrijk gestegen, namelijk met 26 percent. Sinds 1957 is dit aantal ver drievoudigd Het ledental liep met 193 tot 2723 op. Het boekenbezit bedraagt 20.000 stuks. Verheugend is het toenemend gebruik van de bibliotheek door middelbare scholieren. Minder verheu gend het gebrek aan ruimte, waardoor er geen plaats meer is voor de catalogus en de groeiende documentatie. Zo wel het personeel als het pu bliek ondervinden hierdoor dagelijks moeilijkheden. In 1961 maakte men een begin met het werk voor bejaar den door collecties boeken in bruikleen te geven aan een bejaardencentrum. Door üe geregelde aanwas van het boeken-bezit is ook het fili aal Heemskerk in de knel geraakt. Er moeten meer boekenplanken komen maar de ruimte daarvoor is niet beschikbaar. Het bestuur heeft de volgende wensen op het lijstje staan: uitbrei ding van uitleenruimte; apar te leesstudiezaal; jeugdafde ling met eigen ingang; ad ministratielokaal; magazijn en werkruimte voor de schoolbibliotheken. Ook in Beverwijk vindt de anti-hongeractie 10 x 10 veel bijval. Jong en oud doen mee, daarvan getuigen de resul taten: een prijs van vijftig gulden die door enkele spe lers van de bridgeclub „Ne ver Down" was gewonnen, werd zonder meer voor 10 x 10 afgestaan; een spontane collecte op twee christelijke ulo's bracht 244,85 op; een dansavond van de r.-k. In stuif had een 10 x 10-saldo van 134. En toen moest de grote geldslag door middel van de kaartenactie nog be ginnen. Het aantal kaarten dat tot nu toe in Beverwijk in omloop is beloopt een to taalbedrag van 9.653, maar er zijn nog veel kaarten over die te gelde moeten worden gemaakt. Ook de Beverwijkse huis vrouwen dragen het hunne bij. Zij verkochten broodjes ter waarde van 2.208,04. De padvinders en padvindsters brachten 1.177,07 bijeen en dank zij de personen die het grote 10 x 10-brood „achter over drukten" kon het actie comité weer 500 op de re kening schrijven. Beverwijk- se jongetjes en meisjes hou den zich bezig met de ver koop van doosjes lucifers voor 10 cent per stuk. De meisjes van Zonnebloem- Klimop organiseren op 22 en 23 februari ten bate van 10 x 10 een modeshow in de huis houdschool in de C. H. Moensstraat. Kaarten voor deze show kan men voor een halve gulden kopen bij mej. C. Visser, Gr. Jansstraat 25, Beverwijk. In de beide lees zalen en in het Spaarbank filiaal op de Plantage zijn 10 x 10-exposities ingericht. Bij Cees Joor, Populieren laan 35, Beverwijk, kan men zich opgeven voor het ver kopen van 10 x 10-balpunten. Het actiecomité denkt aan een grootse afsluiting van de actie op 17 maart. Op 2 maart wordt nog een„anti- honger-dansavond georgani seerd. De leerlingen van de Mater Amabilisschool te IJmuiden hebben, blijkens een publika- tie in het maandblad van deze school in de eerste vijf weken van de anti-honger actie 10 x 10 op spaarkaarten 235,50 bijeengebracht. Op 3 maart gaat de Mater Amabilisschool het feest van het tienjarig bestaan vieren. Eigenlijk had dit feest vorig jaar al gevierd moeten wor den, maar dat was toen door omstandigheden niet mo gelijk. Het programma voor de feestdag is: 's middags in het Patronaatsgebouw te IJ- muiden-Oost een reünie voor de oud-leerlingen. In het zelfde gebouw wordt er 's avond een feestavond ge geven, waarvoor de voorbe reidingen in volle gang zijn. Aanvang acht uur. In de gemeente Velsen be staat geen kattenprobleem. Dat is tenminste de mening van beheerder A. Kruiswijk van het Kerbert-asyl aan de Heerenduinweg. Toch wor den er per jaar circa 150 kattent meest pas gebo ren dieren door hem pijn loos om het leven gebracht. In andere gemeenten spreekt men wel van een katten-te- veel. Vandaar dat de plaat selijke afdelingen van Die renbescherming adviezen hebben ingewonnen van de dierenartsen. Dezen advise ren nu de jonge kater bij tijds te laten castreren. Pas geboren katjes kan men on middellijk laten „inslapen" een katertje kan men dan houden. Katten kan men door de dierenarts steriel laten maken. In Velsens asyl doet de dierenarts dit voor een bedrag van 20.(„IJet is nog een hele operatie", zegt Kruiswijk) en hij castreert de katers 'voor een bedrag van 4.50. De dieren ondervin den geen enkel nadeel van de operatie. Een poes werpt gemiddeld vijf jongen. Wie geen goed tehuis voor de kleine dieren weet, doet er beter aan zé pijnloos te la ten doden in het asyl. De kosten hiervan zijn laag, n.l. een kwartje per poesje. He laas zijn er nog mensen die met het bestaan van een asyl in Velsen niet op de hoogte zijn. Dit zijn dan de lieden die de pasgeboren poesjes in Van 3 februari tot en met 9 februari 1962 werden in Velsen de volgende voorwer pen gevonden: jongensjasje, een paar nappa handschoe- ren, aktetas, bedelarmbandje, suède want, motorwant, kin derwantje, gouden ring, muntbiljet van 2,50, kin- derbril, kinderschoentje, da mespolshorloge, kinderporte monnee met inhoud, bank biljet van 10, suède heren handschoen, bromfiets, haan, een paar heren nappa hand schoenen, herenrijwiel, twee muntbiljetten van 2,50, da mesrijwiel, lederen riem, plastic kindertasje, autoped, sjaal, wieldop, kinderpistool tje, ballpoint, muntstuk van 2,50, bril met bruin mon tuur, nylonhandschoen, doos inhoudende sinaasappelen, dopje inhoudende gedeelte van een rozenkrans, kinder wantje, stola, portefeuille met inhoud, autosleuteltje, boxer, bos sleutels, driewie- lig kinderfietsje en een damesportemonnee met in houd. een zak doen om deze ver volgens in het water te wer pen. Dit is uiteraard een af keurenswaardige manier om het kattenprobleempje op te lossen. Degeen die van de dieren af wil doet er goed aan ze vlak na de geboorte naar het asyl te brengen. Aldus handelend toont hij zich een dierenvriend. Inlichtingen over deze ge vonden voorwerpen kan men dagelijks krijgen aan het hoofdbureau van politie in IJmuiden-Oost. Bij datzelfde bureau kan men dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur de daar gedeponeerde voorwerpen afhalen. Dezer dagen is opnieuw een beroepenlijst voor de te lefoonabonnees van IJmui den, Akersloot, Bakkum, Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Uitgeest en alle abonnees ressorterend onder de netten 02510, 02512, 02513, 02517, 02518 en 02550 versche nen. Deze lijst, een uitgave van de Uitgeverij „Zaken- en Beroepentelefoongids" te Amsterdam is een stuk uit gebreider dan de vorige, die in 1959 in omloop kwam. Ook waren in de vorige gids Akersloot en Bakkum niet opgenomen. NIEUWE UNIFORMEN Als tweede in de IJmond, krijgt binnenkort ook het Beverwijkse politiekorps de nieuwe uniformen. De man nen krijgen hun pak niet al lemaal tegelijk. Naar verluidt zou het voor de rijzige hoofd inspecteur van politie, de heer L. H. Molenaar, de kleermaker het meeste werk verschaffen

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6