LANGS SLUIZEN EN HAVENS Niet kopen Acht doden in het verkeer Kostuums Ph. de Koning If COR 0LY Parkeerregeling op Schiphol zal moeten worden herzien Sportcombinaties Regenjassen Weekenders enz. RIJWIELEN 2 GROTE REKLAMES BIJ HAARLEMS MATRASSEMHUIS met de opening van de schoonmaaktijd 10% KORTING HAARLEMS MATRASSENHUIS K.V.P.wethouder in Leidschendam neemt plotseling ontslag Drie bruiloftgangers en een pas getrouwd echtpaar omgekomen Haagse commissionairs blijven in hechtenis IJmuidenaar op slag dood bij aanrijding in Santpoort Kort ÏJmond-nieuws Militairen kunnen sparen voor een burgercostuum Politiemannen sloegen arrestanten Eerste vrouw bij de staande magistratuur VRIJDAG 16 FEBRUARI 1962 7 Speeltuinvereniging had een goed jaar Mislukte speculaties met effecten van cliënten RALEIGH MAGNEET VESTING Gebaseerd op Wetboek van Strafrecht, niet op Wegenverkeerswet Actie voor behoud van het kerkje in Lions ƒ10.betalen wij retour voor uw oude ledikant, spiraal, opklap- bed enz., bij aankoop van een nieuwe tegen prijskrant. 2e REKLAME De leden van de Nederlandse Zeevis- groothandelsvereniging in IJmuiden zullen voortaan op zaterdag niet meer kopen. Zij hebben hiertoe besloten op een vergade ring, die gistermiddag is gehouden. Het betreft hier niet alleen de afslag in IJmui den. Ook op andere afslagen in Nederland zal de georganiseerde groothandel voortaan op zaterdag verstek laten gaan. Het besluit werd met grote meerderheid van stemmen genomen. Wel moet worden aangetekend dat in het besluit wordt ge steld, dat dit niet kopen voorlopig is. Men mag verwachten dat deze beslissing de aanvoerders wel zal nopen de aanvoer op zaterdag te staken. De afgelopen zaterdag heeft men kunnen constateren, dat door het niet deelnemen van de georganiseerde handel het prijspeil enorm wordt gedrukt. Er is alle reden om te verwachten, dat de reders dit risico niet meer zullen willen nemen. Aanvoer van vrijdag In IJmuiden voerden vrijdag 45 schepen 1855 kisten aan, waarvan 25 schelvis, 600 wijting, 45 gul en kabeljauw, 65 koolvis, 220 haring, 70 makreel, 500 schol, 13 tarbot, 133 varia, 184 sardien, 350 stuks kabeljauw, 15.000 kilo tong, 150 kilo tarbot. Prijzen van vrijdag Per kilo: heilbot 3,80—2.40, tarbot 4,10— 6.10, grote tong 4.40—4,70, grootmiddel tong 3.50—3,90, kleinmiddel tong 3,40—3,90, tong I 3,10—4,60, tong II 3,60—3,90. Per 50 kilo: grote schelvis 60, grootmid del schelvis 62, kleinmiddel schelvis 6765, schelvis I 7069, schelvis II 5848, ge stripte wijting 27—22, dichte wijting 25—8 schol III 29—37, schol II 50—40. schol I 30—43, zetsehol 5041, grootmiddel schol en grote schol 3325, grote gul 4039, middel gul 36—32, kleine gul 35—30, schar 42—33, bot 12—8, makreel 5031, haring 3221, grote tarbot 200182, middel 146 100, kleine 7661, schartong 44—38, kleine leng 35—34, lommen 32—30, poontjes 38— 42, griet 8574, grote kuit 41, kleine kuit 95—100, koolvis I 30—27, koolvis II 28—25, hammen 175170. Per 125 kilo: kabeljauw 86, grote kool vis 102, grootmiddel koolvis 6667. Per regel: grote kabeljauw 10072, mid del 60—48. Per 40 kilo: sardien 1510,80. Besommingen van vrijdag SCH 261 19.800, KW 153 15.300, SCK 118 f 11.300, KW 140 3.540, KW 162 t 6.230, KW 183 7.290, KW 104 3.030. KW 137 160, KW 70 5.740, KW 46 7.850, KW 3 4.690, IJM 55 6.700. Op zee De „Wiron 2" meldde aan de „Wiron 6' op verzoek van de „Gloria", dat de zender van dit schip stuk was. Alles was wel aan boord. De „Hoop 3" meldde aan Scheve ningen Radio dat de verkenningston voor IJmuiden niet brandde. Dit was nog niet eerder bekend. Bij de P-boeien en in de noord lagen alle schepen te steken. Over de gehele Noordzee staat een harde noord westenwind, met stoten van 10 tot 12. De „Allanwater" meldde vanmorgen om half tien nog 100 mijl van IJmuiden ver wijderd te zijn. De laatste vijf uren na middernacht had men liggen steken maar nu draait men met 150 klapjes zuidwaarts. Bovendien meldde men, dat de grote elek tromotor van de winch was doorgeslagen. Een schip, dat vermoedelijk van Duitse nationaliteit is, heeft in de positie 62.41 noord en 18.28 west noodseinen uitgezon den, omdat het roer gebroken was. De sei nen zijn opgevangen door Reykjavik radio. Voor zaterdag De KW 8 „Deining" is thuisvarend met 1450 kilo tong, 60 kisten schol, 15 varia Dit is het resultaat van veertien dagen vissen in stormweer. Zo was het donderdag De totaalaanvoer van vis bedroeg don derdag 2500 kisten, waarvan 448 tong en tarbot, 1 heilbot, 962 schol, 15 schar, 41 bot, 176 haring, 2 makreel, 19 schelvis. 259 wijting, 100 kabeljauw en gul, 5 leng 148 koolvis, 23 diversen. De prijzen waren: In guldens. Per kilo gram: Heilbot 3.70, grote tong 4.704.20 grootmiddel tong 3.603.30, kleinmiddel tong 3.102.80, kleine tong 1 3.603.10 kleine tong 2 3.302.40, tarbot 1 4.30 3.80. Per 50 kilogram: Tarbot 2 156. tarbot 128, tarbot 110—63, schartong 26, grote schol 3122, grootmiddel schol 3225 kleinmiddel schol 4033, kleine schol 1 41—24, kleine schol 2 40—21, schar 41—27 bot 13—8, verse haring 31—28, makreel 50 grootmiddel schelvi" 75, kleinmiddel schel vis 82, kleine schelvis 1 82, kleine schel vis 2 65—58, wijting 23—13, grote gul 41— 37, middel gul 36, kleine gul 33, kleine koolvis zwart 2617. Per 125 kilogram: Grote kabeljauw 130 92, grote koolvis zwart 10861, grote leng 92. De besommingen waren SCH f 15.890 SCH 6 10.700, IJM 56 7.480. KW 153 f 16.300, KW 23 1.540, KW 169 1.760 KW 107 f 4.330, KW 69 2.400. De heer P. G. M. Groenewegen, sedert 1948 voor de K.V.P. lid van de gemeente raad van Leidschendam en sinds 1951 wet houder van Openbare Werken, heeft plot seling ontslag genomen. Aanleiding tot dit besluit was een mededeling van de voor zitter van de plaatselijke K.V.P.-afdeling dat de heer Groenewegen voor de volgen de zittingsperiode niet meer voor benoe ming tot wethouder in aanmerking zou komen. Het afdelingsbestuur van de K.V.P. vindt de heer Groenewegen, nu de gemeente Leidschendam snel aan het groeien is en nu allerlei contacten moeten worden onderhou den met de naburige gemeenten, niet de juiste man om die contacten te onderhou den. De heer Groenewegen heeft ver klaard dat de mededeling van het plaat selijk K.V.P.-bestuur voor hem als een klap in het gezicht is gekomen, temeer daar men tevoren nooit critiek op hem heeft geuit. Naar zijn mening speelt per soonlijke rivaliteit hier een rol en zou een nieuwe, van buiten Leidschendam geko men bevolkingsgroep de leiding van de oudere groep willen overnemen. Onder het nieuwe bevolkingsdeel van Leidschendam zijn nogal wat academici, die, naar de mening van de heer Groenewegen, de be woners van het oude Leidschendam niet representatief genoeg zouden vinden. In de vacature-Groenewegen is inmid dels benoemd verklaard de heer K. Co- praij (K.V.P.), die zich over het aanne men van deze benoeming nog beraadt. De heer Copraij is al eerder raadslid geweest, Hij werd in 1946 tot raadslid gekozen en is dit tot december 1960 gebleven, toen hij ook wegens een conflict met zijn fractie aftrad. Hij was in de eerste na-oorlogse jaren wethouder van Onder wijs. Hij heeft reeds gezegd, dat er in de K.V.P.-fractie geen samenwerking moge lijk is. Hij deelt de zienswijze van de hee; Groenewegen dat er rivaliteit en jalouzie bestaan. De vraag of iemand geschikt moet worden geacht om wethouder in de nieuwe zittingsperiode in september te worden, behoort echter niet tot de compe tentie van het bestuur van een kiesvereni ging, noch tot die van de zittende raad maar uitsluitend tot die van de nieuwe raad. „Het prestige van de K.V.P. is door dit alles ernstig geschaad, omdat het niet over principes maar om persoonlijke ri valiteit gaat en het gemeentebelang is niet gediend met het aftreden van een ervaren en bekwame wethouder als de heer Groe newegen", aldus de heer Copraij. In Raalte zijn drie bruiloftsgangers om I van de gemeente Eindhoven tot aankoop het leven gekomen toen hun auto geen I van gronden in het uitbreidingsplan Woen- voorrang gaf aan een zwaar geladen sel, hebben twee raadsleden vragen aan vrachtauto en in de flank werd gegrepen, het Eindhovense colllege van B. en W. ge- Beide wagens gleden naar de kant van steld inzake deze grondtransactie. De kwes- de weg en kwamen ongeveer tien meter tie gaat over een boerderij met -0 hec- verder tot stilstand. De personenauto was taren grond, die indertijd te koop was toen totaal uit elkaar gerukt. De slachtoffers zijn het echtpaar Diepe- rink uit Wesepe en mevr. Grootentraast- Reeterschot uit Diepenveen. Mevrouw Len- derink uit Diepenveen werd zwaar ge- toor kon kopen, 384.000,-.Bi] aankoop zou wond. De heer Grootentraast kreeg een er door de gemeente een verlies van shock De chauffeur van de vrachtauto f 335.000,- geleden zijn. In antwoord op bleef oneedeerd vragen hebben B. en W. van Eindhoven ver- 8 klaard dat het betreffende makelaarskan Bij een autobotsing in Beek is een be- toor in 1955 opdracht kreeg tot het voeren jaard echtpaar om het leven gekomen, Van aankooponderhandelingen in 't stads- dat enkele uren tevoren in het huwelijk deel Woensel. In een bespreking met het was getreden. makelaarskantoor werd medegedeeld dat de aanbieding indertijd met de directeur Hun auto, die een stopbord negeerde en van gemeentewerken was besproken. Er in botsing kwam met een vrachtwagen, bestond toen geen interesse voor de aan- werd bestuurd door de zoon van de om- j^op p>e directeur van Gemeentewerken gekomen 72-jarige G. J. H. Diens echtge- heeft echter verklaard dat terloops met note, die eveneens het leven liet, was 60 bem over de aankoop kan zijn gesproken, jaar. De'vrouw van de bestuurder werd maar <jat daarbij in geen geval een prijs Velen in de Vishal van IJmuiden nut tigen hun meegebrachte maaltijd, zittend op de viskisten. Advertentie De verbouwing is dank zij veler medewerking gereed. Wij tonen u gaarne de nieuwe voorjaarscollectie in HERENMODES en CONFECTIE KENNEMERLAAN 24 Telefoon 4963 voor ongeveer 59.000,-. Het makelaars kantoor bood de boerderij in 1959 voor 377.500,- aan de gemeente aan. In 1961 was de prijs, waarvoor de gemeente het door -bemiddeling van het makelaarskan- zwaar gewond. In Oude Pekela is de 63-jarige L. de Groot uit Oude Pekela, toen hij op de fiets uit een zijstraat kwam, door een auto aangereden. In het ziekenhuis in Winscho ten is de man overleden. In Barneveld is de 8-jarige Arend Kreeft uit Kootwijkerbroek, die fietsend achter een tractor met dorstkast plotseling de weg cverstak door een uit de tegenover gestelde richting komende vrachtwagen aangereden. De jongen was op slag dood genoemd was. B. en W. verklaren door de gehele gang van zaken bij deze trans actie onaangenaam getroffen te zijn. Zij hebben alle aan het makelaarskantoor ver strekte opdrachten tot het voeren van aan kooponderhandelingen ingetrokken. Bestuur en leden van de speeltuinver eniging „Kindergenot" kunnen terugzien op een goed 1961. Dat bleek donderdag- In Tilburg is de 19-jarige F. van Keu- I avond in de gehouden jaarvergadering in len uit Venlo door een militaire vracht- gebouw „Grapy", waar de voorzitter, de auto overreden. De jongeman overleed ter heer Th. Kuijpers, veel dank bracht aan plaatse. de bode en oppasser, de heer H. Grapen- daal, bij de kinderen beter bekend als Op vermoeden dat een makelaarskan- „Grapy". Hoewel deze reeds enkele maan toor ifi Eindhoven misbruik van vertrou- den wat met zijn gezondheid tobt, zorgt wen zou hebben gemaakt, na een volmacht hij er toch voor dat alles prima draait en dat de benodigde gelden op tijd binnen ko men. Bestuur en leden zijn veel dank aan hem verschuldigd, zo meende de voorzit I ter. Uit de jaarverslagen bleek dat het le dental vrij stabiel blijft, doordat in deze buurt geen uitbreidingsplan is. Het koperen feest van vorig jaar ligt nog vers in het geheugen, en toch heeft men kans gezien met een batig saldo in 1961 te eindigen. Het drumkorps voldoet Het onderzoek naar de onregelmatig- I aan de verwachtingen en het bestuur is er heden bij een effectenkantoor in Den Haag zeker van, dat ook in het komende jaar duurt nog voort. Omtrent de grootte van zijn medewerking zeer op prijs zal worden het bedrag dat met deze onregelmatig- gesteld. heden zou zijn gemoeid, kon nog geen De begroting voor het komende jaar werd zekerheid worden verkregen. vastgesteld, op f 6000,- in ontvangsten en Talrijke cliënten van het effectenkantoor uitgaven, waarbij rekening is gehouden hebben zich al tot de fiscale recherche in met een afschrijving van 500 op het ge Amsterdam gewend om informaties te bouw. krijgen over hun beleggingen. De drie aftredende bestuurders werden De beide commissionairs hebben de bij acclamatie herkozen, waarna de voor fraude kunnen plegen door zonder toe- zjtter van de Speeltuin Centrale, de heer stemming van hun klanten met effecten N j zuurbier, waarderende woorden sprak te speculeren. Beiden zijn. zoals gisteren over goede samenwerking van bestuur vyerd bericht, in bewaring gesteld. evn leden. Tot slot werden enkele films- ger Het effectenkantoor staat in het'han- Ejraaid, die beschikbaar waren gesteld door del^registef ingeschreven als een éénmans- Amerikaanse ambassade, zaak. De tweede commissionair is procu- 1 ratiehouder op het kantoor. Het effecten kantoor wordt door de fiscale recherche „geen grote zaak" genoemd, maar er wordt in financiële kringen gefluisterd, dat met de onregelmatigheden drie miljoen gulden gemoeid zou zijn. Van deze geruchten is geen bevestiging te verkrijgen. Het totale bedrag kan pas vastgesteld worden als alle klanten, die zich eventueel benadeeld ach ten, daarvan aangifte hebben gedaan. Beide aangehoudenen hadden vroeger enige bekendheid in ijshockeykringen Zij zijn ook vrij bekende zeilers. In deze krin gen verbaasde men zich over de berichten inzake de onregelmatigheden, want, zo zei men, de levenswandel der firmanten was beslist niet opvallend. Dat zei er dus op kunnen wijzen, dat een groot deel van het bedrag niet door de firmanten in eigen zak is gestoken, maar zou zijn verdwenen door mislukte transacties. Advertentie de grootste collectie reeds vanaf 109.— in kleur en volle garantie bij BREESTR. 108 - BEVERWIJK De zeventienjarige monteur S. P. J. Ste vens uit IJmuiden is donderdagnacht ten gevolge van een ongeval om het leven ge komen. De auto, waarin hij meereed, vloog op de Hagelingerweg in Santpoort met een enorme klap tegen een boom. De be stuurder, de 27-jarige visser H. van Dok uit Den Helder, werd hierbij levensge vaarlijk gewond. De auto moet een zeer grote snelheid hebben gehad, want het voertuig was fi naal doormidden gescheurd. Men heeft zelfs geruime tijd gedacht, dat er sprake was geweest van een aanrijding tussen twee auto's, maar toen men maar vier wielen vond werd het duidelijk, dat de wrakstukken van één en dezelfde auto afkomstig waren. Hoe de botsing heeft kunnen geschieden is een raadsel. Getuigen zijn er niet en de enige verklaring is, dat de auto die uit de richting IJmuiden kwam, door de grote snelheid is geslipt. De heer Stevens was op slag dood. De heer Van Dok liep een schedelbasisfrac- tuur en zware inwendige kneuzingen op. Zijn benen moesten worden geamputeerd. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. De heer Van Dok is opgenomen in het An- toniusziekenhuis te IJmuiden. SCHOLIEREN SPELEN „EDUARD HAALT EEN TITEL" Ter gelegenheid van de collegedag 1962, te organiseren door het Pius X-college in Beverwijk, worden maandag 26 en dinsdag 27 februari twee toneelavonden gegeven. In het Kennemer theater wordt door de leerlingen opgevoerd het blijspel „Eduard haalt een titel" door Ben Heuer. De schrij ver voert tevens de regie. Metaal. De afdeling Heemskerk van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektro technische Industrie (A.N.M.B.) organiseert op zaterdag 24 februari een feestavond. Het gezelschap van Joop Teunisz zal hier aan zijn medewerking verlenen. Zilveren jubilarissen zullen gehuldigd worden. Aan alle soldijgenietende militairen is gevraagd, wat zij willen doen met het dubbeltje, waarmee hun soldij per dag is verhoogd. Zij kunnen dit dubbeltje laten inhouden voor een vrijwillige spaarrege ling, waardoor zij na het verlaten van de dienst een burgercostuum kunnen kopen. Op elke drie gulden per maand, die oe lilitair met dat dubbeltje soldijverhoging m sparen, wordt een toeslag gegeven n 7,- per maand. Het spaargeld wordt uitbetaald over de -or de eerste oefening vervulde dienst- d. Zwaait de militair met klein verlof na achttien maanden, dan ontvangt hij 186,-. Zwaait hij na twintig maanden dan krijgt hij 200,-. Aan deze spaarregeling kunnen soldijg ten de militairen in en buiten Nederland .celnemen. Voor de rechtbank in Breda stonden een adjudant en een opperwachtmeester van de Rijkspolitie uit Made terecht, die ervan werden beschuldigd, arrestanten te hebben mishandeld. De adjudant had op 26 september een arrestant die dronken was, een hele nacht lawaai had gemaakt en de cel had ver nield, met zijn gummistok geslagen. Hij verklaarde oververmoeid te zijn geweest door de vele uren welke hij tijdens de ker mis had dienst gedaan, daar de rijkspolitie in Made ernstig onderbezet is Tijdens de kermis moesten zes politiemannen het ge wone werk doen en de orde handhaven, hetgeen bijzonder bezwaarlijk ging, omdat er tijdens de Madese kermis veel wordt gedronken en gevochten. Vroeger deden tijdens de kermis zestien politiemannen dienst. De officier van Justitie zei daar alle be grip voor te hebben, maar het slaan van arrestanten is altijd fout. Gezien de om standigheden en de uitstekende staat van dienst van de verdachte bleef de eis be perkt tot 80,- boete en een maand gevan genisstraf voorwaardelijk. De opperwachtmeester had op 25 sep tember een arrestant, verdacht van een bromfietsdiefstal, met een riem en met de hand geslagen. De verdachte zei, als een reflexbeweging een klap met de hand te hebben gegeven, toen de arrestant drei gend op hem af kwam. De arrestant had die dag vijftig flesjes bier gedronken. Daar ook de opperwachtmeester een uitsteken de staat van dienst heeft, eiste de officier f 75,- boete. Op 1 maart doet de rechtbank uitspraak. Voor de eerste keer is in ons land een vrouw toegelaten tot de staande magistra tuur. Mej. mr. J. M. C. Cariot uit Vlaar- dingen is met ingang van 1 maart aange steld als parket-secretaris bij de arrondis sementsrechtbank in Amsterdam. Mej. Cariot was inspectrice bij de kin derpolitie in Vlaardingen. Zij is tot haar sollicitatie gekomen in de overtuiging, dat lang niet alle mannelijke officieren van Justitie het behartigen van jeugdzaken ambiëren. CopyrïgM P. I. B. Box 6 Copenhagen Zoals het zich nu Iaat aanzien, zal de directie van de luchthaven Schiphol de be palingen omtrent de parkeervoorschriften op de terreinen van Schiphol dienen te wij zigen. Dit dank zij een uitspraak van mr. J. E. Goudsmit, kantonrechter te Hoofd dorp. Dagelijks worden namelijk door de luchthaven-politie overtreders bekeurd, die hun wagen langer dan een half uur bij een parkeermeter laten staan, zonder op nieuw een dubbeltje in de gleuf te gooien. Het tarief is namelijk een dubbeltje per half uur. Over het algemeen voldoen de slachtoffers aan de afkoopsom ad 5,-. Wordt hieraan niet voldaan, dan dient de betrokkene zich voor het kantongerecht te verantwoorden. Ook vorige week was dit het geval. Een handelsreiziger uit Baam verscheen voor het kantongerecht; tegen hem eiste de of ficier van Justitie, mr. M. L. de Haas, een boete van f 5,subs, één dag hech tenis. De verdachte was echter vergezeld van een jonge Amsterdamse pleiter, mr. W. A. A. Nolet. Dank zij deze advokaat besloot mr. Goudsmit, schriftelijk vonnis te wijzen, hetgeen dezer dagen geschied de. De uitspraak luidde ontslag van rechts vervolging. De reden van deze uitspraak was, dat mr. Nolet aanvoerde dat het z.i. wettelijk niet juist is, dat overtreders van de door Schiphol ingestelde parkeerregeling, door een rechtbank worden veroordeeld, aan gezien hier sprake is van een civiele over eenkomst. De overtreders werden tot op heden bekeurd op grond van artikel 461 W.v.Str. dat luidt: „Hij die zonder daartoe gerechtigd te zijn zich op eens anders grond bevindt of vee laat lopen, waarvan de toegang op een voor hem blijkbare wij ze door de rechthebbende is verboden, wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste dertig gulden". Volgens mr. Nolet is hier beslist geen I sprake van zaken, zoals bijvoorbeeld de geparkeerde auto. hetgeen dus nooit straf baar is. Verdachte bevond zich- ook niet I onrechtmatig op het Schipholterrein, aan gezien door hem een entreeprijs van een kwartje was betaald. Al met al was de verdediger van mening, dat de dagvaar ding dus onjuist was en de verdachte der halve kon worden vrijgesproken. „Dit is geen zaak voor de rechtbank", aldus mr. Nolet. „Verdachte heeft een schuld aan de luchthaven Schiphol, hetgeen slechts door middel van een civiele procedure kan worden afgedaan". Hieruit volgt dus dat velen 5,- hebben I betaald, zonder dat zij hiertoe wettelijk waren verplicht. Bij nadere informatie werd ons door een rechtskundige van de luchthaven medegedeeld, dat hier de zaak in onderzoek is. Er is een actie begonnen voor het be- I houd van het historische kerkgebouw met toren te Lions in Friesland. Het bouwwerk dateert uit 1300. Dit bouwvallige middel eeuwse kerkje zou worden afgebroken. I Toen een afbraakvergunning was verleend en het orgel uit de kerk was verwijderd, kwamen Friese historici en inwoners van Lions in verzet. Bij een actie om het kerk gebouw te behouden offerden de gezinnen in Lions gemiddeld 300 per gezin. Er is nu een beroep gedaan op Monumenten zorg, op het rijk, de provincie en de ge meente. Van deze instanties hoopt men nu subsidies te verkrijgen voor de restaura-1 tie, welke ongeveer 200.000 zal vergen. Lions is een der oudste woonkernen op I het Friese zeeklei-gebied. Verscheidene vondsten, o.a. die van gouden munten en een bronzen beeldje van de godin Fortuna hebben uitgewezen, dat in de Romeinse I tijd het terpje reeds werd bewoond. „Als die foto lukt, krijg ik er een massa geld voor van paps! HIER ENKELE VOORBEELDEN 1-pers. divanbed, zwaarste kwaliteit, vastgestelde prijs 34.50 U levert een oude in, onverschillig wat 10.00 U betaalt 24.50 2-pers. ledikant met hoog voctbord, 15 jaar garantie ƒ69,50 U levert een oude in f 10.00 U betaalt 59.50 Ook op wentelbedden, 1-pers. en 2-pers. mag u inruilen. Bijvullen en vernieuwen van matrassen en bedden in 1 DAG retour en ook MET KORTING Op 1-pers. en 2-pers bedstellen, keurkapokmatrassen, dekens en spreien H. DE GRAAFF Grote loritstraat 103 Telefoon 11485

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7