Maillol op het matje H. F. Boot op tiet televisiescherm JOHNNIE WALKER GLYCA - RU*® -UITGAAN IN HAARLEM Toezeggingen voor de Frans Halsexpositie Eerste restauratiefase voltooid van de Amsterdamse Stadsschouwburg Amsterdams Concert gebouw heeft zijn orgel terug „Open" voorstellingen in de Amsterdamse Schouwburg Chopinrecital door Jan Smeterlin HODEn Alléén DR. ENDEPOLS 85 JAAR KELNERCOSTUUMS ƒ98.- KELNERBROEKEN 25-ƒ 39.75 GOOD SCOTCH WHISKY Begrafenis Ben Groeneveld Uitnemend. Beeldschermer De radio geeft zaterdag helpt direct! FILM EN FILMWERELD Cur"!'ae hoo""ollen MUZIEK TONEEL BALLET VOLKSUNIVERSITEIT Vrijdag 16 februari, Minervatheater, 20 uur: Laatste van drie lezingen met lichtbeelden door mejuffrouw C. A. W. H Hofstede Crull over „Oeroud cultuurge bied in Frankrijk". AMATEURTONEEL DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN Vishal, Grote Markt: Eretentoonstelling van de Haarlemse schilder H. F. Boot. Dagelijks geopend van 10-17 uur; zondag van 13-17 uur. Tot en met 11 maart. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal: Tentoonstelling van ama teur-beeldende kunstenaars uit Kenne- merland. Van zondag af dagelijks ge opend van 10—17 uur, woensdag en vrij dag ook van 20—22 uur, zondag van 14— 17 uur. Tot en met zondag 4 maart. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3: Tentoonstelling van werk van Heienk. Geopend van 9-17 uur en op maandag, woensdag en vrijdag tevens tijdens de concerten van 18-20 uur. Tot en met 22 februari. LEZEN EN LATEN LEZEN T elevisie programma -. .wine- In het Stedelijk Museum in Amster dam wordt tot 19 maart een expositie gehouden van beeldhouwwerken van Maillol en Wotruba. De foto toont een der jongste snufjes op het gebied van expositie-inrichtingstechniek. Donderdag is in Maastricht de Neder landse taalgeleerde dr. Jos. Endepols 85 jaar geworden. Dr. Jos Endepols heeft be kendheid verworven door zijn bewerking indertijd van het Koenens Handwoorden boek der Nederlandse Taal. Ook maakte hij in de dertiger jaren deel uit van enkele spellingscommissies. Hij is lid en ere-lid van diverse letterkundige genootschappen in binnen- en buitenland. Dr. Endepols publiceerde onder andere een letterkundig studiewerk, „De Regen boogkleuren van de Nederlandse Taal", dat hij samen met dr. J. van Ginneken heeft geschreven. Dr. Endepols, die in 1903 te Leiden promoveerde op een proefschrift „Het Decoratief in de Opvoeringen van het Middel-Nederlandse Drama volgens Mid del-Nederlandse Toneelstukken", was vele jaren leraar, conrector en rector van het Stedelijk Gymnasium te Maastricht. In zijn geboortestad, Maastricht, schreef dr. Endepols een aantal plaatselijke dia lectstukken, taalvergelijkende studies, en in 1955 het Maastrichtse woordenboek „Diksjenaer van 't Mestreechs". Hij publi ceerde artikelen in de voornaamste Neder landse letterkundige tijdschriften. Dr. En depols is officier in de orde van Oranje- Nassau. Met het leggen van nieuwe tapijten is de restauratie van de uit 1894 daterende Het comité ter voorbereiding van de Stadsschouwburg te Amsterdam dezer -da- Frans Hals-tentoonstelling, die in het f" gereed gekomen-wat ^e"deJaa>' ,T de balkons, de gangen, trappenhuizen, Frans Hals Museum te Haarlem te bezich- foyers en entree. Achter het doek, dat tigen zal zjjn van 16 juni tot 30 september de zaaj van ket toneel scheidt, zal het a.s. heeft mededelingen gedaan betreffende werk onzichtbaar voor het publiek en, naar directeur Evert Smit van harte tijd voortgaan. Voor een deel is hier reeds een aantal voorzieningen getroffen. De zeer urgente vernieuwing van de achter- bouw wacht echter nog op toewijzing van uitgaansavond, bouwvolume. hoopt, ook onmerkbaar nog geruime de schilderijen, die zijn toegezegd. De National Gallery te Londen zal het aantrekkelijke „Familieportret" zenden. Deze aanwinst is bijzonder verheugend daar dit museum slechts bij hoge uitzon dering stukken uit zijn bezit uitleent. Voorts heeft de koning van Zweden toe gezegd een mans- en een vrouweportret in bruikleen te zullen geven. In Amerika is de medewerking bijzonder groot. Vijf Halsen uit het Metropolitan Museum of Art in New York en twee uit i q„ 24 februari zal men in het Concert- het Brooklyn Museum zal men in Haarlem ggkouw te Amsterdam kennis kunnen ne- kunnen bewonderen. men van het resuitaat van de restauratie Van de Nederlandse musea geven vooral en de uitbreiding van het uit 1891 date- het Rijksmuseum en het Museum Boymans rende, duor Maarschalkerweerd te Utrecht Van Beuningen een aantal schilderijen gebouwde orgel waarvan 't herstel in 1952 van Hals in bruikleen. Het Rijksmuseum in begon. Het concert dat op die avond wordt Amsterdam zal het Schuttersstuk „De gegeven door de organisten dr. Anthon van magere Compagnie" ter beschikking stel- der Horst en Albert de Klerk, met mede- len. Aldus zal men de gehele verzameling werking van het Nederlands Kamerorkest Schuttersstukken van Frans Hals bijeen cn det koor van de Nederlandsche Bach- kunnen zien. Vereniging, omvat werken van Bach, Sweelinck, Monteverdi, Franck en Van der 1 Horst en daarmee is de veelzijdigheid van Advertentie Zuiver wollen kamgaren Gen. Cronjéstraat 40-44 Tel. 54679 het vernieuwde Concertgebouw orgel aan getoond. Het orgel, dat tot de grootste van Neder land behoort, zal op dit inwijdingsconcert zijn drieledige functie demonstreren, te weten als solo-instrument, als continuo- en als soloirtstrument met begeleiding van or- Onder leiding van een orgelcommissie, waarin onder meer fitting hadden mr. A, Bouman, dr. Anthon van der Horst en Piet van Egmond, werd in 1952 begonnen met de restauratie, die tevens beoogde het aan tal manualen van drie op vier te brengen. Het werk werd in het begin uitgevoerd door de Utrechtse orgelbouwer J. H. San ders en ha diens dood voortgezet door de heren E. H. Leeflang en J. A. Keijzer uit Apeldoorn. Voor een totaalbedrag, waar voor slechts een mechanisch orgel met 25 stemmen te bouwen zou zijn geweest, is thans het gehele Maarschalkerweerd-orgel met zijn 46 stemmen en 2854 pijpen, gron dig gerestaureerd en uitgebreid tot 59 stemmen en 4098 pijpen. Geen enkel regis- t ral I ter uit 1891 is vervallen; ook is bij de into teoruari, natie het romantische karakter behouden. Haarlem Volgende week vrijdag, 23 de A.V.R.O.-televisiesectie in het program ma „Flits" (20.20-21 uur) een uitzending geven, gewijd aan de schilder H. F. Boot en zijn expositie in De Vishal te Haarlem. Om de film hiervoor te maken is een te levisieploeg van zes man maandag bij de heer Boot in het Klein Heiligland op be zoek gegaan. Regisseur Gerard Trebert deelde ons gisteren iets over dit bezoek ïee. De heer Trebert vertelde dat de heer Boot onmiddellijk tot volledige medewer king bereid was. Hij stelde zijn gehele wo ning aan het Klein Heiligland beschikbaar voor de ploeg, die aansluitingen op het elektriciteitsnet in het pand niet durfde ris keren en stroom leende in het aan de over zijde gelegen, door de schilder Jules Cha- pon bewoonde, pand. „Een buitengewone man zei de heer Trebert over de schil der Boot om half tien 's morgens kwa men we binnen en stelden ons voor en toen we om half vier afscheid namea wist hij al onze namen nog precies Verslag gever Joep Büttinghausen vroeg de heer Boot om gezien de aard va" ,^et gramma zijn antwoorden bondig te for muleren. „Boot heeft toen in drieënhalve minuut een aantal essentiële statements al gegeven waar we geen woord van hoeven te knippen", zei de heer Trebert. „onder 1 sint petersburg geboren pia- andere over zijn visie op moderne kunst. I ?üsf Nikita Magaloff is dinsdag aan- „De atmosfeer daar is onbeschrijflijk. in staande solist bij het N.Ph.O. in Cho- alles leeft er deze inspirerende esprit van pjns pianoconcert in e kl. t. Nikita Boot. Toen onze lampen op dat mterieu Magai0ff woont in Zwitserland. In stonden wat er toen aan het licht Kwam vluchtte hjj naar parijswaar hij ap-7'en. We laten n| muzïekstudies voortzette bij Isidor In het seizoen 1962-1963 zal de directie van de Stadsschouwburg te Amsterdam een nieuw bespelingsschema toepassen, waarbij de week is verdeeld in vaste da gen voor de Nederlandse Opera, de Neder landse Comedie en Het nationale Ballet of niet-Amsterdamse gezelschappen. Voorts zullen' alle voorstellingen, die het komen de seizoen in de Stadsschouwburg worden gegeven, „open" zijn. Zelfs bij abonne mentsvoorstellingen zal de helft van iedere rij plaatsen beschikbaar blijven voor de gewone kassa-verkoop. Dit laatste is voor al van belang voor niet-Amsterdammers, die bij een bezoek aan de hoofdstad dus niet teleurgesteld zullen worden als zij s avonds naar de schouwburg willen. Het gedrang van verschillende gezel schappen om in de weekeinden voorstel lingen te geven heeft tot dusdanige tech nische probelemen geleid, dat een nieuwe verdeling van de speeldagen nodig werd. De directie van de schouwburg heeft nu in overleg met de vaste bespelers bepaald, dat de Nederlandse Comedie het volgende seizoen de zaterdagavond, de zondagmid dag, de zondagavond en de maandagavond krijgt toegewezen. De dinsdag komt be schikbaar voor Het nationale Ballet of voor niet-Amsterdamse gezelschappen, terwijl de Nederlandse Opera de overige dagen, dus woensdag, donderdag en vrij dag in de schouwburg terecht kan. De opera-directie heeft jarenlang aange drongen op toewijzing van de zaterdag avond, die als de beste uitgaansavond gold. Men is echter thans zeer ingenomen met de nieuwe regeling, die een vrijdag avond inhoudt de vijfdaagse werkweek heeft namelijk tot gevolg gehad, dat de vrijdagavond meer in trek is gekomen als Het nijpend ruimtegebrek in de over bevolkte (Nederlandse Opera, Neder landse Comedie en het Nationale Ballet schouwburg, is voor een deel opge vangen door de ruimte onder het toneel te benutten: een enorme ruimte van 25 meter lang, 18 meter breed en 9 meter diep. Deze diepte maakte het mogelijk drie verdiepingen onder de toneelvloer aan te brengen. De bovenste etage is nu in gebruik genomen voor de berging van repetitiestukken, die snel op het toneel kunnen worden geplaatst en weggeno men, de middelste verdieping krijgt een bestemming als bergplaats voor rekwisie ten en kostuumkisten en de onderste laag dient als magazijn voor technische instal laties. In de volgende fase van de verbouwing van het achterste deel van de schouwburg wordt een bergloods afgebroken en op de ze plaats een verwarmingskelder gebouwd, met daarboven respectievelijk een decor berging en een repetitielokaal. De ver nieuwing van de verwarmingsinstallatie is dringend nodig geworden, nu de huidige installatie zo slecht is gebleken, dat er nog slechts één seizoen, en dan nog on der verlaagde druk, mee mag worden ge stookt. De decorberging is nu nog verspreid over tal van van magazijnen in de stad. De behoefte aan een repetitielokaal is zeer groot. De Nederlandse Opera repe teert thans in een kerkgebouw aan de Keizersgracht of in veilingzaaltjes en de Nederlandse Comedie heeft overdag beslag gelegd op de foyers van de schouwburg. Bij de vérboüwingsplannen, die Ift totaal 1,8 miljoen zullen vergen, zijn ook inbe grepen nieuwe kleed- en koorkamers en een wijziging van het achtertoneel, waar door het mogelijk wordt hier 's middags de decors voor de avondvoorstelling ge reed te maken, terwijl de repetities op het voortoneel doorgang kunnen vinden. De begrafenis van de gisternacht over leden acteur Ben Groeneveld is vastge steld op maandag 19 februari 's middags om 13 uur in Zorgvlied. Het stoffelijk overschot zal worden opgebaard in de tot chapelle ardente ingerichte hal van de Stadsschouwburg in Amsterdam. lijk in hen voltrok en de expressie daar van deelde zich onontkoombaar aan ons mee. Wij hebben dan ook de grootste be wondering voor Lies Franken, die de rol van Nora vervulde, een der zwaarste op gaven van het repertoire, waar van een actrice een juist gevoel voor de toonwaar- de van ieder woord en elk gebaar wordt gevraagd. Zij moet zich van meet af aan richten op de verbijsterende onthulling aan het slot, een onthulling, die door Pim Er zullen maar weinig kijkers zijn, die I iets hebben af te dingen op de televisie- pikers meesterlijk tot stand werd ge- presentatie van Ibsens „Een poppenhuis bracht. Misschien gaat onze grootste ach- in de Vara-uitzending van donderdag- tjng uit naar Henk Rigters al verliezen avond. Niet alleen werd er uitnemend ge- wy dan even de verhoudingen uit het oog acteerd, vooral de regie van Theun Lam- dje ajs de beklagenswaardige „demon" mertse muntte uit door een prachtige diende te fungeren. Ook Mia Goossens sfeertekening en een diepzinnige karakter- bi0nk uit door haar gave gevoelige inleving ontleding door de wijze, waarop hij de in het C0nfiiCt, waarin zij een wezenlijk camera liet doordringen in het conflict aandeel nam. De enige, die uit de toon van Thorwald Helmer en zijn vrouw Nora, vjej was jan Retel, een tikje overbelast het conflict van de gekooide vrouw, lie door zijn op zichzelf gerichte aanpak van zich plotseling wordt bewust van haar een jn fette dienende rol. plaats in het leven en haar waardigheid in uit het voorprogramma moge de docu- het huwelijk. De intimiteit van Ibsens stuk mentaire genoemd, die Herman Wigboid maakte het uitstekend geschikt voor ver- had gewijd aan de O.A.S., een scherpsnij- werking in de huiskamer, waar het bij dend ZWaard in de mentaliteit van het wijze van spreken nog eerder thuishoort pranse volk en zijn leiders, dan in de schouwburg. Men werd nu met DE ZEVENTIGJARIGE Poolse pianist Jan Smeterlin gaf donderdagavond in het Gemeentelijk Concertgebouw zijn traditio nele Chopin-avond in de Meesterserie. Met opzet wordt hier de leeftijd van de pianist vermeld; in Smeterlin's spel, hoe geache veerd ook, beluistert men de echo van een generatie die in naam van de „dichterlijke vrijheid" de muziek presenteerde op een wijze die thans niet meer door iedereen aanvaard zal worden. Smeterlin behoort tot de stamgasten van het Haarlemse mu ziekleven en hij kan hier steeds rekenen op een vrij talrijk en dankbaar gehoor. Het min of meer vaste publiek dat de drie concerten van de Meesterserie bezoekt waarvan hij er een voor zijn rekening neemt, is vertrouwd geraakt met zijn be nadering van Chopin, en beleeft het feest der herkenning niet alleen in de uitgevoer de werken maar ook in de voordracht. En ongetwijfeld heeft deze bij Smeterlin gro te kwaliteiten, met name door zijn taanslag die helder is en markant en toch ook een pepflald? .dromerigheid kan oproepen zonH der troebel te worden. MAAR HET EIGENAARDIGE is dat er op het expressieve vlak bepaald een zeke re onhelderheid heerst, zelden is een melodie duidelijk geprofileerd, snelle be wegingen (zoals de finale van de Derde Sonate, in b kl.t. en, grotendeels, de Eer ste Ballade, in g kl.t.) missen de gedre- Advertentie DR. E. J. S W A A B'S VERENIGDE FABRIEKEN is nog door niemand gezien. We laten onze uitzending uitkomen dat deze omge ving voor Boot nodig is om te kunnen wer ken." Verbazingwekkend was de opmer king van de heer Trebert dat de schilder oe- stond dat er rangschikkingen in de chaos gemaakt werden ten bate van het beeid Hii vindt het alleen artistiek interessant dat er die indringers zijn," zei de heer Trebert die vol bewondering is voor het uithoudingsvermogen van de 85-jarige Boot die zelfs tot vijf maal toe een traP be klom om de cameramensen in staat te stellen het beste beeld te kiezen. Philipp. Ravel reeds noemde hem een groot musicus. 3 Wladimir Sokoloff, een bekende ver ens -,.prl schijning voor generaties van bioscooplief- De wijze waarop de heer Trebert over hebbers> is donderdag in de ouderdom van zijn bezoek aan H. F. Boot praat is en- tg Hollyw0od overleden. thousiast. „De camerajongens, die toen Deze karakterspeier leerde zijn kunst in heel wat gezien en meegemaakt hebben. Moskouse kunsttheater waar hij per noemden het bezoek een beievems. Nu nog goonlyk opgeieid werd door Stanislavsky, dagen erna, als ik ze ontmoet is het steeds begjn yan de twintiger jaren begaf weer Boot waar ze over sprekem Loois 1 de yg waar hij sindsdien medewerking heeft gewoon ^stellend - gew00nd heeft. Sokoloff had juist een rol waardering en sympathie voor hem g.e kozakkenhoofdman voltooid in de film wekt". „Een enkel woord vanorai was I Taras Bulba", waarin Yul Brynner en de heer Trebert, toen hij aan de schilder ARYANS NAAR „CENTRUM", zei dat hij „dit alles aan vier ml^oen De acteur Peter Aryans, thans verbon- levisiekijkers wilde laten zfI?'.."^e !kan den aan het Rotterdams Toneel, is voor het wel echt een beetje ram ernsüg. seizoen 1962/6? geëngageerd door de toneel- Dinsdag 20 februari, Concertgebouw, 20.15 uur: Concert door het Noordhollands Philharmoniseh Orkest, o.l.v. Henri Arends, m.m.v. de pianist Nikita Maga loff. Uitgevoerd worden van Sjostako- witsj de Symfonie nr. 5 en van Chopin het Pianoconcert in e kl. t. Zondag 18 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: Rotterdams Toneel met „Boeing- Boeing", blijspel van Mare Cameletti. Regie: Johan Walhain. M.m.v. Guido de Moor, Ina van der Molen, Petra Ver beek, Luc Lutz, Thera Verheugen en Trins Snijders. Maandag 19 februari, Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlandse Comedie met „Ca roline", blijspel van W. Somerset Maugham. M.m.v. Mary Dresselhuys,- Lous Hensen, Elisabeth Hoytink, Joan Remmelts, Jan Teulings (regisseur) en Will van Seist. Donderdag 22 februari, Stadsschouwburg 20 uur: Haagse Comedie met „Het Prieel", komische thriller van Alec Cop- pel. M.m.v. Bob de Lange (regisseur), Annie de Lange, Kitty Kluppell, Eric van Ingen e.v.a. Woensdag 21 februari, Stadsschouwburg 20 uur: Voorstelling door het Nederlands Danstheater. Programma: „Thanatos" van Jaap Flier/Fr. v. d. Kraan; „Eury- dice", van Hans v. Manen/Geza Frid (premières); „Legende', Aart Verstegen/ Debussy; „Don Quichotte", Marius Pe- tipa/Leon Minkus en „Jazzballet, klaar af", Hans v. Manen/Duke Ellington. hoor!" Hierop „Goed." groep Centrum. Maandag 19 februari, Frans Halsmuseum 20 uur: In zijn tweede van een serie van drie lezingen met lichtbeelden en gram mofoonplaten, onder de titel „De Wijs begeerte in de spiegel van de kunst spreekt prof. dr. G. J. Hoenderdaal over Kant, Schiller en Van Beethoven. Woensdag 21 februari, Frans Halsmuseum 20 uur: „Italiaanse schilderkunst in de vijftiende eeuw", eerste lezing van een serie van drie door mevrouw dr. M. Ré- vész-Alexander. Donderdag 22 februari, Frans Halsmuseum, 20 uur: Filmavond. Maandag 19 februari, Tuinzaal Concert gebouw, 20.15 uur: R.-k. toneelvereni ging „Rokato" met „Moord op maat' thriller van Jan de Koek. Vrijdag 16 februari, Cencertgebouw, 19.30 uur: Modeshow in het kader van het In- terscholair Jeugdtoernooi. Vrijdag 16 februari, Muziekschool, Nieuwe Gracht 41, 20 uur: Uitvoering door de leerlingen van Peter de Kleer. Zondag 18 februari, Tuinzaal concertge bouw. 20 uur: Openbare dansavond. Dinsdag 20 februari, Stadsschouwburg, 14 en 20 uur: Voorstelling voor de leerlin gen van het Coornhertlyceum van Goe the's tragedie „Faust", door „Das Schau- spiel Remscheid". Woensdag 21 februari, Stadsschouwburg, 14 uur: Voorstelling voor de Vereniging van Huisvrouwen van het Nederlands Danstheater (voor programma zie onder Ballet). Woensdag 21 februari, Concertgebouw, 19.30 uur: Uitvoering van jazzmuziek in het kader van het Interscholair Jeugd toernooi. Kunstzaal „In 't Goede Uur". Nieuwe Kerksplein: Gedurende de maand fe bruari expositie van tekeningen en schil derijen van de Heemsteedse schilder H. van Tongeren. Dagelijks geopend van de neus gedrukt op de feiten en die feiten hadden niets van hun betekenis verloren voor onze maatschappijvorm, waarin de vrouw dan wel geëmancipeerd heet, maar stukinopdhetrscherml^kracht be£? kan I HILVERSUM I. 402 m 7 00-24.00 KRO. dan wel de verdienste zijn van Ibsen, het KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek, was het ook van regisseur en acteurs. Zij 7-30 Voor de 3®u§d- 7.45 Morgengebed en speelden even integer als Lammertse de overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte gram- .voorstelling had opgezet, zij drukten met mofoonmuziek 8.50 Voor de vrouw. 10.00 een verfijnde mimiek uit wat zich inner- Voor de kleuters. 10.15 Concertgebouwor- kest en solist (gram.). 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Franse chansons. 12.00 Middag klok-noodklok. 12.04 Promenade-orkest en zangsolisten. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nws. 13.15 Platennieuws. 13.25 Vrouwenkoor, venheid die aan het ostinate ritme een on- 113.50 Voor de jeugd. 14.10 Franse les. 14-30 vermijdelijke kracht geeft. Ook een veel- Voor de jeugd. 15.30 Koninklijke luch vuldig „naslaan" van de rechterhand ten machtkapel. 16.00 Lichte grammofoonmu- opzichte van de linker doet. al past Sme- ziek. 16.30 Muzikale miniaturen (gram.), terlin dit discreter toe dan een halve eeuw 17.00 Sportactualiteiten 17.10 Amateurs geleden gebruik was, irriterend aan. Zou programma. 17.30 Boekbespreking 17.40 zich hier toch een te beperkte omgang met Nieuwe klassieke grammofoonplaten met de muziek wreken, het feit dat de pianist commentaar. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Jazz zich vrijwel bepaalt tot het oeuvre van muziek. 18.50 U bent toch ook van de par- één enkele figuur uit het verleden? tij?, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualitei- ER IS EEN gemis aan structuur in deze ten. 19.25 Wie het weet mag het zeggen, voordracht, een niet (meer?) aanvoelen muzikale wedstrijd. 19.45 Lichtbaken, le- van de klassieke zuiverheid van lijn die zing. 19.55 Omroep orkest en solist. 20.50 Chopin's melodieën hun duurzaamheid Vragenbeantwoording. 21.00 Tierelantijnen geeft maar ook aan sommige van zijn gevarieerd programma. 22.00 Kopstukken, grotere werken kracht en allure verzekert, licht programma. 22.20 til?. 22.25 Boek- Het raffinement waarmee de componist bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden het intieme parlando van zijn Mazurka de zondag in. 23.00 Meesterwerken van de no. 17 (in a kl.t.) in steeds nieuwe fiori- religieuze muziek. 23.55-24.00 Nieuws, turen en ritmische varianten doet ver- HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 10.00 vluchtigen, behoeft niet de nadrukkelijk- VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. heid waarmee Smeterlin ieder detail ser- I 20.00-24.00 VARA. veert, tof "Heê-*tiele stuk als een soort VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymna- „cocktail-ketting" uit de meest verschil- stiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 lende half-etliö$téhen aaneengeregen wordt; Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. wel snoeperig, maar niet verrukkelijk. 8.35 Van de voorpagina, praatje. 8.40 Amu- niet echt edel. Een pianist die Chopin zo sementsmuziek. (gr.). 8.50 Wegwijs, tips ten tonele voert als een meester van de ge- voor trips en vakanties. 9.00 Ochtendgym- voelige smaak, ver-speelt zijn ziel; een nastiek voor de vrouw. 9.10 Kerkorgelcon- kleine vibratie in een grote verlatenheid Cert (gr.). 9.40 Harmonie-orkest. VPRO: was Chopin, en hij wordt onhoorbaar. jo.OO Samen thuis, praatje. 10.05 Morgen- Het is dikwijls de ondankbare taak van I wijding. VARA: 10.20 Theaterkoor en -or de recensent om spelbreker te zijn. Wie kest met zangsolisten (Herhaling van van deze avond genoten heeft, late. zich woensdagavond jl.) 10.50 Tentoonstellings- niet in zijn goede herinneringen schaden, agenda. 10.55 Vers van de pers. 11.20 Sport- Sas Bunge nieuws. 11.45 Licht ensemble. 12.15 De be iaarden en hun toekomst, lezing. 12.33 MUZIEKUITGEVER BERNSTEIN Hammondorgel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 OVERLEDEN. VARA-varia. 13.20 Vocaal-instrumentaal Louis Bernstein, president van de mu- ensemble: lichte muziek. 13.35 Tussen mens ziekuitgeverij Shapiro, Bernstein and Co., en nevelvlek, populair-wetenschappelijke Ine ir na een langdurig ziekbed in de lezing. 13.50 Licht instrumentaal kwintet, ouderdom van 83 jaar te New York over- 114.05 voor de jeugd. 14.40 Boekenwijsheid. 15.00 Wereldkampioenschap hardrijden op de schaats in Moskou. 15.05 Zijne Excellen tie, blijspel. 16.55 Wereldkampioenschap hardrijden op de schaats in Moskou. 17.00 Radio jazzclub. 17.30 Radioweekjournaal. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 We reldkampioenschap hardrijden op de schaats in Moskou. 18.30 Dansmuziek. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Bijbel se miniaturen, lezing. 19.45 Oude kamer muziek. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Specialiteitentheater, leden. Lijst van door de stadsbibliotheek aangeschafte gevarjeerd programma. 21.15 Oude en b°Romans- Innes De gedoemde oase; Lenz, Het nieuwe dansen. 21.50 Socialistisch commen- lichtschip; de Maupassant, Boulevard en cam- taar, praatje. 22.05 Man in de Stad, caba- pagne; Roe, Ik aanvaard het leven niet; Sand, ret-fantasie. 22.30 Nieuws. 22.40 Het schil- ?angsLinHaup— ^NafufcTrlftoX^ derij, hoorspel. 23 05 Zigeunerorkest met Quint-' Humo Trunkfner Sommer; Dayan. New zangsoliste. 23.35 Lichte grammofoonmu- face in the mirror: Heard, A taste for honey; zjek 23.55-24.00 NieUWS. Lanham, Murder on my street; Waugh Vile bo- t»|>tjSSEL 324 m Simen^n^Maigre^aux5 Assfs^T^Daninos^ Vacant 12.00 N,Lws. 12.03 Lichte grammofoon- ces a toil prix: Billy, L'allegretto de la septième. muzjek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amuse- Ontwikkelingfboeken: Snethlage Kant; Fl^- I entsmuziek 13 0q NieUWS. 13.15 VOOr de ^and Bevofkingset^losièj^ValkhoH^'De nieuwe I jeugd. 14.00 Filmkroniek. 14.30 De acade- pachtwet; Rombouts, Historische pedagogiek; mie der discofielen. 15.30 Amusementspro- Bladergroen Bakvis en b^sem; Nieuwenburg, gramma met tips v00r trips. 16.00 Theater tersf6Looman Op1Sie^chTats'; Ëerkset ffie kromek. 16.20 Lichte muziek. 16.45 Repor- der schaakopeningen dl. 3, Gesloten spelen 3; tage over Vlaanderen. 17.00 NieUWS. 17.15 Moncrieff-Scott, Edwardian motor cars; Vijze- £)agklar)per en liturgisch bericht. 17.20 Li- Over deV brursaggeesprokeen; Me^r" turgische gezangen 17 30 Psalmen 17.45 majesteit de kat; Deutsche Lyrik auf der ande- Engelse les (herhaling). 18.00 Kerkorgel- ren Seite, Gedmhte aus Ost- und Mitteldeutsch- recital 18.30 Voor de soldaten. 19.00 NieUWS land; Maas, Frangois Villon, rover, moordenaar PnrnTr,Pr,tpar ,,;t Amerika 19 40 Muziek en dichter- van Leeuwen, Nieuwe romanciers en commentaar Uit AmeriKd. ia.<tu iviuzieis. uit Nederland en Vlaanderen; Sagan, Kasteel in uit Tirool. 20.00 Cabaret. 21.00 Promena- Zweden; Zes over jazz, kaleidoscoop van een de-Concert. 22.00 Nws. 22.15 OperettemU- maert nReïïsechauerdeDl gSe^denls "ian^Japlm ziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Amusementsmu- Catalogue raisonn'é var, de werken van Pieter ziek. 23.30 Dansmuziek (gr.). 23.55-24.00 Jansz. Saenredam. Nieuws. VOOR VRIJDAG 10-22 uur: dagelijks klassiek grammo- foonplatenconcert van 21-22 uur. Stadsschouwburg. In de gangen van het gebouw is een expositie ingericht. Ge- NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. durende de maand februari wordt werk KRO: 20.20 Woord en beeld. NTS: 20.30 tentoongesteld van de schilder Jos de Eurovisie: Filmoverzicht van de belang- Ridder. rijkste gedeelten uit de wedstrijden van Bisschoppelijk Museum Jansstraat: Oude vandaag om het wereldkampioenschap religieuze kunst, schilderijen, middel- skiën te Chamonix. KRO: 20.45 Brandpunt maandag van 10-12.30 en van 13.30-17 een maandelijkse TV-kron. 21.25 Rhytmus uur; op zon- en feestdagen van 14—17 u. jn Bildern, gevar. progr. (Prod, van de Frans Halsmuseum: Permanente tentoon-1 gender Freies Berlin). 22.05-22.40 Avond stelling van werken uit de Haarlemse college Nederlands. school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 10-17 uur; zon- I VOOR ZATERDAG Teylermuseum'spaarne 16: Tentoonstelling I NTS: 13.45 Eurovisie: Rechtstreekse re- uit eigen bezit. Schilderijen 19de en 20- portage yan de wedstrijden om het we- ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Ita- reldkampioenschap skiën te Chamonix. liaanse en Franse school. Fossielen, his- 15 00 Wereldkampioenschappen schaatsra- torisch-natuurkundige instrumenten, 31- rijden in Mosk°u. £7^°' n „7°^- toons Fokker-orgel. Dagelijks geopend de kinderen. AVRO. 19.30 Documentaire behalve op maandag) van 11-15 uur. De film. NTS; 20.00 Journaal en weerover- eerste zondag van elke maand van 13-15 zicht. AVRO: 20.20 Kom er maar eens achter, quiz. 20.50 Sterreofome, gevarieerd eeuwse beeldhouwwerken. Het museum programma 21.35 Hou je aan ie ivoord, is geopend iedere werkdag, uitgezonderd I literair woordenspel. 22.20-22.45 TV-liim.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9