Vier IJmuidenaren leren geheel Nederland de visserij kennen Voorlichtingsbureau voeding doet werk al dertig jaar Hotel ROYAL "Brieven aan redactie I ie Sfeer en gezelligheid PRIVé VACANTIE! Diamanten jubileum in IJmuiden-West IJmondverenigingen vandaag en morgen Havenberichten ZATERDAG 17 FEBRUARI 1962 prima verkoopster aankomend verkoper allround verkoper leerling stoffeerder k assistent etaleur INTERIEURVERZORGING MARKTPLEIN Uitgevaren visserijvaartuigen IJMUIDEN - TELEFOON 7452 TWEE DINGEN - ÉÉN BEGRIP Voor uw recepties en partijen Al 30 jaar Reis- en Passagebur. JOH. VELLEKOOP BRUIDSBOEKETTEN P. v. d. BERG Wisseltrofee voor Hoogovens P.v.d.A.-kandidaten voor raad Beverwijk Dansen voor 10 x 10 GOUDA YMUIDEN ZWUNDRECHT In IJmuiden gevestigd KENNEMERLAAN 92 - TELEFOON 5072 Sonoor zoemt de motor van de lange wagen, die met snelle vaart over Nederlands grote wegen ijlt. De heer L. van der Leden houdt het stuur. Naast hem zit de heer Toornvliet te denken over de .vele dingen die hij straks weer wil ver tellen. Maar soms zitten er ook de heren Van Scherpenzeel en Schellinger in. „Als we het maar halen", zegt de heer Van der Leden, en hij geeft nog eens wat extra gas. „Drach ten", zegt een bordje. Even zoeken, dan rijdt de wagen voor bij „Het Wapen van Friesland". Beladen met tal van vreemd uitziende apparaten lopen de mannen de trap op. „Daar zijn ze", roepen vele stemmen door elkaar. Even laten de mannen hun speelkaarten zakken, even onderbreken de dames haar gesprekken, even weigert de breinaald dienst. Dan komt de voorzitter de mannen begroeten. De mannen kaarten verder, de breiwerkjes en gesprekken worden weer opgevat. Tot de voorzitter zegt: „Dames en heren, hier zijn nu de heren van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding te IJmuiden'. Hij kijkt op een papiertje en roept dan hun namen af. Het licht gaat uit, de mu ziek klinkt op en dan kijkt een hele zaal gespannen naar de bewogen beelden uit IJmuiden in de film „Vieren maar". De trawler vaart uit, maar als de vangst niet zo best is, kunnen enkele bejaarden het toch niet laten even het spelletje klaver jas af te maken. Als de film uit is, komen de vragen. Elke keer weer anders. i „Meneer, die kerels draaien zich een ongeluk, waarom gebruiken ze geen stuur- machine?" „wat was dat nu voor een ding, dat ze buitenboord lieten?" Vragen, nog eens vragen, maar de heer Toornvliet, een welbekende bij het Staatsvissershavenbe- drijf gepensioneerde IJmuidenaar, geeft op alles een antwoord dat tot de verbeel ding spreekt. Man in bad Dat geldt ook voor de film. Bejaarde dames raken in verwarring als in de film over het hospitaalkerkschip een man in bad te aanschouwen valt; dappere man nen roepen verschrikt: „Oei", als men ziet en hoort, hoeveel vullingen de tand arts van „De Hoop" per jaar wel moet verrichten (600). Toen een huishoudschool doel was van de visvoorlichters, hield de heer Van der Leden, die als operateur optreedt, bij de badscène maar even een hand voor de lens. De films en de voordrachten en vragen- beantwoordingen van de heer Toornvliet bljiken vooral in de smaak te vallen. Maar hij is veelal ook een belangrijk man in de pauzes. In Drachten kwamen be jaarde dames hem om advies vragen in belangrijke levensproblemen en zo gaat Advertentie Wegens uitbreiding van ons bedrijf vragen wij per maart - april voor de afdeling gordijnen en vitrages A* Wij bieden: prettig werk in een snelgroeiend bedrijf O verkorte werkweek O goed salaris O personeelskorting O opname in pensioenfonds winstdeling Liefst schriftelijke sollicitaties of na telefonische afspraak. Zaterdag 3 februari: m.t. Ariadne IJM 18, Allan Water IJM 34; m.l. Onderneming III SCH 117. Dinsdag 6 februari: m.t. Wiron IV IJM 209 Wiron II IJM 211, Sakina Martine KW 32, Emma Wilhelmina KW 135, Bellatrix KW 139, Soli Deo Gloria KW 152, Ada VL 7; m.l. Dolfijn IJM 55 Nelly Maria KW 70, Nelly KW 77, Toenadering KW 95, Robert William KW 123, De Vier Gezus ters KW 162, Onderneming II SCH 27, Martha Maria VL 199; M.k. Limanda KW 33, Tiny KW 34, Wilhelmina KW 46, Alnilam KW 90, Samen werking KW 146, Solea KW 180, Aleida KW 183. Woensdag 7 februari: m.t. Egmont IJM 99, Wil helmina Johanna KW 39, Petronella VL 131, Liesje en Rutger VL 153; m.l. Voorwaarts KW 140, Gezina Geertrui KW 176; m.k. Eben Haezer KW 194. Donderdag 8 februari: m.t. Jacoba Geslna IJM 36, Protinus IJM 154, Koraalbank KW 3, Willem VL 121; m.l. Willem Cornelis KW 16, De Vrouw Dirkje KW 104, Willy KW 154, Gijsbert Bastiaan KW 161; m.k. Sagitta WR 37. Vrijdag 9 februari: m.t. Golfstroom KW 4, Cor nêlis den Duik KW 144, Jan Senior VL 84. Zaterdag 10 februari: m.t. Haarlem IJM 9, Bea trice IJM 72. Cornelia Maria SCH 135, Ali SCH 210: m.l. Willy KW 141. Maandag 12 februari geen schepen vertrokken Dinsdag 13 februari: m.t. Julie Streiff IJM 25 naar Rotterdam om te demagnetiseren. Woensdag 14 februari: m.t. Thorina IJM 33 Rijnmond I KW 15, Antje KW 49, Albatros KW 87, Voorwaarts VL 142: m.l. Nestor KW 101. Donderdag 15 februari: tot 11 uur: m.t. Corne lis Vrolijk Fzn. SCH 171; m.l. Cornelis KW 24 Vertrouwen KW 166, Bertina VL 85; m.k. Zuider kruis IJM 7, Maartje Jacoba KW 137, Anna Ly dia KW 145, Fiducia KW 155, Anna Hendrika KW 174, Elly KW 187. het vaker. Duidelijk blijkt dan dat hij een broer is van de bekende dominee Toorn vliet, u weet wel, van Radio-Bloemendaal. Het werk van de vQorlichters wordt ge waardeerd. Dat blijkt niet alleen uit de kisten sigaren of de Deventer koek die ze wel eens krijgen, maar vooral uit het gro te enthousiasme dat tot uiting komt. Dodenrit Vrijwel iedere dag rijden de twee heren het land af. Er zijn maanden, waarin men meer dan vijftien plaatsen bezoekt. Soms twee op een dag. Zoals die keer toen men middags in Enschede en 's avonds in Tzummarum moest zijn. „Dat doen we nooit meer", zegt de heer Van der Leden, die 198 kilometer zijn gewoon angstig ge weest". Er is geen streek in Nederland, of het Voorlichtingsbureau voor de Voeding is er al wej eens geweest met zijn» films en voordrachten. Onlangs kwam men in An- nen, waar men een prachtige lagere school heeft gebouwd met kleuterlokalen, een gymlokaal en een recreatiezaal. De school is tevens dorpshuis, en men zal zich herinneren dat Prinses Irene er op bezoek is geweest. De voorlichters zijn er opgetreden voor de bejaarden en 's avonds voor de dorpsgemeenschap, waarvan de burgemeester voorzitter is. Reizen doen de heren Toornvliet en Van der Leden, en soms de heren Van Scher penzeel en Schellinger, genoeg. Wat denkt u van dit rijtje, dat de laatste maanden werd afgewerkt? Tzummarum, Olst. Hel- lendoorn, Wageningen, Vlaardingen, Haam stede, Zijpe, Deventer, De Lier, Grouw, Leeuwarden, Rhoon, Geervliet, Doetin- chem? Men treedt voor tal van verschillende groepen op: bejaarden, bestuurdersbon den, vishandelaren, landbouwhuishoud- scholen, vrouwenbonden, dorpsverenigin gen, personeelsverenigingen en scholen. In Rotterdam voor de leden van de Joodse bejaardensociëteit, in Doetinchem voor de Gelderse Tramwegen. In Laren en Wijk aan Zee werden sanatoria bezocht. Ome Dirk Talrijke vermakelijke voorvallen maakt men mee tijdens zo'n excursie. Zo moest de heer Toornvliet, toen hij in Meppel was, de groeten overbrengen aan ene Ome Dirk eft ene tante Klazien. De mooiste herinneringen Reeft de heer Toopnyliet. echter aan Dieren, waar een lid van de personeelsvereniging van de Gelderse Tramwegen hen meenam naar een luxe-hotel in de omgeving. Ze aten er koninklijk, en kregen later ook nog koe ken mee voor onderweg. Als ze er weer komen, dan zullen ze, volgens belofte, tar bot uit IJmuiden meenemen. Als de twee heren zo in de auto het land doortrekken, zijn ze erg zwijgzaam. Soms zegt de een: „Zeg eens wat" tot de ander, maar meestal hebben ze er geen van tweeën behoefte aan. Zeeuws kapje Al praat men soms na afloop nog wel eens geanimeerd na over bepaalde vragen die er zijn gesteld. Eens kwam de heer Toornvliet in Medemblik in een moeilijk parket. Hij trad daar op voor de plaatselijke bestuurdersbond en het viscollege „De vijf Koggen", en juist deze vissers legden hem het vuur na aan de schenen. Zij hielden vurige pleidooien voor de Waddenzeemos sel. „Dat van dat verwateren, dat alleen in Zeeland mogelijk zou zijn, is geklets", werd er gesteld. Als we ze hier in Me demblik een paar uur in de haven han gen, zijn ze goed. Het zijn gewoon Hollandse mossels met Zeeuws kapje Maar meestal zijn de vragen oppervlak kiger. Dan wil men nog wat weten over het vertoonde. En ondertussen nemen som mige bejaarden de kaarten weer op. Zo ging het in Drachten tenminste, naar we konden constateren. Maar hoe het verloop van de middag of de avond ook is, het applaus na afloop is steeds even warm. Want men waardeert de bescheiden wijze, waarop de heer Toornvliet zijn stof presenteert. Hij laat voornamelijk de films spreken, en voegt er sober commentaar aan toe. Wat voor de mensen vooral plezierig is: hij luis tert echt, als men wat vraagt. Dat zal wel de reden zijn, dat zovelen hem in de pauze ook voor andere dingen benaderen. Want als een mens een uur naar ie mand heeft geluisterd, dan wil hij zelf ook wel eens wat vertellen. Hij krijgt er bij de heer Toornvliet de kans voor, en dat maakt hem geliefd bij alle groe pen, waar hij zijn voorlichting komt ge ven. Terwijl de heer Van der Leden een nieuwe film inzet, kaarten de be jaarden in Drachten. De Anti-Revolutionaire Kiesvereniging „Nederland en Oranje" in IJmuiden-West zal volgende week woensdag het zestig jarig bestaan feestelijk vieren. Op aandrang van de bekende Velsense onderwijsman Pieter Vermeulen werd op 7 februari 1902 door de heren F. P. Vermeu len, F. Beenhakker, R. de Croes, R. de Groot S. Tijssen en enkele anderen deze kies vereniging in het Koning Willemhuis op gericht. Ze gaat haar jubileum vieren met een bijeenkomst in, het Hervormd Wijkgebouw in de Radarstraat. Dr. J. Schouten, vele jaren leider van de Anti- Revolutionaire Partij, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en van de Raad van State zal een feestrede houden over „Verleden, heden en toe komst". Van de oprichters is de heer F. C. Ver meulen, ereburger van Velsen, nog in leven. De heer D. Visser, oud-hoofd van de Mar- nix van St. Aldegondeschool zal een his torisch overzicht geven van de jubilerende vereniging die meer dan 200 leden telt en waarvan de heer P. Booster thans voor zitter is. De vereniging „Nederland en Oranje" staat nog midden in het politieke leven van Velsen en niettegenstaande de gevorderde leeftijd doet ze aan het poli tieke spel in de gemeente Velsen nog met jeugdig enthousiasme mee, de laatste jaren in bondgenootschap met de Christelijk Historische bij de verkiezingen voor de ge meenteraad. De feestvergadering wordt gehouden op woensdag 21 februari 's avonds om acht uur in de Radarstraat en ieder is hartelijk welkom. -• sr.- Advertentie (Verkort weergegeven) IJm. Crt.: Brieven aan de redactie (Verkort weergegeven) Vi:hal. Blijkens een aantal krantenbe richten en een ingezonden stuk aan uw redactie is mij gebleken dat er nogal mis verstanden zijn over de vijfdaagse werk week in de IJmuider Vishallen. Reeds in de loop van 1961 is door de visknechten de wens geuit om te komen tot een vijfdaagse werkweek. Deze wens is tijdig ter kennis gebracht van de geor ganiseerde vishandelaren, die wel princi pieel toestemden, maar niet tot een feite lijke overeenkomst met de georganiseerde visknechten wilden komen. Het is dus niet waar, dat hier sprake is van een plotseling opgekomen actie, maar van een zaak die reeds lang in be spreking was. Bovendien wisten de georganiseerde werknemers zich in hun besluit gesterkt door het grootste deel van hun werkgevers, dat ook verlangde naar een vijfdaagse werkweek. Is soms door een aantal werkgevers niet aan hun werknemers gesuggereerd dat alleen de visknechten het initiatief kon den nemen? Welnu, de visknechten hebben het ini tiatief genomen, en hoe. Zij bleven vanaf 3 februari op zaterdag thuis en zullen ook volgende zaterdagen thuis blijven. Er zou sprake zijn van een verkeerd beleid van de vakbonden. De vertegen woordigers hebben alleen gehandeld over eenkomstig de afspraken met hun leden. Bovendien hebben zij nog geprobeerd tegen hun beter weten in een brug te slaan tussen werkgevers en werkne mers door een voorstel te behandelen tot geleidelijke invoering van een vijfdaagse werkweek. Dat de vakbonden voor een andere groep een ander standpunt innemen is ook overeenkomstig de afspraken die ge- gemaakt zijn op de druk bezochte leden vergaderingen van visknechten en vis- lossers. Het een en ander houdt verband met de verschillende verplichtingen van de groepen. Overigens weten de aanvoerders van vis welke de gevolgen kunn n zijn van aanvoer op zaterdag en zij alleen zijn hier verantwoordelijk voor. Verder zullen de vakbonden steeds hun beleid blijven bëpalen overeenkomstig Advertentie GARAGE L. V. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT 100-JARIG BESTAAN. De Nederlandse studenten schaak- en bridgekampioen schappen worden dit jaar van 23 tot en met 29 april in Groningen gehouden. Dit ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van de Groninger schaak- en bridgever- eniging „Ludendo Studemus". De schaak kampioenschappen worden in de sociëteit „Mutua Fides" gehouden. De bridgers zul len elkaar in het paviljoen van het Stads park in Groningen ontmoeten. In de dertiger jaren begon het Neder landse visserijbedrijf met collectieve vis- propaganda. Een commissie ter bevorde ring van het visgebruik in Nederland werd toen door reders en handelaars in het le ven geroepen. Het Voorlichtingsbureau voor de Voeding kreeg in 1942 een afzon derlijke afdeling vis, schaal- en schelpdie- n. Dit bureau streeft naar het smeden van een nauwe band met de producenten. Eén van de dingen die men doet, is het land afreizen met films, die propaganda maken voor de visserij. Het programma heeft in de loop der tijden verschillende wijzigin gen ondergaan. Nu ziet het er als volgt uit: „Het schot is te boord", „Vieren maar" van Herman van der Horst, „De Hoop vaart uit", een film van prof. P. Korringa over mosselcul tuur, „De zee was niet meer" van Bert Haanstra, „Visverzorging aan boord", „Ge niet van wat de zee u biedt". Men ver koopt overal het receptenboek „Vis op uw dis", maar toch streeft men er naar over al zo weinig mogelijk regelrechte reclame te maken. Liever brengt men de mensen wat nader tot het visserijbedrijf. Nu werkt men met moderne geluidsfilms vaak in kleur, maar in het begin was dat anders. Toen had men een klein „zwar tje", een projector, die de hulp van een explicateur van node had. Deze praatte al les aan elkaar, en het is verbluffend, wat men toen presteerde. Bij de film over visrecepten heeft men een aardig psychologisch foefje toegepast. Daar ziet men pas heel laat de kooklera- res volledig in beeld. Een oud heertje zei eens bij een lezing: „Wat hebben jullie me lang laten wachten voor ik wist wat aan die handen zat". De manier waarop men bij het voorlichtingsbureau werkt, kan men kenschetsen als „Reclame met vilten pantoffels." De resutlaten zijn uitstekend. De belangstelling voor de ongeveer hon derd voorstellingen per seizoen is groot. Vroeger liet men per kilometer betalen, maar daar zat een gevaar in, omdat men nooit buiten een bepaalde kring kwam. Nu betaalt een vereniging die de films wil zien een vast bedrag. Het object kost natuur lijk geld. Maar doordag men de mensen 2Va uur bij een onderwerp bepaalt, kweekt men veel goodwill. De kosten per bereikte consument zijn feitelijk minium. Het Voorlichtingsbureau voor de Voe ding heeft momenteel twee voorlichters, die regelmatig met de heren Van d. Leden of Schellinger in de wagen op stap gaan: de heren Toornvliet en Van Scherpenzeel. van wie de eersten nu het leeuwendeel voor hun rekening nemen. Advertentie Hotelreserveringen, Spoor-, Vliegtuig- en Bootpassagebiljetten. Vreemd geld. KENNEMERLAAN 25 - IJMUIDEN - TELEFOON 8306 C. H. MOENSSTRAAT 13 - BEVERWIJK - TELEFOON 4029 Ook bij ons verkrijgbaar Reislectuur en Autokaarten. ZATERDAG 17 FEBRUARI Verenigingsgebouw, Dommelsingel, Oos terwij k, 20 u.: Kienavond A en O. Kennemer Theater, Zeestraat, Beverwijk, 20 u.Toneelavond „Havenkwartier". Bethelzaal, Radarstraat, IJmuiden, 20 u.: Verkenningen-avond „Xerion". Jeugdgebouw „De Schakel", Heemskerk, 20 u.: Kienavond met quiz en muziek ten bate van de actie 10 x 10. Concertgebouw, Haarlem, 20 u.: Feest avond buizengieterij. Zomerlust, Santpoort, 20 u.: Concert Soli Deo Gloria. Zaal Dam, Heemskerk, 20 u.: Feestavond „De Vredesduif". Hotel Borst, Baltkum, 20 u.: Feestavond CSV. Du Commerce, Marktplein, IJmuiden, 16—18 u.: Receptie VSV. ZONDAG 18 FEBRUARI Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 10.30 u.: Bijeenkomst Humanis tisch Verbond. Prof. dr. ir. J. P. Mazure spreekt over „Weerbare vrijheid". Planetenweg, IJmuiden, 13 u.: Suomi organiseert een cross-country. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, ÏJmuiden-oost, 20 u.: KZOS speelt „Van ander ras". MAANDAG 19 FEBRUARI Petrazaal, Spaarnestraat, IJmuiden, 20 uur: Filmavond Nederlandse Reisvereni- ging voor het Nut. De heer Van Lunteren vertoont de film „Van Grimsel tot Grosz Glockner". Brulboei, Kanaalstraat, IJmuiden-west, 19.30—21 u.: Openbare ruilbeurs. Wijkgebouw, Baanstraat 35, Beverwijk, 20 u.: Cursus „Eenvoudige ziekenver pleging voor Commissie voor Huishoude lijke en Gezinsvoorlichting. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Capri van Hull; Elbstrom, Sundsvall; Esina B Londen, bijlegger IJmuiden; Dorte Daniël' sen, Londen. Vrijdag vertrok uit IJmuiden: World Cavalier naar Hampton Roads. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). Advertentie ONZE SPECIALITEIT BLOEMENMAGAZIJN - KWEKERIJ KENNEMERLAAN 171 - TEL. 4663 de door hen te dragen verantwoordelijk heid en in overleg met hun leden, die per slot deze bonden vormen. Uit dien hoofde hebben zij gehandeld in de zaak van de vijfdaagse werkweek. De gezamenlijke georganiseerde vis knechten en vislossers handelen alleen in het belang van het visserijbedrijf. Als het bedrijf leegloopt, kan er niets meer verwerkt worden!!!!!. Door hun besluit is hun onbehagen ten opzichte van werknemers uit andere be drijfstakken weggenomen, die al eerder gelukkig waren met een „lang weekeind". Zij zijn er van overtuigd dat bij een beetje meer regulering van de aanvoer in vijf dagen zeker zoveel vis aangevoerd en verwerkt kan worden als voorheen. Hierdoor zouden ook de collega's losse knechten géén beroep meer hoeven te doen op de wachtgeld- en werkloosheids verzekering, zoals nu nog steeds het geval geweest. Hierbij teken ik nog aan, dat bij een klein beetje organisatie van aanvoer er ook geen zogenaamde visdagen verloren behoeven te gaan en de vissers die uit godsdienstige overwegingen des zondags thuis willen zijn, dat kunnen blijven doen. Al met al, meen ik dat er nu niet meer gekletst" moet worden rondom deze zaak, maar dat de betrokken partijen rond de tafel moeten gaan zitten en met elkaar overeenkomsten moeten maken ter effectuering van de vijfdaagse werkweek. Het heeft geen zin om elkaar in de haren te zitten: de visknechten, en straks ook de vislossers, zullen een vijfdaagse werk week hebben. De gezamenlijke werknemers in de hal len „kletsen" niet meer over deze zaak, maar willen alleen maar handelen, opdat hun bedrijf niet de dupe zal worden van de krapheid op de arbeidsmarkt. T°t nu toe konden zij alles lossen en verwerken en dat willen ze zo houden, maar dan in vijf dagen. Zij maken zich geen zorgen over de andere aanvoerhavens, want die zullen un voorbeeld volgen. COR VAN KUILENBURG Van Broekhuysenstraat 6, IJmuiden. In het schaftlokaal van de afdeling Hoogovens van de Koninklijke Nederland- sche Hoogovens en Staalfabrieken n.v. is vrijdagmiddag een feestelijke bijeenkomst gehouden. Gedurende deze samenkomst heeft de heer C. H. Vogelpoel sr. de wisseltrofee van de bedrijfsideeënbus uitgereikt aan de winnende afdeling, de afdeling Hoogovens. Ir. A. Singer nam de prijs in ontvangst. De wisseltrofee, een fraaie spiraal van mat-chroom en roestvrij staal, wordt aan het einde van ieder half jaar aan de be drijfsafdeling, waar de kwaliteit van de ingezonden goede ideeën gedurende die periode het hoogst is geweest, overhan digd. Bij de puntentoekenning wordt voor al rekening gehouden met de betoonde scherpzinnigheid van de inzenders alsmede met de doordachtheid en oorspronkelijk heid van de ideeën, die in de betreffende periode per afdeling werden ingezonden. In de vrijdagavond gehouden vergade ring van de federatie Beverwijk van de Partij van de Arbeid is de uitslag bekend gemaakt van de kandidaatstelling voor leden van de gemeenteraad: 1. W. Alberda, 2. E. Gerritse, 3. M. E. Schmohl-Heinis, 4. F. R. W. Kaebisch, 5. Th. Rentenaar, 6. H. J. Witteman, 7. M. F. Menist, 8. D. Joustra, 9. D. Jaape, 10. F. Hogervorst, 11. H. Kluft, 12. H. v. d. Wel, 13. J. Thuis, 14. L. Oldenburg, 15. A. Nunnink, 16. O. Zalm, 17. J. Negrijn. Beverwijk, 20 u.: Filmavond Smalfilmclub IJmond Dubbel-8. Café Sport, Beverwijk, 20 u.: Feestavond scheidsrechters. Terpsichore, Zeestraat, Beverwijk, 20 u. Avond historisch genootschap Midden Kennemerland. De heer H. Apo spreekt over „Van vuistklei tot kunstwerk". Openbare leeszaal, Plein 1945: 812 u IJmuiden-oost, 14.3017.30 en 1921.30 u, Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 1417 uur. R.K. leeszaal, Willemsbeekweg no. 96, IJmuiden-oost, 14.3017.30 en 1921 uur. Noorderkerk, Velsen-Noord, 20 u.: Ver gadering Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Velsen-Noord. Vergaderlokaal Abelenstraat, IJmuiden oost, 14 uur: Jaarvergadering Algemene Bond van Ouden van Dagen. Opgang, Beverwijk, 20 u.: Vergadering Nederlandse Christen Vrouwen Bond, afd deling Beverwijk. Spreker ds. B. van Ginkel. Advertentie Voor een 1e klas verzorgd kapsel I Dameskapsalon HAGEDOORN REGGESTRAAT 86 hoek Rijnstraat Telefoon 4546 Midden in de Rivierenbuurt Bushalte Scheldestraat De jeugdvereniging Xerion in IJmuiden organiseert vanavond in het kader van de anti-hongeractie 10 x 10 met medewerking van ondér andere het „North Sea Combo" uit Heemskerk. De dansmuziek zal stereo- fonisch worden weergegeven: een primeur voor IJmuiden. De dansavond begint om acht uur en wordt gehouden in het wijk gebouw van de Nederlands hervormde kerk, Radarstraat 3, IJmuiden. Advertentie 'éSerié êfu£ m prijs

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9