Voor Beverwijkse ploegen was het gisteren geen beste dag IN DE VISHAL EN OP ZEE Titan klaarde karwei voor neus van concurrentie Piet de Haas won cross van Suomi overtuigend Eechtrop en Strawberries deelden de punten v; IEDERE STAND KOLEN CONTANT Nederlagen voor Wijk aan Tee en Beverwijk; één punt voor DEM Druk weekeinde voor slepers Scheybeeck-zege op de valreep Havenberichten MAANDAG 19 FEBRUARI 1962 DERDE- EN VIERDEKLASSERS ADO-DEM CSV CAUSERIE VOOR TONEELAMATEURS Beverwijk Wijk aan Zee HOCKEY IN DE IJMOND Eindelijk hulp DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL Kapitein en stuurman van Telamon gestraft wegens stranding t In 3 A was het voor de Beverwijkse clubs geen beste dag: Wijk aan Zee leed eindelijk weer eens een nederlaag, Beverwijk verloor van HSV en DEM moest met ADO de eer delen, aldus een kostbaar punt verspelend. De Alkmaarse Boys deden het beter en voegden weer twee punten bij hun toch al hoge aantal. Meervogels verloor voor de zoveelste maal in successie (1—2) en met dezelfde cijfers won CSV van Always Forward. In 4 C zorgde Bloemendaal voor een verrassing door EHS een klinkende 14 nederlaag toe te brengen. Het begint er al meer en meer op te lijken, dat de Alkmaarse Boys beslag op de bovenste plaats zullen leggen. Zelf be halen zij constant overwinningen gis teren, zij het met bescheiden cijfers (1—2), op SEW en de concurrenten laten nogal eens een steek vallen. Zo verspeelde DEM weer een kostbaar punt tegen ADO (1—1), zodat de achter stand van de blauwwitten met één wed strijd minder gespeeld thans zes punten bedraagt en die haal je niet zo gemakke lijk in. Wijk aan Zee zag zijn trotse ongeslagen record in 1962 door DTS gebroken. De badplaatsvoorhoede deed wederom haar plicht, maar de verdediging liet het dit maal zitten (35). Na in zes achtereenvolgende wedstrijden niet geslagen te zijn, moest Beverwijk voor de tweede maal in successie het hoofd bui gen: Met 1—2 won HSV, hetgeen ons van de thuisclub tegenviel. CSV hield met dezelfde cijfers, als waar mee Beverwijk verloor, het wisselvallig spelende Always Forward eronder (2—1). Meervogels werd door Egmondia weer wat vaster op de onderste plaats gedrukt, óók al met 12. Wijk aan Zee 14 13 CSV 14 12 ADO 13 11 Egmondia 13 11 SEW 14 10 Meervogels 12 7 In 3 A is de stand: Alkm. Boys 14 23 DEM 13 17 DTS 13 17 HSV 15 15 Alw. Forward 13 13 Beverwijk 14 13 In 4 C was de wedstrijd ETOKinheim uitgesteld, maar toch kwamen de Kinhei' mers nog weer wat meer in de verdruk king, doordat Renova tegen THB gelijk speelde (00). Voor de verrassing van de dag zorgde Bloemendaal door koploper EHS een zware nederlaag (1—4) toe te brengen. De Bloemendalers bezetten weliswaar nu nog niet de bovenste plaats, maar relatief staan zij er toch beter voor dan de EHS'ers, zoals uit de volgende stand blijkt: Hoofdd. Boys* 14 12 13 11 15 11 14 7 14 3 THB Lijnden Renova Kinheim een fraai schot van repliek. Opnieuw ging DTS in de aanval en weer kon De Blok de bal uit zijn doel halen. Het laatste woord was toch aan Wijk aan Zee, want Snijders en v. d. Wel hadden beiden succes, maar bij deze 35 stand bleef het. ADO en DEM speelden een spannende wedstrijd. De Heemskerkers startten sterk in de aanval, maar veel meer dan een ge vaarlijk schot van Rozing kwam er niet uit. Na 20 minuten kwam DEM opzetten en Kleef schoot langs Burger (01). Aar denburg stopte kogels van Beentjes en Van Tunen. Na de hervatting gaf ADO weer de toon aan. Na bijna 20 minuten scoorde G. Been tjes zeer fraai door uit een ingooibal in zweefduik een trekbal op het Beverwijkse doel te geven. In de laatste minuut behaalde ADO bijna de zege, maar het schot van Weel ging net naast. De 10 voorsprong die Always Forward in de tweede helft tegen CSV had, was niet voldoende om de Castricummers op de knieën te brengen. Met nog 10 minuten te spelen kon CSV zich onder de Hoornse druk uitwerken en een slotoffenisef in zetten. Eerst liet Van Maarleveld de keeper van Always Forward vissen en kort voor het einde bezorgde Hoberg de Castricummers zelfs een 21 voorsprong. De eindstand gaf de verhouding niet weer, want het betere spel der bezoekers had een gelijke stand gerechtvaardigd. Aanvoer van maandag KW 90 11.100, KW 16 3.670, KW 95 De aanvoer" van vis in IJmuiden werd I f 7.700, KW 8 10.200, KW 114 5.880, vanmorgen verzorgd door 24 vaartuigen. KW 32 13.700, KW 77 8.040, KW 180 Zij losten 40 kisten schelvis, 144 wijting, f 11.200, KW 33 8.850, KW 146 14.200, 65 gul en kabeljauw, 90 koolvis, 320 ha- KW 64 9.700, KW 194 8.260, IJM 154 ring, 200 kleine kisten haring, 260 ma- 10.300, IJM 7 140. kreel, 1265 schol, 70 tarbot, 145 diversen, Voor dinsdag 40 kilogram heilbot, 500 stuks kabeljauw, Voor de dinsdagmarkt in IJmuiden is 28.500 kilogram tong. thuisstomend de Jacoba Gezina IJM 36 Prijzen van maandag met 690 kisten vis en 220 kleine kisten In guldens. Per kilogram: tarbot 4,80haring. 4,40, grote tong 4,404,10, grootmiddel tong I Scheveningen 3,60-3,80, kleinmiddel tong 4,104,30, tong in Scheveningen bedroeg de aanvoer I 4,404,70, tong II 4,604,80. vanmorgen 30 kisten schelvis, 180 wijting, Per 50 kilogram: grote gul 6360, mid- 70 gul en kabeljauw, 120 koolvis, 250 ha- del gul 5857, kleine gul 5652, grove I ring, 150 makreel, 600 schol en 10.000 kilo- schelvis 76, kleine schelvis II 60—45, ge- gram tong. stripte wijting 4531, dichte wijting 2621, op zee grote schol 4230, middel schol 4537, De schepen die geen zondag hielden zetschol 6248, schol I 6249, schol II hebben zondagmorgen de visserij hervat. 5847, schol III 47—41, bot 128, schar De vangsten waren goed. Er werd behoor- 4441, grote tarbot 210180, middel tarbot iyk wat makreel en haring gevangen 160130, kleine tarbot 12894, griet 104Bij de P-boeien zijn de schepen van- 80, schartong 4550, poon 4535, haring I morgen weer gaan vissen. Voor de kust is 3522, makreel 4025,40, koolvis I 4138, zondag niet gevist. koolvis II 4037. I Veel schepen zijn vanmorgen IJmuiden Per 125 kilogram: grote kabeljauw 152binnengekomen met door overkomend wa- 125, middel kabeljauw 118100, grote kool- I ter vernielde ruiten. De Ada VL 7 rappor- vis 126—104, middel koolvis 116100, leng teerde dat een overkomende golf de werk- 112115, witte koolvis 140138. boot overboord had geslagen, nadat deze Regels grote kabeljauw 15694, regels boot veel schade had aangericht op het kleine kabeljauw 9254. achterdek. Onder andere verbrijzelde zij de Besommingen van maandag I kisten met reddingsvlotten. Ariadne 7.350, KW 161 f 4.060, KW 139 15.600, KW 123 8.680, KW 152 10.000, NA HET BINNENSLEPEN van de brandende „Fountains Abbey" in IJmui den op donderdagavond hebben de Wijsmuller-sleepboten niet veel rust meer gehad. Vrijdagmiddag staken de slepers „Simson" en „Titan" al weer in zee toen de eerste noodmeldingen van schepen in het hevige stormweer met orkaankracht werden ontvangen. Vooral de hulpverlening door de „Titan" met kapitein A. Broek uit IJmuiden op de brug aan de Nederlandse kustvaarder „Tempo D" is er één van stug volharden, omdat de „Titan" in de orkaan bijna 150 mijl moest afleggen naar de positie van deze Delftzijlse kustvaarder, die op ongeveer 15 mijl ten noorden van het Duitse Waddeneiland Nordemey ronddreef met machine- schade en stuurdefect. De Duitse sleepboten Atlas en Danzig en de op Terschelling liggende Holland verlieten hun bergingsstations namelijk niet om de „Tempo D" te helpen. Toen de „Titan" Terschelling was gepasseerd en de radio-telegrafist van de „Titan" za terdagmiddag omstreeks 1 uur zijn assis tentie aan de kapitein van de kustvaar der aanbood, kwamen ook onmiddellijk de „Holland" en „Atlas" in de lucht. Zij ver zochten de Tempo D-kapitein om de eerst aankomende sleepboot te accepteren, na dat een faire race was gestreden. „Niets daarvan", zei de „Tempo D". „Ik heb al 24 uur om hulp geroepen en jullie zijn niet gekomen. De „Titan" is al geruime tijd helemaal uit IJmuiden naar mij on derweg; ik accepteer de „Titan". Jullie worden bedankt". Toen de „Titan" vrijdagmiddag om streeks vijf uur uit IJmuiden naar zee ging was de „Tempo D" nog niet in nood. Woensdag 21 februari wordt door Pater J. den Ouden de derde en laatste lezing gehouden over het amateurtoneel, welke serie werd georganiseerd door de Sociale Culturele Raad in Beverwijk. Het onder werp van deze avond is „Wij gaan spelen, maar hoe?". Deze causerie is eveneens be doeld voor alle leden van de diverse plaatselijke toneelverenigingen. Na de pauze zullen mevrouw Leny Opzeeland en I1 had de heer J. W. van der Mey, nog een frag- komstige Zeewijk heeft gehouden, ment spelen uit het laatste bedrijf van Jan voor haar nationale wedstrijd als ope- ^abricius' toneelspel „De rechte lijn". In n-nc, van het njeuWe atletiekseizoen niet regenstelling tot vorige berichten wordtis k van ge. deze avond met gegeven in gebouw „Cen- j-».™ 0.1,m,min van trum", maar in het K.S.A.-gebouw aan de renommeerde atleten, maar evenmin van Peperstraat. De Kennemerstaten Atletiekvereniging ..Suomi", die zondagmiddag de tiende cross-country in successie in de IJmui- deiise duinen en meer speciaal in de toe- EHS 15 24 Bl'daal 14 23 ETO 14 18 Onze Gezellen 15 17 St. Pancratius 14 14 twee strafpunten. De wedstrijd Beverwijk—HSV werd door de minst slecht spelende ploeg gewonnen. De He-ilooërs probeerden alles om de beide punten binnen te krijgen, gezien hun pre caire positie op de ranglijst. De Wijkers konden tegen het forse op treden van de HSV-defensie niet veel eer behalen. Kort voor rust ketste de bal tegen de voeten van de Beverwijkse spil Lorjé en rolde onhoudbaar langs doelman Raap. In de tweede helft kreeg Beverwijk zeer goede kansen om gelijk te komen, maar het zat de ploeg niet mee. Arenthals had een keer de Heiloose doelman al uit zijn doel gelokt, maar zijn schot ging net over de legger. HSV slaagde erin met man en macht en op sportieve wijze zijn krappe voor sprong te behouden. DTS was tegen Wijk aan Zee van meet af aan de sterkste ploeg. Binnen tien mi nuten was doelman De Blok al twee keer geslagen. Wijk aan Zee miste danig spil Scholten die nog niet kon spelen en was vervangen door Dirks. DTS verscheen steeds op de helft van Wijk aan Zee en voor rust werd het nog 03. In de tweede helft maakte Slikker er 04 van, maar toen diende Seijsener met het publiek te klagen. De zeer sterk af genomen wind woei zeer koud over het parcours, dat wegens de stadsuitbreiding van IJmuiden niet meer in „De Heeren- 1 duinen" kon worden uitgelegd, maar £y meer naar het westen, aan het einde van de Planetenweg. Van het parkoers van anderhalve kilometer liep het grootste deel over zwaar geaccidenteerd terrein met enige duinruggen, waardoor de te volgen weg voor de deelnemers zwaar der was dan in de voorgaande jaren. De „Titan" zette toen koers naar een po sitie tussen Scheveningen en IJmuiden, waar de 1820 ton metende Duitse „Bari" met machineschade ronddreef. De „Bari" wist het defect te verhelpen en kon de reis vervolgen. De windkracht was intus sen tot 11 en in de centrale Noordzee tot 12 toegenomen. Ook de „Simson" uit IJmui den was naar zee gegaan. Onder bevel van kapitein S. v.d. Zweep werd in noor delijke richting gevaren voor de Westduit- se kustvaarder „Zeus 2" die moeilijkhe den had. Later klaarde ook dit schip zich zelf. Toen enkele uren later bij de Wadden eilanden het ene schip na het ander in moeilijkheden kwam, zette de „Titan" koers in noordelijke richting. Omstreeks half tien kwam de 199 ton metende „Tem po D" in nood te verkeren die vrijdag avond. Het schip van de rederij H. Dij ken te Groningen dreef naar de kust met machineschade en vroeg dringend hulp. „Wij zijn in zeer slechte toestand en vra gen onmiddellijk hulp", zei de kapitein tot Nordeich radio. Die hulp bleef uit. De „Holland" van Doeksen, die op 85 mijl af stand was, ging niet naar buiten. De Duit se „Atlas" die op 35 mijl afstand in Bor- kum lag verscheen niet in zee. Ook de Duitse „Danzig" uit Cuxhaven koos geen zee om 55 mijl af te leggen. Duitse motor reddingboten -kwamen eveneens door on bekende omstandigheden niet in de rich ting van de „Tempo D". Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Hanna Henninga van Skieve; Hinde, Londen; Wahehe, Rotterdam; Baltic, Abö; Cieszyn, Stettin; Melis- iterk, Antwerpen; Aspirity, Londen. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Weltevreden van Rotterdam; Vechtstroom terug van Noord zee; Schieborg, Colchester; Henriette B., Par, klei voor Velsen; (om 7.15 werd de loodsdienst IJmuiden normaal hervat); Martha, Teignemouth Pirola, Hamburg; Jason, Porteshead; Greta Dan. Antwerpen; Breda, Rotterdam; Hecuba, Rotter dam; Rijnstroom, Londen; Roba, Rotterdam; Ka- rimun, eLixous: Julia Mary, Londen; Aino, Kot- ka cellulose voor Velsen; Bremsnes, Londen; Johan, Gefle; Wadai, Las Palmas; Blitar, Ant werpen; Luxor, Aden; Odile R., Londen; Silver- weir Rio de Janeiro; Tathybius, Hamburg; Oceaan, Hull; Grebbestroom, Huil; Corvus, Rot terdam; Pentland Firth, Barry; White Haven, Barry; Cawi, Kopenhagen, bijlegger; Sunnaas, Aruba; North King, Baton Rouge; Neth. Coast, Newcastle; Gouweborg, Dordrecht; Dinkelstroom, Portsmouth; Vechtborg, Colchester, ledig IJmui den; Vinga, terug uit zee, bijlegger; Morild, Lon den; Kalev, Rotterdam, ledig IJmuiden; Calicia, MelillaStentor, Rotterdam; John Holt, Las Pal mas; Zaanstroom, Swansea; Lady Sonia, Yar mouth, ledig IJmuiden; Beau, Antwerpen; Hee rengracht, Kotka. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Bovenkerk van Bremen; Manto, Aarhhus; Harrogate, Goole: Heriot, Grangemouth; Cuxhaven, Antwerpen; Unden, Uddevalla; Konny M„ Rotterdam; Leda, Uddevalla, hout voor Zaandam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Ardeas naar Kopenhagen; Nero, Le Havre; Neder-Ebro, Le Havre; Cyclops, Port Said; Aldersgate, Conakry, ledig van Hoogovens; Bittern, Liverpool; Volta River, Rotterdam; Pallas, Rotterdam; Socrates. Le Havre; Philetas, Rotterdam; Midas, Rotterdam; Inverfield, Hampton Roads, ledig van IJmuiden; Vechtstroom, Manchester; Atlas, Falkenberg Bolt, Arendal; Hontestroom, Hull; Eos, Napels Artemis, Fort de France; Amstelstroom, Londen Eemstroom, Leith; Waverstroom, Liverpool- Ayios Dimitris. Bremen. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Lingestroom naar Londen: Ariel, Helsinki; Yewdale, Liver pool; Ivoorkust, Antwerpen; Swift, Harlingen Peregrine, Harlingen; Rote, Stockholm; Axel, Brunsbiittel; Gesa Meinken, Oxelosund, walsma teriaal van IJmuiden; Vinga, Weymouth, kunst mest van IJmuiden; Konny M„ Rotterdam Rheinland, Rotterdam; Norro, Abö; Jean E., Londen; Beppie, Skieve; Timber, Uddevalla, walsmateriaal van IJmuiden; Esma B., Hamburg, bijlegger; Maasym N., Londen; Crescendo, Lon den: Arcturus, Rotterdam; Jane, Gothenburg, walsmateriaal; Helga Dehde, Kopenhagen; Zui derzee, Ipswich; Corano, Bilbao; Mendoza, Ant werpen; Katowice, Stettin; Kaptain Nielsen, Mai mö (zandzuiger); Helicon, Antwerpen; Fivelborg. Simrihamn, kunstmest van IJmuiden; Schelde stroom, Rotterdam; Agais, Hamburg, walsmate riaal van IJmuiden; Mutua Fides, stijfsel van Zaandam; Narwal, stijfsel van Zaandam; Frei- heit, Tybron. De in Beverwijk gespeelde promotie klassewedstrijd tussen Eechtrop en Straw berries is geëindigd in een gelijk spel 3-3. Daarmee kregen beide ploegen loon naar werken. Reeds kort na het begin van de wedstrijd gaf Frans Hamann Eechtrop de leiding, maar kort daarop maakte Han van Splunter voor het met twee invallers spe lende Strawberries gelijk. De gasten na men daarop de leiding door Simon Mey, waarna andermaal Frans Hamann voor de thuisclub scoorde. De eerste helft was voor Eechtrop, na de rust had Strawberries het beste van het spel. Beide teams misten kansen mede door het goede werk van de verdedigingen. Nadat de thuisclub nog het onheil van een strafbully tegen had kunnen afwenden, maakte Simon Mey uit een korte hoekslag gelijk. Promotieklasser Scheybeeck won op eigen terrein in een spannende en voor de rust op technisch hoog peil staande wed strijd met 1-0 van Pinokè. Tegenover het veldoverwicht van de thuisclub stelden de gasten slechts enige gevaarlijke uitvallen. In deze zeer spannende wedstrijd werd de overwinning pas vijf minuten voor tijd geforceerd, toen Ton Groen een voorzet van Jan Feijen op de stick kreeg en met een inschoot. De reserves van Strawberries en Eech trop ontmoetten elkaar op het veld aan de Driehuizerkerkweg. De thuisclub won met 2-0 met een doelpunt voor en na de rust, ingeschoten door Hans van Eldik en Hans Fraterman. Eechtrop stelde teleur. Het kampioenschap van de vierde klas se D werd zondag behaald door Saxenbur gers uit Haarlem, dat met 21 punten uit 11 wedstrijden niet meer is in te halen. Saxenburgers verwierf het kampioenschap na op eigen terrein met 3-1 te hebben ge wonnen van het door ziekte en militaire dienst met zes invallers spelende Schey beeck II. De ruststand was 1-1. De thuis club opende de score waarna Jan Vrugt voor Scheybeeck gelijk maakte. Pas in de laatste tien minuten van de wedstrijd kon de thuisclub deze zege veilig stellen en het kampioenschap (en automatische promotie naar de derde klasse!) gaan vieren. In deze afdeling won Hermes in Den Helder met 2-1 van Eechtrop III. In de afdeling E won Strawberries IV met 2-1 van Kraaien IV. De rust gaf een blanke stand aan. Voor Strawberries wer den de doelpunten gemaakt door Jaap Schols en Gé Bleeker. terstand van 3-0 kon mej. Tiny Hendriks I Dit hebben de bekende cross-atleten, de eer van Scheybeeck met een tegenpunt die uit alle delen van het land kwamen, redden. In dezelfde afdeling zegevierde wel zeer duidelijk ervaren, want onder Strawberries II met 2-0 over HBS II. Het de getipte kanshebbers als de winnaar van goede werk van mej. Hoegen in hef dpel I vorig jaar, Jan W Keesom van A.V. 1923, van HBS voorkwam dat Strawberries met Joop Evers van Celebes en Ben Gilling grotere cijfers zegevierde. De doelpunten van Olympus, bleek de winnaar juist niet kwamen pas in de tweede helft tot stand, te verkeren. Zij kwamen van de stick van mej. Anneke Dit werd de in het westen vrüwel on- MacDaniël. bekende Piet de Haas van Holland (Lei den), die aanvankelijk aan de in Breda De vierde klasse wedstrijd Eechtrop IIte houden cross zou deelnemen. Strawberries III bracht de gasten uit Drie huis behalve de zege van 0-1 tevens de ze- De jjaas hield alle andere cracks ver kerheid van een automatische promotie achter zich. Met niet minder dan één mi- naar de derde klasse. Strawberries heeft nuu^ en veertig seconden (biioa 400 me- nog een punt nodig om afdelingskampioen ter^ voorsprong op zijn concurrenten te worden, maar ook al wordt op de twee- finishte hij gevolgd door de evenzeer de plaats geëindigd dan is de promotie al gterk verrassende B-klasser Van der He den van Minerva (Rotterdam). Biina twee volle minuten na De Haas lieten de grote favorieten Joop Evers (Celebes, Den Haag), winnaar van de Mulier-loop 1961 en Jan Keesom (AV '23, Amsterdam), winnaar van de SUOMI cross 1961, hun tijd afdrukken. verzekerd. Terriers uit Alkmaar is de naaste con current van Strawberries. Voor dit team maakte mej. Clara van der Schuijt het enige doelpunt in de wedstrijd tegen Eech trop. Matige zege van Strawberries dames Tweede klasser Strawberries-dames heeft met maar 1-0 de thuiswedstrijd tegen de reserves van HDM gewonnen. j3e gasten trokken met zeven speelsters iti de ver dediging en 't was voor de thuisclub haast ondoenlijk daar doorheen te breken. Dit gelukte een keer, toen Margriet van de Ploeg de doelvrouwe van HDM kon om spelen, na een voorzet van Francis van Rij goed te hebben opgevangen. Zelfs de zeker 25 korte hoekslagen hadden daarvoor Strawberries niet aan een doelpunt kunnen helpen. In de tweede klasse C zegevierde Rand wijck met 3-0 over net bezoekende Eech trop. Eechtrop aanvaardde de reis naar Amsterdam met drie invalsters. De thuis club leidde bij rust met 1-0 en vergrootte de voorsprong eerst in het laatste kwar tier van de ontmoeting. Derde klasser Zandvoort zegevierde in het sportpark Duintjesveld in Zandvoort met 5-1 over Scheybeeck. Bij de rust leid de de thuisclub met 2-0. Pas bij een ach District competitie Scholieren Behalve in de hoofdbond werd in de dis- Suomi had de wedstrijden zeer aantrek- trictscompetitie Noordholland een eveneens kelijk gemaakt door het deelnemen van volledig programma afgewerkt. Bij de da- scholieren, die in twee klassen B en A mes eindigde de eerste klasse wedstrijd van start gingen voor respectievelijk 1000 tussen Eechtrop III en Hurley IV in een meter en 3000 meter. gelijk spel van 2-2. Scheybeeck II won met Onder deze jongens, waarbij in de A-. 8-0 van Kraaien III. Bij de rust bedroeg afdeling vijfenveertig deelnemers werden de voorsprong al 5-0. In het grote aantal „weggeschoten", was felle strijd. Hierin doelpunten hadden de dames Edith van 't ontpopte Hans Steenhorst zich als een Hoff en Margriet Versteeg het leeuwedeel. uitstekend loper. Hij won dan ook met Tweede klasser Strawberries won met de aanmerkelijk verschil. De uitslag werd ruime cijfers 7-0 van HBS VI. Alle voor- hier: hoedespeelsters hadden haar aandeel in de 1. Hans Steenhorst, gymnasium Pauli- zeven doelpunten. num, 3.48,6; 2. Henk van Tunen, r.k. U.L.O. De overige IJmond-elftallen waren min- B, 3.54,3; K. van Dijk, leerling werkplaats der gelukkig. Eechtrop IV verloor de thuis- H.O., 3.54,4; 4. P. Winkel, Pius X college, wedstrijd tegen Ever Swift IV met 0-3. 3.59,4; 5. D. de Snayer, papiervakschool, Scheybeeck IV' moest aan de St. Aagten- 4.00,2; 6. J. de Vogel, RHBS, 4.01,3. dijk met 2-3 de meerdere erkennen in de be- Nog heviger strijd ontwikkelden de zoeksters van HIC VII. Toch geen slecht scholieren A op de 3000 meter. Weinig resultaat voor de thuisclub want dit waren gaven zij elkaar toe, maar de kwekeling de eerste doelpunten die in deze competi- Van Heijst kon ook na de eerste ronde op tie van de sticks van speelsters van Schey- het zware terrein zijn eerste plaats be- beeck IV kwamen. Junior-invalster Loes houden. De uitslag werd: 1. D. van Heijst. Versteeg gaf de thuisclub de leiding en Da Costa-kweekschool, 13,17,5; 2. J. van maakte kort voor tijd eveneens het twee- Dongen, RHBS, 13.18,3; 3. J. de Vocht, de doelpunt voor haar club. De tegenpartij gymnasium Paulinum, 13.39,5; 4. Joh. maakte van een rommelige situatie ge- Daggers, Paulinum, 13.58,2; 5. en 6. A. bruik om drie keer te scoren. Boonstra en A. Egner, leerlingen werk- Bij de heren verdeelden eerste klassers plaats H.O., resp. 14.31,5 en 14.43,6. Eechtrop IV en Terriers II de punten door in Beverwijk 1-1 gelijk te spelen. Schey beeck IV behaalde in een aardige en pit- I tige wedstrijd een verdiende zege van 5-1 op Alliance VIII. STEWARDESS VAN „BALTIC" GEWOND Zaterdagmiddag heeft het Finse vracht schap „Baltic" een door een ongeval aan Junioren Op de 1000 meter voor junioren C bleef de winnaar nog onder de prestatie van de winnaar scholieren A. Weliswaar ont stond een felle sprint aan de finish, maar de DEM-junior P. Kropman zegevierde met 3.50,6; 2. L. J. Zuiderduin, Spartaan, boord gewonde stewardess in IJmuiden Lisse, 3.50,7; 3. Th. v. d. Voort, Spartaan, aan wal gezet. De gewonde is in het zieken- 3.56,7; 4. H. Harmers, Waterland, 3.57,4; huis opgenomen. 5. K. Moos, SUOMI, 4.16,2; 6. F. Meyer, Advertentie De Haas -mn „Holland" uit Leiden, •vinnaar in d" nationale cross van Suomi in IJmuiden. Spartaan, 4.47,2. Onder de B-junioren op 3000 meter had de Suomees Kees v. d. Oord lange tijd de leiding, maar hij moest deze op de laat ste 200 meter afstaan aan opnieuw een Spartaan-man, Meeuwissen, die een geweldig felle eindsprint inzette. Niette min een goede prestatie van de SUOMI- man. De uitslag werd: 1. A. Meeuwissen. Spartaan, 12.50,3; 2. K. v. d. Oord, SUOMI, 12.51,8; 3. H. Kuiper, Waterland, 13.59,3; 4. D. Clots, SUOMI, 14.14,6; 5. J. Braak, Waterland, 14.40,5. Voor een uitstekende wedstrijd zorgde de Spartaanman P. Beelen bij de A-junio ren over 4500 meter, die eerst met De Voogd van VIF na de eerste ronde pas seerde, deze spoedig achter zich liet en vervolgens op flinke afstand gevolgd werd door Brugman van Bataven. Na de tweede ronde lag Beelen al alleen op kop om de leiding niet meer af te staan. De volgorde werd hier: 1. P. Beelen, Spar taan, 18.10,6; 2. A. Brugman, Bataven, 19.24,8; 3. L. de Voogd, VIF, 19.29,4; 4. W. Westerveld, VIF, 19.32,6; 5. A. J. M. War merdam, Spartaan, 20.23,6; 6. L. Oosten dorp, Atletika, 21.20, 2; 7. G. Verhaar, Spartaan, 21.59, De grote strijd Over de zevenenhalve kilometer op het zware parcours bewoog zich precies om drie uur een lang en kleurig lint van A, B, C, en D-klassers, ruim vijftig in ge tal. die onder het nauwlettend oog van de heer J. Moerman, secretaris van de Natio nale Technische Commissie van de KNAU een moedige strijd leverden om de grote en kostbare „Kennemerhof'-wisselbeker geschonken door de familie Wim Koster, tot dat moment bezit van Keesom. Deze atleet, die opnieuw favoriet was had het heel moeilijk tegen de plotseling opgekomen outsiders, de A-klasser De Haas van Holland Leiden en de B-klasser Van der Heden van Minerva Rotterdam die samen na de eerste ronde passeerden. Keesom lag toen al in derde positie, welke tot en met de vierde ronde bleef gehandhaafd. Op dat ogenblik had De Haas al enige deelnemers gelapt, welk staaltje hij nog indrukwekkender maak te, door in de laatste ronde zulk een for midabele kracht te ontwikkelen in een zeer constante race in prima stijl, dat hij nog een flink aantal atleten onder de voet liep. Wel handhaafde v. d. Heden zijn tweede plaats en kon Joop Evers (Celebes) favo riet Keesom in de laatste meters nog net voorbij sprinten, maar de voorsprong van de Leidenaar, die met een hartelijk ap plau- voor zijn prima prestatie werd be loond, was bijna vierhonderd meter. Een voor alle ingewijden en deelnemers ver rassende prestatie, die zeker voor de jonge atleet een goede toekomst inhoudt. Keesom. wie was geraden wegens een juist genezen griep niet deel te nemen maar die desondanks vanuit Noord-Schar In de loop van de nacht werden de kre ten van de „Tempo D" steeds dringender. Toen zaterdagmorgen vroeg bleek, dat de Tempo D" nog steeds geen reddingboot of sleepboothulp had, zette de IJmuiden- Titan" koers naar de noodpositie. Voor de „Titan"-bemanning is het een zeer zwa re reis geweest. Ter hoogte van Terschel ling gekomen nam men radiocontact met de kapitein van de „Tempo D" op en de ze zeeman was zeer verheugd eindelijk een bevestigend antwoord op zijn hulpoproe pen te krijgen. Hij accepteerde onmiddel lijk de op basis Lloyd's Open Form, geen resultaat geen betaling, aangeboden assis tentie. Zijn reactie op de Duitse „Atlas" en Nederlandse „Holland" meteen daarna toen ook deze schepen onderweg wilden gaan nu de concurrentie in de buurt was, was menselijk: „Jullie wordt bedankt". De „Temo D", die dichter bij de Duit se kust kwam, kreeg intussen ook hulp van de 25.000 ton grote tanker „Majorian" die in de buurt bleef om eventueel men sen over te nemen. Zover kwam het ech ter niet. Juist op tijd arriveerde de „Ti tan" in de nacht van zaterdag op zondag en bracht de „Tempo D" vervolgens naar Delfzijl. Zondagmiddag omstreeks 1 uur liep het transport Delfzijl binnen. Lang lag de „Titan" daar niet binnen, want onmiddellijk werd weer koers gezet naar zee, omdat nog meer schepen in moeilijkheden verkeerden. Ter hoogte van lie de Sain bij Bretagne Frankrijk, kwam zaterdagnacht ook de Nederlandse kustvaarder „Inspecteur Mel- lema" van de rederij R. en K. G. van Bruggen te Groningen in moeilijkheden te verkeren. Dit schip had machineschade. N. V. Bureau Wijsmuller, die een van de voor haar bedrijf varende zeeslepers in de onmiddellijke nabijheid had, kon ook hier assistentie bieden. De 495 ton meten de kustvaarder is zondagavond op sleep touw genomen naar een Franse haven. Raad voor de Scheepvaart De Raad voor de Scheepvaart heeft de kapitein van de Telamon (2875 ton) voor drie weken de bevoegdheid ontnomen om als kapitein te varen. De stuurman werd voor een week de bevoegdheid ontzegd. De raad achtte beiden er schuldig aan dat op 2 oktober 1961 het schip op de Darien Jock aan de oostkust van Trini dad is gelopen. De stuurman heeft bij het uitrekenen van het bestek fouten ge maakt en had dit ter kennis van de ka pitein moeten brengen. Dit heeft hij niet gedaan omdat hij het druk had met werk zaamheden in het ruim. De kapitein had de stuurlieden moeten wijzen op het bij zondere belang van een zo nauwkeurig mogelijk bestek, meent de raad. Bij de bepaling van de straf nam de raad in aanmerking, dat de gezagvoer der ook van de kant van zijn maatschap pij vrij ernstige maatregelen heeft moe ten aanvaarden. woude de tocht naar IJmuiden gemaakt om sportief zijn beker te verdedigen, ein digde als vierde. De totaal uitslag van de senioren was: 1. P. de Haas, Holland, Leiden, 29.33,8 (A); 2. B. v. Heden, Minerva, 31.13,6 (B); 3. Joop Evers, Celebes, 31,26,2 (AV 4. J. W. Keesom, AV '23 (A) 31.27,4; 5. J. Mulder, Atletika (D) 31.33,6; 6. B. Giling, Olym pus (A) 31.48,6; 7. J. Majoor, Tempo (C) 32.08,4; 8. J. Wit, MFC (B); 9. G. v. d. Steenhoven, Pro Patria (C); 10. J. Faas, HAV, Haarlem. A-klasse: 1. P. de Haas, Holland, Lei den, 29.33,8; 2. J. Evers, Celebes, 31.26,2; 3. J. W. Keesom, AV '23, 31.27,4; 4. B. Giling, Olympus, 31.48,6; 5. J. Faas, HAV; 6. R. Mol, AAV, Amersfoort. B-klasse: 1. B. v. d. Heden, Minerva, 31.13,6; 2. J. Wit, MFC; 3. C. Meester, Olympus. C-klasse: 1. J. Majoor, Tempo; 2. G. v. d. Steenhoven, Pro Patra; 3. N. Kuilboer, Olympus; 4. H. Keizer, SUOMI; 5. A. v. d. Ber e, Lycurgus. D-klasse: 1. J. Mulder, Atletika, 31.33,6; 2. E. Beelen, 3. W. van Gerven, 4. H. Slob be, allen Spartaan; 5. H. Wagenaar, Zaan land.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5