koek Nieuwe i De Neöen Muzen N.R.U.-directeur Bomli na 30 radiojaren met pensioen Nederlands Dans Theater morgen in Haarlem Voor politieke partijen geen extra verkiezings zendtijd Aantal televisietoestellen blijft stijgen Mies Bouwman verlaat AVRO wmi rxm. DINSDAG 2 0 FEBRUARI 1962 De toneelgroep Centrum in het volgend seizoen Expositie Eduard Heymans in het Stedelijk Museum mmmmmrnmm rnmm Larousse veroordeeld tot een schadevergoeding Twee NCRV-medewerkers schrijven boze brief aan Kon. Wilhelminafonds Herinneringen aan de romantische radioperiode Kwartetspelers benoemd tot docenten te Tilburg Perry Como te duur voor ons land, Sinatra niet tandc Ornette Coleman rkwartet alleen in Amsterdam Première van „Don Gil" in Den Haag uitgesteld Europese Boekenweek De radio geeft woensdag T elevisieprogram ma Caro van Eyck moet enige tijd rust houden Morgen, woensdag 21 februari, geeft het Nederlands Dans Theater in de Stads schouwburg te Haar lem een voorstelling (aanvang 20.15 uur), waarvan het pro gramma twee pre- mirères voor Haar lem vermeldt, na melijk de balletten Thanatos en Eury- dice. Het ballet Tha natos choreogra fie Jaap Flier, muziek (slagwerk) Frans van der Kraan, decors en kostuums George Lampe dankt zijn ontstaan aan de sa menwerking van een drietal Haagse kifi- stenaars. Het ballet kwam. tot stand dank zij financiële steun van het Comité Zo- merpostzegels. Solis ten zijn: Willy de la Bye en Gérard Le- maitre. Hans van Ma nen artistiek lei der van het Neder- 'ands Dans Theater maakte in opdracht -an de Gemeente Amsterdam, het ballet Eurydice, op muziek van Géza Frid; de cors en kostuums zijn van Jean Paul Vroom. De rolverdeling is als volgt: Eurydice Willy de la Bye; Orpheus Jaap Flier; de souteneur Charles Czarney. Het programma vermeldt verder Legende choreografie Aart Verstegen, muziek van Claude Debussy. Voor de eerste maal zal Anne Hyde hierin in Haarlem solis tisch optreden. De pas de deux uit Don Quichotte choreografie Marius Petipa, muziek Leon Minkus wordt gedanst door Alexandra van Rhijn en Job San ders. De voorstelling wordt besloten met het jazzballet Klaar Af, choreografie Hans van Manen op muziek van Duke Ellington, waarin het gehele ensemble optreedt. De Toneelgroep Centrum is voor het seizoen 19621963 als volgt geformeerd. De artistieke leiding berust bij Egbert van Paridon directeurGuus Hermus en Walter Kous. Dramaturg is Hans Roduin. Het tableau de la troupe is als volgt. Dames: Bep Dekker, Karin Haage, Ann Hasekamp, Sara Heijblom, Nell Knoop, Ina van der Molen, Marie-José Nysten, Henny Orri, Simone Rooskens, Elly van Stekelenburg, Ellen de Thouars en Ria Vroemen. Heren: Peter Aryans, Hans Culeman, Jan Grefe. Gerard Hartkamp, Guus Hermus, Ben Hulsman, Jan Hund- ling, Leen Jongewaard, Theo Kling. Frans Kopers, Walter Kous, Luc Lutz, Egbert van Paridon en Piet Romer. Ook Cruys Voorbergh zal na de af wikkeling van een contract in het buiten land aan Centrum meewerken. Zoals ge meld zal de zakeli.ike leiding in handen zijn van Menso Carpentièr Alting. In het Stedelijk Museum te Amsterdam zal vrijdag, 23 februari, 's middags om 4 uur in het kader van de permanente tentoonstelling „De vijf generaties" een expositie worden geopend van werken van de Aerdenhoutse schilder Eduard Hey mans. De expositie duurt tot 26 maart. Advertentie Gérard Lemaitre en Willy de la Bye in „Thanatos". PARIJS (Reuter) Een rechtbank in Parijs heeft de uitgevers van de bekende Franse encyclopedie Larousse veroordeeld tot betaling van schadevergoeding van tienduizend nieuwe franc omdat de recht bank van mening is, dat de naam „Leon Karfunkenstein" voor Leon Blum, louter een uitvinding is van Blums politieke vij anden. Robert Blum, een zoon van de voormalige socialistische Franse eerste mi nister, had tegen de uitgeverij Larousse een eis tot schadevergoeding ingediend om dat in de Larousse-editie'van 1960 Leon Blum, Leon Karfunkenstein werd ge noemd. Blum is in 1950, in de ouderdom van 78 jaar, gestorven. „AAN DE BRONNEN VAN DE JAZZ". De instructieve piano-avond door Wil lem Andriessen, die verleden jaar voor de leden van de Heemsteedse Kunstkring de muziek van Chopin met een voordracht toelichtte, heeft destijds zulk een verheu gende belangstelling getrokken, dat het bestuur besloot opnieuw een dergelijke avond te organiseren. Ditmaal zullen Wil lem Hielkema (piano) en Leo Rommerts (zang), een instructieve muziekvoordracht houden over de onderwerpen „Aan de bronnen van de jazz" en „Van medicijn man tot musical". De zang van Leo Rom merts wordt hierbij telkens door Willem Hielkema ingeleid, waarbij deze tevens het ontstaan en de groei van deze speciale vorm van muziek, uitvoerig zal toelichten. Deze avond, die ook toegankelijk is voor niet-leden van de kunstkring, wordt woensdag 28 februari gehouden in het Minerva theater (grote zaal). Bij de verkiezingen voor de provinciale staten en de gemeenteraden zal geen ex tra zendtijd op radio en televisie worden gegeven aan de politieke partijen. Bij de ze verkiezingen is nooit extra zendtijd ge geven omdat gewestelijke en plaatselijke factoren daarbij een voorname rol spelen. Twee medewerkers van de NCRV, de heren Johan Bodegraven en Gerard Hoek, hebben een brief geschreven aan het be stuur van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding, naar aanleiding van het besluit van dit bestuur om gebruik te gaan maken van de zender „Veronica". Zij zeggen daarin onder meer, dat zij het dragen van het gouden ereteken van het fonds, dat zij ontvingen naar aanleiding van de door hen gevoerde radio-actie „Haak in" in 1952, nauwelijks meer als een eer beschouwen. „Met verbazing hebben wij er kennis van genomen dat u thans voor het bereiken van uw doeleinden is overgegaan tot het inschakelen van een onwettige piratenzen der, die het leven van hen die afhankelijk zijn van wettelijk geregelde radio-commu nicatie ter zee in gevaar brengt", zo schrij ven zij in hun brief. MET GRATIS CHOCOLADE Met ingang van 1 september zal het onlangs geformeerde Dekany-kwartet in zijn geheel zijn verbonden aan het Bra bants Conservatorium te Tilburg. De le den zullen worden belast met de oplei ding van leerlingen, het bevorderen van het ensemblespel en het aankweken van de belangstelling voor kamermuziek in bredere kring. Het Dekany-kwartet be staat uit de Hongaren Bela Dekany tweede concertmeester van het Philhar- monica-Orkest in Londen Ervin Schif- fer (altviool), György Schiffer (cello) en de Nederlander Jacques Hartog (2de viool). De drie laatsten zijn verbonden aan het Residentie-Orkest in Den Haag. Zij zullen deze verbintenissen beëindigen om zich na 1 september uitsluitend in dienst te stellen van het Brabants Conser vatorium. DE HEER BOMLI, sinds januari 1950 di recteur van de programmadienst van de Nederlandse Radio Unie, wordt op 27 fe bruari 65 jaar en dat brengt mee dat hij op 1 april met pensioen gaat. Afscheid dus van de hoorspelafdeling, de programma coördinatie, muziekbibliotheek, discotheek en van zijn vjjf orkesten. „Eli Bomli gaat tuinieren" zeggen ze bfó de N.R.U. Hjj laat veel achter, maar zijn herinneringen neemt hij mee. Zijn opvolger zit al sinds 1 oktober aan het bureau tegenover het zijne: de heer R. A. Th. Herckenrath, vroe ger plaatsvervangend hoofd van de afde ling muziek bij de N.C.R.V. IN GESPREK rakend met de heer Bom li vindt men hem snel bereid in de ar chieven van zijn geheugen te duiken om de herinneringen aan vroeger op te halen. Hij zal ruim dertig jaar bij de radio heb ben gewerkt als hij op 1 april afscheid neemt. In 1930 begon hij bij de V.A.R.A. „De tijd van de romantiek", zegt hij nu. Bij zijn komst kreeg deze omroep maar liefst 50 zenduren per week, voor de beste ding waarvan maar weinig geld beschik baar was. De volksmond legde de letters ..V.A.R.A." niet vóór niets uit als „Van Armoede Rammelt Alles". Hij begon als assistent-redacteur van de radiogids. Dat duurde enkele maanden. Toen werd hij benoemd tot chef van -de programma af deling. „In die tijd, toen nagenoeg alles door één man moest worden gedaan, probeer den wij al improviserend goede program ma's te maken", zegt hij. „"Het was een heerlijke tijd. Romantisch! Ieder nieuw idee was goud waard. Ik moest niet al leen de programma's samenstellen, maar ik hield me ook bezig met geldzaken. Iede re vrijdagavond maakte ik thuis mijn pro- grammaschetsen voor de hele week. Ik wist, dat ik héél zuinig met de geldmidde len moest omspringen. De armoede maak te ons inventief." HET WAS OOK op een van deze huise lijke avonden, dat hij voor de komende week nog een half uur moest vullen. Waar mee? Hij dacht er lang en kort over na; zonder resultaat. Totdat hem inviel, dat het voor de luisteraars leuk moest zijn zelf verzoekplaatjes te kunnen aanvragen. Daarmee was het programma „Men VraagtWij Draaien" geboren. Het zou jarenlang in de ether blijven. Na de eerste uitzending werden er zakkenvol aanvra gen de studio ingedragen. „Er waren er zoveel, dat wij de eerste twee jaar vol doende hadden." In die begintijd, toen de radio ook voor de luisteraar nog een nieuw tje was, waren de programma's langer dan tegenwoordig. Het kon gebeuren, dat een orkest op één avond twee uren achterel kaar speelde. „Tegenwoordig zouden de mensen de knop van hun radio omdraaien." WEER KOMT de heer Bomli terug op het weinige geld, dat hij in de jaren der tig voor zijn uitzending mocht uitgeven. „Het was een kwestie van passen en me ten, maar dan kwamen wij ook uit de bus met een bonte avond, die van 's avonds 7 tot 12 uur duurde en niet meer dan 400,- kostte. Daar moet je tegenwoordig maar eens om komen.Trouwens, de honoraria, die in die dagen werden betaald zijn nu onvoorstelbaar. Nederlandse top- Perry Como, de Amerikaanse zanger die in Nederland voornamelijk door zijn televisie-shows bekendheid heeft gekregen, zal tijdens zijn Europese tournee ons land overslaan. De heer Como vraagt voor een optreden van anderhalf uur een ho norarium van 160.000,- Dit zal, afgezien van bijkomende kosten, 'als orkestbege leiding reclame en belasting, bij een op treden in de grootste Nederlandse thea ters circa 2000 plaatsen neerkomen op gemiddeld 80— per plaats. Er is geen theaterdirecteur, die dat aandurft. Bij Como vergeleken is Frank Sinatra maar een bescheiden man: hij vraagt 100.000 voor een one man-show van 90 minuten. Een Amsterdams theaterbu reau is thans in onderhandeling, om Si natra één avond in juni in de hoofdstad te laten optreden. Brigitte Bardot behoort ook tot degenen, die voorstellingen heb ben aangeboden. Zij is bereid voor het Nederlandse publiek op te treden in een programmaatje van 25 minuten, waarvoor zij 28.000,— vraagt. „Niet interessant", menen de theaterondernemers; zij be paalt zich tot het zingen van een zeven tal liedjes en daar is zij niet beroemd door geworden. musici, die een recital kwamen geven, keerden met 20,- in hun zak naar huis. Soms hadden wij wel eens een uitschieter. Ik herinner mij, dat wij Chevalier voor het zingen van enkele chansons 5000,- be taalden". EEN ANDERE herinnering: „Alle pro gramma's werden rechtstreeks uitgezon den. Het maken van opnamen bestond niet. Eenmaal gemaakte fouten waren onherroe pelijk". De heer Bomli vindt het nu nog jammer, dat uitzendingen uit die dagen niet konden worden bewaard. „Zij zouden nu een grote historische waarde hebben gehad". Toch is hij ervan overtuigd, dat het niet lang zal duren voor de recht streekse uitzendingen terugkomen. „Zo denk ik er niet alleen over, maar heel wat radiomensen. Wij hebben liever een levende uitzending, waaraan enkele fout jes kleven, dan een dode uitzending vanaf plaat of band, die volmaakt is." HIJ HEEFT NOG plezier als hij eraan denkt hoe het bekende „Ome Keesje"-pro- gramma tot stand kwam. Willem van Cappellen was ook in die dagen al een drukbezet man en eigenlijk had hij niet genoeg tijd om de teksten te schrijven. 'De eerste jaren werd het programma op vrij dagavond uitgezonden, 's Middag^ kwam Van Cappellen hijgend de studio inrennen en begon aan een secretaresse zijn teksten te dicteren. Moest de uitzending beginnen, dan werd zijn dictaat in alle haast in steno opgenomen. Vaak gebeurde het, dat tij dens de uitzending de tekstblaadjes onder de deur van de studio werden doorgescho ven. En bleek de tekst niet lang genoeg. dan zag hoofdrolspeler Adolf Bouwmeester nog wel een oplossing en improviseerde voor de vuist weg een monoloog voor de resterende tijd. AANVANKELIJK was de heer Bomli voor onderwijzer opgeleid. Maar dit be roep gaf hem niet genoeg voldoening. Hij werkte een tijd op het kantoor van het N.V.V. en later bij het Internationale Ver bond van Vakverenigingen. Intussen nam hij vioollessen, zowel theoretisch als prak tisch. Hij was al enkele malen als solist voor de microfoon opgetreden, voordat hij definitief en uitsluitend radioman werd. Tot 1941 bleef hij bij de V.A.R.A. Het bericht, dat de omroepleiding in handen zou komen van de N.S.B., was voor hem aanleiding ontslag te nemen. Hij ging aan de .Vsijq,Universiteit Grieks, Latijn en Fi losofie studeren. Omdat hij het nodig had? Nqer omdat hij er plezier in had. Maar ook dit was hem maar korte tijd gegund. Eind 1942 kregen alle studenten van de Duitsers opdracht zich in Ommen te mel den. „Dat nooit" dacht hij en hij werd in Hilversum verkoper van antikwarische boeken. Dit duurde tot oktober 1944. Daar na werd hij door de Duitsers opgepakt en op transport gesteld naar Bramsche. NA DE OORLOG brak er voor de heer Bomli een dynamische tijd aan. Hij beland de in de chaotische toestand, waarin de oorlog het radiowezen had achtergelaten. Eerst werd het „Herrijzend Nederland", later „Radio Nederland". Weer een perio de van improviseren, totdat de boel „op poten" stond en in 1947 de N.R.U. werd opgericht, waar de heer Bomli aanvanke lijk hoofd werd van de afdeling muziek. Zo'n jaar of tien is „de baas", zoals hij door N.R.U.-mensen wordt genoemd, nu al directeur van de programmadienst. Na 1 april gaat hij een rustiger leven tege moet, niet meer in maar naast de radio. Advertentie Op 1 februari bedroeg het aantal aan gegeven televisietoestellen 1.075.010 tegen 1.039.858 op 1 .januari. Er waren op 1 fe bruari 2.581.626 geregistreerde radiotoestel len, tegen 2.586.656 op 1 januari. Het aan tal aansluitingen op de draadomroep be droeg op 1 februari 476.006 tegen 477.287 op 1 januari. Uitsluitend verkrijgbaar bij H.H. apothekers, drogisten, kappers en de speciaal branche Mies Bouwman heeft haar medewerking aan het AVRO-televisieprogramma, om louter particuliere redenen, zoals zij ons hedenmorgen desgevraagd mededeelde, opgezegd. De AVRO heeft de ontvangst van het schrijven, waarin mevrouw Timp- Bouwman hiervan mededeling doet, be vestigd, maar wilde evenmin als de quiz- miss de redenen onthullen en commentaar geven. Mies Bouwman zal de quiz „Kom er maar eens achter" nog driemaal op het scherm presenteren. Ook „Rendez Vous" zal volgens de normale plannen (nog twee afleveringen) worden afgewerkt. Mevrouw Timp wist ons te vertellen dat beide pro gramma's in 't nieuwe seizoen niet zullen terugkeren. Zoals bekend werkte mevrouw Timp incidenteel aan televisieprogramma's mee. Zij is niet in vaste dienst bij de AVRO. De Haagse jazzliefhebbers zullen de „ul tra"-moderne alt-saxofonist Ornette Cole man zaterdagavond 10 maart niet in de Kurzaal kunnen beluisteren. Hij zal na melijk alleen in een nachtconcert in het Amsterdamse Concertgebouw optreden Dit is het gevolg van het feit dat Ornette Coleman zijn gehele Euuropese tournee behalve het nachtconcert Te Amster dam heeft afgezegd. De Amsterdamse impressario Lou van Rees, die de Nederlandse concerten in het Kurhaus en het Concertgebouw van Colemans Italiaanse impresario had afge kocht, heeft het Ornette Coleman-kwartet tóch naar ons land gepraat. Het Kurhaus- concert kan niet doorgaan, omdat Cole man niet per dag, doch per concert ge contractueerd wenst te worden. In ver band met de hoogte van het verlangde honorarium durft de heer Van Rees een concert in de Kurzaal niet aan, te meer niet, omdat in Den Haag slechts zeer wei nig en in Amsterdam nu al 1500 toegangs kaarten zijn verkocht. Amsterdam krijgt dus een Europese jazzprimeur. Het Cole man-kwartet vliegt speciaal voor het Am sterdamse concert „even" op en neer. De transportkosten zijn ook voor rekening van Van Rees. Ornette Coleman, wiens muziek door de Amerikanen „the change of the century" is genoemd, is nog nimmer in Europa opgetreden. Myra Ward moet rust houden Myra Ward, wier gezondheidstoestand de laatste tijd veel te wensen overliet, moet op doktersadvies haar werkzaamheden tot een minimum beperken. Dit houdt in, dat zij slechts de reeds vastgestelde voorstellingen van „Victoria' en „Een mal meisje" kan spelen, maar dit seizoen geen nieuwe rol meer op zich mag nemen. Hierdoor moet de première van „t)on Gil" (Don Gil de las Calzas Verdes) van Tirso de Molina tot nader te bepalen datum worden uitgesteld. PEARL LANG GASTCHOREOGRAFE BIJ HET NATIONALE BALLET Uit New York is in ons land aangekomen de Amerikaanse choreografe Pearl Lang. Zij is door Het Nationale Ballet geëngageerd om gedurende zes weken lessen te geven en ook een nieuw ballet in te studeren namelijk „Shirah" of „Apasionada". Deze twee dramatische balletten zijn onlangs voor het eerst in New York uitgevoerd. Pearl Lang is meer dan tien jaar ver bonden geweest als pedagoge aan de Marta Graham Studio en doceert thans aan de Yale University en de Juillard School of Music. KRIJNA SCHUT IN „DER VOGELHaNDLER" De Zandvoortse sopraan Krijna Schut zal bii de Operettevereniging „Jan Over huis" de rol van de Kurfürstin vertolken in de operette „Der Vogelhandler" tijdens de opvoeringen die in begin april aan staande zullen plaats hebben. Voorts werkt zij mee aan een concert door „De Stem der Volks" te Santpoort op 21 maart, onder andere in Mozart „Krönungsmessq". Wellicht zal mevrouw Schut ook in „Der Zigeunerbaron" van Strauss optreden bij de Alkmaarse Operette- en Orkestvereni ging. Overzicht van het aantal televisietoe- Aan het Nieuwsblad voor de Boekhan del ontlenen wij het volgende bericht. Nadat enkele jaren geleden de voorzit ter van de 5e commissie uit de ICBA, de heer A. Lefebvre, gewezen had op de wen selijkheid een Boekenweek te houden in verschillende Europese landen en toen in 1961 bleek dat het Centre Européen de la Culture te Genève plannen maakte voor een Europa-Boekenweek, waarbij in eerste instantie de bibliotheken zouden worden ingeschakeld, is op initiatief van de CPNB in Frankfurt tijdens de Buchmesse een bijeenkomst belegd om de activiteiten te coördineren. In het gebouw van het Centre Européen de la Culture te Genève heeft een bespre king plaats gehad waarbij vertegenwoor- dibers van verschillende laden, en uiter aard ook van het Centre Européen de la Culture zelf, tijdens een vergadering van de 5e commissie van de ICBA hebben be raadslaagd over een Europese Boeken week. In principe werd tot zulk een Boeken week besloten voor het voorjaar '63,en wel van 30 maart tot 6 april (dat is dus samenvallend met de Nederlandse Boeken week), terwijl een werkcommissie werd samengesteld bestaande uit de heren: An- dré Lefebvre (ICBA), Hjalmar Pehrson (Centre Européen de la Culture), Dr. H. Wöckener (Börsenverein) en H. van der Horst (CPNB). Op korte termijn zullen de landelijke organisaties voorstellen ontvangen. Gilbert Bécaud. De Franse zanger Gilbert Bécaud zal op 29 april in het Con certgebouw te Amsterdam een one man show verzorgen. Het programma voor de pauze wordt gevuld door het (Duitse) or kest van Kurt Edelhagen. Het is nog niet bekend of Bécaud ook in andere plaatsen zal optreden. „Start X" In het Groninger Museum heeft de directeur, de heer W. Jos de Gruy- ter, de tentoonstelling „Start X" geopend. Deze expositie bevat schilderijen, teke ningen, grafiek en plastieken van jonge Nederlandse kunstenaars. Na Amersfoort en Almelo is deze tentoonstelling tot en met 18 maart in Groningen te zien. Shaws nieuwe alfabet. George Ber nard Shaw's „Androcles and the Lion" zal de komende herfst in Groot Brittannië verschijnen in een nieuw uit veertig let ters bestaand alfabet. Tijdens zijn leven heeft de Ierse toneelschrijver zich bezig gehouden met de vervolmaking van een nieuw Brits alfabet en toen hij stierf liet hij een legaat na dat een verder onderzoek op dit gebied mogelijk maakte. Via een prijsvraag voor deskundigen op het gebied van de fonetica kwam men tenslotte tot een uit veertig letters bestaand alfabet Shaw's toneelstuk zal in een goedkope uit gave worden verkocht; op de linkerblad zijden zal „Androcles and the Lion" in het normale alfabet gedrukt staan, met op de rechterbladzijdéh het stuk in het nieuwe alfabet. NRU-koor en -orkest. Het Omroeporkest en het Groot-Omroepkoor van de Neder landse Radio Unie zullen op 27 april te Hannover concerteren en van 6 tot en met 17 mei een concertreis maken door West- Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. Uit gevoerd zullen worden het Requiem van Verdi onder leiding van Henk Spruit en de 9e symphonie van Beethoven onder lei ding van Paul Decker. Als solisten werken mede de sopranen Agnes Giebel en Chris- tiane Sorell, de alt Wilhelmine Matthès, de tenoren Heinz Hoppe en Joseph Traxel en de bas Arnold van Mill. Tijdens de tour nee wordt geconcerteerd in Bazel, Bern, Bonn, La Chaux-de-Fonds, Heidelberg, München, Münster, Neurenberg, Salzburg en Stuttgart. De Rubens-veiling. Het Spaanse dag blad La Vanguardia heeft een intekenlijst geopend voor bijdragen waarmee het blad Rubens' portret van de Hertog van Lerma voor Spanje hoopt te behouden. Het por tret, één van de weinige belangrijke wer ken van Rubens die nog in particuliere handen zijn, zal op 4 mei in Madrid geveild worden door de Londense firma Sotheby's. Verwacht wordt dat het portret ten minste 650.000 dollar zal opbrengen. stellen per provincie: 1 jan. '59 1-jan. '61 1 jan. '62 Groningen 5.412 18.940 32.152 Friesland 6.422 18.495 26.966 Drente 2.282 9.376 16.363 Overijsel 11.595 37.826 54.944 Gelderland 29.850 69.153 94.443 Utrecht 28.483 55.143 69.597 Noordholland 104.193 193.958 238.930 Zd. Holland 131.183 245.794 303.760 Zeeland 4.723 12.854 18.087 Nrd Brabant 43.327 85.863 112.862 Limburg 23.566 54.046 71.754 Nederland 391.036 801.448 1.039.858 Overzicht van het aantal televisietoestel- len in een aantal steden: Amsterdam 51.834 93.212 111.730 Rotterdam 50.691 84.836 101.205 's-Gravenhage 30.627 59.919 73.985 Arnhem 5.441 11.135 13.860 Breda 4.356 8.317 11.113 Eindhoven 10.791 16.880 20.273 Emmen 409 2.024 3.892 Enschede 3.003 9.413 12.942 Groningen 2.780 8.675 13.394 Haarlem 9.448 17.150 21.032 Heerlen 2.576 5.994 7.723 Leeuwarden 2.081 5.819 7.951 Leiden 5.842 10.849 12.580 Nijmegen 5.729 11.956 14.525 Tilburg 4.346 8.989 11.694 Utrecht 15.155 27.083 33.018 Vlissingen 759 2.232 2.973 HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 7.10 Lichte grammofoonmuziek. 7.30 Ge wijde muziek. 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Amusementsmuziek (gram.). 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden 9.40 Voor de vrouw. 10.1„ Pianomuziek (gram.) 10.15 Morgendienst. 10.45 Samenzang. 11.15 Om- roep-orkest. 12.05 Lichte grammofoonmu ziek (gram.) 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Koorzang. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel actualitei ten. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-orkest. 13.45 Operamuziek (gram.) 14.10 Kamer muziek (gram.) 15.00 Jeugdconcert. 15.45 Programma over vrijetijdsbesteding. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Muziek voor de jeugd (gram.) 17.40 Beursberichten. 17.45 Musette- orkest en zangsolisten. 18.10 Vocaal en semble. 18.30 Het Spektrum, lezingen. 18.45 Operette-aria's (gram.) 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwartier. 19.30 Radio krant. 19.50 Koperorkest (gram.). 20.15 Radiofilharmonisch orkest en solist. 21.00 Nieuw-Guinea, land op de helling, repor tage-klankbeeld. 21.20 Promenade orkest en radiokoor. 21.50 Kanttekeningen bij de voorpagina. 22.00 Nederl. Hervormd kerk koor, kinderkoor en solisten. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platen- nieuws. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.000-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmu ziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Wat eten wij vandaag?, kookpraatje. 9.15 Moderne orkestmuziek (gram.). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Specialiteitentheater, geva rieerd programma (herh.). 12.10 Instrumen taal kwartet. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platte land, praatje. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Zigeunerorkest met zangsoliste. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Cello-recital. 14.10 Radio Filharmonisch orkest en solist. 15.U0 Consumentenbescherming in België, le zing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Lichte muziek. 17.30 Hammondorgelspel. 17.50 Re geringsuitzending: Plaats en functie van het Koninklijk Instituut voor de Tropen. H. Offerhaus, algemeen secretaris spreekt over de adviserende taak ten aanzien van internationale projekten. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Actualiteiten. 18 30 Dansorkest en zangsolisten. 19.00 Voor ae kinderen.19.10 VARA-Varia en lichte gram mofoonmuziek. 19.20 Een woord voor goe de verstaanders, lezing. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muziek. 20.35 Zestig jaar levens ervaring, lezing. 20.50 Lichte grammofoon muziek. 21 05 Een rustig huis, hoorspel. 21.55 Het puik van zoete kelen, muzika le lezing. 22.30 Nieuws. 22.40 Hart op de tong, actuele problemen. 22 55 Vioolreci tal. 23.20 Jazzkroniek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m: 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoonmu ziek. 12.30 Weei'bericht. 12.35 Lichte mu ziek (gr.). 12.50 Beursberichten. 13.10 Nieuws. 13.15 Pianorecital. 13.40 Kamer muziek (gr.). 14.00 Schoolradio. 15.00 Ge varieerde grammofoonmuziek. 16.00 Beurs berichten. 16.06 Engelse les. 16.21 Lichte grammofoonmuziek. 16.30 Vlaamse kamer muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Kamermuziek. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Grammofoon muziek. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 Voor de soldaten. 18.50 Sportkroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Klankbeeld over 't missieleven. 20.15 Ver zoekprogramma. 21.30 De zeven kunsten. 21.45 Lichte muziek (gr.). 22.00 Nieuws. 22.15 Pianospel 22.25 Volksmuziek uit Schotland en Joegoslavië. 22.55 Nieuws. 23.00-23.15 Voor de zeelieden. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Politieke le zing V.V.D. VARA: 20.30 Achter het nieuws. 20.45 Schroot, programma over de zaak Worms. 21.10 Geryaise, film naar de wereldberoemde roman De Kroeg van Emile Zola. VOOR WOENSDAG KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35 Internationaal jeugdjournaal. Kerken: 17.45-18.05 Jeugdprogramma over de Bij bel. NTS: 20.00 Journaal en weerover- zicht. VAR 20.20 Achter het nieuws. 20.35 Ontmoeting, TV-politiefilm. 21.00 Ons onderwijs. NTS: 21.50 Interland goochelen, wedstrijd tussen Engelse en Nederlandse goochelaars. VARA: 22.35 Sport. De actrice Caro van Eyck moet enige tjjd rust houden. In verband daarmee heeft de toneelgroep Theater de v"«—t«"(ngen van „Brieven van een c, schoven naar later datum. i

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4