Volgend seizoen zijn we er Dawn Fraser weer in training |Koersen Hilversum KNYB-bestuur richt zich tot de clubs uit tweede divisie YYV-ers blijven Nieuw type Trainingsploeg is sterk gewijzigd Rapidity steeds verder van de onderste plaats AG 21 FEBRUARI 1962 19 Voetbal Nederland-Egypte op 22 maart in Den Haag Ujpest in halve finale van bekerwinnaars De Engelse league Feijenoord-Banik Ostrava 8 maart in Rotterdam Joegoslavië niet naar Colorado Springs De materpoloeompetitie Zwaargewicht in ploeg van Cambridge r "V De tafeltenniscompetitie „I'll see you in Waterloo", echode het door de intercontinentale vertrek hal van Schiphol. Het zijn geen woor den uit een song, wel de laatste die Pat Adair op Nederlandse hodem hoorde van zijn ijshocket/collega's Joe Richard, Jerome McGuire en Gary („Maxie Millman. „Maxie" wilde nog veel meer zeggen tegen zijn coach, maar onge duldige K.L.M.-mensen duwden hem door de duhhele deur, waarachter een btis wachtte om de passagiers naar het vliegtuig voor Montreal te brengen. Record Toekomst Eersteklassers Ervaring Nationaal Jan Dassen i 3888888888 Het KNVB-bestuur heeft een brief tot de tweede divisieclubs gericht, waarin een geruststellend woord wordt gesproken ten aanzien van de teruggang naar het ama teurvoetbal van de vijf clubs, die aan het eind van dit seizoen de laagste plaatsen in de tweede divisie bezetten. „Het is ons bekend, dat er bij de laagst- geklasseerde clubs ongerustheid heerst ten aanzien van de teruggang naar het ama teur voetbal. Hoewel geen garantie met betrekking tot de plaatsing kan worden gedaan, aangezien deze afhankelijk is van de districten, waarin de clubs die tot het amateurvoetbal moeten terugkeren, afkom stig zijn, kan toch een geruststellend woord worden gesproken, daar het zeker niet het plan is de clubs zonder meer in de derde en vierde klasse in te delen. Het ligt in de bedoeling de clubs in een zo hoog moge lijke klasse onder te brengen", zo staat er in deze brief te lezen. Het KNVB-bestuur wijst er voorts op, dat in de eerste klasse van de districten west I en Zuid II elk nog één plaats be schikbaar is en dat in West II en Noord de tweede klasse nog met één club kan worden uitgebreid. Er wordt verder de nadruk op gelegd dat mogelijke fusies niet uitsluiten dat minder dan vijf clubs naar het amateurvoetbal zullen behoeven terug te keren. De mededelingen van het bondsbestuur zijn echter niet zo geruststellend als op het eerste gezicht lijkt. Immers, het is lang niet zeker dat de vier beschikbare plaat sen in de eerste en tweede klassen inder daad 't volgende seizoen door ex-profclubs zullen worden bezet. Dit zou, in principe althans, alleen het geval zijn als de ver enigingen, die de vijf laagste plaatsen van de tweede divisie bezetten, inderdaad van de betrokken districten deel uitmaken of daarin zonder moeite zullen kunnen wor den ingedeeld. Dit laatste is nu, mede ge zien de huidige stand in de laagste divisie van het betaalde voetbal, wel zeer de vraag. Het bestuur van de Venlose ere-divisie- club VVV heeft ons dinsdag bericht, dat de publikatie in een landelijk dagblad, waarin gezegd werd dat een drietal spe lers, nl. De Meulenmeester, Schatorje en Sleven, voornemens is de Venlose club te verlaten, op onwaarheid berust. Althans in zoverre, dat het VVV-bestuur officieel noch onofficieel daarvan iets be kend is. Ook heeft geen enkele speler zich in die geest uitgelaten of een wens ken baar gemaakt. Het VVV-bestuur verklaar de overigens geen enkele speler iets in de weg te zullen leggen, wanneer hij denkt elders zijn voetbalcarrière beter te kun nen opbouwen. Tegenover het VVV-bestuur hebben de drie genoemden overigens ontkend, dat zij besloten hebben de Venlose vereniging te verlaten. Daartoe zouden zelfs in het geheel geen plannen bestaan. Dat er af en toe door bestuursleden van een voetbal club gepolst wordt over spelers ontkende men niet bij VVV, doch nu voetballen op slot van zaken een bedrijf is geworden aldus de heer G. Smeets, penningmeester van VVV, is het nu eenmaal mogelijk om alle contractspelers van VVV op te kopen maar dan moet er toch wel zo veel geld betaald worden, volgens de heer Smeets dat er een geheel nieuwe VVV-ploeg kan worden aangekocht en samengesteld. Op Egyptisch verzoek is de returnwed strijd tussen Nederland en Egypte, tel lend voor de eerste ronde van het toernooi om het internationale militaire voetbal kampioenschap, verplaatst van 28 februa ri naar donderdag 22 maart. De ontmoe- ting zal in de namiddag op Houtrust Den Haag worden gespeeld. De tweede wedstrijd tussen Luxemburg en Nederland voor de eerste ronde was al vastgesteld voor woensdag 14 maart. De teams komen bij kunstlicht op het PSV terrein in Eindhoven tegen elkaar uit. De winnaar van deze groep Neder land voert de ranglijst aan met brie pun ten uit twee wedstrijden gaat over naar de tweede ronde. Het Hongaarse Ujpest de ploeg die Ajax dit jaar uitgeschakeld heeft heeft zich dinsdagavond geplaatst in de halve finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor nationale cupwinnaars In Schotland versloegen de Hongaren het team van Dunfermline met 10. Het beslissende doelpunt werd in de ze vende minuut van de tweede helft ge scoord toen Bene na een vrije trap van international Solymosi de bal inkopte. De eerste wedstrijd tussen beide teams lever de een 43 zege voor de Magyaren op. LONDEN 20 februari (ANP) De uit slagen van de dinsdag voor de Engelse league gespeelde voetbalwedstrijden lui den: Eerste divisie: Burnley—Fulham 2—1; Sheffield United—Blackburn Rovers 0—0. Tweede divisie: Scunthorpe United- Leeds United 2—1. Voor de vijfde ronde van de Engelse beker werd de ontmoeting Preston North EndLiverpool gespeeld. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel: 00. Feijenoord en de Tsjechische club Ba- nik Óstrava zullen dun duel voor de hal ve finales van het Intertoto-toernooi spe- pel op donderdag 8 maart bij kunstlicht in het Rotterdamse stadion. Zoals bekend komen Ajax en Slovan Bratislava de beide andere teams die de halve finales hebben bereikt woens dagavond 7 maart in het Olympisch Sta dion in Amsterdam tegen elkaar uit. De uitslagen van de dinsdagavond in Hilversum gehouden koe-sen luiden: ('aria Sisterprijs (2040 m.): 1. Zeodosia 1.32.0; 2. Y van Hollandia; 3. Yackie Moore. Winn. 2.20; pl. 1.50. 1.90, 2.90: kopp. 4.20: cov. 5.70. Carla van IJmuidenprijs (2000 m.) eerste serie: 1 Yardley W 1 26.3; 2. Yasmine; 3. Xanthos Nar- c'iso. Winn I 1 50; pl. 1.30, 3.10; kopp. 4.80: cov. 4 10 Tweede serie: 1. Xita Hanover 1.27.8; 2. Vaut Mieux K; 3. Vink S. Winn. 6.20; pl. 3.40, 3.00: kopp. 37.60; cov. 9.60. ('armaprijs (2000 m.): 1. Zeeadelaar 1.28.5; 2. Xandover; 3. Zoranus Axkit. Winn. 4.70; pl. 1.30, 1.50, 1.40; kopp. 11.20; cov. 6.10. ('armanlaprijs (2000 m.): 1 Ugoldman K 1.24.2; 2. Umber: 3. Upper Ten. Winn. 4.20; pl. 1.80, 1.60: kopp. 4.40: cov. 3.80. Carole V-priis (2000 m.): 1. Xanover 1.29.2; 2. X Ladv Hollandia: 3. Ydolius. Winn. 2.10; pl. 1.20, 1.40, 1.30: kopp. 3.60; cov. 5.70. Carla van IJmuidenprijs (finale): 1. Yardley W 1 25.0; 2 Xanthos Narciso; 3. Yasmine. Winn. 1.70: pl. 1.10, 1.10, 1.10; kopp. 5.50; cov. 3.50. Totale omzet; 93.400. Joegoslavië zal niet deelnemen aan de wereldkampioenschappen ijshockey in Co- lorado Springs omdat de Oostduitse ploeg geen visa krijgt om aan de kampioen- schappen deel te nemen. Joegoslavië had als eis gesteld dat alle inschrijvers tot de VS zouden worden toe gelaten. De ijshockeybond in Belgrado i heeft echter bericht ontvangen van het hoofdbestuur van de Internationale Fede ratie dat Joegoslavië van de lijst van deelnemende landen is geschrapt omdat het niet is gelukt visa voor de Oostduitsers te krijgen en omdat aangenomen werd dat Joegoslavië thans op deelneming geen prijs meer stelt. De roeiploeg van de Engelse universi teit Oxford zal dit ja ar in de wereld beroemde race tegen Cambridge voor het eerst uitkomen in een naar Ita liaans voorbeeld gebouwde boot van het „torpedo-type", waarvan men in Cambridge direct opgewekt verklaar de dat zij zal zinken. De Oxford-ploeg heeft de nieuwe boot in Wallingford (Berkshire), in de Theems te ivater gelaten (foto boven) en roeide vervol gens een oefenbaantje (foto onder). De mannen van Oxford zijn droog weer aan de kant gekomen. De nieuwe waterpolo-coach Rudy van Feggelen zal de centrale training binnen kort met een drastisch gewijzigde ploeg hervatten. Van de elf spelers, die in augus tus van het vorig jaar aan het zeslan- dentoernooi in Huizen deelnamen, is het volgende zestal vervangen: Ben Kniest, Rolf Wagenaar, Hans Muller, Haro Ran, Kees de Wit en Harry Vriend. Voor de centrale training zijn thans 17 spelers uitgenodigd: N. de Mey (Y), S. Ouwerkerk (LZC), J. Bultman (Gooi), B. Leenards en N. van der Voet (ZIAN), H. van Ommen (PSV), G. Jansen en A. Moolhuyzen (Neptunus, Arnhem), F. van Dorp (AZPC), H. Wouda (Meeuwen), T. Stam (Nereus), W. van Spingelen (HZPC), H. Aalberts en R. Groeneveld (DZV), F. de Vries (Neptunus, Amersfoort) G. van der Kolk (RZC) en G. Wormgoor (UZCS). De eerste interland-ontmoetingen van dit seizoen gaan tegen de ploeg van Rusland. In de tweede helft van april komt de Russische ploeg een viertal wedstrijden in Nederland spelen, waarschijnlijk in Rot terdam, Amsterdam, Arnhem en Utrecht. Roeien De universiteit van Cambridge heeft de 94.5 kg. zware Amerikaan Harold Boyce Budd gekozen voor de roeiwedstrijd tegen Oxford op 7 april. Budd zal de zwaarste man zijn die aan de traditionele roeiwed strijd op de Theems deelneemt sinds de ze voor het eerst in 1829 gehouden werd. Om het gewicht van Budd enigszins te neutraliseren heeft Cambridge twee licht gewicht roeiers in de ploeg opgenomen Verder heeft Cambridge een speciale boot laten bouwen, welke een half duim dieper in het water ligt dan de boot die het vorig jaar gebruikt werd. Dawn Fraser is weer in training om een oud ideaal te verwezenlijken. Ze wil op de 100 metér vrije slag als eerste vrouw ter wereld onder de minuut komen Het is een oud stokpaardje van de slanke Aus tralische zwemster, die sinds 1956 de snel ste vrije slagsprintster ter wereld is. Toen zij in Schiedam (1958) het wereld record op 1 min 1,2 seconden bracht, was ze echter tot de overtuging gekomen, dat zijzelf de barrière van de één minuut niet meer zou kunnen doorbreken. „Dat is iets voor de jongere lichting", zei ze toen. Maar nu is het drie en een half jaar verder en nog steeds kan niemand Dawn Fraser verslaan, die daaruit de con clusie heeft getrokken het zelf maar weer eens te proberen. Ze won dinsdag bij de Australische kam pioenschappen twee afstanden, n.l. de 110 yards vrije slag en de 110 yards vlinder slag en bracht daarmee haar totaal aan Dawn Fraser, de Australische zwem ster die destijds ook deel uitmaakte van het Australische team dat Neder land bezocht. nationale titels op 19. Haar tijd op de 110 yards vrije slag 60,6 seconden was slechts 0,4 seconden boven haar eigen wereldrecord dat nu twee jaar oud is. Dawn Fraser is vast van plan door te gaan tot Tokio, waar zij voor de derde maal de Olympische titel op de 100 meter vrije slag in de wacht hoopt te slepen. Heren: 220 yards rugslag: Julian Car roll 2.22,1; 220 yards vlinderslag: Kevin Berry 2.12.5 (wereldrecord); 440 yards vrije slag: Robert Windle 4.25,1; 440 yards wisselslag persoonlijk: Alan Seager 5.18,8. Dames: 110 yards vlinderslag: Dawn Fra ser 1.12.8; 110 yards vrije slag: Dawn Fraser 60.6 sec.; 110 yards rugslag: Anne Nel son 1.13,5; 110 yards schoolslag: Vivien Haddon 1.23,4. 1* "'-XV. 4Y S""''x Hoofdklasser TYBB heeft in de tafelten niscompetitie gedaan wat verwacht werd en klopte DDC 2 met 8—2. Bij de over gangsklassen werkt Rapidity zich lang zaam maar zeker uit de gevaarlijke zone versloeg nu weer Nehamij. TOG en GTTC verloren beide en Hotac en Togido speelden tegen elkaar gelijk. In de afdeling eerste klasse moest Win- fried de eerste winst prijs geven. Tegen Prowano 2 kam men niet verder dan een gelijkspel. Desondanks werd de positie aanzienlijk beter. Oranje Zwart vergaarde uit twee wedstrijden slechts één punt en kwam hierdoor met TYBB 3 op de tweede plaats. Winfried heeft door dit alles deze week aan een gelijkspel voldoende om kam pioen te worden. Bij de tweede klassers maakte ook het tweede team van Oranje Zwart een lelijke misstap door te verlie zen van TYBB 4. Hierdoor verspeelden de reserves de leiding aan Hotac 2. TYBB-DDC werd door de Hagenaars slechts korte tijd in evenwicht gehouden. Schoof begon met verlies tegen Wage, waarna Witteman gelijk maakte tegen de Groot. Opnieuw kwam DDC voor te staan door een nederlaag van Visser tegen van Kempen. Daarmede echter was al het Haagse kruit verschoten. Rapidity had het niet al te moeilijk tegen Nehamij. De Am sterdammers immers verschenen alleen met Crouse en Hogendorp, wat voor Ra pidity al een reglementaire voorsprong met 30 inhield..Eijking, Keet en Winder wonnen voorts ieder één enkelspel, waar na een goed dubbel *Keet-Winder er zelfs 73 van maakte. GTTC verzette zich bijzonder stevig te gen Povac 2, maar ging toch ten onder. Sleper won twee maal en ook Hamers zorg de voor twee punten. Helaas echter was het dit maal Jansen die in het geheel niet kon scoren en aldus konden de hoofdste delijken nog juist de winst meenemen. TÓG was bepaald kansloos tegen Victo- ry'55. Duits en Van Abbeve wonnen ieder een maal en de overige punten gingen mee naar Volendam. Togido-Hotac was een spannende strijd, waarin de Hoogoven- ploeg steeds voorstond. De Loor klopte van Eijk, Boers won van Van Zwol en toen pas kon Bakker tegen Kuiper de achterstand verkleinen. Dankzij winst van De Loor te gen Van Zwol werd het toch weer 13 voor Hotac, waarna Togido eindelijk kon gelijk maken. Van Eijk bedwong Kuiper (1921, 2111 en 2119) en Bakker won, ook al op het nippertje (2118, 18—21 en 2220) van Boers. Kuiper bezorgde Van Zwol daarna zijn derde nederlaag, waarna Bakker tegen De Loor aan zijn derde over winning kwam. Het werd 4—5 door winst van Boers tegen van Eijk, waarna het dub bel van Eijk-Bakker won van De Loor- Boers (1221, 218 en 2117, en de par tijen definitief op gelijke voet kwamen. DTTC 14 27 Povac 2 13 23 Batswing. 2 14 23 Victory "55 12 22 TYBB 13 18 Nehamij 13 14 Wilskracht 13 16 Togido 12 11 VVGA 13 11 Hotac 12 11 Nedlloyd 2 13 10 Shell 12 9 DDC 2 12 7 Rapidity 13 9 N. One Up 2 12 7 TOG 12 7 Elan 12 7 GTTC 13 6 Swift 14 3 In het restaurant boven zagen we even later het rode staartlicht van de DC-6 steeds kleiner worden. „Kun je je voor stellen, dat die jongens daar nu in de lucht hangen en dat „Maxie" morgen avond op de tribune zijn eigen Canadese club ziet spelen? Unbelievable!", zegt Pat hoofdschuddend. „Volgende week vertrek ik en dan heb ben we een fijne tijd hier in Europa af gesloten. Maxie en ik hebben hier het vorig seizoen ook al gespeeld, wij wisten hoe het hier was. Die andere twee heb ben zich prima bij ons aangepast. Onze onderlinge goede verstandhouding is, lijkt me, de kern geweest van de goede team geest, die we dit jaar in HYS-HOKY hadden. Als wij Canadezen goed met el kaar kunnen opschieten komt de samen werking met de Nederlandse jongens vanzelf. Dat is net als in een show. Als de hoofdrolspelers het goed met elkaar kunnen vinden kan weinig de goede stem ming meer bederven. Meestal gunnen de sterren van de show elkaar het succes niet. Vooral door de houding van Joe en Jerome die uit een heel ander gebied van Canada komen dan Maxie en ik is er bij ons nooit een greintje afgunst geweest." „Met zo'n teamgeest bereik je resul taten. We hebben dit seizoen ongeveer 35 wedstrijden gespeeld, waar we er maar vijf van verloren hebben en twee gelijk gespeeld". Als we hem wijzen op zijn record van 100 doelpunten in één seizoen, glimlacht coach-speler Pat Adair. „Natuurlijk ben ik er een beetje trots op. maar in Canada zal ik er met geen woord over spreken. Daar zullen ze me niet geloven óf hun schouders ophalen en zeggen: dan heb je wel tegen heel zwak ke tegenstanders gespeeld. In Canada komt een speler hooguit tot 60 doelpunten per seizoen. En als ze over die zwakte van de tegenstanders praten hebben ze nog gelijk ook „Voor mij waren ze zwak, niet voor het team als geheel. Ik kom in Canada uit in de hoogste amateur-afdeling. Mijn club, de „Waterloo Tigers" speelt in de zelfde competitie als de „Yalt Terriers", die Canada dit jaar op de wereldkam pioenschappen vertegenwoordigt. Als je die speelsterkte vergelijkt met de kwali teit van onze West-Europese tegenstan ders dan zijn die teams echt wel zwak te noemen. Daar staat tegenover dat ik in HYS-HOKY moest spelen met Neder landse spelers fantastische knapen, maar wat ijshockeyspel betreft een stuk zwakker dan wij in Canada gewend zijn met het gevolg dat ik in geen van die wedstrijden op mijn normale sterkte heb kunnen spelen. Ik moest vaak teveel al leen doen. IJshockey is een teamsport en je speelt natuurlijk veel beter met ster kere ploeggenoten". „Denk nou niet, dat ik de Nederlandse spelers een duw wil geven. Integendeel. Wat die knapen er nog van terecht bren gen met hun ene ijshockeybaan in het hele land en die paar uurtjes dat ze maar kunnen trainen, verdient respect. Misschien krijgt ijshockey hier een bete re toekomst als er volgend jaar meer overdekte banen zijn. Die overdekte baan in Amsterdam heeft weinig te betekenen. Dat hebben we de laatste week gezien. Wanneer is hier het weer in de winter nou zo, dat je in de openlucht tot een behoorlijke partij kunt komen?" „Maar laat men niet denken dat men er met het bouwen van enkele banen gauw is. Men moet net als bij ons van de grond af beginnen met het opleiden van kleine jongens. Bij ons staan de jon gens van 13-14 jaar al in wedstrijden op het ijs. Ze spelen alleen tegen knapen van hun eigen leeftijd. Zo hebben we ver schillende leeftijdsgroepen. Pas als iemand bij ons 19 of 20 is mag hij mee doen in de seniorenwedstrijden, maar dan heeft hij in de voorgaande perioden ook alles van ijshockey geleerd". „Zo moet men dat ook hier doen: leef- ijshockey te spelen heb je bij ons op de besneeuwde ijsvlakten gauw schoon ge veegd. Iets anders is dat met het schoon maken van grote hardrijbanen. Daarom zijn er volgens mij geen Canadse hardrijders zoals jullie Van der Grift". „IJshockey wordt bij ons door bijna iedere jongen gespeeld en dat kweekt kwaliteit, zó veel, dat we rustig een ama teur-club naar de wereldkampioenschap pen sturen. Zelfs met het risico dat ze van de Russen of Tsjechen zullen ver liezen. Maar wat geeft dat? We zullen het fantastisch vinden als de „Yalt Terriers' .wereldkampioen worden. Zij moeten er echt voor vechten en zorgen dat heel Canada in spanning meeleeft. Als we een profteam uit ons land zouden sturen, zou geen man bij ons de krant inkijken, om dat iedereen weet dat die profs de Rus sen en Tsjechen van de baan vegen. Dat is geen sport!" Bij de eersteklassers was het Prowano- koppel Kievit-Swart in een uiterst produk- tieve bui tegen Winfried. Swart won al zijn partijen en Kievit behoefde alleen in Van Honschoten zijn meerdere te erken nen. Aldus had Winfried de drie reglemen taire punten wegens het onvolledig spe len van Prowano plus de winst in het dub bel hard nodig om gelijk te kunnen spe len. Oranje Zwart kwam tegen Prowano ook al niet verder dan een gelijkspel en moest zelfs aan TYBB 3 met 64 de punten la ten. Een zwarte week voor OZ met als mogelijk gevolg zelfs het verlies van de tweede plaats. Onderaan won Rapidity 2 de belangrijke wedstrijd tegen DHC, waar door de combinatie de voorlaatste plaats wel niet meer kwijt zal raken. VTC 2 boek te een verdienstelijke overwinning tegen Togido 4 en HBC 2 versloeg degradant Johez met 73. In IA wonnen de leiden de teams, HBC en VTC, resp. van RKTVU en Togido 3, zodat er bovenaan al weinig veranderde. Onderaan kwamen DSB en Togido aardig in veiligheid door flinke overwinningen. Voor TOG 2 en Prowano bleef de toekomst uitermate somber. „Wat de wedstrijden in Nederland betreft kan ik mijn schaatsen nu in pakken", schijnt de Canadese ijs hockeyspeler Pat Adair te zeggen. De 22-jarige Canadees vierde als coach- speler van het enige Nederlandse ijshockeyteam, de HYS-HOKY uit Den Haag in het afgelopen seizoen triom fen. Niet alleen scoorde hij het record aantal van 100 doelpunten (in één sei zoen), maar ook won hij met zijn team dit seizoen de West-Europa-beker. tijdsgroepen instellen en competities voor die jongens organiseren. En niet, zoals nu uit nood gebeurde: knapen van 17 laten meespelen met ons. Die jongens zijn nog niet hard genoeg, staan nog niet stevig genoeg op hun schaatsen en kun nen alleen maar ongelukken krijgen en veroorzaken". „Kweken van kwaliteit vergt jaren en jaren. Bij ons is het een nationale sport, een van de weinige sporten die wij 's win ters kunnen beoefenen. Een baantje om „Wat de Nederlanders er van terecht zullen brengen op die wereldkampioen schappen? Ze kunnen er ervaring op doen. Voor ons Canadezen is het natuur lijk een gekke situatie, dat bijna ieder een die een stick kan vasthouden de kans krijgt naar de wereldkampioen schappen te gaan. Met moeite hebben ze hier vijftien knapen, die vrij regel matig spelen, bij elkaar kunnen krijgen om een nationaal team te vormen. Die jongens zullen weinig resultaten boeken maar ik geef de leiding groot gelijk dat ze toch gaan. Waarom moet Nederland afzijdig blijven? Bovendien hebben ze het grootste deel van de onkosten vrij die worden door de Amerikanen be taald uit de televisierechten". „Wat zou ik graag met ze meedoen daar in de States. Ik ga echter zo snel mogelijk de drie andere jongens achter na en hoop spoedig in Canada weer op het ijs te staan tot het begin van het volgend seizoen hier in West-Europa We hebben alle vier de contracten al in de zak, we hebben nog niet gete kend, omdat de baas ons adviseerde er rustig over na te denken, maar ik twij fel er niet aan dat we alle vier volgend seizoen weer op de HOKY-en dan mis schien ook op de andere Nederlandse banen te zien zijn". IA: IB: VTC 15 25 Winfried 15 29 HBC 14 24 O. Zwart 15 23 GTTC 2 15 18 TYBB 3 15 23 DSB 15 16 Togido 4 15 15 Togido 2 14 13 Prowano 2 15 14 VGZ 15 13 HBC 2 15 14 RKTVU 15 12 VTC 2 15 13 Togido 3 15 11 Rapidity 2 15 10 Prowano 15 10 DHC 15 7 TOG 2 15 6 Johez 15 2 DSB 2 heeft in 2A zijn kansen niet voor bij laten gaan. De reserves wonnen twee maal met 9-1 van VTC 3 en kwamen hier door aan de leiding, overigens met con currentie genoeg. VTC zakte lelijk af en raakte hierdoor zelfs nog in de gevaarlijke zone. GTTC 3 bleef als gevaarlijke con current dicht in de buurt door van Johez 2 te winnen. In B kwam Hotac 2 weer eens aan de top na de nederlaag van Oranje Zwart 2 tegen DSB 4. Rapidity 3 bleef zich geducht weren en kwam na de over winning op CTTC zelfs op de achtste plaats. Dit ging ten koste van HBC 3, dat nu de alleszins onaantrekkelijke voor laatste plaats bezet. Ook DHC 3 is na het enorme pak slaag, opgelopen tegen Hotac 2, bepaald nog niet veilig. 2A: 2B: Hotac 2 14 23 DSB 13 19 O. Zwart 2 14 22 Hotac 3 12 17 TYBB 4 15 20 GTTC 3 12 17 Velsen 15 18 Heemskerk 13 15 TOG 3 13 17 Shot 13 15 CTTC 14 15 Spinneweb 13 14 DHC 3 14 10 VTC 3 12 8 Rapidity 3 15 9 DHC 2 14 8 HBC 3 15 8 Johez 2 12 1 VTC 4 15 2

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19