LANGS SLUIZEN EN HAVENS Kentucky's, best! SS De oudjes deden 't best 't Is lekker roken von ZWARE SHAG SPORT IN DE IJMOND A. Zadel binnenkort veertig jaar in overheidsdienst Wisselende minimumprijzen op komst voor haring en makreel Jubilerende redders in de Hoek gehuldigd Kort IJmond-nieuws IJmondverenigingen vandaag en morgen Altijd WISKER ^sse"$@rs en Gasferniber WOENSDAG 21 FEBRUARI 1962 5 l'miiUm 1 ff.;' o' if# soepel en vers tot de laatste draad! Wasmachines - Centrifuges Ambtenaren vergaderden OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Twee wereldreizigsters spreken voor NI VON- Velsen STOFZUIGERS LOENDERSLOOT C.H.U. en A.R. gaan in Castricum samen Kerkelijk nieuws EEN DEK. SCHEPEN, die aan het einde van de vorige eeuw door de Rotterdamsche Lloyd nieuw in de vaart werden gebracht is de „Ardjoeno", groot 2604 reg. ton bruto, machinevermogen 3000 pk, dat werd gebouwd in 1891 te Vlissingen by de Maat schappij De Schelde, die zich steeds mocht verheugen in de vele opdrachten van deze Rotterdamse scheepvaartmaatschappij. De „Ardjoeno" was 98,85 m lang, 11,46 m breed en 7,75 m diep en op de foto is duidelijk te zien, dat het schip tevens van de zeilen gebruik maakte. De „Ardjoeno" kwam met de „Salak" in de vaart ter vervanging van de „Zee land" en de „Noord-Brabant". Zij wa ren de laatst overgebleven schepen van de Stoomvaart Maatschappij Rotterdam. De geschiedenis van deze grote Rotter damse scheepvaartmaatschappij is zeer in teressant en aan het einde van de vorige eeuw, in de beginperiode, waren er enkele schepen in het nieuws. De „Soerabaya" kwam in 1888 in het gezicht van Marseille met het Italiaanse schip „Regina" in aanvaring. Op het be richt van de ramp spoedde de heer Wil lem Ruys, die zich in Lubeck bevond, zich onmiddellijk naar Marseille en kon aanschouwen, dat de „Soerbaya" mid scheeps in de kolenbunker en het achter ruim ingelopen was en zwaar beschadigd. De aanvaring gaf aanleiding tot een pro ces, dat in 1889 tot een beslissing leidde, die voor het grootste gedeelte ten gunste van de Rotterdamsche Lloyd uitviel. Drie maal kwam het in 1888 voor, dat schepen van de Lloyd in nood verkerende schepen aantroffen en het geluk hadden deze hulp te kunnen verlenen. De „Gelderland", kapitein W. van der Sprang van Lee, sleepte het Engelse oor logsschip „Serapis" te Suez binnen. Het Britse gouvernement keerde daarvoor 66.000 uit verhoogd met 10 pet. voor de equipage van de „Gelderland". De „Zuid-Holland", kapitein S. Otto, bracht het Engelse stoomschip „Vega", dat zich bij Perim bevond, veilig te Aden binnen en de „Batavia", kapitein K. C. de Gruyter, verleende in de Golf van Bis- caye assistentie aan het Britse stoom schip „Claymore", dat met rijst en een kleine hoeveelheid thee geladen was en, door het breken van schroef en schroefas zijn reis niet kon voortzetten, te Ferrol binnen, na het VU etmaal bij slecht weer gesleept te hebben. Sleepboothulp kon men in die tijd nog niet inroepen. De capaciteit van Nederland se zeeslepers was namelijk gering en om een boot ergens op station te laten liggen had geen zin, omdat men nog niet de be schikking had over de draadloze telegrafie. Dit is pas mogelijk geworden in 1922 toen de sleepboot „Roode Zee", als eerste naar de Azoren vertrok om daar het gehele win terseizoen, van oktober tot mei, op sta tion te gaan liggen. En wat is er van de „Ardjoeno" gewor den? Na 17 jaar bij de Rotterdamsche Lloyd te hebben tdienst gedaan kwam het schip onder Griekse vlag. Eigenaar was sedertdien P. Conzika Co. te Piraeus en de nieuwe naam luidde „Margiora" on der welke naam het vier jaar heeft ge varen. De laatste levensjaren heeft de „Ar djoeno" evenwel onder Franse vlag doorge bracht. In 1912 kreeg het schip namelijk Marseille als thuishaven en eigenaar was de Compagnie de Nav. Mixte geworden, die het de naam „Mansoura" gaf. Het schip is 32 jaar oud geworden. In 1923 werd dit vroegere mailschip van de Rotterdam sche Lloyd. welke maatschappij later het predikaat „Koninklijke" verkreeg, van de Franse vloot afgevoerd om gesloopt te worden. Arie van der Veer Advertentie j - I'. 1 -O»' AAi&A /vw*^\ 'VM t'ri'i-ï yi»" De Koninklijke Zuidhollandsche Maat schappij tot Redding van Schipbreukelin gen' heeft in Hoek van Holland twee ju bilarissen onderscheiden met de zilveren medaille voor 25 jaar trouwe dienst: de 61-jarige opstapper S. A. Visser en diens 56-jarige collega H. de Weers. Beide mannen hebben een kwart eeuw deel uitgemaakt van de bemanningen van de reddingsboten in Hoek van Holland en zijn in die periode betrokken geweest bij de meest gevaarlijke en spectaculaire red dingen, die zich bij de monding van de Nieuwe Waterweg hebhen afgespeeld, o.a. de strandingen van de „Radmar", de „Marjorij" en de „Fustus", alle in 1952, waarbij onder zeer moeilijke omstandig heden 78 man van de schepen werden gehaald. Andere bijzondere reddingstoch ten waren die naar de „Annam" in de stormnacht van 1953 en naar de op het Zuiderhoofd gestrande „Gatt" op 13 janua ri 1953. Voor de heer Visser, wiens car rière als redder al op 1 april 1929 begon, maar werd onderbroken in de jaren 1940- 1948. is er voorts nog de herinnering aan de reis met de „Koningin Wilhelmina op 22 september 1929 naar de „Discipli- na", waarvan 30 opvarenden werden ge red. De heer Visser heeft 46 reddingstochten gemaakt, de heer De Weers 45. Bii deze reddingen werden respectievelijk 379 en 355 opvarenden van in nood verkerende schepen naar de wal gebracht. Voor deze prestaties waren zij reeds geëerd met dé grote zilveren en bronzen medailles van de maatschappij en met een zilveren be ker van de Noorse regering voor de tocht naar de „Gatt". Bij de huldiging zei de directeur van de maatschappij, de neer Murk Leis, o.a. dat het zo opmer kelijk is dat vele niet-zeevarenden zich tot het reddingswerk voelen aangetrokken. Ook nu nog melden zich regelmatig vrij willigers aan voor het gevaarlijke werk. Een bijzondere onderscheiding was er ten slotte ook voor bakker H. van der Berg uit Hoek van Holland, die nu al sinds 1929 de bemanningen van huis ophaalt en hen naar de boot brengt. In die begin jaren deed hij dat met paard en wagen, nu pér auto. Voor hem was er de zil veren legpenning van de maatschappij. Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voor met el rem inn service en garantie. Betaling nek in overleg. t 149.— 179.— Marktplein - Te.l. 4262 Advertentie Psi KENNFMERLAAN t Cl UU TEL 5271 ERKEND GAS- F.N WATFRE1TTF1- De leden van de Algemene Bond van Ambtenaren (A.B.V.A.) afdeling Bever wijk waren dinsdagavond bijeen in „De Opgang", voor de jaarvergadering. Voor zitter, A. van den Bosch uitte de wens thans eindelijk een einde komt aan de lij densweg van de Loonbehandeling. Naar zijn mening was het een goed teken dat ook de leden van de christelijke en ka tholieke bonden hun misnoegen met het gesol duidelijk laten blijken. Secretaris, M. F. de Vries bracht een uitvoerig jaar verslag uit, waaruit bleek dat het leden tal weer was vooruitgegaan in 1961. Men komt steeds dichter bij de tweehonderd. Penningmeester D. Visser kon weer slui ten met een flink batig saldo. Met alge mene stemmen werden de aftredende be stuurders herkozen. In dq maand mei zal in Scheveningen het jaarlijkse congres worden gehouden van de Bond. De afde ling zal worden vertegenwoordigd door de heren A. van den Bosch en P. J. Ande- ries. Advertentie KONINGSPLEIN 111 TELEFOON 4666 De afdeling IJmuiden van NIVON be legt aanstaande vrijdag een bijeenkomst in zaal Kraak aan het Marktplein. De twee Amsterdamse jongedames Jos de Lange Wendels en Robby van der Wal zullen hier vertellen over hun ervarin gen, opgedaan in twee en zestig landen. Beiden hebben namelijk een wereldreis on dernomen, zonder een cent op zak te heb ben. Zij hebben gereisd in Europa, Afri ka, Zuid- en Noord-Amerika. De wereld reizigsters zullen ook liedjes zingen, zich zelf daarbij met de gitaar begeleidend. Toon Kortooms. De schrijver Toon Kortooms zal op woensdag 28 februari komen spreken in zaal Nijman te Heems kerk. Hij doet dit op uitnodiging van de r.k. openbare leeszaal, algemene openbare leeszaal, algemene openbare leeszaal, Ka tholieke Culturele Samenwerking en boek handel A.B.C. De heer A. Zadel, gemeente-ontvanger van Velsen en hoofd van de gemeentelijke Ophaal- en Stortingsdienst zal op 1 maart van dit jaar veertig jaar in overheids dienst zijn. De ambtelijke loopbaan van de heer Zadel, die op 26 april 1903 in Leeuwarden werd geboren, is als volgt: van 1922 tot 1929 was hij ambtenaar ter secretarie in Sneek; van 1929 tot 1933 ambtenaar ter secretarie in Leiden; van 1933 tot 1940 gemeente-ontvanger van Sneek; van 1940 tot op heden gemeente ontvanger van Velsen hoofd van de op haal- en stortingsdienst. financiële administratie der gemeente; examinator voor zowel het eerste als het tweede gedeelte van het examen ge- meentefinanciën, ingesteld door de Neder landse Vereniging voor Gemeentebelan- gen; lid van de redactie van het maandblad „Gemeentefinanciën"; vaste medewerker van het weekblad van de Nederlandse Bond van Gemeen te-ambtenaren; opleider voor de door de Nederlandse Vereniging voor Gemeentebelangen inge stelde examens „Gemeente-administratie I" en Gemeentefinanciën; opleider en examinator voor het door het Instituut voor Bestuurswetenschappen in samenwerking met de Nederlandse Bond van Gemeente-ambtenaren ingestel de examen-plaatselijk deurwaarder. De heer Zadel hield in de loop van de jaren een groot aantal lezingen en curso rische voordrachten op verschillend ge bied. Hij is voorts schrijver of medeschrij ver van tal van boeken op financieel ge bied en van vele artikelen in de vakpers. Tafeltennis VGZ-dames heeft een fraaie 7-3 overwin ning geboekt op het Beverwiikse Rapidi ty. De VGZ-heren hebben het ook goed gedaan, want zij verloren maar met 4-6 van VTC. Wel won F. Deus van Koster, maar A. Ales en J. S. Hoogeweg verlo ren van P. Oord en» Noordman. Overwin ningen van Deus en Hoogeweg gaven VTC weer de leiding, maar toen Ales. Hooge weg en Deus met gering verschil verlo ren. kwam VTC er goed voor te staan. Wel won Ales, maar het dubbel ging ver loren. Turnen Voor dè leden van de gymnastiekver eniging „Sparta", wordt de jaarvergade ring, die vrijdagavond 23 februari in ge bouw Concordia aan de Doodweg wordt gehouden, belangrijk. Sparta is sedert het aftreden van de heer K. F. Visser vorig laar zonder voorzitter, waardoor de heer B. van Galen, secretaris, ook deze functie heeft vervuld. De vergadering zal nu moe ten voorzien in de bestaande vacature van voorzitter. Ook zijn aftredende leden me vrouw A. Kok-van der Werf en de heer P. de Reus, die beiden herkiesbaar zijn. Mejuffrouw C. Roschar is niet herkies- Advertentie De heer Zadel vervult ook talrijke func ties buiten zijn ambtelijke werkzaamhe den om. Hij is lid van de door de Min. van Binnenl. zaken ingestelde commissie voor de techniek der gemeentelijke belas tingverordeningen (bekend onder de naam: commissie Schendstok); voorzitter van de landelijke groep ont vangers, tevens adviesclub voor de ont vangers en ambtenaren ten kantore van de ontvanger, van de Nederlandse Bond van Gemeente-ambtenaren; voorzitter van district III (Noordhol land. Zuid-Holland en Utrecht) van de studiekring ontvangersadministratie van het Instituut voor Bestuurswetenschappen van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten; lid van het bestuur van het contactor gaan van ontvangers van grote gemeen ten; lid van de door de directie van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten inge stelde commissie ter bestudering van de Excelsior, Holland Electro, Ruton, AEG, Electrolux, Philips, Erres. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 'l« service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Toen in 1958 de Castricumse politieke partijen CHU en AR elk apart met eert lijst uitkwamen kregen geen van beide een vol doende aantal stemmen om een raads- zetel te verkrijgen. Voor de komende verkiezingen is beslo ten weer samen met een lijst te komen om daardoor te trachten weer een vertegen woordiger te krijgen in de raad. Men heeft een bijeenkomst gehouden waarop tevens een nieuwe naam voor deze geza menlijke partij werd gesteld en wel Pro testants Christelijk Castricum. De groslijst die werd vastgesteld ziet er als volgt uit: 1. D. Kaper; 2. A. Kooiman; 3. J. Ockhuysen4. A. v. Unnik; 5. G. Uiterwijk-Winkel; 6. B. Hendriks; 7. C. Louwerse; B C. van Noort; 9. J. N. Breet- velt. De commissie minimumprijzen in ver band met de visconserveninduStrie heeft een rapport uitgebracht. Men meent, dat aan de ministeries van Landbouw en Visserij en van Economische Zaken het verzoek zou kunnen worden gedaan de medewerking tot het in werking stellen van een systeem van wisselende mini mumprijzen te willen verlenen. De commissie heeft eerst overwogen of een systeem van een tweede afslag, waar bij de visconservenindustrie tezamen of in concurrentie met de vismeelindustrie zou kunnen bieden op de haring, welke de minimumprijs niet behaalt, tot de oplos sing zou kunnen leiden. De bezwaren ble ken daarbij echter zodanig, dat ter voor koming daarvan speciale maatregelen no dig zouden zijn. Zo zou voorkomen moeten worden, dat de visconservenindustrie niet langer in voldoende mate als normale ko per in de markt zou optreden, waardoor een onnodige druk op de prijzen voor ver se haring en makreel zou worden uitge oefend. Tevens zou voorkomen moeten worden, dat vis, beneden de minimumprijs gekocht weer in de normale handel zou komen. Vervolgens heeft de commissie onder zocht, of in het Engelse systeem van ver schillende minimumprijzen voor verschil lende groepen van kopers, namelijk voor rokers, inleggers, exporteurs, binnenland se handelaren, visconservenfabrikanten, vismeelfabrikanten en 'dergelijke, moge lijkheden aanwezig waren. Bezwaren zijn echter, dat de marktverhoudingen in Ne derland geheel anders liggen dan in En geland (Nederland: exportmarkt, Neder land: binnenlandse markt) en dat in tij den, waarin de aanvoer bij de vraag zou achterblijven tot verdeling zou moeten wor den overgegaan. De commissie heeft ook gedacht over het instellen van een fonds, als remedie tegen de moeilijkheden van de visconser venindustrie. Men heeft niet alleen het ver strekken van een vaste vergoeding per ge kochte kist overwogen maar ook een uit betaling bij inkoop door de visconserven industrie boven een gemiddelde prijs. Hoewel er aan een uitkering uit een fonds bepaalde aantrekelijke aspecten zijn vindt de commissie het toch een bezwaar dat in een dergelijk fonds uitsluitend door de reders zou moeten worden bijgedragen. De handel en de be- en verwerkers vin den de minimumprijs slechts bedoeld als een bodem in de markt ten behoeve van de aanvoerders, en zij zijn dan ook niet bereid bijdragen te storten in een fonds. Bovendien acht de commissie het bezwaar lijk, dat de visconservenindustrie door een bijdrage van de reders in staat zou wor den gesteld haar concurrentiekracht te genover de handel te vergroten. Voor de commissie bleven er toen nog twee mogelijkheden over. Of een systeem van wisselende minimumprijzen, of een voorziening van de visconservenindustrie met grondstof tegen een contractprijs. Het toepassen van beide systemen tegelijker tijd is eveneens mogelijk. De commissie heeft eenstemmigheid kun ncn bereiken op het punt van wisselende minimumprijzen, waarbij de minimumprij zen voor verse haring en voor makreel worden aangepast aan de marktsituatie. In bepaalde delen van het jaar benut de visconservenindustrie het opnamevermogen niet geheel. Door op bepaalde momenten de minimumprijs voor verse haring of ver se makreel te verlagen kan de visconser venindustrie een extra stimulans geven om een bestaande leegloop op te vullen, dan wel om een extra hoeveelheid boven de opnamecapaciteit te kopen, op te slaan en te gebruiken, om op andere momenten de verwerkingscapaciteiten volledig te kun nen benutten. Daartegenover staan dan de perioden, waarin de aanvoer van voldoende omvang is en de kwaliteit van de vis zodanig, dat zonder schade voor de industrie de mi nimumprijzen voor deze vissoorten boven het huidige niveau zouden kunnen worden verhoogd. Beslissingen tot wijziging van de mini mumprijzen moeten op vrij korte termijn kunnen worden genomen. Wel zal volgens de commissie een prijzencommissie moe ten worden ingeschakeld, waarin naast de voorzitter van het produktschap bijvoor beeld zitting zouden kunnen hebben twee vertegenwoordigers van de aanvoerders, één vertegenwoordiger van de handel, één vertegenwoordiger van de visconservenin dustrie en twee werknemersvertegenwoor digers. Bij dit systeem heeft volgens de commis sie geen bevoordeling van de visconser venindustrie plaats ten koste van andere groepen kopers, en ook zijn geen bijzonde re controlemaatregelen vereist. Ten aanzien van de hoogte van de gren zen is de meerderheid van de commissie van mening, dat de minimumprijs voor verse haring zich zou kunnen bewegen tussen 8,- en 12,- per kist van 50 kilo en voor makreel tussen 7,- en 10,- per kist van 50 kilo. Twee vertegenwoor digers van rederszijde zijn evenwel van mening, dat de grenzen zouden moeten liggen op 10,- en 12.50 voor wat betreft verse haring en op 8,- en 10,- voor wat makreel aangaat. Aangezien een snelle aanpassing van de minimumprijzen aan de marktsituatie van wezenlijke betekenis is voor het sla gen van het systeem en hieromtrent in de praktijk nog geen ervaring is verkregen, stelt de commissie voor eerst een proef te nemen en in verband daarmee de loop tijd van de verordening, waarin dit sys teem wordt neergelegd, tot een jaar te be perken. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Ulrum (toez.) C. Zwaan te Idsegahuizen (Fr.). Beroepen te Hattem (de pred.pl.) J. Ewoldt te Kampen. Geref. Kerken Aangenomen naar Idskenhuizen N. Wijn gaarden te Vollenhove. Bedankt voor Haarlemmermeer (Oost zijde) N. H. Heiner te Heinkenszand. Aangenomen naar Klundert H. Pestman te Appingedam (nadere beslissing). Geref. Gemeenten Bedankt voor Rotterdam-Zuidwijk L. Rijksen te Rotterdam-West. baar. Het jaarverslag wordt gekenmerkt door enige hoogtepunten als onderlinge wedstrijden, tweekamp met Lycurgus in Krommenie, het deelnemen van vele le den aan de bondswandeldag, de kring wedstrijd en aan de geslaagde graadwed strijden voor meisjes en jongens. Maar rrtoeite en zorgen bleven Sparta in het voorbije jaar evenmin bespaard. Na dat de leider, de heer J. Keukelaar in maart afscheid had genomen, heeft de heer W. de Wolf als opvolger wegens een benoeming in KNGV-verband slechts en kele maanden het leiderschap gehad. In november kon in de heer J. Klinkenberg toch nog een nieuwe leider worden gevon den. Ondanks alle zorgen bleef het leden tal constant. De agenda voor de jaarver gadering vermeldt verder de gebruikelij ke verslagen. Ook het jaarprogramma zal worden besproken. Tijdens de maandagavond gehouden feestvergadering van de NCVB in Velsen- Noord hebben wij de penningmeesteresse, mevrouw De Roode laten zeggen, dat de financiële situatie niet rooskleurig is en dat mogelijk contributieverhoging moet volgen. Dit laatste heeft zij echter geens zins zo gemeênd. Deze opmerking was in het verslag op rijm bedoeld als scherts. Bovendien kan een afdeling, zoals wij ver nemen, niet zonder de bond tot contribu tieverhoging overgaan. Er was nog een saldo, maar gering vergeleken bij vorig jaar. Sportbond De Sportbond IJmuiden houdt vrijdag om acht uur de jaarvergadering in het Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-Oost. Voorgesteld wordt het dagelijks bestuur met twee leden uit te breiden. De heer A. G. Lindhout is aftredend als voorzit ter. WOENSDAG 21 FEBRUARI Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 19.30 Jubileum-uitvoering TVIJ. Raadhuis Velsen, 19.30 uur: Openbare vergadering gemeenteraad van Velsen. Kantine Smits Bouwbedrijf, Heemskerk, 19.30 Filmquizavond „Jonge Strijd". De Rank, Wilhelminakade, IJmuiden, 20 uur: Feêstavond Katholiek Vrouwengilde. K.S.A.-gebouw, Beverwijk, 20 uur: Pater J. den Ouden houdt zijn derde causerie over amateurtoneel. Na de pauze practische demonstratie. K.S.A.-gebouw, Beverwijk, 20 uur: Haags Jeugdtoneel speelt „Dik Trom en zijn aap". Moerbergkleuterschool, IJmuiden, 20 uur: Ouderavond. De heer H. Kleinstra spreekt over „Avonturen met kinderen". Gymnasium Paulinum. Driehuis, 20 uur: Concert r.-k. gemengd koor „Da Pacem". Zaal Dam, Heemskerk, 20 uur: Film avond „Herwonnen levenskracht". Openbare leeszaal, Plein 45, IJmuiden- Oost 1921.30 uur. R.-K. Leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, geopend tot 17.30 uur. Centrum, Beverwijk, 20 uur: Vasten avondviering Katholieke Vrouwenbewe ging, groep KAV. Bethelkerk, Radarstraat, IJmuiden, 20 uur: Viering zestigjarig bestaan a.-r. kies vereniging. Dr. J. Schouten spreekt een ju bileumrede uit. Gereformeerde Kerk, Velsen-Noord, 20 uur: Vergadering a.r. kiesvereniging Vel sen-Noord. Speeltuin, Zeeweg, IJmuiden-Oost, 20 uur: Vergadering r.-k. speeltuinvereniging „Vrij en Blij". Funadama, Castricum, 20 uur: Forum avond Nederlandse Katholieke Midden standsbond. Rooswijk, Velsen-Noord, 20 uur: Caba retavond voor burgers en militairen. Gereformeerd Jeugdhuis, Schipbroeken- weg, Santpoort, 20» uur: Jaarvergadering Nederlandse Christen Vrouwen Bond, af deling Santpoort-Noord. DONDERDAG 22 FEBRUARI Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost, 20 uur: Jubileumuitvoering TVIJ. Duinpan, Santpoort, 14 uur: Jaarverga dering Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, afdeling Santpoort. Luxor-theater. Breestraat, Beverwijk, 20 uur: Filmavonl voor personeel Hoogovens. Vertoond wordt „Hito Hito". Spaarnberg. Santpoort, 20 uur: Beurs postzegelvereniging Santpoort (jeugd 18.30 -19 30). Kennemerhof, Kennemerlaan, 20 uur: Klaverjasavond Stormvogels. Hervormd Jeugdgebouw. Rembrandt laan, IJmuiden-Oost, 20 uur: Tavido speelt „Taloelah".

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5