Watersportmeer moet industrie van recreatiegebied scheiden Zes betogers tegen kernwapens in Londen veroordeeld Koop 500 gram koffie 4 H l/etqdyk... Ut U (u£é& de, Lever nu waardebon 4 in en de CO-OP trakteert op 'n pakken CO-OP >or1 nu voor Adenauer: „Stop met inleidende besprekingen" Twee mensen omgekomen bij lawines in Oostenrijk Plan tot bouw van 'n verzorgingstehuis in Heemskerk Recordbegroting Britse defensie Va EEN PAK CO-OP SPRITS M GRATIS pak 64 WAARDEBON tr\ dubbel DIVIDEND! WOENSDAG 21 FEBRUARI 1962 ROTTERDAMS PLAN: Zondag massale bijeenkomst op Trafalgar Square Lord Russell Zoals men de man aan zijn kleren kent In dit dagblad LUIDSPREKERS STADSSCHOUWBURG MENEER TOPAZE" Marcel Pas™1 BASTOGN E HOUDT U VAN BRAHMS? Kustvaarder „Alberta" aan de grond Mocht u uw bon 4 kivijt zijn, gebruik dan deze: 0 fWl r> CO-OP dubbelmals het brood voor vandaag èn morgen •ff Spaar de TERROX zon netjes van het pak. Voor 14 zonnetjes een gratis pak. Spaarkaarten in de winkel. Er valt van nog veel meer kamferine de "gave-handen-crème" potje 49 tube 65 kapucijners zoute pinda's vers gebrande pinda's rainbow perziken melba pruimen-sinaasjam Grendel van Holland Het unieke boek over de Deltawerken waardevols te profiteren: gedroogde abrikozen zware CO-OP chocoladerepen haagse leverworst marie biskwie per rol 45 mokkawafels per pak 59 droptoffees zakje a 150 gram 45 huishoudgehakt blik a 400 gram 89 gelderse rookworst oer stuk 89 R.M. kaas goudse volvet 100 gram 35 en bovendien 7 BONN (AP-Reuter) Bondskanselier Adenauer verklaarde gisteren dat de inlei dende besprekingen tussen Amerika en Rusland over de Berlijnse crisis naar zijn mening niet voor onbepaalde tijd voortge zet moeten worden. Het zou misschien aan te bevelen zijn de onderhandelingen tijde- lijk te onderbreken om de mogelijkheid van een conferentie van ministers van buiten landse zaken te overwegen, aldus Ade nauer. Hij zei dit in een verslag over de buitenlandse politieke situatie aan de Bondsdagfractie van de Christen-Democra tische partij. De inleidende besprekingen tussen de Amerikaanse ambassadeur Thompson en de Russische minister van buitenlandse za ken Gromyko begonnen in januari. Er zijn "tot dusverre vier besprekingen geweest. De bondskanselier verklaarde met na druk dat Bonn zolang deze besprekingen voortduren niet tussenbeide mag komen. Over de suggestie van de vrije democra tische partij, de coalitieparner van de christendemocraten, om recht streeks met Moskou te onderhandelen, zei Adenauer dat niemand tot dusver heeft kunnen uitleggen waarom Kroesjtsjev de Westduitsers royaler zou behandelen dan hij het de Amerikanen doet. Adenauer zei dat West-Duitsland geen bilaterale onderhandelingen met de Sovjet- Unie behoort te openen wanneer hiermee niets valt te bereiken. Er bestaat geen re den te denken dat Kroesjtsjev bereid zal zijn aan West-Duitsland meer toe te staan dan aan de westelijke mogendheden, aldus Adenauer. De besprekingen met De Gaulle in Ba den Baden noemde Adenauer een succes. Hij zei dat was overeengekomen dat de voorgenomen Europese politieke eenheid geen macht zal uitoefenen over de be staande economische gemeenschappen in West-Europa. Oost-Vodrne's duinen en strand, re creatiegebied bij uitnemendheid, zullen niet behoeven te worden aangetast wan neer in de toekomst de Maasvlakte zal worden ingedamd en bestemd wordt voor industrie- en havengebied. Wel zal, om deze aantasting te voorkomen, een voorziening moeten worden getroffen. Dat kan zijn de aanleg van een groot meer tussen industriegebied en recreatie- grond, een „Oost-Voornes meer", dat zich zal uitstrekken van de dam door de Brielse Maas aan de oostkant tot de lange zuiderpier, die aan de westkant de Maasvlakte tegen de zee gaat be schermen. Dit te graven meer, op de plaats van het vroegere Brielse Gat, zal een oppervlakte ktinnen krijgen van 3V2 vierkante kilometer, driemaal zo groot als de Rotterdamse Kralingse plas. Aldus het plan dat B. en W. van Rot- I terdam als oplossing hebben gelegd te midden van veler mening, dat industrie vestiging in de Europoort en op de Maas- vlakte en behoud van Oost-Voorne's re creatiegebied niet samen kunnen gaan. De I ontwerper van het plan is ir. Van Traa, hoofddirecteur van de dienst van stads-1 ontwikkeling en wederopbouw van Rotter dam. Voor de vroegere mond van de Brielse Maas, nu afgedamd, ligt een vlakte van klei, slik en zand. Daarvan wil ir. Van j Traa een meer maken. Om een goede af scheiding tussen industrie- en recreatiege bied te krijgen, is een strook van een ki lometer nodig. In het meer zijn enkele eilandjes geprojecteerd. Oost-Voorne krijgt daarmee een volledig watersportge bied. De zuidelijke oever van het meer wordt het strand dat nu aan de zee ligt en dat tot dusver van weinig betekenis was. Er zitten meer aantrekkelijke kanten aan dit plan: het zand dat met het gra ven van het meer wordt gewonnen, kan goed worden gebruikt bij het ophogen van de Maasvlakte. Nadat het meer van zout zoet zal zijn geworden, kan het door een keersluis in de dam verbonden worden met het Brielse Meer, dat hiermee als recreatieoord een grote uitbreiding zou krijgen. De afscheiding tussen meer en Maasvlakte wordt in het Rotterdamse plan gedacht als een beplant talud van 70 tot 80 meter breed dat het hoogteverschil van vijf meter moet overbruggen. GRAZ (Oostenrijk) Bij een lawine in de Oostenrijkse provincie Stiermarken zijn gisteren een tweejarig meisje en een landarbeider om het leven gekomen. Een boerderij werd door deze lawine volledig bedolven. .Tal van wintersportplaatsen ,n Tirol werden aan het oog onttrokken door een laag sneeuw van drie tot vier meter. Sneeuwploegen hebben maandag de weg vrijgemaakt naar het Oostenrijkse berg dorp Obertauern, op 80 km ten zuidoos ten van Salzburg, waar ongeveer duizend toeristen zaterdag door zware sneeuwval en lawines werden geïsoleerd. DAVOS (Zwitserland) (AP) De Zwit serse lawinedienst heeft gisteren een waar schuwing uitgegeven. In de waarschuwing staat dat de zware sneeuwval tijdens het weekeinde het gevaar heeft vergroot op alle hellingen boven 1600 meter. De skiërs in het gehele land zijn gewaarschuwd zich niet te begeven buiten de routes die door plaatselijke deskundigen als veilig zijn opgegeven. Het lawinegevaar is bijzonder acuut in het Oostenrijks-Italiaanse en het Oosten- rijks-Westduitse grensgebied, waar de zware stormen een sneeuwdek van drie meter hebben opgehoopt. LONDEN (AP) Vijf leden van het „Co mité van honderd", de pacifistische orga nisatie van Lord Bertrand Russell, zijn ver oordeeld tot achttien maanden gevangenis straf omdat zij in december van het vorig jaar plannen hebben gemaakt om bij een betoging tegen de kernbom de NAVO-basis in Weathersfield (Essex) binnen te drin gen. Een zesde lid van het Comité, een vrouw, werd veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf. Het Comité was van plan met een me nigte betogers de basis binnen t dringen en vliegtuigen te verhinderen op te stijgen. Door uitgebreide overheidsmaatregelen werd de demonstratie echter een misluk king. Toen de rechter het vonnis uitsprak over de zes verdachten, werd op de pu blieke tribune „schande" geroepen. Toen de veroordeelden werden weggeleid naar de cellen onder het rechtsgebouw, werden zij luid toegejuicht. Buiten het gebouw ston den vijftig betogers die spandoeken bij zich hadden met het opschrift: „Men kan kin deren niet inenten tegen radio-actieve stra ling." Voordat hij het vonnis uitsprak vroeg de rechter de verdachten of zij Hun plannen voor verdere ongehoorzaamheidsacties wil den laten varen en wilden beloven de wet niet meer te overtreden. De verdediger van het zestal antwoordde ontkennend, waarna het vonnis werd uitgesproken Een woordvoerder van het Gomité ver klaarde dat de organisatie toestemming heeft zondag een massale bijeenkomst te Londen te houden op Trafalgar Square. Bertrand Russell, Sir Robert Watsonwatts, uitvinder van de radar, en de actrice Va nessa Redgrave, die op het proces getuige décharge waren, zullen op deze bijeen komst het woord voeren.Verder zal een ver klaring voorgelezen worden van de Ame rikaan dr. Linus Pauling, winnaar van de Nobelprijs van de scheikunde, die ook voor de verdediging heeft getuigd. Hij heeft niet van veel nut kunnen zijn, want de rechter verklaarde de meeste vragen, die de ver dediging dr. Pauling stelde, ontoelaatbaar. Binnenkort zal het Heemskerkse gemeen tebestuur komen met voorstellen tot ver bouw van de raadszaal. Dit wordt mede gedeeld in antwoord op vragen van raads leden in het kader van het bcgrotingson- derzoek. Aangedrongen wordt op centrali sering van de diverse gemeentelijke dien sten. Het college beaamt dit, maar ver wacht niet dat het spoedig mogelijk zal zijn een nieuw gemeentehuis te doen bou wen. Een -raadslid is van mening dat de wed- len van de wethouders gezien de veelheid -an hun werk, onvoldoende is. Het college geeft dit toe, maar stelt tevens dat het niet mogelijk is zonder meer een verho ging te krijgen. De wethouderswedden zijn gebaseerd op een schema, afhankelijk van het inwonertal van de gemeente. De plannen tot de bouw van een nieuw >nlit,iobureau in Heemskerk zijn zover ge- •eed dat nog dit aar met de bouw kan wor- len begonnen, aldus het gemeentebestuur Een architect maakt een plan tot de bouw van een verzorgingstehuis voor bejaarden bestedingsklaar. Een raadslid wijst op het ontbreken van de naam Heemskerk op de ANWB-borden bij de uitgang van de Velsertunnel. Het college antwoordt dat het inderdaad wen selijk is dat de naam Heemskerk op de borden wordt geschilderd, doch op de be staande borden is daarvoor geen plaats. Zevenduizend gulden moet een telefoon aansluiting voor de EHBO-post op het Heemskerkse strand kosten. Men acht het noodzakelijk dat er een telefoonverbinding komt. Het college acht dit echter te duur vandaar dat gezocht wordt naar een mo gelijkheid met andere communicatiemidde len die goedkoper zijn. Blijkens de beantwoording van de schrif telijke vragen zijn er in Heemskerk nog 21 percelen niet aangesloten op het wa terleidingnet. Voor rekening van de ge meente worden 29 patiënten in inrichtin gen voor geesteszieken verpleegd. Ten aan zien van de sanering van de dorpskern wordt medegedeeld, dat diverse bespre kingen nog gaande zijn. Het onteigenings plan is nog niet gereed. De begrotingsbehandeling vindt aan staande vrijdag plaats in het raadhuis van Heemskerk. De vergadering begint om twee uur. Eerst wordt een agenda afge handeld, waaronder voorstellen tot vast- elling van voorschotten ingevolge de Kleu- 'eronderwijswet, een voorstel tot wijziging an de verordening rioolbelasting, straat- ■elasting. Het niet sluiten van de begroting noopt iet gemeentebestuur tot een verhoging •an de reinigingsrechten. De verhoging omt neer op honderd percent. De raad wordt voorts een krediet van 10.155,- ge vraagd voor aanschaffing van een nieuwe personenauto ten behoeve van leden van het gemeentebestuur. kent men de zaak aan het blad, waarin zi| adverteert. is uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft. Gevr. flinke zelfst. werkster v. d. schoonmaak. Hoog loon. Brieven L 1073. Gevr.: vier halve dagen in de week een nette hulp voor de huishouding. Ver Loren v. Themaatlaan 13. Meisje voor de huishouding gevr. Niet beneden 18 jaar Verkorte werkweek. Banket bakkerij Dekkers, L. Nieuw- straat 425, IJmuiden. Zaterd. 24 en zond. 25 febr. 8 uur - Toneelgr. THEATER Toneelspel van „mcnccri IwrHfct Regie: Richard Flink M.m.v. Rie Gilhuys, Winnifred Bosboom, Liana Saal- born, Hans Tiemeyer, Guus Verstraete, Gerard Hart kamp. Lo van Hensbergen, e.v.a. Normale prijzen. Coupons geldig. Voorverkoop vanaf donderdag van 10 tot 15 uur. Tel, na 12 uur. Hel thealer met de beste films KENNEMERLAAN - TELEF. 4307 DONDERDAG A.S. 8 UUR op veler verzoek nog éénmaal in onze speciale cyclusvoorstelling DE ONVERGETELIJKE OORLOGSFILM (BATTLEGROUND) Een waarlijk grootse en imposante film 14 j. HEDENAVOND 8 UUR: laatste voorstelling De pers schreef: „Meesterlijke verfilming van Fr. Sagan's roman". Gevraagd hulp in de huis houding bij bej. echtpaar. Brieven L 1069. Gevr. leerling loodgieter. Aanmelden: Paulus Potter straat 17. 2de en 3de bediende banket bakker gevraagd. Verkorte werkweek. Banketbakkerij Dekkers, Lange Nieuwstraat 425, IJmuiden. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt machine- stiksters. Stukloon, hoog loon Gevr. winkelmeisje. Banket bakkerij Blok, voorheen Gor ter, Kennemerlaan. Flinke jongen gevraagd, 17 a 18 jaar, v. licht timmer werk. Moot, Fahrenheitstr. 32, IJmuiden. Lord Russell, die na dr. Pauling getuig de, verklaarde van mening te zijn, dat hij even fférantwoordëlljk was als de beklaag den. De waarschuwing van de rechter, dat hij geen vragen behoefde te beantwoorden, i. die hémzelf zouden kunnen belasteh, leg- F de Russell naast zich neer. „Heb ik niet het recht mijzelf te belasten?" vroeg de bejaarde wijsgeer. De rechter antwoordde: Het is mijn plicht, u te waarschuwen op dezelfde wijze als getuigen die het mis schien niet zouden weten, maar u hebt het volste recht uzelf te belasten." ,Nu, dat doe ik dan," verklaarde de 89-jarige earl. De Nederlandse kustvaarder „Alberta", die als thuishaven Groningen heeft, is bij Barsebackcham in Zuid-West-Zweden aan de grond, gelopen. Er bestaat geen gevaar voor de bemanning. Hedenmorgen werd uit Stockholm ge meld, dat de „Alberta" met assistentie van een bergingsvaartuig was vlotgekomen. Het schip zal trachten op eigen kracht de haven van Malmö te bereiken, waar het door duikers zal worden onderzocht. De Duitse kustvaarder „Aotje Oltmann" I uit Hamburg, die vrijdag in nood geraakte en later tussen Spiekeroog en Wangerooge aan de grond werd gezet, is dinsdagna middag losgekomen en heeft koers gezet naar Hamburg. Het 2.261 ton metende Zweedse vracht schip „Silona", dat door de orkaan van I zaterdag op het land werd geworpen, ligt nu in een weide op 300 meter afstand van de oever van de Elbe tegenover Glückstadt. LONDEN (AP) Engeland heeft in grijpende maatregelen aangekondigd om de verplaatsbaarheid van zijn troepen door I de lucht te vervolmaken teneinde ze in staat te stellen, binnen enkele dagen elke plek ter wereld, waar gevaar dreigt, te bereiken. Dit werd gekoppeld aan een nog groter integratie van de drie gewapende diensten op het niveau van de hoogste bevelvoering. De minister van landsverdediging, Ha- I rold Watkinson, heeft het parlement een witboek over de militaire planvorming voor de eerstkomende vijf jaar voorge legd. De uitgaven voor wapens zijn voor het I fiscale jaar, dat op 1 april begint, begroot op 1.721 miljoen pond sterling (een record] bedrag in vredestijd), hetgeen een verho ging met 65.400.000 pond ten opzeihte van het lopende jaar betekent. Het gébruik maken van door de lucht I te vervoeren aanvalsstrijdkrachten heeft ten doel, Engeland in staat te stellen, te blijven voldoen aan zijn overal in het Mid den-Oosten en het Oosten bestaande mili- taire verplichtingen. Het zou echter vol gens zegslieden ook aanleiding kunnen ge ven tot een discussie over de strategie met de Amerikaanse regering. Ofschoon in het Witboek geen gewag I wordt gemaakt van een verzwakking van het Britse leger in West-Duitsland, duidt de hele tendenz van de plannen erop,dat verplichtingen op het continent in de toe komst zullen worden beperkt om een mo- I biele strategische aanvalsmacht te krij- gen. '.V ,ïV;v. v: .,y, ■ja. - V •- Q -• ja' COOP sprits Tegen inlevering van deze waardebon in uw CO-OP winkel, ontvangt u bij aankoop van 500 gram CO-OP KOFFIE Geldig van donderdag 22 februari t/m woensdag 28 februari 'dB* ESI gaar in het blik 1/i blik 59 grote zak a 400 gram 09 gesneden zoetzuur 3A literpot 59 japanse pink zalm hele moot blik a 220 gram 125 grote zak a 500 gram 79 halve vruchten blik a 454 gram 99 extra voordelig per pot nu 59 Vraag ernaar in de CO-OP winkel in 200 grams-verpakking per zak 4 melk en puur, drie voor 49 200 gram voor CA 62-08 Geldig van donderdag 22 t/m woensdag 28/2 J Strandhuisje te huur gevr. min. 5 slaapplaatsen, van 21 juli t/m 4 augustus. Spar- rius, Trompstraat 3. Te koop gevr. woonhuis, niet voor zelfbewoning. Brieven L 1053. Aangeb. mooie gemeub. zit- slaapkamer m. verwarming. Brieven L 1072. Voor bejaarde dame 2 bo venkamers met gebruik van keuken aangeboden. Brieven L 1070. Kleuterleidster zoekt onge- meub. kamer in Driehuis of omgeving. Br. L 1071. Woonruimte gevraagd voor klein gezin. Tijdelijk. Brie ven L 1056. Woningruil. Wie is lid van Coöperatieve Bouwvereni ging en wil daarin wonen? Beschikbaar bovenwoning Homburgstraat, woonkamer, kamer-keuken, 3 slaapkam. Brieven L 1061. Ruilen. Aangeb. 3-kam. flat te Beverwijk. Westerlaan 81, huur 12.05, voor 4-kamer flat te 'IJmuiden. Hogere huur geen bezwaar. Aangeb. 3-kamer flat boven of beneden, gevr. grotere woning. Brieven L 1057. Vermist: rood gesn. katertje met witte bef, gem. pootjes. Luistert naar de naam Gijsje. Tegen bel. terug bezorgen: Alex, Bellstraat 60. Voor al uw kledingrep. en kleding naar maat naar de „C.R.C.", Alex.. Bellstraat 45, Telef. 6035. Opeis Rekord 1961 en V.W.- busjes te huur. Rijnstraat 91. Telef. 6285. Autorijschool „Driehuis", erk. F.N.O.P.-rijschool. Voll. cursus 150.F. Eikelhof, Da Costalaan 53.. Telef. 4318 Ijzer- en metaalhandel. Fa. Veldman, Opslagplaats Vel- sen-Zuid. Telef. 5609. Autorijschool G.A.V.O., erk. door het C.B.R., Vechtstraat 127, Tel. 4159. 7.— p. .uur. Ter kennismaking le lés en theorie gratis. Verhuur v. Opeis 12.p. d. Renaults 10.p. d., 100 km vrij, overige km's 5 ct, behalve zat. en zend. S, Die- pendaal, Esdoornstraat, t/o ing. Ziekenhuis Telef. 8108. Kredieten voor meubelen e.d. Zeer gemakkelijke voor waarden. Fa. H.A.J.O., Da Costalaan 36, Driehuis. Tel. 7116. Financiering op elk gebied. Fa. H.A.J.O., Da Costalaan 36, Driehuis. Telef. 7116. I Kenmore overhemden. Pro beert U ze ook eens. Prima pasvorm, mooie boord en manchetten. C. Lodder, Drie huis. Beddenreparatie. In één dag retour. Swagerman, Pres. Steynstraat 47-49. Tel. 4769 VANO Autoverhuur. ,Van Oosten, Vechtstrrat 2, IJmui den, Tol of. 5477. Dameskapsalon Kaison „An- ny" voor elke gewenste per manent. Permanent met de modernste coupe knippen, natuurkrullen en watergolf voor 9.50. Maison „Anny", A. J. Waal-v. Opbergen, L. I Nieuwstr. 381-385. bij Markt- I plein. Telëf. 5672. Dinsdags de gehele dag gesloten. Noorse sokken, herenmaten 1.35, 2 paar 2.50. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Twijfel niet langer!! 5 pracht super T.V/s, schitt. beeld, 43 cm en compl. met nwe. mod. j T.V.-tafel, nwe. le kl. anten- ne enz. en gar. Slechts 295.- en 325.-. Te zien ook 's av. Telef. 26870. Zuidpolderstraat 56 rood, Haarlem. Spotprijs!!! Pracht mod en z.g.a.n. T.V. 53 cm groot- beeld, met druktoetsen enz. Compl. met nwe. mod. T.V.- tafel, nwe. le kl. antenne enz. en gar. 445.Telef. I 20870. Zuidpolderstraat 56 rd. I Haarlem. Enorm aanbod!!! Fantastisch mooi en nieuw hyper mod, Phil. comb, meubel '62, met radio en pick-up, Bj-Ampli/ Stereo, 12 drukkn F.M. enz. Vele klankmogelijkh. Win- kelpr. 645.- voor 340.-. Tel. '20870. Zuidpolderstraat 56 rood, Haarlem. Auto imperials. Cocosmat- ten, bekledinghoezen. Dr. Leijdsstraat 15. Haarlem. Televisie!! Goedkoper. Kin kerstraat 1, Amsterdam. Iédere dag demonstratie. Voordelig T.V. huren! Alleen gloedn. toestellen. Philips, Errês, Grundig, Aristona. 2 jr. huur, 2 jr. voll. onderh. Vanaf 25.p. m. of 6 25 p. week. bijv. Philips 17 TX 291 A. Hees Co B. Kraay, Stephensorstraat 61. Krediet tot 4000.voor aankoop meubelen, woning textiel. Vraagt gratis folder. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Post bus 1083 Rotterdam. Slapte na ziekte? Afgemat? Schiefer's bloedwijn helpt snel. Bij uw apoth, en erk. drogist. Hardnek!.ige lioost? Prikkel en kramphoest? Nacht- en rokershoest? Bronchicum Elixir helpt snel en zeker. Flacon 2 bij elke drogist Zeeman brengt heren onder goed in meer dan 10 kwali teiten. Bloemstraat 70-71. IJmuiden. Telef. 4235. Werksokken, krimpvrij, nooit meer stoppen In zwart en grijs 3.50. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Wij hebben ook veel lekker nijen voor diabetici. Hazen berg. Vervolg Luidsprekers op pagina 20

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7