Onderhavenmeester M. Hokke verlaat Rijkswaterstaat VELO KOM exx U edefitdHu, Ondanks moeilijkheden optimisme bij atletiekvereniging SUOMI Echtpaar Hardendood- Wijs 60 jaar gehuwd L A.R. de BOER SLIJTERIJ SWIER IJmondverenigingen vandaag en morgen Havenherichten Medische verzorging tijdens het weekeinde Toch nog een sintelbaan Uitspraken van de Haarlemse rechtbank VOETBAL IN KENNEMERLAND VRIJDAG 23 FEBRUARI 1962 WASMACHINES LOENDERSLOOT BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK „De oorlog was de enige periode in mijn loopbaan, waarin ik voelde iets bijzonders mee te maken. Er waren mo menten die ik nooit zal vergeten. Die toestanden vijf dagen voordat wij capi tuleerden voor de Duitsers. Hoe het toen bij de sluizen toeging: eerst moest alles naar binnen en even later weer vlug naar buiten. Het was zo onwezenlijk allemaal. Op een avond zie je vijf torpedoboot- jagers aan de kim en pas later hoor je dat dit verhand hield met het vertrek van Prinses Jidiana. De laatste Engelsen vertrokken. Er was een Engelse com mandant bij me. Ik moest de telefoon verbinding met de positiecommandant verzorgen. Als laatste schip vertrok de „Bodegraven"Er bleef een man bij de sluis. Een man die tien minuten kreeg om de deur vast te zetten en te ver dwijnen. Dan een ontploffing. Ik zag de grote deur de lucht invliegen en paniek ontstaan onder de honderden mensen, Joden, die niet meer aan boord van de „Bodegraven" hadden kunnen gaan. Na de explosies werd het stil en verlaten in en om de sluizen. Als enige bleef ik over en toen 's avonds om acht uur mijn dienst er op zat voelde ik de treden van de trap niet meer. De volgende dag moest je weer op post zijn". Onderhavenmeester M. Hokke vertelt dit alles sober, zonder ophef, maar het is merkbaar dat die aangrijpende ogenblik ken diepe indruk op hem hebben gemaakt. Zo'n ogenblik in zijn leven was ook toen de M 8 ter hoogte van de halte Casem brootstraat in het Noordzeekanaal ten of fer viel aan een magnetische mijn. „Wat ik onbegrijpelijk vind", zegt hij „is, dat er van het mooie uit de oorlogsjaren, ik be doel daarmee de verbondenheid, de saam horigheid van de mensen, zo weinig is overgebleven. Dat werkelijk naast elkaar leven bestaat nu niet meer. En vlak na en in de oorolg realiseerde je je dikwijls niet wat je beleefde. Zo lagen er bij het „oude gat" dekschuiten, waarvan ik de bouwnummers te weten moest komen. In die schuiten, tussen elk paar spanten lag stro, waarop mensen hadden gelegen. In dat stro vond ik een deel van een Joden- bijbel. Ik heb het laten liggen. Pas later werd ik met de werkelijkheid geconfron teerd en toen speet het me diep dat ik het stuk van die bijbel niet heb meegenomen" Afscheid Onderhavenmeester Hokke neemt vol gende woensdagmiddag in De Rank af scheid van Rijkswaterstaat. Hij gaat met pensioen, na ruim veertig jaar in dienst van de overheid geweest te zijn. In augus tus vorig jaar werd hij daarvoor gehuldigd. De heer Hokke werd op 9 februari 1897 in Vierpolders bij Brielle geboren. Hij was de op een na oudste in een gezin met dertien kinderen. „Dat betekende dat je als je uit school kwam meteen moest meehelpen", zegt hij. In 1921 kwam hij bij Rijkswa terstaat. „Er waren zeventig sollicitanten voor twee baantjes als wegarbeider. Ik was een van de gelukkigen. Er bestond op het platteland zeer veel animo voor dat soort werk". Na een jaar werd hij brugwachter van een brug over het Voornse kanaal (Heen- vliet). Twee jaar bleef hij dat. Toen werd hij sluisknecht in Nieuwersluis, vijf jaar lang. Als nevenbetrekking was -hij helm duiker. Hij moest onder water reparaties aan de sluisdeuren verrichten, waarvoor hij een toelage ontving. In 1929 ging hij naar Vreeswijk, naar de schipbrug. „Er was veel verkeer naar het zuiden over die brug, die bovendien zeer ongunstig lag voor de scheepvaart", vertelt hij. „Maar het is me daar enorm goed bevallen. De brug moest echter weg, nadat ik er drie en een half jaar had gezeten". In 1932 werd de heer Hokke als sluisknecht aangesteld in IJmuiden. „Dat betekende wel een kleine achteruitgang, maar ik was nog jong en ik vond het in IJmuiden meteen al prettig. Het werk is mooi. De scheepvaart leeft altijd. Als het werk een keer niet mooi was lag het aan me zelf, niet aan het werk". In 1946 werd hij bevorderd tot onderhaven meester, meteen op zijn (naximum, omdat hij daarvoor al vaak als invaller had dienst gedaan. Vlak na de bevrijding gaf hij zich meteen op voor het inventariseren van de ongeveer honderddertig schepen die in het IJmuidense havencomplex helemaal of half waren gezonden te inventariseren. „Nu word ik dus volgende week op een ander spoor gezet. Ik zie er niet tegenop, al kan ik nog niet wennen aan het idee. Op een stoeltje zitten lezen is nik voor mij. Als ik maar een schuurtje heb, waarin ik kan knutselen, dan heb ik genoeg. Ik wel graag in IJmuiden blijven wonen. Mijn vrouw (met wie de heer Hokke al veertig jaar is getrouwd) zeer zeker ook. We heb ben een zoon, die zit ook op de sluizen, en twee kleinkinderen. Dat houdt je vast hier. Het in dienst zijn van de overheid is prach tig. Maar als het nu nog zo was als in 1921, toen de sociale voorzieningen nog lang niet zo goed waren, zou ik het niet over willen doen. Als ik het over zou moeten doen zou ik er wel eerst de scherpe kantjes vanaf willen slijpen. Ik ben wel eens wat impul sief geweest." Advertentie VRIJDAG 23 FEBRUARI Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost, 20 u.: Jaarvergadering Sportbond. Rex, IJmuiden-Oost, 19.30 u.: Feest avond VSV. Gijzenveltplantsoen 173, IJmuiden, 20 u.: Bijeenkomst vrouwenbond P.v.d.A. Duinkrekels kleuterschool, IJmuiden, 20 u.: Instuifavond. Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: Toneelavond Tavido voor de Gieteling. Centrum, Beverwijk, 20 u.: Kienavond personeelsvereniging O.W. Zaal Dam, Heemskerk, 20 u.: Toneel opvoering Vriendenkring. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 14.30 tot 17.30, 19 tot 21.30 u. Brul boei. 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u. Wijker- straatweg, Vel sen-Noord, 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, IJmuiden-Oost, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u. Zaal Kraak, Marktplein, IJmuiden, 20 u.: NIVON-avond. ZATERDAG 24 FEBRUARI Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 14 u.: Feestmiddag aspiranten Neptunus. Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: To neelavond Tavido. Zaal Dam, Heemskerk, 20 u.: Cabaret avond ANMB. Openbare leeszaal, IJmuiden-Oost, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u. Wijkerstraatweg, Velsen-Noord, 10 tot 12 en 14 tot 17 u. R.-k. leeszaal, IJmuiden-Oost, 14.30 tot 17.30 u. Advertentie CONSTANT - verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIETJWSTR A AT 413 - TELEF. 6321 UIT en toch THUIS Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws 100% SERVICE PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Bahia van Dordrecht; Gefle, Feiixtowe, bijlegger IJmui den; Conrad, Hamburg; Antha, Leer; Otava, Kot- ka, lossen Velgen; St. Michiel, Hamburg; Fjorden, Ljusne; Libertas, Rotterdam; Venern T„ Rotter dam' Frigga, Gefle: Fokke de Jong Sr., Bremen; Luise Emilie, Hamburg; Bodenstein, Antwerpen: Nico P., Rotterdam; Valeria, Hamburg; Atlantic Trader, Brunsbüttel: Hontestroom, Londen; Wi- ckede, Stockholm: Oceaan, Huil: Abel Tasman. Ceuta; Phoenix, Par; Santo Domingo, Avilez. slabs voor IJmuiden; Globe, Larvik; Bern, Par; Magas, Rotterdam; Egret, Manchester; Vilsandi i Riga; Wesermarch, Karlsvik. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Konny M van Rotterdam; Labotas, Rotterdam; Sarpedon, Antwerpen: Bellatrix, Rotterdam, ledig IJmui den Unitas H., Karlsham; Johannes Schupp. Re- kefjord; Mathi'da, Antwerpen; Amstelstroom Dagenham; Eemstroom, Grangemouth. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Friesland naar Kalmar, ledig van Zaandam; Atlantik, Aal- borg, walsmateriaal van IJmuiden; Kreon, Es- bjerg; Amrum, Rotterdam; Brinda, Antwerpen; Gefle. Stockholm, bijlegger; Lea, Londen; Leoni- das. Benghazi; Aino, Fowey, ledig van Velsen Bosworth. Nantes, walsmateriaal van IJmuiden Artura, Antwerpen: Reine Astrid, Antwerpen; Martha Ahrens, Hamburg; Ronan, Sunderland: Bomma, Delfzijl; Daje Böhmer. Rotterdam; Bou- ca. Duinkerken. Eskwood, Londen, walsmateriaal van IJmuiden: Aldebaran, Bremen; Geziena Hen- drika, Delfzijl: Blitar. Lissabon: Vliestroom, Man chester; Briviba, Rotterdam; Wexford, Boston, stijfsel van Wormerveer. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Mode naar Dover; Venern, Rotterdam: Sinon, Hamburg; Clio, Rotterdam' Geestemilnde, Bremen; Harpe- fjell, La Qaira. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). IJMUIDEN Artsen: H. Paleari, Pegasusstraat 25, tel. 8085; P. H. J. 'a Weerdt jr., Ooster- düinweg 8, tel. 6158; W. A. Oepts, Zee weg 295, tel. 4Ó23. Apotheek: Apotheek Kuylmam Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; me vrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E, W. Engelhart, Moerbergplantsoen no. 143, telefoon 7949. SANTPOORT Arts: M. M. C. Trooster, W. Daniëlslaan no. 14, .ntpoort-station, telefoon 8410. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-noord, telefoon 02560—8284. VELSEN Wijkverpleging: zuster C. Nap, Rem- brandtlaan 5, IJmuiden, tel. 02550 6195. IJmuiden en IJmuiden-oost; zuster Zw. Kuiper. J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel 025506504; IJmuiden en IJmuiden- oost; zuster C. Gomes, Leeuweriklaan no 39, IJmuiden-oost: IJmuiden-oost; zuster G. Kolkman, Brederodestraat 2, Haarlem; Driehuis, Velsen-noord en Velsen-zuid; zuster K. Langejan, Brede- roodseweg 106, Santpoort, tel. 02560— 7477: Santpoort-dorp en Santpoort-zuid VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: Ten Harmoen v. d. Beck, Lessestraat 13, tel. 5365. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. Hommes, Plantage 156, telefoon 6050. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK en HEEMSKERK Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek v. d. Uolk, Zeestraat 27, tel. 3820 HEEMSKERK—UITGEEST Arts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, Heemskerk, tel. 025122266. Kraam- en wijkverpleging Het Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk Wijkverpleging; zuster Luyting. Prins Bemhardlaan 3, Beverwijk, tel. 4324. Kraam verpleging: zuster Stolberg, Geel vinckstraat 27 boven, Velsen-noord, tel no. 3936. CASTRICUM Arts: N. van Leesten, Bakkummerstraat 48, tel. 2428. Wijkverpleging: Zuster Boots, Koningin Julianastraat 4, tel. 2544. Verloskundige: Mevrouw Seholten-Kloes Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, tel. 2500. Advertentie Overtuig U van de voordelen die B bij Nederland op meubelgebied vindt. De kollektie is de "lop" van do binnen- en buitenlandse fabrieken (dus een enorme keuze). Door de gezamenlijke inkoop van 400 bedrijven profiteert U van onze "speciale prijspolitiek". In onze showrooms vindt' U de bewijzen. bv. Bankstel "Klassiek" f. 670.- De zaak waar INCONÉ achter staat Tijdens de donderdagavond in het Sta- tenhuis aan de Velserweg gehouden jaar lijkse algemene ledenvergadering van de Kennemerstaten Atletiekvereniging SUO MI is wel komen vast te staan, dat deze' vereniging, ondanks de reeds ervaren en (wegens het gemis van de Watervliet-sin- telbaan) nog te verwachten moeilijkhe den, de toekomst toch met enig optimisme tegemoet ziet. Zo althans stelde het de heer P. Grüteke, voorzitter, in zijn openingstoespraak. Hij meende te mogen vaststellen dat de groot ste moeilijkheden achter de rug zijn en dat, nu de junioren vooral tot goede prestaties zijn gekomen, het beste voor de toekomst te verwachten is. Wat echter bereikt is moet door gezamenlijke inspanning behou den blijven. Voor de damesafdeling, die grote zorgen heeft gegeven, openen zich nieuwe perspectieven wegen de nieuwe KNAU-bepalingen ten aanzien van de A- meisjes. De KNAU staat een reorganisatie van ingrijpende betekenis voor de atletiek- beoefening voor, waaraan SUOMI zal moe ten deelnemen om haar naam te bewa ren. Er zullen in de nabije toekomst com petities* worden gehouden om tè komen tot het zogenaamde divisiestelsel, zoals dat ook bij voetbal het geval is. Dan zullen oök de verenigmgsclubkampióenschappen voor dames en herenteams voor respectie velijk de Prinses Julianabeker en Prins Hendrikbeker op andere leest worden ge schoeid. De heer Grüteke bracht vooral dank aan alle medewerkers, die op enigerlei wijze in de organisatie een rol van betekenis spelen, waarbij speciale aandacht uitging naar de heer J. F. v. d. Poll, die zich in IJmuiden met de zondagtraining be ijvert en de familie N. Adelaar, welke de wedstrijdorganisatie behartigt. Toch een sintelbaan? Ten aanzien van de zomer-atletiekbeoe fening en de accommodatie, die op Water vliet verloren is gegaan, valt nog weinig te zeggen. De heer Grüteke geloofde te Advertentie Miele, AEG, Edy, Bico, Siwa, Velo, DRU, Erres, Electrolux, Sema, Principal, reeds vanaf 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 °/o service. LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 mogen aankondigen dat er een vervanging van de sintelbaan zal komen; in kringen van Kennemerstaten zou principieel hier toe zijn besloten. Het SUOMI-bestuur stel de voor in het laatst van maart hierop te rug te komen in een speciale bijeenkomst. Deze zomer wordt 't echter nog behelpen. Wel staat vast, dat op de nieuwe Kenne- merstatenvelden aan de Koningsweg een noodaccommodatie v.oor atletiek zal ko men met onder andere springbakken. Ook de vereniging Kennemerstaten schijnt on der de druk van de omstandigheden reor ganisatieplannen te hebben, maar in hoe verre deze plannen gaan,is nog niet be- kénd. De jaarverslagen werden goedgekeurd. In het bestuur zagen zich herkozen de heren P. Grüteke, voorzitter, en H. v. d. Weg, wedstrijdsecretaris; mej. Marry Vel- lekoop neemt de plaats van de heer H Witvoet in. In de technische commissie hebben nu zitting mevr. J. Koeten-Blee- ker en de heren G. Schmitz, A. Koet en L. Schol. De prestatieprijzen voor 1961 gingen naar Wim v. d. Werff (jongens D), Willy Buis (meisjes D), Kees v. d. Oord (jon gens C), Gea Blok (meisjes C), Ton Blok (jongens B), Gré Koeten (meisjes B), A. Koet (heren) en J. Hurkmans ontving de fraaie waarderingsbeker. De succesvolle atleet Ton Blok kreeg bovendien als per soonlijke" presthtteprijs van de heer J. H. Moerman, secretaris van de Nationaal Technische Commissie van de KNAU, een fraaie zilveren 'speld. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat SUOMI dit jaar weer een sportuitw.isse- lingsreis onderneemt en wel naar Aulen- dorf bij de Bodensee, van 3 tot 11 augus tus. Er zal dit jaar echter geen tegenbe zoek zijn. GEBOREN: Josephus P., z. van J. Fatels en van A. Beentjes; Johannes W., z. van C. F. Berkhout en van M. A. Sieking; Ricky M. L., z. van M. Oosterhuis en van J. E. Paap te Castricum; Anna C., d. van L. H. Weelage en van A. C. Tromp; Fran ciscus C. J., z. van M. A. Bakkum en van M. E. van Zijl; Elizabeth C. M., d. van A. P. Papot en van E. Izaaks; Wilhelmus N., z. van A. G. van Tunen en van C. A J. Rijs; Peter J., z. van J. Storm en van J. van den Brink; Petrus Q., z. van Q. E de Ruyter en van C. Th. van der Krogt. ONDERTROUWD: H. J. W. Schoonen- berg en M. A. J. van der Meer; W. C. J. Moerel en J. M. C. Blauw te Bergen (L.); L. B. de Groot en J. Meester. GETROUWD: H. J. M. Nolten te Bever wijk en M. M. A. Nunnink; R. Krastel en V. M. Soeterik. OVERLEDEN: N. Jonker, 81 jr., wed, n. van L. Torenburg. Een 33-jarige chauffeur van een expedi tiebedrijf in Beverwijk is gisteren door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijftien maanden en vijf jaar intrekking van het rijbewijs. Op 12 november 1961 reed hij in beschon ken toestand achtereenvolgens een wiel- rijdster en een bromfietser ondersteboven, waarna hij was doorgereden zonder zich om zijn slachtoffers te bekommeren. De eis was anderhalf jaar gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging. Een 28-jarige chauffeur uit Wijk bij Duurstede tegen wie drie weken gevange nisstraf was geëist omdat hij met een truck met oplegger roekeloos had gereden op de Schipholweg in de Haarlémmermeer werd veroordeeld tot een geldboete van vijftig gulden Advertentie Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente Zat er dasvoetbal SAC 2—IEV (te Haarlem 15 uur): IEV: Van der Veen; Lubbers en Bertalan; Bos- scher, W. Castricum en Wester; Vrenegoor, P. Korver, Bruin, H. Castricum en J. Kra mer. Zowel aan de top als aan de staart van 2 A wordt de spanning met de zondag gro ter. Het is dan ook geen wonder, dat ook het programma voor de komende zondag weer tal van interessante wedstrijden bevat, o.a. VVB-Vitesse, VVA-De Kenne- mers en Velsen-SDW. In 3 A verwachten we voor de clubs uit ons rayon afwisselen de resultaten. Het zwaarst krijgt o.a. Wijk aan Zee het in de uitwedstrijd tegen de Alkmaarse Boys. In 4 C neemt Bloe- mendaal vermoedelijk zondag a.s. de kop van EHS over. Velsen zit de laatste weken in het hoek je, waar de slagen vallen, hetgeen blijkt uit het feit, dat de vier in het nieuwe jaar gespeelde wedstrijden slechts één winst punt hebben opgeleverd. We kunnen ons dan ook voorstellen, dat men zich in het Velsen-kamp zorgen maakt. Zondag a.s. wacht de Santpoorters op eigen terrein we derom een zware strijd, n»l. tegen SDW. Weliswaar werd de uitwedstrijd tegen deze club met 2-3 gewonnen, maar de SDW'ers zijn de laatste tijd best op dreef (8 punten uit 5 wedstrijden). VVB-Vitesse Met resp. 14 en 13 winstpunten behoe ven VVB en Vitesse zich niet aanstonds zorgen te maken, maar we kunnen ons toch indenken zulks met het oog op de grote groep aan elkaar gewaagde staart- clubs, dat men zowel bij de Velsenaren als bij de Castricummers gesteld is op beide winstpunten, als men zondag a.s. tegenover elkaar staat. Op 19 november van het vorige jaar besloot men tot een verdeling der punten (0-0) en hiervoor voe len we ook thans weer heel veel. De Kennemers naar WA Nóg staat WA op de ranglijst onder De Kennemers, maar of dit na de ontmoeting tuisen beide clubs op zondag a.s. nog zo Bijna was het echtpaar A. Hardendood en W. Hardendood-Wijs vergeten dit jaar het zestigjarig huwelijksfeest te vieren. Dat dit nu toch aanstaande zondag in de kleine woning aan de De Lethstraat in Velsen-Noord kan plaats vinden, is te dan ken aan de opmerkzaamheid van een der kinderen. Met ging naar het raadhuis van Velsen en daar bleek nota bene, dat men het echtpaar in 1903 had laten huwen. De heer Hardendood, wiens geheugen uitste kend is, wees echter op de onjuistheid. Het was in 1902, dat zij elkaar het ja woord gaven. In Breda. In de woning is het in deze dagen steeds druk. Familieleden en kennissen lopen bin nen er zit een touwtje in de brievenbus en feliciteren de beide krasse echte lieden. Hedenmorgen is burgemeester mr. J. C Bührmann op visiste geweest en dat was voor de beide bejaarden een grote verras sing. De heer Hardendood werd op het eiland Goeree-Overflakkee geboren in het plaats je Den Bommel. Twaalf jaar was hij lat hij met zijn ouders het eiland verliet en naar de Moerdijk ging. Het varen zat hem in het bloed. Eerst werkte Hardendood aan boord van vissers vaartuigen, maar later ging hij aan boord van schepen die hem over de zeven we reldzeeën brachten. Overal is hij geweest. „En ik zou best nog eens gaan. Naar Casablanca of zo". Tijdens zijn periode ter zee was de heer Hardendood steeds bootsman. Dertig jaar heeft hij gevaren, de laatste drie jaar als stuurman op het pleziervaartuig „Concor dia", een rader-boot, die regelmatig van Rotterdam naar Arnhem en terug voer. "Al die jaren woonde het echtpaar te Rotterdam. De heer Hardendood werd aan boord van de „Concordia" ernstig aan het hoofd gewond, doordat er een stalen pin op zijn schedel viel. Toen hij genezen was en het hem duidelijk was dat er van va ren niets meer kon komen, verhuisde Har- dendood naar Willemstad in Noord-Bra bant. Hier deed hij velerlei werk. Van Wil lemstad trok het echtpaar naar Hoorn, waar Hardendood als expeditiebaas werk te. Van Hoorn verhuisde het echtpaar zes en twintig jaar geleden naar Velsen, waar mevrouw Hardendood een kruidenierswin kel begon aan de Trompstraat in IJmui den. De heer Hardendood werkte in die ja ren als contractant bij de Nederlandse Spoorwegen. Hij verkocht elf jaar lang treinkaartjes in het gebouwtje van de hal te Casembrootstraat. Zo komt het dat het echtpaar ook vele kennissen in IJmuiden heeft. Sedert het ein^e van de tweede wereld oorlog woont het echtpaar in Velsen-Noord eerst aan de Schulpweg, de laatste twee jaar aan de De Lethstraat. De heer Har- tendood is 79 jaar, zijn vrouw 76. Het geheugen van de heer Hardendood is uitstekend, behalve wanneer men hem vraagt hoeveel kleinkinderen en achter kleinkinderen hij heeft. „Ik geloof zeven en twintig", zegt hij. Maar dit weet zijn vrouw precies. zal zijn? We hopen het voor De Kenne mers, maar dan zullen de roodzwarten in derdaad goed voor de dag moeten komen, want de 0-4 zege, die de Amsterdammers zondag j.l. op West-Frisia behaalden, liegt er niet om. Op meer dan een gelijkspel durven we dan ook zeker niet te rekenen. Verder staan nog op het programma: West-Frisia-DWV (2), QSC-Purmersteijn (3) en Alcmaria Victrix-Ripperda (3). De derdeklassers Wijk aan Zee komt zondag voor een heet vuur te staan. Het gaat dan bij de Alk maarse Boys op de club, die op eigen ter rein nog niet geklopt is en slechts in de uitwedstrijd tegen Always Forward het hoofd moest buigen. Op eigen terrein ver loren de Wijk aan Zeeërs destijds slechts met de oneven goal (2-3) en als ze het er nu weer zo zouden afbrengen, zouden we dit zeker geen slechte prestatie noemen. CSV-Beverwijk In deze ontmoeting met een ietwat plaat selijk tintje zal men elkaar de punten ze ker niet cadeau doen. Beverwijk, dat in zes achtereenvolgende wedstrijden niet ge klopt werd, toonde zich de laatste twee wedstrijden wat van slag. Toch nemen we aan, dat de roodwitten tegen CSV op beide punten beslag zullen leggen, zoals op 19 november, toen de uitslag 3-1 in hun voor deel was. DEM boekte in het nieuwe jaar tot nu toe nog weliswaar geen nederlaag, maar de 5 winstpunten in 4 wedstrijden (een over winning en 3 gelijke spelen) zijn toch te weinig om de achterstand op de Alkm. Boys in te lopen. De blauwwitten zullen dan ook zondag a.s. tegen SEW zich eens wat schotvaardiger moeten gaan tonen dan de laatste tijd het geval was, vooral daar de Nibbixwouders zich de laatste tijd heel aardig weren. De uitwedstrijd won DEM destijds met 2-4. ADO trekt naar Egmondia en bedriegen de voortekenen niet, dan hebben de Heems kerkers deze wedstrijd nog niet gewon nen, want de Egmonders zijn na een zwak begin 6 punten uit de eerste 10 wed strijden de laatste drie wedstrijden (5 punten) heel wat beter op dreef. We ver wachten dan ook, dat ADO het niet ver der zal brengen dan een gelijk spel. Verder worden nog gespeeld Always Foward-DTS (3) en HSV-Meervogels (1). De vierdeklassers In 4 C is na de nederlaag van zondag .1. van EHS tegen Bloemendaal de span ning aan de kop geducht toegenomen. De komende zondag speelt Bloemendaal tegen THB. We verwachten een overwinning voor Bloemendaal. Kinheim speelt uit tegen St. Pancra- tius, tegen welke club de Velsenaren op eigen terrein destijds gelijk speelden (2- 2). Behalve tegen Renova tegen wel ke club de Amsterdammers met niet min der dan 0-7 verloren hebben ze op eigen terrein nog niet anders dan goed werk laten zien. Als Kinheim het dan ook wederom tot een gelijk spel zou weten te brengen, zouden we niet aarzelen dit een goede prestatie te noemen. Voorts staan nog op het programma: Hoofddorp Boys-Renova (1), Bloemendaal- THB (1) en EHS-Lijnden (1). VVBVitesse 1922 (sportvelden CVB, Rooswijkerlaan, 15.40 uur): VVB: Van den Boogaard; R. Luitjes en Altena; Van Vuu- ren, Both en Kersbergen; Kooimans, Ef- fern, R. Muskee, Stet en Van der Horst. St. PancratiusKinheim (te Badhoeve dorp 14.30 uur); Kinheim: N.N.; J. de Reus en W. Luntz; Paap. Bakkum en Hatzman; Van der Griend, H. Muskee, Demmers, Van Doorn en Nicolai. IEVDSK (sportpark Rooswijk 14.30 uu)r IEV: Jansen;Stals en Fijen; F. Kramer, Buur en B. Kramer; Korver, H. dp Reus, Beentjes, Kaandorp en J. de Reus. Wijk aan Zee (uit tegen Alkm. Boys) J. de Blok; Schellevis en De Winter; Bol, Schol ten en C. de Blok; Seysener, E. Snijders; Durge, A. Snijders en v. d. Wel. ADO '20 (uit tegen Egmondia) Burger; Glorie en Welboren; Bakkum, Dam en De Wit; v. Duivenvoorde, Aardenburg. Been tjes, Duin en v. Tunen. i

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5