Dr. Adenauer en minister Kennedy zijn het eens Washington huldigt zijn eerste echte astronaut Kennedy bereid tot een topgesprek vóór 1 juni Wereldnieuws Geen bezwaar tegen rechtstreekse contacten met de Sovjet-Unie Boete opgelegd aan arts die pokken overbracht Nehroe's Congrespartij boekt kleine verliezen van wmmm <~Praatótoel „Wendt oorlog in Zuid-Vietnam af" Incident in restaurant in Maryland Antwoord aan Kroesjtsjev Newyorkse politie maakt 40 kilo heroïne buit „Vrede in Kongo Turkse rebellen worden niet vervolgd niet in gevaar 'POTTER JÉHÉPÉft „LINIA Op de MAANDAG 2 6 FEBRUARI 1962 3 Duizend mark plus een voorwaardelijke straf WW Groot of klein, elk écht genoegen haalt u even uit de sleur. Neem Arsenal: een gróte sigaret in formaat, smaak en aroma. Overigens..... rookt al Arsenal? China doet beroep op Engeland en Sovjet-Unie Hulpvaardig A merikaans echtpaar gearresteerd UN O-woordvoerder Joden in Moskou leggen zich beperkingen op Hugo's de Groot uit Hongarije bijna op weg naar Soekarno Duif Peccavi (Van onze correspondent) BONN Robert Kennedy, broer van de Amerikaanse president en minister van Justitie der Verenigde Staten, heeft dit weekeinde zijn succesvolle bezoek aan de Bondsrepubliek afgesloten met een bezoek aan Bonn. Uitvoerig, een half uur langer dan was voorzien, sprak hij daar met bondskanselier Adenauer, met wie hij vol gens zijn eigen woorden op een persconfe rentie volledige overeenstemming bereik te op alle punten der gemeenschappelijke Amerikaans-Duitse belangen. Wat precies tussen beide politici besproken werd is echter nog steeds onder een deken van ge heimhouding toegedekt. Op zijn persconferentie zei Robert Ken nedy, dat de Verenigde Staten hun vluch ten naar West-Berlijn zullen voortzetten, ondanks alle chicanes van de Russen in de luchtcorridors. Eventueel zullen wij onze toestellen door militaire vliegtuigen laten beschermen, aldus Kennedy, die het ge rucht met klem tegensprak dat de Ameri kaanse ambassadeur in Moskou. Thomp son, bij zijn polsingen op een punt zou zijn aangeland, dat hij nieuwe instructies no dig heeft. De Amerikaanse minister van Justitie zei voorts nog dat de Duitse oostgrenzen pas in een vredesverdrag vastgelegd kunnen worden. Tegen regelrechte contacten tus sen Bonn en Moskou heeft mijn regering niets, zo zei hij tenslotte, de Westduitse regering zou de westelijke bondgenoten immers toch op de hoogte houden van het besprokene. Robert Kennedy toonde zich overigens sceptisch over de mogelijkheden de muur in Berlijn door onderhandelingen met Moskou te slechten: de communisten weten veel te goed dat honderdduizenden Oostduitsers na verdwijning van de muur naar het westen zouden vertrekken en dat kunnen zij zich niet permitteren. Zaterdagavond hield de Amerikaanse mi nister nog een rede voor de Duitse vereni ging van buitenlandse politiek. Bij deze ge legenheid brak hij een lans voor ruime Europese economische hulp aan de ont wikkelingsgebieden. De Europese éénwor ding en vooral de Frans-Duitse verzoening noemde hij hoogst belangrijke ontwikkelin gen, die een tegenwicht vormen voor het communistisehe machtsblok in Oost-Euro pa. Het bezoek van de Amerikaanse presi dentenbroer aan Bonn werd afgesloten met een diner, dat in opperbeste stemming verliep. De 36-jarige Kennedy schertste met de precies 50-jaar oudere Adenauer naar hartelust en de goedgeluimde Rijn landse kanselier klapte daarbij van louter welgemutstheid enige malen vrolijk in de handen. Zeker is, dat men in Bonn met de voort varende Bobby, die voorstander schijnt te zijn van een onverzettelijke en harde koers ten aanzien van Moskou, bijzonder in zijn nopjes was. Dat was het ook met de radioboodschap, die Kennedy nog vóór zijn vertrek van Bonn naar Den Haag aan de Oostduitse bevolking richtte. Hij bracht hierin de groeten over van zijn broer de president en zei met klem hoezeer het hem gespeten had niet ook de Russische zone van Duitsland te hebben kunnen bezoeken. Hij trachtte verder de Oostduitsers een hart onder de riem te steken, door hen te MANNHEIM (DPA) Een rechtbank in Mannheim heeft de 42-.jarige arts dr. Joseph Krump uit Heidelberg wegens dood door schuld in twee gevallen en het toebrengen van lichamelijk letsel in zes tien gevallen tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van vier maanden en een week. met een proeftijd van drie jaar. en een geldboete van duizend mark veroor deeld De openbare aanklager had een voorwaardelijke straf van zes maanden en een boete van drieduizend mark ge- eist. Volgens de tenlastelegging had de arts eind 1958 na een bezoek aan India in het ziekenhuis van Heidelberg achttien men sen met pokken besmet, van wie er twee een 26-jarige vrouwelijke arts en een 7'-iarige leverpatiënte overleden. In de 'loop van het proces verklaarde dr. Krump, dat hij zich voor zijn bezoek aan India niet tegen pokken had laten inenten met het oog op de complicaties, welke zich hierbij wel eens voordoen. De open bare aanklager verweet hem onachtzaam heid. die hij hem, gezien zijn beroep, des te zwaarder aanrekende. Dr. Krump zou (Tortann om zijn ziekte te op 15 anuari 1959 als privaatdocent wijzen op de veranderingen in liberale richting, die in de hele wereld en ook in het communistische blok te bespeuren zijn. Over het Oostduitse staatshoofd Wal ter Ulbricht zei Robert Kennedy, dat hij op zijn wereldreis bemerkt had dat deze alom voor een belachelijke figuur door gaat, zowel bij de regeringen als bij de bevolking. „Nergens in de wereld heeft men enig respect voor Ulbricht en de Oost duitse communistische partijfunctionaris sen." NEW DELHI (AP) Uit de verkie zingsuitslagen in India blijkt een kleine uitholling van de kracht van premier Neh roe's Congrespartij, welker overheersende positie echter niet aangetast lijkt te wor den. Van 333 van de 2.930 zetels in de ver gaderingen van de verschillende staten van India zijn de uitslagen bekend. Van die 333 zetels heeft de Congrespartij er 228 verkregen. Daarvan zijn er tenminste acht op andere partijen veroverd, maar anderzijds heeft de Congrespartij tenmin ste 32 zetels verloren. De meeste politieke waarnmers zijn van mening, dat het nog te vroeg is om een conclusie te trekken. Geen enkele opposi tiepartij schijnt namelijk te profiteren van de verliezen der Congrespartij. Elf zetels gingen verloren in de staat Punjab die aan New Delhi grenst. Daar onder bevonden zich zetels van twee be langrijke figuren in de plaatselijke partij Waarnemers beschouwden deze twee ze telverliezen meer als een protestuiting te gen deze leiders persoonlijk dan als een afwijzing van Nehroe's partij. Uitslagen voor het federale parlement zijn nog niet bekend. Het zal waarschijn lijk woensdagavond worden voordat een vrij definitief beeld van de verkiezings uitslag mag worden verwacht. Dat geldt eveneens voor de belangrijke krachtme ting in Noord-Bombay tussen minister van Defensie Krisjna Menon en een be jaarde tegenstander die hem van com munistische sympathieën beschuldigt. Advertentie helft van april opnieuw een astronaut de ruimte in gaat. De mogelijkheid om de bergingsoperatie te vereenvoudigen is gelegen in het feit, dat de astronaut in staat blijkt te zijn de rem- raketten in werking te brengen op het juiste ogenblik, dat nodig is om een lan ding te ma-ken in een vooraf bepaald ge bied. :,Het belangrijkste wat wij door de ruim tevaart van Glenn geleerd hebben, is dat voor een ruimtevaartuig met een mens aan boord de kans op een geslaagde lan ding vele malen groter is", aldus een NASA functionaris. Het wijrdt mogelijk geacht het ruimte vaartuig op de duur zo dicht bij de kust te laten neerkomen, dat een rechtstreekse televisie reportage van de daling mogelijk wordt. Op langere termijn wordt het zelfs mogelijk geacht een ruimtevaartuig op het dek van een schip te laten neerkomen. WASHINGTON (AP) Astronaut John Glenn is vandaag in Washington gehul digd in een plechtigheid op het Witte Huis, een zegetocht langs Pennsylvania Avenue en een speciale bijeenkomst van het Con gres- Hoewel het weer vrij somber en regen achtig is. stonden langs de traditionele heldenroute van het Witte Huis naar het Capitol een kwart miljoen mensen. Geflan keerd door zijn vrouw en vice-president Johnson reed Glenn naar het apitol, voorafgegaan door bereden politie, motor politie en eenheden van luchtmacht, land macht en marine. De huldiging begon met een korte plech tigheid op de luchtbasis Andiews, gevolgd door de ceremonie op het Witte Huis waar bij ook de zes collega-astronauten van Gienn aanwezig waren. In het Capitol sprak Glenn een gezamen lijke zitting van het Huis van Afgevaar digden en de Senaat toe. Na een lunch met hoge functionarissen in het ministerie van Buitenlandse Zaken vertrok Glenn met zijn vrouw en kinderen naar zijn huis ,n Arlington. Donderdag zal Glenn in New York ge huldigd worden met een „ticker tape" pa rade en zaterdag wacht hem een huldiging in zijn geboorteplaats New Concord Er is kans, dat de Verenigde Staten nim mer meer zo'n grote mhcht aan schepen, vliegtuigen, artsen, duikers en andere spe cialisten in actie behoeft te laten komen als voor de ruimtevaart van Glenn het ge- V De'0 Nationale Dienst voor Lucht- en I ningsoverleg in Genève op veertien maart Ruimtevaart (NASA) hoopt na deze ge- op topniveau te laten ')eglnne,i ya" slaagde ruimtevaart tot een aanzienlijke hand gewezen, maar hij laat de deur open vereenvoudiging van de bergingsoperatie voor een topbijeenkomst voor een juni, te kunnen overgaan, wanneer in de tweede blijkt uit het antwoord van de presiden aan Kroesjtsjev dat zondag in Moskou is overhandigd en op dezelfde dag nog offi cieel werd bekendgemaakt in de V.S. PEKING (Reuter) Communistisch China heeft zaterdag een beroep gedaan op Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie om bet ernstige oorlogsgevaar in Zuid-Viet- pam met vreedzame middelen uit te ban nen. Deze oproep was veryat in e<jn ver klaring van hét Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken waarin gezegd werd dat de beide voorzitters van de conferen tie van Genève van 1954 over Indo-China (Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie) ter stond overleg moesten plegen met de be trokken landen. De Verenigde Staten wer den ervan beschuldigd het oorlogsgevaar in Zuid-Vietnam aan te wakkeren. De Ame rikanen zouden terstond al hun militaire personeel en uitrusting uit Zuid-Vietnam moeten terugtrekken, aldus de Chinese verklaring. PALM BEACH, Florida (Reuter) Pre sident Kennedy heeft opnieuw het voorstel van premier Kroesjtsjev om het ontwape New York (Reuter) De federale poli tie heeft zaterdag in New York een man aUesTebben gedaan om zijn ziekte te ba-gearresteerd, die 40 kilo zuivere herome gatelliseren, omdat hij zijn inaugurele rede moest houden. De openbare aanklager oefende scherpe critiek op de andere artsen van ook betoogd, deze uit een kelder kwam van het flatge bouw, waarin hij woont. Het is de 31-jarige havenarbeider Anthony Fuca Men zag dat hij de kelder inging in plaats van naar zijn flat te gaan, waar nij met vrouw en twee kinderen woont. Bij het verlaten van de kelder had hij twee zakken bij zich. Deze bleken heroïne te be vatten. Sinds zijn arrestatie in januari op be schuldiging van het in bezit hebben van verdovende middelen, waarbij hij voorlo pig in vrijheid werd gesteld, is hij zonder ophouden geschaduwd. Een inspecteur van politie heeft meege- ,,prpnj„ins voor I deeld. dat de heroïne Amerika is binnen- dr. Krump betalen aan g g gesmokkeld in metselstenen. Deze waren de oprichting van een '^Xlte Voorts in Frankrijk gemaakt en met een Frans heronderzoek in ™°onplaa naar Amerika gebracht. Er zaten de kosten van het geding oeta ,n zakjes dg he_ het ziekenhuis waar dr. Krump werkte. Hoewel op 6 december 1958 was komen vast te staan, dat hij aan pokken leed, was de gezondheidsdienst pas twee dagen later in kennis van dit geval gesteld. De twee verdedigers hadden dat de verdachte zeer onder de dood van zijn collega had geleden. Voorts betoogden zij dat de wetgeving in de Bondsrepubliek inzake besmettelijke ziekten onvoldoende is. omdat mensen zonder te zijn mSeen uit gebieden waar pokken heersen, West- Duitsland ongehinderd kunnen binnenko- m Het geld van de opgelegde boete moet Volgens Kennedy zou men aan het ver keerde einde van het probleem beginnen indien de ontwapeningsbesprekingen op topniveau worden geopend. Hij stelt op nieuw voor, dat de ministers van buiten landse zaken het overleg openen. De Amerikaanse president weerspreekt de bewering van Kroesjtsjev dat hij en premier Macmillan te kwader trouw zijn wat de ontwapeningsonderhandelingen be treft. „Het is niet waar, zoals u beweert Rechercheurs arresteerden de man toen dat de verenigde Staten volledige contro- vervoerde. Volgens functionarissen verte genwoordigde dit op de zwarte markt een waarde van ongeveer 20 miljoen dollar. Ie over de nationale bewapening trachten in te stellen van het begin van het ont wapeningsproces af," aldus de president. Hij verklaart voorts dat het vreemd is dat de Sovjet-Unie, die het eerst de kern proeven hervatte, thans hervatting van de proeven door de V.S. als agressieve daad bestempelt. De hervatting der proeven door de Sovjet-Unie deed de bewapeningswed loop herleven en dwong de V.S. die maat regelen voor te bereiden die nodig kunnen zijn om de veiligheid van dit land te ver zekeren. Dergelijke maatregelen kunnen niet als agressieve daad worden bestempeld, aldus Kennedy, die de Amerikaanse politiek no dig oordeelt wegens het ontbreken van een doeltreffende overeenkomst over een gecontroleerde staking van de proeven welke overeenkomst „wij zo ernstig heb ben nagestreefd." Naar van gezaghebbende zijde te Lon den is verklaard, zal premier Macmillan mogelijk vandaag een antwoord naar Mos kou zenden. Volgens Britse functionarissen is Macmillan iets optimistischer over het nut van topoverleg, maar men sprak te gen dat de Britse premier druk op Ken nedy had uitgeoefend om zijn standpunt tegenover het Sovjet-voorstel te verzach ten. moet hij len. De verdachte zal in beroep gaan bij het Bondsgerechtshof te Karlsruhe. In de tot besmet gebied verklaarde West duitse stad Aken. waar reeds 63 mensen in quarantaine worden gehouden omdat men vermoedt, dat zij pokken hebben had- 15.000 van de 173.000 roïne was verstopt. MOSKOU (Reuter) Naar aanleiding van de klacht in een Russisch blad dat Is raëlische diplomaten de synagogen in de den zich ongeveer inwoners laten inenten. Vol sens het stadsbestuur heeft men nog ni=t besloten tot sluiting der shcolen over Sovjet-Unie voor spionagedoelemden zou- rnet besloten tot sim e gebruikell) hebben de Joodse godsdien- P In3 een ziekenhuis bij Monschau is een stige leiders in Moskou de gelovigen aan- vermoedelijke geval van pokken geconsta- gemaand het contact met buitenlanders en tcerd bii een 41-jarige vrouw, die in het I vooral met Israëlische diplomaten in ziekenhuis werkzaam is. synagogen te vermijden. de BOEDAPEST (AP) President Soekar no zou bijna twee Hongaarse vluchtelingen hebben ontvangen die geprobeerd hadden zich te verstoppen in twee grote kisten met beeldhouwwerken die hij in Hongarije had besteld, aldus meldt het Hongaarse blad Nepszava. De bronzen, van de internationaal be kende Hongaarse beeldhouwer Zsigmond Kisfaludi-Stroble, Waren ingepakt op een bronsgieterij in Boedapest. Twee employés van de gieterij installeerden zich met een ruime voorraad water en voedsel in de kisten. De nachtwaker van de gieterij, die ze in vertrouwen hadden genomen, kreeg echter de schrik te pakken en vlak voordat de kisten op transport zouden gaan, waar schuwde hij de politie. Het blad meldde niet of de beide man nen vervolgd zullen worden. CENTREVILLE (Maryland, AP) De moderedactrice van de Washington Post en haar echtgenoot werden gisteravond gearresteerd na een incident in een res taurant., waar vier negerstudenten bedie ning geweigerd werd. Dè 42-arige Gerald Wagner, zijn 39-jari- ge vrouw Ruth en hun twee kinderen za ten in een restaurant "in Queenstown, toen er vier negerstudenten binnenkwamen die bediening wensten. De studenten kregen te horen dat zij slechts voedsel mochten kopen en dat zij dat buiten konden op eten, waarop Wagner hen mee naar bui ten nam om hun de desbetreffende wet van de staat Maryland uit te leggen. Terwijl Wagner met de studenten in zijn autc# zat te praten, waarschuwde een dienster de politie, die spoedig aankwam en Wagner beval zich te verwijderen. Er volgde een korte woordenwisseling, waar op de man gearresteerd werd. Mevrouw Wagner werd gearresteerd toen zij tegen de arrestatie van haar man protesteerde. De studenten werden niet gearresteerd. Mevrouw Wagner verklaarde dat haar man de politie had verteld dat hij bezig was de studenten de situatie uit te leggen. Hij verzocht zijn uiteenzetting te mogen beëindigen, maar werd uit de auto ge sleurd en geboeid naar een politieauto ge bracht. Mevrouw Wagner vroeg de politie of haar man in zijn eigen auto naar het bureau mocht gaan, waarop zij ook werd ingerekend. ANKARA (AP) De Turkse chef-staf, generaal Cevdet, heeft gisteren verklaard, dat er geen vervolgingen zullen worden ingesteld tegen de officieren die betrokken waren bij de mislukte rebellie van vorige week tegen het bewind van premier Ismet Inonu. De leiders der vier Turkse politieke par tijen zijn intussen overeengekomen een ge zamenlijke commissie te vormen ter bestu dering van alle „openlijke en geheime be wegingen die tegen de grondwet zijn ge richt". Hoezo onzin? Goed, brave ouders, gij zingt dat met. de kinderen en gij weet niet wat gij zingt. Gij gaat achteloos voorbij aan de inhoud, van uw lied, aan de tragedie welke daarin ligt vervat, ja. „Barend Botje", zo horen wij u bijkans dagelijks zingen, beste ouders, „Barend Botje ging uit varen. Met zijn scheepje naar Zuidlaren. De weg was scheef, de weg was krom; Nooit kwam Barend Botje weerom." Kijk eens aan. Zulke dingen zingt gij. Al dan niet met aderen om de keel, al dan niet opgezwollen tot aan de slapen en gij Weet Niet Wat Gij Zingt. Gij staat op uit de grote stoel, Ouders, gij spant de gorgel en ook de borstkas en hulp, daar schalt het reeds door de kamer: Barend Botje. En kent gij het lot van Barend Botje? Gij zet soms zelfs even de radio af en daar kómt het wrer, het on verschillig-gezongen, het ruwweg uitgesto ten lied van deze Botje, een onbekende, een persoon gisteren nog kerngezond, sloeg met de steert in 't rond, nu verdwenen en zelfs het politieblad rept niet over hem. De radio zwijgt over hem. Had hij vrouw en kinders? Wie was hij, deze heer Botje? Wie was hij? Stellig een tragische figuur, een man met een scheepje die trachtte de natuurwetten te overtreden door ermede op een weg te varen. Een weg die zowel scheef was als krom en die weg voerde naar Zuidlaren. Nu, gij ként Zuidlaren; daar valt nu óók weer niet direct over naar huis te schrijven, over Zuidlaren. Een gat, beste mensen. Een ongelukkig gat, dat kunnen wij hier in het Westen rustig vaststellen, met een meer erbij en op de grens, denk u eens ev in, van Drente en Groningen. Van beide. Is dat niet een akelijke gedachte? En is het niet ook verdacht dat juist daar deze heer Botje verdwijnt? Jaja, ouders, zingt gij maar aan de wiep van uw kleinen het liedje van deze heer Botje; gij bewijst hun daarmede een harteloze onverschilligheid die bepaald niet siert ten overstaan van de kleuters, de zuigelingen, de kleintjes. Neen. Gij stapt vrolijk en grof wet over de Zuidlarense toestanden heen en laat deze Botje eenvoudig met zijn scheepje aan modderen en geen rapport, nee, geen rap port zelfs wijdt gij eraan. Hoe is het mo gelijk dat niemand heeft opgetreden toen de heer Botje zijn doldwaze reis onder nam? Hoe staat de Minister tegenover deze deze kwestie, al moet wél even vermeld worden dat er Aanwijzingen zijn dat hij (of zijn Voorganger) ervan op de hoogte is geweest. Waar zat, in onze vraag, waar zat de heer der Rijkspolitie? De man van de marechaussee desnoods? Waar was Bur gemeester? En waar woonde de heer Botje? Kan een mens, met schip en al. in ons land zomaar verdwijnenZonder dus opgemerkt te worden als hij voortzeilt over een scheve en kromme weg? Bij Zuid laren? Allerhande vragen, lezer, welke wij hier op deze plaats, dunkt ons, toch wel eens mogen stellen. Wij verwachten een beantwoording en de ouders vragen wij om begrip. Voor de tragedie van de heer B. Botje uit Wildervank. Of uit Veendam. Of misschien zetfs uit Groningen. Het wordt tijd dat.het loze lallen van soort gelijke liederen afgestraft worden. Advertentie LEOPOLDSTAD (AP) Een woordvoer der van de Verenigde Naties heeft beves tigd dat de Kongolese regering bezig troepen van Loeloeaburg over te brengen naar Albertstad in Noord-Katanga, waar de gendarmerie van president Moise Trjombe de stellingen van de centrale re gering heeft bestookt. De woordvoerder bevestigde dat de vol kerenorganisatie de Kongolese regering bij deze luchtoperatie steunt en helpt, maar voegde eraan toe dat het transport tot dusver alleen met vliegtuigen van de een trale regering heeft plaatsgevonden. „Er liggen in de omgeving van Albert stad geen Kantangaanse troepen", aldus de woordvoerder "en er waren al Kongo lese eenheden gestationeerd, zodat wij deze troepenbeweging niet als een nieuwe be dreiging van de vrede zien." De woordvoerder verklaarde nog dat de Verenigde Naties hun plannen, een mili taire missie naar de Noordkatangaanse stad Kongolo té sturen, in Elisabethstad met Tsjombe zullen bespreken. MENTHOLPELLETS Tepen hoest en Keelpij" Uitwerking frappant" Kunt u uit het hoofd zeggen hoeveel gemeenten met de naam Aix er in Frank rijk zijn? Het zijn er meer dan menig een denkt. Aix-les-Bains en Aix-en- Provence zijn vrij algemeen bekend, maar bovendien zijn er nog Aix- d'Angillon, Aix-en-Othe en het dorpje Aix op het gelijknamige eiland voor de Franse westkust. Men zou kunnen opmerken dat er bij deze opsomming nog één gemeente ont breekt: Aix-la-Chapelle, dat dezer dagen juist in de krant in ónze krant vermeld stond al.: die Franse plaats waar een geval van pokken was geconstateerd. Maar ja, zélfs kranten redacteuren zijn niet onfeilbaar, even min als de redacteuren van de pers bureaus die hun het nieuws (soms uit vreemde talen vertaald) leveren. En zo zagen zij dan in de haast van het jour nalistieke werk over 't hoofd dat Aix- la-Chapelle helemaal geen „Franse plaats" is, maar.de Franse naam voor Aken, in West-Duitsland. Waarvoor zij en wij de lezers om vergiffenis vragen. In elk geval hebben wij nu de nodige maatregelen genomen om te voorkomen dat de Franse gemeente Aixe-sur- Vienne ooit in ons blad zal voorkomen als „het Oostenrijkse plaatsje Aken bij Wenen". Promotie. Eén der voornaamste straten van Key West, Florida, zal „general John Glenn street" worden genoemd. De astronaut is luitenant-kolonel maar het stadsbestuur rekent klaarblijkelijk op een aanzienlijke promotie. Vliegongeluk. Op het Venezolaanse eiland Margarita is gisteren een tweemotorig vliegtuig van de plaatselijke luchtvaart maatschappij Avesa bij een landing ver ongelukt, waardoor 22 mensen negen tien passagiers en drie leden van de be manning om het leven kwamen. Na twintig jaar. Een Litouwse chirurg heeft een spijker uit het hart van een man verwijderd, die twintig jaar gele den in Duitse gevangenschap had ge tracht zich van het leven te beroven. Met een spijker uit zijn bed probeerde hij toen zijn hart te treffen, maar öe spijker bleek te kort te zijn en kwam niet verder dan de buitenkant van het hart. Wereld zonder bommen. Vertegenwoordi gers van 17 landen zijn in Belgrado bij eengekomen om de conferentie van de „wereld zonder bommen" voor te berei den. Deze wordt in mei a.s. in Accra gehouden op initiatief van Kwame Nkru- mah, president van Ghana. De agenda zal bestaan uit de punten vermindering van de internationale spanning, metho den voor een doeltreffende inspectie van de bewapening, het gebruik van kern materiaal voor vreedzame doeleinden enz. „Broeder". Lord Snowdon, de echtgenoot van prinses Margaret, is toegetreden tot de Britse nationale journalistenunie. Daarmee is hij het eerste lid van de Britse koninklijke familie, dat lid is van een vakorganisatie. Indien hij ooit een vergadering van de unie bijwoont, wordt van hem verwacht, dat hij zijn collega's aanspreekt met „broeder". Opdracht. In Zuidoost-Italië zijn drie Duit sers aangehouden, die ervan worden ver dacht NAVO-raketbases in dat gebied ie hebben willen fotograferen. Zei zeiden naar het zuiden gekomen te zijn om in opdracht van het televisiestation Mün- chen een documentaire te maken. Oe Duitsers werden aangehouden in net dorp Acquaviva delle Fonti bij Bari, waar vorige maand een Bulgaarse straal jagerpiloot een noodlanding maakte. Ook hij wordt van spionage verdacht. t

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3