Tottenham Hotspur in halve finale om Europese beker Militaire schaatstitel voor de soldaat Liebrechts Europese titel kunstrijden weer voor Sjoukje Dijkstra Grote belangstelling voor goede bokswedstrijden in Haarlem SPAANPLATEN Dukla zonder twijfel de zwakste ploeg Voor automobilisten Patterson moet titel verdedigen Renes beste sprinter Tottenham in halve finale tegen Benfica Eén winnares in de toto Maris en Schneider naar de Riviera Kijk Uit-reserves kampioen in de eerste klasse B Van Looy leidt in Ronde van Sardinië Wimbledon zit klem Km Fischer blijft leiden in Stockholm DINSDAG 27 FEBRUARI 1962 11 N.V. „DE HOUTWERF" Om de Europese beker Oldenzaal-RCH op zaterdagmiddag Sjoukje Dijkstra, de blonde Amstel- veense doktersdochter, staat voor de grootste stap in haar loopbaan als kunstrijdster. Vanmorgen om acht uur begonnen in de Zwitserse plaats Genève de wedstrijden om de Europese titels. Zes dagen lang zullen de beste kunstrijd sters en -rijders uit West-Europa met verbeten gezichten hun verplichte figu ren pas aan de vooravond van de dag, waarop gereden wordt, wordt bekend welke figuren in het staalharde ijs van het stadion Vernets snijden. Daarna wordt alles wqt aan gratie cn zwier, aan kunde en vooral aan moreel kan worden opgebracht, neergelegd in de vier (da mes) of vijf minuten (heren), die de kür duurt. Woensdag recordpoging van Marian Heemskerk Jacques Anquetil in de Ronde van Spanje Titelgevecht Brown-Ortiz uitgesteld De Engelse kampioensclub Tottenham Hotspur heeft zich maandagavond ge plaatst voor de halve finales van het toer nooi om de Europese beker voor lands kampioenen door een overwinning met 4-1 op Dukla, dat de eerste in Praag ge speelde wedstrijd in de kwartfinales te gen de Londenaren met 1-0 had gewonnen. De totaalscore van de twee wedstrijden is dus 4-2 in het voordeel van de Spurs. De eerste helft van de maandag gespeel de wedstrijd werd afgesloten met een voorsprong van 2-0 voor de Spurs door doelpunten van midvoor Bobby Smith en linksbinnen Dave Mackay in respectieve lijk de negende en veertiende minuut. Na dat in de eerste minuut van de tweede helft Jelinek de achterstand van de Tsjechen tot 2-1 had teruggebracht, waar mee de totaalscore op 2-2 was gekomen, viel in de achtste en negende minuut van de tweede helft de beslissing ten gunste van de Spurs, toen Smith en Mackay de stand tot 4-1 opvoerden. De wedstrijd, die werd bijgewoond door 60.000 toeschouwers, werd gespeeld op een met sneeuw bedekt veld op de koudste fe bruaridag, die Londen sinds zes jaar heeft gekend. Beide ploegen kwamen in dezelfde opstelling uit als in de eerste wedstrijd die tien dagen tevoren in Praag was ge houden. De wedstrijd werd geleid door de Deense scheidsrechter Carl Joergensen. De Spurs hebben zich op het besneeuW' de veld van White Hart Lane veruit supe rieur getoond aan de Tsjechische leger- ploeg (negen officieren en twee dienstplich tige soldaten). Nu, in eigen omgeving en voor eigen publiek, hebben de Londena ren hun tegenstanders elke illusie ontno men om de halve finales van het toer nooi om de Europese beker te bereiken. Reeds in de eerste helft bestond er geen twijfel, welke ploeg het sterkste was. In alle onderdelen van het spel, vooral in po< sitiespel en tempo, waren de Spurs een klasse beter en binnen een kwartier had den zij hun superioriteit al uitgedrukt in twee doelpunten, gescoord door respectie velijk Smith en Mackay, nadat tevoren de Deense scheidsrechter een treffer van Mackay wegens buitenspel van Smith had afgekeurd. De Tsjechische verdediging stond toen al onder zware druk en zou er gedurende de gehele wedstrijd niet in slagen deze op te heffen. Het duurde tot een kwartier na de aftrap, eer Dukla's aanvalslinie van zich deed spreken. Adamec loste een schot van grote afstand, dat doelman Brown tot hoekschop verwerkte. Het was een van de weinige gevaarlijke momenten voor het Londense doel. De Tsjechen konden er niet in slagen tot constructief voetbal te ko men en zij slaagden er miet in de sterke Engelse defensie te verontrusten. Totten- ham beheerste de situatie volledig en scheen geen hinder te ondervinden van de moeilijke omstandigheden, waaronder ge speeld werd. Even kreeg het vertrouwen van de zes tig duizend kleumende Londenaren op de tribunes in hun favorieten een knak, toen uit een mistrap van Marchi de bal voor de voeten van Jelinek, kwam, die zich deze unieke scoringskans niet Het ontne men en Brown van dichtbij kansloos pas seerde. Dit gebeurde in de eerste minuut van de tweede helft en ogenschijnlijk was daarmee de strijd weer geheel open. Immers, door dit doelpunt was de to taalscore op 2-2 gekomen. Het leek maar zo; de Engelsen waren geenszins onder de indruk van deze tegenslag en met on verminderde kracht zetten zij hun offen sief uit de eerste helft voort. De Tsjechen vochten terug met de rug tegen de muur, maar zij slaagden er niet in de strijd een wending in hun voordeel te geven. Binnen een minuut viel de beslissing door doelpunten van Smith en Mackay in de achtste en negende minuut. Tottenham leidde met 4-1, bleef heer en meester op de sneeuwvlakte en leidde Dukla naar een onafwendbare nederlaag. Advertentie belangrijk nieuws. De nieuwe, grotere B.M.W. 700 SL. prijs 5.850.—, staat ter bezichtiging in onze showroom. N.V. Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij Haarlem - Houtplein 21 - Telef. 22020 Boksen De Nationaal Boxing Association, die de bokssport in alle Amerikaanse staten met uitzondering van New York en Massa chusetts controleert heeft wereldkampioen Floyd Patterson ervan in kennis gesteld dat hij uiterlijk 13 maart zijn titel moet verdedigen. Volgens de reglementen van de NBA is elke wereldkampioen namelijk verplicht tenminste eenmaal per jaar een titelge vecht te leveren tegen een uitdager die daarvoor qua klasse in aanmerking korftt. Op 13 marat 1961 versloeg Patterson de Zweed Ingemar Johansson. Wel kwam hij op 4 december uit tegen Tom McNeel, doch de NBA is van mening dat deze bokser niet voldoet aan de eisen die men aan een uit dager mag stellen. Floyd Patterson heeft inmiddels laten weten, dat hij wèl voor 13 maart de datum van zijn eerstvolgende gevecht en de naam van de tegenstander bekend zal maken, doch liet verder doorschemeren dat een titelgevecht voor begin juni uitgesloten moet worden geacht. Algemeen wordt aangenomen dat de veel-besproken Sonny Liston „de logi sche uitdager" zo staat er in het commu niqué van de NBA te lezen dan tegen stander van de wereldkampioen zal zijn. Patterson weigerde echter deze conclusie te bevestigen. Sonny Liston daarentegen, minder dis creet, deelde de pers in Detroit mee, dat het contract voor het grote gevecht vol gende week al getekend zal worden en dat de wedstrijd in de loop van de zomer zou worden gehouden. Schaken Soldaat Rudi Liebrechts heeft één dag na de drielandenwedstryd met prjjzen be laden de Jaap Eden-ijsbaan in Amsterdam de rug toegekeerd. Maandag behaalde hij met grote voorsprong op kernploeg-mak ker Gerben Karstens het Nederlands mili tair kampioenschap. Behalve de wissel- beker van de gemeente Zutfen (daar was deze militaire titelstrijd in het verleden steeds op natuurijs verreden) kreeg Lie brechts de militaire eerste prijs voor zijn kampioenschap en bovendien bekers voor zijn eerste plaatsen op de 1500 meter en de 3000 meter en de tweede plaats op de 500 meter. Dezelfde namen werden bij deze prijs uitreiking steeds weer afgeroepen: soldaat Rudi Liebrechts, soldaat Klaas Renes, die zich een sprinter met aanleg toonde door zijn 47.3 overwinning op de 500 meter, soldaat Gerben Karstens en luitenant Pfrommer, alle bekende namen uit de na tionale topschaatssport. Dit viertal be heerste de militaire.kampioenschappen, die onder nog ongunstiger omstandigheden werden verreden dan de drielandenwed strijd. De windkracht was vrijwel dezelf de,-maar het ijs was stroef en bovendien ontbrak de stimulerende entourage van duizenden toeschouwers. In dit licht bezien vielen de prestaties van onze militairen, van wie er maar liefst 130 aan de 500 meter waren begonnen, bij zonder mee. Liebrechts bleef op de 500 meter slechts 0,3 seconde achter bij zijn Advertentie De grootste keuze in GROTE EN KLEINE KAMPERSINGEL 22 - HAARLEM Telefoon 11932 (2 lijnen) Het lot is Tottenham Hotspur, winnaar van de Engelse beker en league-kampioen, niet gunstig geweest. De Londense club zal in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor nationale kam pioenen namelijk tégen Benfica moeten uitkomen, de houder van de beker. De loting, die vanmorgen in Parijs werd verricht, had het volgende resultaat: Stan dard Luik - winnaar van de beslissings wedstrijd Real Madrid - Juventus Turijn, Tottenham Hotspur-Benfica. Zoals eerder werd gemeld wordt de der de ontmoeting tussen Real en Juventus morgenavond in Parijs gespeeld. De halve finales zullen voor 15 april ge speeld moeten zijn. Bij de sporttoto heeft zich thans één "Clneemster gemeld die voor zondag 12 sdstrijden juist had voorspeld. Het is mèj. M. den Besten uit Weesperkarpsel van de vereniging EDE. Zij komt dus in aanmerking voor de hoofdprijs van f 50.000.-. Voor de extra prijs hebben zich niet minder dan ongeveer elfduizend ge gadigden gemeld. Dit betekent dat al de ze wedders niets zullen krijgen uitge keerd. Voor de extra prijs was beschikbaar 40.084.- hetgeen er op neer komt dat elke deelnemer minder dan 5.- zou krijgen en deze bedragen worden re glementair niet uitgekeerd. Dit is echter wel het geval als men enige kolommen van 5 gelijke spelen goed heeft voorspeld, waardoor 'het totaal uit te keren bedrag boven de 5.- zou komen te liggen. Voor de eerste prijs was deze week f 146.974.- beschikbaar en voor de tweede prijs 80.168,—. Van dit totaalbedrag (f 227.142,-) gaat f 58.823,53 (inclusief be lasting) af voor de deelneemster van 12 punten. Het overblijvende bedrag van f 168.318,47 wordt toegevoegd aan het prij- enbedrag van de toto van de volgende week. De voetbalwedstrijd in de tweede divisie issen Oldenzaal en RCH, die voor zondag 1 maart was vastgesteld is met het oog op ne carnavalsviering in Oldenzaal verscho ven naar zaterdag 3 maart, des middags om half vier. (Van een speciale verslaggever) Want obk de titelstrijd voor de heren is voor Nederland interessant. De Haagse scholier Wouter Toledo immers natio naal kampioen sedert vele jaren zal po gen zich te scharen onder de tien sterkste kunstrijders van West-Europa. Zal Sjoukje Dijkstra, er .in slagen haar kampioenschap te behouden? Dat is de grote vraag, die deze wedstrijden in Ge nève beheerst. Het is immers en de voorbeelden zijn talloos (Henk v.d. Grift) altijd moeilijker een titel te behalen dan te behouden. Vorig jaar in het West- Berlijnse sport palast stak Sjoukje met kop en schouders boven haar concurren ten uit. Vanaf de eerste verplichte figuur had zij de leiding om deze voorsprong bij de overige figuren en de kür steeds meer uit te breiden. In de eindstand troonde zij hoog boven de Oostenrijkse Regine Heit- zer en de Tsjechische Jana Mrazkova. Sjoukje Dijkstra heeft zich dit jaar niet op wedstrijden laten zien. De strijd om oe Richmond Trophy in Londen een jaar lijks evenement werd gewonnen door oe Frangaise Nicole Hassler, die vorig jaar bij de Europese kampioenschappen de achtste plaats bezette. De dames, die de zeven plaatsen vóór Nicole innamen, schreven niet in. Hun prestaties immers, zouden een aan wijzing kunnen zijn voor hun concurrenten. Het zou een indicatie kunnen zijn voor de trainers om hun pupillen juist dat kleine beetje in hun kür te geven, dat beslist over tiende delen van één punt. Sjoukje Dijkstra schreef dus voor deze Richmond Trophy niet in en ook bij de andere wedstrijden verscheen zij niet aan de start. Zij bepaalde zich tot het geven van demonstraties in diverse West-Europe- se landen, maar was in hoofdzaak te vin den op de Richmond-baan bij Londen. Daar immers legde trainer Arnold Ger- schwiler de laatste hand aan de vervol making van Sjoukjes figuren en kür. De sterke mentaliteit en de voortreffe- ijlke conditie van Sjoukje Dijkstra zijn waarborgen voor een prolongatie van de titel, al moet men bij het kunstrijden al tijd rekening houden met het uit een fi guur vallen of een ernstige blessure bij de kür, waardoor in één enkele seconde de illusies van jaren kunnen worden vergruizeld. Ook nu weer zullen Regina Heitzer en de zeer elegante Jana Mraz kova waarschijnlijk de ernstige bedreigin gen voor Sjoukjes titel zijn. Daarnaast zal men rekening moeten hou den met de „ontdekking" van de kam pioenschappen 1961, het Oostenrijkse meis je Hille Sengstschmidt, dat in West-Berlijn zesde werd. Haar verplichte figuren wa ren toen het zwakke punt. Mogelijk is zij daarin zó vooruit gekomen, dat de winst, die zij in haar voortreffelijke kür zeker zal behalen, haar op het ere-podium brengt. Voor Sjoukje zijn deze Europese kam pioenschappen niet meer dan een aarze lende beweging naar de stap, die haar misschien de wereldtitel zal bezorgen. Want na Genève tien dagen later komt de strijd om de wereldtitel in Praag. En deze titel is Sjoukjes doel. Wouter Toledo bezette vorig jaar bij de kampioenschappen in het sportpalast de twaalfde plaats. Dit jaar heeft hij voor De Hilversumse zwemster Marian Heems kerk (De Robben) zal woensdagavond 28 februari a.s. in het 50-meterbad te Rot terdam een aanval doen op het Europese record 400 meter wisselslag persoonlijk. Het record staat sinds 26 augustus 1961 op naam van haar clubgenote Judith de Nijs, die toen in Blackpool 5 min. 39,4 sec. liet afdrukken. de eerste maal de training van Arnold Gerschwiler in Londen kunnen volgen. Verwacht mag worden, dat deze training zoveel vruchten heeft afgeworpen, dat hij zijn ideaal voor dit jaar een plaats bij de eerste tien zal kunnen realiseren. De Europese titel zal zonder twijfel, nu de kampioen Alain Giletti naar de rijen der profs is overgegaan, terechtkomen bij de Fransman Alain Calmat, vorig jaar tweede, of de stevige Westduitser Man fred Schnelldorffer. Bij de paren en het ijsdansen is Nederland niet vertegenwoor digd. De Haagse tennisser Willem Maris zal Voor training naar de Riviera gaan tezamen met zijn stadgenoot Evert Schnei der. Zij vertrekken zondag 4 maart naar Bandol bij Marseille, waar zij drie weken onderricht zullen krijgen in het tennis- centrum van dr. Buding. Het was de bedoeling dat ook kampioen Van Eijsden deze trip zou meemaken, maar hij heeft onlangs met hockeyen een vinger van zijn rechterhand geblesseerd, zodat het de vraag is of de blessure op tijd ge nezen zal zijn. Schneider wordt uitgezonden door het sportfonds Leo van der Kar. Van Eijsden en Maris door de KNLTB. Onze spelers zullen speciaal getraind worden door de schoonzoon van de heer Buding, Mike Davies, de vroegere Britse Daviscup-speler. Na het einde van de training zullen de spelers uitkomen in een toernooi in Anti bes. Twee nieuwe kampioenen hebben zich tijd van zaterdag en nu had hij heel wat minder tegenstand. Dat gold eveneens voor de 2.27.9, waar mee Liebrechts de 1500 meter won (zondag reed hij 2.27.0). Na twee afstanden was het duidelijk dat Liebrechts kampioen zou aangemeld in de competities van de Noord- worden. Toen prijkte Renes nog op de hollandse Schaakbond. Het reserve-tiental tweede plaats voor Karstens (97.800van het IJmuidense Kijk Uit legde beslag 100.200). De 3000 meter besliste echter ten 0p de titel in de eerste klasse B terwijl De gunste van Karstens, want Renes bleek in pion (Wormerveer) in de tweede klasse zijn rit tegen Liebrechts, waarin hij meer b als eerste door de finish ging. dan driekwart baan achter raakte, geen Het kampioenschap van Kijk Uit 2 stayerscapaciteiten te hebben. kwam tot stand ondanks een nederlaag De uitslagen luiden: in de laatste ronde tegen Bloemendaal. De 500 meter: 1. Renes 47.3 sec 2 Liebrechts 48.1: belager van Kijk Uit, het tweede 3. Karstens 49.4. 4. Pfrommer 49.9; 5. Krediet 51.4. enige Deiage J ingaan 1500 meter:. 1. Liebrechts 2.27.9 sec.; 2. Renes team van Heemstede, lag Dl] het ingaan 2.31 5; 3 Karstens 2,32.4; 4. pfromiher 2.38.3; 5. van de laatste ronde op twee punten ach Hartman 2.46.1 tprstand Een overwinning had hen ge- 3000 meter: 1. Liebrachts 5.31.0; 2. Karstens I -n Rpuprwiik 5.36.3; 3. Pfrommer 5.52.5; 4. Krediet 6.03.5; 5 lijk kunnen brengen maar in Beverwijk Van Manen 6.cy.2. I werden v. d. Bosch door hekkesluiter Pat Het eindklassement luidt als volgt: L Liebrechts M f groot verschil verslagen waar- 152.567; 2. Ratstens 156.250; 3. Renes 159.633; 4. Mat i me g „„horoilrhaar hlppf Een Pfrommer 161.417; 5. Krediet 169.183. door Kijk Uit 2 onbereikbaar bieei. Len bijzonder mooi succes van de IJmuide- naren die vorig jaar van de tweede naar de eerste klasse promoveerden en nu in een tweetal promotiewedstrijden met de kampioen van IA om de plaats van het gedegradeerde Rolland in de overgangs klasse zullen wedijveren. Onderaan in 1B ligt een beslissingswedstrijd in 't verschiet. Door de fraaie zege van Pat Mat 2 en de vrii zekere nederlaag van Weenink tegen Santpoort zijn de beide Beverwijkse ploegen gelijk geëindigd. Een herkamp zal moeten beslissen over de degradatie. Na Castricum, K.T.V. en Aalsmeer is nu ook de vierde afdelingskampioen in de 2e klasse bekend geworden. Zonder zelf te spelen konden de schakers van De Pion (Wormerveer) de kampioensvlag uitsteken nu de enig overgebleven concurrent Edam door Purmerend werd verslagen. De vier W ielrennen Door een zege in de derde etappe van de Ronde van Sardinië heeft wereldkampioen op de weg Rik van Looy (België) maandag de leiding in het algemeen klassement óvergenomen van de Italiaan Guida Car- lesi. Van Looy, die de 205 km van Cagliari naar Nuoro aflegde in 5 uur en 48 minuten, won de sprint van een groep van negen twMde~kïassë"'kampioenen zullen in een renners. De uitslag was verder: 2. Defilip- enkelrondige competitie om twee plaatsen pis (Italië), 3. Fallarini (Italië). j j in de eerste klasse strijden. Het algemeen klassement na de derde dg derdeklassers behaalde in afde- etappe ziet er als volgt uit: L Van Looy j A Schaakmat 2 een zege op D.E.Z. De (België) 12 uur 34 min. 35 sec. 2. Defilippis kans op pr0motie is nu groot voor dit (Italië) 12.35.05, 3. ex aequo Ronchini (It.), tiental slechts K.T.V. 2 zou bij een even tuele zege in de laatste wedstrijd nog naast Schaakmat 2 kunnen komen. Er volgt dan nog een beslissingswedstrijd. De vierdeklassers zagen Kijk Uit 4 in afdeling C het belangrijke duel met mede dag na een geslaagde solovlucht de derde I ^er Weenink^ winnen h en ^aardoor etappe van de Ronde van de Levant ge IJmuidenaren nu het kampioenschap voor Fallarini (It.), Nencini (It.). De Rosso (It.) Planckaert (Belg.) en Desmet (Belg.) 12.35.20. Ronde van de Levant De Nederlander Jo de Haan heeft maan- wonnen. Hij had voor de 146 km van Vi- naroz naar Valencia 4 uur 1 minuut en 35 seconden nodig. De tweede plaats was eveneens voor een Nederlander. 35 seconden na De Haan ging Maliepaard als tweede over de eindstreep. De Fransman Novak werd derde. De Span jaard Bertran heeft na de derde etappe met I 7 uur 20 minuten en 9 seconden de leiding het grijpen. Indien zij er in slagen zou dit het derde tiental van Kijk Uit zijn dat dit seizoen kampioen wordt. Met het 35-jarig jubileum voor de deur alle reden om feest te vieren. De uitslagen vin de gespeelde wedstrij- zen: Eerste klasse, afd. A: Zaanstreek NoordSchaaklust 4y23^2 voorl., Zaan dam 2—VVV 2 23V2 voorl.; Oppositie- in het algemeen klassement. De Haan staat gc A{(J B; Wéenink-Sant- poort 24 voorl.: Pat Mat 2Heemstede 2 elfde met een achterstand van en 1 seconde. Zes buitenlandse en vier Spaanse ploe gen van tien renners zullen deelnemen Een beeld uit de partij tussen de welterpewichten Schriek uit Haarlem (rechts) en de Amsterdammer Dors. Voor het eerst sinds zeven(!) jaar z(jn maandagavond in Haarlem officiële boks wedstrijden gehouden en wel in de Hilde- brandzaal van Brinkmann, waar enkele honderden boksliefhebbers konden genie ten van een byzonder aardig programma, dat was samengesteld door het district Noordholland van de Nederlandse Boks- bond. Over het algemeen stonden de par tijen op een behoorlijk peil, hoewel de hoofdpartij tussen de weltergewichten Kuit en Baars, beiden uit Amsterdam, met de Noordhollandse titel als inzet enigszins teleurstelde. Dank zij een klein overwicht, vooral In de tweede van de drie ronden, veroverde Baars de titel op punten. De organisatoren hadden het programma zo gevarieerd mogelijk gemaakt door par tijen in de diverse klassen te laten boksen tussen deelnemers uit Amsterdam, Haar lem en IJmuiden. De hoofdstedelijken, die over het algemeen meel' gelegenheid heb ben om in wedstrijden uit te komen, toon den zich in de meeste gevallen de sterk- sten. De Hildebrandzaal voldeed bijzonder goed voor een dergelijke boksavond en de publieke belangstelling liet voorts niets te wensen over. Daarom ook heeft de Boksbond besloten in de toekomst meer wedstrijden in Haarlem te organiseren. In het begin van de maand april zullen op nieuw een groot aantal amateurs tegen elkaar in de ring komen te staan. De uitslagen waren: zwaarweltergewicht: Barrau (Amsterdam) onbeslist tegen Van der Horst (Haarlem); middengewicht: De Boer (Amsterdam) wint op punten van Van Vianen (IJmuiden); vedergewicht: Ar nold (Amsterdam) wint op punten van Oosterhof (Amsterdam); lichtwelterge- wicht: K. Pranger (Amsterdam) wint op punten van Siow (Amsterdam); halfzwaar- gewicht: Fock (Amsterdam) wint op pun ten van Schoort (IJmuiden); zwaarwelter gewicht: Van Ispelen (Haarlem) onbeslist tegen Kraayenoord (IJmuiden); halfzwaar- gewicht: Bos (Amsterdam) wint op punten van Bollema (Amsterdam); halfzwaarge- wieht: Zuman (Amsterdam) wint van Vos (Haarlem) door opgave in de eerste ronde; middengewicht: Steenbergen (Amsterdam) wint op punten van J. Rooth (Amsterdam); weltergewicht: Dors (Amsterdam) wint op punten van Schriek (Haarlem); zwaar weltergewicht: A. Rooth (Amsterdam) wint van J. Pranger (Amsterdam) door opgave in de tweede ronde; lichtweltergewicht: Hol (Amsterdam) onbeslist tegen Dolron (Haarlem). 73; BloemendaalKijk Uit 2 5V24 (Kijk Uit kampioen). Tweede klasse, afd. A: VVV 3—Wieringermeer 2—5 voorl.; CaïssaBergen 4'/24V2 voorl. Afd. B: PurmerendEdam 5Vi4(De Pion k ïpioen). Afd. D: De UilHoofddorp 51/231/2 voorl. Derde klasse, afd. A: aan dq, R.ande van Spanje, die dit jaar I SehoorlSchaaklust 2 45 voorl.; Schaaks- van 27 april tot 13 mei wordt gehouden. mat 2DEZ 6V2Ski- De 100 renners uit Frankrijk. Portugal. Vierde klasse, afd. A: Aris de Heèr België, Nederland, Italië, Duitsland en "ergen 2 73. Afd. B: De Pio 2—Assen- spanje moeten in 17 etappes zonder een delft 8—2. Afd. C: Weenink 3—Kijk Uit 4 rustdag 2816 kilometer afleggen. 36 voorl.; Driehuis 2Castricum 3 2—8; De organisatoren hebben donderdag in Het Oosten 4Assendelft 2 91. Afd. D: Barcelona bekend gemaakt dat zij o.a. Hoofddorp 2HWP 3 64; Het Oude Slot KSC 5—5 voorl. K.N.S.B. hoofdklasse: ASCVAS 2 6i/i 3V2; DD—VVGA 5 V241 2Rotterdam— VAS 1 4—5 voorl.; Hi.S.G.—Eindhoven 55. Eerste klasse, afd. A: Amersfoort ASC 2 3V25V2 voorl.; VHS—BSG 3'/ü— 6 V2PhilidorUnitas 7 V2U/2 voorl.; SMBStaunton 35 voorl.. Afd. B: Spangen 2—LSG 55; Rotterdam 2— Rritcp I Utrecht 2Vi7 V2Res. SC—Max Euwe 51/»3V2 voorl.; Spangen 1H. Chr. SV 4'/25'/2. 2e klasse: afd. B: VVGA 2 Philidor 2 42 voorl.; Kijk Uit—Water graafsmeer 53 voorl.; De PionPhilidor 1 17 voorl.; Het OostenZaandam 4—6. Afd. C: NRSV—H. Chr. SV 2 4—4 voorl.; VlissingenDD 2 4'/25'/e; Middelburg Moer-.vijk 2V261/» voorl.; Charlois reeds de winnaar van de Tour de France 1961, Jacques Anquetil hebben gecontrac teerd. Basil Reay, de secretaris van de Lawn Tennisbond, heeft gezegd dat er ze ker toestemming gegeven zal worden de data voor de Europese halve finales voor het Davis Cup Toernooi te verschuiven, in dien deze voor de betrokken landen een bezwaar zouden vormen voor deelneming aan Wimbledon. De finales van Wimbledon zullen op 7, juli gehouden worden en de halve finales Dordrecht,4 /2 4 2 voorl. Afd D A J s 1 hem—Eindhoven 2 8—1 voorl.; De Pion— HSV 64; De DomPhilips 4V24V2 voorl.; BrunssumWageningen 46. Afd. A: Groningen 1Esgoo 6'/23V2; VAS 3 Deventer 64; ApeldoornZutphen 5 4 voorl.; Groningen 2Zwolle 5V23l/i voorl. voor de Davis Cup zijn vastgesteld voor 13-15 juli. Sten Heyman, de Zweedse vertegenwoor diger in het Davis Cup Commissie, heeft I reeds gezegd dat het onwaarschijnlijk is dat Ulf Schmidt en Jan-Eric Lundquist op Wimbledon mogen spelen. „Ofschoon Wimbledon ons lief is. is de L Davis Cup voor ons belangrijker zei Hey- Eerst(> klasse A: Eerste klasse B; Tweede kl. D: man die wees op de zeer grote moeilijk- schaaklust 4—7 Kijk Uit 2 5—7 Aalsmeer 10 heid voor de spelers om zich van het gras Zaanstr. N. 46 Bloemendl. 56 Hoofddorp 6 van Wimbledon weer snel om te schake- 2 santpoort tÜ Se Torens 4 len op gravelbanen. MSC 5—2 Weenink 4—3 Het Oosten 2 3 De verwachting is dat Zweden, Italië, vvv 2 4—1 Pat Mat 2 5—3 ksc 1 Frankrijk en Groot-Brittannië tot de halve Derfle klasse AVierde klasseC: Vierdeklassen: finales van het Davis Cup-toernooi zullen schaakm 2 5—8 Kijk Uit 4 5-10 SSCH 6-12 46 Weenink 3 58 't Oosten 3 6-10 4—5 Lasker 5-7 HWP 3 6—7 54 't Oosten 4 56 Aalsmeer 3 6—5 4—2 Castricum 3 6—5 Oude Slot 65 4—1 Driehuis 2 5—0 Kijk Uit 5 Assend. 2 5—0 Hoofdd. 2 KSC 2 doordringen. Het is zeer waarschijnlijk dat ktv 2 Italië ook de Davis Cup zal laten preva- Magnus leren boven Wimbledon. DEZ Sehoorl Schaakl. 2 6-4 6-4 6—1 Baars (rechts) werd door een punten- overwinning op Kuit Noordhollands welterkampioen. 8 - Maandag zijn in Stockholm voor het in terzonale FIDE-schaaktoernooi partijen uit de zestiende, zeventiende en achttiende ronde uitgespeeld. De uitslagen luiden: Geiler (Rusl.) Barcza (Hong.) remise; Fischer (V.S.) Petrosian (Rusl.) remise; Korchnoi (Rusl.) —Barcza 1—0; Yanofski (Can.)German (Braz.) 10; Bilek (Hong.)Filip (Tsj.sl.) remise; Portisch (Hong.)Bolbochan (Arg.) remise; PetrosianPomar (Sp.) 10; KorchnoiBisguier (V.S.) remise. De overige hangpartijen werden opnieuw afgebroken. De stand luidt nu: 1. Fischer 13 pnt. en 1 afg. (uit 17); 2. Geiler 12 pnt. en 1 afg. (17); 3. Filip lU/s pnt. (17); 4. Korchnoi 11 pnt. en 1 afg. (17); 5. Petro sian 11 pnt. (17); 6. Gligoric 10 pnt. en 2 afg. (17); 7. Uhlmann 10 pnt. en 1 afg. (17); 8. Pomar 10 pnt. (17); 9. Benkoe 9Vj pnt. en 1 afg. (17); 10. Stein 9 pnt. en 1 afg. (17), Joe Brown, de wereldkampioen in het lichtgewicht, zal zaterdag wegens een keel- I ontsteking zijn titel niet kunnen verdedi gen tegen de Portoricaan Carlos Ortiz. Een arts, die Brown vrijdag in Las Ve- gas onderzocht, heeft verklaard dat de we reldkampioen tenminste een maand rust zal moeten houden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11