In het Holland Festival geen Nederlandse Toneelmamfestatie Bolly koek WITTE KRUIS X echte m mm Programma met wereld- en Europese premières xtji j m i •e A De negen muzen Speelavond door Jeugd en Muziek PIJNSTILLER tegen hoofdpijn, kiespijn, gr ie reumatische pijnen etc. HOBEfl Toonkunstleerlingen gaven concert Ir. Bijvoet ontwerpt voor Utrecht Concertgebouw DINSDAG 27 FEBRUARI 1962 Limburgs Symfonie Orkest al in carnavalsstemming EEEZ2 Muziekgenot Beeldschermer P. Zwaansivijk Plannen in Amsterdam voor een balletacademie De radio geeft woensdag T elevisieprogramma DE HEER PETER DIAMAND, secretaris van het Holland Festival, heeft tijdens een persconferentie in het I.C.C. in Amsterdam bekendgemaakt dat er geen Nederlandse toneelmanifestatie zal zijn in het komende festival. Het plan om de Oresteia van Aichylos op te voeren (de trilogie Agamemnon, Choëforoi en Eumenides) in vertaling van mr. E. Straat werd door de Nederlandse gezel schappen weliswaar enthousiast begroet, 'maar na overleg met de uitgenodigde regisseur, Paul Steenbergen, is besloten dat de opvoering zulke kwalitatief hoge eisen stelt dat men er alleen na een langere voorbereidingstijd aan zal kunnen voldoen. Volgend jaar dus, wellicht in een grote reistent! VOOR HIJ MEDEDELINGEN deed om trent het schetsmatige programma, ver klaarde de heer P. Diamand, dat het ieder jaar moeilijker wordt het hoofd in finan cieel opzicht boven water te houden. De organisatoren staan dan ook steeds voor de grootste problemen bij het aantrekken van belangrijke buitenlandse solisten en groeperingen. De subsidies zijn lang niet toereikend om alle kunstenaars naar Ne derland te laten komen, die men graag in het kader van het Holland Festival zou willen uitnodigen. Niet zelden moet men zich daarom wenden tot solisten, orkesten of gezelschappen, die „toevallig in de buurt zijn" in verband met een tournee. Geldgebrek is de reden dat er geen Frans toneelgezelschap naar Nederland zal ko men. Sonia Gaskells Nationale Ballet brengt de wereldpremière van Proko- fjefs vijfde symfonie in choreografie van Lichine. OP HET OPERAPROGRAMMA komen drie gezelschappen voor en wel: de Ne derlandse Opera, de Festival Opera en de Wuppertaler Bühnen. De Nederlandse Ope ra brengt van Dallapiccola II Prigioniero (dirigent Antal Dorati, die de leiding heeft over het Utrechts Stedelijk Orkest, en re gisseur Göran Gentele). Van Verdi wordt uitgevoerd La Forza del Destino (dirigent Alberto Erede), van Hendrik Andriessen Philomela (dirigent Paul Pella en regis seur Frans Vroons); dit werk komt in mei al op het repertoire. Van Mozart „Die Zauberflöte" (dirigent Frans Bauer-Theusel regisseur Wolf-Dieter Ludwig). Van de me dewerkenden noemen wij Gré Brouwen- stijn, Cora Canne Meijer, Jeannette van Dijck, Erna Spoorenberg, Renato Capecchi Scipio Colombo en John Shaw. De festival opera geeft een uitvoering van Rossini's „II Barbiere di Siviglia", waarbij Carlo Maria Giulini het Residentie Orkest dirigeert. De regie is in handen van Maurice Sarrazin terwijl het festival te Aix-en-Provence de decors en kostuums van André Derain ter beschikking stelde. Aan deze opera wordt medewerking ver leend door onder anderen Teresa Bergan- za, Luigi Alva, Renato Capecchi, Fernan do Corena en Ugo Trama. Advertentie MET GRATIS CHOCOLADE Beiaardcompositie bekroond. Ir. Harold C. King te Amsterdam heeft voor zijn beiaardcompositie „Klein Verhaal" de tweede prijs 250,gekregen in de vrije compositieprijsvraag van de Rotterdamse beiaard-commissie, die zij voor 1961 had uitgeschreven. De jury die bestond uit de heren George Stam, Gert van der Steen en Leen 't Hart. heeft geen eerste prijs kunnen toekennen. Wel werden nog drie derde prijzen 100,toegekend, aan Chris Bos te Utrecht voor zijn Passacaglia voor beiaard, aan Adr. Kousemaker te Goes voor diens passacaglia, aria en fuga en aan Rien Ritter te Delft voor diens prélude-choral. In totaal namen dertien componisten aan de wedstrijd deel. Busoni's „Doktor Faust" ten slotte wordt gebracht door de Wuppertaler Büh nen onder directie van Hans Georg Ratjen (regisseur Georg Reinhardt, decors Hein- rich Wendel en kostuums van Xenia Chriss). Naast koor en orkest der Wupper taler Bühnen treden op Ingeborg Moussa- Felderer, Armand Reynaerts en Ticho Parly. Toneel „THE ROYAL SHAKESPEARE Theatre Company" komt met „The hollow Crown" „an entertainment by and about the kings and queens of England" met in de hoofd rollen Peggy Ashcroft en Max Adrian. Wij schreven het reeds hier boven :géén Ne derlandse toneelmanifestatie. Wel komt in Delft weer de Elckerlyc door de Neder landse Comedie. Verheugend is dat na ve le jaren The Old Vic Theatre uit Londen weer eens naar ons land komt. Op het programma van het gezelschap staan Shakespeare's Macbeth (regie: Michael Benthall, hoofdrollen: Barbara Jefford en John Clements of William Silvester) en Ro meo and Juliet. Beide werken worden thans met groot succes in Amerika opgevoerd. Hier wordt de regie gevoerd door Franco Zeffirelli, die tevens de decors en kos tuums ontwierp. De hoofdrollen zijn toe vertrouwd aan Joanna Dunham en John Stride. Verder zal het Wiener Burgtheater „Der Schwierige" van Von Hofmannsthal spelen. Regisseur is Ernst Lothar. Onder zijn lei ding spelen onder anderen mee Adrienne Gessner, Aglaja Schmid en Fred Hennings. Het Piraikon Theatron uit Athene komt met Euripides „Medea" (regie: D. Ron- diris en hoofdrol door A. Papathanassiou. ZEER VEEL verwacht het bestuur van het Holland Festival van de 23-jarige pan tomimespeler Samy Moicho. Deze in Is rael geboren jongeman heeft zeer veel geestdrift verwekt tijdens diverse opvoe ringen in Wenen. Hij werd benoemd als docent aan het Max Reinhardt-Seminar. Ballet Het Nationale Ballet zal men onder an dere kunnen gadeslaan in „Symphonie" van Bizet en „Le Prisonnier de Caucase" van Katsjatoerian. Voorts wordt de we reldpremière gegeven van de 5e symfonie van Prokofjev-Lichine en „Shirah", door Pearl Lang ingestudeerd (Europese première). Uit het buitenland komt het Ballet du XX-e siècle du Théatre Royal de la Monnaie. onder de artistieke leiding en met choreografieën van Maurice Béjart met „Divertimento", een ballet op muziek van Anton Webern en „Sacre du Prin- temps" van Strawinsky. André Vandernoot dirigeert hierbij het Rotterdams Philhar- monisch Orkest. Concerten HET RESIDENTIE Orkest zal respec tievelijk onder directie van Antal Dorati, Zubin Mehta en Willem van Otterloo drie concerten geven. Op het programma staat een wereldpremière: de liederen opus 15 van Bartók, oorspronkelijk geschreven voor vrouwenstem en piano, zijn geïnstru menteerd en worden uitgevoerd onder lei ding van Antal Dorati. Tijdens de concer ten treden als solist op Wanda Wilkomirs- ka (viool), Ilse Hollweg (sopraan), Ri chard Holm (tenor) en Heinz Rehfuss (bas). Het Concertgebouworkest kan men on der andere beluisteren in Mahlers 4de symfonie. Dirigenten zijn Bernhard Hai- tink, Rafael Kubelik en Hans Rosbaud. Bi i de namen der solisten treffen wij ook Irmgard Seefried (sopraan) aan. Als gastorkest komt het Südwestfunk-or- chester uit Baden-Baden naar Nederland. Het orkest wordt geleid door Pierre Bou- lez die zelf zijn Pli selon Pli voor het eerst in de volledige versie ten gehore zal bren gen. Soliste is de sopraan Eva-Maria Rog- ner. Willem van Otterloo dirigeert verder het Radio Filharmonisch Orkest in een con cert met medewerking van het groot om roepkoor. De Nederlandse Bachvereeniging levert de vaste bijdrage in Naarden (Bach: Hohe Messe) en in Gouda (kerk- concert met o.m. Mozarts mis in c kl. t. op het programma). Anthon van der Horst hanteert de dirigentenstaf. Ten slotte treedt nog op het Collegium Musicum Am- stelodamense (dirigent Toon Vranken) in de Begijnhofkapel in Amsterdam. „Echo-contrabas en Dinges" Het Limburgs Symfonie Orkest pleegt sedert 1953 elk jaar, namelijk op de woens dag voor carnaval, te Maastricht een spe ciaal carnavalsconcert te geven. Van het begin af werd elk jaar hiervoor een spe ciaal orkeststuk van carnavaleske sfeer, stemming of allure gebracht, dat speciaal in opdracht van het Limburgs Symfonie Orkest was gecomponeerd, ofwel door de componist aan het orkest met dirigent An dré Rieu werd opgedragen. Belgische en Nederlandse componisten vervulden in de afgelopen jaren deze opdracht op vaak amusante, boeiende wijze. Ook dit jaar heeft een uiteraard anonieme musicus voor het Limburgs Symfonie Orkest onder zijn componisten-pseudoniem Chris Maas- bost een orkeststuk geschreven voor ..Echo-contrabas en Dinges", een blijk baar muzikaal grapje, dat op het ogenblik nog tot de geheimen behoort. Het concert dat steeds door de Maastrichtse carnaval prins met zijn gevolg, maar evenzeer door autoriteiten en vele muziekliefhebbers be zocht wordt, zal ook dit jaar verschillende carnavalswerken brengen, onder andere een onlangs gecomponeerde carnavalssui te. welke Victor Legley, Jan Mul en MaTi Niël voor het symfonie orkest schreven. Verder staat er een Engels werk met car navaleske motieven op het programma, dat dan besloten wordt met Carnaval Ro- main van Hector Berlioz. De Britse actrice Peggy Ashcroft, hier gefotografeerd bij haar aankomst op Schiphol in 1960, zal met Max Adrian de hoofdrollen vertolken in „The hollow Crown" door The Royal Shakespeare Theatre Company uit Stratford-on-Avon. üe componist Pierre Boulez zal het Südwestfunk-Orchester uit Baden- Baden leiden bij de werelpremière van de volledige versie van zijn „Pli selon Pli". HET ECHTPAAR Robert en Gaby Ca- sadesus treedt op in Mozarts concert voor twee piano's en Gaby daarna nogmaals in Mozarts laatste pianoconcert. Man en vrouw worden begeleid door het Neder lands Kamerorkest onder leiding van Szy- mon Goldberg. Ook het Strijkorkest Bene detto Marcello heeft zijn medewerking aan het Holland Festival toegezegd. Kamermu ziek wordt gespeeld door het Danzikwintet en de Nederlandse Vereniging voor Heden daagse Muziek. Bovendien worden kwar tetavonden gegeven door het Nederlands Strijkkwartet en het Amadeus Kwartet. Liederenavonden worden gegeven door Te resa Berganza en Felix Lavilla, Irmgard Seefried en Erik Werba, Elisabeth Schwarzkopf en Felix de Nobel en ten slot te Bernard Kruysen en Jean Charles Ri chard. Na het grote succes met het concert- voor harmonie- en fanfarecorpsen in het kader van het Holland Festival, heeft men ook dit jaar weer een dergelijk concert op het programma genomen. Het zal weer te Scheveningen plaats vinden. Voor het or gelconcours en de opening van het Hol land Festival in Haarlem verwijzen wij naar ons blad van gisteren. Onder de jonge leden van de afdeling Haarlem van de vereniging „Jeugd en Muziek" wordt naast een grote algemene muzikale belangstelling ook een grote am bitie tot het actief beoefenen van de mu ziek aangetroffen. Evenals de vele reeds gehouden avonden getuigde ook de derde speelavond in dit seizoen, waarvoor men weer bijeen was gekomen in het clubge bouw aan de Kleverlaan, van deze ver heugende gezindheid. Voor deze avond was weer een uitstekend programma van belangrijk gehalte samengesteld. Het programma vermeldde als eerste werk de Sonate in A van Joh. Chr. Bach, waarvan Ank Fortuijn (fluit) en Yolanda Brandt een prijzenswaardige uitvoering gaven. Marguerite Aronds, aan de piano bege leid door Carel Hoog, bracht hierna met verzorgde toon een Adagio en een Andante van Telemann ten gehore. Verrassend door technische beheersing werd de voordracht van de Sonate in a voor fluitsolo door Emile Biessen. Alleen de frazering ver dient hier en daar herzien te worden. Piet Cysouw en Carel Hoog wisten de wat weerbarstige piano naar hun hand te zet ten bij een door jeugdig elan opvallende virtuoze vertolking van een mars voor vierhanden van Franz Schubert. Na de pauze speelde Leo van Trappe met zin voor de eigen expressieve sfeer van de muziek de „Suite bergamasque" van Claude Debussy. Jan Pieter van Hou- welingen bewges met de geladen voor dracht van „Bajo la mesa" van Jacques Ibert zijn muzikaliteit en zijn technische groei. Aan het slot van de avond werden de toehooi'ders in kennis gebracht met een hedendaagse compositie „Virtuosismi" ge naamd, van de componist O. Nussio, die merkwaardig melodieus en zelfs wat ro mantisch van aard bleek. Mede om de knappe uitvoering door Emile Biessen (fluit) en Carel Hoog (piano) heeft men het werk bijzonder kunnen waarderen. WILLEM DE BOER OVERLEDEN In Zürich is op de leeftijd van 77 jaar overleden de violist en componist Willem de Boer, die in Amsterdam is geboren waar hij aan het Conservatorium heeft gestu deerd. De heer De Boer zette zijn studie in Parijs en Berlijn voort. In Zürich nam hij de leiding op zich van de virtuozen- klasse van het Conservatorium aldaar en hij heeft een belangrijke rol gespeeld in het muzikale leven van de Zwitserse stad. Letterkundige opdracht. De staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, mr. Y. Scholten, heeft aan drs. W. L. Brinkman te Amsterdam op dracht verleend tot het schrijven van een essay over mythische poëzie. Advertentie r VANAF 89 CENT Een uitstekend verzorgde „Muziek Mo zaïek" van Willem O'Duys en Leen Timp zette' de reeks van zeer interessante do cumentaires over muziek voort, die in deze rubriek sinds jaar en dag verschijnt Ditmaal waren het de muziekcritici, die onder het milde licht van een nadere kennismaking werden gebracht. De taak en de opvatting, alsmede de nuances daar in, van de rpuziekrecensent kregen welis waar geen uitputtende en complete ana lyse, doch er werd een tipje opgelicht van een arbeid, die het publiek meestal niet duidelijk onderscheidt: de arbeid van een zeer bepaalde soort journalisten, de critici, die soms zeer ondankbaar is en vaak ook die ondankbaarheid over zich zelf afroept. Er zou in de gesprekken van Willem O'Duys met de drie door hem op geroepen critici misschien wat dieper op de eigenlijke, algemene taak van de cri- tiek kunnen- zijn ingegaan, waarbij het misverstand zou kunnen zijn verminderd dat een recensent zich als een orakel de dictatuur van zijn eigen mening voorbehoudt doch hier en daar kwam dat misverstand inder daad aan de oppervlakte en reeds daar om kan men een dergelijk, zij het opper vlakkige, aanduiding van een probleem toejuichen. Bovendien konden de kijkers luisteraars genieten van een paar uitste kende muzikale presentaties. AAN DE LEERLINGEN-uitvoering van de Haarlemse muziekschool van de Maat schappij tot Bevordering der Toonkunst, welke uitvoering maandagavond in de Ge meentelijke Concertzaal werd gegeven, verleenden ook het Toonkunstdameskoor en het Toonkunst-orkest hun medewerking. Deze omstandigheid bood de mogelijkheid om op deze- avond een vrij omvangrijk koorwerk, namelijk het „Stabat Mater" van'Giovanni Battista Pergolesi ten geho re te brengen. Onder leiding van zijn diri- gente Kitty Nederkoorn had het koor het beroemd geworden werk ingestudeerd en de zanglerares van de school Jo Vincent had een sopraan- en een ait-soliste geïn strueerd voor de vertolking van de fraaie aria's en duetten, die de componist in dit „Stabat Mater" heeft opgenomen. DE UITVOERING, waarbij de strijkers van het Toonkunst-orkest een begeleidende taak kregen te vervullen, stond onder de vertrouwde leiding van de dirigent Mari- nus Adam, die, slagvaardig gebruik ma kend van de degelijke voorbereidingen, er uitstekend in slaagde een prijzenswaardi ge vertolkingseenheid tot stand te brengen. De koorzang was doorgaans zeer klankrijk, de solisten weerden zich met hun al goed geplaatste stemmen verdienstelijk en ook over het strijkorkest kon men tevreden zijn. Van het volledig bezette Toonkunstor kest hoorde men een door goede klank op vallende vertolking van Haydns ouverture voor „L'isola disabitata" en voorts bleek het orkest door dirigent Adams leiding een goede steun te zijn voor twee pianosolistes, die haar krachten gaven aan de uitvoe ring van delen van klassieke klaviercon certen. EEN VAN DEZE solistes had onder lei ding van haar leraar Peter de Kleer het Allegro en Andante uit Mozarts Pianocon cert in A (K.V. 414) ingestudeerd. Met betrouwbaar geheugen en vaardige pianis- Het gemeentebestuur van Utrecht heeft bij de raad een voorstel ingediend voor de bouw van een nieuw congres- en concert gebouw Tivoli dat zou moeten worden ge situeerd aan de weg der Verenigde Naties in het westelijke stadsdeel van de Dom stad. De Haarlemse architect ir. J. Bijvoet heeft becijferd dat dit gebouw rond 24 mil joen gulden gaat kosten. B. en W. hebben de raad machtiging gevraagd om ir. Bjjvoet opdracht te geven tot het vervaardigen van het voorlopige ontwerp van het nieuwe gebouw en hiervoor een krediet te ver strekken van 95.000 gulden. Het bouwvolume wordt door architect Bijvoet globaal geschat op circa 170.000 ku bieke meter. Het kernprogramma van eisen voor het nieuwe gebouw bevat onder meer de bouw van een grote zaal, geschikt voor concerten (bezoekerscapaciteit 1600) en congressen (bézoekefscapaciteit 1800). Voorts de bouw van een toneel- en ver enigingszaal, die mede geschikt is voor het houden van congressen. De maximale be zoekerscapaciteit is hier gesteld op 1200, MARIO WALLENDA GEOPEREERD Artsen vqn het Highland Park zieken huis in Detroit hebben bekendgemaakt dat Mario Wallenda, een lid van de „Gréat Wallenda's" nimmer meer zal kunnen lo pen. Na een operatie van 2V2 uur werd be kendgemaakt dat de levenskansen voor de heer Wallenda goed zijn, maar de kans, dat hij ooit weer normaal zal kunnen lopen, bestaat niet. De 22 jaar oude' trapezewer ker liep op 30 januari bij een val, waarbij twee andere leden van de groep omkwa men. zeer ernstige verwondingen aan de ruggegraat op. door afsluitbare balkons te verkleinen tot 700. Daarnaast is de bouw van drie foyers nodig: een met balkon, die bruikbaar is als balzaal, voor circa 1300, een voor circa 1200 en een voor 300 a 400 personen. Het nieuwe Tivoli wordt in de gedachten van ir. Bij voet verder gecomplimenteerd met buf fetten, keukens en café-restaurant, ruimte voor bestuursvergaderingen en parkeer plaats voor 800 a 900 auto's, wintertuin en een rijwielstalling voor 1000 rijwielen. tiek gaf zij daarvan een technisch vaar dige en muzikale voordracht. De tweede soliste, een leerlinge van de directeur der muziekschool Piet Vincent speelde al even muzikaal, zeker en vlot het eerste deel van Beethovens eerste Pianoconcert. Ver der heeft men met genoegen kunnen luis teren naar de knappe uitvoering van een Sonate van Willem de-Fesch door een hobo leerlinge van de heer C. van der Kraan, naar het muzikale spel wan vier klarinet leerlingen van de leraar Ru Otto, die een mooie compositie van Paul Jeanjean speel den. Het derde blaasinstrument, dat voor solospel aan bod kwam, was de trombone, die met goede toonvorming bespeeld werd door een leerling van de heer J. A. Groot. Een leerling van de violoncelleraar On- ne van de Klashorst ten slotte, vertolkte met opmerkelijke vaardigheid een violon cel-sonate van Willem de Fesch. Een com pliment voor de begeleidsters en de bege leider van de solisten mag niet achterwe ge blijven. (Van onze Amsterdamse redacteur) Nu Amsterdam het Nationale Ballet bin nen zijn veste heeft gekregen, doet zich meer dan ooit het ontbreken van een bal let-opleiding voelen. Een commissie, die zich met dit probleem heeft bezig gehou den, heeft B. en W. thans in een rapport in overweging gegeven een ballet-academie op te richten, die deel zou moeten uitma ken van het Amsterdams Conservatorium. Evenals van overheidszijde bij de oprich ting van Het Nationale Ballet is gesteld, is ook de commissie van mening dat de be roepsopleiding moeilijk is los te zien van Net instituut dat de grootste afnemer '.al zijn en daarnaast ook pedagogisch en stijl vormend een bepalende rol bij de opleiding moet spelen. Evenals die in Den Haag, zal ook de dans-academie in Amsterdam, be halve een danstechnische en een muzikale scholing, algemeen onderwijs geven, zodat degenen die later niet als beroepsdanser (ES) worden aangesteld, een andere be staansmogelijkheid zullen kunnen kiezen. In de Italiaanse plaats Cortina zijn „wereld-Oscars" uitgereikt; voor de klassieke muziek aan Renate Tebaldi (rechts), voor het lichte genre aan Katina Raniers. xom *v HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 7.13 Lichte grammofoonmuziek. 7.30 Ge wijde muziek (gr.) 7.50 Het brood des levens, meditatie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radio krant. 8.35 Hammondorgelspel met ritmi sche begeleiding (gr.) 9.00 Voor de zie ken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Pianospel (gr.) 10.15 Morgen dienst. 10.45 Instrumententaai ensemble (gr.) 11.00 Samenzang, met begeleiding van orgel. 11.25 Wachtend op de duif, hoorspel (herh. Prisma-programma '9 en 23 februari). 12.00 Gevarieerde grammo foonmuziek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Gewijde muziek. 12.37 Kerkdienst. 13.00 Nieuws. 13.15 Pro- menade-orekst. 13.50 Kamerorkest en or gel (gr.) 14.10 Klassieke grammofoonmu ziek. 15.00 Wie luistert mee?, muziekcur- sus. 15.30 Vokaal kwartet met pianobe geleiding. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Lich te grammofoonmuziek. 17.40 Beursberich ten. 17.45 Volksmuziek uit Centraal-Euro- pa. 18.10 Mannenkoor. 18.30 Het Spek- trum, lezingen. 18.45 Lichte grammofoon muziek. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Leger des Heilskwartier (gr.) 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muziek. 20.10 Omroep-orkest en so listen. 20.55 De ontwikkeling van enkele sociaal-geneeskundige voorzieningen, le zing. 21.20 lm Anfang, oratorium. 22.00 Kanttekeningen bij de voorpag'na. 22.10 Kinderkoor. 22.30 Nieuws. 22.40 Avond overdenking. 22.55 Platennieuws. 23.55-24.0 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.). 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Kookpraatje. 9.15 Orkestconcert (gr.): Amusementsmuziek. VPRO: 10.00 School radio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Een avondje thuis, gevarieerd program ma. (Herh. v. j.l. zaterdagavond). 12.10 Hammondorgelspel. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Latijns-Ameri kaanse muziek (gr.). 12.55 Europese kam pioenschappen kunstrijden op de schaats te Genève. 13.00 Niéuws. 13.15 Salonorkest en zangsolist (Herh. van zondag jl.) 13.45 Gesproken portret. 14.00 Pianorecital: Klassieke muziek. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 Minder belasting voor ge huwde werkende vrouwen, lezing. 15.10 Voor de jeugd. 17.00 Orgelspel. 17.15 Dans- orkest en zangsolisten. 17.45 Europese kampioenschappen kunstrijden op de schaats te Genève. 17.50 Regeringsuitzen ding: Nederlands Nieuw-Guinea, door mr. dr. H. J. Roethof. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Neder lands koperorkest. 18.55 VARA-Varia. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Lichte grammo foonmuziek. 19.20 Katholiek of algemeen, toespraak. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Theaterkoor en -orkest met zangsolisten. 20.35 Zestig jaar levenservaring, lezing. (21). 20.50 Mariken van Nieumeghen, hoorspel met muziek. 22.10 Bas en piano. 22.30 Nieuws. 22.40 Hart op de tong: actuele problemen. 22.55 Omroeporkest: klassieke muziek. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL 234 rn 484 m. 926 en 620 kc/s. 324 m: 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoonmu ziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Lichte gram mofoonmuziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 School radio. 15.00 Pianorecital. 15.35 Lichte grammofoonmuziek. 16.00 Beursberichten. 16.06 Engelse les. 16.21 Gevarieerde mu ziek (gr.) 17.00 Nieuws. 17.15 Houtblazers trio. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Grammo foonmuziek. 18.10 Lekenmoraal en filoso fie. 18.30 Voor de soldaten. 18.50 Sportkro niek. 19.00 Nieuws. 19.40 Grammofoonmu ziek. 19.50 Klankbeeld. 20.00 Lichte gram mofoonmuziek. 20.30 Verzoekprogramma. 21.30 De zeven kunsten. 21.45 Zigeuner orkest. 22.00 Nieuws. 22.15 Pedagogisch praatje. 22.25 Etnische muziek. 22.55 Nieuws. 23.00-23.15 Voor de zeelieden. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Zendtijd poli tieke partijen: P.v.d.A. 20.30 Nationale Fi nale Eurovisie Songfestival 1962. 21.15-22.50 Speelfilm. VOOR WOENSDAG NTS: 17.00 Jeugdjournaal. AVRO: 17.10- 17.40 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20.30 Piste, gevarieerd program ma. 21.10 Onze arme rijke taal: Avond college Nederlands. NTS: 21.35 Eurovisie: Europese kampeioenschappen kunstrijden op de schaats te Genève. KRO: 23.00 Epiloog. ANATOLE ABOEKOV OVERLEDEN De Russische danser Anatole Aboekov is zondag op 62-jarige leeftijd in New York overleden. Aboekov, die zijn opleiding ont ving bij het ballet van Sint Petersburg, vertrok kort na de Russische revolutie naar het buitenland waar hij deel uitmaakte van enkele wereldberoemde gezelschappen. In 1939 vestigde hij zich in de Verenigde Staten, waar hij balletlessen gaf aan o a I Maria Tallchieff en Jacques 1' \mbois»

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4