Europese titel kunstrijden voor derde keer naar Sjoukje Dijkstra Ik ben beslist geen meetkundige De opstellingen Schimmel Tabor te snel voor Typhoon Zesdaagse van Antwerpen Met Vele meer mans Intertoto-competitie nadert beslissing Antieke meubelen houden waarde ZATERDAG 3 MAART 1962 19 Real Madrid reserveerde kamers voor 2 mei Darrigade ritwinnaar in Ronde van de Levant Nieuwe groepsindeling in Colorado Springs BETAALD VOETBAL HANDBAL TAFELTENNIS 99 99 Carotte Caféspel Spectaculair Wereldrecord Semi-profs WA TERPOLO SCHERMEN Bekerwedstrijden van zaterdag-elftallen (Van onze speciale verslaggever) In een van de zeventien kleedkamers van het ijsstadion Vernets in Genève zat vrijdagavond, even na kwart voor tien, Sjoukje Dijkstra, met haar hlonde hoofd voorover in de handen. Toen zij zich .na drie, vier minuten oprichtte, lachte zij breeduit. En met die lach brak de spanning van de vier minuten, waarin werd beslist of zij haar Europese titel kunstrijden, die zij twee jaar geleden in Garmisch-Partenkirchen behaalde en het vorig jaar in West-Berlijn prolon geerde, voor de derde maal mee naar Nederland zou brengen. Toen Sjoukje zich oprichtte, besefte zij, dat zij was geslaagd. Een harde training van zes uur per dag eerst in Londen, daarna in Davos was beloond. De Zwitserse trainer Arnold Gerschwi- ler de man die Sjoukje naar de top van de Europese kunstrijdsters voerde liep enkele passen van zijn pupil weg en nam toen, voorzichtig, alsof Sjoukje het niet mocht zien, mijn hand. „Bedankt", zei hij, „maar ik wacht liever nog even op de officiële uitslag". Maar geen van de bijna achtduizend toeschouwers in het ijsstadion behoefde ook maar één secon de te gissen naar de naam van de Euro pese kampioene 1962. Want de cijfers, die Sjoukje voor haar kür kreeg, waren zo hoog, dat de ruimte tussen haar en haar concurrente, de 19-jarige Weense Regine Heitzer, niet meer zou kunnen worden overbrugd. Slechts één foutje ontsierde Sjoukje's kür. In een cherry flip slipte haar linkerbeen even weg, maar zij her stelde zich zo goed, dat de jury dit haar nauwelijks zal hebben aangerekend. Een enkele axel, direct gevolgd door een dub bele, gaf haar de zekerheid en de rust, die haar naar de Europese titel zouden voeren. Een dubbele rittberger en een dub bele lutz brachten haar nauwelijks in moeilijkheden. Met een gemak alsof zij haar dagelijkse wandeling maakte, reeg zij de sprongen aaneen in een samenspel van zwierige bewegingen. Haar kür evenals vorig jaar geereden op muziek uit „Graduation ball" van Strauss, had zij slechts op enkele vrij on belangrijke onderdelen gewijzigd. Koersen in Hilversum Zondagmiddag komen in Hilversum voor de eersite maal de 3-jarïgen in de baan. Hieronder is de vorig jaar zo op de voor grond getreden Apace Spencer. Daar het geen gemakkelijk paard is staat zijn zege allerminst vast, omdat de één jaar oudere Zilvertip in stijgende vorm loopt en thans goed genoeg is voor de overwinning. Voor de derde plaats komt Animo in aanmer king, gevolgd door Zigane. Het internationale nummer is een vol komen aangelegenheid voor de Neder landse paarden, waarvan de fraaie schim- melhengst Tabor de voorkeur geniet boven vooral Typhoon en IJgoldman K. Een mogelijk outsider is Victrix V. Een num mer van weinig minder gehalte is de Cas- sandra-prijs. Een uitstekend uitgebalan ceerde handicap, waarin William Z de meeste kans schijnt te hebben. Schijnt, want in Winston Spencer en Visuil treft hij tegenstanders van groot fdrmaat, zelfs nog afgezien van Uranus, die in snelheid te prefereren valt, doch wiens vorm nog wat te wensen overlaat. Daarentegen is het laatste nummer een volkomen zeker heid voor Ynno Con Dios. die in zijn hui dige conditie Wilster en Xissy Norton zelfs gemakkelijk kan verslaan. In de tweede autostartkoers kan Zoranus Axkit zijn gunstige positie aan de start uitbuiten door zulk een voorsprong op te bouwen, dat hij onbereikbaar blijft voor Y Y Meeske en Xandover. De sprinter Ylogie M is de out sider in dit gezelschap. In het amateur nummer draagt Yvonne de eer van de favoriete te zijn en de merrie kan dit ver trouwen bevestigen, indien een bekwame amateur de leidsels voert. Is dit niet het geval dan kon Yec de zege wel eens be halen, voor Xanover en de outsider X Lady Hollandia. De uitstekende Zalkestis van E zoekt voor zijn leeftijd wel een zware partij en lange afstand op. Verwacht moet worden dat hij tegen deze omstandigheden nog niet is opgewassen en de eer moet laten aan Yasmine en Ydéac Double. Op zware baan is de sterke Vérité D evenmins on mogelijk. Na zijn laatste goede verrichting is Z the Saint het aangewezen paard in de Carolientje-prijs, vóór de keuze ten Hagen en Yackie Moore. Outsider is Zeodosia. De leiding van Real Madrid is er blijkbaar van overtuigd, dat Standard Luik het de Spaanse kampioenen in de halve finales van de Europabeker niet al te moeilijk zal maken. Een dezer dagen kreeg de directeur van het Am sterdamse Parkhotel een telefoontje uit Madrid met de boodschap of hij voor de finale, die 2 mei in het Olympisch stadion wordt, gespeeld, maar even vijf tig éénpersoonskamers wilde reser veren VOETBAL. Het Nederlandse bonds- zatendagteam zal dinsdag 6 maart uitkomen tegen de eerste divisie-club Go Ahead. De ontmoeting wordt in Deventer gespeeld. SCHAATSEN. De Sovjet-Unie heeft be sloten een training te organiseren voor jonge schaatsers om hen in twee jaar klaar te maken voor internationale wedstrijden. De Russische schaatsbond zal vooral aan dacht besteden aan schaatsers van 19 en 20 jaar. Vier minuten lang gaf Sjoukje al haar kunde, al haar energie. De jury beloonde haar met viermaal 5,7 en vijfmaal 5,8 voor de inhoud en met eenmaal 5,7, ze venmaal 5,8 en eenmaal 5,9 voor de spor tieve prestatie. Het was duidelijk: Sjoukje Dijkstra was voor Regine Heitzer onbe reikbaar geworden. Het Oostenrijkse meisje besefte dit zelf ook. Haar kür was vlak, haar sprongen waren niet zo vast als die van onze land genote. Zij verloor wederom 25 kostbare punten aan Sjoukje. Om'de derde plaats ontspon zich laat in de avond een verwoe de strijd tussen de beide Oostenrijkse meisjes Karin Frohner en Helli Sengst- schmidt. Karin Frohner had een stevige voorsprong op haar 16-jarige landgenote, maar deze zette het opgetogen publiek zo'n voortreffelijk gereden kür voor, dat zij slechts 14 punten achter Sjoukje bleef en 30 punten op Karin Frohner inliep. Het was voor Helli Sengstschmidt in wie velen de toekomstige Europese kampioe ne zien nog niet genoeg om het ere podium te kunnen betreden. Die eer was weggelegd voor Karin Frohner, waarmee Oostenrijk dus twee meisjes bij de sterk ste drie Europese rijdsters heeft. Opmer kelijk goed reed ook de Oostduitse Ga- briele Seyfferdt. Haar verplichte figuren zijn nog te zwak om te kunnen doordrin gen tot de Europese kunstrij-elite, maar de kwaliteit van haar geestdriftig en knap gereden kür wijst erop, dat ook zij in de nabije toekomst zich zal aandienen voor een ereplaats. De uitslag van het Europees kampioen schap kunstrijden dames luidt: 1. en Euro pees kampioene: S'oukje Dijkstra (Ned.)> plaatscijfer 9 - 2333,2 pnt.; 2. Regine Heit zer (Oost.), pl.c.,18 - 2267,3 pnt.; 3. Karin Frohner (Oost.), pl.c. 29 - 2145,5 pnt. Een stralende Sjoukje op het hoogste trapje van het ere-platform tijdens de ceremonie protocolaire in het Sportpaleis van Genève. Links Regina Heitzer, .rechts Karin Frohner, res pectievelijk tweede en derde. De Fransman André Darrigade heeft de zevende etappe van de Ronde van de Le vant gewonnen. Hij versloeg in de eind sprint van de 220 kilometer lange etappe van Albacete naar Denia een groep van vijftien renners. De Belg Wouters werd tweede en de Spanjaard Iturat derde, onze landgenoot Bas Maliepaard eindigde eveneens in de kopgroep, die een tijd van 5 uur 23 minu ten en 55 seconden kreeg toegewezen. De tweede Nederlandse vertegenwoordiger, Jo de Haan, bezette twee seconden na Darri gade de 32ste plaats. De Spanjaard Rosa behield de eerste plaats in het algemene klassement. In het algemeen klassement bezet de Ne derlander Jo de Haan de zevende plaats tnet een tijd van 25.08.38, terwijl Bas Ma liepaard als elfde staat geklasseerd met 25.08.59. Voor ruim 20.000 toeschouwers is vrij dagavond in het Antwerpse sportpaleis het startschot gelost voor de zesdaagse van Antwerpen. Onze landgenoot Peter Post vormt met de Belg Rik van Looy en de Zwitser Oscar Plattner een equipe. Michel Stolker, J. de Roo en Piet Rentmeester zijn de enige volledig Nederlandse ploeg ter wijl Van Geneugden, Jan Plantaz en Wim van Est een gemengd Belgisch-Nederland se ploeg vormen. In het voorprogramma reed Peter Post in een achtervolgingswedstrijd om de .Armband Savelkoud' tegen de Belg Covens. Post haalde zijn tegenstander na 2865 me ter in. Een stayerswedstrijd over 50 kilo meter leverde een zege op voor de Belg Verschueren, wereldkampioen Marsell (Did) bezette op 20 meter de tweede plaats en de Zwitser Wickihalder eindigde als derde. Mértin Wierstra werd op 1 ronde als vierde geklasseerd. Santos kan het moeilijk stellen zon der sterspeler Pele. Dat bleek donder dagavond weer eens overduidelijk tij dens de wedstrijd tegen Cerro (Para guay) voor de competitie om het Zuid- amerikaanse clubkampioenschap. „De zwarte parel" speelde wegens een lichte blessure niet mee, doch toen de stand na een half uur nog steeds 00 was en het publiek door een massaal Pele- geroep zijn aanwezigheid eiste, kwam hij als invaller toch binnen de lijnen. De gevolgen waren desastreus voor Cerro. Binnen twee minuten had Pele eerst zelf gescoord en vervolgens Cou- tinho een niet te missen kans geboden. Het was nog slecht een voorproefje van wat er na rust gebeuren zou. Met een na de aftrap ondernam Pele een geweldige solorush, passeerde vijf tegenstanders en scoorde nummer drie. Vijf minuten later werd het op soort gelijke wijze 40, waarna Pele zijn medevoorwaartsen kwistig van passes ging voorzien. Dit resulteerde binnen vier minuten invijf doelpunten, waarmee de stand op 90 was ge bracht. Daarna geloofde Santos het verder wel. Een half uur met Pele was Voldoende geweest. IJshockey Doordat vier landen (Rusland, Tsjecho- slovakije, Joegoslavië en Roemenië) zich hebben teruggetrokken uit het toernooi om het wereldkampioenschap IJshockey, zijn de groepsindeling en het speelplan aanzienlijk gewijzigd. In groep A komen nu uit de Verenigde Staten, Canada, Groot-Brittannië, West- Duitsland, Finland, Noorwegen en Zweden, alsmede de winnaar van een te spelen ont moeting tussen Oostenrijk en Zwitserland. De verliezer hiervan wordt ingedeeld in groep B, tezamen met Japan, Denemar- derland. Sport tijdens het weekeinde Haarlem ontvangt zondag in de eerste divisie A Vitesse, dat op het ogenblik met een redelijk puntentotaal in de midden moot huist. Een gelijk spel lijkt ons voor de roodbroeken ook dit keer zelfs niet tot de mogelijkheden te behoren. Stormvogels ontvangt AGOVV, dat boven de „schei dingslijn" staat. De Apeldoorners zullen daar wel willen blijven en daarom lijkt het ons zondag voor de IJmuidenaren geen prettige dag te worden. Het wisselvallig spelend VSV moet in de eerste divisie B naar Wageningen. Al leen bij winst hebben de Velsenaren nog een reële kans aan degradatie te ontkomen. Of die winst er inzit betwijfelen wij. Sittardia 22 32 Elinkwijk 23 33 SVV 22 30 Heracles 22 31 DHC 23 29 Ensch. Boys 23 28 Fortuna (VI.) 21 28 RBC 23 27 AGOVV 22 28 Limburgia 22 26 DFC 23 27 Excelsior 23 26 Eindhoven 21 26 SHS 23 25 Go Ahead 23 25 ZFC 23 25 Leeuwarden 23 24 Be Quick 22 24 KFC 23 24 NOAD 22 23 Veendam 22 23 Wageningen 22 22 Vitesse 22 23 Heerenveen 22 21 Alkmaar 22 22 Hilversum 23 21 't Gooi 22 18 HDVS 23 21 BW 21 13 HVC 22 18 Stormvogels 23 10 VSV 23 17 Helmond 22 9 Wilhelmina 22 13 Haarlem 23 9 EBOH 23 5 In de tweede divisie speelt RCH van middag al tegen Oldenzaal. Het ligt in de lijn der verwachtingen dat de Racing de opmars naar de kop van de ranglijst voort zet. En dat zou dan tegelijk een stevige domper zijn op de carnavalsfeestvreugde van de Oldenzalers. EDO moet naar Tilburg om LONGA duidelijk te maken dat de Haarlemmers boven en de Tilburgers onder de fatale lijn behoren. Of dat lukt is natuurlijk een tweede. Overigens lijkt ons een punten verdeling niet tot de onmogelijkheden te behoren. Velox 19 24 Graafschap 19 18 Baronie 18 23 LONGA 20 18 Roda Sport 19 23 PEC 18 17 RCH 19 23 UVS 20 17 Helmondia 19 22 Zwartemeer 18 15 Tubantia 20 20 NEC 19 14 EDO 19 19 Zwolse Boys 18 12 Oldenzaal 19 19 In de Badmintonhal worden zaterdag en zondag de laatste zaalhandbalwedstrij den voor de afdelingscompetitie gespeeld, met een groot aantal jeugdwedstrijden. De meeste handbalploegen hervatten zondag reeds de veldhandbalcompetitie. In Vel- sen-Noord ontvangt IJmond om twee uur het sterker te achten Micrometers uit Arn hem. De dames van de Velsenaren trek ken voor de districtscompetitie naar Fo resters. In Haarlem ontvangt Concordia aan de Van Oosten de Bruijnstraat om twee uur het sterke Amstel en spelen de Haarlemse-reserves hierna tegen Olympia uit Aalsmeer. De herenploeg van De EHmkert heeft in de hoofdstad geen een voudige her^tjtiae legen Zeeburg. Voor de afdelingscompetitie zullen de damesploegen van Rapiditas en Concordia elkaar zondagmorgen om elf uur weinig toegeven. Een bescheiden zege voor de Rapidianen lijkt ons het meest voor de hand liggend. Full Speed zal IEV in Velsen-Noord verslaan (2 uur) en TYBB keert met een kleine zege terug van RK Concordia (12 uur). De aandacht verdient het duel tussen Rapiditas 2 en De Blinkert 2 om tien uur. Zandv. meeuwen kan in de Hauske Tonegido kloppen. In de landelijke tafeltennis-competitie moet Hoofdklasse.' TYBB voor forse winst gaan zorgen. De Haarlemse ploeg ont vangt Swift uit Arnhem, een reeds vrij- „Improvisatie, fantasie en durf, dat zijn mijn sterkste wapens. Ik ben beslist geen meetkundige, die alle stoten pre cies berekend. Dat past niet bij mijn karakter, daar heb ik trouwens ook de trainingsmogelijkheden niet voor", vertelt de Oostenrijkse biljartspeler Jo- hann Scherz, die de komende dagen in „De Efteling" bij Kaatsheuvel zijn Europese titel driebandenspel moet verdedigen. De blonde 30-jarige Oostenrijker heeft zich voor die titelstrijd niet kunnen voor bereiden, zoals hij graag zou hebben ge wild. „Ik werk bij de Bundesbahn in Wien", vertelt hij. „Daar hebben we erg ongeregelde diensten. Soms werk ik dagen lang achter elkaar en soms heb ik ineens twee of drie dagen vrij. Daar door kan ik dus alleen maar heel onre gelmatig trainen. Heb ik een dag vrij dan speel ik ter oefening zo'n twee of drie partijen. Anders doe ik er niets aan. Ja, natuurlijk, als er een Europe se titelstrijd voor de deur staat dan probeer ik zo gezond mogelijk te leven, probeer zo veel mogelijk te slapen om krachten te verzamelen, want die heb je op zo'n toernooi wel nodig. Vooral om de strijd tegen de zenuwen te kun nen strijden". „U kunt mijn spel het beste vergelij ken met dat van uw favoriet Henny de Ruyter. Net als hij moet ik het van mijn fantasie en intuïtie hebben. Bij het drie bandenspel kun je twee soorten spelers onderscheiden: de impulsieven en de be rekenaars, wiskundigen. De Fransman Si- guret is bijvoorbeeld zo'n wetenschappe lijke speler, die voor vele stootbeelden wiskundige oplossingen heeft gevonden, die precies elke stoot berekend heeft met behulp van de „diamonds" (merk tekens op de rand van het biljart). Die wetenschappelijke spelers zijn meestal het best in dé verdediging." „De spelers, die voornamelijk op hun gevoel vertrouwen zijn bijna altijd aan vallend. Zij denken in de eerste plaats' Hoe kan ik een carambole maken, en in de tweede plaats pas of helemaal niet hoe blijven de ballen bij een mis ser voor zijn tegenstanders liggen. Si- guret denkt in de eerste plaats aan de ligging van de ballen voor zijn tegen standers bij een misstoot. Hij zal bij voorbeeld een gemakkelijke bal liever moeilijk pakken als hij weet dat na die moeilijke stoot bij een misser de ballen ongunstig komen te liggen voor zijn tegenspeler. Dat spelen op de ca rotte (slechte ligging) is defensief spel." Je volgt natuurlijk in elk spel een bepaalde taktiek. Iedere speler doet dat op zijn eigen manier. Ik begin altijd aanvallend, ik kan moeilijk anders, en probeer zo snel mogelijk mijn zestig caramboles te maken. Pas als ik een achterstand heb, een grote achterstand, ga ik defensief spelen, dat wil zeggen, ga ik er een beetje aan denken dat ik de ballen niet te gunstig moet laten liggen voor mijn tegenstander, omdat die door zijn voorsprong blijkbaar in zijn spel, in vorm is en dus vast en zeker gebruik zal maken van de gunstige lig ging om opnieuw een serie op te bou wen. Verdedigend spel is in feite moei lijker dan aanvallend, omdat je bij ver dedigend spel aan twee dingen tegelijk moet denken: de' carambole en de ca rotte" „Ik speel ook de andere soorten bil jart wel, maar zal daar niet snel iets in bereiken, omdat je bijvoorbeeld voor het kaderspel nog veel meer trainen moet. Biljartzalen zoals die in Holland zijn, kennen wij in Oostenrijk niet. Bij ons kun je alleen biljart spelen in en kele cafés. Er staat niet eens zoals hier in de meeste café's een biljart. Daar om wordt biljarten bij ons door het gro te publiek niet als een sport beschouwd, maar als een spelltetje, dat je in een café speelt. Maar weinig Oostenrijkers beseffen, dat je alleen een goed spel biljart kunt spelen als je NIET drinkt. Dat ik ondanks die handicap toch vo rig jaar ongeslagen driebandenkampioen van Europa ben geworden, dank ik aan een bepaalde natuurlijke aanleg, aan mijn grote intuïtie, die me in staat stelt Johann Scherz snel een stootbeeld te zien en de oplos sing voor een stootprobleem te vinden. Niet altijd is dat de beste, de gemak kelijkste oplossing, maar omdat ik zo impulsief speel geloof ik er vaak zelf in dat het wél de beste manier is. Ik heb vertrouwen in mijn eigen spel, dat is een van mijn sterke kanten. Ik hoef niet te zeggen, dat als ik enkele keren grandioos mis, dat dat vertrouwen dan heel snel omslaat in een gevoel van on vermogen, van ongetraindheid en mach teloosheid. „Uit bovenstaande zult u begrijpen dat het driebandenspel mij het. best ligt. Je kunt driebandenspel moeilijk met kader- spel vergelijken, net zomin als jé èen sprint over 100 meter kunt vergelijken met een lopen van een 10 kilpmeter- wedstrijd. Het driebandenspel is te ver gelijken met een 10 km-loop, dat wil zeggen, het is niet de split-second, het precisiewerk van de sprinter. In het drie bandenspel wordt de bal met een krach tige stoot over een lange afstand ge stoten om eerst drie banden te raken voor hij caramboleert. Daardoor is het driebandenspel de laatste tijd populair der geworden. Het is spectaculairder, het spreekt eerder tot de kijker, die pas als hij een insider is de kleine, fijne stootjes van de kaderspeler kan waarderen. Een van de voordelen van het drie bandenspel is ook, dat je niet zo snel als bijvoorbeeld in het libre-spel door een tegenstander verslagen kunt worden. In het libre-spel kan een tegenstander in één serie van 500 caramboles dé par tij uitmaken. Dan ben je al verloren voor je nog aan de beurt bent geweest. Natuurlijk krijg je in zo'n geval een nastoot, maar probeer dan maar eens in een keer ook 500 caramboles te ma ken. Bij het driebandenspel moet je 60 ca ramboles maken om een partij te win nen. De hoogste serie ooit gemaakt, werd geproduceerd door René Vingerhoedt. Die Belg heeft het wereldrecord met een al gemeen gemiddelde van 1.138 over zeven partijen. Ik ben houder van het wereld record met een particulier gemiddelde (in een partij) van 1.363. Als je die cijfers hoort begrijpt een ieder dat je vele keren in een partij aan tafel komt. Een driebandenspeler is pas zeker van zijn zege als hij de zestigste caram bole heeft gemaakt". „Natuurlijk hoop ik mijn titel in Kaats heuvel te kunnen prolongeren. Of het me zal lukken, zal voor een groot deel afhangen van uw landgenoot Henny de Ruyter, die ik nog steeds zie als mijn grootste concurrent, omdat hij net zo'n spelkarakter heeft als ik", zo besluit de Oostenrijker Johann Scherz. Jan Dassen Haarlem (thuis tegen Vitesse): Van t Kruys; Sybrandi en Seppewolde; Boom, Berendregt en Duyster; Jaski, Daal, Goedhart, Vreeken en Jonker. VSV (uit tegen Wageningen); Stuy; Jager en Schoon; Malesteyn, Kort en Brom; Uniken, André, Dikstaal, Fa- renhorst en Van Dolder. Stormvogels (thuis tegen AGOW): De Graaf; De Vries en Smits; Pirovano, Rijkaard en Van Deumeveld; Snoeks, Van Wooning, Noomen, S. de Graaf en Degenaar. EDO (uit tegen LONGA): Van der Berg; Van der Oord en Berends; Nijman, Koster en Spiers; Van Beekum, Pe ters, Leonhardt, Koek en Breeuwer. RCH (uit tegen Oldenzaal): Van der Schilden; De Vries en Spaan; Poerwo, Koning, en Liefhebber; Hendriks, Kruyer, Peper, Honout en Van Eg- mond. wel gedegradeerde ploeg, die tegen TYBB geen kans kan maken. De wedstrijd wordt zaterdag om 4 uur gespeeld in de Broe- dersschool aan het Teijlerplein. Voorts speelt dan TYBB 2 tegen Scylla 2, een wedstrijd, waaruit de Haarlemmers geen winst zullen putten. In de avondcompetitie een interessant programma. GTTC-TOG is een belangrijke derby met de laatste plaats als inzet. Een gelijkspel lijkt wel de waarschijnlijkste uitslag. Voorts kan Hotac zeker winnen van Nehamij en moet ook Togido bij Shell beide punten gaan weghalen. De reserves van VZV uit IJmuiden ko men vanavond om acht uur in het Sport- fondsenbad in Haarlem in het water tegen HVGB 3. Als deze heren het veld hebben geruimd treedt Hillegom aan voor de ont moeting tegen de reserves van DWR. Daarna zullen HPC en HVGB de strijd aanbinden en tenslotte staat de ontmoe ting tussen DWT en DWR op het pro gramma. Zondag houdt de K.N.A.S. het nationaal kampioenschap sabel tweede klasse. Deze wedstrijd zal plaats hebben in de H.K.B. te Haarlem. Een tiental Haarlemse scher mers neemt deel aan de wedstrijd die om 10 uur begint. Voetbal Volgende week zal worden uitgemaakt of de finale van de dit seizoen ingestelde intertoto-competitie in het Feijenoord- stadion te Rotterdam dan wel ergens in Tsjechoslowakije wordt gespeeld. Dat hangt namelijk af van de resultaten van de halve finales, waarin Ajax woensdagavond in het Olympisch stadion aantreedt tegen Slovan Bratislava en waarin Feijenoord het donderdagavond in eigen huis opneemt tegen de tweede Tsjechische club Banik Ostrava. Alleen als de finale een zuiver Tsjechische aangelegenheid zou worden, zou zij voor Rotterdam verloren zijn. De tegenstander van Ajax is een van die clubs, die vooral tegen buitenlandse ver enigingen opmerkelijke resultaten boekt. Slovan Bratislava heeft in de laatste jaren bijvoorbeeld gewonnen met 20 van Hon- ved, met 31 van Rapid Wien, met 31 van Derby County, met 4—1 van Partisan uit Belgrado en met 61 van het Rotter damse Sparta. De Tsjechen zullen tegen Ajax als volgt in het veld komen: Doel: Schroiff. Achter: Urban en Popluhar. Midden: Kral, Mraz en Venglos. Voor: Cvetler, Moravczik, Molnar, Obert en Balazik. Van hen hebben Schroiff, Popluhar, Mo- ravcik en Obert al vele malen voor het Tsjechische elftal gespeeld. De eerste twee zijn ook al zeker van een plaats in de na tionale ploeg, die in Chili in de einrdonde van het wereldkampioenschap zal uitko men. De opstelling van Ajax zal pas bekend worden gemaakt na de belangrijke com petitiewedstrijd van zondag tegen Blauw Wit. Naar wij vernemen, heeft het bestuur van de KNVB beslóten, na afloop van het seizoen bekerwedstrijden te organiseren, waaraan kan worden deelgenomen door al le standaardelftallen, uitkomende in de zaterdagmiddagcompetitie van de landelijk voetbalbond. Er zal, zo mogelijk districts- gewijze, volgens direct afvalsysteem wor den gespeeld. Protesten zullen niet zijn toegestaan. Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels, ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen. Te lefoon 12223. Groot Heiligland 64. A. Mudde, Gasthuisvest 45. Oplichter gepakt. De recherche in Rotterdam heeft een 48-jarige vertegen woordiger uit Amsterdam aangehouden, die een Rotterdamse particulier heeft bewogen tot afgifte van ongeveer 23.000. De man verkocht horloges op afbetaling en werd daarbij door de particulier gefinancierd. Hij maakte hiertoe valse huurkoopcontrac ten op, waarop hij geld van de Rotterdam mer kreeg voor horloges die nooit waren verkocht. Het onderzoek wordt voortgezet, want de oplichter heeft vermoedelijk meer slachtoffers gemaakt.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19