Dr. Hans Kroll in Bonn op het matje geroepen f Frans-Algerijns overleg wordt volgende week hervat In Algerije kwamen vrijdag 57 mensen om het leven Sir Roy met de kous op de kop terug naar Rhodesië /P0TTERV||||jg| GLOS GLOS Wereldnieuws Van c/ac? fof afag Generaal Ne Win vormt revolutionaire raad Londense Tower Bridge moet verdwijnen kantoormachines ^Praatótcel Zestig lijken geborgen uit verongelukt vliegtuig Wie GOLDSTAR rookt heeft goed gekozen! iJ/.G 3 MA 11962 Positie van de ambassadeur aan een zijden draad 'n Lekkere King Size Amerikaan. Gold Star! Daar zult U van opkijken. Negentig cent! Leger is de sleutel 0p de Elias Textiel- en Woninginrichting Een erv. VERKOOPSTER Een aank. VERKOOPSTER Een LEERL-VERKOOPSTER O Al moet men aannemen, dat de reis in minister Luns naar Amerika (even 's zijn uitstapje naar Parijs) reeds een lar weken geleden op begin maart was ~paald, toch ontkomt men niet aan de druk dat de omstandigheden en de ont- -.kkeling der gebeurtenissen in de afge- ->pen weken de noodzakelijkheid van een nverwijld vertrek naar Amerika hebben angetoond. Van de ene kant konstateert men een needs grotere activiteit zowel op di plomatiek niveau als op het terrein van 'at men welhaast een „koude" oorlog in de tropen!) kan noemen van Indone- Aan de andere kant is het duidelijk, 'at Amerika er prijs op stelt om het robleem Nederland-Indonesië oyer Nieuw Guinea zo spoedig mogelijk tot oplossing e zien gebracht, omdat het gevaar van ?n gewapend conflict met alle ge- olgen daarvan voor de wereldvrede nke dag groter wordt. Amerika wil daar- im wel wat druk uitoefenen. Robert Ken nedy heeft dat in Indonesië gedaan en 'iij heeft naar de mening van politiek Den Haag niet nagelaten ook in Nederland te 'aten merken dat het Amerika deugd zou doen als beide partijen zo spoedig mo gelijk tot een serieus gesprek zouden ko men. Als het kan met Oe Thant, als het moet zonder Oe Thant. Het schijnt toeval te zijn dat in het- 'elfde vliegtuig waarmede minister Luns reisde, de president-directeur van de KLM, drs. E. H. van der Beugel, naar Amerika ging. Deze ongetwijfeld bekwa me onderhandelaar, die Buitenlandse Za ken verliet om naar de KLM te gaan, weet alles af van onderhandelingen op het terrein van de luchtvaart met Ame rika. Onderweg zal er heus nog wel eens van gedachten zijn gewisseld over de mo gelijkheden van landingen van charter vliegtuigen (al of niet met burgers als passagiers) op Amerikaans gebied. Het is begrijpelijk, dat men niet alleen in Dja karta en in Den Haag steeds weer nieuwe mogelijkheden oppert om toch maar voor al langs vredelievende weg de oplossing te vinden over het probleem Nieuw-Gumea De suggestie om een Canadees politicus aan te wijzen als „gespreksleider" tussen Nederland en Indonesië wordt toegeschre ven aan de (na 1945 nog lid van de Ne derlandse Tweede Kamer geweest zijn de) Indonesische ambassadeur Palar, die dan toch wel sterk*afwijkt van wat Dja karta steeds heeft gesteld: géén gesprek in aanwezigheid van derden. De enige kans zou hierin bestaan, dat Indonesië een Canadees prefereert boven Oe Thant. Minister Luns, zo werd van de zijde van de rijksvoorlichtingsdienst nog mee gedeeld, zal in zijn gesprekken in Ameri ka (gisteren en vandaag zou hij in Washington op het State Department zijn voor talrijke conferenties) niet nalaten toe te lichten welke bedreigingen en maat regelen van Indonesische zijde tegen Ne derlands Nieuw-Guinea zijn bekend ge worden, soms zelfs opzettelijk door Indo nesië bekend gemaakt. Het lijdt geen twijfel dat de missie van minister Luns naar Amerika op het ogen blik verantwoord en nuttig is, misschien wel hard nodig. De vraag is echter of Minister Luns met nieuwe voorstellen naar Washington is gegaan, wat zou neerkomen op aanvaar ding van de Indonesische basisvoorwaarde (uitgangspunt der onderhandelingen moet de overdracht zijn) of dat hij reden heeft te hopen op de bereidheid van Djakarta deze voorwaarde te laten vervallen. Noch het een, noch het ander is uit de summiere mededelingen over de conferentie te Washington gebleken, zodat de hoop op een einde van de impasse nog steeds zeer klein moet worden geacht. (Van onze correspondent) I sitie van Kroll hangt aan een zijden draad Die draad bestaat waarschijnlijk alleen BONN Dr. Hans Kroll, Westduits nog maar uit de vrees dat een ont- ambassadeur tc Moskou en op het ogen- slag van Kroll een zeer slechte indruk op blik middelpunt van een onverkwikkelijke de Russen zou maken, hetgeen West-Duits- roddelkwestie, moet in Bonn op het mat- lands bondgenoten Amerika en Engeland je komen. Bondskanselier Adenauer stuur- die evenals Kroll voor regelrecht West Duits-Russisch contact welgevallig kan zijn. zijn, onmogelijk RANGOON (Reuter) Generaal Ne Win, chef-staf van het Birmaanse leger, dat de macht in handen heeft genomen, heeft gistermiddag voor de radio gezegd dat er een revolutionaire raad is gevormd waarvan hijzelf voorzitter is. De raad is gevormd met het oog op het slechter wor de gisteren een telegram naar Moskou, waarin stond, dat hij erop rekent dat Kroll gevolg zal geven aan de wens van staatssecretaris Carstens van het ministe rie van Buitenlandse Zaken, om persoon lijk uitleg te komen geven over de woor den, die de bladen „Die Welt" en „Bild- zeitung" de ambassadeur in de mond hebben gelegd. Volgens deze bladen zou Kroll in een gesprek met enige journalisten hebben ge zegd, dat hij voor erkenning van de Oder- Neisselinie als Duitse oogstgrens is, dat hij voorts toetreding van twee Duit se staten tot de UNO voorstaat, verder 1 den van de toestand in Birma. Hij deed demilitarising en isolering van West-Ber- een beroep op de bevolking kalm te blij- lijn juist acht en tenslotte zegt, dat Bonn ven. premier Kroesjtsjev tien miljard mark nieuwe minister van Voorlichting, ko moet aanbieden. lonel Saw My int, zei tijdens een perscon- Op dit laatste punt zou Kroll in detail ferentie, dat de pers even vrij zoG blijven hebben gezegd, dat Adenauer rechtstreeks als tevoren, maar hij verzocht niets te met Kroesjtsjev zou moeten onderhande- schrijven, dat het volk zou kunnen op- len en zou moeten overeen komen dat de schrikken tien miljard in termijnen wordt betaald, Men meent dat het leger heeft ingegre telkens nadat de Russen blijk hebben ge- pen om te voorkomen, dat er een fede- geven een politieke stap in de richting raie regering zou worden gevormd, wat van de Duitse hereniging te hebben gezet. Shan-minderheids-groepering had ge- Kroll heeft in Moskou onmiddellijk ver- eist. klaard dat hij dit nooit gezegd heeft en oe nieuwe revolutionaire regering van dit alles voortkomt uit een intrige, die te- Birma, die de regering van de partij van gen hem gesponnen wordt. De beide dag- oe Noe heeft vervangen, bestaat uit de- bladen, van welke de „Bildzeitung" met zelfde personen, die Ne Win hebben ge een oplaag van meer dan drie miljoen de holpen te regeren tijdens de anderhalf jaar krant met de grootste verspreiding van (jje hij aan het bewind is geweest. Oe Noe West-Europa is, hebben daarop verklaard en de leden van zijn kabinet zijn gear- dat zij hun beweringen staande hou- resteerd den. Volgens geruchten in Bonn zou- Ne Win kwam in september 1958 aan den twee journalisten, die bij het ge- het bewind als premier op verzoek van wraakte gesprek met Kroll aanwezig wa ren, naar Moskou hebben getelefoneerd om aan te bieden voor de ambassadeur te getuigen. Dat zal misschien ook wel nodig zijn, want Adenauer, wiens oogappel Kroll lan ge tijd was, slaat in zijn telegram een toon aan, die niet van vriendelijkheid over vloeit. De tekst begint met te zeggen, dat de situatie, waarin Kroll zich bevindt, op- Noe, die toen een burgeroorlog vreesde. (Van onze correspondent) LONDEN. In beginsel is besloten de gehelderd moet worden en eindigt met de I Tower Bridge, de beroemde brug met de verwachting uit te spreken dat Kroll zon- twee hoge torens over de Theems, die tus- der uitstel naar Bonn komt en zich zal sen 1886 en 1894 is gebouwd en tot het klas onthouden van het afleggen van verkla- sieke Londense stadsbeeld behoort, te ver- ringen. De minister van buitenlandse za- vangen door een tunnel. Het zal echter nog ken Schroder, zal zijn vakantie in Zwit- jaren duren voordat dit besluit zal worden seriand onderbreken. Woensdag denkt uitgevoerd. Het plan dat vele miljoenen men het verhelderende gesprek met Kroll ponden sterling zal kosten, zal zeker stor- te kunnen hebben, men van protest uitlokken. Volgens des kundigen is de Tower Bridge, die een on Huiverig I dee,baar geheel vormt met de Tower, Lon- dens middeleeuwse burcht aan de rivier, Men krijgt overigens de indruk dat al- oneconomisch e" ongeschikt voor het reus le geschut tegen Kroll in stelling wordt I ^htige verkeer ln het havengeb.ed. gebracht. De ambassadeur heeft een uit voerig rapport naar Bonn gezonden over I zijn vermeende uitlatingen, hetwelk in de Westduitse hoofdstad nauwkeurig wordt bestudeerd. Niemand van het ministerie wil zich er echter over uitlaten of men Krolls uitleg aanvaardbaar acht of niet. Zeker is, dat men altijd al huiverig stond tegenover de voortvarende rondborstige I Kroll, wiens diplomatieke optreden niet overeenkomt met dat wat in het „Aus- wartiges Atnt" voor diplomatiek doorgaat maar bij Kroesjtsjev en andere hoge Rus sen steeds goed aan heeft geslagen. Huiverig staat men ook tegenover Krolls denkbeeld dat hij een historische missie I te vervullen heeft door Duitsland en Rus land tot elkaar te brengen. Daarbij gaat hij ervan uit, dat het voor elk land in Europa van het allergrootste belang is in goede betrekking tot Rusland te staan, omdat dit land in Europa de grote machts-1 kolos is.waaraan men niet kan voorbij zien. Adv?v*?vti? WAT EEN ONTDEKKING! (Van onze correspondent) PARIJS Het wordt in Parijs wel bijna als zeker aangenomen, dat de laatste en openbare fase der Frans-Algcri.nse vredesconferentie maandag, of uiterlijk (Van onze correspondent) LONDEN Sir Roy Welensky, als een wervelwind hierheen gekomen, is naar huis teruggekeerd en laat Londen in gro te verwarring achter. Maar over zijn eigen standpunt liet hij tenminste geen twijfel bestaan. Glimlachend en uiterlijk welgemoed, heeft Sir Roy, alvorens naar Rodesië terug te keren, voor de pers zijn hart nog eens uitgestort. Het werd een fel, hoewel op rustige en vriendelijke loon uitgesproken, requisitoir tegen Londen. Hij verklaarde, zoals hij al eerder voor de televisie had gedaan, zijn vertrouwen in de Britse regering te hebben verloren, maar zei dat hij desondanks zal trachten tot overeenstemming te komen. Sir Roy is na zijn gesprekken met leden van de Britse regering nog even diep teleurge steld als toen hij als ongenode gast in Londen aankwam. Sir Roy heeft van de Britse ministers geen enkel bevredigend of zelfs maar dui delijk antwoord ontvangen op zijn vraag, welke opvattingen de Britse regering koes tert over de toekomst van de Federatie, welke teijslotte een schepping van Londen is. De Britse regering slaat volgens Sir Roy nauwelijks acht op de stem van -ie gematigden onder de Afrikanen, welke de meerderheid vormen in de Federatie en die een werkelijk deelgenootschap tussen de rassen mogelijk maken. De gematig den zijn reeds het slachtoffer van de ex tremistische intimidatie. Er zal geen plaats voor hen zijn als de extremisten aan de macht komen. Sir Roy beschuldigt de Kroll. dat is onloochenbaar, denkt ze- dinsdag, zal kunnen beginnen. Eveneens ker in de traditie van het vroegere mi- wordt het meer dan waarschijnlijk ge- nisterie van Buitenlandse Zaken in de acht, dat de gesprekspartners elkaar op- Berlijnse Wilhelmstrasse, die eens leidde nieuw in Lugrin, bij de Frans-Zwiterse tot het donderslag-bij-heldere-hemel-ver- grens, zouden ontmoeten. Ahmed Bou- drag van Rapallo tussen Duitsland en de mendjel, hoofd van de afdeling politieke Sovjet-Unie in 1922. zaken van de voorlopige Algerijnse rege- Opvallend is overigens, dat de, meestal rlng is inmiddels uit Tunis via Rome in zeer voorzichtige en altijd zeer goed ge- Genève aangekomen. Het redelijke ver- ïnformeerde, correspondent van de „Neue trouwen, waarmee men in Parijs dit di- Zürcher Zeitung" in Bonn zich aansluit piomatieke slotbedrijf van het Algerijnse bij de critici van Kroll. In een scherp drama tegemoet ziet, wordt echter elke artikel over de kwestie worden de Kroll dag wat zwaarder ondermijnd door de aangewreven uitlatingen zo stellig aan de helaas gerechtvaardigde angst, waarmee Moskouse ambassadeur in de mond gelegd. jetjereen zich afvraagt of de komende dat het duidelijk is dat ook de „Neue overeenkomst tussen de beide partij daar- Zürcher Zeitung" gelooft, dat Kroll de ge- na ook da(jen za] kunnen worden om- wraakte woorden sprak. Kortom, de po- gezet. Want de berichten uit Algerije over bloedbaden, moorden, diefstallen, plunde ringen, lynchpartijen en bomexplosies houden niet alleen onverminderd aan, doch nemen elke dag nog wat afgrijselijker vormen en accenten aan. Volgens officiële cijfers zijn vrijdag bij de verschillende aanslagen in geheel Algerije 57 mensen gedood en 81 gewond. Van de doden wa ren 44 en van de gewonden 58 moslims. Ook in Parijs werden gistermiddag bin nen het uur weer vijf kneedbommen tot ontploffing gebracht, waarvan er twee op nieuw voor journalisten waren bestemd Britse regering ervan de anti-federale krachten te bevorderen, althans bereid te zijn deze de overhand te laten krijgen. M I tneuw v uui juuiiiaiioi-vn «x w» De Britse regering heeft bovendien wei- De parijse prefectuur heeft alle concierges nig of niets gedaan om de miljoenen tel- 0pgewekt scherper toezicht uit te oefenen lende achterlijke bevolking financieel ,e onbekenden, die huizen, waarvan zij helpen. De federale regering moest zelf I sfeutelbewaarder zijn, bezoeken en, zo voor alles opdraaien. Zelfs morele steun I mogelijk:, verdachte pakketjes zelf te on- van de Britse regering bleet uit. I derzoeken. De kranten geven de knutse- Sir Roy was vorig jaar juni bereid net laars onder hun lezers deskundige aan- toen door de Britse regering voor Noord- wijzingen hoe ze een plasticbom onscha- Rhodesië ontworpen plan, dat de moge- delijk kunnen maken waarbij ernstig ont- lijkheid van een Afrikaanse meerderheid raden wordt zon projectiel, dat men voor inhield, te aanvaarden. Maar Londen zijn deur zou kunnen vinden, in het trap- zwichtte voor de terreur en heeft het plan pehuis of op straat te smijten zodanig herzien, dat het zorgvuldige even- - J wicht tussen blank en zwart ten gunste dVOCttdt V6V1VI001 u van de laatsten zou zijn verbroken. Afge scheiden van alle theorie over de nieuwe In Algiers, waar men deze periode van constitutie, koestert Sir Roy grote vrees instructies al lang had afgesloten, werd dat de gematigden zodanig zullen worden gisteren de advocaat mr. Garrigues door geïntimideerd, dat zij niet zullen stemmen vier kogels gedood. Mr. Garrigues had waardoor de extremisten misschien niet een paar maanden geleden de praktijk onmiddellijk, maar zeker op den duur hun overgenomen van zijn collega en geest zin zullen kunnen doordrijven. Verkiezin- verwant Popié, die vanwege zijn liberale gen zullen waarschijnlijk pas over een opvattingen door de O.A.S.-gangsters van jaar kunnen worden gehouden. Dan zal het leven was beroofd. Zijn opvolger had volgens Sir Roy blijken dat het systeem van zijn afgrijzen over de onderwereldle- niet werkt, hetgeen tot onrust met on- den en -praktijken van de O.A.S. even- overzienbare gevolgen zal leiden. De poli- min ooit een geheim gemaakt. Ook vie tieke onzekerheid heeft reeds tot werkloos- collectieve strafexpedities tegen Algerij- heid en ander economisch leed in Zuid- nen, die in het jargon van deze' Franse Rhodesië en Nyassaland geleid. cultuurdragers „ratonnades" worden ge noemd „raton" ofwel „rat" is het Sir Roy heeft het federale parlement scheldwoord voor een Moslim werden voor dinsdag in een spoedbijeenkomst bij- gisteren in de stad Algiers hervat. Zeven eengeroepen, waarin hij zijn standpunt I Algerijnen werden gelyncht in de Kasbah voor het land zal uiteenzetten. 1 van Algiers en vijf in Mers-el-Kebir, waar een Franse moeder en haar beide kinde ren gruwelijk waren vermoord. Met al deze weerzinwekkendheden voor ogen, waarvan men bovendien vrezen moet dat hun hoogtepunt nog lang niet is bereikt, begint men er zich zo wel in Parijs als in Tunis steeds meer van bewust te worden dat er een brede kloof dreigt te blijven gapen tussen de wapenstilstand in theorie, die spoedig ge tekend zal kunnen worden, en de vrede van de daad. Over heel Algerije gerekend is het aantal doden en gewonden sterk toegenomen. Sinds de zeven jaren dat de oorlog duurt is het aantal slachtoffers misschien nooit zo hoog geweest als de laatste weken, nu de wapenstilstand officieel voor de deur staat. Het enige verschil tussen deze vrede en de officiële oorlog is, dat het terrorisme zich zo mogelijk van nog wat beestachtt ger middelen bedient. Een tweede onder scheid is, dat de frontlijn niet langer de Franse regering van het F.L.N. scheidt, doch dat de beide vijandige kampen ener zijds door de O.A.S. en anderzijds door het hele Algerijnse volk zullen worden ver tegenwoordigd. Twee kampen, waartussen het Franse leger de functie van vredes of scheidsrechter is toegedacht, een rol waarvoor de Franse legerleiding steeds minder animo vertoont en die ze tot dus ver, zo moet men wel erkennen, ook met weinig overtuiging heeft gespeeld. Een correspondent van een Parijs' dag blad in Algerije heeft dezer dagen een enquête ingesteld onder een aantal hoofd officieren, om ze te vragen of ze eventueel bereid zouden zijn, in geval van nood, op hun eigen landgenoten te schieten. Voor zover de antwoorden niet categorisch ont kennend waren, gaven die officieren te kennen, dat zij hoopten in de praktijk nooit voor deze vraag te zullen worden ge steld. Niettemin is het duidelijk, dat al leen het Franse leger tenzij die taak aan het F.L.N. zou kunnen worden over gelaten bij machte is de handtekening van Frankrijk onder het vredesakkoord met het F.L.N. door de tot waanzin ge dreven „colons" te doen respecteren. Hoe men het probleem dus keert of wendt, het Franse leger blijft de sleutel tot de toe komst van Algerije en tot de vrede nog altijd in handen houden. Op deze fundamentele waarheid, die in officiële kringen in Parijs de laatste dagen enigszins uit het oog scheen te worden verloren of althans naar de achter grond werd geschoven heeft ook het F.L.N nog eens sterk de nadruk gelegd In een speciaal communiqué van die zijde werd onderstreept, dat op het Franse ge zag de verantwoordelijkheid blijft rusten de politieke en militaire voorwaarden te scheppen die nodig zullen zijn voor het herstel van de vrede en rust in Algerije. Helaas zijn die condities, voorzichtig uit gedrukt, nog niet geheel verenigd. De voorbereidingen der Franse rege ring voor „de laatste fase" gaan gepaard met verscherpte veiligheidsmaatregelen in Algerië en in Frankrijk zelf. Vrijdag zijn de reeds in darijs aanwezige veiligheids strijdkrachten met duizend man versterkt, die zijn ondergebracht in kazernes in de buitenwijken. Het speuren naar agenten van het geheime leger wordt in geheel Frankrijk met toegenomen kracht voortge zet De afgelopen veertien dagen zijn 120 verdachten gearresteerd, onder wie enige officieren en geziene personen. De politie meent het netwerk van de organi satie in Bretagne en in Noord-Frankrijk te hebben opgerold. In het gebied van Parijs, zuidwest-Frankrijk en de Rhöne- vallei duurt de activiteit van de OAS nog voort. Advertentie RUYS Spartaans De prins van Wales, 13 jaar jong, is op 1 maart naar zijn nieuwe school gegaan en als u bij dit belangwekkende feit even gaat stil staan, dan moogt gij uw tra nen gerust de vrije loop laten, want wat ik over die school verneem is in staat het meest vereelte gemoed te doen ver zachten tot een trillende, sudderende mas sa meelij. Het is een van die Spartaanse drilscholen, die elders reeds lang verlaten pedagogische opvattingen huldigen doch die in sommige Britse kringen nog even verrukkelijk worden gevonden als twee eeuwen geleden. Er wordt een overdaad van sport be dreven; zware lichamelijke arbeid moet er worden verricht en er heerst militaris tische discipline. Die discipline „heeft een typisch-Duitse inslag. Overtreders worden geacht zichzelf aan te geven. Straffen be staan doorgaans uit exercitie of lichame lijk werk". Lord Rudolph Russell, die ook op die school geweest is, zei: Ik heb het grootst mogelijke medelijden met de prins; mijn- herinneringen aan deze school bestaan uit één grote verschrikking. Zo zal het dan ook wel weer niet zijn, maar al heb ilc dan niet het grootst mogelijke medelijden met de prins (om dat ik dat voor een hele hoop niet- prinselijke jongetjes reserveer) laat ik zachtkens zeggen, dat ik hem niet be nijd. Het Gordonstown-Instituut ligt in een afgelegen en nogal somber deel van Schot land, het is een Spartaanse kostschool en daar zal het koninklijk knaapje dan en kele jaren doorbrengen. Ik moet mijn gebrek aan pedagogische kennis en aan kennis van schoolsystemen volmondig erkennen, maar ik heb zo'n ge voel dat als ik een zoon had, ik hem niet naar een Spartaanse kostschool zou sturen om het vooruitzicht dat ik later weliswaar een Spartaan, doch geen vol ledig geestelijk ontwikkeld mens thuis ge stuurd zou krijgen. U vindt het misschien een vooroordeel van me, maar dat „Duit se" trekt mij ook niet aan. Enfin er zijn grotere zorgen denkbaar. maar ik hoop voor het prinsje en voor zijn volk heel hartelijk dat hij op die school niet gekneed en gesmeed zal wor den tot dat soort van Spartanen met een sterk karakter die de wereld en de mens- heid\nu net helemaal niet gebruiken kun nen. Ik heb, uit de verte en van dichtbij, genoeg (of liever: meer dan genoeg) van zulke gewichtheffers en atleten, van zul ke sterke Spartanen op ieder gebied des levens meegemaakt, om ze hartgrondig te verfoeien. Ik hoop dat het prinsje voldoende ka rakter bezit, om een goed mens te wor den, ondanks Sparta. Advertentie Advertentie r hanoej^, MENTHOL PELLETS i Tegen hoest en Keelpih y Uitwerking frappant NEW YORK (Reuter) Vrijdag zijn de. in vele gevallen verminkte, lijken ge borgen van zestig inzittenden van het don derdag j.l. nabij het vliegveld Idlewild van New York verongelukte Amerikaanse passagiersvliegtuig. Bij dit ongeluk zijn, als gemeld, 95 mensen om het leven ge komen. Er wordt naarstig gezocht naar een me talen doos, waarin zich het logboek van het toestel moet bevinden. Men hoopt in het logboek aanwijzingen te vinden voor de oorzaak van het verongelukken van het toestel. Met het toestel zijn vijftien zeldzame abstracte schilderijen van de in Rusland geboren Amerikaanse schilder Arshile Porky verloren gegaan. De schilderijen waren uit New York naar Los Angeles ge zonden, waar zij volgende maand zouden worden ten toon gesteld. vraagt voor direct of later 5-daagse werkweek; goed loon; ruime personeelskorting; voor forensen reisvergoeding. Schriftel. of persoonl. sollicitaties aan: LANGE NIEUWSTRAAT 401 IJMTJIDEN - TELEFOON 5205 Schoonzoon. De Griekse politie is op zoek naar een 22 jaar oude Griekse soldaat, die ervan wordt verdacht de moeder van het meisje, waarmee hij graag zou willen trouwen ontvoerd te hebben. De vader van het meisje had zijn toestem ming voor een huwelijk geweigerd. Toen hij gisteren thuiskwam, was zijn vrouw spoorloos. Volgens de politie hebben bu ren verklaard dat de jongeman de vrouw had ontvoerd. Tele-satellieten. Eind van de maand zul len vertegenwoordigers van het Britse Gemenebest hier bijeenkomen om net tele-verkeer via aardsatellieten te be spreken, zo heeft de minster voor de posterijen John R. Bevins in het La gerhuis meegedeeld. Erfstuk. Een oude hoed was één van de dierbaarste bezittingen van de Engelse Lord Castle Stewart en daarom heeft hij het hoofddeksel vermaakt aan een goede vriend. Bovendien heeft hij een fonds gesticht van 50 pond sterling om de hoed in goede conditie te houden. De hoed is nu in het bezit vari een Londense makelaar die zeer getroffen was door het gebaar van zijn vriend. Lord Stewart overleed vorig jaar no vember op 72-jarige leeftijd. Het erf stuk, een hoge grijze, is van prachtige kwaliteit en verkeert nog in goede staat. Katanga. President lyioise Tsjombe van Katanga heeft vrijdjag op een perscon ferentie in Elisabethstad, in Noord-Ka- tanga gezegd, dat het centrale Kongole se leger een aanval voorbereidt op de Noordkatangaanse steden Kongolo, Boe- loela en Kabno. Ook 12 redders. Het aantal slachtoffers van de watersnoodramp in Noordwest- Duitsland is tot 343 gestegen. Onder de omgekomenen bevinden zich twaalf men sen die aan het reddingswerk deelna men. Voorrang. In Saigon zal spoedig begonnen worden met de militaire opleiding van meisjes uit de hoogste klassen der mid delbare scholen. Na beëindiging van de opleiding, die in totaal 74 uur zal du ren, zullen zij voorrang hebben bij het krijgen van regeringsbaantjes en bij de toelating tot het hoger onderwijs. I

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3