Werk van Jozef Israels „het HARTBREKENDE HUIS" 4*. m- Koor Katholiek Haarlem met mis van Schubert Cultuurprijs van Hilversum voor Gabriël Smit Kleinplastiek in Madurodam Pierre Benoit overleden T oneelpremières in Haarlem Wrange comedie van Berhard Shaw 4 A tlKONDIGIMGEli zr, BESCHO UW!tl GEN AVRO-DIRECTEUR REPKO OVERLEDEN Z TERDAG 3 MAART 1962 4 IN HET LARENS SINGERMUSEUM "'v'-A - •- i v - 'V'-.'v Bob Buys En „L'an mil" van Pierné Allegri Strijkkwartet Sartre en Shakespeare Kerkelijk nieuws De radio geeft zondag De radio geeft maandag T elevisie programma HET SINGERMUSEUM te Laren was zo gelukkig de in Groningen en Arnhem gehouden herdenkingstentoonstelling van werk van Jozef Israels (18241911) te kunnen overnemen en bovendien belangrijk uit te breiden. In het woord vooraf in de catalogus wordt verondersteld dat sommigen van deze expositie zullen zeggen, dat we dit werk eens en vooral ontgroeid zijn, dat anderen toch in Israels „een vent" zullen zien en dat er ook verbaasd zullen zijn over zoveel moois, „zo ademend in zijn grote eenvoud". Schrijver dezes behoort zeker niet tot de laatsten. En al kan ik in Israëls heel goed „een vent" zien, toch ben ook ik dit werk ontgroeid. Het is juist dat „ademende", dat ik zo mis in Israëls' wijze van schilderen, die slordig en vaak vervelend tot angstig kan zijn. In het grootste doek zit minder ruimte dan in eeen kleine aquarel van Bosboom, die door de directeur van het Groninger Museum, de heer W. J. de Gruyter, minder groot dan Israëls geacht wordt. MOET NU WER KELIJK een zo grauw schilderij als de „Joodse Bruiloft" uit de collectie van het Riikssmuseum gezien worden als het werk van een groot kunstenaar Men bekijke eens hoe ongelukkig de kledij van alle figuren ge schilderd is zodat het is of onder de koppen enige slordige textiel hangt, nergens de plastiek van het li chaam verradend. Het portret van Es- telle Hijmans-Herz- feld, sterk Rem- brandtiek genoemd, frappeert zeker, maar hoe houterig is hier en daar de kop ge daan, terwijl de borstpartij, zo ge schilderd door een andere dan Israëls, bluf genoemd zou worden misschien. Zelf moet Israëls te gen zijn Duitse colle ga Liebermann ge zegd hebben: „Be halve Millet is er geen schilder, die zo weinig tekenen en schilderen kan als ik en daarbij zulke goede schilderijen heeft gemaakt." Van Gogh prijst daaren tegen in zijn brie ven Israëls' vakman schap. Nu was dat in brieven, die Van Gogh uit Nuenen schreef, in de tijd dus, dat hij nog veel te leren had. En dat deed Van Gogh danook later in Frankrijk. DE WAARDERING voor Israëls, in wie men tijdens zijn leven wel een tweede Rembrandt wilde zien, is typerend voor het gebrek hier in Nederland aan inzicht in de schilderkunst, dat zeker mede een oorzaak was van Jongkinds wegtrekken naar Frankrijk. Daar zag men in Jongkind de vernie.uwer. Hier kan Israëls gezien worden als een figuur, die met een ver nieuwing in zoverre te maken had, dat hij door zijn menselijke instelling van ^bestaande, maar verlopende traditie moest afwijken. Het is wel onthullend dat Bè Gruyter ons moet vertellen dat een zo bekend kunstbeschouwer als Meyer Graefe beweert dat Israëls door Millet geïnspi reerd zou zijn. Als Israëls vbnd dat Millet, gelijk hijzelf, zo weinig kan schilderen, dan geeft hij daarmee zelf het bewijs Mil let niet echt gezien te hebben. Israëls' v ..4 i ->-• rWiiv.-v: II® .'/V: vb v>K v -5*. Jozef Israëls in 1903. schilderwijze moge niet altijd fraai zijn, weinig helder van stellen, het is een eigen zinnige wijze van schilderijen, die geen enkele invloed verraadt. Inderdaad was Israëls „een vent". Zijn echte bewogen heid is alleen minder picturaal „verklaard" dan bij een Jongkind. Maar het was in Israëls' tijd al een winst dat echte be wogenheid duidelijk aanwijsbaar werd. En hierin ligt zijn grote verdienste. ISRAELS' bewogenheid resulteerde echter in schilderijen naar onderwerpen, die ons na een maatschappelijke evolutie (en revolutie) nog maar weinig zeggen. Men kan het typerend achten, dat men zijn werk, dat jaren achtereen te zien was in het Stedelijk Museum te Amsterdam, er nu niet meer ontmoet. Ik geloof boven dien dat men bij het schatten van Israëls' kwaliteiten als kunstenaar er voor moet waken het ongewone in compositie bij voorbeeld als een artistieke bijzonder heid te zien. In mistekening ziet men wel te gemakkelijk een aanloop tot het expres sionisme. Het verloren gaan in de om ringende ruimte van figuren kan er op wijzen dat Israel's de menselijke een zaamheid wilde benadrukken. Mij komt dit voor als een beetje goedpraten. Wan neer men echter bereid is en het vermogen bezit een beetje in de historie terug te proberen te leven, dan geniet men een expositie van een goed en zeer gewetens vol mens. ISRAELS' PORTRETTEN kunnen zeer expressief zijn. Het mooist geschilderd is een laat zelfportret, waarbij het is of de auteur zich meer kon overgeven aan lou ter schilderkunstige problemen. Het teke- „Omkijkende man te paard" van Jozef Israëls (zwart krijt, 1890). nen van Israëls is trouwens helemaal niet zo slecht. Het is of hij daarvoor niet altijd alle aandacht had, of de kunde hem on verschillig liet omdat verhaal of uitdruk king voorop moesten staan. Een tekening naar hem gemaakt door zijn zoon Isaac, op deze expositie aanwezig, is een goed voorbeeld van de klaarheid, die ik in het werk van de vader mis. De catalogus bevat een voorlopig be schrijvende bibliografie samengesteld door J. Bolten. Boltens notities, achter de ge noemde geschriften, zijn vaak zeer inte ressant; ze zeggen „wel een en ander om trent de waardering, die Israëls genoot (zie de enorme voor zijn werk geboden prijzen) en maken het ons makkelijker ons in Israëls' tijd te verplaatsen. DE TERZELFDER TIJD geëxposeerde collectie Balinese kunst is grotendeels van deze tijd. He| hangt natuurlijk ook van een maatschappelijke ontwikkeling af in hoeverre een zo eigen kunst als de Balinese levend te houden is. Er is in ieder geval sprake geweest van een herleving, mede bevorderd door op Bali gevestigde Europese kunstenaars, waaronder de Duitser Spiesz. Al verscheidene keren wer den collecties Balinese kunst in ons land vertoond. Van die, welke ik mocht zien, is deze de meest verrassende. Vooral de schilder- en tekenkunt kan van grote rijk dom zijn. Verbazirgwekkend zijn soms ingenieus te noemen composities. De beeld houwkunst heeft hier en daar een wat folkloristisch karakter, maar Jcomt in verscheidene gevallen soms misschien dichter bij ons dan de schilderkunst. OP DONDERDAG aanstaande geeft koor Katholiek Haarlem, onder leiding van Al- bert de Klerk alhier in de concertzaal een uitvoering van de zesde Mis (Es) van Schubert, die ontstond in het laatste le vensjaar van de meester. Men zou dit werk om zijn geweldige proporties kunnen vergelijken met Beethovens Missa Solem- nis, naar de geest is het echter daarvan de tegenpool, om de lyrische charme, die het bij Schubert steeds wint van de con structie. Wat niet wegneemt dat Schubert in zijn laatste Mis verrassende effecten be reikt met polyfone koorgedeelten en als steeds door zeer persoonlijke harmonisa ties de aandacht trekt. GABRIëL PIERNé, de componist van „La Croisade des Enfants", heeft in zijn „L'An Mil" de reacties trachten weer te geven van de westerse bevolking omstreeks het jaar 1000, M;oen velen geloofden, dat op die fatale nieuwjaarsdag de wereld zou vergaan, terwijl anderen, die aan de on heilsvoorspelling slechts een symbolische betekenis toekenden, zich te buiten gingen aan saturnaliën en het vieren van het mid deleeuwse ezelsfeest. Pierné maakt hierbij een geestig gebruik van de authentieke schertstrope „Sire asne car chantez". Het geheel wordt dus een spel van grote con trasten, waarbij Pierné zich een meester toont in de behandeling van orkest en koor. De cultuurprijs 1962 der gemeente Hil versum is vrijdagavond in de met vele bloemstukken versierde burgerzaal van het raadhuis uitgereikt aan de Larense dichter Gabriël Smit. De prijs werd hem ter hand gesteld door burgemeester J. J. G. Boot, die tevoren, tot grote hilaritiet van de vele genodigden, een brief van Gabriël Smit uit 1958 had voorgelezen, waarin deze zijn onmacht bekende om te voldoen aan het verzoek van de burge meester, een gedicht te schrijven ter gelegenheid van de komst van Hilver- sums 100.000 inwoner. „Ik ben zeker 25 keer aan mijn schrijf tafel gaan zitten, maar het lukt me dood eenvoudig niet" zo had de thans onder scheiden kunstenaar destijds geschreven. Hij &as nu zeer erkentelijk voor de „groot moedigheid en vergevingsgezindheid" van de gemeente. De jury, waarin o.a. prof. dr. G. Stuiveling, Anton van Duinkerken en F. W. van Heerikhuizen zitting hadden, was van oordeel, dat Gabriël Smit voor al in zijn religieuze gedichten „een poëzie heeft voortgebracht, die geheel van deze tijd is en toch niet minder van alle tij den" Ook zijn psalmberijming is in de beschouwing betrokken, evenals zijn kri tisch en essayistisch werk. zijn sociale bewo genheid, zijn kameraadschappelijke hulp vaardigheid en zijn belangstelling voor het artistieke leven in het Gooi. In zijn dankwoord verklaarde Gabriël Smit o.m. dat de gemeenschap, die een kunstenaar eert, in hem haar eigen meest beslissen de levenskracht eert. „Want een volk zon der kunst is een dood volk; het heeft geen stem geen hart en geen ziel". De plech tigheid werd omlijst met voorddracht en pianospel en besloten met een receptie. Maandag geeft het in 1954 opgerichte Allegri String Quartet te Haarlem in het Concertgebouw een kwartetavond. Het Kwartet is genoemd naar de Italiaan Gre- goris Allegri (1582-1652), waarschijnlijk de eerste die muziek voor een strijkkwartet schreef. Het kwartet bestaat uit de vio listen Eli Goren en James Barton, de alt violist Patrick Ireland en de cellist William Pleeth. Uitgevoerd worden het Kwartet in G gr. t. K.V. 387 van Mozart, Kwartet no. 1, opus 25 van Benjamin Britten en het Kwartet no. 2 in a kl. t. opus 51 van Brahms. Ter gelegenheid van het feit dat Madurodam tien jaar geleden (op 2 juli 1952) door Prinses Beatrix, als burge meester van het stadje, officieel werd geopend, zal in het kader van het Hol land Festival, van 2 juli tot 20 augus tus, een openluchttentoonstelling van kleinplastiek worden gehouden. Het ini tiatief hiertoe is genomen door de directeur van Madurodam, de heer G. G. Jungerius. Voor deze tentoonstelling hebben reeds vele vooraanstaande beeldhouwers hun medewerking toege zegd, onder anderen Mari Andriessen, Marius van Beek, F. van der Burgt, L. P. J. Braat, Dirk Bus, Van Eysden, prof. V. P. S. Esser, mevrouw Franzen- Heslenfeld, prof. Paul Grégoire, Ben Guntenaar, mevrouw Fri Heil, J. Hek man, A. Hettema, R. Hettema, Cor Hund, G. Jacobs van de Hof, Gooitzen de Jong, S. Klinkenberg, mevrouw Nel Klaassen, Carel Kneulman, H. Kore- man. Joop P. W. Meefout, Theo van de Nahmer, Jacques van Rhijn, H. Rei- cher, mevrouw J. G. Riemsdijk, R. Rooyackers, mejuffrouw Gra. J. W. Rueb, J. M. Roosenburg, mejuffrouw Gerarda Rueter, N. Steenbergen, P. van Stuyvenberg, Tajiri, A. Teeuwisse, A. Termote en C. Visser. De Franse schrijver Pierre Benoit, lid van de Franse Academie sedert 1931, is vanochtend in zijn huis in Saint-Jean-de Luz in Zuidwest-Frankrijk overleden. Hij was sinds kort bezig aan een nieuwe roman maar kreeg toen opnieuw last van een oude bronchitis die zijn longen al aan getast had. Benoit werd op 16 juli 1886 in Albi geboren. Hij stierf in de villa die hij de naam had gegeven van „Allegria", een van zijn heldinnen wier namen alle met een „A" begonnen. Benoit begon zijn loopbaan als depar tementsambtenaar. Na in de eerste wereld oorlog een jaar gemobiliseerd te zijn ge weest, keerde hij naar zijn bureau terug waar hij, naar eigen mededeling, zijn eer ste roman „Koenigsmark" schreef, de enige die in Parijs tot stand kwam. Daar na volgde zijn bekendste werk „l'Atlan tide" dat in - ventien talen vertaald is en waarvan drie miljoen exemplaren zijn verkocht. Aanstaande maandag komt de Neder landse Comedie naar Haarlem om er Sar tre's „De gevangenen van Altona" te spelen dat hedenavond te Amsterdam in première gaat in regie van Kees van Ier sel. Han Bentz van den Berg speelt de rol van de Duitse ex-officier. Verder werken onder anderen mee Ellen Vogel, Elisabeth Hoytink en Johan Fiolet. Wij hopen maan dag een uitvoerig verslag te publiceren van de première, die dan 's avonds gevolgd wordt door een voorstelling in Haarlem. Dinsdag aanstaande speelt de Haagse Comedie in de Haarlems» Stadsschouw burg ..Hendrik IV" van Sha'cesoeare, in de regie van Michael C'-oft. Onze toneel medewerker Hans va., den Rer»h schreef hierover na ie première: ..Een in vriiwel ieder opzicht voorbeeldige en mepsleoende voorstelling, die vooral onverg°teliik zal blijven door de magische vertolking van Falstaff door Joris Diels' een grootse acteursprestatie van een begenadigd kun stenaar. Vertaling, kostuums en decors droegen eveneens bij tot dit grandioze resultaat, dat in onze toneelpraktijk niet makkelijk overtroffen zal worden". Geref. Gemeenten. Beroepen te Klaaswaal W. Hage te Mid delburg. DE TONEELGROEP ENSEMBLE heeft gisteravond in de Haarlemse Stads schouwburg een vertoning gegeven van Bernard Shaws comedie „Heartbreak House", in de Nederlandse vertaling van Jan Starink voorzien van de lelijk-klin- kende en even onromantische als on dichterlijke titel „Het hartbrekende huis". (Men vergelijke de vindingrijkheid en de klank van de titel waaronder het stuk vroeger in Duitsland is gespeeld: „Haus He'rzenstod" SHAW, die dit stuk schreef tijdens de eerste wereldoorlog, heeft het „een fantasia in Russische stijl op Engelse thema's" ge noemd. Daarmee heeft hij ongetwijfeld willen wijzen op de verwantschap tussen zijn figuren in dit werk en de mensen in vele stukken van Tsjechov en diens tijd genoten; hier ig het dan niet de Russische maar de Britse „upper class", die geeste lijk te gronde gaat uit ledigheid en laco niek aanziet hoe al zijn machtsposities af brokkelen, zonder een hand uit te steken om de naderende ondergang te voorkomen. Voor de goede verstaander verduidelijkt Shaw dit nog door het wonderlijke gezel schap, dat hij bijeen heeft gebracht op het landgoed van een heel oude, aan de rum verslaafde ex-zeekapitein, een hele avond lang te laten praten over sexuele koetjes en financiële kalfjes, en hem met sadistisch genoegen de pijnlijke verschillen tussen de innerlijke en de uiterlijke mens te laten onthullen, tot.... er plotseling een bom aanval komt waardoor twee leden van het gezelschap worden gedood. Dan pas blijkt, dat het»stuk niet alleen tijdens de eerste wereldoorlog werd geschreven, maar dat het ook in die periode spéélt. Het gezin en de gasten van kapitein Shotover hebben echter „wel wat anders aan hun hoofd" voornamelijk veel futielere dingen dan die oorlog en reppen er dus met geen woord van. Aan het slot constateren zij alleen cynisch dat de nietsdoeners, de nut- telozen het er levend hebben afgebracht en dat de bomaanval juist het leven van de twee „praktische zakenlieden" heeft ge kost. „Wat een machtige belevenis!", roept de snobistische mrs. Hushabye uit als de vijandelijke vliegtuigen weg zijn; „ik hoop dat ze morgenavond terugkomen". En het berekenende iongemeisje Ellie, dat koket teert met haar gebroken hart, zegt dan, volgens Shaw „stralend bij dat vooruit zicht" terwijl het doek valt „Ja, dat hoop ik ook!" ZELDEN HEEFT SHAW op zulk een bijtende, wrange wijze, zij het dan ook verzacht door zijn grandioze humor en wereldwijsheid, afgerekend met de ver blinding en de innerlijke onmacht van de Britse society, die de wereld en in de eerste plaats haar eigen wereld ineen zag storten zonder er ook maar iets tegen te ondernemen of zich er zelfs maar over op te winden. Het is danook voornamelijk deze afrekening, veel meer dan de nogal kille karakterontleding en de vrij gezochte situatieschildering, die het stuk zijn hui dige waarde en zijn anno 1962 nog (of weer) bestaande actualiteit geeft. Vooral om die reden moeten we er Karl Guttmann dank baar voor zijn, dat hij het hedendaagse Nederlandse publiek met „Heartbreak House" kennis heeft willen laten maken. Hij had echter in de toneelgroep Ensem ble geen gezelschap dat volledig was op gewassen tegen de zware eisen die dit stuk stelt. De bezetting van verscheidene rollen was duidelijk meer door de noodzaak der omstandigheden dan door artistieke over wegingen bepaald. Dit geldt beslist niet voor Ton van Duinhoven, die geknipt was voor de rol van Hector Hushabye en zowel de dwaze als de serieuzere kanten ervan uitstekend tot hun recht liet komen. Een verrassing was de rake en pittige uitbeel ding van het toch vrij gecompliceerde ka rakter van Ellie Dunn door Ingeborg Elze vier, terwijl de rol van Elbe's sympathieke vader bij Lex Goudsmit in heel goede handen was. Sigrid Koetse en Ina van Faassen waren echter bepaald geen Engel- se society-figuren, ondanks de fraaie dure kostuums die zij droegen; deze beide jonge actrices hebben al herhaaldelijk be wezen over veel talent te beschikken, maar met al dat talent konden ze ons niet doen geloven in de karakters van de zusters Hesione en Ariadne, die overigens ook lang niet zo jong meer zijn (al zijn alle toe spelingen op hun „middelbare leeftijd" uit de tekst geschrapt!) en wier onbeschaamd heden danook veel meer wei-overwogen dienen te worden gelanceerd. Kapitein Shotover, door wiens mond Shaw de „mo raal" van het stuk tot uiting brengt, kreeg van Jan Retèl evenmin het volle gewicht van zijn 88 jaar zodat zijn vlagen van seniliteit niet helemaal overtuigend werk ten maar wel bracht Retèl de tekst voor treffelijk over het voetlicht. Rob Geraerds gaf aan de rol van de groot-industrieel Mangan veel te weinig diepte en nuance. Henk Molenberg had aardige momenten als de leeghoofdige diplomaat Randall en Louis van der Steen was wel grappig als de inbreker. Dat Magda Janssens haar hand niet omdraaide voor de kleine rol van de huishoudster, en er toch weer een ver zorgde vertolking van gaf, spreekt vrijwel vanzelf. KARL GUTTMANN had het stuk met veel begrip, zowel voor Shaws geestig heden als voor zijn bittere ernst, geregis seerd. Het publiek, dat niet heel talrijk was, amuseerde zich kennelijk; maar of het diep onder de indruk is gekorpen van de sociale filosofie, die aan „Heartbreak House" ten grondslag ligt, waag ik te be twijfelen. Simon Koster Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur is te Hilversum onverwacht overleden de heer D. Repko, directeur van de AVRO. Oe heer Repko, die 51 jaar was, is in zijn werkkamer onwel geworden, kort nadat hij was teruggekeerd van de receptie ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van de Nederlandse Radio Unie. Dirk Repko werd 11 oktobeiP 1910 te Amsterdam geboren, waar hij de vijfjari ge h.b.s. doorliep en vervolgen de akte m.o. boekhouden behaalde. Van 1927 tot 1929 was hij werkzaam bij de Nieuwe Rijnvaart Maatschappij, van 1930 tot 1946 bij het Gemeentelijk Energiebedrijf van Amsterdam Van 1945 tot 1946 stu deerde hij rechten en economie aan de Gemeente-Universiteit van Amsterdam. Van 1946 tot 1949 was hij in dienst als reserve-officier en daarna was hij verbon den aan de Rijksaccountantsdienst, die hij in 1952 verliet wegens zijn benoeming tot administrateur bij de AVRO, waar hij een jaar later tot directeur benoemd werd. De heer Repko was voor de V.V.D. Md van de Gemeenteraad van Hilversum. On langs heeft hij verklaard zich als zoda nig, in verband met zijn directeurschap van de AVRO niet herkiesbaar te zullen stellen. Aan het begin van het jubileumconcert dat de Nederlandse Radio Unie vrijdag avond in Utrecht aanbood, heeft de voor zitter van de NRU. mr. A. B. Roosjen, de overleden AVRO-directeur herdacht. Hij zei dat door dit verscheiden een schaduw is geworpen over het 15-jarig jubileum van de Nederlandse Radio Unie. Het publiek nam enige minuten stilte in acht. In verband met het plotseling overlijden van de heer Repko werd het programma van het concert, gegeven door het Radio Philharmonisch Orkest,. gélwijzigd. Begon nen werd met Te Deum van Brückner, waarna werd uitgevoerd een concert voor piano en orkest van Mozart en de sym- phonie in d klein van César Franck. Behalve in het via de zender Hilversum I uitgezonden herdenkingsconcert van de N.R.U.' is gisteren de heer Repko herdacht in het programma Hilversum II met een toespraak door dr J. A. de Koning. De voorzitter van de N.T.S., de heer E. A. Schuttenhelm. sprak gedenkwoorden in het televisieprogramma, drs. F. L. Tijmstra, directeur van Radio Nederland Wereld omroep, hield een herdenkingsrede in de Nederlandse uitzending van de Wereld omroep van gisteravond. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 8.00 KRO. 9.30 NCRV 10.00 IKOR. 12.00 NCRV. 12.15 KRO. 17.00 CONVENT VAN KERKEN. 18.30 NCRV. 19.45-24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke grammofoonmuziek. 8.25 Inleiding Hoog mis. 8.30 Hoogmis. NCRV: 9.30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Vocaal ensemble met orgelbegeleiding. IKOR: 10.00 Muziek van de zondag. 10.15 Inleiding op de kerk dienst. 10.30 Nederlands Hervormde kerk dienst. 11.30 Vragenbeantwoording. 11.45 De Kerk in de spiegel van de pers, le zing. NCRV: 12.00 Kamerorkest en orgel (gr.) KRO: 12.15 Buitenlands commentaar. 12.25 Lichte grammofoonmuziek. 12.35 Lichte muziek met zangsolisten. 12.55 De Kerk zijt gij, lezing. 13.00 Nieuws. 13.05 De Oelewappers, gevarieerd programma. 13.30 Voor de kinderen. li.OO De luister van Uw huis, klankbeeld over litturgie en kerkmuziek. 14.30 Kamermuziek. 15.15 Boekbespreking. 15.25 Muzikale aspecten, muzikale lezing. 16.00 Sportprogramma. 16.30 Vespers. CONVENT VAN KERKEN 17.00 Gereformeerde kerkdienst. 18.10 Ca techisatie voor de schippersjeugd, lezing NCRV18.30 Orgel en hobo. 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Godsdienstige samen zang en orgelrecital. 19.30 Door een ge opende deur in de hemel, lezing. KRO: 19 45 Nieuws. 20 00 Testbemanning, hoor spel (23). 20.35 Gitaarspel (gr.) 20.45 Toer nooi van het lichte lied. 21.10 Er zijn geen Belgen, lezing. 21.25 Kamermuziek (gr.) 22.00 In de vergulde baars, licht programma. 22 20 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 In het land van de dichter, litteraire lezing. 23.00 Avond gebed 23.15 Klassieke orkestmuziek. 23.40 Zangrecital (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00-24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws. 8.18 Koperensemble. 8.25 Voor het platteland, lezing. 8.35 Weer of geen weer, gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 Kamer orkest en solisten. 10.30 Strijk en zet: gevarieerd programma. AVRO: 12.00 Thea terorkest. 12.30 Sportberichten. 12.32 Ver- Advertentie N.V. MIJ. „HOLSTER" - OVERVEEN Tel. K 2500 - 60002, 57290 en 57833 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook zoekprogramma (orgel en piano). 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Mededelingen of grammofoon muziek. 13.20 Knipperlicht, programma voor alle weggebruikers. 14.00 Boekbe spreking. 14.15 Concertgebouworkest eh solisten. I.d. pauze: interview. 16.30 Sport- revue VARA: Strijk en zet: gevarieerd programma. 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen en sportjournaal. VPRO: 18.30 Doopsgezinde kerkdienst. IKOR 19.00 voor de jeugd. 19.30 De Open Deur, lezingen. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte orkestmuziek. 20.40 Fantasie en werkelijkheid, hoorspel, 21.00 Lichte or kestmuziek en zangsolisten. 21.30 In het voetspoor der wetenschap, lezing. 21.45 Internationale volksliederen. 22.00 Kamer muziek (gr.) 22.30 Nieuws. 22.40 Actuali teiten. 22.55 Mededelingen en sportuitsla gen. 23.00 Klankbeeld. 23.15 Lichte mu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL, 245,3 m. - 1223 kc/s. 9.30 Ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. 11 Ds. G. Toornvliet - uitzending van dienst voor belangstellenden. 2.45 Kinderdienst. 3.30 Ds. P. N. Kruyswijk van Bloemendaal. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Vlaamse muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 amusementsorkest en zangsolist. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Opera- en belcantoconcert. 15.30 Sportuitzending. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte muziek. 17.45 Sportuitslagen. 17.50 Grammofoonmuziek. 18.00 Pianorecital. 18.30 Godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuw 19.30 Lichte grammofoonmuziek. 20.00 23.05 Dansmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m.: 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 7.13 Lichte grammofoonmuziek 7.20 Sport uitslagen van zaterdag. 7.30 Gewijde mu ziek. 7.50 Het brood des levens, medita tie. 8.00 Nieuws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Kin derkoor met orkest (gr.) 8.50 Lichte gram mofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Kamermuziek (gr.) 10.20 Theologi sche etherleergang. 11.05 Viool en piano. 11.35 Lichte grammofoonmuziek. 12.25 Voor boer en tuinder, lezing. 12.30 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Meis jeskoor en instrumentaal kwintet. 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel actualitei ten. 13.00 Nieuws. 13.15 Blaasorkest. 13.40 Lichte grammofoonmuziek. 14.05 Schoolra dio. 14.30 Donderdagavondmozaiek, geva rieerd programma (herh.) 15.30 Kamer muziek. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Fil harmonisch sextet. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Jazzmuziek (gr) 17.40 Beursberichten. 17.45 Regeringsuit zending: De Hindoestaanse bevolkings groep in Suriname, door Drs. J. D. Speck- mann. 18.00 Orgelspel. 18.30 Semi-klassie- ke grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Klassieke grammofoonmuziek. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koperorkest. 20.10 Bij de gratie Gods, klankbeeld. 21.40 Walsmuziek (gr.) 22.00 Parlementair commentaar.22.15 Liedjes. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Het kerk lied en zijn weg in de toonkunst, muzikale lezing. 23.40 Het Evangelie in Esperanto, lezing. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO, 10.20-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmu ziek. 8.35 Van de voorpagina, praatje. 8.40 Amusementsmuziek (gr.) 9.00 Gym nastiek voor de vrouw. 9.10 Lichte gram mofoonmuziek. VPRO: 10.00 Bezet of be zeten?, overdenking. VARA: 10.20 Zestig minuten voor boven de zestig. 11 20 Voor dracht. 11.35 Saxofoonkwartet. 12.00 Lich te orkestmuziek met zangsolisten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland, praatje. 12.58 Orkestmuziek (gr) 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de middenstand, lezing. 13.20 Ham mondorgelspel. 13.45 Wikken en wegen, le zing. 14.00 Cello en piano. 14.30 Voor de jeugd. 15.15 Dansmuziek. 15.50 Oude lied jes. 16.05 Muziekrevue. 16.45 Streekuitzen- ding: Limburg. 17.10 Lichte grammofoon muziek. 17.25 Roemeens orkest. 17.50 Mi litair commentaar. 18.00 Nieuws en com mentaar. 18.20 Actualiteiten. 18.30 Piano duo. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Par lementair overzicht. 19.15 Regeringsuitzen ding: Willem O.Duys presenteert de Ra- diozilvervloot 1962. 19.30 Lichte muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 De wilde vaart, caba ret. 20.35 Je neemt er wat van mee. quizprogramma. 21.20 Lichte muziek. 21.45 In de stem weerklinkt het hart klankbeeld 22.30 Nieuws. 22.40 Kamermuziek. 23.14 Actualiteiten. 23.17 Spontane reacties: mu zikale discussie. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m: 12.00 Nieuws 12.03 Lich te muziek. 12.30 Nieuws. 12.35 Landbouw- kroniek. 12 42 Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Beursberichten. 1300 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 13.45 Klassieke muziek. 14.00 Schoolradio. 15.45 Vlaamse symfoni sche muziek. 16.00 Beursberichten. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte grammofoonmuziek. 17.45 Franse les. 18.00 Pmtestantse uitzending. 18.20 Voor de sol daten. 18.50 Sportkroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Grammofoonmuziek. 19.45 In en om 20.40 De zeven kunsten. 20 55 Strijkkwar tet en soliste. 21.30 Lichte grammofoonmu ziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Amusementsor kest. 22.35 Populaire volksmuziek. 22.55 Nieuws. 23.00-23.15 Voor de zeelieden. VOOR ZATERDAG VPRO: 15.00 Flitsen van de Antwerpse Zesdaagse. 15 45 Film over het leven van jazzmusici. 16.30 Speelfilm. 17.00-17.35 Voor de kinderen. 19.30 Toekomst: plaatjeskij- ken in de boeken van Jules Verne. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. VPRO: 20.20 Vernissage. 20 30 Jazz-ballet. 20.50 Filmfragmenten. 2100 Musical-liedjes. NTS: 21.30 Eurovisie: Europese kampioen schappen kunstrijden op de schaats te Ge- nève. VPRO: 23.00-23.40 Filmfragmenten. VOOR ZONDAG KRO: 10.30 Plechtige Hoogmis. NTS: 19 30 Weekjournaal. 20 00 Sportactualitei- ten. KRO: 20.30 De tante van Charlie, TV-klucht. 21 55 Pauze. 22.00 Amsterdams Kunstmaandorkest en solist. 22.30 Epiloog. VOOR MAANDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht NCRV: 20 20 Memo. 20 30 Vader weet het beter, TV-feuill. 20 55 Voordracht 21 '5 Do cumentaire over de 2e wereldoorlog 21 Forum.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4