Parijs ontkent internationale organen te willen verbannen aan smeren met ZACHTE ZEEP De komende televisie- uitzendingen van de wereldkampioenschappen kunst rijden op de schaats zult u niet willen missen i Alle ogen zijn gericht op Praag. Ligt er voor Nederland een wereldtitel op het ijs? Iedereen leeft mee en zit in spanning. En u, u kunt het allemaal zelf zien en meebeleven. Want als u nu televisie neemt, zit u eerste rang in uw eigen huiskamer. Bent u er zelf bij, in Praag. En natuurlijk neemt u Philips televisie. Er zijn zoveel redenen, waarom zovelen de voorkeur geven aan Philips. Stap vandaag naar uw handelaar, dan hebt u morgen het Philips t.v.-apparaat van uw keuze in huis. f. 1025. C.N.V.wil matiging per 1 jan. opnieuw bezien Mr. Burger vraagt minister RIompé beschuldigingen met feiten te staven Roemers wil interpellatie over loonbeleid Gezellig middelpunt Technisch hoogtepunt 10 UNESCO zal vermoedelijk wel moeten verhuizen WASGOED Donderdag op de markt bij de poelier DINSDAG 6 MAART 1962 „Is uw oog boos omdat ik goed ben?" 28. „Zeg, jullie babysitter belt op om te vragen of je Topsy hebt toegestaanvanavond veertien vriendinnetjes uit te nodigen?" LUIDSPREKERS DAN WORDT HET BETER SCHOON W tfv' Krijgt Nederland een wereldkampioen kunstrijden GESPREIDE BETALING Met de Philips betalingsservice spaart u voor uw televisie-appa raat, terwijl u er reeds naar kijkt. Voor het toestel van f 725.- betaalt u bij 18 termijnen f 200.60 contant en verder f 33.35 per maand! Uw handelaar licht u hierover verder gaarne in. KLAAR VOOR DE TOEKOMST Philips televisie-apparaten zijn „klaar voor de toekomst". Zicht baar aan de buitenzijde door een extra knop, verbonden met een 2e kanaalkiezer. Hiermee kunt u straks het 2e Nederlandse pro gramma ontvangen. UNIEKE PHILIPS SERVICE Waar in Nederland uw Philips televisie-apparaat ook staat, dank zij een net van erkende Philips handelaren en vele technische diensten, is er overal een service punt dichtbij. Ook hier geldt: op Philips kunt u rekenen. 23 TX 323 A/B MAAGJES, per pond 0.75 Zakje voor de soep0.65 Malse KIPPEPOELET, p, p1.40 Fa. VAN EGMOND EN ZOON - SASSENHEIM de kunt U niet missen - geen dag! (Van onze correspondent) PARIJS Het ministerie van Buiten landse Zaken heeft de berichten uit Brit se bron tegengesproken, dat Frankrijk de UNESCO en andere internationale orga nen de gastvrijheid zou willen opzeggen. De berichten, die ook in de Nederlandse pers zjjn verschenen, vinden hun oor sprong in een meningsverschil, dat al geruime tijd tussen de UNESCO en de Franse regering bestaat, doch dat overigens minder een politiek, dan wel een stede bouwkundig karakter heeft. Vanwege de gestadige uitbreiding van leden en van werkzaamheden van het culturele UNO-orgaan is de zetel, die in 1958 dichtbij de Ecole Militaire in Parijs voor de UNESCO werd geopend, al lang weer veel te klein geworden. Om die re den had de UNESCO-leiding de Franse regering verzocht een nieuwe vleugel te mogen aanbouwen, die met een hoogte van 36 meter dan echter de hele omge ving zou beheersen. Zowel de stad Parijs als de regering heeft, op advies der beide diensten voor de schone kunsten afwij zend, op dit verzoek beschikt. Een wat vrijmoedige, om niet te zeggen tenden tieuze, interpretatie van deze beslissing heeft vermoedelijk de geruchten doen ont staan, dat het Frankrijk van De Gaulle zijn afkeer tegen internationale organisa ties nu zover zou willen doordrijven, dat alle zetels binnenkort naar andere landen zouden moeten worden overgeplaatst. Wel is het echter mogelijk en zelfs De verbondsraad van het Christelijk Na tionaal Vakverbond heeft-zich in zijn gis teren gehouden vergadering beraden over de moeilijkheden op loonpolitiek gebied. Hij is van mening, aan de juiste toepassing van het akkoord van Wassenaar medewer king te moeten blijven verlenen. De ver bondsraad betreurt, dat de regering door het verschil van mening in de Stichting van de Arbeid een algemene aanwijzing moest geven. Hij neemt aan, dat deze alge mene aanwijzing betrekking heeft op het matigingsbeleid gedurende het jaar 1962 en dat indien aan het eind van dit jaar rege ring en bedrijfsleven van oordeel zijn, dat het matigingsbeleid niet behoeft te worden voortgezet, de grond van deze algemene aanwijzing is vervallen. In dat geval zul len dan de collectieve arbeidsovereenkom sten per 1 januari 1963 herzien moeten kunnen worden. De verbondsraad van het CNV is van oordeel, dat het bestuur van de Stichting van de Arbeid op korte termijn bijeen moet komen teneinde de ontstane situatie te be spreken. Hij heeft daartoe reeds stappen ondernomen. waarschijnlijk, dat de UNESCO door ruim tegebrek binnen afzienbare tijd uit het centrum van Parijs naar de buitenwij ken zal moeten verhuizen. Over de plaats van vestiging wordt al aan het Rond Point de la Défense gedacht, ongeveer zes kilometer van de Are de Triomphe waar twee jaar geleden ook de nieuwe en gigantische tentoonstellingshallen wer den opgericht. De Parijzenaars hopen trou wens dat en liever vandaag dan mor gen mettertijd naar die buurt ook de verschillende diensten van het ministerie van Financiën zullen kunnen worden over gebracht, die nu nog altijd een der vleu gels van het Louvre bezetten en er oor zaak van zijn dat honderden schilderkun stige meesterwerken wegens plaatsgebrek in de kelders en op de zolder van het museum verborgen blijven. Het Tweede Kamerlid Burger (P.v.d.A.) heeft aan de minister van Maatschappe lijk Werk schriftelijke vragen gesteld over een rede, die de minister op 3 maart in Almelo heeft gehouden. Hij vraagt of het juist is, dat de minister heeft gezegd de kritiek van de P.v.d.A. op het beleid van het huidige kabinet „op uitzonderingen na nauwelijks constructief" te vinden en dat de P.v.d.A. „eisen stelt, die verder gaan dan in het landsbelang verantwoord is." De heer Burger vraagt verder aan welke uitzonderingen de minister gedacht heeft een voorts of de minister nader uiteen wil zetten welke uitleg haar voor ogen heeft gestaan, toen zij het bijbelwoord „is uw oog boos omdat ik goed ben" relevant acht te in verband met het regeringsbeleid ten opzichte van de ambtenarensalarissen. (Van onze parlementaire redacteur) De heer Roemers (P.v.d.A.) heeft gis termiddag in de Tweede Kamer gevraagd, de minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid te mogen interpelleren over de loonpolitieke situatie in het algemeen en de jongste aanwijzing van de regering aan rijksbemiddelaars in het bijzonder. Morgen zal over de inwilliging van deze interpel latie-aanvrage worden beslist. C RIB COPENHAGEN Gévr. voor 3 ocht. p. week een flinke zelfst. hulp in de huish. Goed loon en doorbe taalde vakanties. Aanm. tus sen 5-7 uur. Msvr. Mulder, Jac. Catslaan 12, Driehuis. Werkster gevr. voor 2 ocht. p. w. Gezin zonder kinderen. Goed loon. Adres te vern. bureau van dit blad. Meisje gevr. voor de huis houding. Hoog loon, pret tige werkkring. Verkorte werkweek. Vakantie kan geregeld worden. Banket bakkerij Dekkers, Lange Nieuwstraat 419. Gevraagd flinke zelfstandige werkster voor 2 of 3 halve dagen per week. Dr. Kuy- pejrlaan 35. Jong meisje gevr. voor de ochtenduren bij dame alleen. Aanm. Fr. Halsstraat 2. Gevr nette werkster. Ura- nusstraat 15. Gevraagd meisje, 13 jr. voor 1 middag per week van 2-5 uur a 1.50 p. uur. Adres te vern. bureau van dit blad. Huishoudelijke hulp gevr., 2 ochtenden per week. Velser- broekstraat 2. Santpoort- Dorp. Telef. 3446. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt machine- stiksters. Stukloon, hoog loon Klein Importkantoor te Bloe mendag! vraagt jonge vrl. a dm. kracht m. zakelijke in slag voor orderbehandeling enz. 5-daagse werkweek. Br. met in!, en verl. salaris on der No. L 1338. Vooraanstaand Frans Wijn huis vraagt vertegenwoordi gers. Ruime verdiensten Br. Postbus 617, Haarlem. Verpleeghulp gezocht bij oude dime in Velsen-Nrd - '--Ie of aedeelte van I, 1345. B.z.a. net meisje met type diploma voor licht kantoor werk. Brieven L 1328. Nette serieuze jonge vrouw zag zich gaarne geplaatst bij wed. (30-37 jr.) met 2 jónge kindren. Huw. niet uitgeslo ten Brieven L 1339. Bijverdienste gevr., onver schillig wat, in de ochtend uren vrij. Brieven L 1349. Te huur gem. zit-slaapka- mer, voor direct. Brieven L 1350. Mooie kamer met kookgele genheid aangeboden op nétte stand voor dame alleen. Adres te vern. bureau v. d. blad. Ruilen: groot modern dres soir, voor klein dressoir of bergmeubel. Spilbergenstr. 18, IJmuiden. Ruilen: 4-kam. flat, schuur en zolder. 2 stookgelegenh. Gevr. goed vrij huis, minst. 3 slaapk. Adres bureau van dit blad. Gedurende de maand maart bij aankoop van een paar herenschoenen wordt U een paar herenpantoffels aange boden voor de halve prijs, en dan Van Buuren's kwalitei ten. Frans Naereboutstraat 64, IJmuiden. Gedurende de maand maart bij aankoop van een paar jongensschoenen, met 6 mnd, garantie, een paar kinder schoenen van maat 20 tot 24, voor de halve prijs. D. van Buuren. Frans Naerebout straat 64, Gedurende de maand maart bij aankoop van een paar damesschoenen worden U een paar pantoffels aangebo den voor de halve prijs en dan Van Buuren's kwalitei ten Frans Naereboutstraat 64. IJmuiden Gedurende de maand maart bij aankoop van een paar meisjesschoenen van maat 32 tot 36 wordt U een paar meisjeschoenen van maat 24 tot 27 aangeboden voor de halve prijs. D. van Buuren, Frans Naereboutstraat 64. Voor het moderniseren van uw twéérijer tot éénrijer naar de C.R.C., Alex. Bell- straat 45, Telef. 6035. Luxe verhuur One! '62/'61. Renault Dauphine '62. D. v. d. Oever, Orionweg 33, Tel. 6584. Opeis Rekord 1961 en V.W.- busjes te huur. Rijnstraat 91. Telef. 6285. Ijzer- en metaalhandel. Fa. Veldman, Opslagplaats Vel- sen-Zuid. Telef. 5609. Verhuur v. Opeis 12.p. d. Renaults 10.p. d., 100 km vrij, overige km's 5- ct, behalve zat. en zond. S. Die- pendaal. Esdoornstraat, t/o ing. Ziekenhuis. Telef. 8108 Roulette B.H.'s en step-tns, prima kwaliteit en pas vorm. C. Lodder, Driehuis. VANO Autoverhuur. Van Oosten, Vechtstraat 2, IJmui den. Telef. 5477. Manchester broeken, vesten en jassen. Zeeman, Bloem- straat 70-71, IJmuiden. Tel. 4235. Veronica anklets, voor de man van vandaag, v.a. 1.45, Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Spijkerjacks 12.95. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Spijkerbroeken voor dames, heren en kinderen in de nieuwste dessins. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Noorse sokken, herenmaten 1.35, 2 paar 2.50. Zee man. Bloemstraat 70, IJmui den. Telef. 4235. NV m.t welk wasmiddel U ook was! W'erkpetjes 1.Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmui den. Telef. 4235. Dameskapsalon Maison „An- ny" voor elke gewenste per manent. Permanent met de modernste coupe knippen, natuurkrullen en watergolf voor 9.50. Maison „Anny", A. J. Waal-v. Opbergen, L. Nieuwstr. 381-385, bij Markt plein. Telef, 5672. Dinsdags de gehele dag gesloten. Solex - Rap - Puch. Ver koop, service, reparatie Van Bugnum, Planetenweg 40-44. Telef. 5290. Ruil by ons uw televisie in, defect geen bezwaar. Velo, Trompstraat 68-69. Telefoon no. 5198. Plaatsen en verplaatsen T.V.- en F.M.-antennes onder ga rantie. Velo. Trompstraat 68- 69. Telef. 5198, IJmuiden. Wy maken alle sleutels. Fa. N. P. Zwager. Kenne- merlaan 77. Telef. 5607. Slijterij „Flora", Zeeweg 115, Telef. 5307. Voor al uw dran ken. Wij bezorgen door de hele gemeente. Wij hebben ook veel lekker nijen voor diabetici. Hazen berg. Voordelig T.V. huren? Alleen gloedn. toestellen. Philips, Erres, Grundig. Aristona. 2 jaar huur, 2 jr. voll. onderh. Vanaf 25.p. m. of 6.25 p. week, b.v. Philips 17 TX 291 A. Hees Co.. B. Kraay, Stephensonstraat 61. Zigazg naaimachines 310.-. Nieuwe moderne elektr. ma chines aangeb. door impor teur. Met kleine lakfoutjes, bekend merk. 15 jaar garan tie. Zonder zigzag 195.-. Evt. v.a. 2.50 p. w. Gratis demonstr. binnen 10 dagen. Brieven L 1573. Krediet tot 4000.voor aankoop meubelen en wo ningtextiel. Vraag gratis fol der. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Post bus 1083. Rotterdam. Hardnekkige hoest? Prik kel- en kramphoest? Nacht en rokershoest? Bronchicum Elixir helpt snel en zeker. Flacon 2.bij elke drogist Televisie!!! Goedkoper. Kin kerstraat 1, A'dam. Iedere avond demonstratie. Slapte na ziekte? Afgemat? Schiefer's bloedwijn helpt snel. Bij uw apoth. en erk. drogist. Overgangsleeftyd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugd puistjes? Verstopping? Vet zucht? Nattermann's bloed zuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak 1.85 bij elke drogist. Ouderwets maar radicaal! Met hoogst geconcentreer de Piniol verkoudheidszalf wrijft U uw kou weg. 2. per pot bij uw Apoth. en erk. Drogist. Te koop radio met tafel, le dikant met toebehoren en nachtkastje. Elzenstraat 10, na 6 uur. Te koop bankstel incl. tafel. 55.Oosterduinplein 13. Te koop Riemersma kinder wagen, half-Eng. met toebeh Bill, prijs. Andromedastr. 25 Heteluchtkachel, allesbran- der. Frans Halsstraat 11. Te koop prima Opel Kapl- tan '53, wegens overcompl. Te zien: Wilgenstraat 36, IJ muiden. Telef. 6019. Te koop kleurkanaries, alle kleuren, mannen en broed- popjes. Br. met betaald ant woord aan W. J. Lenting, v. d. Wateringelaan 154, Voorburg. Telef. 070-725793. Te koop z.g.a.n. kinderwa gen, hoog model. Pegasus- straat 41. Te koop nieuwe Acme wrin ger. Rijnstraat 65. Te koop wit geëm. kachel met fornuisplaat, a. nw. Ge kost 125.- voor 50.- en linnenkast, in g. st. K. v. d. Vlis, Radarstraat 162. Te koop 3 kleine kastdeur- tjes en enkele deuren, ge schikt voor strandhuisje. Kennemerlaan 157. Dressoir te koop. Waalstraat 53, IJmuiden. •Vi; i Super-ontvanger met 59 cm beeldbuis. Automatische horizontale en verticale synchronisatie. Automatische fijnafstemming per kanaal voor de kanalen 2 t/m 13. Automatische beeldhoogte en beeldbreedte-instelling. Met ingebouwde 2e kanaalkiezer: klaar voor de toekomst. Er is reeds een Philips super-ontvanger klaar voor de toekomst - voor f 72$.- PHILIPS TELEVISIE PHILIPS Alles uitstékend geschikt voor de rijsttafel.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 10