Voetbalselecties in Europa bereiden zich voor op Chili lekker en gezond I „Rampenfondselftal" speelt toch nog in Nederland Duits elftal kreeg nieuwe rechtsbuiten Acht renners van De Bataaf" in Gent-leper Toernooi Stockholm Slachtoffer in de Engelse league Ijshockeyers naar Amerika vertrokken V er jaardagscadeau van DOS aan Hercules Nederlands jurylid naar Praag Misverstand in de affaire Braasem Jaarverslag van de KTK Hockeyselectie TOG bedwong titel kandidaat Povac 15 Twee „Kampioen"-rijders in Archer Grand Prix Nederlandse successen in Oost-Berlijn Van Loov-Post leiden in zesdaagse Antwerpen Bonds-zaterdagelftal verloor van Go Ahead Accrington Stanley wordt opgeheven De Engelse league ZIAN naar Parijs Race van dinsdag werd uitgesteld in Florida Olympisch kampioen ook wereldkampioen Opnieuw: geen inreisvisa voor Oostduitsers Sport in het kort Het eindtoernooi om het wereldkam pioenschap voetbal nadert. Op woensdag 30 mei zullen in Chili de eerste wedstrij den worden gespeeld en in alle landen, waarvan de nationale elftallen zich voor het eindtoernooi hebben geplaatst, wordt naarstig gewerkt aan de opbouw van een zo sterk mogelijke formatie. Ook in Euro pa. dat in Chili zal zijn vertegenwoordigd door West-Duitsland, Rusland, Zwitserland, Italië, Spanje, Tsjechoslowakije, Hongarije. Bulgarije, Joegoslavië en Engeland. Voetbal In West-Duitsland heeft bondscoach Sepp Herberger het afgelopen weekeinde gelegenheid gehad een groot aantal van zijn discipelen, die voorkomen op de „lijst van vijftig" (Herberger's eerste selectie), gade te slaan, namelijk in de districtswed strijden WestZuid en WestBerlijn in Dordtmund. In deze wedstrijden moest Herberger tegenover een belangrijk winst punt in de persoon van rechtsbuiten Rolf Geiger (VFB Stuttgart) een gevoelig ver lies noteren. In de eerste minuten van de westrijd West—Zuid, die zaterdag voor 35.000 toeschouwers werd gespeeld en in een onverwachte overwinning (53) voor de zuiderlingen eindigde, liep de achter speler Friedel Lutz van Eintracht Frank fort bij botsing met linksbuiten Cyliax een schedelbreuk op. Gezien de ernst van de blessure kan men niet verwachten, dat hij de reis naar Chili zal kunnen meemaken. Het belangrijkste winstpunt van beide wedstrijden was Rolf Geiger, wiens spel een openbaring was en die Herberger van een groot probleem kan verlossen. Sinds het vertrek van Helmut Rahn heeft de be zetting van de rechtsbuitenplaats in het nationale elftal de bondscoach vele hoofd brekens gekost. Geiger heeft de talenten om een waardig opvolger van kanonnier Rahn te worden. Wel mist hij het harde schot van zijn voorganger, maar daarente gen beschikt hij over een bijzonder goede techniek en hij kent zijn taak als buiten speler door en door. Met als maatstaf het spel van Strehl (Zuid) en Willy Koslowski (West) in de oefenwedstrijd, schept de bezetting van de midvoorplaats Herberger geen problemen, mede doordat hij ook nog de beschikkng heeft over de Hamburger Uwe Seeler, FV ielrennen In de befaamde „Kattekoers" van Gent naar leper, waarmee elk voorjaar in Bel gië het wegseizoen voor de amateurs wordt geopend en waaraan ditmaal alleen clubploegen zullen deelnemen, zal het Halfwegse „De Bataaf" met een ploeg van acht renners aan de start verschij nen. Het zijn de nationale wegkampioen Ge rard Wesseling, Bert Boom, Jurrie Dokter, Ko Zomer, Jan Fransen (allen uit Half weg), Henk Buis (Vijfhuizen), Henny Schouten (Badhoevedorp) en Piet Verwey (Gouda). De „Kattekoers" wordt zondag 11 maart verreden. In het ongeveer 150 kilometer lange parcours moeten onder meer de Rode- en Zwarteberg overwonnen worden. Voor het winnende clubteam staat de Bed- deleem-trofee op het spel. Op uitnodiging van „The Archer Road Club" in Engeland zullen de amateur Coen Visser (Santpoort) en de onafhankelijke Toon Rutte (Haarlemmerliede) beiden lid van het Haarlemse „De Kampioen" zondag 1 april deel kunnen nemen aan een 125 kilometer lange wegrace om „The Archer Grand Prix". Ook renners uit Bel gië en Frankrijk doen aan deze race mee. De twee „Kampioen"-rijders worden vergezeld door de oud-renner Wim Asma uit Haarlem. Het is nu voor de derde keer dat Asma met twee Haarlemse renners naar „The Archer Grand Prix" gaat. Ook Visser, die vorig jaar beslag legde op een verdienstelijke zevende plaats, maakt de trip voor de derde keer mee. De Nederlanders Jaap Oudkerk en Ad de Graaf hebben dinsdag met succes deel genomen aan internationale baanwedstrij- den in Oost-Berlijn. Oudkerk won een rit tegen het horloge over 4.000 meter, waarbij hij met een tijd van 5 min. 01,7 sec. bijna vier seconden onder het baanrecord bleef. De tweede plaats was voor de Oostduitser Staps in 5.04.5. De Graaf legde beslag op de eerste plaats in het sprintnummer door in de finale de Fransman Suire te verslaan. De andere Nederlandse deelnemer aan dit onderdeel. Piet van der Touw, werd in de voorronden uitgeschakeld. De stand in de zesdaagse van Antwerpen was woensdagmorgen om vijf uur bij de neutralisatie als volgt: 1. Van Looy (Belg.)- Post (Ned.)-Plattner (Zwits.) 488 pnt.; 2. Van Steenbergen (Belg.)-Severeyns (Belg.)- Lykke (Den.) 457 pnt.; 3. Bugdahl (Dld.)- Pfenninger (Zwits.)-Arnold (Austr.) 455 pnt. Op één ronde: 4. Terruzzi (It.)-Faggin (It.)-Depaepe (Belg.) 319 pnt.; op drie ron den; 5. Van Tongerloo-van Daele-Sorgeloos (Belg.) 223 pnt. De Nederlanders Stolker-De Roo-Rent- meester bezetten de achtste plaats met een achterstand van twaalf ronden en 137 pun ten, terwijl de met de Belg Van Geneugden rijdende Wim van Est en Plantaz als ne gende stonden geklasseerd met een achter stand van dertien ronden en 123 punten. Slechts de keus zal hem mogelijk in de toe komst moeilijk kunnen vallen, al zal meni ge coach een binnentrio met dit drietal niet versmaden. En dat Herberger ook in die richting denkt, lijdt geen twijfel. De 21-jarige Wolfgang Fahrian stelde weder om zijn kandidatuur voor een plaats in het nationale doel en begint een steeds grotere dreiging te vormen voor Hans Tilkowski, Duitslands „vaste" doelman van de laatste jaren. De Russische voetballeiders hebben de voorbereiding van hun ploeg op revolutio naire wijze aangepakt. De selectieploeg verblijft thans in Boedapest om daar onder leiding van trainer Gavril Katchaline een programma af te werken, dat veel van de kandidaten eist. Het trainingsschema be staat uit drie delen en strekt zich uit over een periode van vier weken. In de eerste week wordt elke dag ook zondag tweemaal getraind, 's morgens van zeven tot acht uur en 's middags van vier tot half zeven. Deze training is geheel gericht op de opvoering van de lichamelijke con ditie, waarbij geen bal te pas komt. Trai ningswedstrijden tegen ploegen, die naar mate de week draait in sterkte zullen toe nemen, staan voor de tweede week op het programa. In de laats! twee weken maakt de Russische ploeg een tournee door Hon garije, tijdens welke ze wedstrijden zal spe len tegen selectie-elftallen van diverse Hongaarse steden. Het Bulgaarse elftal heeft als voorbe- reding voor Chili in Plovdiv een wedstrijd gespeeld tegen Dynamo uit Boekarest. De Bulgaren wonnen alleszins verdiend met 51 (rust 20), maar belangrijker nog voor de keuzecommissie was de wijze, waarop de overwinning werd behaald. De Bulgaren lieten een aantrekkelijke partij voetbal zien, snel en technisch op zeer goed peil, waarop de Roemenen geen antwoord hadden. De Bulgaarse trainers hadden in deze eerste oefenwedstrijd voor het we- reldtoernooi enkele jonge spelers een kans gegeven, zoals spil Kostov, rechtshalf Stoy- nov, wiens plaats later werd ingenomen door de al even jeugdige Dimitrov, Aspa- roukhov en Dermendjiev. Het was een proef, die slaagde, getuige de overwinning en het vertoonde spel. Andere spelers in het Bulgaarse elftal waren doelman Nay- denov, de achterspelers Rakarov en Metho- diev, Kovatchev als linkshalf en de voor- waartsen Diev, Iliev, Yordanov en Kolev, welke beide laatsten elk twee doelpunten scoorden. Het Nederlandse bonds-zaterdagelftal heeft dinsdag een in Deventer gespeelde oefenwedstrijd tegen de eerste divisieclub Go Ahead met 4-2 verloren na bij de rust met 1-0 te hebben geleid. Van Elderen gaf het zaterdagteam twee minuten voor de rust de leiding, Nieuwstraten scoorde vijf minuten na de hervatting 0-2, maar daarna was het woord aan Go Ahead. Door treffers van Hondeling (55ste en 80ste minuut) en Wuestefeld (60ste en 75ste mi nuut) werd de eindstand op 4-2 bepaald. VOETBAL In het team van Jong Oranje het Nederlands elftal, samen gesteld uit spelers beneden 23 jaar dat vandaag in Arnhem tegen Luxemburg A uitkomt, is een wijziging aangebracht. De NAC-speler Schrijvers, die als linkshalf stond opgesteld, is namelijk vervangen door Librn?ts (Excelsior). Schaken De laatste ronde van het interzonale schaaktoernooi in Stockholm begon dins dagavond met enkele korte en weinig be langwekkende partijen, die alle met remise eindigden: German (Braz.)Gelier (Rusl.); Cuellar (Columbia)Petrosian (Rusl.); Schweber (Arg.)Filip (Tsj.sl.) en Pomar (Spanje)Bertok (J.sl.). De partij Fisher (V.S.)Uhlmann (O.- Dld.) eindigde eveneens in remise, maar zij was in tegenstelling tot de vorige in gewikkeld en interessant. Olafsson (IJs land) speelde een briljante partij tegen Stein (Rusl.), die tot opgeven gedwongen werd. Bisguier (V.S.) won van Teschner (W.-Dld.); Bilek (Hongarije) won van Aaron (India). Drie partijen, die voor de eind stand van groot belang zijn, werden afge broken: Yanofsky (Canada)Korchnoi (Rusl.); Gligoric (J.sl.)Bolbochan (Argen tinië). Deze partijen zijn daarom van belang omdat de zes hoogstgeplaatsten aan het kandidatentoernooi voor het wereldkam pioenschap te Curasao zullen deelnemen en nog slechts staat vast, dat Fisher, Petro sian, Gelier en Filip zullen gaan. De af gebroken partijen zullen vandaag uitge speeld worden. Stand (afgebroken partijen tussen haak jes): Fisher 17'/*, Gelier en Petrosian 15, Filip 14, Korchnoi 13^ (1), Stein 13'/j, Ben koe en Gligoric 13 (beiden 1), Uhlmann en Portisch 12V2, Pomar en Olafsson 12, Bol bochan 11 (1), Bilek 11, Barcza 10!^, Bis guier 9'/«, Bertok V/t, Yanofsky 7 (1), Schweber en German 7, Teschner 6V2, Cul- lar 5V2, Aaron 4. Accrington Stanley, opgericht in 1886 en twee jaar later behorende tot de clubs, die de Engelse voetballeague leven in bliezen, is wegens financiële moeilijk heden gedwongen te liquideren. De se cretaris van de club, Jack Wigglesworth, heeft na een vergadering met de schuld eisers, die een totale vordering van 60.000 pond sterling (ruim 600.000 gulden) hebben, meegedeeld, dat Accrington Stanley niet meer in staat is de nog resterende competitiewedstrijden te spelen. Accrington Stanley staat onder aan in de vierde divisie. De liquidatie geschiedt op aanbeveling van de schuld eisers. Accrington Stanley, dat bij zijn thuiswed strijden gemiddeld 2.600 toeschouwers trekt, is het eerste slachtoffer van de financiële crisis, die de kleine clubs in het Engelse voetbal bedreigt. Het was vooral de president van de even eens in Lancashire gevestigde en zo succesvolle eerste-divisieclub Burnley, Bob Lord, die pleitte voor liquidatie. De heer Lord, die kortgeleden Accrington Stanley nog had aangeboden te helpen, trad nu als woordvoerder op van Burn ley, dat tot de crediteuren van de ge dupeerde club behoort. Burnley heeft van Accrington geld te vorderen voor onbetaalde transferbedragen. De uitslagen van de dinsdagavond voor de Engelse league gespeelde wed strijden zijn: tweede divisie: Charlton Southampton 10; ScunthorpeWalsall 2—1, Leden van de Haagse zwemvereniging ZIAN zullen dit weekeinde uitkomen tij dens internationale wedstrijden in Parijs. Vooral het duel tussen de Europese record houdster op de 100 meter rugslag Ria van Velsen en de Europese recordhoudster op de 200 meter, de Franpaise Rosy Piacen- tini, wordt met belangstelling tegemoet gezien. Op de 4 x 100 meter wisselslag zullen voor de Haagse vereniging uitkomen: Ria van Velsen, Elly Drinkenboer. Winnie van Weerdenburg en Pincke Nicolai. Zeilen Een hoge zee en een harde wind zijn er oorzaak van dat de zeilers die in St. Pe tersburg (Florida) strijden om de wereld titel in de Flying Dutchman-klasse dins dag niet in actie zijn geweest. Het wed strijd-comité heeft toen windsnelheden van tegen de 70 km/u werden gemeten de race voor dinsdag uitgesteld. Judo De Internationale Judofederatie heeft besloten dat de winnaars van de Olympi sche judotitels tevens wereldkampioen zui len zijn. De Olympische Spelen 1964 in To kio geiden dus tevens als wereldkam pioenschappen en daarom zullen de reeds eerder vastgestelde titeiwedstrijden in 1963 komen te vervallen. Voortaan worden de kampioenschappen betwist in vier klassen, namelijk in het lichtgewicht (tot 68 kg), middengewicht (tot 87 kg), zwaargewicht (boven 87 kg) en alle categorieën. Advertentie Met een lijntoestel van Swissair is dins dagochtend de Nederlandse ijshockeyploeg van Schiphol via Zürich naar Colorado Springs in de V.S. vertrokken. Daar zal Nederland met een 12-tal andere ploegen deelnemen aan de wereldkampioenschap pen. De ploeg bestaat uit 14 spelers, bij wie zich in Amerika de vroeger in Amsterdam zo bekende ijshockeyspeler Loek zal voe gen. Hij is naar Canada geëmigreerd, maar is nog Nederlander. Aanvoerder van de Nederlandse ploeg is Klein. Het team wordt door vijf officials begeleid, onder wie de vice-voorzitter van de Nederlandse ijshockeybond F. H. Schweers en twee coaches, de heer E. Hopman en de oud- doelverdediger van Nederland J. van der Heiden. In Zürich komen de ploegen van Frank rijk, Denemarken, Oostenrijk en Neder land bijeen om gezamenlijk in een extra toestel van Swissair de oceaan over te ste ken. De ploeg wordt op 20 maart in Neder land terug verwacht. Zij is in de B-groep ingedeeld samen met Frankrijk, Denemar ken, Oostenrijk (of Zwitserland), Austra lië en Japan. In de A-groep ontmoeten Canada, de V S., Finland, Zwefjep, Noor wegen, Groot-Brittannië en Zwitserland (of Oostenrijk) elkaar. Aan deze wereld kampioenschappen zullen geen Oosteuro- pese landen deelnemen in verband met visa-kwesties. Frans Henrichs, een van de officials, die de ploeg begeleidt, deelde op Schiphol mede, dat alle spelers voor deze reis uit eigen zak enkele honderden guldens heb ben gefourneerd, waarmee wel heel dui delijk de amateur-status van de Neder landse ploeg worlt onderstreept. „Kans op een goede plaats in dit toernooi hebben we uiteraard niet", zo zei hij voorts. „We mogen blij zijn als we op hetzelfde niveau blijken te staan als Australië en Denemar ken. Met deze twee landen zullen we wel aan de staart komen te bengelen". Het elftal van in buitenlandse teams uitkomende Nederlandse voetballers, dat in 1953 in Parijs met 21 van Frankrijk won in een wedstrijd ten bate van het Natio naal Rampenfonds, zal in april dus ruim negen jaar later toch nog tegen het Nederlands elftal uit die tijd uitkomen. In 1953 had de KNVB voor een dergelijke ontmoeting geen toestemming gegeven, waarna de wedstrijd tegen Frankrijk werd gearrangeerd. Op Koninginnedag treden beide teams tegen elkaar in het strijdperk als een door DOS aangeboden verjaardagspresentje voor het aloude Hercules, dat zijn 80-jarig bestaan viert. De recette komt dan ook geheel ten goede aan de Utrechtse vereni ging, met DOS bewoonster van stadion Galgenwaard. De spelers van het vermaarde „rampen fondselftal" hebben, met uitzondering van Rijvers, die nog geen bericht heeft gezon den, zich reeds allen bereid verklaard ge heel belangeloos op 30 april tegen het Nederlands elftal 1953 in het veld te ko men. Mocht Rijvers niet beschikbaar zijn, dan zal Wilkes, die destijds van zijn Ita liaanse club geen toestemming kreeg in Parijs te spelen, zijn plaats innemen. De opstelling van het team is als volgt: Doel: De Munck. Achter: Vreken en De Vroet. Midden: Schaap, Van der Hart en De Kubber. Voor: Appel, Rijvers (eventueel Wilkes), Van Geen, Timmermans en De Harder. Reserves zijn Van Lent en Röhrig. Het Nederlands elftal is nog niet com pleet, maar. wel doen mee: Lenstra, Ter louw, vermoedelijk Van Ede, Steiger, Van Schijndel, Van Melis en Van Roesel. Nederland zal ook bij de wereldkam pioenschappen kunstrijden in Praag, die daar volgende week worden gehouden, vertegenwoordigd zijn door een Neder lands jurylid. Het is de heer Paul Engel friet. In Genève bij de Europese kampioen schappen vertegenwoordigde mevrouw Benedict Nederland in de jury. Het Oostduitse hockeyteam, dat zou deel nemen aan het internationale paas-toe.r- nooi in Folkestone, zal van de reis naar Engeland moeten afzien, aangezien de ploeg geen inreisvisa voor Groot-Brittan nië heeft gekregen. IJSHOCKEY Het Russische ijshockey- team heeft dinsdagavond in Moskou de ploeg van Tsjechoslowakije met 21 ver slagen. De tussenstanden waren 11, 00 en 10. Na een telefonisch gesprek dat Cor Braa sem dinsdag met de voorzitter van de KNZB de heer Jan de Vries, had naar aanleiding van de wisseling in de func tie van nationaal waterpolotrainer, heeft de heer De Vries verklaard dat rond het plotselinge vertrek van Braasem en het daaruit voortvloeiende besluit van de KNZB om Rudi van Feggelen tot bonds coach te benoemen wel van enig mis verstand sprake is geweest. De indruk was gewekt dat Braasem het tijdstip van zijn vertrek, waarover reeds formeel gesproken was, zelf had ver vroegd. „Het misverstand daaromtrent, aldus de heer De Vries, is door Cor Braasem zelf in het leven geroepen om dat hij verzuimd heeft over zijn reis en zijn vervanging tijdens de in die perio de vallende trainingen mededeling te doen aan bondsbestuur of sportcommis- sie". In het verslag over het jaar 1961, waar in het vijftigjarig bestaan van dé Kennë- mer Turnkring herdacht is', wordt, uiter aard aan de herderikingsgebeurtenissen speciale aandacht geschonken, zoals de re ceptie, de Kringdemonstratie in het Noor dersportpark in Haarlem-Noord, de caba retavond in het Concertgebouw in Haar lem en de daarop aansluitende landenwed- strijd heren Nederland-Oostenrijk. De normale kringgebeurtenissen waren in 1961 niet talrijk, t.w. een voorturncur- sus 3de graad, een organisatorisch kader weekend in Beverwijk (in samenwerking met de turnkring Noord Hollands Zuider Kwartier), de Bonds Wandel Dag (even eens in Beverwijk gehouden), vaardigheids- proeven gymnastiek voor aspiranten en volwassenen en de kringkampioenschap pen voor jongens en heren junioren. Aan de voorturncursus hadden zich oor spronkelijk 34 gymnasten aangemeld; het examen werd gehouden met 16 deelnemers waarvan er 15 slaagden. De pogingen, om weer tot Kring-oefen korpsen te komen werden niet met suc ces bekroond; in 1962 zullen wederom po gingen gedaan worden, opdat het over eni ge jaren weer mogelijk zal worden wed strijden tegen andere turnkringen te hou den. Het aantal aangesloten verenigingen on derging een wijziging door de toetreding van de Gymnastiekvereniging „Uitgeest" en door de overheveling van DOS, Castri- cum van de kring Noord Hollands Noor derkwartier naar de KTK. Het aantal ingeschreven leden bij de ver enigingen per 1 januari 1962 laat een be langrijke wijziging zien in vergelijking met 1 januari 1961 zoals uit het hiervol- gende overzicht blijkt: 1.1.'61 1.1 '62 Dames 1316 1182 Heren 309 246 Meisjes 12-15 j962 977 Jongens 12-15 j424 342 Jeugdleden 3480 3730 Totaal 6491 6477 De uiteindelijke achteruitgang bedraagt slechts 14 gymnasten, doch het aantal da mes en heren is met niet minder dan 197 achteruitgegaan. Dit jaarverslag zal wor den besproken tijdens de Kringjaarverga dering van zaterdag 10 dezer in Restaurant Brinkmann in Haarlem. De agenda voor deze vergadering ver meldt o.m. het voorzien in enige vacature in bestuur en technisch bestuur wegens af treden (van de heer A. J. Fortgens voor zitter) en periodiek aftreden. Als kandi daten voor de bestuursvacature zijn door het bestuur voorgesteld de tegenwoordige tweede voorzitter, ir. W. Singer en mevr. A. Los-Oudhuizen (van Turnlust Bever wijk) en voor de functie van secretares se voor het technisch bestuur mej. E. Visser (van DOS, Castricum). Als onderdeel van de voorbereiding van het Nederlands hockey-elftal, dat zaterdag 24 maart in Llandudno tegen Wales speelt, komt de voorlopige oranjeploeg zaterdag 10 maart tegen Hilversum in het veld. De opstelling is: Doel: Veentjer (HDM); achter: Leemhuis (SCHC) en Van Goos- willigen (SCHC); midden: Fokker (Laren), Fiolet (HDM) en Van Rossem (HHIJC); voor: Van Voonhoven (Tilburg), Overdij- kink (DSHC), Voigt (Amsterdam), De Key- zer (Breda) en Krol (Leiden). De tafeltenniscompetitie In de landelijke tafeltennis-competitie heeft TOG voor een bijzondere prestatie gezorgd. De Haarlemmers slaagden erin Povac 2, tot vóór deze wedstrijd een serieus kandidaat voor de titel, met 64 te bedwingen. Rapidity speelde een kans loze wedstrijd tegen Togido en werd met niet minder dan 91 verpletterd. Voorts speelde GTTC gelijk tegen Shell en aldus zullen TOG, Rapidity en GTTC wel onder ling moeten uitmaken wie er op de fatale negende en achtste plaats zullen eindigen. TYBB 2 was kansloos tegen Scylla 2 en ook Hotac kon het tegen Victory '55 niet redden. Hoofdklasser TYBB deed wat ver wacht werd en versloeg Swift met grote cijfers. In de afdelings-competitie won VGZ de belangrijke wedstrijd tegen RKTVU terwijl ook Togido 2 en 3 middels overwinningen op DSB en TOG 2 in de goede richting kwamen. In 2 A zit DSB 2 intussen vrijwel op rozen. GTTC verspeel de een punt aan Shot en Hotac 3 verloor zelfs van VTC 3, waardoor DSB weer ver der uitlfep. TOG speelde een bijzonder knappe wed strijd tegen Povac 2 en met name Bert Duits was in stralende vorm. Hij won al zijn partijen. Voorts zorgde Van Abbeve voor punten tegen Meijer en Boonstra, waarna Duits en De Jong in het dubbel spel het zesde punt veroverden. Togido had geen moeite met een teleurstellend Rapi dity. Van Zwol en Bakker wonnen drie maal; Van Eijk verloor alleen van Winder. TYBB 2 was duidelijk te zwak voor Scyl la 2. Invaller Swart verloor drie maal en Rijkelijkhuizen en Van Veenendaal kwa men niet verder dan ieder één punt. GTTC speelde een redelijke wedstrijd tegen Shell met Sleper en Hamers als goede spelers met ieder twee overwinningen. Jansen faalde helaas en aldus moesten de Gezellen na winst in het dubbel tevreden zijn met de halve winst Hotac kon het Victory '55 niet al te moeilijk maken, iets wat men tegen deze aspirant-kampioenen ook moei lijk mag verwgchten. De Loor behaalde twee punten en Boers zorgde er voor, dat de uitslag 73 werd. TYBB sloeg Swift naar zijn zoveelste nederlaag van dit sei zoen. Schoof en Witteman boekten de ma ximale winst; Visser won alleen van Wil- lems, waarna het dubbel er 82 voor de geel-zwarten van maakte. D T T C 15 29 V V G A 14 13 Batswingers 2 16 26 D D C 2 14 8 TYBB 14 20 Tw. One Up 14 8 Wilskracht 14 17 Elan 14 8 Nedlloyd 2 15 14 Swift 16 3 Scylla 2 14 27 Victory '55 14 26 Nedlloyd 3 14 25 Povac 2 14 23 Treffers 15 16 Nehamij 14 16 Dito 13 15 Togido 13 14 Smash 3 14 14 Shell 14 12 A V G A 3 15 12 Hotac 13 11 Macacbi 13 7 TOG 14 9 Disnie 14 6 Rapidity 15 9 T Y B B 2 13 4 GTTC 14 7 In 1 A deed VGZ nuttig werk door van RKTVU te winnen. Deus, Ales en Hooge- weg wonnen allen twee maal, waarna het dubbel er zeven-drie voor de ploeg van Van Gelder van maakte Prowano-kon het uiteraa-d niet klaren tegen HBC. Swart versloeg Hageman en Smit en ook Wit- mans slaagde erin van Hageman te win nen. Booms was echter niet te verslaan en aldus bleven de punten met 73 in Heem stede. Na de nederlaag tegen Togido 3 is TOG 2 wel definitief verloren. Zoals de stand echter laat zien is er wat de voor laatste plaats betreft nog niets beslist. In 1 B is Rapidity 2 na de winst tegen Prowano 2 praktisch veilig. In theorie kan DHC nog langszij komen, maar dat is in derdaad weinig meer dan theorie. Kam pioen Winfried won ook zijn vóór-laatste wedstrijd, ditmaal ten koste van Togido 4. Hart cn v. d. Putten wonnen beiden van Heinz terwijl Wolters behalve Heinz ook Hoonhout kon bedwingen. Van Honschoten bleef bij Winfried ongeslagen. TYBB 3 bedwong HBC 2 en houdt de race om de tweede plaats dus uitstekend vol. Winfried 17 33 Oranje Zwart 16 25 VTC 17 29 HBC 17 28 G T T C 2 17 18 DSB 17 18 Togido 2 17 17 VGZ 17 15 Togido 3 17 14 RKTVU 17 13 Prowano 17 12 T O G 2 17 6 T Y B B 3 Togido 4 Prowano 2 V T C 2 H B C 2 Rapidity DHC Johez 16 .25 17 17 17 16 17 15 17 14 17 12 16 9 16 2 In 2 A is het kampioenschap van DSB 2 in feite nog een kwestie van tijd. Tegen het zwakke Johez 2 is een gelijk spel al voldoende. In B kwam Oranje Zwart 2 plotseling weer aan de leiding. De ploeg won zelfs met 82 van CTTC terwijl Ho tac 2 het lelijk liet liggen bij TOG 3 en met 64 verloor. Onderaan speelden Rapi dity 3 en HBC 3 tegen elkaar gelijk. De kampioenen van deze week waren Doko 3 in 4 C, Velsen 3 in 4 F en Alliance 5 in Junioren 3 B. Heren: IA: VGZ—RKTVU 7—3. HBC—Prowa no 7-3, GTTC 2—VTC 3—7, Togido 2-DSB 6-4, Togido 3—TOG 2 8—2; IB: Togido 4—Winfried 4-6, Rapidity 2—Prowano 2 8—2, HBC 2—TYBB 3 3—7. Johez—VTC 2 4-6; 2 A: Shot GTTC 3 5—,5, DSB 2—DHC 2 7-3, Hotac 3—VTC 3 4—6, Johez 2Heemskerk 19: 2B: Rapidity 3HBC 3 55, CTTC Oranje Zwart 2 2—8, Velsen DHC 3 7—3. TYBB 4—VTC 4 9—1, Hotac 2—TOG 3 4—6: 3 A: GTTC 6—DSB 4 5—5, Togido 7—Pro wano 3 5—5, HBC 4—Johez 3 7-3, DHC 4—HTC 3 7, Te Zaanen 2Rijtelbi 28; 3 B: GTTC 5 Rapidity 4 100, AllianceTogido 8 100, CTTC 3—TOG 5 7—3, Oranje Zwart 4-VGZ 2 2-8, DHC 5—Heemskerk 3 82; 3 C: Togido 5DSB 3 91, Heemskerk 2Hotac 4 100, Doko Oranje Zwart 3 8—2, Hotac 4—Doko 4—6; 3 D: TOG 4-Hotac 5 9 1, Velsen 2Bloemendaal 73, DrosteWin fried 2 5—5, Togido 6—VTC 5 6-4, GTTC 4-Shot 2 7—3; 4 C: VTC 8—HTC 4 3-7, DHC 6—TYBB 7 61. Bloemendaal 3Winfried 4 82, TOG 9 Spinneweb 4 64; 4D: HTC 2-DSB 5 10—0 4 E: Doko 4-VGZ 3 2—8; 4 F: VTC 9—Velsen 3 0—10, Meertreffers 2 VTC 6 7—3. Dames: 2e kl.: RKTVU—HBC 6—4, CSV—Win fried 64, JohezCTTC 4—6; 3 A: Bloemendaal —Spinneweb 1—9, VTC 2—Togido 5—5, TOG—Te Zaanen 3—7; 3 B: Meertreffers—VGZ 2-8 Junioren: 3 A: Fusia—VTC 4—1, Fusia 2—Shot 5 0—5, TOG 3HBC 4 23, Oranje Zwart 4 GTTC 2 0—5, Spinneweb 4—Oranje Zwart 3 2—3; 3B: TZB TOG 2 5—0, DSB—Oranje Zwart 5 0—5, Alliance 5—Johez 3—2, TYBB 5—Fusia 4 14, Oranje Zwart 6TYBB 4 32. IJmond: Heemskerk—Doko 32. MOTORSPORT. De Nederlander Dirkx is als derde geëindigd in een in Er- menonville gehouden internationale moto- cross. De hoogste plaatsen werden ingeno men door de Fransman Jacquemin, die als winnaar uit de strijd kwam, en de Zwitser Courajod. Albert Dirkx bez-'-o jn eindklassement de vijfde plaats. Broer het

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15