Eerste Kamer wil toch voor P.T.T.-personeel gratificaties re begint morgen! Albert Heijn AGENDA Mijnheer „GOLDEN TIP" leren zolen veilig rijden Geen nader onderzoek in de zaak-Stalmann Uüid en bondig^) HAAL NU UW KIENKAART fèoldetxJi TIP Minister Korthals belooft de zaak nog eens te overwegen Lotto-exploitant in België gearresteerd CSWV zal de nieuwe aanwijzing niet negeren Maar de Kamerleden willen er toch wat meer over weten Zonnig weer duizenden fantastische prijzen Vraag uw schoenhersteller en handen ruw? kantoormachines WOENSDAG 7 MAART 1962 Haarlem Velsen-IJ muiden Nederlander verdacht van fraude weet u wat er gebeurt als uw voet van de REMPEDAAL AFSCHIET? LET OP HET MERK Werkgemeenschap Jonge Wereldfederalisten opgericht MINISTER MARIJNEN IN TWEEDE KAMER: Beverwijk Heemskerk Door het ijs gezakt Hervormde predikant houdt vastenpreken voor r.-k. studenten Dagbladdirecteur voor c.a.o.-overtreding beboet Metro-aanleg verdringt verkeer in Rotterdam Import van paarden vorig jaar gestegen Kerkelijk nieuws WEERRAPPOBTEN •of cl 11 De weigering van minister Korthals om de centrale directie van de P.T.T. toestemming te geven een gratificatie aan het personeel uit te keren over 1961 is hem gisteravond in de Eerste Kamer bijna op een motie komen te staan, Slechts zijn toezegging de zaak nog eens te overwegen, weerhield de heer Tjalma (A.R.) ervan die motie in te dienen. Mi nister Korthals, die maandag over deze zaak nog óverleg heeft gepleegd met de drie grote vakcentrales en de directeur- generaal van de P.T.T., kon niets con creets toezeggen, maar beloofde wel zo spoedig mogelijk een beslissing te nemen. Advertentie (met rode opdruk) 2eseri 10 grootbeeld-tv's, 15 wascombinaties, 17 afwasmachines, 86 mixmasters, 89 kooktoestelien, enz., enz. Haal meteen de nieuwe GRATIS kien- kaarten. Bewaar ze goed. Speel ze tegen het AH-Kienspel 2e serie no. 1, volgende week in deze krant. 75 jaar... en aktiever dan ooit! De door vrijwel alle fracties gewraakte aanvankelijke beslissing van de minister om over 1961 geen gratificatie uit te ke ren, ondanks de toch zo gunstige bedrijfs resultaten van de P.T.T.moet volgens de bewindsman worden gezien tegen de achtergrond van de loonpolitiek van de regering. Deze laat geen uitzonderings behandeling voor P.T.T.-ambtenaren toe. Een ander voor de verschillende frac ties moeilijk te verteren gerecht vormde het lange uitblijven van het rapport over de status van de P.T.T. De heer Matser (K.V.P.) wist van de minister de toezeg ging te krijgen, dat het rapport van de status-studie, die nu al 15 jaar duurt, nog dit parlementaire jaar de Kamers bereikt. Hij dwong deze minister, die gisteravond bepaald niet uitmuntte in het doen van concrete toezeggingen en het noemen van exacte cijfers, tot de erkenning, dat het tekort aan academici bij het P.T.T.- bedrijf 65 pet bedraagt. In dit verband had mr. D e 1 p r a t (V.V.D.) al opge merkt. dat eigenlijk het gehele personeels beleid bij de P.T.T. op de helling moet. Een suggestie van ir. Geuze (CH), jm, evenals bij de N.S., Belgische arbeids krachten aan te trekken, wilde minister Korthals liever niet overnemen. Het ver loop onder de Belgen bij de N.S. is groot, zo zei hij. Bittere woorden werden er gesproken over het A.Z.Z.-tarief. De instelling van dit tarief betekent volgens de heer Del- prat een discriminatie tussen de verschil lende categorieën telefoongebruikers. Het bedrijfsleven heeft er weinig aan, de par ticulieren veel, aldus deze senator, die zijn voorzitterschap van de Amsterdamse Kamer van Koophandel wel een beetje deed meespreken. Waarop de minister voor de belangen van de particulieren in de bres sprong: het bedrijfsleven heeft het meest geprofiteerd van de revaluatie van de gulden, de particulieren trekken op hun beurt het meest profijt van het A.Z.Z.-tarief. De minister zal doen bestuderen of in kleine plaatsen de kosten van telefoonabon nementen niet te hoog zijn in verhou ding met de grote steden. Ondanks alle bezwaren werd de begro ting van de P.T.T. zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Eerder op de dag was dit ook het geval geweest met de begro tingen van Nederlands Nieuw-Guinea. Me vrouw Van Ommeren-Averink en de heer Haken, beiden C.P.N.. wilden geacht wor den tegengestemd te hebben Gezien de huidige situatie met betrekking tot Nieuw- Guinea achtten minister Toxopeus en de Eerste Kamer het beter om over deze wetsontwerpen niet te debatteren. Het gewijzigde ontwerp van de wet ip de Raad van State, een moderne versie van de meer dan een eeuw oude wet, werd met instemming in de Eerste Ka mer ontvangen. De wijzigingen betreffen een soepeler procedure voor de afdeling geschillen van bestuur en een uitbreiding van het aantal leden tot zestien. Minister Toxopeus was erover verheugd, dat de Raad van State door deze nieuwe wet de mógelijk heid is geboden ..bij de tijd te blijven". Al te ver ging hem het denkbeeld van mr. Pollema (C.H.) om staatsraden in buitengewone dienst te doen optreden in verschillende plaatsen van het land. Overigens zou de Raad van State zelf hierin moeten beslissen. Aan mr. In t Veld (P.v.d.A.) die in de nieuwe wet een accentverschuiving zag van het id- viserende naar het rechtsprekende gedeel te. gaf de bewindsman te verstaan dat hijzelf de adviserende functie van de raad nog zeer belangrijk acht, ook al wilde hij deze niet zien uitgebreid tot Koninklijke Besluiten en ministeriële beschikkingen. Het wetsontwerp werd zonder hoofde lijke stemming aangenomen. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Haagse Comedie met „Hendrik IV", van Shake speare; regie; Michael Croft. Donderdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Acht vrouwen", thriller van Robert Thomas; regie: Walter Kous. Concertgebouw, Tuinzaal, vandaag 20 u.: Concert door het dameskoor „Haer- lem", m.m.v. een strijkkwarteten zang solisten. Donderdag 20.15 u.: Concert door het ..Koor Katholiek Haarlem", m.m.v. het N.Ph.O. en zangsolisten. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Porgy en Bess", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De zon dares van Assyrië", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De verleidster van El Pao", 18 j. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u.: „Zweedse meisjes in Parijs". 18 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.: „Mijn vrouw is een heks", 14 j. Minerva, geen filmprogramma. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Via Mala", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Noodlot der begeerte", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: ,.Een vrouw is een vrouw", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag en don derdag 20 u.: „Frankie Kane", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal, Grote Markt: Ere-expositie van de Haarlemse schilder H. F. Boot, 1017 u. Zondag 1317 u. Tot 12 maart. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafisch werk van Ruth Fischer, 1022 u. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Expositie van werk van zes leerlingen van het Studio-atelier Ven Frihling uit Hamburg, 9-17 u. Tot 31 maart. Galerie >,Uittenhout" (Kleine Houtstraat no. 41): Tentoonstelling van werk van Piet Kloes. Tot 11 maart. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Scholieren exposeren beeldende kunst, 9-13, 14-17 en 20-22 u. Tot 26 maart. DIVERSEN Krelagehuis, Leidsevaart: Voorjaars- beurs voor de vrouw. Dagelijks geopend van 10-17 en 19-23 u. Tot en met 9 maart. Raadhuis Halfweg, woensdag 19.30 uur: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer- liede en Spaarnwoude. (Ziè verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 2 maart). WOENSDAG MAART City-theater 20 u.: „Haven der ont spoorden". Rex-theater, 20 u.: „Hoe vertel ik het mijn ouders". Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan. 20 u.: Begroetingsavond nieuwe in woners DONDERDAG 8 MAART City-theater, 20 u.: „Haven der ont spoorden". Rex-theater, 20 u.: „Hoe vertel ik het mijn ouders". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, .3012 en 1416.30 u. De Brusselse justitie heeft huiszoeking gedaan in de kantoren en magazijnen van de door de Nederlander J. van S. gedreven Belgische lotto aan de Boude- wijnboulevard te Brussel. De kantoren van de Lotto waren sedert enige da gen gesloten en de houders van de zoge naamde waardebonnen werden verwezen naar de N.V. ESMO te Rotterdam, die als postadres postbus 244 te Arnhem heeft. Een dozijn inspecteurs is maandag de hele dag bezig geweest met de huiszoeking. De magazijnen en kantoren zijn thans ver zegeld. De Nederlander J. van S. is gearresteerd. Zaterdag zal hij voor de rechter van onderzoek moeten verschij nen, die dan eventueel het bevel voor een maand kan verlengen. Eind februari heeft de Lotto haar betalingen gestaakt. Het faillissement van de onderneming zal dezer dagen worden uitgesproken. Men spreekt in Brussel van een passief van tien miljoen Belgische frank, ongeveer 70.000.-. Het Centraal Sociaal Werkgevers Ver bond deelt desgevraagd mede, dat het verbond niet voornemens is de nieuwe al gemene aanwijzing van de regering naast zich neer te leggen. Het verbond blijft achter zijn standpunt handhaven, dat de genomen beslissing onjuist is. Ze brengt op onbillijke wijze verandering in de in Wassenaar met de regering overeengeko men gewijzigde spelregels. Het verbond meent, dat de spanningen in de onderne mingen en bedrijfstakken niet onnodig vergroot moeten worden dooi de werk zaamheden in de „Stichting van de Ar beid" te laten stagneren. Het Verbond zal er zijn volle medewerking aan verlenen, dat het overleg over de herziening van de grondslagen van de huidige loonpolitiek zoveel mogelijk wordt bespoedigd. Advertentie FABRIKANT Fa. Box en Zoon - Haarlem - Telefoon 53837 Nadat de jeugdige leden van de We reldfederalisten Beweging Nederland ge durende een drietal weekeinden bijeen komsten hebben gehouden, is afgelopen zondag een Werkgemeenschap voor Jonge Wereldfederalisten opgericht. Het is de bedoeling dat de leden die deze studieweekeinden hebben bijgewoond in verschillende plaatsen van het land groepen vormen. In zeven plaatsen is hiermee al een begin gemaakt. De jonge wereldfederalisten delen de on gerustheid van vele van hun generatiege- noten over de kernwapens. Zij keuren oor log als middel tot oplossing van geschillen tussen staten ten zeerste af. Naast protest willen zij echter een meer positief geluid laten horen. Zij zijn ervan overtuigd, dat alleen de instelling van een wereldrechtsorde met een wetgevende, rechtsprekende en uitvoerende macht, de veiligheid van de mensheid werkelijk kan verzekeren. WOENSDAG 7 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De dood heeft blauwe ogen". Luxor Theater. 19 en 21.15 u.: „Tussèn hemel en moeras" DONDERDAG 8 MAART Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: Tussen hemel en moeras". WOENSDAG 7 MAART Marquette-theater, 20 u.: „Petrus, de grote visser". DONDERDAG 8 MAART Marquette-theater: Geen voorstelling. Advertentie Tegen buitenlandse loterijen. De Rotterdamse politie heeft 700 loten, geld en bescheiden in beslag genomen bij een wederverkoper van een loterij uit België. De recherche heeft bovendien bij een in val in vier woningen in Rotterdam-zuid duizenden ingevulde formulieren van de Internationaal-Lotto, de Conti-Lotto en de Continental Pools, alsmede geld in be slag genomen. Tegen de agenten van deze loterijen is proces-verbaal opgemaakt. (Van onze parlementaire redacteur) De minister van Landbouw en Vis serij, mr. Marijnen, acht het niet op zijn weg liggen, een nader onderzoek in te stellen naar de zaak-Stalmann. Dit heeft hij gisteren in de Twéede Kamer verklaard bij liet debat over de begro ting van landbouw. De heren Droesen (K.V.P.), Vredeling (P.v.d.A.) en Van Dijk (V.V.D.) hadden inlichtingen ge vraagd over deze zaak, waarbij aan een Duitse ambtenaar is verweten, steekpen ningen te hebben aangenomen om de invoer van Nederlandse tuinbouwpro- dukten in Duitsland te vergemakke lijken. Hierbij zou het Nederlandse Cen traal Bureau voor de Tuinbouwveilingen een rol hebben gespeeld. Minister Marijnen ontkende, dat het cen traal bureau regelmatig met hem overleg had gepleegd, ook niet met ambtenaren van zijn departement. Het centraal bureau zou namelijk hebben gesuggereerd, dat zulk overleg wel had plaatsgehad. Met de directe ambtsvoorgangers van mr. Marij nen is ook niet gepraat. Of minister Mans- holt indertijd was benaderd liet minister Marijnen in het midden. Daar bestaan te genstrijdige verklaringen over. De kwestie zou reeds dateren uit 1950, zo is beweerd; dr. Mansholt was toen minister. Er is wel overleg geweest, maar dat is gehouden na dat minister Marijnen de zaak had aange sneden. In antwoord op een vraag waarom hij niet eerder was opgetreden, zei mr. Marij nen, dat het niet op zijn weg had gelegen direct publiekelijk te reageren. Aan de andere kant was gevraagd of de bewinds man niet te snel was geweest met zijn kennisgeving aan de Duitse autoriteiten, dat er een vermoeden van corruptie be stond. „Integendeel, ik ben niet over één nacht ijs gegaan", aldus de minister. Drie maal had hij gesproken met de voorzitter van het centraal bureau, die hem had ge zegd: „als u meent dat wij moeten stop pen met de contracten met het Oost-West- syndicaat (de bemiddelende instantie in deze zaak), dan stoppen wij, maar dit kan gevolgen hebben voor het Duitse invoer beleid". De minister heeft toen gezegd dat er inderdaad een eind aan moest komen, ondanks de te verwachten onaangename gevolgen. Minister Marijnen verklaarde contact met de Duitse justitie te hebben gezocht, omdat de voorzitter van het centraal bu reau de verantwoordelijkheid bij hem had gelegd, althans had willen leggen. Geld weggegooid De minister merkte op dat het centraal bureau geen goede zaak heeft gediend en dat er geld was weggegooid. Al met al be stond de bedoeling buitenlandse ambtena ren om te kopen. „Daarvan heb ik mij vol ledig verre willen houden", aldus de be windsman. Hangende het onderzoek is de relatie met de Duitse autoriteiten bekoeld, maar toch bestond er bij hen begrip voor de Stappen die mr. Marijnen had onderno men. De minister wilde geen nader onder zoek instellen, omdat hij het niet op zijn weg vond liggen als rechter te fungeren. Het contract met het Oost-Westsyndicaat is in mei 1961 opgezegd. Bij de replieken was niet iedereen be vredigd. De heer B i e w e n g a (A.R.), die in eerste instantie niet te veel had willen zeggen, meende nu dat er bij het betoog van de minister enige vraagtekens gezet moesten worden. De Kamer zou verplicht zijn alle partijen te horen. De heer Biewen- ga sprak nog over een onwelriekende zaak, waarin men niet te veel zou moeten roe ren. Iets dergelijks zei de heer Mellema (C.H.), die verwonderd was over de datum van beëindiging van het cortract. Ir. Vredeling (P.v.d.A.) wilde weten of ,§r cnisséhiep ambtenaren van andere departementen door het centraal bureau waren benaderd. Hij deed het voorstel, aap dé vaste Kamercommissie voor Landbouw te vragen een verslag van haar contact met leden van het centraal bureau open baar te maken. Mr. Van D ij k (V.V.D.), die thans nog geen motie wilde indienen, drong nog maals aan op een onderzoek naar eventu ele medeverantwoordelijke personen of in stellingen. Motie Bij een ander punt diende de heer Bie- wenga (A.R.), gesteund door leden van de vier andere grote fracties, een motie in, waarin werdt uitgesproken, dat de gelden die zijn uitgetrokken voor de uitvoering van cultuurtechnische weken (120 miljoen) onvoldoende zijn om de structuur van on ze land- en tuinbouw tijdig aan te passen aan de zich snel wijzigende economische en technische produktievoorwaarden. In de motie wordt de regering uitgenodigd na der te overwegen of de nu uitgetrokken be dragen voor het begrotingsjaar 1963 en vol gende jaren niet aanzienlijk moeten wor den verhoogd. Volgens minister Marijnen, is het bijzon der teleurstellend, dat het Nederlandse zui velbedrijfsleven nog te weinig bereidheid toont een zekere orde op het prijzenfront te handhaven. Met klem wees de minister op de noodzaak, gebruik te maken van de mogelijkheden om via de markt tot een betere prijs te komen. Het is bijvoorbeeld niet nodig dat de groothandelsprijs voor volvette kaas in Nederland beneden de 2.- per kg ligt, terwijl de overeenkomst! ge prijzen voor dezelfde kaas in België, West-Duitsland en Engeland zich tussen de 2,50 en 2,75 per kg bewegen. Derge lijke verhoudingen zijn in het kader van de E.E.G. niet vol te houden, zei mr. Ma rijnen. Voor de boter geldt vrijwel hetzelfde. In 1960 is het binnenlandse prijspeil voor bo ter met behulp van een toeslag zeer laag gehouden. In 1961 is er daarentegen doel bewust naar gestreefd het binnenlandse prijspeil zoveel mogelijk te stabiliseren. Zowel de afzet als de prijs lag in 1961 ongeveer 7 percent hoger dan in 1960. Europees graanbeleid De minister heeft verklaard, dat hij er naar zal streven bij de invoering van het Europese graanbeleid aan de producenten tenminste dezelfde waarborgen te bieden als nu in het nationale beleid liggen opge sloten. De verplichte bijmenging zal in de toe komst moeten vervallen. Deze past niet in het Europese graanbeleid, omdat daarin op andere wijze, via prijsprikkels zal worden gestreefd naar voldoende afzetmogelijkheid voor de Europese tarwe. Het is volgens minister Marij nen nog wel de vraag, of de verplichte bij menging reeds direkt bij de invoering van het Europese graanbeleid moet worden afgeschaft. Misschien zal het gewenst zijn deze maatregel bij wijze van veiligheids klep te handhaven. Het debat wordt dins dag voortgezet. In Harmeien is de 8-jarige Anton Steen beek uit Harmeien door het ijs van een sloot gezakt en verdronken. Twee van zijn broertjes, die met hem door het ijs gingen konden tijdig op de wal klimmen. Ds. W. G. Overbosch, voorzitter van de oecumenische prof. dr. G. v. d. Leeuw stichting en een van de initiatiefnemers van de bekende nocturnediensten in Am sterdam, zal vastenpredikaties gaan hou den voor katholieke studenten. De economische politierechter te Am sterdam heeft de directeur' van een in Amsterdam verschijnend landelijk dagblad een boete van 200 opgelegd wegens overtreding van de c.a.o. voor het gra fisch bedrijf. De in een loonweek in no vember uitbetaalde uurlonen lagen volgens de politierechter niet binnen het kader der c.a.o. Het grafisch bedrijf is een der oudste en best georganiseerde bedrijven in Nederland en dat legt verplichtingen op aan werkgevers en werknemers, zei de politierechter, mr. J. A. Bletz. De officier van Justitie had wegens een over schrijding van de lonen in de bewuste week met 3 percent van de c.a.o.-lonen een boete van 750 geëist. De officier zei o.m. dat „het versieren van een c.a.o. een nationaal vermaak is geworden van werkgevers en werkne mers. Wat hier versierd werd is wel wat al te gortig". Hij sprak voorts van een ..functieinflatie", hiermede doelend op het feit dat ruim 50 handzetters en opmakers gepromoveerd waren tot Ludlowzetter (hoger basisioon en ook het bomilo is ho ger). Deze promotie noemde de officier in strijd met de bedoeling van de c.a.o. De raadsman merkte op dat verleden jaar een staking het begin van deze zaak had gevormd. Deze staking was geëindigd na de uitdrukkelijke toezegging der direc tie, dat er een commissie buiten het be drijf zou worden gevormd, die zou na gaan wat er voor functieverbetering in het kader van recht en wet in het tech nisch bedrijf mogelijk was. Er is toen een reorganisatie ontstaan uit het organi satorisch overleg, die volgens pleiter in feite werd goedgekeurd. Als het al straf waardig is hetgeen is gebeurd, dan zou volgens de raadsman een symbolische boete moeten worden opgelegd. Rotterdam krijgt éénrichting verkeer en een „rode zone" (stopverbod) in het ge deelte van zijn binnenstad tussen het een traal station en de Coolsingel. Deze maat regel is noodzakelijk door de metro lan- leg. Binnenkort beginnen de metro-gra vers namelijk met hun doorbraak van het Weena naar de Coolsingel. Daar wordt een kanaal gegraven, waardoor over enige tijd de metro-segmenten naar hun plaats van bestemming worden getransporteerd De Rotterdamse verkeerspolitie heeft nu een groot éénrichting verkeercircuit ont worpen, dat met een grote boog rond het metro-kanaal loopt. Op het Weena liggen nu reeds noodbruggen voor de trams en het andere verkeer. De zuidelijke ver- keersbaan van het Weena wordt gedeel telijk afgesloten. De omlegging van het verkeer duurt on geveer drie maanden. Dan is de door braak voltooid en komt er ook in de zui delijke baan van het Weena een noodbrug, die doorgaand oost-west verkeer weer mogelijk maakt. Gelijktijdig daarmee wordt de Coolsingel voor het verkeer af gesloten. (Van onze Haagse redacteur) In vergelijking met 1960 zijn er in het afgelopen jaar aanmerkelijk meer paar den in ons land geïmporteerd, zo wordt geconstateerd in het verslag over 1961 van de Centrale Bond van Paardenhandelaren in Nederland. In totaal werden ingevoerd 20.829 slachtpaarden (vorig jaar 20.399) en 2475 (949) fok-gebruikspaarden. Het over grote deel werd betrokken uit Oosteurope- se landen. De prijzen lagen op een hoger niveau en de handel toonde vrijwel eenzelfde beeld als in het voorgaande jaar. Opmer kelijk wordt de belangstelling genoemd voor geïmporteerde fjordenpaarden. Er werden er in 1961 meer dan 1000 inge voerd. Het aantal paarden dat op de be langrijkste paardemarkten werd aange voerd. is met ca 3700 stuks gedaald. In het tijdvak 1 september 1960 tot 31 augus tus 1961 bedroeg de aanvoer 52.900 paar den (v.j, 56.600). Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Hierden R. J. van de Hoef, kand. te Lunteren, die bedankte voor Arnemuiden, Garderen, 't Harde, Krimpen aan de IJsel (nevenpastoraat), Schoonre- woerd en voor Tholen. Aangenomen naar Engwierum (toez.) A. N. Doornheim, vica ris te Vlissingen; naar Winkel (N.H.) (toez.) M. Leeflang, kand. te Rotterdam. Beroepen te Kralingscheveer (wijk West) (toez.) A. Kastelein te Hei- en Boeicop; te Arne muiden S. P. van Assenbergh, kand. te Lunteren, die bedankte voor Zuilichem- Nieuwaal. Beroepbaarstelling: De heren L. van Nieuwpoort te Linschoten en J. Voordouw te Katwijk aan de Rijn, beiden kandidaat, zijn beroepbaar. Na 10 jaar nog niet berecht. Het Haagse gerechtshof neeft destijds een 38- jarige man uit Velsen-Noord veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf omdat hij be trokken was bij de roofoverval op de be jaarde P. Laan in de Purmer, thans tien jaar geleden. Hij kwam van dit arrest in cassatie. De Hoge Raad heeft dit arrest op formele gronden vernietigd en de zaak naar het gerechtshof in Arnhem verwezen. f 172.000,Gedeputeerde Staten van Overijsel hebben voorgesteld een bedrag van 172.000,te voteren als honorarium voor de architect prof. M. F. Duintjer uit Amsterdam, voor het maken van een defi nitief ontwerp voor een nieuw provincie huis in Zwolle. Op instorten. Wegens instortingsge vaar van een der gebouwen van de sociale werkplaats in Zwolle zijn veertig arbeiders naar huis gezonden. Het gevolg voor de betrokken arbeiders, die nu onder de sociale voorzieningsregeling vallen, is een niet geringe inkomstenderving. De bouw van een nieuwe werkplaats is in voorbe reiding Men hoopt nog deze maand tot aanbesteding te kunnen overgaan. Grenswijzigingen. Provinciale Staten van Overijsel hebben zich akkoord ver klaard met het voorstel tot wijziging van de grens tussen de provincies Overijsel en Friesland. Door deze wijziging komt een gebied van zeventig hectare in de Noord oostpolder' dat vijftig bewoners telt, bij de Friese gemeente Lemsterland. De ver andering wordt wenselijk geacht wegens de industriële ontwikkeling van Lemmer. Voorts komt er een grenswijziging tussen Urk en de Noordoostpolder. De polder zal een gebied van 448 hectare, met 36 be woners, afstaan aan de gemeente Urk. 200.000,verduisterd. Op dinsdag 13 maart zal een 48-jarige administratief ambtenaar van de buitenlandse dienst, die werkzaam was in Parijs, voor de Haagse rechtbank terechtstaan op beschuldiging van verduisteringen ten nadele van de Staat der Nederlanden. Hem is ten laste gelegd verduisteringen van kasmiddelen in de jaren 19531961 van totaal 150.000 200.000. Voorts is hem vernietiging van maandbladen uit het kasboek, dat hij als kanselier van de Nederlandse ambassade in Parijs onder zijn beheer had, ten laste gelegd. Advertentie RUYS Het K.N.M.I. deelt mede: Boven West- Europa is een hogedrukgebied in omvang toegenomen. Het centrum ervan, dat zich woensdagochtend boven West-Duitsland bevond, verplaatst zich langzaam naar het oosten. Aan Zijn flank is boven Spanje, Portugal, de Golf van Biscaye, de West franse kuststrook en Zuid-Engeland een krachtige zuidoostelijke stroming doorge drongen, die bij een omvangrijk depressie- gebied bij de Azoren behoort. Deze stro ming voert zachtere lucht naar noordelij ker streken. Het laat zich echter aanzien, dat de stroming nog niet voldoende ter rein vindt om donderdag onze omgeving te bereiken. In ons land zal het komende et maal met een straffe oostelijke tot zuid oostelijke wind koude lucht uit Duitsland worden aangevoerd. De komende nacht met lichte tot matige vorst wordt gevolgd door zonnig weer met temperaturen van enkele graden boven het vriespunt. Maximum-temperaturen «e c binnen- en buitenland. a Neerslag: laatste 24 uur. E 0» S Den Helder licht bew. z 4 0 Ypenburg mist windst. 4 0 Vlissingen onbewolkt ozo 5 0,1 Eelde mist zw 5 1 De Bilt onbewolkt windst. ,4 0,3 Twente mist zzo 1 5 Eindhoven half bew windst. 5 0 Zd-Limburg zwaar bew zo 2 1 Helsinki half bew. nnw -7 0 Stockholm onbewolkt windst. -4 0 Oslo mist nnw -3 0 Kopenhagen zwaar bew w 1 0 Aberdeen onbewolkt windst. 1 0 Londen onbewolkt O 6 0 Amsterdam onbewolkt ozo 3 0,1 Brussel mist zzo 5 0 Luxemburg zwaar bew ono -1 0 Parijs onbewolkt O 4 0 Bordeaux zwaar bew O 8 0 Grenoble onbewolkt windst. 3 0,3 Nice zwaar bew nnw 12 2 Berlijn geheel bew w 0 0,3 Frankfort onbewolkt ono 2 0 München sneeuw nw -1 1 Zürich licht bew nnw l 0,1 Genève licht bew ono 2 0 Locarno onbewolkt 0 7 0 Wenen geheel bew nw 4 0,2 Innsbruck sneeuw w 1 5 Athene geheel bew zzo 21 0,4 Rome zwaar bew. windst. 13 1 Ajaccio half bew. ono 10 0 Madrid geheel bew windst. 11 0 Mallorca onbewolkt windst. 14 0 Lissabon regen zzw 12 27 Donderdag 8 maart Zon op 7.12 uur. onder 18.31 uur. Maan op 8.29 uur, onder 21.25 uur. Maanstanden 6 maart 11 31 uur nieuwe maan. 13 maart 5.39 uur eerste kwartier 21 maart 8.56 uur volle maan. 29 maart 5.11 uur laatste kwartier Hoog en laag water in I.lmuiden Woensdag 7 maart Hoog water 4.20 en 16.36 uur. Laag water 12.25 en uur. Donderdag 8 maart Hoog water 5.02 en 17.21 uur. Laag water 0.46 en 13.12 uur. Het hoog en laag water te 7>ndvoort u 10 tot !5 minuten vroege: i lirmiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2