Bestuur van de AVRO verliest kort geding Kentucky's best Lekkere pittige zware shag Spannende strijd om plaatsen in finale van Kennemer damtitel LANGS SLUIZENENHAVENS Schotse visser Wood in Den Haag Mooie zege van Slagt op Suiker in Beverwijk De marine in maart Kort IJmond-nieuws IJmondverenigingen vandaag en morgen WOENSDAG 7 MAART 1962 4 Cabaretgezelschap uit Langedijk in Santpoort Boekjes en cahiers voor Velsense schoolkinderen Met hand bekneld (van trawlerincident) ie 1 ill 1!:' De president van de rechtbank in Amsterdam heeft het bestuur van de AVRO bevolen om uiterlijk 15 maart aan alle AVRO-leden in de negen gewesten waar kandidaten zijn gesteld voor een plaats in de gewestelijke besturen, stembiljetten met bijbehorende enveloppen toe te zenden. Indien de AVRO hieraan niet voldoet, moet zü een dwangsom van 10.000 betalen aan de negen kandidaten, die vorige week in een kort geding om een dergelijke voorziening hadden gevraagd. Zij stelden, dat het AVRO-bestuur de verkiezing voor de gewestelijke besturen op onrechtmatige wijze heeft beperkt en bemoeilijkt, omdat in strijd met de statuten de stembiljetten alleen op schriftelijke aanvraag van de leden worden toegezonden. In zijn vonnis overwoog de president van de rechtbank, die vanochtend ver vroegd uitspraak deed, dat de handelwijze van het AVRO-bestuur niet in overeen stemming is met de desbetreffende statu taire bepaling, „maar ook niet nog als een redelijke uitvoering van die regeling kan worden beschouwd, omdat zij beper king van hét stemmenaantal beoogt en lot gevolg heeft en aldus het bestuur dus mogelijk althans beter mogelijk maakt de uitslag te beïnvloeden, zo niet te beheer sen". De bezwaren, die de AVRO-advocaat had aangevoerd inzake de moeilijke controle van een verkiezing, waarbij aan alle ie den stembiljetten worden toegezonden achtte de president van de rechtbank, mr U. W. H. Stheeman, „niet zeer reëel" In ieder geval geven deze controlebezwa ren volgens mr. Stheeman het AVRO-be stuur niet de vrijheid de - statuten niet te volgen. Het kostenargument (losse toezending van stembiljetten zou volgens de AVRO ruim 134.000 kosten) en de praktische on uitvoerbaarheid om voor 20 maart a.s. nog stembiljetten aan alle leden toe te zenden, achtte de rechtbankpresident ook niet aan vaardbaar. „Gedaagde onderschat naar on ze overtuiging de capaciteit harer adminis tratie al te' zeer en overdrijft de kosten factor schromelijk". In zijn vonnis overwoog mr. Stheeman ook nog, dat de AVRO „geen stellig, laat staan een ons ook maar enigszins bevre digend antwoord heeft kunnen vinden" op de mededeling van de negen eisers, die tegen betaling voorgedrukte kaarten voor aanvrage van een stembiljet bij jegens tiet AVRO-bestuur loyale leden uitreiken en ophalen. Volgens de negen kandidaten, die het kort geding aanspanden, probeert het AVRO-bestuur op deze wijze hun actie om een plaats te veroveren in de gewestelij ke besturen te doorkruisen. In het vonnis werd niets gezegd over de aanvullende eis van de negen kandidaats bestuursleden, dat nieuwe stembiljetten worden toegezonden van een van de reeds Na lange tijd niet meer ïn deze omge ving te zijn opgetreden, heeft het Lange- dijker Cabaretgezelschap maandagavond weer eens een bezoek aan Santpoort ge bracht. En wel op invitatie van de plaat selijke afdeling van de Katholieke Midden stands Vereniging voor welke organisatie het ensemble in zaal „Zomerlust" het jaar lijkse carnavalsfeest kwam verzorgen. 'Uit het vertoonde programma is ons gebleken dat het Langedijker Cabaretge zêfschap zijn oude genre in grote lijnen, heeft gehandhaafd. Echt cabaret, met ori ginele liedjes, actuele satire en spitse tek sten, mogen wij van deze semi-amateurs dus niet verwachten. Wel kennen zij blijk baar precies de grens hunner mogelijkhe den en zijn zij gelukkig zo verstandig, geen pogingen te ondernemen verder te springen, dan de artistieke polsstok hun veroorlooft. Vandaar dat het ensemble zich beperkt tot de enigszins ouderwetse stijl: schetsjes, declamatie voordracht en zang. Wat dit laatste betreft, hadden zij met Gerry Burger en Piet Wolfswin kei vrij sterke troeven in handen. Het duo zong met onmiskenbare routine enige fragmenten uit bekende operettes, welk op treden telkens een prettig te belusiteren intermezzo opleverde. Alleen waren de ver talingen van de oorspronkelijke teksten minder fraai. Wim Burger verdient daar bij een compliment voor zijn dapper vol houden, bij het trachten dit duo aan de tamelijk ontstemde piano van een passen de begeleiding te verzekeren. De overige leden van het gezelschap na men beurtelings een komisch schetsje voor hun rekening. Dit waren Marie Hop, Gert Goudsblom, Klaas Schuit en Klaas Sluis, waarvan laatstgenoemde zijn taak als conférencier iets te gemakkelijk op vatte. Overigens zijn deze schetsjes, niet meer als vroeger, de zwakke plek van dit programma. Voornamelijk omdat de spelers thans een gepast gebruik maken van hun vermakelijk West-Fries dialect, waardoor de vrij tamme stukjes een on verwacht amusant accent kan worden ver leend. Een en ander werd door het pu bliek kennelijk bijzonder gewaardeerd en de wens van de voorzitter, dat het een Limburgse carnavalsavond zou worden, moge dan niet geheel in vervulling zijn gegaan; men amuseerde zich best. Jan van Dam Zilveren huwelijk Koninklijk Paar Met het oog op zijn zilveren huwelijks feest, dat het Koninklijk Paar op 30 april hoopt te vieren, willen B. en W. van Velsen aan de kleuters van alle kleuterscholen en de leerlingen van de eerste tot en met de derde klas van de scholen voor g.l.o. en de daarmee gelijk te stellen groepen van het b.l.o. een feestcahier uitreiken en de leerlingen van de klassen 4, 5 en 6 van de scholen voor g.l.o. en de daarmee gelijk te stellen groepen van het b.l.o. een exem plaar van het door mevrouw An Rutgers van der Loeff-Basenau geschreven boekje „Het witte huis in het groen". Hierin wordt in eenvoudige en duidelijke taal een schets gegeven van het leven van Koningin en Prins. De kosten die aan de uitreiking van de cahiers en boekjes verbonden zijn wor den geraamd op 6.100. B. en W. vragen de raad dit bedrag beschikbaar te stellen. Bij werkzaamheden aan de nieuwe stei ger voor bureau Wijsmuller in IJmuiden raakte maandag een 25-jarige timmerman uit Uitgeest met zijn linkerhand bekneld tussen een ijzeren balk en een steiger paal. Met gebroken middenhandsbeehtjes en schaafwonden werd hij door de onge- vallendienst naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. in omloop zijnde exemplaren afwijkend model. De AVRO werd veroordeeld in de kos ten van dit geding 300, Ted Wood, de Schotse schipper, die op 30 mei van het vorig jaar betrokken was bij het „trawlerincident" tussen Engeland en Denemarken, heeft, nu deze zaak in Den Haag behandeld wordt door het Hof van Arbitrage, de Scheveningse haven be keken. Met het kennersoog van de visser bekeek hij de opgelegde loggers en de aan de markt zijnde trawlers. Hij her kende het hospitaalschip „De Hoop" een bekende verschijning voor vissers uit alle landen en hoorde bijzonderheden over de verbetering van de Scheveningse haven, over de moeilijkheden waarmee de vleetvisserij heeft te kampen en over het tekort aan bemanningsleden. In Engeland kampt men met dezelfde problemen. Even ging hij in op het trawlerinci dent. Op 30 mei werd hij door het fre gat „Niels Abbessen" aangehouden, omdat hij binnen de zesmijlszone van de Far Oer-eilanden aan het vissen zou zijn. Hij blijft echter bij zijn standpunt dat hij niet binnen de zes mijl was. Nadat zijn traw ler „Red Crusader" was aangehouden, kwamen twee Deense matrozen aan boord om het schip naar South Haven op te brengen, waar de kwestie verder uitge zocht zou worden. Maar schipper Wood voelde daar weinig voor. Met de twee Deense matrozen op de brug nam hij een geheel andere koers. Het Deense fregat zette de achtervolging in en begon ten slotte te schieten met het 40 mm, kanon en mitrailleurs. „Er werd flink gescho ten", zei Ted Wood. Drie granaten raak ten het schip, één in de boeg, waar een groot gat boven de waterlijn ontstond, en twee in de elektrische apparatuur. Toen kwamen het Engelse fregat „Troubridge" en de mijnenveger „Wotton" de „Red Crusader" te hulp en werd op zee een wapenstilstand gesloten. Nadat de Deense matrozen waren teruggegaan naar de Niels Abbessen" zetten de vier schepen koers naar Aberdeen. Voor de behandeling van deze zaak door het Hof van Arbitrage in het Vredespa leis vertoeft schipper Ted Wood in Den Haag. Hij en de Deense getuigen worden door een internationale commissie gehoord over het incident. Hij blijft nog twee we ken in Den, r Haag en- zal in die -tijd de Nederlandse visserij bekijken. Voor de an dere getuigen, de opvarenden van het Deense fregat „Niels Abbessen", dat in de haven van Rotterdam ligt, is in sa menwerking met de Koninklijke Marine een ontspanningsprogramma samengesteld, zodat zij zich niet zullen vervelen in de eerstkomende weken. Op een vraag hoe de verhouding tussen de Engelse vissers en Denemarken nu is, antwoordde Ted Wood, dat die na het incident goed is. Advertentie \»NO 175jV De eerste ronde van de finales om de persoonlijke Noordhollandse sehaakkam pioenschappen is zaterdagmiddag in het Statenhuis in Beverwijk gespeeld. In de hoofdklasse der senioren boekte T. Slagt (Het Oosten)' een bijzonder mooie over winning op M. P, Suiker (Pat Mat) die in een fraaie koningaanval met de drie zware stukken werd beslist. Titelhouder K. Steijn (Kijk Uit) zag tegen E. W. Luder (K.T.V.) wel kans een pion te veroveren, maar kwam door de aanwezigheid van ongelijke lopers toch niet verder dan remise. In de eersteklasse werd het duel R. van DijkH. P. Bruggink enkele dagen uitge steld. J. Vlug (Het Oosten) zegevierde over P. Pancras (H.W.P.) in een strijd waarin beide spelers het parool „alles of niets: huldigden. Bij de junioren kwam C. v. d. Vegt (De Pion) met een gedurfde partij voor de dag waarin hij liefst drie lichte stukken offer de. Hoewel R. v. d. Linde (Witte Paard) goed weerstand bood moest hij tegen de sterk spelende Wormerveerder toch het onderspit delven. De beide Beverwijkers G. van Manen en K. Schepel kwamen al vrij snel tot een beslissing welke in het voordeel van G. van Manen uitviel. De uitslagen zijn: Senioren, hoofdklasse: T. Slagt—M. P. Suiker 1—0: K. Steijn—E. W. Luder remise. Eerste klasse: J. Vlug P. Pancras 10. Junioren, hoofdklasse: G. van ManenK. Schepel 10; C. v. d. Vegt R. v. d. Linde 10. Eerste klasse: H. van GeelenD. Kooman afgebroken in gun stige stelling voor wit; A. KooijR. Zwaan 01. Uitslag voorronde, eerste klasse C: K. EikelenboomN. Luykx 01. De tweede ronde wordt zaterdag 10 maart gespeeld. Een opvallend verschijnsel in het toer nooi om het persoonlijk damkampioen schap van het district Kennemerland is, dat alle deelnemers, zelfs de laagstge- plaatsten, elke ronde met frisse moed en met volle overgave hun partij spelen. Deze ongekende strijdlust draagt zorg voor een voortdurend boeiend verloop. In groep A van de hoofdklasse hand haafde J Bus zijn ongeslagen positie door een overwinning op J. Poppen, die het slachtoffer werd van een geestige combi natie. Th. Tielrooy vond in A. Douma een moeilijke tegenstander van wie hij slechts na veel inspanning kon winnen. H. Ger- revink plaatste zich met een zege op D. Kleen bij de kopgroep. J. v. Kesteren uit komende tegen J. v. Straten moest in on gunstige stelling opgeven omdat zijn speel tijd was verstreken. H. Mast kwam tot winst door een grove blunder van J. de Groot. De stand van de kopgroep luidt na de zesde ronde: 1 J. Bus 12 uit 6. 2. Th. Tielrooy 11 uit 6, 3. H. Gerrevink 8 uit 6 en 4. A. Douma 6 uit 6. Een spannende partij deed zich voor in groep B van de hoofdklasse, waar de lei ders J. H. Meure en H. v d. Vossen elkaar moesten bestrijden. Het werd een goede positie-partij, welke door te geforceerd spel van v. d. Vossen tegen het eindspel gunstige perspectieven bood voor Meure. Tenslotte werd remise het resultaat om dat de verdediging van v. d. Vossen pre cies klopte. J Warmerdam, die reeds 5 remisepartijen op zijn naam had staan, kwam tegen W. Roest eindelijk tot een winstpartij. J. v. Hal en J. de Boer deel den de punten na een goede partij even als J. Binkhorst en J. Boerkoel. A. de Jong zag geen kans de hechte verdedi ging van Ch. Schelfaut te doorbreken met remise als gevolg. Met elk 6 partijen ge speeld luidt de stand van de kopgroep: 1. H. v.d. Vossen 10 pt. 2. J H. Meure 9 pt. 4 en 5 J. Boerkoel, A. de Jong en J. Warmerdam elk 7 pt. Met miniem verschil heeft J. Koren de leiding in de eerste klasse veroverd. Hij kwam tot winst tegen A. G. de Zwart, die in het eindspel een eenvoudige remi se over het hoofd zag. C. v. Duivenbode kwam tegen S. Lemmers niet verder dan remise. M. Bosma kreeg een cadeaute an F. Ipenburg, omdat deze in goede stelling een fout maakte en direct kon op geven. Th. Hoek bereikte een snelle winst tegen W. Gomes en D. Ott versloeg Th. Bot. Met elk 6 partijen gespeeld is de stand van de kopgroep: 1. J. Koren 10 pt. en 3 C. v. Duivenbode en M. Bosma elk 9 pt. 4 en 5 Th. Hoek en A. G de Zwart elk 8 pt. In de tweede klasse verspeelde de kam pioenspretendent C. Leenaarts een punt aan R. Knopper, die een mooie remise forceerde. A. Zandbergen en M P. Lode- wijk kwamen eveneens remise overeen. De partij C. v. d. DoesJ. v. d. Wereld moest worden uitgesteld C. Leenaarts leidt met 8 uit 5, gevolgd door J.v.d. Wereld 7 uit 4 en R. Knopper 6 uit 5. Th. v. Wort Jr. heeft door een fraaie overwinning op zijn concurrent E. Heyden- rijk zijn kansen op de titel verstevigd. Zijn tweede concurrent E. Ebbeling werd geklopt door C. Mollema. G. B. Valkema zegevierde over H. Beelen en K. Pippel won van H Rhee. Th. v. Wort Jr. leidt met 9 uit 6 gevolgd door E. Ebbeling en G. B. Valkema elk 7 uit 6. Vierde is C. Mollema met 6 uit 4. ER GAAT GEEN WEEK voorbij of er wordt een nieuwe kotter aan de vloot toe gevoegd. Gedurende de laatste jaren heeft dit scheepstype een belangrijke plaats ingenomen in de Nederlandse visserij. De voornaamste plaatsen waar deze schepen thuishoren zijn Urk, Katwijk, Wieringen, Texel, IJmuiden, Den Helder en Scheve- ningen wat de uitoefening van de zeevisserij betreft. De schepen, die de laatste tijd in de vaart zjjn gekomen zijn modern van bouw en inrichting en voorzien van sterke motoren en uitgerust met de modernste navigatiemiddelen. Het zijn kleine trawlers en niet te vergelijken met de eerste kotters, die dertig jaar geleden hun intrede in de Nederlandse visserij deden. Als scheepstype is de kotter veel ouder want de eerste in ons land gebouwde loggers, bijna honderd jaar geleden, werden van het kottertuig voorzien. De eerste logger, die A. E. Maas uit Frankrijk importeerde, had namelijk drie masten. De eerste kotter die in ons land voor de visserij werd gebruikt had een toepas selijke naam. Dit in 1920 door de Gebr. van der Windt te Vlaardingen gebouwde schip heette namelijk Eersteling RO 16, een vaartuig van 21,30 m lengte en uitgerust met een Van Berkel motor van 80 pk. D. van Klaveren in Rotterdam had het vaartuig besteld maar het is niet lang in de vaart gebleven. Enkele jaren later kwam een dergelijk vaartuig gereed bij een an dere Vlaardingse werf, ,,'s Lands Welva ren", die in 1923 naar eigen ontwerp de motorkotter „Zeemeeuw" bouwde voor Rotterdamse rekening. De hoofdafmetin gen waren: lengte over alles 20 m. breed te 5 m en de holte 2.50 m Het schip was voorzien van een 60 pk Van Berkel motor. In 1924-1925 zijn op bovengenoem de werf 5 motortrawlkotters gebouwd voor Ostende. De kotters die in 1939 deel uit maakten van de Nederlandse visserijvloot, dateerden echter bijna alle uit de jaren dertig. Het zijn de schipper-eigenaren uit Texel, Den Helder en Urk geweest die de ze vaartuigen bestelden en de meesten kwamen van de Werf Vooruit in Spaarn- dam of Enkhuizen, de N.V. Scheepsbouw- werf De Dageraad te Woubrugge en de Werf de Industrie te Alphen aan de Rijn. Ook in IJmuiden waren enkele schipper- eigenaren die kotters hebben aangeschaft maar deze werden kort daarna weer ver kocht aan vissers in Urk. De kotter op de foto is ouder en een der eerste. Het is de Onderneming UK. 18 van K. van den Berg te Urk. Deze kotter .s in 1927 gebouwd in Harlingen bij de Scheepswerf Welgelegen, voor P. Drijver op Texel en hsette aanvankelijk Op Hoop van Zegen TX.12. Het vaartuig was uitge rust met een 80 pk Kromhout motor. In 1928 werd het schip verkocht aan M. Post te Den Helder, nieuwe naam De Vier Ge broeders HD.71 later aan J. Post, nieuwe naam De Drie Gebroeders HD.71. In 1940 werd M. Minnes eigenaar en toen kreeg het scheepje de naam Wiron III HD.74. Ge durende de oorlog werd het vaartuig als Wiron III IJM.221 verhuurd aan de Rede rij Parlevliet in IJmuiden en voorzien van een nieuwe 80 pk Kromhout motor. In 1947 werd de kottei overgedaan aan K. Post te Den Helder en kwam toen in de vaart als De Kleine Marie HD.7. In december werd het vaartuig verkocht aan R. Visser te Urk en kreeg de naam Tien Gezusters UK.46. In 1954 veranderde het wederom van eigenaar en kwam als Onderneming UK. 18 in bedrijf. Een jaar later werd de 80 pk motor vervangen door de 120 pk Kromhout motor. Op 27 juni van het vorige jaar was de Onderneming UK.18 in het nieuws. Het schip had die dag een mijn in IJmuiden binnengebracht, die des avonds tot ont ploffing kwam. De kotter liep ernstige schade op welke intussen is hersteld. Arie van der Veer ts. si&SsKSs W* V i:v Het Deense ministerie van Visserij heeft onder de naam „Jens Vaever" een nieuw visserijpolitievaartuig in dienst gesteld. Het schip zal ook als onderzoekingsvaar tuig dienst doen. Men zal met behulp van de Jens Vaever" proberen nieuwe vangst methoden te beproeven en visserijgebieden te ontsluiten. Gedurende een deel van het jaar zal het schip als bergingsvaartuig en hulp schip in de Oostzee worden ingezet. Het schip werd gebouwd op de „Svend- borg Vaerft A/S" te Svendborg. Er zijn ijsversterkingen aangebracht. Het van staal gebouwde schip heeft vier waterdichte schotten, die het schip verdelen in vijf waterdichte afdelingen. Het schip is 30.56 meter lang en 6.35 meter breed. Het schip heeft een motor van 460/420 PK, die voor een snelheid van ongeveer 11 knopen zorgt. De „Jens Vaever" beschikt over een laboratorium. De tekening is ontleend aan de „Deut sche Allgemeine Fischwirtschaftszeitung". Jaarvergadering. De afdeling Velsen- IJmuiden van de Ned. Ver. van Huisvrou wen houdt dinsdag 13 maart in het Cultu reel Centrum te IJmuiden haar jaarver gadering. Mevrouw I. v. d. GraafDoek- sen en mevrouw L. A. JantjesGeerlofs zijn aan de beurt van aftreden, maar kun nen beiden weer in het bestuur worden ge kozen. De vergadering begint om 14 uur. Verkiezingen. Ten behoeve van de politieke partijen heeft het gemeentebe stuur van Velsen dinsdagmorgen op ver schillende plaatsen in de gemeente de ge bruikelijke verkiezingsborden geplaatst. Eén van deze borden staat op een zeer in het oog lopende plaats aan het begin van het Stratingplantsoen nabij de Wijker- straatweg in Velsen-Noord. Zoals gisteren alle geplaatste borden nog maagdelijk waren, was ook dit bord nog niet van een aanplakbiljet voorzien. Nu de borden er staan zal dit in de komende dagen wel anders wordefi. Het vaar- en oefenprogramma van de Koninklijke Marine ziet er voor de maand maart als volgt uit: Smaldeel 1, dat bestaat uit de kruiser „De zeven provinciën" (als vlaggeschip) de jagers Gelderland en Overijssel, de fregatten De Bitter en De Zeeuw en de onderzeeboten Walrus en Zwaardvis, be vindt zich momenteel op voorjaarsoefen- reis in het Middellandse Zeegebied. Onder broken door operatieve bezoeken aan Mal ta, oefenen deze schepen in smaldeelver- band tot 9 maart, waarna het gehele smaldeel, met uitzondering van de onder zeeboot Zwaardvis, die dan naar Neder land terugkeert, zal deelnemen aan de NAVO-oefening „Dawn breeze VII", die zal plaatsvinden ten westen van Gibraltar. Smaldeel 5, dat bestaat uit het vlieg kampschip Karei Doorman (als vlagge schip), de jagers Limburg en Groningen en de onderzeeboten Zeeleeuw en Dolfijn, bevindt zich momenteel op voorjaars- oefenreis voor een onderhoudsperiode in Willemstad op Curagao. Van 9 tot 12 maart brengen de Limburg, de Groningen en de Dolfijn een niet-offi- cieel bezoek aan Cartagena (Columbia), waarna het gehele smaldeel een dito be zoek zal afleggen aan de Venezolaanse ha venstad La Quaira. Op 23 maart aanvaar den de beide onderzeeboten van het smal deel de thuisreis naar Nederland. De ove rige schepen bevinden zich dan tot 26 maart in de Bovenwinden. De voorjaarsoefenreis wordt afgesloten met een niet-officieel bezoek aan Norfolk (USA) door de Karei Doorman van 28-31 maart. In diezelfde periode brengen de Limburg en de Groningen een niet-officieel bezoek aan Hamilton op de Bermuda eilanden. De jager Rotterdam ondergaat thans een z.g. „weapon evaluation" (beproeving van de bewapening) in Key West en May- port in de Verenigde Staten. Het fregat Vos houdt als visserijpolitie- kruiser toezicht op het naleven van de in ternationale visserijbepalingen in de Noordzee. Het patrouillevaartuig Bulgia heeft een dergelijke visserijpolitietaak in de Zeeuw se wateren. Het zusterschip Hefring staat ter beschikking van de vaaropleidingen. Het fregat van Amstel bevindt zich in de Caraïbische wateren ter beschikking van de commandant zeemacht in de Ne derlandse Antillen Drie mijnenveegsquadrons oefenen op de Noordzee. Vierde predikant. Tijdens de gister avond m de Petrakerk te IJmuiden gehou den centrale gemeentevergadering van de Gereformeerde Kerk is met grote meerder heid ber^ppen als vierde predikant voor deze gemeente ds. J. M. v. d. Brink te Nijbeets (Fr.). Nijverheidsschool. Het bestuur van de Stichting Protestants Christelijk Nijver heidsonderwijs IJmond heeft een schrijven gericht aan de gemeente Beverwijk om medewerking te verlenen tot de oprichting en instandhouding van een Protestants Christelijke Nijverheidsschool voor meis jes. Val in kelder. De vrouw van een ca féhouder in de Beverwijkse Breestraat is gisteren door een gat achter de tapkast in een twee meter diepe kelder gevallen. Zij had niet gezien dat het luik openstond. De vrouw liep verwondingen op aan haar ach terhoofd en aan een knie. Voor onderzoek is zij naar het Rode-Kruisziekenhuis ge bracht. WOENSDAG 7 MAART Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan- IJmuiden-oost, 20 u.: Begroetings avond Velser Gemeenschap voor nieuwe inwoners. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- oost, 1921.30 u. R.K, leeszaal, Willemsbeekweg, IJmui den-oost, open tot 17.30 u. Filiaal Petrus zaal, Venusstraat, 18.3019.30 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, 10 u.: De heer A. van den Nieu- wenhuizen spreekt voor aquariumvereni ging Velsen met toelichting met dia's. Watervlietpaviljoen, Velsen-noord, 20 u.: Dokter Coster van Voorhout spreekt voor de Beverwijk-Hoogovencombinatie EHBO over „Luchtverontreiniging en fall-out". De Toorts, Santpoort, 20 u.: Ledenbijeen komst Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Santpoort-zuid. Het onder werp is ,'goed eten en slank blijven". DONDERDAG 8 MAART Centrum, Beverwijk, 20 u.: Voorjaars excursie tuinbouwstudieclub. Centrum, Beverwijk, 20 u.: Jaarverga dering V.A.R.A., afdeling Beverwijk. Openbare leeszaal. Plein 194!=, IJmuiden- oost. 1012 30 u Filiaal Wijkerstraatweg no. 77, Velsen Nooid, 10 12 u.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4