;■!-* Europees parlement kreeg in Velsen gunstige indruk SPORT IN DE IJMOND Jonge Deense vissers maken een reisje door Nederland GLRS Veel lof voor de „Arosa Sun Havenberichten NCVB-dames en heren feestelijk bijeen S0LEX0T0 375.- S0LEX-0T0 de Luxe 399.- WISKER Koopje van de week extra koopje voor de dames Gamisoies en Directoires loendersloot VERLICHTING Pereé WOENSDAG 7 MAART 1962 5 Gebr. VAN BUGNUM Zoon Borstonderzoek Castrieum: 40 wegbijvers Wasmachines Centrifuges Bart L. Joris STOFZUIGERS Kort IJmondnieuws fïWnft -v Een twintigtal leden van de sociale commissie uit het Europese parlement heeft dinsdag een bezoek gebracht aan Velsen. Men heeft studie gemaakt van de wijze, waarop de Italiaanse arbeiders bij de Hoogovens hier leven en werken. De conclusies van de commissie waren in grote lijnen zeer gunstig: velen beschouwden de „Arosa Sun" zelfs als de beste oplossing, die maar denkbaar is. Het bezoek aan Velsen was maar één schakel in een hele keten van informatie ve bezoeken, die de sociale commissie heeft uitgestippeld. Maandag had men de situatie in Twente bestudeerd, vandaag is men in Den Haag. Daarna gaat de com missie zich oriënteren op de situatie in Duitsland, waarna men in Italië gaat stu deren op de wijze waarop de Italianen worden voorgelicht over wonen en werken in hun toekomstige (tijdelijke) land. Een belangrijk aspect is voor de com missie welke toekomst Italiaanse arbei ders in hun nieuwe land hebben. Daarom heeft men uitgebreid onderzocht, of deze mogelijkheden er inderdaad zijn. In ver schillende gesprekken met Italianen kwam dan ook naar voren, dat zij zelf wel hoger op willen komen. Gemakkelijk is dat ech ter niet, omdat daar veel studie voor nodig is, en vele takken van arbeid alleen maar open kunnen staan voor Italianen, die het Nederlands perfect beheersen. Een zekere scholing krijgen de Italianen toch al, want de uit Sardinië afkomstige Hoogoven-werkers hebben veelal maar en kele jaren lagere school, zodat ze hier toch meer er bij leren dan in hun eigen land het geval zou zijn geweest. Als deze mensen teruggaan zullen zij hun landgenoten veel te vertellen en te leren hebben. Dat is juist één der voordelen van de Europese Gemeenschap, en het is dan ook duidelijk, waarom de sociale commis sie het Italiaanse vraagstuk zo uitvoerig bestudeert. Het Nederlandse Eerste Ka merlid mevrouw J. F. Schouwenaar-Frans- sen heeft daar trouwens al een studie aan gewijd. Arosa Sun Het gezelschap is zijn bezoek aan Vel sen begonnen met een lunch aan boord van de „Arosa Sun". Na afloop bezichtig de men dit schip, waarbij men veel ge sprekken voerde met de aanwezige Italia nen. In het lokaal waar de Italianen Neder landse les krijgen liet mevrouw Schouwe- naar horen, dat zij op haar beurt voor treffelijk Italiaans heeft geleerd: zij hield een toespraak tot de Italianen en vroeg of er ook klachten waren. Deze bleven echter uit. Slechts één der aanwezige Italianen kwam met kritiek, maar deze kon niet serieus worden genomen: hij had al we ken geen post van thuis gehad en beschul digde de Hoogovens er van de post te ver duisteren. Dezelfde mevrouw Schouwenaar vroeg inplaats van de Nederlandse lunch om het eten dat de Italianen krijgen. Ze was er vol lof over. In de conferentiezaal „Boswijk" wer den onder presidium van drs. Justman Ja cob, directeur van Hoogovens, bespre kingen gevoerd, waarbij de voorlichting in "talië wel het knelpunt bleek te vormen. Er werden scherpe vragen gesteld door de Advertentie Acc.: slot, jasbesch., beugel 18.— SOLEX-dealers: Meervlletstraat 69 Planetenweg 40 Velsen-Z. - Tel. 5701 IJmuiden - Tel. 5290 Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Peregrine van Londen; Dnjestr, Antwerpen; Sigyn, Delfzijl; Henrietta B., Swansea; Surama, Pepel, erts voor IJmuiden; Netri, Middlesborough; Trito, Le Ha vre; Amity, Londen; Santo Domingo. Rotterdam, laden IJmuiden; Ladon, Paramaribo; Ooster- burgh, Vasteras; Sukhumi, Klaipeda. Woensdag kwamen in IJmuiden aan; Randfon- tein van Antwerpen; Basse Indre, Stavanger, la den IJmuiden; Artura, Rauma; Balkan, Rotter- iam; Viod, Stettin, cement voor Haarlem; Peper kust, Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Admiralen- gracht naar Rotterdam; Ceres, Bilbao; Heimdal, Emden; Orion 2, Karlsham; Yoa Mac Gance, Monrovia, ledig IJmuiden; Kollgeir, Aruba: Mas- Cot, Zwijndrecht; Noordwijk. Monrovia, ledig IJmuiden; Cornelis Houtman, Esbjerg; Henja, Liverpool; Thaltybius, Falmouth; Visten, Ant werpen; Hebe Nobel, Ostende; Hirma, Alesund; Barbara, Stuer; Abbekerk, Antwerpen; Streef kerk, Rotterdam; Plato, Rotterdam; London, Leith: Jrazu, Rotterdam; Hinde. Londen; Gerd, Londen; Beppie, Rotterdam; Julia Mary, Lon den; Nordvest, Hamburg; Helen, Rochester, mais- p cder van Zaandam; Grebbestroom, Huil Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Rijnstroom haar Londen; Harrogate, Goole, bijgeladen IJ- n liden; Clangula, Rotterdam; Lireco, Nyköping, ruw ijzer van IJmuiden; Dinkelstroom, Vlissingen (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). „Europeanen" en de tendens was toch wel dat men liever een voorlichting recht streeks door de bedrijven zag in plaats van de geleide voorlichting vanuit Milaan Juist nu Hoogovens zoveel Sardijnen heeft zou het bedrijf de nog komende Italiaanse arbeidskraohten rechtstreeks op Sardinië moeten kunnen recruteren, omdat men daardoor voor de Italianen hun gemeen schap nog zou kunnen verstevigen. Casa Nostra In de St. Peregrinusstichting „Casa Nostra" klonk het slotakkoord. Daar kon den de Europese parlementsleden weer met vele Italianen praten, waarbij het voor hun informatie wel nuttig was, dat men ook kennis kon maken met enkele gezinnen. Ook hier speelde de mogelijkheid tot om scholing een gewichtige rol. Zo raakte de voorzitter van het gezelschap, de Neder landse parlementariër drs. G. M. Neder- horst, betrokken in een uitvoerige discus sie met een Italiaanse arbeider, die graag electricien wil worden. Een moeilijk punt want dan zou hij bij de storingsdienst moe ten komen, en, zoals boven gezegd, dan is perfecte beheersing van het Nederlands toch wel geboden. Bovendien zou de op leiding meer dan vijf jaar in beslag ne men. Het was wel duidelijk, dat de leden van het Europese parlement de situatie in Vel sen veel beter vonden dan die in Twente, waar men allesbehalve in zijn schik was geweest over de daar heersende sfeer. Daar zijn de Italianen in pensions on dergebracht in een poging tot integratie. In Velsen is de zaak anders opgezet. Men heeft een Italiaanse woongemeenschap ge maakt in de „Arosa Sun", waar Ye ook hun eigen eten kunnen krijgen, iets dat in Enschede natuurlijk niet gebeurt. Daar eet men de Hollandse pot in de pensions mee. De Europese parlementsleden waren met de Hoogovens-methode gelukkiger dan met de Twentse waar de Italianen doorlopend mopperen en vragen om een eigen restau rant, waar ze elke dag hun eigen ver trouwde voedsel kunnen krijgen. Natuur lijk is de methode van Hoogovens minder op integratie gericht, maar dat achtte men ook maar een problematisch begrip, omdat de meeste Italianen toch wel weer naar huis gaan na een bepaalde periode. De commissie heeft wel gemerkt, dat de naar Nederland komende Italianen totaal geen begrip hebben voor de sociale ver zorging in dit land. Men beseft niet, dat men vrijwel van de wieg tot het graf ver zorgd is, en begrijpt dan ook niet dat men daarvoor moet. betalen. Juist de vak vereniging heeft op dit gebied een belang rijke voorlichtende taak. Evenals men de indruk had, dat ook op dit punt de voor lichting in Italië nog wel te verbeteren valt. De afdeling Heemskerk van de Neder landse Christelijke Vrouwenbond heeft in het Hervormd jeugdgebouw haar vrolijk getinte jaarfeest gehouden. Hiervoor waren tevens de echtgenoten van de dames uit genodigd. De heer Bakker leidde een kienwedstrijd, waarbij ieder met een prijs naar huis ging. Vooraf werd een huishoudelijke verga dering gehouden. Uit het jaarverslag van de secretaresse, mevrouw BakkerLa Lau, bleek dat ondanks de oprichting van een zelfstandige afdeling in Oosterwijk, het ledental is gestegen en de honderdtwintig al is gepasseerd. De penningmeesteresse, mevrouw A. van Peltv. d. Outenaar, maakte melding van een batig saldo. De bestuursleden de dames Schuiveling en Kleinstra, stelden zich niet herkiesbaar. In haar plaats werden benoemd de dames Zijlstra en Zaalberg. Voor de vierde maal is in Castrieum een röntgenologisch onderzoek op longtu- berculose en andere afwijkingen van de borstorganen verricht. Van 13 tot en met 27 februari werden 4128 inwoners en vijf niet-ingezetenen onderzocht. 3458 inwoners hebben geen gehoor aan de oproep gege ven. Dit resultaat (60 percent) is niet ongun stig in vergelijking met dat van andere gemeenten. Vrijwel alle wegblijvers had den een geldige reden, zoals controle op be drijf of ziekte. Dé gemiddelde bijdrage per bewoner was 1,24 een cent minder dan de normale bijdrage. Drukte in het leslokaal op de Arosa Sun. Italiaanse arbeiders en leden van de sociale commissie van het Europees parlement spraken er over de huis vesting na een Italiaanse toespraak van mevrouw Schouwenaar. Dammen In het voortoernooi om de damtitel van Kennemerland moeten in de hoofdklasse nog drie ronden worden gespeeld. In de twee groepen van tien spelers plaatsen de drie bovenste van elke afdeling in de hoofdklasse zich in de eindstrijd. Reeds een plaats in de finale hebben veroverd: J. Bus, T. Tielrooy en H. v. d. Vossen. Voor de overige drie plaatsen hebben H. v. Gerrevink, A. Douma en J. van Straten in de A, en in de B groep J. H. Meure, Abe de Jong en J. Boerkool kansen. De uitslagen van de zesde ronde luiden: J. Bus wint van Jan Poppen, H. van Gerrevink wint van D. Kleen. J. van Straten wint van J. J. v. Kesteren. T. Tielrooy wint van A. Douma. H. Mast wint van J. de Groot. J. van Straten wint van D. Kleen. De stand aan de kop: J. Bus 12 punten uit 6; 1. Tielrooy 11 uit 6; Gerrevink 8 uit 6; A. Douma 7 uit 6; van Straten 6 uit 6. Groep B: J. Boerkool wint van J. Hal, Leo Binkhorst remise met C. Schelfhout. Abe de Jong remise met J. H. Meurse. H. v. d. Vossen remise met J. Warmerdam. W. Roest remise met J. de Boer. Stand: J. Vossen 1(1 punten uit 6 Meure 8 uit 6, A. de Jong en J. Boerkool 7 uit 6. In de eerste klasse behaalde J. Koren (Haarlemse damclub) een prachtige over winning op A. G. de Zwart. Beide spelers waren gelijk met 8 punten uit 5 partijen aan de kop. Nu heeft J. Koren met 10 pun- ten uit 6 alleen fraai de leiding. En het ziet er naar uit dat deze speler een uit stekende kans maakt de eerste klasse titel te winnen. Bosma en C. Duivenbode( beiden DCY) hebben ook nog een kansje. Van Duivenbode heeft 7 punten en de uitste kend op dreef zijnde Bosma heeft 9 pun ten uit 6. De uitslagen van de eerste klasse luiden: Cees van Duivenbode remise met S. Lemmers. J. Koren wint van A. G. de Zwart. M. Bosma wint van F. J. Ipenburg. W. Gomes verliest van Teun Hoek. D. Ott wint van Th. Bot. In de tweede klasse blijft C. H. Lenarts aan de kop met 5 gesp. 8 punten. De uit slagen luiden: R. Knopper wint van H. v. Delden; C. H. Lenarts wint van A. Zand bergen; M. P. Lodewijk wint van C. v. Does; A. Zandbergen- M. P. Lodewijk en A. Knopper- C. H. Lenarts remise. De partij C. v. d. Does-J, v. d. Wereld wegens ziekte van E. v. d. Does uitgesteld. In de jeugdafdeling heeft Th. v. Worth van damclub VKD te Haarlem na 7 par tijen 11 punten de kop. De uitslagen luiden: Th. v. Worth wint van E. Heydenrijk; G. B. Valkêma wint van H. v. Beelen; C. Mollema wint van E. Ebbeling; H. Rhee verliest van Kees Pippel. Tafeltennis Het eerste herenteam van de Velser Ta feltennis Club blijft gestadig voortgaan op de ingeslagen weg naar het kampioen schap; deze week wonnen de Velsenaren van het Haarlemse GTTC 2. Harry van Weelderen wist ook nu weer al zijn par tijen te winnen. Jan Koster en Piet Oort scoorden samen 3 punten, waarvan laatst genoemde er 2 voor zijn rekening nam. De overwinning was toen reeds een feit met een 6-3 stand in het voordeel van V.T.C. Door het dubbelspel te winnen maakten de V.T.C.-ers er tenslotte 7-3 van. Dames: Doko-Fusia 73. In deze met spanning tegemoet geziene wedstrijd heeft Doko overtuigend be wezen het kampioenschap in 3 B waardig te zijn. In de eerste set verloor mevrouw Schmidt, zoals verwacht, van de acht- kampwinnares Elly Alles. De tweede en derde set werden door Gé van Beelen en Toos Menist op naam van Fusia geschreven. Set vier bracht de stand in evenwicht door verlies van mevrouw Schmidt tegen Willy Alles. Toos Menist die deze avond kennelijk niet op dreef was, verloor daarop- eveneens van de sterk spelende Elly Alles. Met veel moeite bracht Gé van Beelen de stand weer in evenwicht door een overwinning in drie Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voor f 149. met el. rem 179. 100 service en garantie. Betaling ook in overleg. Weer is er een groep jonge Deense vissers in Nederland. Dinsdagavond arri veerden ze in Castrieum, waar ze hun korte reis door de lage landen bij de zee zouden beginnen. Vanmorgen heeft men ze in IJmuiden op het Plein 1945 kunnen zien, waar ze luister bijzetten aan de viering van de Europadag. Zo doet men dat in Denemarken: na een cursus van zes maanden, waarin hard gewerkt moet worden, gaat men een vakantiereisje maken, dat echter wel een culturele inslag heeft. Zo is men nu al in Bremerhaven geweest, voor jonge vissers een belangrijke plaats, en gaat men nog naar het Rijksmuseum. Morgen gaan de Denen naar Rotterdam, waar de Deense zeemansdominee wat over zijn werk zal vertellen. Denemarken telt veel volkshogescholen die alle hetzelfde algemene programma hebben. Maar daarnaast is er altijd nog een specialiteit, die in Middelfart de vis serij is. Bij vele andere is het sport of handwerken. Dit laatste is op de meeste volkshogescholen in Noorwegen ook troef. Kabeljauw Onder het gezelschap bevindt zich één visser uit de Far Oer, die we bij drie kameraden uit Groenland aantroffen: Oli Jacobsen. Hij vaart op een schip van 100 ton, waarmee 's winters op kabeljauw en koolvis wordt gevangen met de lange lijnen met aas. De beugvisserij mag dan in Nederland niet meer worden uitgeoefend, in andere lander weet men deze kwaliteitsvisserij nog wel op prijs te stellen, maar daar ligt de situatie dan ook anders. Hier in Neder land zwemmen de kabeljauwen nu een maal niet voor de deur. 's Zomers schakelt men over op de haring: dan komen de drijfnetten aan boord. Far Oer heeft veel vissersschepen, die variëren van 30 tot 1000 ton, maar de kleine zijn toch nog in de meerderheid. Het gaat niet zo best met onze visserij" gaf Oli toe, „er moeten eerst moderne grote schepen komen, maar ze zijn nu ge lukkig op komst." Op de Far Oer voert men nog steeds een strijd om de visserijgrenzen. „We doen er weinig aan als anderen onze gebieden binnenkomen" zei de jonge visser. „Onze visserij-inspectie heeft geen goede sche pen. De indringers kunnen rommelen wat ze willen." Waarna hij tenslotte nog uit eenzette, dat men in Denemarken, Far Oer en Groenland geen subsidie voor de vis serij kent. Voor een Nederlander niet zo n opzienbarende mededeling. Emma De volkshogescholen worden gelukkig wel gesubsidieerd, want anders zou het bezoek aan Nederland voor deze jongelui niet mogeliijk zijn geweest. Ook niet voor Emma Kristensen, die men al op honder den meters afstand als een Deense kon herkennen: blon, vrolijk en gestoken in zo'n forse trui, die door de Noorderlingen zo graag wordt gedragen. Emma vist niet, al heeft ze wel vissers in de familie. Ze wil graag verpleegster worden, en dat gaat ook in Denemarken niet zo maar. Na de gewone schooltijd (lagere school en ..Realschule") moet ze nu eerst deze volkshogeshcoolcursus mee- De handen konden bij de Denen -meteen uit de mouwen voor de ■afuias. Het aantal vrijwilligers was groot. maken. Ze werkt in de huishoudelijke dienst, en verkeert dus in dezelfde situatie als die van vele leerlingen van landbouw- huishoudscholen, die op de Nederlandse volkshogescholen een practische tijd door maken. Maar dan is Emma er nog niet: er is Marktplein - Tel. 4262 ook nog een verpleegstersschool, die ze een jaar moet bezoeken, en dan moet ze hó'g 3 a 4 jaar als leerlinge werken in een ziekenhuis voor ze volwaardig verpleeg ster is. Maar dat komt wel. Voorlopig is het meisje uit Spjald (een dorpje bij Skjern, als u dat iets wijzer maakt!) in Nederland en ze geniet er van. Dat geldt trouwens voor de gehele groep, die gister avond al meteen genoot van door de heer Timmermans uit Bergen gedraaide films. Als ik een versleten cliché mag gebruiken: Thialf heeft ons weer in de greep en Pa, doe er nog een kitje op. Ach het is toch wel leuk dat winterweer en eigenlijk zo gezond, als je thuis een snorrende kachel en een lepel in de brijpot hebt staan. Maar niet voor iedereen is de win ter plezierig natuurlijk. En nu wil ik het niet hebben over de mensen, maar over de dieren. De vier- en de tweevoeters. Trouwe propagandisten vaii de Dierenbescher- ning hebben mij verteld, dat verscheidene dieren- bezitters heel onacht zaam zijn. Let wel, men doet het veelal niet uit opzet, maar uit domme onwetendheid. Men laat dan honden of katte in een bijkeuken staan, in een serre, om maar niet te zeggen in een schuur of hondenhok in de tuin, waar als de warmte van de dag is weggetrokken het zo'n graad of vier, vijf kan gaan vriezen. Onnodig te zeggen, dat een dergelijke koude weinig bevorderlijk is voor de gezondheid van het dier. Laat men zich 's avonds er goed van overtuigen, dat de huis vrindjes even goed ver zorgd zijn als wij zelf. Het is in deze omgeving voorgekomen dat bij voorbeeld kettinghonden s morgens doodgevroren in hun hok werden ge vonden. Dat mag niet; iet is volgens de lieuwe dierenwet ook strafbaar, maar wat heb ie daaraan; daarmee ïrijg je je dier niet te rug. Dit wat de vier voeters betreft. De tweevoeters' dat zijn meestal de vogelen des veldé. Iedereen kan begrijpen, dat een hard bevroren grond, een toe- gevroren gracht geen voedsel meer oplevert. Helpt daarom de dieren, ook al geven ze als dank wel eens zo'n riante vuile veeg op uw raam. Dat brengt geluk, moet u maar denken, al was iet maar voor de glazen wasser die er weer aan het beredderen kan slaan Er gaat (nog al tijd) zoveel etensafval, zoveel brood in de vuil nisbak. dat met enig na- lenken. men hieraan be slist een betere bestem ming kan geven Wees iok niet te benauwd, zo lebben vogelvrienden mij verzekerd, wat vet te geven. Dat schijnt goed te zijn voor de spijsvertering. Wel, en dit met nadruk, bij voor keur geen bedorven voedsel. Een beest dat geen honger heeft, zal dit voedsel laten liggen, omdat zijn instinct hem waarschuwt. Maar als hij wel honger heeft schrokt hij het naar bin nen, met soms fatale ge volgen. Het beste is, de restjes en korstjes op een be paalde plek in een plant soen te leggen, zodat men niet de kans loopt, dat het vliegend plui mage de voetgangers be neden bombardeert met souvenirs, die bepaald liet zo maar te verwij deren zijn. Zo dient men dan de maatschappij aan twee kanten. Probeer ook niet, zo hebben mij de vogelmel kers op het hart gebon den, een uitgepute vogel, die op het balkonnetje is neergestreken te vangen. De vogel heeft daar geen enkele baat bij. Hij is al leen moe en hongerig en hij is gebaat met een klein prakje. Niet met warmte, omdat hij van de natuur een mooi bontjasje heeft meege kregen dat hem meestal afdoende tegen vorst en kou beschermt. Zo'n vo- gen in dé warmte ge bracht, heeft er eigenlijk alleen maar nadeel van. Laat hem dus rustig zitten, schuif stiekem het voertje toe en laat hem rusten. Wanneer hij op adem is, zoekt hij van zelf wel weer een heen komen. Ochja, er zijn nog an dere tweevoeters, die niet vies zijn van een lekker bakkie warm drinken. Dat zijn de mensen, die het dage lijks brood en het zout in hun pap verdienen door voor de gemeen schap onderweg te zijn, op hun brommers, hun fietsen of zo maar lopend langs de huizenrij. Zo'n postbode, zo'n melk- of groenteman: het gaat er wel in mevrouw. Na tuurlijk niet deur aan deur, want dan hoor je het op een gegeven mo ment klotsen, als ze zich weer in beweging zetten. Ik weet het, voor de meesten uwer zijn al deze tips overbodig, maar niet iedereen die het hart en het hoofd op de juiste plek draagt, denkt er aan. Men is in deze bezige tijd vaak zo druk met zichzelf en zijn eigen have, dat de passant er bij inschiet. En als we dan toch de burgerzin willen bevor deren, laten we dan be ginnen bij de eigen voor deur of op het eigen bal kon. Afgesproken dan. Advertentie DONDERDAG OM HALF 9 brengen wij een Nu tegen ongelooflijk lage prijs. Een partij uitsluitend eerste kwaliteit fantasie Dames-onderkleding. le klas Perugaren kwaliteit. Zó mooi en zó goedkoop, dat elke vrouw hiervan zal Willen profiteren. maten 42 en 44. normale waarde per stuk circa 2.50, nu slechts per stel.... 2.75 Zo lang de voorraad strekt. Maakt dat u er bij komt. Lange Nieuwstraat - Marktplein IJmuiden - Telefoon 5205 games op mejuffrouw Peekei. Toen echter in de volgende set Toos Menist kansloos, met 2116, 218, werd verslagen door Willy Alles was het pleit beslist. Ondanks uiterste krachtsinspanning verloor me vrouw Schmidt nog in drie games van mejuffrouw Peekei, en kon Gé van Beelen niet genoeg techniek op tafel brengen om Elly Alles te verslaan. In het dubbel leek het er nog even op dat Fusia de score iets gunstiger zou maken, maar met 2224, 216, 2523 bleek Doko ook hier de meerdere. Andere uitslagen: Heren: VTC 6—Fusia 2 7—3: Fusia 1— Rapidity 5 6—4; Fusia 4—VTC 9 7—3. Bridge De uitslagen in de wintercompetitie van de bridgeclub „Sans-Atout" te Beverwijk waren: Groep I: 1. J. Blom—J. Nijman; 2. J. Bos—Ph. v. Groningen; 3. C. Spruit—Ph. Bakker. Groep II: 1. v. ZalmKooi; 2. dames Reymers—Tabak; 3. T. Vlot—Th. v. d. Kolk. Boksen De IJmuidense boksers Lodewijks en Schoorl zullen maandag in Krasnapolsky te Amsterdam uitkomen tegen de Haar lemmer Wim Dolron en de Amsterdam mer Fock. Voor Lodewijks zal het wel een zware opgave worden, „furie" Dolron te weerstaan. Schoorl krijgt nu kans om revanche te nemen op Fock, maar het zal moeilijk worden, nu al tweemaal is ge bleken, dat de jury Schoorl's aanvalsdrift onvoldoende beloont. Gymnastiek Zondag zullen om half 2 in het gymna sium Felisenum te Velsen-Zuid de kam pioenschappen district west 2 voor dames en meisjes van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond worden verwerkt. De organisatie is in handen van de R--K. Gymnastiekvereniging „Velsen^. Bij de dames voert na de voorselectie het Velsen-lid T. Boot de lijst aan, bij de meis jes A is A. van der Kilk van ADO de fa voriete. Advertentie Excelsior, Holland Electro, Ruton, AEG. Electrolux, Philips, Erres. Betaling eventueel te regelen. Voor 100service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Onthulling Ir. A. H. Ingen Housz, oud-presidentdirecteur van Hoogovens, zal donderdag 15 maart het door Nic. Jonk te Amsterdam vervaardigde beeld, voorstel lende het gevecht tussen Jacob en de Engel, onthullen. Het beeld is geplaatst bij de 152 E.G.K.S.-woningen aan de Ingen Houszstraat in Heemskerk. Benoeming. Het College van Cura toren stelt voor in de vacature van een leraar in het vak wiskunde aan het gym nasium Felisenum te benoemen drs. R. Kofman te Haarlem. B. en W. van Velsen willen zich bi„ dit voorstel aansluiten en vragen de raad hetzelfde te doen. Vergadering. De Vereniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland te Velsen houdt maandag 12 maart in het ge bouw van de Lagere Technische School in IJmuiden-oost haar algemene ledenver gadering. Jeugdrally. De Vrije Evangalische Emmanuël, Smit van Gelderstraat 3, Vel- sen-noord, houdt zaterdag 10 maart een jeugdrally. Er wordt de kleurenfilm „Ver borgen schatten" vertoond. Voorts zal er muziek gemaakt en gezongen worden. Aanvang 20 uur. Inbraakje. In een woning aan de Gro te Houtweg in Beverwijk is zondag inge broken. Men kwam door een opschuifraam het die dag onbeheerde huis binnen. Er wordt ongeveer twaalf gulden aan losgeld vermist. Advertentie VOOR ELK INTERIEUR Kennemerlaan 9 - Tel. 5271 Erkend installateur P.E.N.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5