Scooters en Motoren C0R0LY Ph. de Koning Haal het voorjaar binnen Aanhoudende spanning op de arbeidsmarkt in de IJmond prijsverlaging Bezwaren tegen ridders van „de Zwarte kouseband" „Kijk Uit" gaat in Amsterdam tegen VVGA-reserves schaken STOFZUIGERS Vraag naar ongeveer 1500 werkkrachten IJmondverenigingen vandaag en morgen „Haringkoppen" versus „Oceaanbakfietsen" Buitenlanders waren gast van Heemskerks college Presenteert U: M •&a> Groenten worden steeds duurder Havenberichten Modieuze kostuums Klassieke en moderne hoeden Kort Umond-nieuws DONDERDAG 8 MAART 1962 11 Breestraat 108 Beverwijk Vitesse in Castricum heeft 90.000,- nodig Gemeenschapsraad Heemskerk wordt geïnstalleerd 89.- t/m 198.— 14.90 t/m 29.50 Joh. van der Pijl begraven Europa-avond Minder doorgaande treinen KENNEMERLAAN 24 Kerko Bel-O-fast zelfstrijkend katoen,het revolutionaire nieuwe overhemd dat gegarandeerd* nooit hoeft te worden gestreken, dat in de wasmachine (en op alle andere manieren) kan worden gewassen, dat in de centrifuge (en op alle andere manieren) kan worden gedroogd! H. de Boer vierde koperen wethoudersjobileum W. J. Vessies 12y2 jaar wethouder Kerkelijk nieuws -.v. J-, t ér.:#: fl i zaak WONINGINRICHTING NEDERLAND - MARKTPLEIN 29 - IJMUIDEN - TEL. 7541 W I S K E R Faillissementen De vraag naar personeel in de IJmond duurt onverminderd voort. Eind vorige maand werd van de zijde der bedrijven in het gewest IJmond (omvattende de ge meenten Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Castricum en Uitgeest) gevraagd om bijna dertienhonderd werkkrachten, waarvan er bijna tweehonderd tot het vrouwelijk geslacht behoren. In het totaal is nog niet begrepen de vraag naar 220 Italianen, waaraan Hoogovens extra behoefte heeft. In werkelijkheid is de vraag naar personeel dus bijna vijftienhonderdvijftig mensen. Tegenover de vraag naar werkkrachten staat het aanbod, welk aanbod men of geregistreerde arbeidsreserve of werkloos heid noemt. In de IJmond waren per eind februari bij het arbeidsbureau 139 perso nen als werkzoekend ingeschreven, wat twintig personen minder was dan per eind januari. Opmerkelijk is dat het aantal inge schreven werkzoekende vrouwen ondanks de gunstige werkgelegenheid vergeleken met het cijfer van februari vorig jaar, met negentig is gestegen. Hiervan zijn velen in de leeftijd tot 19 jaar. De cijfers betreffen de provincie. Men zoekt de verklaring van deze stij ging in het feit, dat de jonge vrouwen vooral hoge of te hoge eisen stellen. Vaak vinden zij een functie „te min" voor de opleiding die zij hebben genoten. Derhalve wachten zij nog maar een tijdje tot de baan komt „opduiken" die zij geschikt vinden. In IJmond echter nam het aantal inge schreven vrouwen af en wel van 41 tot 27. Velen werden namelijk geplaatst In een aantal seizoenbedrijven. De stijging van de vraag naar vrouwelijke werkkrach ten deed zich in de afgelopen maand voor in de handelsbedrijven en de horeca-sector. Toenemende spanning Niets wijst er in de IJmond op dat de spanning op de arbeidsmarkt zal afne men. Het aantal aanvragen stijgt steeds en het aanbod van werkkrachten daalt. In de bouwnijverheid neemt de bedrij vigheid weer toe, zodat de spanning hier zal blijven bestaan of zo verwacht men nog zal toenemen. De komende maanden zullen weer veel jongelui de diverse scholen verlaten. Ge rekend wordt dat circa 350 jongelui van de LTS-en te Velsen en Beverwijk de scholen gaan verlaten en daarna of een Advertentie LAMBRETTA 125 cc; nu tijdelijk 150 cc ZUNDAPP - BELLA 175 cc 200 cc 12 pk 1200.— 1430.— 1725.— 1775.- BMW 250 cc 2495.- DONDERDAG 8 MAART Centrum, Beverwijk, 20 u.: Voorjaars excursie tuinbouwstudieclub. Centrum, Beverwijk, 20 u.: Jaarvergade ring V.A.R.A. Spaarnberg, Wüstelaan 79, Santpoort, 20 u.: Vergadering postzegelvereniging Santpoort, 18.30—19.30 u.: Jeugd. VRIJDAG 9 MAART Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- oost, 10—12.30, 14.30—17.30 en 1*921.30 u. Filiaal De Brulboei 1618 en 1920.30 u. Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14—17 en 19—21 u. R.K. leeszaal- Willemsbeekweg no. 96, IJmuiden-oost, 14.30—17.30 en 1921 uur. Filiaal Petruszaal, Venusstraat, 1718 u. (Jeugd) en 18.3019.30 u. Gebouw Van Diepenstraat. Velsen-Noord Bethelkerk, Radarstraat, IJmuiden, Gere formeerde Kerk, Santpoort-Noord, De Hoeksteen, Santpoort, Morgensterkerk, C. Huygensstraat, Beverwijk, 20 u.: Gebeds samenkomsten in kader Wereldvrouwen- gebedsdag. Tentoonstellingszaal, Heidestraat, IJmui den-oost, 20 u.: Opening Felison-tentoon- stelling van werken van H. B. A. Sm'th. Watervlietschool' Smidt v. Gelderstraat, Velsen-Noord, 20 uur: Jaarvergadering V.A.R.A. De r.k. sportvereniging Vitesse in Cas tricum heeft het gemeentebestuur ver zocht medewerking te verlenen bij het ver wezenlijken van plannen voor de aanleg van nieuwe sportvelden. De huidige vol doen niet aan de eisen. Het toenemen van het ledental is hierdoor nauwelijks meer mogelijk. Voor het treffen van voorzie ningen is een bedrag van 90.000 nodig. Het gemeentebestuur wil wel een lening verstrekken tegen een redelijk percentage en tevens een zodanige subsidieregeling in het leven roepen, dat de vereniging zich kan bedruipen. De raad van Castricum zal hierover dinsdag 13 maart beslissen. Voor de aanleg van wegen en parkeer plaatsen in Castricum, wordt de raad een krediet van 113.000,- gevraagd. dagschool zullen bezoeken, of de fabrie ken zullen binnenstappen. In verband met de naderende examens, wordt wederom de gelegenheid geschapen gratis beroepen-voorlichting te verkrijgen bij het gewestelijk arbeidsbureau. Specialisten op het gebied van het be drijfsleven en deskundigen op het terrein van de beroepenopleiding, zullen ouders en jongelui, zo die hier behoefte aan heb ben, elke woensdagavond van advies kun nen dienen. Het spreekuur wordt gehou den van 19-20 uur in het gebouw Jan Vermeijenstraat 38 te Beverwijk. Maandag aanstaande des avonds om acht uur zal in zaal Nijman te Heems kerk de Gemeenschapsraad Heemskerk of- ficieël door het college van B. en W. wor den geïnstalleerd. De Heemskerkse Gemeenschapsraad be doelt een gespreksorgaan te zijn, waarin alle bij twee overkoepelde verenigingsra den aangesloten verenigingen, zijn verte genwoordigd. Het college heeft de Ge meenschapsraad (vergelijkbaar met een orgaan als de stichting De Velser Gemeen schap) reeds aanvaard als de schakel tus sen de bevdlking en de verenigingen ener zijds en het gemeentebestuur anderzijds. De officiële installatie geschiedt door wet houder H. J. M. Roozen. PROCEDURE OVER VERWARMING W. F. VISSERHUIS GESTOPT Op een vraag aan het college van B. en W. van Velsen hoe de stand van zaken is inzake de procedure over de verwarming in het W. F. Visserhuis, delen B. en W. mede dat zij besloten hebben de procedure niet verder voort te zetten. Door de P.T.T. wordt ernstig gezocht naar een oplossing om orde te scheppen in de min of meer chaotische situatie waarin het radiotelefonieverkeer tussen vissers schepen onderling is geraakt. In het begin van deze week is men be gonnen met het kristal uit de 2331 Kp/s zenders aan boord van verscheidene grote trawlers te halen. Toen de schippers maan dagmiddag en dinsdag aan boord van hun schip kwamen, stonden ze wel vreemd te kijken toen het walpersoneel van hun rederij vertelde dat de 129 meter eruit ge haald was. Deze frequentie werd voorheen bij uitzondering verstrekt aan deze grote trawlers voor het onderling verkeer met de collega's op de vleetschepen. Als voor waarde was gesteld, dat de trawlers en de vleetschepen tot dezelfde rederij moes ten behoren en dat men moest deelnemen aan de haringvisserij. Maar in de praktijk bleef men ook na het beëindigen van de vleetvisserij van deze frequentie gebruik maken; eigenlijk „misbruik", want de schippers bezigden deze mogelijkheid om hun „roepie" naar huis te doen, of om bepaalde gegevens die dus niets van doen hadden met de ha ringvisserij aan elkaar uit te wisselen. Was er genoeg visserij' dan was het alle maal zo erg niet, maar als de vangsten schraal waren, dan werd het wel wat anders: het was dan een gesnater van jewelste. De schippers die niet over deze frequen tie beschikten, waren niet weinig jaloers: zij waren niet in staat af te luisteren wat er op die „zwarte kouseband" gesmoesd werd en dit konden soms wel dingen zijn, waarbij zij belang hadden. Door de groei van de kottervloot is ook het onderling vCTkeer tussen de kustvaar ders in de knel geraakt: de kapiteins van deze scheepjes van de kleine handelsvaart klagen steen, en been, dat zij elkaar nau welijks kunen verstaan door het gesnater van de vissersschepen, die dan boos met „haringkoppen" worden betiteld. De „ha ringkoppen" laten zich dan ook niet onbe tuigd. Onvriendelijke uitdrukkingen als: man, ik kan je niet verstaan, want je wordt volkomen weggedrukt door die lui van de „oceaanbakfietsen" zijn dikwijls niet van de lucht maar des te meer in de ether. De P.T.T. heeft allereerst de grootste visserijschepen aangepakt. Deze schepen mogen in het vervolg alleen op.de 23 6 Kp/s en 2201 Kp/s (126 en 136 meter) onderling met elkaar spreken. Met grote schepen worden bedoeld vissersvaartuigen met een groter vermogen dan 400 pk. Vervolgens komen de tussenschepen aan de beurt. Dit zijn de schepen met een mo- torvermogc van 175 tot 400 pk. Deze mogen alleen nog op de 2331 Kp/s en 2366 Kp/s (129 en 126 meter) met elkaar spreken. OECUMENISCHE DIENST HEEMSKERK De oecumenische dienst die aanstaande zondag gehouden zal worden in het ge bouw van het Leger des Heils aan de Jan Alsweg te Heemskerk vangt aan om vijf uur. In deze dienst, waarin de dienstorde van het Leger des Heils zal worden ge bruikt, zal ds. W. Leerink voorgaan; kapi tein J. J. Bosma zal de liturgie verzorgen. Schepen met een kleiner vermogen dan 400 pk' uitsluitend op de haringvisserij, zowel trawl als vleet, krijgen bovendien nog de 2316 Kp/s (130 meter) aan boord, om met inachtneming van een minuten- regeling, welke strikt moet worden toege past, de praairapporten naar de wal door t geven. De kotters krijgen eveneens twee fre quenties: de 2406 Kp/s en 2366 Kp/s (124 en 126 meter). Hoe de regeling definitief zal gaan worden, daarover is men het nog lang niet eens. Dat er een verandering moet komen, daar is een ieder die er mee te maken heeft wel van overtuigd. Advertentie Kloosterstraat 33-35 - Beverwijk Voor de fïjnerè Heren- en Juniorenkleding Op de begraafplaats Westerveld is woensdagmiddag onder grote belang stelling ter aarde besteld het stof felijk overschot van de zaterdagmid dag plotseling in de vishal overleden Jo- han van der Pijl. Onder de tonen van het gezang „Vaste Rots van mijn behoud" werd de kist de aula binnengedragen, waar een vertegenwoordiger van de familiever eniging Noordzij, waarvan de overledene lid was, enkele woorden ter nagedachte nis sprak. Ds. G. Assies, gereformeerd predikant te IJmuiden, sprak naar aanlei ding van Psalm 27 en Romeinen 8 en wees op de troost die de nabestaanden in die gedeelten van de Bijbel kunnen vinden. Nadat men Psalm 27 vers 7 had gezon gen en ds. Assies was voorgegaan in ge bed, werd de kist naar buiten gedragen terwijl „Ik heb de vaste grond gevonden" uit de bundel van Johannes de Heer ten gehore werd gebracht. Aan het graf droeg ds. Assies het Credo voor en bad hij het Onze Vader. Een schoonzoon van de over ledene dankte voor de betoonde belang stelling. VELSEN—HILLEGOM Voor de finale van de Zilveren Schaal- wedstrijden speelt Velsen zondag op eigen terrein tegen Hillegom. Heemskerks burgemeester, de heer H. Nielen had voor de viering van de Euro padag de idee geopperd alle in zijn ge meente woonachtige buitenlanders op een glaasje te onthalen in de warme raad zaal. „Maar ik ben een beetje laat ge weest", bekende hij woensdagavond. Er waren circa negentig uitnodigingen ver stuurd, maar er waren gisteravond welge teld tien buitenlanders. Van het gemeen tebestuur waren verder aanwezig de wet houders H. J. M. Roozen en T. Wentink. Hoogovens was vertegenwoordigd door de heer Veldkamp. Al waren er dan maar weinig Europeanen op deze Europa-avond in het Heemskerkse raadhuis aanwezig, het was er niet minder gezellig om. Men had een grote partij diverse wijnen laten aanrukken. Burgemeester Nielen hield in de raad zaal een toespraak in de Duitse taal. Hij wees erop dat het in een gemeente mogelijk is dat mensen van verschillende nationaliteit broederlijk naast elkaar wo nen. Zo moet het nu in Europa ook, zo vervolgde de heer Nielen. Het is in het begin voor de buitenlanders niet gemak kelijk zich aan te passen, vooral de taal is een barrière. „Maar mensen met een goede wil komen over die barrière heen". Hij hoopte dat ook Heemskerk zal kunnen bijdragen tot de zo gewenste integratie in Europa. „Heemskerk zal de buitenlanders gastvrij ontvangen", zo besloot de burge meester. Er waren gisteren een Duits echtpaar en acht Italianen waarvan een gezin. In Heemskerk wonen thans al tien Italiaanse gezinnen. Van de raadzaal verhuisde men naar een kantoorruimte, waar men witte lakens over de bureaus had gelegd. Het werd hier gezellig. Opvallend was dat geen der Italianen een glaasje Chianti nam, integendeel; zij nuttigenden allen de witte wijn of de vermouth- De Nederlandse Spoorwegen zullen de doorgaande verbindingen Amsterdam-Den Haag - Eindhoven - Venlo - Keulen - Düs- seldorf niet meer op dezelfde wijze ver wezenlijken als in de zomer van 1961. Het nog steeds toenemend personeelste kort dwingt tot een beperking van het aan tal sneltreinen naar en van Eindhoven, waarmede het verbreken van de doorgaan de verbinding gepaard gaat. Wèl zal met ingang van de komende zo mer een vijftal doorgaande treinen de ver binding met het Rijnland en het Ruhr- gebied via Venlo gaan onderhouden. De ze treinen beginnen en eindigen in Eindho ven met aansluitingen op de treinen van de binnenlandse dienst. De „Rheingold" zal niet meer over Eind- hoven-Venlo naar Duitsland rijden maar via Emmerik. De Joegoslavia-expres zal alleen in de zomerdienst van Den Haag rijden met rij tuigen voor München en in Oberhausen met de Duitse trein worden verenigd. De naam Joegoslavia-expres vervalt daardoor op Nederlands gebied. Deze maatregel is een gevolg van de zeer onvoldoende be zetting van deze trein. P.S.P.-vergadering. Ir. H. J. van Stee nis zal voor leden en belangstellenden van de P.S.P., afdeling IJmond, maandag 12 maart in het Cultureel Centrum, een toespraak houden. Predikant. Ds. J. Borghardt zal op 6 mei afscheid nemen van Den Helder. Zijn bevestiging en intrede in de Hervormde Gemeente te Wijk aan Zee vindt dan plaats op 13 mei. Advertentie Kerko garantieU ontvangt de volle koopsom terug als dit shirt niet voor 100 zeltstrijkend blijft (ongeacht het aantal wasbehandelingen I De heer H. de Boer heeft zonder enig vertoon zijn koperen jubileum als wet houder van Velsen gevierd. De heer De Boer, die 53 jaar oud is, is wethouder van onderwijs, sport en culturele zaken. Voorts vallen volksgezondheid en de bedrijven van gas en water onder hem. Hij heeft zich in zijn functie als wethouder veel waarde ring verworven door zijn werklust, des kundigheid en beminnelijk optreden. Ook als locoburgemeester had hij ieders respect. Ter gelegenheid van het jubileum werd de heer De Boer in Duin en Kruidberg een diner aangeboden. Het was dinsdag twaalf en een half jaar geleden dat de heer W. J. Vessies werd benoemd tot wethouder van de gemeente Beverwijk. In de raadsvergadering van he denavond zal de burgemeester enige aan dacht aan dit feit besteden. Voor bekenden en relaties bestaat gelegenheid de heer Vessies geluk te wensen op vrijdag van 16 tot 18 uur ten huize van de wethouder, Alkmaarseweg 171. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Werkendam J. Brons te Bunschoten; voor Harlingen J. M. Visser te Dokkum. Tweetal te Huizen (N.H.) C. Verhage te Hilversum-Centrum en M. Vlietstra te IJmuiden Beroepen te Almelo A. W. Drechsler te Vlissingen. Zaterdagmiddag zal het eerste tiental van. de schaakclub Kijk Uit weer aan treden voor het spelen van een bondwed- strijd. Men gaat op bezoek in Amsterdam bij de reserves var V.V.G.A. Tegen deze vereniging hebben de Kijk Uiters vorig seizoen om promotie naar de K.N.S.B. ge streden. Inmiddels hebben de ambtenaren een redelijke positie op de ranglijst inge nomen, hoewel zij nog niet geheel in vei ligheid zijn. De positie van Kijk Uit is nog steeds hachelijk. Twee van de acht ploegen moeten degraderen en Kijk Uit behoort bij de huidige stand van zaken tot deze minder gelukkigen. Toch heeft men in IJmniden nog ver trouwen dat alles ten goede zal keren. Ten eerste zijn de spelers van het eerste tiental er op gebrand een goed figuur te Advertentie Nog nooit hadden wij zo'n uitgebreide en gevarieerde collectie gordijnstoffen veel weefstoffen dit jaar, weet u wel, 2-zijdig bruikbaar. DAMAST,'de gordijnstof die nooit verveelt, b.v. in die mooie multicolours. BEDRUKTE STOF voor de vrolijke noot en in zeer aparte dessins. VELOURS, warm, voornaam, nu in vele nieuwe tinten. DOBBY, in meer dan 30 kleuren. PLOEGSTOF, Scandinavische stof, en het puikje van de Neder landse industrie. Alle stoffen, gegarandeerd kleurecht. Alle stoffen hangen bij ons kant en klaar genaaid, om ze te bekijken zoals ze thuis hangen. Prijzen van 2.95-/15.—; maar stuk voor stuk voordelig 'X C. voor hun kwaliteit. Keus meer dan 300 verschillende in voorraad. Haal het voorjaar binnen met nieuwe gordijnen van i INCONÉ achter JQL staat slaan genover hun clubgenoten van het tweede, derde en vierde tiental. Deze teams zijn namelijk alle kampioen gewor den! Met een degradatie zou Kijk Uit 1 dus bepaald uit de toon vallen. Boven dien heeft men vertrouwen omdat het programma dat nog moet worden afge werkt op het oog niet tot het lastigste be hoort terwijl de concurrentie nog één of meer sterke tegenstanders te bekampen heeft. Bovendien heeft het team reeds de prettige ruggesteun de ontmoeting met een 01 voorsprong te beginnen nu ir. W. J. G. Mees in* een vooruitgespeelde partij een fraaie overwinning heeft be haald. Er is dus nog kans, maar dan moet er beslist gewonnen worden en, gezien het minder goede bordgemiddelde, dan liefst met flinke cijfers. Het tiental dat dit moet presteren bestaat uit de spelers: 1. K. Steijn; 2. F. J. Walda; 3. J. Blok; 4. Tj. de Jong; 5. ir. W. J. G. Mees; 6. T. A. Langedijk; 7. J. Wolters; 8. A. B. Kiste- maker; 9. C. J. Gordijn; 10. H. van Nieu- wenhuizen. Reserve: P. Lanser; teamleider: Th. Hölscher. Uit de vorige ronde werden de afge broken wedstrijden arbitrair beslist. De einduitslagen werden: Kijk Uit—Water graafsmeer 5Va4V2; V.V.G.A. 2—Philidor 2 5 V24 V2; De PionPhilidor 1 2V*IV2. Bij het ingaan van de voorlaatste ronde luidt de stand: Philidor 1 Het Oosten De Pion Zaandam V.V.G.A. 2 Watergr. Philidor 2 Kijk Uit 34V2—15»/! 28 —22 26 —24 25 —25 24V2—25!/2 231 226V2 20 —30 18 y231V2 Met gemengde gevoelens hebben de huis vrouwen deze week ondervonden dat de groenteprijzen met sprengen omhoog ge gaan zijn. Dit is heel gauw te verklaren: de voorraden zijn op. Rond de kerstdagen hebben vooral produktet) als boerenkool, spruiten en prei zoveel schade opgelopen dat er nu weinig meer van over gebleven is. De noteringen op de Beverwijkse vei ling waren woensdag: Waspeen 34-69, wit lof 67-123, prei 81-195, spruiten 110-190, knollen 17-52, uien 18-78, rabarber 67-90, spinazie 108-120, rodekool 17-37, peen 19- 45, selderie 90 (bosje) en boerenkool 24-52. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Catharina S., d. van S. Her laar en C. H. Strui.js; Joke, d. van L. Visser en K. van der Zee; Gerardus J., z. van J. C. Groen en C. J. M. Vermeij; Axel, z. van A. Maandag en G. Berkhout; Ronald N. A., z. van J. A. Vuijk en G. B. C. Knap; Ca tharina J. A. M., d. van C. F. P. Baltus en M. Welboren; Sjoukje C., d. van C. J. Mar ree en T. Procee; Adriaan, z. van A. Appel en R. Roemer; Markus, z. van A. A. Wafe laar en F. Breidenbaeh; Linda G., d. van W. J. Molenaar en P. C. Stem; Jeannette, d. van T. H. Tjioe en J. J. van der Kooij; Anna C., d. van J. N. Niesten en L. I. Le- jeune; Johanna C., d. van L. Ellerman en J. G. Jansen; Theodorus, z. van J. H. Lorjé en J. A. Berghuis; Willem L., z. van B. F. C. Schippers en A. Nieuwpoort; Maria C. J., d. van W. Wijte en A. J. Kaaij; Johannes J. M., z. van N. C. van der Lem en A. We tering; Everardus, z. van H. S. Kuitwaard en M. C. Tromp; Rudolf, z. van A. Bakkum en M. Bloemzaad; René P., z. van A. W. Bosch en C. M. de Jel; Josephina J. M., d. van J. A. A. Burger en J. J. van 't Hoff; Mariam L., d. van C. D. van Wijk en A. J. J. Broekhoven. - ■ONDERTROUWD:. G. Korsuize en E. Joffer; F. J. J. Wuïfers en M. van Pareren; A. M. van Hèulen en M. M. van der Zee; J. G. Wittpen en F. H. Doom. GETROUWD: A. Hendrikse en E. D. M. van der Laan; P. C. Castricum en F. W. Beentjes; H. P. van Wilsem Vos en I. Hoo- gewerf; I. S. van der Ster en G. C. Saris; J. P. van der Veldt en G. H. Heijnen. OVERLEDEN: G. Bos, 79 j., geh. met J. Wieringa; C. de Winter, 74 j„ wed. van A. Schelvis; A. M. Welagen, 45 j., e. van A. Poncin; G. Hennen, 47 j.; M. Sehellvis, 78 j., wed. van G. Franck. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Radulphus Theodorus Jo hannes, z. van Th. J. van der Poel en C. A. Hemels; Catharina Geertruida Maria, d. van Th. J. Kortekaas en G. A. D. Sap; Michaël Joseph Petrus, z. van J. W. Ad miraal en C. M. Th. Kager. GETROUWD: J. Homan en K. G. Schot; J. Zwart en A. Wentink. OVERLEDEN: J. M. Simmermans, 80 j.; J. Kuiper, 64 j. Advertentie Alle goede merken 100 service en garantie MARKTPLEIN TELEFOON 4262 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Karimata van Antwerpen; Valeria, Hamburg; Johnny, Oporto; Bennekom, Ponse; Roelof Buisman. Delfzijl, laden Binnenhaven IJmuiden; Hanna Dryer, Esbjerg, laden Binnenhaven IJmuiden; Werner Franck, Thameshaven; Jans, Londen; Franck Delmas, Le Havre; Tikchoretsk. Rotter dam, laden IJmuiden: Memnon, Maracaibo; Bel- gien, Antwerpen; Voline, Rotterdam; Eggfebet, Bremen; Martha Ahrens, Hamburg; Jean E.',* Londen; Jannie, Londen; Renovatie, Immingham, laden IJmuiden. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Castillo Ampudia van Rotterdam; Sappemeer, Rotterdam; Maron. Antwerpen; Phoenix, Swansea; Areas, Rotterdam; Nore, Antwerpen; Sirius, Londen; Magdalena Oldendorff, Newport News, kolen voor IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Inge Ursula van Karlshamn; Lamara, Struer; Birte, Gent; Henriette B„ Antwerpen; Hjalmar Wessel, ge sleept door sleepboot Sigyenn, Gothenburgh; Walma, Hamburg, ledig Velsen; Metri, Londen; Oostenburgh. Antwerpen; Heinrich Knuppel. Malmö; Santo Domingo, Bilbao, walsmateriaal van IJmuiden; Rigel, Antwerpen; Embla. Rot terdam; Dido, Rotterdam: Strabo, Ronne; Puck, Kingslyn; Peregrine, Hr.rlingen; Axel, Kalund- borg; Bandama, Hamburg; Trito, Rotterdam; Pie- ter Winsemius, Grangemouth; Zaanstroom, Ply mouth. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Werner Franck naar Emden: Basse Indre naar Basse In- dre, walsmateriaal van IJmuiden; Dnjestr, Klai peda; Amity, Purfleet; Lijnbaansgracht, Abö; Sleipner 2, Gothenburg; Elbe, Rotterdam. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 2 maart geëin digd het fail) sement van H. J. Koedijk, metselaar te Haarlem, Reigerstraat 6. Rechter-commissaris is mr. N. Reeling Brouwer; curatoi mr. J. Spreij te Haarlem. HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 25 februari tot en met 3 maart zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 185 schepen (429.539 brt) en vertrokken 161 schepen (512.625 brt).

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11