Honkbalscheidsrechters gaan een weekeinde studeren Moeilijkheden in de vijfde etappe van Parijs-Nice Ruud van Feggelen grijpt heel hoog Tsjechen juichten Sjoukje Dijkstra hartelijk toe Zaterdagelftal- ZFC afgelast Initiatief kwam uit Haarlem Arsenal ontslaat George Swindin Geen doubles voor hoofdklassers? Zweden versloeg de Canadezen Show op Jaap Eden- baan met tal van cracks Koersen Hilversum afgelast WOENSDAG 14 MAART 1962 15 Sjoukje Dijkstra wordt in Amstelveen gehuldigd Helenio Herrara uit keuzecommissie Italiaanse leiding bij België-Nederland Accomodatie van tweede honkbalveld niet klaar Hard werken a Tijd nodig Karweitjes Braasem Misverstanden Grote nederlaag voor Nederlandse ploeg (Van een speciale verslaggever) Vijf- tot zeshonderd Tsjechen hebben gisteravond, ruim drie uur lang de ve nijnige, koude vrieswind getrotseerd, die sedert gisterochtend over de hoofdstad van de Tsjechische democratische repu bliek strijkt. De vrouwen, diep wegge doken in de jassen, de mannen verlan gend uitkijkend onder de rand van grauw-bruine bontmutsen. Het was slechts een voorproef van wat de deel nemers en deelneemsters aan de wed strijden om het wereldkampioenschap kunstrijden op de schaats aan geestdrift hier in Praag te wachten staat. Dinsdag was de officiële ontvangst door de primaat van Praag. Zeker een uur te voren dromden de Tsjechen hunkerend sa men voor het prachtige oude stadhuis, in de hoop een glimp op te vangen van Sjouk je Dijkstra en om nu eens zelf te aanschou wen hoe de Japanners, de Amerikanen en al die andere groten uit de kunstrijsport er nu werkelijk uitzien. De dagbladen brachten op de achterpagina's vandaag de foto's van alle deelnemers en in radio-uit zendingen was bekendgemaakt, dat Praag de officials en deelnemers een grootse ont vangst bereidde. Wel, de Praagse bevolking heeft ze ge zien. Sjoukje Dijkstra liep omstreeks zes uur als een prinses door een schare geest driftig applaudisserende Tsjechen. Binnen in de vele zalen, richtten tientallen foto- en filmcamera's zich op de blonde Amstel- veense. Vanaf een balkon stortte een or kest de klanken van de speciaal voor deze titelstrijd gecomponeerde hymne over de honderden genodigden uit. Na de, door tolken in het Engels, Frans, Duits en Russisch vertaalde,* redevoering van Praags eerste burger, sloegen de klan ken van de met bravoure geblazen hymne wederom kapot tegen de wanden van de met kostbare schilderijen behangen ont vangstzaal. Daarna haastte de Zwitserse trainer Arnold Gerschwiler zich een glas jus d'orange te bemachtigen voor zijn pu pil Sjoukje en vijf minuten later bracht hij haar een uitgeholde sinaasappel, gevuld met room. Lepelend van de room liet Sjoukje gelaten alle vragen van de journa listen over zich heengaan. Vooral de Ame rikanen laten niet na Sjoukje te belagen met hun vragen. Het is immers duidelijk: Amerika ziet in de Europese kampioene de enige werkelijke concurrente, die moge lijk Barbara-Ann Pursley-Roles van de wereldtitel kan afhouden. Sjoukje heeft gisteren haar training overgeslagen. Om negen uur verdween zij van de ontvangst, om in hotel Internatio nal haar bed op te zoeken. Alle deelnemers en deelneemsters zijn nu gearriveerd. Als laatste kwam de Noorse Karin Dehle in Praag aan. Voor het eerst sedert vele jaren ziet men op de deelnemerslijst van de paren de na men van het Westduitse duo Rita Blumen- berg en Werner Mensching niet terug. Zij hebben zich officieel laten schrappen. Na het échec van Genève, waar Mensching driemaal bij een sprong ten val kwam en waardoor de Westduit sers naai' de negerij- de plaats zakten, hebben zij besloten over te gaan naar de rijen dei" professionals. Waarschijnlijk zullen beiden aangesteld worden als trainer, hoewel ook enkele di recties van ijsrevues belangstelling hebben voor dit innemende, charmante paar. Vandaag beginnen de wedstrijden, nl heel Praag is geen kaartje meer te krijgen. Iedere avond zullen 18.000 toeschouwers in de enorme ijshal men kan gerust spre ken van een ijspaleis geboeid kijken naar de prestaties van de beste kunstrij ders ter wereld. En één van hen is Sjoukje Dijkstra, van wie 90 percent van de jour nalisten verwacht dat zij wereldkampioene zal worden. De overige 10 percent houdt het op Barbara-Ann Pursley-Roles. Onder de ruim honderd deelnemers be vindt zich geen enkele titelhouder. De winnaars van de laatstgehouden wereld kampioenschappen, die van Vancouver in 1960, waren bij de dames Carol Heiss (VS), bij de heren Alain Gilleti (Frankrijk), bij de paren Barbara Wagner en Robert Paul (Canada) en in het ijsdansen het Britse paar Doreen Denny en Courtney Jones. In Praag zijn alle titels vacant. Het is voor de 52e maal dat bij de heren het we reldkampioenschap op het spel staat, de dames wereldtitel wordt voor de 42ste keer betwist, die bij de paren voor de 40ste keer en het ijsdansen wordt voor de tiende maal gehouden. Tot nu toe heeft Oostenrijk de meeste keren een we reldkampioen geleverd, namelijk 31 (19 bij de heren, 5 bij de dames en 7 bij de pa ren). De Europese en misschien na dit week einde ook wereldkampioene kunstrijden Sjoukje Dijkstra zal dinsdagavond 20 maart op feestelijke wijze in haar woon plaats Amstelveen worden ingehaald en gehuldigd. De schaatskampioene komt tegen half zes die avond op Schiphol aan. Maar jm verkeersmoeilijkheden te voorkomen zal Sjoukje pas tegen half acht de luchtha ven verlaten voor haar intocht in Amstel veen. Ook zal ditmaal de huldiging in verband met te verwachten grote stroom belang stellenden niet voor het huis van de familie Dijkstra geschieden maar in een feestzaal- tje. Aan de grens van de gemeente .al een stoet worden geformeerd, waarin Sjoukje natuurlijk de hoofdpersoon is, voorts komen er twee muziekkorpsen en een groep Friese dansers uit Sneek in de optocht. De voetbalwedstrijd tussen het zaterdag elftal en ZFC, die woensdag 14 maart in Zaandam zou worden gespeeld, is in ver band met de slechte terreingesteldheid, af gelast. De Spaanse trainer van Internazionale, Helenio Herrara, heeft zich dinsdag zonder redenen op te geven, teruggetrokken uit de keuzecommissie, die het Italiaanse voetbalelftal voor het wereldkampioen schap in Chili samenstelt. De Canadese kampioene kunstrijden op de schaats Wendy Griner, die deze week een ernstige concurrente zal baasd doet staan. worden van Sjoukje Dijkstra. Ze is pas zeventien jaar maar heeft al een techniek die zelfs de kenners ver- Voor het eerst in de nu vijftigjarige ge schiedenis van de KNHB zal een aantal honkbalscheidsrechters zich gaan voorbe reiden op het komende seizoen, dat zater dag 28 april zal worden geopxd met de lan delijke competitie. Het initiatief hiervoor is uitgegaan van de nog jonge, doch zeer actieve Haarlemse scheidsrechtervereni ging, die bij het bondsbestuur direct steun vond voor deze onderneming. In samen werking met de scheidsrechterscommissie van de KNHB zijn de plannen verder uit gewerkt en op dit moment staat het pro gramma vrijwel vast. „De laatste jaren is er zoveel te doen over spelpeilverbetering in de honkbalsport, maar de scheidsrechters worden daarbij toch wel een beetje vergeten'vertelt de heer Wedemeyer, secretaris van de Haar lemse scheidsrechtersvereniging. „Natuur lijk er worden elk jaar cursussen gehouden en de laatste jaren krijgen we nu ook be zoek van een rasechte Amerikaanse be roeps-scheidsrechter, maar deze mensen blijven maar een paar dagen, houden in Haarlem, Amsterdam, Den Haag of Rot terdam een lezing en weg zijn ze. Om zich goed te kunnen voorbereiden moet een scheidsrechter praktijk opdoen, kunnen zien hoe hij zich in het veld tussen de spe lers moet opstellen, hoe hij zich moet ge dragen. En aan zulke dingen komen die Amerikanen door tijdgebrek niet toe. Daarom hebben wij een plan opgevat om eens een weekeinde bijelkaar te komen". Een werkcommissie, bestaande uit o.a. Voetbal De Engelse eerste divisie club Arsenal heeft zijn manager George Swindin dins dag meegedeeld dat het na afloop van het seizoen geen gebruik meer wenst te maken van zijn diensten. Swindin heeft Arsenal 22 jaar gediend. Van 1936 tot 1954 als doel man en van 1958 af als manager. Van 1954 tot 1958 was Swindin als trainer-speler aan Peterborough United verbonden. Arsenal dat momenteel de 12de plaats bezet in de eerste divisie, is de 28ste En gelse club, die sinds het begin van het seizoen zijn manager ontslaat Een Italiaanse scheidsrechter, geassi steerd door twee landgenoten, zal de inter land BelgiëNederland leiden. De wed strijd wordt zondag 1 april in het stadion in Deurne gespeeld. In het eerste gedeelte van de vijfde etappe van de wegwedstrijd Parijs-Nice werden de Italiaan Conterno, de Beig Eeveraets en de Fransen Cloarec en Aba- die geëlimineerd omdat zij de tijd van de winnaar met meer dan 15 Vi #/o had den overschreden. Oorspronkelijk bedroeg het percentage 10 °/o, maar als men dit had aangehouden, zouden niet minder dan 28 coureurs uit de strijd genomen zijn. Voor de ploegleiders van het onfortuin lijke viertal was het verhogen van het toegestane percentage aanleiding om te protesteren tegen het elimineren van de aan hun toevertrouwde renners. De or ganisatoren besloten daarop alle coureurs weer te laten starten. Voor Eeveraets en Conterno was het toen al bijna te laat: zij waren reeds op weg naar het station toen hun werd medegedeeld dat de be slissing van de organisatoren herroepen was. De organisatoren waren door een hevige sneeuwstorm, die de beklimming van de Col de la Republique onmogelijk maak te, genoodzaakt het tweede gedeelte van de vijfde etappe te wijzigen. De oorspron kelijke rit, die een lengte had van 85 km werd teruggebracht tot een wedstrijd van 36 km. De Belg Noel Foré legde het parcours tussen Andance en Romance net snelst af. Hij versloeg in de eindsprint een groep van zestien renners, die allen de zelfde tijd, 50 minuten en 53 sec kregen aangewezen. In die groep zaten o.a. Plankaert, Simp son, Gainche, Poulidor, Rudi Altig en Sor- geloos. 18 seconden na Foré kwam het grote peloton over de streep. Maliepaard werd 18de terwijl Geldermans en De Haan ex aequo als 36 werden geplaatst. De tijd van de drie Nederlanders was overigens gelijk: 51 nun en 11 sec. Na de vijfde etappe ziet het algemene klassement er aan de kop als volgt uit: 1. Plankaert (Belg.) 18.37.07, 2. Simpson (G.B.) 18.38.14, 3. Poulidor (Fr.) 18.38.48, 4. Altig (W.-Dld) 18.39.02, 5. Desmet (Belg.) 18.39.38, 6. Novales (Fr.) 18.40.11; 7. Malie paard (Ned.) 18.40.16; 11. Anquetil (Fr.) 18.41.45; 13. Geldermans (Ned.) 18.42.03, 16. Van Looy (Belg.) 18.42.20, 90. De Haan (Ned.) 19.19.56. de heren De Ruiter, Van Dalen en Wede meyer, heeft een aantrekkelijk program ma samengesteld, waarvoor zich tot nu tce 35 scheidsrechters hebben gemeld, waar van er 20 uit het rayon Haarlem komen. Het weekeinde begint vrijdagavond 6 april en duurt tot zondagmiddag 8 april en wordt gehouden in het conferentieoord „De Eek hoorn" in Lunteren, waar ook de voetbal trainers al menigmaal van gedachten heb ben gewisseld. Het zwaartepunt van het programma zal natuurlijk liggen bij de spelregelkennis, die door de heer Van Deenen nog eens ver diept zal worden, waarbij hij gebruik zal maken van nieuwe (Amerikaanse) dia's. Daarnaast zijn sprekers uitgenodigd, die het psychologische element van net scheidsrechteren en de verhouding scheids- rechter-publiek zullen behandelen. Voor de practische lessen heeft men de beschikking over het veld van de voetbalvereniging Lunteren, dat 500 meter van het conferen tieoord aan de rijksweg Ede-Barneveld ligt. Dit initiatief van de Haarlemse scheids rechtersvereniging is niet anders dan toe te juichen en toont aan dat het honkbal in Nederland meer van deze scheidsrechters- verenigingen kan gebruiken, waarna men dan tot een landelijke organisatie kan overgaan, die effectiever zal kunnen wer ken dan de huidige overbelaste scheidsrechtercommissie. Na veel praten in de honkbalbond tus sen voor- en tegenstanders van dubbele wedstrijden voor de hoofdklassers, is men het enkele weken geleden eens geworden: de hoofdklassers gaan zogenaamde double- headers spelen. Reglementair liggen hier dus geen bezwaren meer, maar nu doet zich een geheel andere moeilijkheid voor, die de nieuwe competitievorm bedreigt: het tweede Haarlemse honkbalveld, dat het mooiste en het eerste honkbalveld met verlichting zal worden, is niet gereed als de honkballers met hun competitie gaan beginnen. Weliswaar heeft het speelveld nog slechts twee vrachtwagens triabas no dig om klaar te zijn, doch van de accom modatie is geen spoor te bekennen. Van de zijde van Openbare Werken werd ons meegedeeld, dat deze accommodatie ook nog wel 'enige tijd op zich zal laten wachten. Er zijn namelijk nog geen kre dieten aangevraagd. De eerste gelegenheid om die te verlenen is de gemeenteraads zitting van 4 april. Mocht dit dan inder daad gebeuren, dan zou de accommodatie pas in september voltooid zijn. De licht installatie zou nog later worden aange bracht. Een en anpier zou kunnen betekenen, dat de Haarlemse honkbalclubs alleen van het honkbalveld aan het Badmintonpad gebruik kunnen maken, in welk geval de double- headers dit jaar niet doorgaan. Of men moet erin slagen enkele noodvoorzieningen te treffen. Zaterdag over zes weken begint echter de honkbalcompetitie al.... IJshockey „Reken voorlopig niet op overwin ningen van onze nationale waterpolo- ploeg. Eind april komen de Russen hier. Ik zag ze liever niet komen. Mijn jonge team zal niet tegen ze op kunnen. Kan me niets schelen. Ik ga het team niet met enkele routiniers versterken om tegen hen een gunstiger resultaat te bereiken. Ook de Europese kam pioenschappen, dit jaar in Leipzig zijn voor mij onbelangrijk. Ik wil een ploeg die in 1964 in Tokio een greep doet naar het Olympisch goud". Dat zegt de nieuwe waterpolocoach Ruud van Feggelen. „Het is allemaal een beetje plotseling sn snel gegaan. Mijn vriend, oud-team genoot en voorganger Cor Braasem moest door zakelijke belangen op korte termijn zijn coachwerk stoppen. Hij waarschuwde de bond dat ze zo snel mo gelijk een vervanger voor hem moesten zoeken. De bond vroeg mij. Ik stelde als enige voorwaarde: carte blanche. Die heb ik gekregen. Mijn opvattingen over training en voorbereiding voor de Olym pische Spelen verschillen van die van Cor Braasem. Om zo gauw mogelijk naar eigen inzicht te kunnen werken heb ik enkele drastische maatregelen moeten nemen, die misschien niet door iedereen gewaardeerd zullen worden. Die maatre gelen houden niet in, dat ik het werk van Cor Braasem veroordeel. Integendeel, ik respecteer zijn opvattingen, maar die van mij zijn nu eenmaal anders". „Ik heb mij als doel gesteld: een zo sterk mogelijk team naar Tokio. Om dat doel te bereiken vol ik de rechtste weg. Ik heb de oudere spelers, van wie ver wacht mag worden dat ze Tokio niet meer halen, aan de kant gezet. Ook die maatregel houdt geenszins in dat ik het spel van die jongens op dit moment niet waardeer en dat ik wat zij voor het wa- terpoloprestige van ons land gedaan heb ben wil wegwissen. Maar hun leeftijd is een handicap voor het ontwikkelen van een sterke, eensgezinde en evenwichtige ploeg voor Tokio. Zij hebben als leden van een oudere generatie andere inzich ten. Zij zijn bij iedere interland uit op prestige-behoud. Een geheel jonge ploeg kan onbevangen de komende interlands tegemoet treden. Zij hebben geen gezicht te verliezen". „Ik weet het, ik stel mijn doel hoog, maar waarom niet. Waarom zouden we in Tokio geen „gouden ploeg" in het water kunnen brengen. Ik ben er van overtuigd, dat ons dat zal lukken als er maar hard genoeg aan gewerkt wordt. Helaas is de centrale training pas be gonnen. Ik was liever al in november gestart. De spelers die nu aan deze A- tnaining meedoen zal het vuur na aan de schenen worden gelegd. Iedere twee maanden zal een zeventalcommissie be staande uit oud-spelers Frits Smol en Hen- nie Ketelaar en uit de heer Planjer, I bondsbestuurder, de spelers'' onder de Elke weekeinde komen de Nederlandse waterpolocracks bijeen in het Sportfondsen- bad Oost in Amsterdam om daar de centrale training voor het nationale team te houden. Ze slapen zelfs in dat Sportfondsenbad. Op de foto de nieuwe coach Ruud van Feggelen (met bril) tussen zijn jonge pupillen op de geïmproviseerde slaapzaal. loep nemen en de vier slechtsten terug wijzen naar de B-training die in Amers foort gehouden zal worden onder leiding van oud-keeper Rolf Wagenaar. De vier besten van de B-training zullen dan over gaan naar de A-training in Amsterdam. „Daarmee hoop ik te bereiken", zo vervolgt coach Rudi van Feggelen", dat de jongens op de centrale training steeds voor hun plaats zullen moeten vechten en alles zullen geven om die plaats te verzekeren. Om de achterstand door het late in het water komen van de jon gens wat te reduceren zullen we ook op woensdagavonden gaan oefenen". de technische oefeningen zoals schieten, vangen, plaatsen, sprinten enz. Ik ga de jongens geen vaste spelpatronen voor schotelen, zoals vele Oosteuropese trainers dat doen. Dat Oosteuropese spel, dat vaak de dood vindt in schoonheid, ligt ons niet past niet bij ons karakter. Ons ligt het opportune spel beter. Ik heb meer ver trouwen in snelle break-oüts, in spel dat recht op het doel afgaat. Daar heb je reactie- en itartsnelheid voor nodig". „Bovendien gaan we na de ontmoetin gen tegen de Russen de mentaliteit van de spelens verstevigen. Daartoe zullen we o.a. een weekeinde naar de commando troepen in Ede gaan, waar ze net als deze militairen allerlei karweitjes op te knappen krijgen zoals stormbaan lo pen, nachtelijke droppings, bomen sjou wen, enz. Op die manier hoop ik, dat ze in het water gauwer en beter tegen slagen zullen leren opvangen. Ook ga ik met ze boksen en judo'en, niet om er vechtersbazen van te maken, maar wel knapen die weten wat incasseren is". „Zo hoop ik een stel jongens in het water te krijgen, die een stootje kunnen velen, die zich tot het uitenste weten te geven. Wat het waterpolospel betreft ga ik tijdens de weekeinden en op de woens dagavonden vooral het accent leggen op „Om techniek en mentaliteit van de jongens op een hoog peil te brengen heb ik tijd nodig, veel tijd. Twee jaar is daar eigenlijk al te weinig voor. Ik was er liever direct na Rome mee begonnen. En dan met jongens die door hun leef tijd niet de kans lopen voor Tokio over hun topvorm heen te zijn, met jonge jon gens dus, die pas in 1964 op hun sterkst kunnen zijn. Tokio is voor mij de enige en echte graadmeter. Daar pas zal blij ken of wij als waterpololand nog mee tellen", aldus de nieuwe waterpolocoach Rudi van Feggelen (37) die in zijn car- riène maar iefst 78 interlands speelde in in de jaren 1946 tot 1954. „Vanzelfspreken hoop ik dat Rudi alle succes heeft. Ik gun het hem en het Nederlands waterpolo van harte", geeft ex-coach mr. Cor Braasem als zijn me ning. „Ik vind echter wel, dat hij een groot risico neemt door de resultaten van Leipzig naast zich neer te leggen. Ik hoep van harte dat het NOC zich niet zal laten leiden door de prestaties op die Europese kampioenschappen. Als ik na ga hoeveel moeite we gehad hebben om de jongens naan Rome te krijgen, om toestemming daartoe van het NOC te krijgen en Tokio kost een handjevol geld meer dan Rome om het NOC te bewijzen dat we nog meetellen op wa- terpologebied dan hou ik mijn hart vast. Zal het NOC vertrouwen genoeg hebben om ondanks magere resultaten in Leip zig en in andere interlands de ploeg toch die dure reis naar Tokio te laten ma ken? Mijn gedachte was: Probeer in Leip zig zo hoog mogelijk te komen om het NOC ervan te overtuigen dat uitzending naar Tokio gerechtvaandigd is". „Ook lijkt mij het opzij schuiven van spelers als Rolf Wagenaar, Ben Kniest, Harro Ran, Muller en De Wit niet ver standig. Die oudere spelers zijn nu pas door hun enorme ërvaring op interna tionaal peil. Een mans als Rolf Wage naar beweerde nog onlangs dat hij nu pas 26 jaar zich internationaal durft te noemen, dat hij gehard genoeg is en tegen geen probleem meer op ziet. Wat dat betreft spiegel ik mij aan de Hongaarse ploeg, die met allemaal spe lers rond de dertig jaar tot de topteams van de wereld behoort. Ik geloof niet in leeftijd wel in conditie. In ieder geval hadden deze oudere spelers in Leipzig een plaats voor de jongeren in Tokio kunnen verdienen". „Die jongere spelers trachtte ik door het laten spelen van zoveel mogelijk in ternationale wedstrijden rijp te maken voor interlands. Nu zijn ze daar nog lang niet rijp voor. Ik vraag mij af of een aframmeling door de Russen eind april voor deze jonge knapen stimulerend zal werken. Twee hoofden, twee menin gen, zo gaat het altijd. Ik zal echter het hardst juichen als Ruud zijn doel weet te bereiken". „Door mijn plotselinge afscheid ver oorzaakt door een onvoorzien zakelijk succes in Spanje, waardoor mijn aanwe zigheid daar vereist is zijn er allerlei misverstanden ontstaan, misverstanden die door sommige scribenten nog steeds maar al te graag worden misbruikt om te senrijven over „paleisrevoluties" en dergelijke dingen. Die schrijvers verge ten echter dat het coachen van een wa- terpoloteam in ons land nog steeds een hobby is die voor zakelijke belangen moet wijken. Een waterpolocoach krijgt in ons land nog steeds geen pensioen. De zwem- bond heeft alle begrip voor mijn zaken en heeft mij door een snelle benoeming van Ruud van Feggelen prachtig gehol pen. Was er niet zo snel een plaatsver vanger gevonden dan had ik de boel nog voortgezet, omdat ik te lang gespeeld heb, te veel van de sport hou en te goed door de bond behandeld ben om ze zo maar in de steek te laten", zo besluit Con Braasem. Jan Dassen In poule A van het toernooi om de we reld- en Europese ijshockeytitels in Colo rado Springs heeft Zweden een 5—3 over winning behaald op Canada, met de Zweedse ploeg favoriet voor de titel. Het Nederlandse team kreeg in poule B zijn eerste nederlaag van dit toernooi te slik ken. Met 121 gingen onze landgenoten tegen Oostenrijk ten onder. De uitslagen van de dinsdag gespeelde wedstrijden luiden: Poule A: Zweden Canada 53 (20 21 12), Verenigde StatenWest-Duitsland 84 (32 41 11); poule B: OostenrijkNederland 121 (60 31 30), FrankrijkAustra lië 13—1 (6—0 5—0 2—1). Vanaf het begin van de wedstrijd had den de Oostenrijkers in het geheel geen moeite met de Nederlandse defensie. Keer op keer sneed de Oostenrijkse aanval, waarin de tot Oostenrijker genaturaliseer de Canadees Dell St. John, oud-speler van Hys-Hokij uit Den Haag, uitblinker was, door de achterhoede van het Nederlandse team. In de eerste speeltijd vielen al liefst zes Oostenrijkse doelpunten, waarvan twee van de stick van Dell St. John. De Oostenrijkers hebben een schitteren de ploeg en behoren het kampioenschap in poule B te winnen. Dit zei coach Hopman van de Nederlandse ploeg nadat zijn team in het toernooi om het wereldkampioen schap ijshockey met 121 van de Oosten rijkers had verloren. „Zij waren te snel voor ons, hun passes waren beter. Wij konden gewoonweg niet bij de puck komen". Hopman zei verder, dat de Nederlanders de eerste periode be gonnen waren met het voornemen een strikt verdedigend spel te spelen. Nadat Oostenrijk echter zes doelpunten gemaakt had, aldus Hopman, „besloten wij een all round spel te spelen en toen ging 't beter." In een enerverende wedstrijd die de 5000 toeschouwers in de ban hield, wist Zwe den zich tegen de steeds forser spelende Canadezen te handhaven. Het spectaculai re doelverdedigen van Haggroth, die met hand, schaats en voet de onmogelijkste schoten uit zijn doel hield, was voor ce Zweden een enorme ruggesteun. Haggroth, die thans 22 jaar oud is, speelt dit seizoen pas voor het eerst in de hoogste klasse en hij maakte zijn de buut op een wereldkampioenschap. In de eerste periode bleef de stand blank tot vlak voor het eind, toen de Zweden binnen twintig seconden twee goals scoor den. In de slotperiode zetten de Canade zen alles op alles om zich met geweld en letterlijk 'door de Zweedse verdediging heen te „slaan". Er werd met sticks niet alleen tegen de puck maar ook tegen de benen geslagen en met het achtereind van de stick werden stevige stoten uitge deeld. Kortom, alle middelen werden toe gepast om de geringe achterstand nog tot een gelijkspel of een overwinning te for ceren. Maar tegen Haggroth was geen 'kruid gewassen. Na de wedstrijden van dinsdag zien de klassementen er in beide poules als volgt uit: Poule A: 1. Zweden 5 5 0 0 10 368 2. Canada 4 3 0 1 6 268 3. Ver. Staten 4 3 0 1 6 2911 4. Noorwegen 4 3 0 1 6 2725 5. West-Duitsl. 4 1 0 3 2 1722 6. Zwitserland 4 1 0 3 2 1524 7. Groot-Britt. 4 1 0 3 2 1232 8. Finland 4 0 0 4 0 11—33 Poule B: 1. Oostenrijk 2 2 0 0 4 291 2. Japan 2 2 0 0 4 23—10 3. Frankrijk 3 2 0 1 4 2813 4. Nederland 3 2 0 1 4 1620 5. Denemarken 2 0 0 2 0 616 6. Australië 4 0 0 4 0 749 Een aantal van de beste kunstrijdsters-, rijders en ijsdansparen ter wereld zal zon dag 25 maart op de Amsterdamse Jaap Eden-baan komen demonstreren. Rond de huldiging, die de drievoudige Europese kampioene Sjoukje Dijkstra wordt bereid is een programma samengesteld, waaraan behalve door Sjoukje zelf zal worden deel genomen door de dames: Regine Heitzer (Oostenrijk), tweede in het Europees kam pioenschap en haar landgenote Karin Frohner, die derde werd, de Italiaanse kampioene Sandra Brugnera en de Duitse Karin Gude, die verleden jaar kampioe ne van Duitsland werd. Bij de heren zijn van de partij: Euro pees kampioen Alain Calmat (Fr.), Man fred Schnelldorfer (W. Duitsl.), die derde werd in het Europees kampioenschap, de Westduitse titelhouder Sepp Schönmetzler en de Oostenrijkers Peter Jonas en Em merich Danzer. Bij de paren nemen deel: Maria en Ottn Jelinek(Canada), Canadees en Noord-Ame rikaans kampioen, het viervoudige Euro pese kampioenspaar Marika Kilius-Hans Jürgen Baumler (W.Dld.) en de kampioe nen van West-Duitsland Margret Göbl- Franz Ningel. In het ijsdansen treden op het Europese kampioenspaar Christiane en Jean-Paul Guhel (Fr.) en het echtpaa» Helga en Hannes Burkhardt, titelhouders van West-Duitsland. De organisatoren zijn nog in onderhan deling met het Tsjechische paar Eva en Pavel Roman, dat bij de strijd om de Europese titel in Genève derde werd, doch de beste vrije dans liet zien. Het bestuur van de Amsterdamse kunst ijsbaan heeft medegedeeld, dat met het gemeentebestuur besprekingen worden ge voerd om de baan, die 1 april zijn poor ten sluit, geheel als ijsbaan te handha ven en niet elk vooraar weer „om te bou wen" tot sintelbaan. Indien hiertoe wordt besloten, betekent dit een ernstig verlies voor de Nederlandse atletiek. De koersen, die vanavond in Hilversum zouden worden gehouden, zijn in verband met de slechte weersomstandigheden af gelast.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15