Toch nog heftig Kamer debat je over N.-Guinea Loonbeleid is schoolvoorbeeld van „schijn en wezen" Eerste Kamer zet minister Cals vele problemen voor AGE Motie van P.v.d.A., die nadere inlichtingen van de regering verlangdeverworpen „A.O.W. wordt hoger, maar steun lager" Witte politie-auto's in Amsterdam Reconstructie van de Baarnse moord Kou houdt aan Op de inhoud C*IstWJ WOENSDAG 14 MAART 1962 Bejaardenbond meent: Motorvlet was in nood - DRS. ROEMERS INTERPELLEERT: Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Vergeten landmijn vernielt aanhangwagen van tractor Uonit "t tuin! theebuiltj krachtige voor heel de familie Caritas-directeur stond weer terecht Prins Bernhard naar Liberia Ver koudheidsbacil! en protektie tegen infektie i WEERRAPPORTEN ui .53 ÊLS (Van onze parlementaire redacteur) De maandagavond gehouden pers conferentie van premier De Quay over de zaak-Nieuw-Guinea en een brief van prof. De Quay aan de Tweede Kamer over hetzelfde onderwerp zijn gister middag aanleiding geweest tot een kort maar vrij heftig debat in de Tweede Kamer. Mr. Burger, fractieleider van de P.v.d.A., zei dat belangwekkende nieuwe punten aan de orde waren ge steld. Hij vroeg de voorzitter, of deze de minister-president zou willen uit nodigen in het midden der Kamer te verschijnen. De zaak is „op straat ge gooid" en het was volgens mr. Burger te gek om los te lopen, dat de regering enerzijds in haar brief schrijft, dat zij be reid blijft de Kamer in deze belangrijke zaak zo goed mogelijk in te lichten, maar dat zij anderzijds mededeelt dat naar haar gevoelen het landsbelang thans niet gedoogt een openbaar debat te voeren. Mr. Burger, die in het algemeen werd gesteund door de heer Bakker (C.P.N.) diende een motie in waarin de Kamer de regering vraagt in haar midden te ver schijnen. De heer Bakker vroeg de voorzitter, in dien de motie-Burger zou worden verwor pen, toch een datum vast te stellen voor de onlangs door hem aangevraagde interpel latie over de zaak Nieuw-Guinea. De heren Tilanus (C.H.), Oud (V.V.D.), De Kort (K.V.P.) en Bruins Slot (A.R.) achtten een openbaar debat thans niet ge wenst. De fractieleider der K.V.P. merkte op, dat de mededelingen van prof. De Quay aan de pers van beperkte omvang waren. Hij meende dat de Kamer de kansen op overleg met Indonesië niet mocht door kruisen door een openbare discussie. Prof. Oud zei dat het tot de verantwoor delijkheden van een minister behoort, te beoordelen of hij openbare mededelingen aan de Kamer kan doen overeenkomstig het landsbelang. Prof. Oud werd op felle wijze geïnterrumpeerd door mr. Burger, die hem verweet over de vraag heen te lopen. De voorzitter moest met een krach tige roffel van zijn hamer ingrijpen. Hij deelde mee dat de minister-president samen met minister Luns de Kamercom missies van Buitenlandse Zaken en De fensie zou inlichten. De Kamer heeft de motie van mr. Bur ger verworpen met 77 tegen 39 stemmen. Vóór waren alleen de fracties der P.v.d.A. en C.P.N. Van de P.S.P. was niemand aan wezig. De brief van prof. De Quay is daar na voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter kon geen voorstel doen een datum vast te stellen voor de interpellatie- Bakker (C.P.N.) over de zaak Nieuw- Guinea. Bestrijdingsmiddelen De Kamer heeft zonder hoofdelijke stemming het onfrwerp-Bestrijdingsmid- delenwet aangenomen. Minister Veld kamp merkte mede namens zijn zie ke collega Marijnen op, dat bescher ming van de volksgezondheid een Be langrijk onderdeel van dit ontwerp is. Ook legt de regering de nadruk op de deuge- lijkheid van de bestrijdingsmiddelen we gens de belangen van landbouw, voedsel voorziening en handelsbetrekkingen. Minister Veldkamp zei dat een wetsontwerp inzake de luchtverontreini ging wordt voorbereid. Verder is in voorbereiding een nieuwe meststoffenwet. De bestrijdingsmiddelen die nu zijn toege laten. zullen bij het inwerkingtreden van de wet niet ambtshalve worden toegelaten. Het is de bedoeling met een schone lei te beginnen. Minister Klompé zag gisteren een ont werp tot wijziging van de wet op woon wagens en woonschepen zonder hoofdelij ke stemming aangenomen. Gedeputeerde Staten van de provincies krijgen de be voegdheid een bepaald maximum te stel len aan het aantal woonwagens dat kan worden toegelaten binnen het gebied van een gemeente. Zaak-Stalmann Namens de Vaste Commissie voor Land bouw heeft mr. Biesheuvel (A.K.) medegedeeld, dat de vertrouwelijke gege vens. die door het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen zijn verstrekt over de zaak-Stalmann, niet zullen worden vrij gegeven. Ir. Vre deling (P. v. d. A.) had daar naar gevraagd in het debat over de begroting van Landbouw. Motief voor het handhaven van de geheimhouding is, dat de gegevens aan de Kamercommis sie zijn verstrekt in een vertrouwelijk ge sprek met het dagelijks bestuur van het Centraal Bureau. Twee keer Maenen Als lid der Tweede Kamer werd de heer J. H. J. Maenen geïnstalleerd. Hij neemt in de fractie van de K.V.P. de plaats in van wijlen de heer J. M. Peters. De heer Maenen, wonende te Heerlen, was tot dus verre lid der perste Kamer. In de Twee de Kamer zal hij worden aangeduid met de voornaam Jan, ter onderscheiding van zijn neef en naam- en partijgenoot J. H. Maenen, eveneens uit Heerlen en lid der Tweede Kamer, die met zijn voornaam Jos zal worden aangeduid. „Veel bejaarden gaan geen cent voor uit bij de voorgestelde verhoging van de A.O.W., zolang elke gemeente eigen steun- normen kan blijven gebruiken". Dit is de mening van de Nederlandse Bond voor Ouden van Dagen, die verklaart, dat het effect van de voorgestelde verhoging met vijftien percent geheel teniet zal worden gedaan als verscheidene gemeenten de steun, die aan bepaalde groepen van be jaarden wordt verleend op grond van de armenwet, met eenzelfde bedrag zou ver lagen. De bejaarden moeten hun inkom sten opgeven aan Sociale Zaken, die deze gegevens doorgeeft aan de gemeenten. De ze kunnen hiermee rekening houden bij de steunuitkeringen. De bond heeft hierover zijn bezwaren kenbaar gemaakt in een adres aan de Raad van Ministers en aan de Tweede Kamer. De ruim negentig zwarte surveillance auto's van de Amsterdamse politie zullen geleidelijk worden vervangen door witte auto's met blauwe zwaailichten. Voor en achter op elke auto wordt het woord „politie" geschilderd. Het blauwe zwaailicht vervangt op het dak het politie- driehoekje. Elke auto krijgt een luidspre ker. De chef van de Amsterdamse ver keerspolitie verwacht van deze witte auto's een grotere preventieve werking. De bemanning van de reddingboot uit Stellendam heeft gisteravond de opvarende van een bij Goeree aan de grond gelopen motorvlet van een aannemersbedrijf van boord gehaald. De reddingboot kon niet zelf bij de vlet komen en is naar Stellendam teruggekeerd om een kleinere boot te halen. Met behulp hiervan is de man gered. Advertentie (Van onze parlementaire redacteur) Is minister Veldkamp bereid de jong ste „aanwijzing" inzake de loonpolitiek in te trekken aangezien deze aanwijzing in strijd is met het akkoord van Oud- Wassenaar? Aan het eind van een lang durige rede stelde de heer D. Roemers (P.v.d.A.) gisteren deze vraag in de Tweede Kamer toen hij de minister van Sociale Zaken en staatssecretaris Rool- vink interpelleerde over de loonpolitiek. Hoewel de heer Roemers de gang van zaken in de huidige loonpolitiek niet be lachelijk wilde maken, bracht hij ern stige critiek te berde. Het huidige beleid is volgens hem een schoolvoorbeeld van „schijn en wezen". Om de pas herstelde minister Cals de gelegenheid te geven er weer een beetje in te komen, vooral nu volgende week in de Tweede Kamer het debat over de Mammoetwet begint, hebben gisteren twaalf senatoren een groot aantal pro blemen op het gebied van het onderwijs, de kunsten en de wetenschappen laten defileren voor de bewindsman, die aan de regeringstafel in de Eerste Kamer werd geflankeerd door de staatssecreta rissen Stubenrouch en Scholten. Enkele van die problemen, opgedist bij de behandeling van de begroting van O. K en W„ waren: doping in de sport, de vijfdaagse schoolweek -en -*va kant fe's (Ir ei - ding, de toneelspreiding, de geboortegolf van 1946, die nu bij de universiteiten aan spoelt, de scholenbouw, en de zangbeurs voor de ex-KNIL-kapitein Westerling. Het verschenen doping-rapport kon prof. dr. I. A. Diepenhorst (A.R.) niet geruststellen over de situatie die er op het ogenblik in ons land bestaat inzake het toedienen van stimulerende middelen in de sport. Het beleid dat de overheid hier heeft gevoerd vond hij fout. Dezelfde se nator stelde de minister de vraag, of de universiteiten de geboortegolf van vlak na de bevrijding kunnen verwerken. Mr A. de Roos (P.v.d.A.) kwam met licht geschut, toen hij minister Cals lijde lijkheid verweet bij het tot stand brengen c 3 Stadsschouwburg, vandaag 20 u.Toneel groep Ensemble met „Een hoed vol regen", van Michael V. Gazzo. Grote of St. Bavokerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Piet van Egmond, t.b.v. de actie 10 x 10. Concertgebouw, donderdag 20 u.: Concert door het Haarlems PTT-mannenkoor. Minerva Theater, donderdag 20.15 u.: Concert van kamermuziek door het gezel schap „Quadro Amsterdam". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Porgy en Bess", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De Held van Iwo Jima", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Uit angst voor de schande", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Zondige vrou wen", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „L'Amérique insolite", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Houdt u van Brahms?", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De eenzame wreker", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het ge zicht", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishai, Grote Markt: Ere-expositie van de Haarlemse schilder H. F. Boot, 1017 u. Zondag 1317 u. Tot 19 maart. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafisch werk van Ruth Fischer, 10—22 u. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Expositie van werk van zes leerlingen van het Studio-atelier Von Frih- ling uit Hamburg. 9—17 u. Tot 31 maart. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Scholieren exposeren beeldende kunst, 9—13, 14—17 en 20—22 u. Tot 26 maart „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal: Tentoonstelling van schilde rijen en aquarellen van Kees Laan. DIVERSEN Raadhuis Hillegom, vandaag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Raadhuis Bloemendaal, donderdag 14.15 u.: Gemeenteraadsvergadering. Theater Monopole (Zandvoort), vandaag en donderdag 20.15 u.: Jubileumvoorstel ling van „Op hoop van zegen" door de Zandvoortse toneelvereniging „Op hoop van zegen". WOENSDAG 14 MAART City Theater, 20 u.: „Het loon van de misdaad". Rex Theater, 19.30 u.: „Spartacus". Felison, 19-21 u.: Expositie H. Bogman en A. Smith. DONDERDAG 15 MAART City Theater, 20 u.: „Rhapsodie der hartstochten". Rex Theater, 19.30 u.: „Spartacus". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30-12 en 14-16.30. Felison, 19-21 u.: Expositie H. Bogman en A. Smith. WOENSDAG 14 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Drift en begeerte". W.B. Theater, 19.30 u.: „Spartacus". (Eén voorstelling). DONDERDAG 15 MAART Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19.30 u.: „Spartacus". (Eén voorstelling). WOENSDAG 14 MAART Marquette Theater, 20 u.: „Bittere rijst". DONDERDAG 15 MAART Marquette Theater: Geen voorstelling. Bij Doorwerth is een landbouwer uit Apeidoorn met een tractor met aanhang wagen op een landmijn gereden. De man werd niet gewond. De aanhangwagen, die hij juist had gekocht, werd 20 meter weg geslingerd en geheel vernield. De tractor werd nauwelijks beschadigd. Het ongeval geschiedde op een uiter waard tussen kasteel Doorwerth en de Rijn Op dit terrein is in de oorlog door Engel sen en Canadezen tegen de Duitsers ge vochten. Het land is indertijd geheel op oorlogstuig onderzocht. Deze mijn is blijk baar onopgemerkt gebleven. van een vijfdaagse schoolweek en een doel treffende vakantiespreiding. Zijn partijge noot prof. Schermerhorn daarente gen bediende grof geschut, dat weliswaar niet in stelling gebracht was om minister Cals te treffen, doch meer om te impone ren in de komende verkiezingsslagen. Hij zei, dat we op het ogenblik in Nederland in een kwalijk politiek klimaat leven, waarin de parlementaire functies nauwe lijks tot hun recht komen. Hij pleitte voor het scheppen van ge specialiseerde instituten door de univer siteiten en hogescholen voor de opleiding van hoog ontwikkelde technici die men steeds meer nodig zal hebben. Aan die instituten zal het onderwijs niet in het Nederlands gegeven moeten worden, maar in een wereldtaal, o.a. met het oog op de hulp aan onderontwikkelde landen. Een doeltreffend beleid ten aanzien van de toneelspreiding en de salarissen van de musici werd bepleit door prof. J. G i e- len (K.V.P.). Volgens mr. De Roos was er binnen de ter beschikking staande mogelijkheden nog ruimte voor het bouwen van meer scholen. Tussen scholen- en woningbouw kan volgens deze senator een betere co ördinatie worden bewerkstelligd. De „avant-garde" in de Nederlandse kunst vond een als altijd gloedvol pleitbezorger in mr. G. J. P. Cammel- beeck (P.v.d.A.). Hij wenste een „ex perimenteer-pot" voor de kunst en, voor een beleid op langere termijn, een kunst plan. Wat de avant-garde betreft was de heer Cammelbeeck van mening, dat de overheid zich hier eerder te weinig dan te veel mee bemoeit. Twee vrouwelijke Eerste-Kamerleden' be zagen, ieder op haar eigen wijze, maar treffend door de directheid van hun bena dering. een tweetal lastige zaken. Me vrouw Van Ommere n-A v e r i n k (C P.N.), had het liefste gezien, dat men Westerling een rustig bestaan had laten leiden in het landelijke Dantumadeel, in- plaats van hem in het genot te stellen van een studiebeurs, waardoor hij wederom een „heldenrol" kan gaan spelen. Bntersmokkclaars. Douane-ambte naren in Axel hebben een Belgische per sonenauto met 135 kilogram koelhuisboter in beslag genomen. De bestuurder en eige naar van de auto, een 43-jarige varkens handelaar uit Stekene (België), werd ge arresteerd. De boter was verborgen in ge heime bergplaatsen in de kofferruimte en order de voorspatborden. Het kabinet-De Quay stelde een grotere vrijheid en verantwoordelijkheid voor het bedrijfsleven in het vooruitzicht maar wat er uit de bus kwam is een dirigisme tot in bijzonderheden. Het systeem functio neert niet meer. Slechts een enkeling be grijpt er nog iets van. De heer Roemers, die zich deze middag niet zo zeer met de cijfers wilde bezig houden als wel met de loonpolitieke toe stand in het algemeen, meende dat het loonbeleid voor de mensen begrijpelijker moest worden gemaakt. Het is nu zo ge worden, dat de in de „vrijere loonpoli tiek" gebruikte maatstaf van produktivi- teitsontwikkeling per bedrijfstak of onder neming voor de loonbepaling economisch onhoudbaar en praktisch onuitvoerbaar is. De heer Roemers vond het eind vorig jaar op Oud-Wassenaar bereikte matigings. akkoord in het algemeen niet onredelijk. Hij had begrip voor de zorgen van de re gering over de spanningen in de conjunc tuur. Bovendien kon hij instemmen met dit akkoord, omdat de werkgevers hadden toegezegd de compensatie voor de beoog de huurverhoging van volgend jaar voor hun rekening te nemen. Wat overigens niet wegneemt, dat de fractie der P.v.d.A. zich haar standpunt over deze huurverhoging voorbehoudt. Zwarte lonen De interpellant vroeg zich af, of het fundamentele loonpeil in ons land niet te laag is. Er is volgens hem immers ken nelijk ruimte voor „zwarte" lonen, zon der dat onze economie wordt dolgedraaid. Er zou in totaal zelfs voor 900 miljoen aan zwarte lonen zijn uitbetaald. Volgens de heer Roemers komt het erop neer, dat de mensen de werkelijkheid anders bekij ken dan de theorie. Het grootste bezwaar van de heer Roe mers was, dat het loonbeleid thans niet wordt gevoerd volgens de uitgestippelde spelregels. De verschillen tussgn de offi ciële loonvoorschriften en de praktijk zijn wel bijzonder groot. De vakbeweging .komt door dit alles in een moeilijke positie. De heer Roemers wilde weten of het College van Rijksbemiddelaars voor het akkoord van Oud-Wassenaar heeft inge stemd met een tussentijdse loonsverhoging onder meer in de metaalindustrie. Bete kent dit niet dat ook na het akkoord tus sentijdse loonsverhogingen zijn toegestaan? Zijn dergelijke goedkeuringen na het ak koord door het college verleend? Als de ze beslissingen van het College niet in strijd zijn met de geldende spelregels, waarom wordt dan in de op 2 maart ge geven aanwijzing gesproken van precise ring en niet van wijziging van de bestaan de spelregels? Verder vroeg de heer Roemers, hoe het nu zit met de geldingsduur van de mati gingsformule van Oud-Wassenaar Geldt deze alleen voor 1962? Maar als dit in derdaad zo is, hoe is het dan te verkla ren dat de aanwijzing van 2 maart voor schrijft dat de matiging na 1 januari 1963 moet worden voortgezet? De heer Roemers betoogde dat hij geen politieke rel wilde ontketenen met zijn in terpellatie. Wel had hij een politiek motief (mag het nog alsjeblieft?). Het was hem te doen om het hooghouden van het ge zag van de overheid en van de Stichting van de Arbeid. De betaling van zwarte Ionen-neemt hand over hand toe. Zo zijn de omstandighe den in de kleine metaalnijverheid zodanig, dat men wel zwarte lonen moet betalen, omdat men anders de bedrijven zou moe ten sluiten. Publikatie van hoge dividen den leidt bij de werknemers tot het in zicht, dat „zwart loon" zo erg niet is. Bij een procedure om een overtreding van de spelregels in Amsterdam zei de officier van Justitie ongeveer: „Het versieren van C.A.O.'s is een nationaal vermaak gewor- den". En inderdaad worden in de groot en kleinmetaalbedrijven aanzienlijke per centages zwart loon betaald. In de baksteenindustrie werd in 1960 zes tien, in 1961 twintig percent zwart loon betaald. In de kalkzandsteenfabricage werd in 1961 tien percent zwart loon be taald plus 5,- per week. Spreker noemde gemiddelde zwarte lonen in de schoenindustrie (tien percent) en de papierindustrie (twintig percent) en de kleine metaalindustrie (zeven percent) Hij vroeg of de looncontroledienst een beeld kan geven van de totale uitkering van zwarte lonen en hoeveel overtredin gen van C.A.O.'s in 1961 zijn geconsta teerd en vervolgd. Minister Veldlaamp en staatssecretaris Roolvink zullen vanmiddag om 13 uur antwoorden. De rechtbank in Maastricht heeft de zaak behandeld tegen de directeur van de nationale vereniging „Caratias". Hij stond terecht wegens het openstellen van de Ca ritasloterij „6 uit 49êê. De kantonrechter in Heerlen had hem op 27 november tot een boete van 100. veroordeeld. Tegen dit vonnis was de di recteur in beroep gegaan. De officier van Justitie achtte geen ter men aanwezig een lagere of hogere straf te eisen dan door de kantonrechter was opgelegd. De rechtbank zal op 27 maart vonnis wijzen. Gisteren stonden de drie verdachten in de Baarnse moordzaak op de plaats in de tuin van de villa „Canton", waar zij, naar de beschuldiging luidt, de Soester jongen Theo Mastwijk om het leven brachten en zijn stoffelijk overschot in een oude water put verborgen. Boudewijn H., zijn broer Ewoud en de derde verdachte, Henny W., waren uit Utrecht overgebracht naar Baarn. om mee te werken aan de recon structie van het nisdrijf. De rechter-com missaris, mr Bronkhorst, had deze recon structie nodig geoordeeld in het belang van het vooronderzoek. Daarbij waren aanwe zig de officier van Justitie, mr. Van Dijken de commissaris van de rijksrecherche, de heer Taconis, prof. dr. Froentjes van het gerechtelijk laboratorium, en voorts de re chercheurs Pit en Smit, die zo'n grote rol speelden in de opheldering van de moord, de ontmaskering en de arrestatie van de daders. Mr. Van Overbeek, officier van Justitie, die Boudewijn H. tijdens een nachtelijk verhoor liet glippen en onlangs van de mi nister van Justitie in verband met deze zaak een schriftelijke berisping kreeg, was niet aanwezig. Overal bij de villa waren agenten ge posteerd, die de Javastraat hermetisch af sloten. Deze straat, die grenst aan die zij de van de villatuin, waar het slachtoffer werd begraven, mocht door niemand be treden of verlaten worden. Hoewel, naar verluidt, Boudewijn H halsstarrig elke medewerking aan deze re constructie had geweigerd, was hij wel aanwezig. Het onderzoek op de plek van de mis daad heeft geruime tijd geduurd. Rechercheurs en verdachten in de villatuin te Baarn. Prins Bernhard is dinsdag per vliegtuig uit Oeganda naar Liberia vertrokken. Hij brengt een officieel bezoek aan dat land. De Prins heeft als president van de In ternationale Wildstichting drie weken in Oeganda doorgebracht. Hij was daar ter introductie van een nieuw plan voor wildbescherming. Alleen dieren die in overvloed aanwezig zijn, wor den geschoten. De opbrengst komt voor de helft ten goede aan de Afrikaanse re geringen en voor de andere helft aan de instanties die toezicht houden op de wild stand. Advertentie zijn als de dood voor Infectie tege" SAschefirt U cataiih en hooikoorts Jf. |.|Q Dit doosje betekentt Het K.N.M.I. deelt mede: Tijdens opklaringen daalde de afgelopen nacht de temperatuur in ons land plaat selijk boven het sneeuwdek bijzonder sterk. In De Bilt werd een minimumtem peratuur van min. 9,7 graden gemeten, een waarde die sinds 1899 zo laat in het seizoen niet meer was voorgekomen. On dertussen komen er in de algemene cir culatie enkele wijzigingen voor. Zo neemt het hogedrukgebied in Groenland belang rijk af, terwijl storingen van de oceaan weer beginnen op te dringen in de rich ting van Ierland. Deze veranderingen in de luchtdrukverdeling kunnen op korte ter mijn echter geen einde maken aan de koudegolf. Voor de eerstkomende 30 uur houdt het koude weer aan, waarbij de komende nacht opnieuw matige vorst kan voorkomen. Ook kunnen er naast opkla ringen nog enkele sneeuwbuien vallen. Maximum-temperaturen «a S t binnen- en buitenland. a CS Neerslag: laatste 34 uur. 4) SS Den Helder hagelbui wnw 2 7 Ypenburg licht bew. wnw 2 1 Vlissingen sneeuwbui wnw 3 1 Eelde zwaar bew zzw 1 0,6 De Bilt half bew. windst. 1 8 Twente motregen zw 0 0,1 Eindhoven sneeuwbui wzw 1 3 Zd-Limburg geheel bew w 1 2 Helsinki geheel bew nnw -8 0 Stockholm onbewolkt windst. -3 1 Oslo zwaar bew. wnw -1 0 Kopenhagen onbewolkt wzw -1 0 Aberdeen sneeuwbui w 2 2 Londen onbewolkt wnw 7 0 Amsterdam sneeuwbui w 1 4 Brussel sneeuwbui wnw 2 0,8 Luxemburg zwaar bew. w 1 1 Parijs onbewolkt w 5 0 Bordeaux onbewolkt n 9 0 Grenoble onbewolkt nw 5 0 Nice geheel bew nw 15 6 Berlijn zwaar bew. w -1 0 Frankfort geheel bew zzw 0 München mist windst. 0 3 Zürich zwaar bew n 2 0,1 Genève onbewolkt 0 4 0 Locarno licht bew. z 11 0 Wenen sneeuw nw 2 0,4 Innsbruck zwaar bew. windst. 4 0,1 Athene zwaar bew. zo 0 Rome regen nw 16 2 Ajaccio zwaar bew. ono 14 0 Madrid onbewolkt n 12 0 Mallorca geheel bew. windst. 18 4 Lissabon onbewolkt n 17 Donderdag 15 maart Zon op 6.56 uur, onder 18.43 uur. Maan op 12.52 uur, onder 4.10 uur. Maanstanden 21 maart 8.56 uur volle maan. 29 maart 5.11 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 1' maart Hoog water 10 03 en 22.49 uur. Laag water 5.08 en 17.52 uur. Donderdag 15 maart Hoog water 11.34 en uur. Laag water 6.25 en 19.24 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroegei dan t(- T.lmiiiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2