- - vacd Frans smaldeel voor de Algerijnse kust Liberaal Dehler heeft het bij Adenauers CDU verkorven: W ereldmeuwsj Van dag tot dag smaakt Generaal Homier Amerikaanse helikopters voor Zuid-Vietnam DOUWE EGBERTS' raatótoel Dinsdag 29 mensen gedood in Algerije Recordbedrag voor de verdediging Liberalen behalen winst in Blackpool James Hanratty wordt opgehangen Vijfde pokkenpatiënt in Zuid-Wales overleden 3 J Zachte geurige pijptabak. Op de Nationale schande Niet geschikt als vice-president van de Bondsdag Westduitse begroting '62 Maatregelen verzacht in Belgisch grensgebied M. Mok In een wereld die voor wat de be schaafde en niet-onderontwikkelde landen betreft geenszins over welvaart te kla gen heeft, valt een bericht als dat van de invoering ener levensmiddelendistributie op het eiland Cuba des te meer op. De rantsoenering die Fidel Castro zijn mede burgers oplegt is niet ruim, integendeel men kan zeggen dat in sommige sectoren van de voeding zelfs gebrek zal moeten worden geleden. Fidel Castro heeft deze, voor een dictatuur zeer pijnlijke noot, zelf via televisie en radio gekraakt en daarbij uiteraard de Amerikanen de schuld gege ven. Hij heeft er bovendien nog een woord van zelfverwijt aan toegevoegd door de be kentenis dat de Cubaanse revolutionaire autoriteiten lichtvaardig in hun beloften geweest zijn en dingen hebben beloofd die niet te verwerkelijken waren. Deze bekentenis klinkt enigszins onge woon uit de mond van een dictator, die getoond heeft met terreur en onderdruk king vertrouwd te zijn en elke critiek be antwoord heeft met doodstraffen, zelfs voor naaste medewerkers en strijdmak kers. Men kan er misschien uit conclude ren, dat hij zich thans sterk genoeg voelt om binnenlandse anti-propaganda te riske ren, doch te oordelen naar de carrière evenementen van Castro is het waarschijn lijker dat hij opnieuw een staaltje van on ervarenheid in taktiek heeft gedemon streerd, zoals hij die reeds meermalen ten beste heeft gegeven en die hem beroofd hebben van veel binnen- en buitenlandse sympathie. Daarbij mag zeker worden aan getekend, dat de diplomatiek door de wol geverfde Russen, de oude rotten in het po litieke vak, hem een „enfant terrible" vin den dat hun infiltratiepogingen in de La tijns-Amerikaanse levensruimte meer kwaad dan goed doet. De springplank Cu ba voor de communistische invloed heeft tot dusver nog steeds het karakter van een springplank boven een vulkaankrater: de landen rondom Cuba, waarvan er vele rijp zijn om in verzet te komen tegen hun economische afhankelijkheid van de Ver enigde Staten zijn door het Cubaanse prak tijkvoorbeeld danig geschrokken en hebben zioh óf van Castro gedistantieerd of in een duidelijk defensief tegenover hem ge plaatst. En dat niet alleen uit opportunis- tuurlijk duidelijk. Het is een symptoom van de bloedige heksenketel, die Fidel Castro van zijn land heeft gemaakt. Dat Amerika's economische blokkade van Cuba onmiddellijk verband heeft met de thans aangekondigde distributie, is na tuurlijk duidelijk. Het is een symptoom va de overheersende positie, die de Verenigde Staten in de economische sfeer van dit gebied innemen en van de onmisbare in tegratie, die de afzonderlijke, kleine lan den van Zuid-Amerika op economisch ge bied met Noord-Amerika verbindt. Wordt die integratie verbroken, dan is het voor zo'n eenzame spelbreker honger en gebrek geblazen. Voor de Cubanen is deze toestand een somber perspectief op een onzekere toe komst. Voor Castro als machthebber is het een onmiskenbaar gevaarlijke situa tie. Want erger dan terreur en onvrijheid grijpt het grauwe gebrek de lijdzaamheid aan, waarmee een volk of een volkje een dictatuur verdraagt. Generaal Honger is in de wereldgeschie denis bekend als een geduchte tegenstan der. SAIGON (AFP) Zuidvietname.se auto riteiten hebben gisteren in een communi qué meegedeeld dat regeringstroepen vrij dag in de provincie Quang Nam een vijf tigtal guerrillastrijders hebben gedood. De groep opstandelingen was ongeveer hon derd man sterk. Tien soldaten sneuvelden bij het gevecht. De guerrillastrijders hebben zaterdag zo wel in de provincie Taynih als in Bienhoa een geïsoleerde post aangevallen, waarbij, door toedoen van aanhangers van de op standelingen in de posten, tien soldaten sneuvelden. Zeventien leden van de burgerwacht en de militie zijn in de tweede helft van de vorige week gedood of verdwenen tijdens enkele aanvallen van communisten in de provincies Binh Long, Phuoc Tuy en Dinh Tuong, aldus het communiqué. Verder werd nog melding gemaakt van een aanval met jachtvliegtuigen in de pro vincie Phuoc Thanh, waarbij vorige week elf guerrillastrijders werden gedood. Van welingelichte zijde is vernomen dat in de nacht van maandag op dinsdag on geveer twintig Sikorsky-helikopters te Sai gon zijn aangekomen. Deze toestellen, waarmee vijftien man vervoerd kunnen worden, zijn aan Zuid-Vietnam geleverd in het kader van het uitgebreide program van Amerikaanse militaire hulpverlening. Advertentie in handige plastic tabakszak Coopvaett v„. i fa Onbeantwoorde liefde ,e pijPt3^. ALGIERS (Reuter/APFP) Twaalf oorlogsschepen van de Franse Middelland- se-Zeevloot patrouilleren in de Algerijnse wateren, gereed om in te grijpen in ge val van een actie van de O \S. De sche pen waaronder de kruiser Colbert en het vliegdekschip Lafayette hebben de Cor- sieaanse havens Ajaccio en Calvi verlaten. De vloot zou op 16 maart een bezoek aan Napels brengen, maar van de zijde van het leger wordt meegedeeld, dat dit plan zeer plooibaar is. Voor het ogenblik blijven de schepen in de Algerijnse wa teren. Tussenkomst van de vloot zou bij zonder nodig zijn in geval de OAS een aanval zou doen op de gebarriceerde ad ministratieve hoofdstad Rocher Noir, 48 kilometer ten oosten van Algiers. In Algiers slaan de huisvrouwen voor raden in met het oog qp de algemene staking die de OAS bevolen heeft voor de dag waarop de wapenstilstand geslo ten zal worden. Van de zijde van het le ger wordt verwacht dat de staking drie tot vijf dagen zal duren. Troepen zullen de vitale diensten gaande houden. Dinsdag zijn er in Algerije 58 aansla gen gepleegd, waarvan er zes mislukten. De 52 gelukte aanslagen hebben aan 29 personen het leven gekost. In Algiers wer- de de meeste aanslagen gepleegd, name lijk 34 (drie mislukt), die aan zestien personen 1ofider véie tiéri Algerijnen het leven kostten. Een onbekend gebleven man heeft dins dag te Oran de openbare aanklager Le- merle ernstig gewond met schoten uit "en vuurwapen. De dader schoot tweemaal op Lemerle toen deze uit zijn huis in het centrum van de stad kwam, en wist daar na te ontkomen. In een clandestiene radio-uitzending van de OAS heeft ex-generaal Jouhaud. een der leiders van de mislukte militaire op stand van april vorig jaar, gezegd, dat het sluiten van een wapenstilstand voor Algerije een nationale schande is, doch tegelijkertijd een nationaal ontwaken. Verder zei Jouhaud, dat de OAS de pro vincie Oran beheerst en daar negen gueril- la-groepen heeft. De consulaten van de belangrijke westelijke mogendheden in Al giers hebben brieven ontvangen gericht aan hun respectievelijke staatshoofden en ondertekend door het hoofd van de OAS, de voormalige generaal Raoul Salan. De brieven behelzen klachten over de Franse politiek in Algerije en de houding van president De Gaulle. Dinsdagavond zijn drieëndertig personen, die worden oe- schuldigd van OAS-activiteiten van Algiers naar Frankrijk overgebracht waar zij re- recht zullen staan. ALGIERS (Reuter) In Algerije bestaat een Organisation Clandestine Du Contin- gente (OCC), die in iedere eenheid van het Franse leger in Algerije cellen heeft van dienstplichtige soldaten, die van plan zijn iedere officier die hen na het uitroe pen van een wapenstilstand tot muiterij wil opzetten, te arresteren. De vastbeslo tenheid van de gewone soldaat tegen iede re Europese opstand te vechten is door twee recente gebeurtenissen versterkt, na melijk de ontploffing van een kneedbom in de barakken in de kasbah van Algiers waarbij een dienstplichtige werd gedood en een ernstig gewond, en het verwonden van twee soldaten in Bab el Oued door schoten uit een Europese menigte. Reuter heeft te Algiers van militaire zijde vernomen dat de Franse troepen langs de Algerijns-Marokkaanse grens ge waarschuwd zijn rekening te houden met een eventuele poging van in Marokko go- legerde eenheden der Algerijnse opstan delingen om door de onder elektrische stroom staande grensversperring te breken en Algerije binnen te trekken. Ook is ge waarschuwd voor de mogelijkheid van Al gerijnse doorbraakpogingen op kleinere schaal in de zuidelijke sector van dit grens gebied. Volgens deze inlichtingen van Franse militaire zijde is door radarwaarnemingen aangetoond dat zich in de afgelopen 26 uur verplaatsingen hebben voorgedaan on der de Algerijnse militaire eenheden aan de Marokkaanse zijde van de onge veer vierhonderd kilometer lange grens. Er bevinden zich naar schatting 12.000 -e- den van het Algerijnse bevrijdingsleger in Marokko. Franse burgerlijke gezagsdragers en le gerofficieren hebben de verwachting uitge sproken dat niet alle bevelhebbers van te velde staande eenheden van het Algerijnse rebellenleger met een staken van het vu ren zullen instemmen, omdat zij van me ning zouden zijn dat de vertegenwoordi gers der Algerijnse voorlopige regering in het overleg met de Franse afgevaardigden teveel hebben toegegeven. (Van onze correspondent) BONN De fractie in de Westduitse Bondsdag van Adenauers christendemocra tische partij, heeft bekend gemaakt dat zij de liberaal dr. Thomas Dehler niet langer als een van de vier vice-presiden- ten van de Bondsdag kan aanvaarden. De fractie neemt dit standpunt in naar aan leiding van een televisiegesprek met vier journalisten, waarin Dehler heeft gezegd, dat de Duitsers al sinds het kabinet- Von Papen, dertig jaren geleden, een afwis selend koude en warme oorlog voeren tegen het bolsjewistische Rusland, en dat deze houding van Duitsland de oorzaak is van de slechte ontwikkeling der Westduits- Russische betrekkingen sinds 1945. Dehler, die erop wees dat zijn stand punt door zijn partij eenparig wordt ge deeld, noemde Adenauers politiek een se rie van gemiste kansen. Het wordt ein delijk tijd dat er heel gewoon rechtstreeks met de Russen wordt gepraat over een vredesverdrag met geheel Duitsland, zo zei Dehler temidden van nogal duidelijke opwinding van zijn gesprekspartners. Vol gens de liberale politicus is het absurd alleen de kwestie-Berlijn op te lossen. Het hele complex problemen rondom Duitsland en de ontwapening moet aan de orde wor den gesteld, zo zei hij. Niet meer dan Het lijkt of u uit een hangar naar buiten kijkt, waar juist twee vlieg tuigen komen binnenvliegen. In wer kelijkheid werd deze opname in de lucht gemaakt, terwijl de achterdeuren van het voorste vliegtuig openstaan, waardoor men de beide andere toe stellen kan zien. Het zijn de nieuwe transportvliegtuigen van de Royal Air Force de Armstrong Whitworth Argosy C.MK. 1 waarvan er 56 zijn besteld. De achterdeuren die openen en sluiten als een schelp vergemakke lijken het snelle in- en uitladen van omvangrijke militaire uitrustings stukken. Maximaal kan er dertien ton worden vervoerd in de beschikbare ruimte van honderd vierkante meter. Als er troepen worden vervoerd is er ruimte voor 69 man met volledige uitrusting. natuurlijk acht hij het dat op dit ogen blik in Genève de kwesties Berlijn en ont- wapening samen .besproken Worden. Een oplossing voor Berlijn is alleen mogelijk als Duitsland wordt herenigd, en dat wordt pas werkelijkheid als Oost- en West-Duits land beide uit hun militaire bondgenoot schappen treden en er nieuwe wegen wor den gevonden om de veiligheid van een herenigd Duitsland te waarborgen, aldus Dehler. Deze opinie achtte de Christen Democra tisch Unie, die overigens met de liberale Vrije Democratische Partij de coalitiere gering vormt, dermate ketters, dat zij Dehler als plaatsvervanger van Bondsdag president Gerstenmaier niet langer ver draagt. Daar Dehler echter met nadruk heeft gesteld dat zijn partij er net zo over denkt als hij, vraagt men zich in Bonn af of de coalitie niet ernstig in haar voegep begint te kraken door deze kwes tie. Aan de andere kant was het nim mer een geheim, dat de visie op de buiten landse politiek van de grote redenaar Deh ler, die al jaren een fervent tegenstan der is van Adenauer, in de liberale partij lang niet overal aanhang vond. Het over nemen van de partijteugels door de meer beperkte Erich Mende en het daarop ge volgde succes voor de FPD bij de ver kiezingen waren trouwens voor vele libe ralen reeds tekenen dat de politiek van Dehler niet zonder meer moest worden voortgezet. Bondskanselier Adenauer zou hebben ge zegd, dat de uitlating van Dehler in ver band moet worden gebracht met het ko mende bezoek van Erich Mende, de voor zitter der vrije democraten, aan de Ver enigde Staten en een „steek in de rug' van Mende betekent. MOSKOU (AP) In de Pravda, het orgaan van de Russische communistische partij, schreef de correspondent uit Bonn dat het mogelijk is de betrekkingen tus sen West-Duitsland en de Sovjet-Unie te verbeteren, doch hij laat uitkomen dat er kenning van Oost-Duitsland een voorwaar de is die eerst vervuld diende te wor den. Ondanks de verschillen in politiek inzicht neemt het handelsvolume tussen de Bondsrepubliek en de Sovjet-Unie toe. Dat volume is betrekkelijk gering en het blijft ver achter bij de vrijwel onuitputte lijke handelsmogelijkheden die er tussen twee sterk geïndustrialiseerde landen be staan. BONN (Reuter) De Westduitse mi nister van Financiën, dr. H. Starke, heeft een recordbegroting van DM 53,3 miljard voor 1962 bij de Duitse bondsdag inge diend. Deze begroting is de eerste in de ge schiedenis van West-Duitsland die een te kort vertoont. De uitgaven zullen de in komsten met DM 1,7 miljard overtref fen. Het tekort zal slechts gedeeltelijk worden gecompenseerd door een gezamen lijk voorschot van DM 1 miljard door de regeringen van de bondsstaten. Meer dan DM 2,6 miljard is bestemd voor hulp aan ontwikkelingsgebieden. De begroting voorziet in recorduitgaven van DM 16.5 miljard aan de militaire en burgerlijke verdediging, een stijging met DM 4,2 miljard in vergelijking met het vorige jaar. (Van onze correspondent) LONDEN De liberalen hebben bij de dinsdag gehouden tussentijdse Lagerhuis- verkiezingen in het tot dusver voor de con servatieven veilige district Blackpool- noord, een groot succes behaald. Zij maak ten zoveel vroegere conservatieve stemmen buit, dat de Tories nog maar net met de hakken over de sloot de zetels konden be houden. De conservatieve meerderheid van 15.857 bij de algemene verkiezingen van 1959, brokkelde af tot 973. Bovendien ver drongen de liberalen Labour naar de der de plaats. Het resultaat was: conservatie ven 12.711, liberalen 11.738, labour 8776. De liberalen, die het thans van de alge mene politieke ontevredenheid moeten hebben, leverden in Blackpool een opmer kelijke prestatie. Het stemmenpercentage nam met 15 percent toe, vrijwel geheel ten koste van de conservatieven. Voor Labour is de uitslag echter niet ongunstig, omdat haar percentage ongeveer 5 percent groter is dan in 1959. De gekozen conservatief verklaarde dat de afbrokkeling van het aantal Tory stemmen het gevolg is van apathie. De ge ringe opkomst van de kiezers hier niet verplicht is volgens hem het bewijs dat er geen sprake is van een nationale revolte tegen de regering. Desniettemin is voor de laatste de liberale opleving een grote schok maar zij heeft nog tot begin of midden 1964 de tijd om zich van haar inzinking te herstellen. Een troost voor de Tories is dat kiezers, die bij tussentijdse verkiezingen vaak thuisblijven, bij algemene verkiezin gen gewoonlijk weer in drommen naar de stembus trekken. (Van onze correspondent) LONDEN Gisteren heeft het Londen- se hof van cassatie het hoger beroep van James Hanratty, die door de rechtbank van Bedford ter dood was veroordeeld, afgewezen zodat hij zal worden opgehan gen. De 25-jarige Hanratty heeft in septem ber van vorig jaar, nadat hij van de 36- jarige natuurkundige Michael Gregsten een lift in diens auto had gekregen, deze met een revolver gedwongen naar een stille plek te rijden. Hij schoot Gregsten dood, randde diens metgezellin Valerie Storie aan en joeg haar vervolgens ko gels door het lichaam. Zij overleefde het drama echter, hoewel zij voor haar leven verlamd is. Valerie en nog enkele anderen hebben Hanratty als dader herkend. Het proces in Bedford heeft drie weken geduurd en er werden meer dan 100 getuigen gehoord. De president van het Londense hof van cassatie verklaarde dat er geen reden voor honger beroep bestond, aangezien er in deze zaak volkomen klaarheid heerst. Het proces was juridisch volkomen in orde en zelfs gunstig ten opzichte van Hanratty. Er is daarom geen enkele aanleiding om het vonnis te wijzigen. Hanratty hoorde de beslissing onbewogen aan. CARDIFF (AP) Een 49-jarige ambte naar van het graafschap Glamorgan is gis teren aan pokken overleden, waardoor het dodencijfer van de kleine pokkenepidemie in Wales is gestegen tot vijf. Er zijn ook twee nieuwe gevallen geconstateerd een 81 jarige vrouw en een vijftig-jarige man. Er liggen nu 23 patiënten in ziekenhui zen in Wales, van elf hunner is vastge steld dat ze pokken hebben. Zeven huizen worden als quarantaine-gebied beschouwd en twintig kinderen worden in een zie kenhuis in isolatie gehouden. De autori teiten sturen nog steeds oproepen uit aan degenen die met de patiënten in contact zijn geweest om zich te laten inenten. De St. Patricksday viering in Cardiff van zaterdag is afgelast. BRUSSEL (ANP) De Belgische mi nister van Volksgezondheid, Custers, heeft in de Kamer medegedeeld, dat de in Bel gië tegen pokken genomen maatregelen zullen worden verzacht. Hij deelde mede, dat de afgelopen weken weliswaar enkele „verdachte gevallen" zijn waargenomen, maar dat zich geen enkel geval van pok ken heeft voorgedaan. In Verviers zijn de strenge maatregelen, die twee weken wer- gen getroffen wegens de gevallen aan de Duitse grens, ingetrokken. Schouwburgen en bioscopen mogen hun voorstellingen her vatten en ook sportwedstrijden zijn weer toegestaan. Bijeenkomsten in feestzalen en optochten blijven echter nog verboden. In Verviers zijn stemmen opgegaan om schadeloosstelling te eisen voor de door de maatregelen veroorzaakte schade .om dat Verviers is gebruikt als bufferzone bij de beveiliging tegen pokken, waarvan het alleen de nadelige gevolgen moet dragen" zo zei hij. Het is meestal plezierig wanneer de we reld zich om ons welzijn bekommert. Zelfs wanneer wij door ernstige ziekte of het verlies van naaste verwanten in de belang stelling komen, kan er in onze benarde situatie enig licht worden geworpen. Ook de stoersten onder ons lopen niet geheel uit eigen kracht door dit ondermaanse, maar hebben af en toe een kleine aan moediging, een strelinkje nodig om in hun stoerheid te blijven geloven. Er leeft in mij dan ook een gevoel van dankbaarheid voor de belangstelling die een zeker geestelijk genootschap mij sinds jaar en dag betoont. Het geeft een aardig blad uit met welmenende artikelen en fo to's en er gaat geen maand voorbij of dit blad glijdt door de brievengleuf mijn huis binnen. Hoe aardig het orgaan echter ook is, ik meen het karakter ervan nu wel doorgrond te hebben en aangezien ik nog iets meer te lezen heb, breng ik het tegen woordig zonder omwegen naar de hoek waar een stapel oude nieuwsbladen de ver gankelijkheid. van het dagelijkse doen ligt te demonstreren. De kwestie is namelijk dat bedoeld gees telijk genootschap het erop toelegt, mij bij de zijnen in. te lijven. Zoals gezegd stemt mij dit blijk van belangstelling te midden van een veelal zo onverschillige wereld dankbaar. Niet alleen dat ik voor de men sen van dat genootschap besta, ze willen aan mijn bestaan zelfs een bepaalde rich ting geven, die welke hun bij uitstek ver kieslijk voorkomt. Dit nu is een onmoge lijke onderneming. Ik voel mij bij hen niet thuis en blijs dus buiten de deur, die zij iedere maand zo gastvrij voor mij openen. Ik heb eerbied voor hun volharding, ik kan me zelfs aangedaan voelen bij de ge dachte dat ergens mensen zijn voor wie het feit of ik al dan niet tot de hunnen behoor, een voorwerp van aanhoudende zorg is. Zo is de situatie en zo zal ze vermoe delijk blijven tot een van beide partijen achter de horizon der tijden verdwijnt. Mag men hier van onbeantwoorde liefde spreken? Misschien. Maar liefde laat zich nu eenmaal niet dwingen en wie al te hard nekkig zijn liefde blijft betuigen, loopt de kans het object zijner aanbidding op de vlucht te drijven. Ik vlucht niet, ik kan niet vluchten, alleen het mij zo welgezinde blad naar de oud-papiervoorraad verwij zen. Ik kan zelfs zó weinig vluchten dat ik m mijn droom soms de hunkerende, te leurgestelde gezichten van die mij achter volgende mensen zie. Zo'n droom is een onaangename gewaarwording. Hij wekt een gevoel van schuld bij mij, want als het maar even kon, zou ik iedereen graag ter wille zijn, zeker mensen die er hun levensdoel in schijnen te zien, mij aan hen zelf gelijk te maken en die dus alleen het goede met mij voorhebben. Met een betui ging van leedwezen mijnerzijds kan ik hun hunkering niet sussen. Ik kan die nergens mee sussen, vrees ik. Zodat er niets an- ders opzit dan op de oude voet vooxt te gaan. Vanmorgen heb ik het bewuste blad weer ontvangen. Om althans iets te doen, heb ik*het sniffe malen om en om gedraald: En toen toch maar weer de handeling ver-, richt die de bezegeling is van deze onbe antwoorde liefde. Overval. Volgens een publikatie van het Portugese persbureau ANI is bij Nova Caipemba in Angola een Portugese mi litaire kolonne door Angolese verzet strijders overvallen. De strijd duurde bijna een uur. Voorts werd gemeld, dat zich bij operaties van de Portugese strijdkrachten tegen Angolezen in Sierra du Pingano verscheidene botsingen heb ben voorgedaan. Spel. In Freinberg bij de Oostenrijks- Duitse grens zijn maandag twee jon gens gedood en twee anderen gewond doordat een handgranaat waar zij mee speelden ontplofte. Sloop. Het Zweedse vrachtschip Sillona (2.261 ton), dat tijdens de overstromings ramp in West-Duitsland van 17 februari aan de oevers van de Elbe nabij Cux- haven op een weiland werd geworpen, kan niet worden geborgen en is voor sloop verkocht. Bruce Rae. Bruce Rae, hoofd van de nieuwsdienst van de New York Times, is aan een hartaanval overleden. Hij was 69 jaar. Rae heeft 52 jaar deel uitgemaakt van de staf van de Times en werd in '55 hoofd van de nieuwsdienst. Hij versloeg onder meer de invasie van Okinawa en Iwo Jima en was bij het het eerste napalmbombardement op Ja pan. Henneptelers. De politie in Cambridge stelt een onderzoek in naar een bende die de studenten marihuana-sigaretten te koop zou aanbieden. Studenten hebben de politie meegedeeld dat een blonde jonge vrouw, een der leden van de bende, de sigaretten heeft aangeboden in café s waar studenten veel plegen te komen. De recherche heeft voorts vlak buiten de stad een stukje land ontdekt waar clandestiene hennep wordt ver bouwd. Fraude. In de stad Guatamala zijn dins dag zestig personen gewond tijdens een twee uur lang gevecht tussen demon strerende studenten en de politie. De studenten maakten gebruik van stenen en knuppels, terwijl de politie van traan- gas gebruik maakte. De studenten de monstreerden tegen beweerde fraude bij de jongste parlementsverkiezingen. Resultaat. Premier Nehroe heeft gezegd dat bij 'e gewapende actie tegen de voormalige Portugese enclaves op 19 december 67 personen om het leven zijn gekomen, onder wie 45 Portugezen Er vielen 107 gewonden, van wie 55 Portu gezen. Er werden 4570 Portugezen krijgs gevangenen gemaakt. Over hun repa triëring wordt nu onderhandeld met Lis sabon. Nationale Unie (KANU) heeft in Londen bekendgemaakt dat zij bereid is tot belangrijke conces sies om tot een compromis te geraken tussen haar denkbeelden van een cen trale staat Kenia en die van haar ri- ™''d« Afrikaanse Hem -Hs.-he Unie (KADU) die een f<d. i-, l)

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3