Tsjechische avond bij het N.Ph.O. SANA- TOGEN heipti TOGEN HP002) °^°°"szXeos Mb-T'Jfc, INTERNATIONALE CULTUURUITWISSELING Pogingen om Da Vinei voor Engeland te behouden Zelfportret van Rembrandt zou slechts een, recente, kopie zijn Jubileumconcert te Bennebroeh door het Christelijk Gemengd Koor Het beeld van Nic. Jonk voor Heemskerk Beeldhouwer Jan Ver donk 75 jaar DAG 14 MAART 1962 Vaclav Smetacek dirigent Ivan Moravec solist Jan Naaykens schreef spel voor vorstelijk feest Jos. de Klerk De litteraire prijzen van Formentor Optreden in Haarlem van Het Nationale Ballet TENa operAT(e Haakon Stotijn opgenomen in ziekenhuis P. Zwaanswijk KEES LAAN IN BLOEMENDAAL zo boeiend is nu PANORAMA WÉÉÊ.fËËÊÈËm Belgische schooltelevisie gisteren begonnen De radio geeft donderdag 7 elevisieprogramma oococoooooor •6000000000CX Gisteren stond de dirigent van het Praags Symfonie Orkest voor het N.Ph.O. in Haarlem, en precies een weck daarvóór de dirigent van het N.Ph.O. voor het Praags Symfonie Orkest in Praag. Het is één van de vele voorbeelden van internationale cultuuruitwisseling, die tot doel heeft het nationaal eigene over de grenzen meer bekendheid te geven: een begrip dat velen kennen, maar waarvan de praktijk voor velen ook vaag blijft. Hier dus een typerend voorbeeld uit de praktijk: Links Henri Arends van het N.Ph.O. met de cellist Frantisek Smetana in gesprek vóór het concert van het Praag Symfonie Orkest op 6 maart in Praag; rechts prof. dr. Vaclav Smetacek, dirigent van het Praagse orkest, te Haarlem in gesprek met de pianosolist Ivan Moravec (links op foto), eveneens uit Praag. Het is een uitwisseling die niet tot de personen beperkt blijft, want door nationale werken in hun programma's op te nemen dienen zij de ware cultuuruit wisseling, zoals blijkt uit de neven staande recensie van Jos. de Klerk. LONDEN Er worden pogingen gedaan om de Leonardo da Vinei, welke de Ko ninklijke Academie van Kunsten besloten heeft te veilen, voor Engeland te redden. Twee lagerhuisleden, een conservatief en een socialist, hebben maandag een onder houd hierover gehad met de kanselier voor de schatkist, Selwyn Lloyd, die beloof de de zaak te bestuderen en hun zijn oe- slissing te laten weten. In het Lagerhuis zal Lloyd volgende week worden gevraagd om de National Gallery, het Britse Rijksmu seum, speciale financiële steun te verle nen om het werk aan te kopen. Verder zal Lloyd worden gevraagd of de Royal Academy de regering om financiële steun heeft verzocht voor de instandhouding van haar museum, Burlington House en van haar kunstscholen. Beweerd wordt na melijk dat de Academy, voordat de Da- Vinci aan de veiling werd gegeven, ver geefs getracht zou hebben de regering voor aankoob te interesseren. Wanneer de regering het werk inderdaad voor een la ger bedrag had kunnen krijgen dan zij er eventueel op de veiling voor zou moeten betalen, mag worden aangenomen dat zij zal weigeren een grotere som beschikbaar te stellen. Het is ook niet eenvoudig een kunstwerk als dit, anders dan door finan ciële regeringssteun, voor Engeland te be houden. Indien de situatie onveranderd blijft, ziet het er naar uit dat de teke ning voor Amerikaanse rekening zal wor den aangekocht. De regering kan in dat geval de uitvoer slechts definitief tegen houden, wanneer er iemand gevonden wordt om de koper schadeloos te stellen. OP HEI ACHTSTE dinsdagavondconcert van het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest, in de Haarlemse Concertzaal, werd het publiek geconfronteerd met onbekende hoewel niet jonge muziek van Tsjechische huize, met een Tsjechische dirigent en een dito solist. Een temperamentrijk muzikaal ras, die Bohemers; een volk dat scheppend en herscheppend in de toonkunst een belang- lijke rol gespeeld heeft, al gebeurde dit nog al eens vaak buiten zijn landsgrenzen, compositorisch vooral; men hoeft maar te denken aan Jan Stanitz en zijn zonen die in Mannheim de klassieke vorm van de symfonie voorbereidden; aan Reicher die te Parijs een Liszt, een César Franck, een Gounod opleidde; aan Vanhal en de velen onder zijn landgenoten, die te Wenen carrière maakten. Tot die \o en behoorde ook de componist Jan Hugo Voricek, van wie deze dinsdagavond een symfonie ten gehore werd gebracht die ons totaal vreemd was, evenzeer als de naam van hem die ze schreef. VORICEK LEEFDE van 1791 tot 1825, hij was dus een tijdgenoot van Beethoven en Schubert. Dit laatste kan enigszins ver klaren waarom de muziekgeschiedschrij vers hem zo goed als vergeten hebben: hij leefde in de schaduw van prominenten. Ge lukkig hebben de Tsjechen hem en zijn werk in ere gehouden en terecht. En zo mocht het een gelukkige gedachte heten van de Praagse gastdirigent Vaclav Sme tacek zijn programma te openen met de vroeg-romantische Symphonie in D van Vonicek, die zowel in orkestrale glans als in fel stuwende thematische verwerking en poëtische sfeer naar een nieuwe richting wijst, waarbij men aan Weber kan den ken, maar dan met iets eigens waaraan de Tsjechische folklore niet vreemd is. CONCLUDEREN WIJ daaruit, dat Sme tana, de vader van de hoogromantische Tsjechische muziek, niet op braakland be gonnen is; hij had een niet onbelangrijk voorganger. Gastdirigent prof. dr. Vaclav Smetacek, die leider is van het Praags Symfonie Orkest, bracht tevens de Symfo nie nr. 3 van Dworsjak met het orkest ten gehore. Eigenlijk is dit de vijfde, en wat we gewoonlijk de Vijfde noemen is in rang orde van ontstaan de negende. Naargelang deze werken in druk verschenen kregen zij deze verwarrende nummering. Ook deze Derde (F gr.t.), ontstaan in 1875, werd, voor zover ik weet, hier nog nooit uitgevoerd. Het is een briljant werk dat echter geen nieuwe gezichtspunten opent op het wezen van Dworsjaks muzi kale persoonlijkheid. Vandaar dat een com positie van de jongere generatie een ef fectiever karakter aan het programma had kunnen geven. Intussen bleek het wel een kolfje naar de hand van de dirigent om er met felle dynamische tetoningen en romantische zwierigheid het publiek voor warm te maken. Het mag Smetacek na gegeven worden dat hij een suggestief or kestleider is, maar met als ik het zo TWEE KUNSTEXPERTS zijn thans van oordeel, dat het onlangs door het Staats- museum te Stuttgart aangekochte zelf portret van Rembrandt, een kopie is. De beschuldiging van de Madrileense kunst criticus Santiago Arbos Balleste is de meest recente bijdrage tot de controver se, die ontstaan is rondom het schilderij, dat het museum verleden jaar van een Londense kunsthandelaar heeft gekocht. DE ZAAK KWAM begin februari aan het rollen toen de Münchense kunstexpert Martin Porkay zei, dat het doek een ver valsing was. Het was slechts 50 jaar oud, zei hij, en niet meer dan enkele honderden marken waard. Balleste heeft onlangs in het Spaanse weekblad Blanco y Negro" en in de „Stuttgarter Nachrichten" be weerd, dat het schilderij in kwestie een kopie is van het origineel. Deze kopie zou gemaakt zijn door de schilder Augustin Buades uit Mallorca. Het origineel, aldus Balleste, werd ongeveer 60 jaar geleden door een andere schilder van het eiland, wijlen Juan O'Neill, die van Ierse af komst en een vriend van de Picasso's was, te Parijs verkocht. Zowel het origineel als de kopie behoorden tot de boedel van wij len de Spaanse kardinaal Despuig, graaf van Montenegro, aldus Balleste. HET MUSEUM heeft geweigerd te ver klaren wie de laatste eigenaar van het schilderij is geweest. Het museum houdt door dik en dun vol ervan overtuigd *e zijn, dat het schilderij authentiek is. Het is voornemens het portret weldra naar het Institute Royal du Patromoine Artistique te Brussel te zenden, waar een aantal specia listen het aan een diepgaand onderzoek zul len onderwerpen. Inmiddels hebben enkele Duitse experts verklaard ervan overtuigd te zijn, dat het werk echt is. Uit analyses met röntgenstralen, zeggen zij, is gebleken, dat het schilderij uit ver schillende lagen verf bestaat. Kopieën van meesterwerken worden ge woonlijk niet over andere schilderijen heen gemaakt, zeggen deze deskundigen. Boven dien is bekend, dat Rembrandt zijn schil derijen veelal in verschillende stadia maakte, wat verschillende lagen verf ten gevolge had. Van de zijde van zowel het museum als van het ministerie van Cultuur van de staat Baden-Württemberg is verklaard dat in afwachting van het Brusselse on derzoek niets meer over de zaak gezegd zal worden. Driehonderd jongens en meisjes uit de drie zuidelijke provincies zullen op 8 mei tijdens het bezoek van het koninklijk gezin aan de provinciale hoofdsteden van Zee land, Noord-Brabant enjLimburg, in 's Her togenbosch hun bijdrage leveren aan de viering van het zilveren huwelijksfeest. On der regie van Wim Bary wordt in de Brabanthal in aanwezigheid van nog drie duizend Zuidnederlandse jongeren het spel ,.De Heerschappij der Dieren" van Jan Naaijkens opgevoerd. Jan Naaijkens heeft het spel geschreven aan de hand van vragen en antwoorden, die aan de jeugd zijn gesteld omtrent he den en toekomst. De auteur heeft er de gevoelens van de jeugd in, wat hij noemt, een beestachtige, satirische fantasie in vastgelegd. Het spel telt dertig scènes en zal zeven tig minuten duren. In dit stuk „achten de dieren de tijd gekomen de heerschappij van de mens over te nemen." Zij vergis sen zich echter, want een deel van de jeugd wenst zich niet neer te leggen bij de voortschrijdende ontmenselijking en verdierlijking. Het gevecht, dat zich daar na ontwikkelt eindigt in een zege voor de jeugd, die daarna de oudere generatie na drukkelijk de eis stelt het leven weer leef baar te maken. De auteur heeft zich voor de tekst aanzienlijke beperkingen opgelegd, zodat muziek, zang en dans overheersen. zeggen mag een zwak voor sterke ef fecten. DIT LAATSTE maakte dat de begelei ding van Beethovens pianoconcert in G waarin Ivan Moravec solist was -r- vooral in het eerste deel nog al eens aan klank- evenwicht tekort schoot. Alle respect ove rigens voor de gedetailleerde afwerking van de finale. Ivan Moravec gaf een zeer persoonlijke, maar dan ook zeer poëtische interpretatie van het overbekende Concert, dat daardoor als verrassend nieuw uit de bus kwam. Binnenkort zullen te Formentor op Mal lorca de jaarlijkse litteraire prijzen van Formentor opnieuw worden toegekend: de „Prix International des Editeurs en de Prix Formentor". Voor de „Prix For- I mentor" zal ook een Nederlands manu script worden voorgedragen, terwijl op de kandidatenlijst voor de „Prix des Edi teurs" naar alle waarschijnlijkheid even eens een Nederlandse kandidaat zal voor- komen. De „Prix des Editeurs" wordt toege- I kend voor een recent werk of reeks van werken op het gebied der roman- of ver haalkunst, die van grote betekenis geaent worden voor de wereldlitteratuur of die men van invloed acht op de ontwikkelin gen op litterair gebied. Vorig jaar werd de Argentijn Jorge Luis Borges bekroond. Op woensdag 21 maart a.s., aanvang 8 uur, zal Het Nationale Ballet (o.l.v. Sonia Gaskell) een voorstelling geven in de Stadsschouwburg te Haarlem. Als première voor Haarlem staat op het pro gramma het ballet Contrasten van Robert Kaesen op muziek van Dimitri Sjostako- witsj. De voornaamste rollen in dit ballet zullen worden gedanst door Panchita de Péri, Clazina Nepveu, Conrad van de Weetering en Ben de Rochemont. Voorts zullen worden uitgevoerd: Des sins pour les six, choreografie John Taras, muziek P. I. Tsjaikofsky, gedanst door Sonja van Beers. Leonie Kramer, Irène de Vos, Inge van Dijken, Conrad van de Wee tering en Ronald Snijders; Le cercle, cho reografie Maurice Béjart, muziek J. S. Bach en P. Henry, met in de hoofdrollen Irène de Vos en Billy Wilson; tenslotte Graduation ball, choreografie David Lichine, muziek Joh. Strauss, met in de hoofdrollen Sonja van Beers, Leonie Kra mer, Maria Bovet, Conrad van de Weete ring, Peter Appel. Ronald Snijders, Chris Torenbosch en Sylvester Campbell. De muzikale begeleiding zal worden ver zorgd door André Presser en Joop Stok- kermans. Ook naar Parijs In het kader van het door het Théatre des Nations te organiseren festival zal Het Nationale Ballet in de periode van 10 tot en met 16 juni een vijftal voorstellingen geven in Parijs. De begeleiding zal worden verzorgd door het in Arnhem gevestigde Gelders Orkest. De kosten worden ge raamd op 38.000 gulden. Verwacht wordt aan recetten een bedrag van 10.000 gulden. Om het tekort te dekken heeft Het Natio nale Ballet een subsidie gevraagd aan het Rijk van 13.000 gulden, aan de gemeente Amsterdam van 7000 gulden, aan de ge meente Arnhem van 5000 gulden en aan de Provincie Gelderland van 3000 gulden. Zweede boekenproduktie. De Zweed- I se boekenproduktie bereikte in 1961 een nieuw record van 5.991 titels (het jaar te- voren 5.959). Advertentie LUST£t-00s ga0^vM M0P SLAPTcUIT DE ÉCHTEN GROEIEN Het beproefde versterkingsmiddel SANATOGEN jS VERKRIJGBAAR BIJ ALLE APOTHEKERS EN DROGISTEN De eerste solo-hoboïst van het Concert gebouworkest Haakon Stotijn, is, na een rustperiode van enige maanden, in de Boerhaavekliniek te Amsterdam opgeno men voor het ondergaan van een opera tie. Tengevolge hiervan zal hij de aan staande tournee door Japan niet kunnen meemaken. De eerste hoboïst van het Operaorkest, Koen van Slogteren, zal tijdens deze reis de hobogroep van het Concertgebouw Or kest completeren. Hij is ook lid van het Danzi Kwintet. Advertentie HET STAAT DEZE WEEK IN Haar man heeft zes olifanten, honderd automobielen, een groot aantal paarden en hon derd man personeel. Zij is een opvallende schoonheid. Zij heeft zich dramatisch tegen Nehroe gekeerd en voerde een felle verkiezingscampagne te gen hem. Haar volgelingen dra gen haar op handen en zouden - desgewenst - op haar hond stemmen. Zal de vrouw, die Nehroe haat, hem ten val bren gen? Gaat Irene Jansen de eer van de Nederlandse paardensport hoog houden op de Olympische Spelen in 1964? het Gereformeerde Kerkkoor opgericht met de heer Richard Heidema als diri gent. Betrekkelijk kort na zijn vorming koos het koor een wat breder grondslag en in samenhang daarmede kreeg het een andere naam. Als Christelijk Gemengd Koor ging het zich ontplooien en dinsdag avond kon het ensemble onder deze bena ming met een feestconcert in de Neder lands Hervormde kerk te Bennebroek zijn tienjarig bestaan herdenken. BIJ DE PROGRAMMAKEUZE voor dit concert heeft de heer Heidema er blijk baar naar gestreefd het feestelijk karak ter van de avond te accentueren met zin rijke composities. Het koraal „Nun danket alle Gott" in de bewerking van J. S. Bach vormde de inleiding van het con cert. Later kwamen nog het „Te Deum laudamus" van Henri Purcell, „Rejoice in the Lord always" en het hymnische „Sing unto God", de Wedding Anthem van Georg Friedrich Handel. Met Mendelssohns hym ne „Hör mein Bitten" was het program- ma wel verantwoord. Maar de keuze van het weeïge, zoetig-sentimentele „Blijf bij mij Heer" was een vergissing, die niet goed te praten viel, zelfs niet door het la ten gelden van welgevalligheidsmotieven De indrukken, die het koor gaf waren nog al wisselvallig van aard. Het best kon net voor de dag komen met de vertolking van de koralen van Bach „Nun danket alle Gott" en „Wachet auf! ruft uns die Stim- me". Ook bij de voordracht van de Hymne van Mendelssohn had het koor goede ogen blikken en ook het slotkoor van de anthem van Handel was niet onverdienstelijk. Maar overigens droeg de gespannen, ge agiteerde directie er niet toe bij om rit mische stabiliteit en souplesse, welluiden de koorklank, gelijkheid van inzetten of expressieve inhoud van de woordzegging te verkrijgen. Karakteristiek voor deze uit- voeringstrant was wel de jachtige vertol king van „Rejoice in the Lord". De organist Johan Timmerman, die door de opstelling van de speeltafel van het koor afgewend moest begeleiden, had on der al deze omstandigheden geen benij denswaardige taak. Hem wil ik daarom niet verantwoordelijk stellen voor de vele ongelijkheden, die op deze avond vielen waar te nemen en die ook de samen zang der solisten: de sopraan Tine van Raalte, de alt Tony Jaanus, de tenor Bert van 't Hoff en de bas Wil Habets betroffen. Mr. BAETEN IN K.R.O.-BESTUUR. Het partijbestuur van de K.V.P. heeft benoemd tot lid van het bestuur van de Katholieke Radio Omroep mr. A. M. I. H. Baeten te Maastricht. De heer Baeten, die sedert 6 november 1956 lid van de Tweede Kamer is, is door de K.V.P. benoemd in de vacature, die is ontstaan door het over lijden van de heer Jan Peters. De heer Baeten is lid van de Raad voor de Kunst, voorzitter van de Contactraad voor het R.K. Onderwijs, curator van de R.K. Leergangen te Tilburg, bestuurslid van het Limburgs Symphonie Orkest, be stuurslid van de Toneelacademie te Maas tricht en van de Academie voor Bouw kunst aldaar. Hij is enkele jaren wethou der van Maastricht geweest, is daar nu nog lid van de gemeenteraad en oefent prak tijk uit in de advocatuur. De vocale capaciteiten van deze solisten liepen trouwens zeer uiteen. Vandaar dat solistische prestaties het best een oordeel mogelijk maakten. Zo kreeg de sopraan Tine van Raalte bij de uitvoering van de hymne van Mendelssohn een gunstige kans om haar gelijkmatig geschoolde, zuiver intonerende en van bezonkenheid getuigen de stem onder de aandacht te brengen. Fn ook de tenor Bert van 't Hoff kon vaak goede indrukken geven. De altzangeres heeft een goede stem, maar de toegepas te veelvuldig wisselende dynamiek maak te haar zang onrustig. De bas moet nog trachten zijn stem de steun van een be- heerste ademtechniek te geven. In de bespreking van onze medewerker voor beeldende kunsten Bob Buys van het werk van Kees Laan in Bloemenheuvel, zijn aan het slot enkele regels weggevallen waardoor een verkeerde indruk wordt ge wekt. Er moet aan worden toegevoegd dat de heer Laan weliswaar korte tijd lid is geweest van de Aquarellistenkring, maar dat dit op een onjuist geachte beslissing berustte die door jurering later ongedaan werd gemaakt. Bij de aankondiging van de onthulling I in Heemskerk van „Jacob worstelend met de engel" van Nic. Jonk is in ons blad van gisteren de verkeerde foto geplaatst. De afgebeelde sculptuur is niet het ontwerp voor Heemskerk, maar voor Groningen. Het is wèl een echte Jonk. Frits Kirihio, de Papoea-student, die door Soekarno werd geinvi- teerd om Indonesië te bezoeken vertelt exclusief aan Panorama zijn levensgeschiedenis en de rede nen, dat hij Soekarno's uitnodiging heeft aangenomen. Hij gelooft wèl in Indonesië een blunder te heb ben gemaakt. Zeven en zeventigjarige twis ter in Venlo wordt als gebroken man naar huis getransporteerd. Hierover vertelt Jacob Bicker Jr. in zijn vermakelijk dagboek. De warmbloedige minnaar, die geen minnaar was, wordt door de wereld niet vergeten, hoewel hij al zeven decennia geleden werd be graven. Luister vanavond niet naar de radio, kijk niet naar de tévé, ga niet naar een concert of de opera. Als U dat wèl doet is het de hoogste tijd, voor U het muzikale gekkenhuis te bezoe ken, dat door het Prins Bern- hardfonds wordt gesubsidieerd. want buiten dit alles brengt Pano rama van deze week nog vier grote bladzijden met actuele foto's uit de hele wereld, een kleurenomslag van de beroemde Deense tekenaar Kurt Ard, talrijke caricaturen en cartoons, spannende verhalen, kortom vier dozijn bladzijden vol ontspanning en opwindende ac tualiteit. Als U nu direct een briefkaart ver zendt naar „Panorama-Haarlem" (dit adres is voldoende) en U abon neert, krijgt U de twee volgende nummers gratis thuis bezorgd. Een abonnement kost slechts 35 ct per week. Losse nummers zijn overal verkrijgbaar voor 45 ct. De Haarlemse beeld houwer Jan Verdonk. bekend om zijn res tauratiewerk aan de Vleeshal en zijn copie van het Asaph-beeld op de rechter pedaal toren van het orgel in de Grote Kerk, doch ook om zijn werk op het gebied der religieuze kunst en de portretbuste, bereikt maandag aan staande, 19 maart, de vijf en zeventigjarige leeftijd. Zijn talrijke leerlingen en vrien den maken zich op om hem een gedenk waardige verjaardag te bereiden. Receptie wordt gehouden van half twaalf tot één uur, ten huize van dr jubilaris, Vlietzorg straat 13, Haarlem. WamWWWs(% AANKONDIGINGEN en BESCHOUWINGEN Gistermiddag is de Belgische schooltele visie begonnen. De uitzending zou om 2 uur beginnen, maar dat begin werd 5 mi nuten uitgesteld, omdat was gebleken, dat de meeste scholen precies om 2 uur be ginnen zodat de leerlingen een paar mi nuten nodig hebben hun plaatsen in te nemen. Voortaan zullen de wekelijkse uit zendingen dan ook om vijf over twee be ginnen. De eerste les was bestemd voor leer lingen van 10 tot 12 jaar. Er werd gespror ken over de Belgische vogelreservaten. Een vogelkenner en een vogelfotograaf hebben de uitzending samengesteld. De eerste vertelde de kinderen onder andere dat de vogels groot gevaar lopen, om- dèt de verstedelijking hen verdringt. Hij wees de jongens en meisjes erop, dat zij de vogels van hun nesten kunnen verja gen wanneer zij aan moerassen en ven nen gaan spelen. Er waren goede film en geluidsopnamen van in België inheem se vogels, zoals de grutto, de karekiet en de roerdomp. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00- 24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Kamermuziek (gr.) 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgenge bed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Lich te grammofoonmuziek. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gewijde muziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Orgelrecital (gr.) KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde mu ziek. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Lich te muziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Lichte orkestmuziek (gr.) 12.50 Actualitei ten. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.40 Kopstukken, licht programma (herh.) NCRV: 14.00 Metropole-orkest. 14.45 Kerk orgel (gr.) 15.05 Klassieke grammofoon muziek. 15.30 Lichte muziek. 16.00 Bijbel overdenking. 16.20 Gewijde liederen. 16.50 Grammofoonmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Dansmuz. (gr.) 17.40 Beursberichten. 17.45 Lichte muziek. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Vocaal ensemble. 18.50 Sociaal pers- pektief, lezing. 19.00 Nieuws en weerbe richt. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Geestelijke liederen. 19.30 Radiokrant. Politieke lezing. 20.00 Donderdagavondmo zaïek, gevarieerd programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Kamermuziek. 23.30 Nobelprijswinnaars in vertaling, lezing. (VI). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Ochtend varia (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lich te grammofoonmuziek. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Oude muziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 voor de kleuters. 11.00 Huishoudelijke zaken, praat je. 11.15 Kamerorkest en solist. 12.00 Dans- orkest en zangsolisten. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Uit het bedrijfsleven. 12.43 Hammondor gelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en grammofoonmuziek. 13.25 Beursberich ten. 13.30 Theate orkest en zangsolist. 14.00 Cello en piano. 14.30 voor de vrouw. 15.05 Dieren in en rondom het huis, programma over huisdieren. 15.45 Weense muziek (gr.) 16.00 Van vier tot vijf, radioprogramma in een Notedop. 17.00 Grammofoonmuziek voor de jeugd. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Lich te grammofoonmuziek. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Lichte muziek. 19.00 voor de kleuters. 19.05 Lichte gram mofoonmuziek en praatjes. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Radiophilharmo- nisch orkest en soliste: Klassieke muziek. In de pauze (pl.m. 20.55 Litterair gesprek. 22.10 Lichte grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualitei ten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Discota- ria. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoon muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Ause- mentsmuziek. 12.50 Beursberichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 School radio. 16.00 Beursberichten. 16.06 Franse les. 16.21 Schoolkoren. 16.35 Pianorecital. 16.55 Lichte muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kleuters. 18.15 Gevarieerde gram mofoonmuziek. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 Sportkroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Gi taarspel. 19.50 Vrije politieke tribune. 20.00 Voordrachten. 20.30 Verzoekprogramma. 22.00 Nieuws. 22.15 Godsdienstige Israëli tische uitzending. 22.45 Klassieke pianomu ziek. 22.55-23.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35-17.45 Internationaal jeugdjournaal. 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Filmkader. NTS: 20.55 Eurovisie: Wereldkampioenschappen kunst rijden op de schaats te Praag. NCRV: 21.30 Louis Quatorze, amusementsprogram ma. NTS: 22.15 Documentaire film. NCRV Voordracht en gitaarspel. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Ach ter het nieuws. 20.35 Documentaire film. '21.00 Misdrijf bij verstek, spel. NTS: 32.40 Wereldkampioenschappen kunstrijden lop de schaats te Praag. (-23.40).

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4