Twintig maanden geëist voor inbraak in Aerdenhout Nieuwe smaak extra AGE Kort en bondig TWEEDMANTEL PIJN KOU GRIEP AKKERTJE Congres van gemeenten over woningtekort Duitse firma wil een Euromast bouwen in Amsterdam RYNBENDE'S Nederland heeft nu ruim 11,7 miljoen inwoners Geluidshinder in etagewoningen Overheidssubsidie ook voor humanistische instellingen N. Jouwe naar de Verenigde Naties Schenking van elf ton sinaasappelen Zonnig maar koud A IJ DAG 16 MAART 1962 HAARLEMSE RECHTBANK een helpt direct ...want AKKERTJES zijn instant cachets* met 4-voudig wer kend micropoeder Ringspoorbaan om Amsterdam een eerlijke 'jonge* 'iSm jonge Met schuld van 40.000 heimelijk vertrokken naar Amerika I 40 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Blauw en geel op de weg Limburgs forum: Plannen met het Begijnhof in de hoofdstad K.V.P.-raadslid in Nijmegen aan hoofd van nieuwe partij Adres van huiseigenaren aan Tweede Kamer Over Katangese drukorder voor bankbiljetten Gouverneur Van Tilburg zegt Suriname vaarwel Eis van 2 jaar tegen Fransen die vals geld uitgaven citroen 2 cv Wetenschappelijke Raad voor Kernenergie is geïnstalleerd WERKRAPPORTEN ïfi z Voor de Haarlemse rechtbank werd don derdagmiddag voortgezet de behandeling van de zaak tegen een 25-jarige lasser uit Rosmalen, aan wie tenlaste was gelegd, dat hij in de nacht van 2 op 3 juli van het vorige jaar samen met een kornuit had ingebroken in een villa in Aerdenhout, na dat zij uit een garage in de Lange Leid- sedwarsstraat in Amsterdam een auto hadden gestolen, waarmede zij naar Aer denhout waren gereden. Uit de villa had den zij een elektrische naaimachine, tafel zilver, sieraden, een gouden horloge, een radiotoestel en enige Perzische kleedjes gestolen. Een deel van het gestolene, zo bleek ter terechtzitting, was nimmer bo ven water gekomen. De zaak was destijds aangehouden ten einde over verdachte, die een volledige be kentenis had afgelegd, een psychiatrisch rapport in te winnen. Aangezien naar zijn mening het rapport geen ander licht op verdachte wierp eiste de officier van Jus titie opnieuw twintig maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. De raadsman, mr. H. Luijken te Haar lem meende, dat zijn cliënt zo niet in me disch opzicht dan toch in sociaal opzicht verminderd toerekeningsvatbaar moet worden geacht, omdat hij, zoals uit het rapport blijkt, sterk onder de invloed 's geraakt van het milieu, de Amsterdamse onderwereld, waarin hij was afgezakt. Aangezien ook het rapport kans op verbe tering niet uitsluit, vroeg mr. Luijken de rechtbank zijn cliënt een gecombineerde straf op te leggen. Advertentie Akkertjes bevatten de ideale combinatie van 2 pijnstillers -f- zenuwkal- merend bromisovalum opwekkend coffeï- num. Microscopisch fijn poeder, dus directe op name in het organisme, dus directe werking zon der kans op maagklach ten. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes! ic instant direct werkend 6 stuks f 0.50 12 stuks f1.- Zes maanden gevangenisstraf eiste de officier van Justitie tegen een 20-jarige monteur uit Amsterdam, die in augustus van het vorige jaar, samen met een col lega een hoeveelheid suiker in het olie reservoir van een auto had gegooid ten einde wraak te nemen op de eigenaar van de auto, een cliënt van het Haar lemse garagebedrijf, waarbij zij in dienst waren. De Amsterdammer had buiten de garagehouder om een reparatie aan de auto uitgevoerd, maar daarvoor van de eigenaar minder betaald gekregen dan hij had verwacht. Hij was daarover zo in zijn wiek geschoten, dat hij wraak nad willen nemen. Samen met zijn collega had hij, toe later de auto opnieuw gerepa- reed moest worden suiker in de olietank gegooid en daardoor schade aan de wagen toegebracht. Verdachte zeide dat het plan bij zijn collega was opgekomen, die het ook had uitgevoerd, maar die collega, als getuige gehoord, verklaarde dat verdach te het initaitief genomen en aan de uit voering had meegeholpen. De rechtbank zal in beide zaken op 29 maart uitspraak doen. Het gemeentebestuur van Enschede wil een congres beleggen over de problemen van het woningtekort Het Enschedese col lege van B. en W. heeft een drieëntwintig tal gemeenten uitgenodigd dinsdag in Utrecht over dit plan te overleggen en een programma voor het congres op te stellen. Volgens de initiatiefnemers zou er onvol doende inzicht bestaan in de werkelijke omvang van het probleem van de woning nood. De gemeenten, die voor dit gesprek zijn uitgenodigd, hebben volgens het jaarver slag van de Centrale Directie van de Volks huisvesting en Bouwnijverheid alle een re latief woningtekort dat ten minste het dubbele is van het relatief landelijk tekort. Dit laatste bedraagt 2,2. De uitgenodigde gemeenten hebben een statistisch tekort van vijf of meer. Vandaar dat men het congres de naam wil geven van „dubbele woningnood". Aangezien men slechts over de cijfers van 1960 kan beschikken is het niet mogelijk, dat verschillende gemeen ten niet zijn uitgenodigd, maar toch in aanmerking komen. Het is de bedoeling het congres, dat op de voorbespreking van dinsdag moet volgen, te houden vóór de begroting van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid de Eerste Kamer is gepasseerd. Voorzitter van de voorbespreking is bur gemeester G. van Walsum van Rotterdam. De uitgenodigde gemeenten zijn de volgen de: (de tussen haakjes geplaatste cijfers geven het relatieve woningtekort in die gemeenten van 1960 aan): Haarlem (6,4), Groningen (5), Hoogeveen (6,7), Almelo (5,1), Hardenberg (6,3), Barneveld (6,9, Epe (7,6), Nijmegen (5,3), Renkum (5,5), Wage- ningen (6,7), Winterswijk (5,9), Amersfoort (5,3), Utrecht (6,2), Zaandam (5.7), Katwijk (7,9), Rotterdam (7,1). Schiedam (5,2), Eind-| hoven (5.2), Helmohd (7,3), OosterhÓüt (7); Tilburg (5,1), Kerkrade (6,5) en Maastricht (5,3). Enschede zélf heeft een tekort van 7,7. De ringspoorbaan rond Amsterdam zal binnen twee tot drie jaar gereed zijn. Er bestaat hierover overleg tussen het minis terie van Verkeer en Waterstaat, de ge meente Amsterdam en de Nederlandse Spoorwegen. Niet alleen voor het goede renvervoer, maar ook voor het personen vervoer zal de ringbaan gebruikt kunnen worden. De ringspoorbaan zal ook aan sluiting kunnen geven op de geprojecteer de ondergrondse van het Museumplein naar de rand van de stad. (Van onze Amsterdamse redacteur) Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft aan de noordzijde van het IJ een terrein beschikbaar gesteld voor de bouw van een uitkijktoren, die in hoogte de Rot terdamse Euromast zal overtreffen. De plaats is vastgesteld in overleg met de luchthaven Schiphol, opdat de vliegtuigen van het obstakel geen moeilijkheden zul len ondervinden. Het verzoek om een uit kijktoren te mogen bouwen is gedaan door een Duitse combinatie, die onder meer in Dortmund een soortgelijke toren bouwde. Het ligt in de bedoeling de Amsterdamse toren te voorzien van een draaiend restau rant, dat de gasten gelegenheid geeft tij dens de gemiddelde duur van een maal tijd het uitzicht naar alle kanten te be wonderen. Sinds enkele maanden schijnt er echter in de plannen enige stagnatie te zijn op getreden, omdat men het niet eens kan worden over de vraag of het project ge heel uit Duitse fondsen of gedeeltelijk ook uit Nederlandse gelden moet worden gefi nancierd. De gemeente Amsterdam wenst uitdrukkelijk buiten de financiering te blij ven. B. en W. zullen zich beperken tot het toewijzen van de bouwgrond en het verlenen van de noodzakelijke vergunnin gen. Voor het exploiteren van een restaurant aan de Amsterdamse haven bestaat grote belangstelling. Het oorspronkelijke ont werp van het Havengebouw bevatte geen restaurant. In een later stadium is beslo ten de hoogste verdiepingen tot café-res taurant te bestemmen. Het bleek een juis te beslissing: het Havenrestaurant was in 1961 het drukste restaurant van Neder land. Het succes van het Havenrestaurant heeft ertoe geleid dat het gemeentebe stuur door diverse mensen werd bena derd, die allen een restaurant aan de ha ven wilden exploiteren. Ook de Duitse combinatie, die reeds eer der in Amsterdam poolshoogte had geno men over de mogelijkheden voor een soort Euromast, nam opnieuw contact op met het gemeentebestuur. Vroegere plannen waren afgesprongen op de afwijzing van B. en W., die een uitzichttoren in de bin nenstad een te storend element vonden. Nu men genoegen wilde nemen met een uitzicht op de haven, deden zich meer mo gelijkheden voor. Initiatiefnemers en gemeentebestuur zijn het eens geworden over de plaats van de uitkijktoren, die als de financiering in orde zal zijn westelijk van de oprit van de IJtunnel in Amsterddam-Noord, aan de noordelijke IJoever tegenover het centraal station zal verrijzen. Advertentie White Label dubbele klare f 8.55 per literfles exclusief glas Naar pas thans is gebleken is enige we ken geleden de Veenendaalse zakenman, die wordt verdacht van verduistering tot een bedrag van 40.000 naar Amerika ver trokken. De man dreef in Veenendaal een zaak in radio- en televisietoestellen. Hij had daarbij tal van goederen in consignatie Voordat hij vertrok heeft hij inventaris en voorraad verkocht. Hij liet echter na zijn schulden te betalen. Nadat talrijke schuld eisers tevergeefs hadden getracht gehoor te krijgen aan de verlaten zaak, werd de Veenendaalse recherche in de zaak ge mengd. Zelfs de naaste buren waren van het ver trek onkundig gebleven. Het is niet bekend of de man op zijn reis wordt vergezeld door zijn vrouw en vier kinderen. Het aantal inwoners van Nederland was op 1 februari 11.732.068. In januari werden 4517 huwelijken ge sloten tegen 4590 in januari 1961. Het aantal levendgeborenen steeg van 20.100 in januari 1961 tot 20.268 in januari 1962, het aantal overledenen stéeg van 8.476 tot 8701. Voorts steeg het aantal immigranten van 3550 in januari 1961 tot 4752 in janu ari van dit jaar en het aantal emigranten van 4261 tot 4569. Advertentie grote tube Uitsiuit«nd verkrijgbaar bij H.H. apothekers, drogisten, kappers en de speciaaioranche c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door „Die Haerlemsche Musyckcamer", o.l.v- André. Kaart (Tuinzaal). Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: Neder landse Comedie met „De getatoueerde roos", van Tennessee Williams; regie: Ko van Dijk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Porgy en Bess", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De held van de steppe", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Ursus, de wreker der slaven", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De wrekende hand", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u„ zaterdag en zondag 19 en 21.15 u.: „De prinses en de Amerikaan", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Kermis in de regen", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het geheim van de vijf graven", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Bezeten", 18 .i. Monopole (Zandvoort), vandaag tot en met zondag 20 u.: „Waarom moest ik ster ven?", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal, Grote Markt: Ere-expositie van de Haarlemse schilder H. F. Boot, 1017 u. Zondag 1317 u. Tot 19 maart. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafisch werk van Ruth Fischer, 1022 u. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Expositie van werk van zes leerlingen van het Studio-atelier Von Frih- ling uit Hamburg, 917 u. Tot 31 maart. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Scholieren exposeren beeldende kunst, 9—13, 14—17 en 20—22 u. Tot 26 maart. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal: Tentoonstelling van schilde rijen en aquarellen van Kees Laan. Tot 29 maart. DIVERSEN Minerva Theater, zaterdag 15 u.: Op treden van de goochelaar Fred Kaps en vertoning van kinderfilms (t.b.v. de voog dijvereniging „Tot Steun"). (Zie ook „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 16 MAART City Theater, 20 u.: „De Comancheros". Rcx Theater, 20 u.: „Zweedse meisjes in Parijs". Felison, 19-21 u.: Expositie H. Bogman en A. Smith. ZATERDAG 17 MAART City Theater, 19 en 21.15 u.: „De Coman cheros". Rex Theater, 20 u.: „Zweedse meisjes in Parijs". Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 20 u.: Uitvoering kinderoperettevereniging „De Jonge Stem"; 14 u.: Kindervoorstelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30-12 en 14-16.30. VRIJDAG 16 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jerry als piccolo". Luxor Theater, 19.30 u.: „Spartacus". (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „De legioenen van de Nijl". ZATERDAG 17 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jerry als piccolo"; 23.30 u.: „Hot blood". Luxor Theater, 19.30 u.: „Spartacus". (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „De legioenen van de Nijl". VRIJDAG 16 MAART Marquette Theater: Geen voorstelling. ZATERDAG 17 MAART Marquette Theater, 20 u.: „Salvo des doods". Op een drukke invalsweg in Nijmegen is gisteren een grote blauwe ellips geschil derd waarin in fel geel het getal 50 (maxi mum snelheid) staat. Deze voor ons land nieuwe, maar in Amerika al veel toegepas te verkeersbebakening is ontwikkeld door de heer G. J. Captein van een Nederlandse verfindustrie. De kleuren vallen vooral overdag bijzonder goed op. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft de gemeentebesturen in kennis gesteld van wenken en aanwij zingen ter beperking van de geluidshinder in etagewoningen. Indien deze bij het ont werpen van nieuwe woningwetwoningen worden gevolgd, zullen de hieruit voort vloeiende hogere kosten tot ten hoogste 400,- per etagewoning in de stichtings- kosten opgenomen kunnen worden. De wenken en aanwijzingen van de mi nister moeten als een aanvulling op de bestaande „voorschriften en wenken voor het bouwen van woningen" worden be schouwd. In Heerlen is een forum gehouden over „kerk en humanisme in Zuid-Limburg". Forumleden waren: dr. F. Heggen, docent aan het r.k. groot-seminarie te Roermond, ds. D. D. C. Stap, hervormd predikant re te Heerlen en dr. D. H. Prins, oud-leraar predikant te Heerlen, drs. N. Scheps, le raar aan het gereformeerde Grotiuscollege te Heerlen en dr. D. H. PRins, oud-leraar te 's Gravenhage (humanist). Het protes tantse verenigingsgebouw kon de talrijke belangstellenden, onder wie verscheidene predikanten en rooms-katholieke geeste lijken niet bevatten. Het forum kwam tot de eenstemmige conclusie dat in een democratische sa menleving elke levensbeschouwing recht heeft op dezelfde steun en dat dit inhoudt dat men ook aan humanistische instellin gen voor geestelijke verzorging van over heidswege subsidies behoort te verlenen. Het Amsterdamse Begijnhof zal in de toekomst een verbinding krijgen met het gebouwencomplex en de binnenplaatsen van het voormalige burgerweeshuis, waar in het Amsterdamse historische museum zal worden ondergebracht. In de kelders van het Rijksmuseum, in het Waaggebouw en in het Stedelijk Mu seum bevinden zich verzamelingen, waar van de overbrenging naar het historisch museum wordt overwogen. Het met ruim tegebrek kampende Stedelijk Museum zou de beroemde stijlkamers willen afstaan die in het middeleeuwse weeshuis trou wens beter tot hun recht zullen komen. Er wordt ook gedacht aan het inrichten van een theetuin op een van de binnen plaatsjes en van een informatiecentrum voor degenen, die in de Kalverstraat één van Europa's populairste winkelcentra, hun inkopen willen doen. Papoealeider Nicolaas Jouwe zal op 20 maart naar New York gaan als het rap port aan de Verenigde Naties over de ontwikkeling van Nieuw-Guinea in 1961 wordt uitgebracht. Dit is de eerste keer, dat een Papoea betrokken wordt bij het uitbrengen van dit verslag aan de V.N. waartoe Nederland zich heeft verplicht. De aanwezigheid van Nicolaas Jouwe in Amerika krijgt een interessan. aspect als daar de onofficiële besprekingen tussen Nederland en Indonesië beginnen. Nicolaas Jouwe( die met Kasiepo en Womsiwor tot het Nationaal Comité be hoort, dat het karakter van een grote politieke partij heeft naast de Partai Nasional zou eventueel bij de officiële onderhandelingen met Indonesië door Ne derland kunnen worden opgenomen in de delegatie, hetzij als lid, hetzij als advi seur Aan de komende gemeenteraadsverkie zingen in Nijmegen zal waarschijnlijk wor den deelgenomen door een nieuwe groepe ring, die zich ten doel stelt stimulerend op te treden voor de stad, de sport en de recreatie. Lijstaanvoerder zou zijn de heer J. van der Mosselaar, tot dusver specialist voor sportzaken in de K.V.P.-fractie van de raad. De biljartkampioen Tiny Wijnen staat als nummer twee op de kandidaten lijst. Enkele maanden geleden is de voorzit ter van de K.V.P.-fractie in de Nijmeeg se gemeenteraad afgetreden, na onenigheid met zijn fractiegenoten. De Nederlandse Bond van Huis- en Grondeigenaren heeft aan de Tweede Ka mer een adres gezonden, waarin gezegd wordt dat het wetsontwerp tot wijziging van de Huurwet in zijn totaliteit weinig bevrediging schenkt. De bond is van oordeel dat het huurver hogingspercentage voor bedrijfspanden hoger moet worden gesteld dan voor wo ningen. Voor de huurders van wonin gen wil de bond het klaagrecht gehand haafd zien, met dien verstande, dat op de huurders ook de verplichting wordt gelegd eventuele klachten eerst schriftelijk aan de verhuurders ter kennis te brengen voor dat de klachten door de huuradviescom missie onderzocht worden. Via het het klaagrecht wil de bond waar borgen, dat de verhuurder jaarlijks 20 pet van de verhoogde huur besteedt voor het opheffen van geconstateerde gebre ken met als sanctie een van-onwaarde- verklaring der verhoging en restitutie aan de huurder van de ten onrechte ge noten bedragen. In Amsterdam zijn gistermiddag op de binnenplaats van het stadhuis namens de burgemeesters van enige Spaanse sinaas appelcentra elf ton sinaasappelen aange boden aan mr. P. Mijksenaar, die de bur gemeester van Amsterdam vertegenwoor digde. De sinaasappelen, die symbolisch werden overhandigd, zijn bestemd voor ziekenhuizen en verzorgingscentra in ge heel Nederland. Deze schenking die jaarlijks plaats vindt kreeg dit keer extra kleur door de aan wezigheid van Don Quichotte, die, op een schimmel en vergezeld van zijn schild knaap Sancho Panza en twaalf luchtig ge klede Spaanse schonen aan het hoofd van een bonte stoet naar het stadhuis was ge komen. Don Quichotte las op de binnenplaats van het stadhuis een oorkonde in zijn lands taal voor. Uit het feit dat dit ging zonder een hapering kon men duidelijk merken dat de bekende zanger van het Spaanse lied, Thom Keiling, er meer van wist. De elf ton sinaasappelen zullen, via de burgemeesters van Amsterdam, Rotter dam en de provinciale hoofdsteden worden verspreid. Vragen in de Kamer Het Tweede Kamerlid de heer Lank- horst (PSP) heeft aan de minister van Buitenlandse Zaken gevraagd of het de re gering bekend is, dat een Nederlandse drukkerij een opdracht van de regering van Katanga tot het drukken van bankpa pier heeft uitgevoerd. Op 21 december 1961 is te Kitona tus sen de Kongolese premier Adoela en pre sident Tsjombe van Katanga, na bespre kingen, welke op 19 december 1961 op aan drang van de Verenigde Naties waren be gonnen, een akkoord bereikt, waarin onder meer de ondeelbaarheid van de gehele Kongo en de erkenning van het gezag van de centrale regering over alle delen van de republiek Kongo worden uitgesproken aldus de heer Lankhorst. Acht de regering de levering van bank biljetten aan het afgescheiden Katanga niet een handeling, die hereniging van de republiek Kongo welke hereniging door de V.N. ter bereiking van vrede in dat gebied moeizaam wordt nagestreefd in de weg staat? Indien deze vraag bevestigend wordt be antwoord, is de regering dan bereid haar oordeel uit tespreken over zakelijke trans acties van Nederlandse ondernemingen, welke transacties in feite de moeizame pogingen van de Verenigde Naties tot het bereiken van vrede in de Kongo koorkrui- sen, terwijl Nederland deel uitmaakt van de VN? Gouverneur Van Tilburg van Suriname, die per 1 mei zijn functie neerlegt, zal morgenochtend in een bijzondere openba re vergadering van de Staten van Suri name een afscheidswoord tot de bevol king richten. Vanavond biedt de Surinaam- De heer en mevrouw Van Tilburg vers trekken zondag per boot naar Nederland'. Als waarnemend gouverneur zal worden beëdigd de heer A. Currie. De procureur-generaal bij het gerechts hof te Arnhem heeft twee jaar gevange nisstraf geeist tegen de 35-jarige verte genwoordiger uit Lyon en een 48-jarige handelaar in oude metalen uit Marseille. Beiden waren in Nijmegen op heterdaad betrapt bij het uitgeven van valse dollar biljetten. Tevoren hadden zij reeds in andere plaatsen artikelen met vals geld gekocht. De rechtbank in Arnhem had hen veroordeeld tot acht maanden. De procureur-generaal eiste een veel zwaar dere straf, omdat hij het uitgeven van vals geld in ons land door buitenlanders een zeer ernstig feit achtte. Advertentie s— Geert Hoogeveen Showroom Zijlweg 26 Haarlem Telefoon 17296 - 58041 Gisteren heeft mr. J. M. L. Th. Cals. minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, in de vergaderzaal van zijn departement de wetenschappelijke raad voor de kernenergie geïnstalleerd. De wetenschappelijke raad voor de kern energie, die zoals reeds eerder gemeld de ministers en daarvoor in aanmer king komende instellingen en instanties ad viseert over zuiver wetenschappelijk en wetenschappelijk technische vraagstukken op het gebied van de kernenergie en de ioniserende stralen, werd vooruitlopend op een regeling in de kernenergiewet in gesteld bij Koninklijk Besluit van 27 juni 1961, nr 11. De voorzitter, prof. dr. J. H. de Boer, werd in oktober van het vorige jaar benoemd. Bij k.b. van 7 maart zijn als leden van de raad aangewezen: prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, prof. dr. H. B. Casimir, prof. dr. H. W. Julius, prof. dr. V. J. Koningsberger, prof. ir. L. Troost en prof. dr. A. C. Schuffelen. Straf voor politiemannen. De Centrale Raad van Beroep in Utrecht heeft de uit spraak van het Ambtenarengerecht in Arnhem inzake drie leden van de groep rijkspolitie te Gameren in hoofdzaak ge vestigd: ontslag voor de groepscomman dant, terugstelling in rang en salaris ge durende twee jaar voor de postcomman- dant en twee jaar uitsluiting van bevor dering voor een wachtmeester eerste klas. Zij zijn indertijd wegens het plaatsen van een valse handtekening onder drie pro- cessenverbaal, het aannemen van ge schenken van derden en het indienen van een onjuiste declaratie disciplinair ge straft. Eredoctoraat. Aan prof. dr. W. C. van Unnik, hoogleraar in de faculteit der godgeleerdheid aan de universiteit in Utrecht is het eredoctoraat van de Sint Andrews University (Schotland) toege kend. De onderscheiding zal hem op 29 juni worden uitgereikt. Visitekaartje. „Andere week kom ik terug. Wilt u dan zo vriendelijk zijn de poen voor de deur te zetten? Ik dank u. Hoogachtend de commissaris en de offi cier van Justitie. Vergeef ons, dat wij zo'n rommel hebben gemaakt". Dit proza, in hanepoten neergekrabbeld op een karton nen doos, vond de recherche na een in braak in een golfkartonfabriek in Soest. De kantoren waren overhoop gehaald, maar de inbrekers hadden niets van hun gading gevonden. De maandagcent. Het bestuur „De Maandagcent" in Hilversum, die zich in dienst stelt van de bestrijding der tuber culose in „noodgebieden", heeft voor 1962 15.000 beschikbaar gesteld voor de aan- koop'van medicijnen en apparaten in Peru, Chili, Pakistan en zo mogelijk eveneens in Guatamala. Soortgelijke zendingen gingen reeds naar Lambarene- Nepal, pukumbi en Nieuw-Guinea, waarvoor f 36.000,werd besteed. Dit alles werd mogelijk gemaakt door de leerlingen van meer dan 300 maan dagcent-scholen in Nederland. Advertentie Kies nu een sportieve uit de voorjaarskollektie bij DAMES- EN HERENMODES KRUJS WEG 72 HAARLEM Speciaalhuis Regenkleding 5ïf Hét K.N.M.T. deelt mede: Boven onze omgeving is een nieuw hoge- drukgebied' Ontstaan dat zich ontwikkeld heeft uit een van het westen komende rug van hoge luchtdruk. De kern van dit hoge- drukgebied lag vanmorgen bij de Wadden eilanden. Onder invloed daarvan was het in ons land de afgelopen nacht op de mees te plaatsen helder weer met weinig wind, zodat vooral in het noordoosten van het land op vele plaatsen matige vorst voor kwam. De kleine depressie die gisteren bij Ierland lag, nam snel af en heeft voor het verdere weersverloop geen betekenis meer. Van de oceaan zullen de komende 30 uur geen nieuwe storingen naar West-Europa komen Een actieve depressie boven Griekenland veroorzaakt in de Balkan, in Polen en in Rusland veel sneeuw. Bij ons zal het weer morgen geheel onder invloed van het hoge- drukgebied staan, zodat er over het alge meen weinig bewolking zal zijn. Het blijft echter nog steeds koud, met een noord oostelijke wind. Maximum-temperaturen 5 binnen- en buitenland a Neerslag laatste 24 uur. *S 8 cLS Den Helder onbewolkt z 4 0 Ypenburg mist no 5 0 Vlissingen licht bew. no 1 1 Eelde onbewolkt windst. 1 1 De Bilt onbewolkt windst. 4 0,6 Twente onbewolkt windst. 3 0,2 Eindhoven onbewolkt ono 5 0,1 Zd-Limburg mist ono 4 2 Helsinki onbewolkt -4 0 Stockholm onbewolkt zw 1 0 Oslo mist wnw 1 0 Aberdeen half bew. windst. 2 0 Londen licht bew. O 6 0 Amsterdam onbewolkt windst. 4 0 Brussel geheel bew O 4 3 Luxemburg half bew. no 2 0,6 Parijs licht bew. no 5 0 Bordeaux zwaar beu» ono 11 0 Grenoble onbewolkt n 6 0 Nice half bew. nnw 9 0 Berlijn sneeuw O 3 1 Frankfort onbewolkt O 4 0,1 München geheel bew n -0 0,1 Zurich poolsneeuw n 3 0,1 Genève half bew. ono 3 0 Locarno onbewolkt z 6 0 Wenen poolsneeuw nnw -2 0,1 Innsbruck sneeuw windst. 0 10 Belgrado sneeuw wnw -2 11 Rome onbewolkt n 4 0 Ajaccio zwaar bew no 12 0 Vladrid zwaar bew windst. 14 0 \1allorca half bew. windst. 14 0 Lissabon mist windst. 17 0 Zaterdag 17 maart Zon op 6.52 uur, onder 18.47 uur. Maan op 14.50 uur, onder 5.28 uur. Maanstanden 21 maart 8.56 uur volle maan. 29 maart 5.11 uur laatste kwartier Hoog en laag water In IJmuiden Vrqdag 16 maart Hoog water 0.30 en 13.06 uur. Laag water 8 05 en 20 53 uur. Zaterdag 17 maart Hoog water 1.43 en 14.07 uur. Laag water 9.19 en 21.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2