Wereldtitel kan Sjoukje Dijkstra in Praag nauwelijks meer ontgaan Limonade Cazeuse Ebotj De opstellingen Familie Ceulemansspaart voor biljart Gezinsfles 35 ct Canadese Wendy Griner grootste concurrente Ijshockeyers door Japan van het ijs geveegd IJsdansen voor Tsjechisch paar Wright manager bij Arsenal Planckaert leidt nog steeds in Parijs-Nice Champagne-Cider Champagne-Pils Citroen Frambozen Sinaasappel smaakt naar méér! ZATERDAG 17 MAART 1962 19 Nederland-Italië op HFG-terrein Semi-profs AM A TEURS BETAALD VOETBAL i a TEURVOETBAL Makkelijk trainen Te wild Leermeester HANDBAL KORFBAL HOCKEY WA TERPOLO Nauwelaerts de Agé kreeg vijfde dan-graad k f i (Van onze speciale verslaggever) Sjoukje Dijkstra is op weg naar de wereldtitel kunstrijden op de schaats 1962. Vrijdag heeft zij met een zelfver zekerd gezicht de stappen gezet, die naar de hoogste trap van het erepodium leiden. Zeker, men moet rekening hou den met een klein ongeluk, dat altijd diep verborgen in één der hoeken van het Praagse ijsstadion kan zitten. Maar als dat ongelukje in die hoek blijft, wordt Sjoukje Dijkstra zaterdagavond gekroond tot de beste kunstrijdster ter wereld. Onze landgenote heeft met tie vier laatste figuren, die in de ochtend en middaguren werden gereden, haar voorsprong op de naaste concurrenten uitgebreid tot precies 45 punten. Maar voornamer nog is, dat het plaatscijfer van de blonde Amstelveense 11 is en dat van haar concurrente 21. Die concur rente is niet meer de Oostenrijkse kam pioene Regine Heitzer. De charmante Weense reed een zwakke paragraaf dubbeldrie en werd voorbijgestreefd door de Canadese kampioene, Wendy Griner. Met de derde en vierde figuur vergrootte Sjoukje Dijkstra haar voorsprong, die zij donderdag reeds had genomen. Het scheen alsof onze landgenote zonder enige tegen stand naar de wereldtitel zou rijden. Met een voortreffelijk gereden vijfde figuur een paragraaf dubbeldrie knakte zij het moreel van haar tegenstandsters. De jury waardeerde deze figuur met cijfers, va- IJshockey De snelle Japanse ijshockeyers hebben Nederland vrjjdag met niet minder dan 20-2 verslagen en zich daarmee verzekerd van de titel in poule B van het toernooi om het wereldkampioenschap ijshockey voor amateurs. De Japanners waren van begin tot eind de beste schutters. In de eerste periode maakten zij ze.ven doelpunten, in de twee de vier en in de derde negen.. Toen Ja pan na twee periodes een 11-1 voorsprong had werd doelman Shoichi Jomita vervan gen door Norio Tsjukiji. Manoru Takashima was de beste Japanse schutter. Hij maakte vijf doelpunten. Op de tweede plaats volgde Isac Kawabuchi met vier doelpunten en op de derde Shi- nichi Honma met drie. Johan Smits en Leo Loret maakten de Nederlandse goals. Smits scoorde in de eerste periode na 19 minuten en 43 se conden. Loret maakte het tweede punt toen van de derde en laatste periode nog slechts 51 seconden gespeeld moesten wor den. Nederland heeft thans drie wedstrijden verloren en twee gewonnen. Advertentie Vijf smaken riërend tussen 4,9 en 5,2 punten. Achttien punten verloor Wendy Griner. De over winning voor Sjoukje Dijkstra scheen zeker. De jury dacht er terecht anders over. De Europese kampioene reed een zeer middelmatige laatste figuur een paragraaf lus achterwaarts waarvan de groeven van haar schaats wijd uiteen la gen. Sjoukje kreeg geen hoge cijfers. Het laagste was 4,5; het hoogste 5,2. Teleur gesteld schaatste Sjoukje naar de kleed kamer, waar zij met een nors gezicht de schaatsschoenen uittrok. Maar nog geen vier minuten later kwam er weer een glimlach om haar lippen. Want het geluid van de omroeper drong tot in de kleed kamers door: ook Wendy Griner had een zwakke figuur gereden. Slechts met 0,1 punt had de Canadese onze landgenote verslagen. 0,1 punt: het was nauwelijks een verlies. De voorsprong van Sjoukje be draagt nu 45 punten. Op de tweede plaats volgt Wendy Griner en 23,7 punten achter de Canadese Regine Heitzer. Zaterdag avond zal in het stampvolle stadion een Nederlands meisje de bloemen in ont vangst nemen daaraan twijfelt nauwe lijks iemand. (Van onze speciale verslaggever) Nerveuze persfotografen duikelden over elkaar op het ijs, toen laat in de avond de namen van de nieuwe wereldkampioenen ijsdansen uit de luidsprekers klonken: Eva en Pavel Roman (Tsjechoslowakije). Voor het eerst sedert tien jaar was de wereld titel ijsdansen niet in Engelse handen te rechtgekomen. De Romans, die na de ver plichte dansen op de tweede plaats ston den, reden een prachtig op elkaar afge stemde vrije dans. Balletpassen en gra cieuze figuren vormden een welhaast vol maakt geheel. De titel was voor de uitge laten Tsjechen. Het Parijse echtpaar Gu- hel, Europees kampioen, reed na de ere- ceremonie somber achter de Romans. Want ondanks hun training door de ex-wereld kampioene Doreen Denny was op het laat ste ogenblik hun titel toch uit handen ge grist. De uitslag van het wereldkampioenschap ijsdansen luidt: L en wereldkampioen Eva en Pavel Roman (Tsj.sl.) pl.c. 15 318.5 pnt.; 2. Christiane en Jean-Paul Guhel (Fr.) 23 315,8; 3. Virginia Thompson en Bill Mc- Lachlan (Canada) 26 316.8; 4. Shearman en Phillips (G.B.) 42 310.2; 5. Doan-Ormsby (Can.) 45 311.—. Na de verplichte figuren luidt de stand bij de dames: 1. Sjoukje Dijkstra (Ned.) 1312.0 pnt.; 2. Wendy Griner (Can.) 1267.0 pnt.; 3. Regina Heitzer (Oostenr.) 1246.3 pnt.; 4. Barbara-Ann Pursley-Roles (V.S.) 1214.9 pnt.; 5. Petra Burka (Can.) 1208.7 pnt.; 6. Nicole Hassler (Fr.) 1200.0 pnt.; 7. Karin Frohner (Oostenr.) 1196.6 pnt.; 8. Miwa Fukuhara (Japan) 1194.0 pnt.; 9. Jana Kraskova (Tsj.sl.) 1166.8 pnt.; 10. Lor raine Hanlon (V.S.) 1166.6 pnt. Sjoukje Dijkstra tijdens het rijden van haar verplichte figuren De interdlandvoetbalwedstrijd Neder landItalië (amateurs) wordt woensdag 11 april aanvang 's avonds zes uur, op het terrein van HFC in Haarlem gespeeld. Haarlem (thuis tegen DFC): Van 't Kruys; Sybrandi en Seppewolde; Boom, Berendregt en Duyster; Jaski, Van Daal Goedhart, Vreeken en Jonker. VSV (uit tegen Heracles): Kint; Jager en Pieterse; Van Dolder, Kort en Brom; Dikstaal, Farenhorst, André, Langbroek en Van Leeuwen. Stormvogels (thuis tegen DHC): De Graaf; De Vries en Visser; Pirovano, Rijkaard en Van Doorneveld; Noomen, Van Wooning, Degenaar, De Graaf en Maarleveld. EDO (uit tegen UVS): Van der Berg; Van der Oord en Berends; Nijman, Koster en Spiers; Peters, v. d. Putten, Leonhardt, Koek en Breeuwer. RCH (uit tegen PEC): Van der Schil den; De Vries en Spaan; Poerwo, Schoonenberg en Liefhebber; Hen driks, Van Egmond, Peper, Honout en Kruyer. HFC (uit tegen AFC): Van der Meulen; Winter en Van Baasbank; Thole, Wijkhuizen en Drijver; Bouwman, Molenaar, Jansen, Honnef en De Nijs. Ripperda (thuis tegen QSC): Gerritse; Tiggeloven en Bouman; Kuilboer, Van Kampen en Dreyer; Peters, Hout kamp, Hazeth, Pieterse en Schreuders. HBC (thuis tegen Zandvoortmeeuwen) Warmerdam; Joh. Duindam en Van Bergen; Drayer, Kors en Van Brug gen; N.N., Neeskens, Halderman, De Reus en J. H. Duindam. Zandvoortmeeuwen (uit tegen HBC): Vlug; Stokman en Water; Plaizier, Kerkman en Van Duin; Nijkamp. Vis ser, Bruynzeel, Schilpzand en Paap. Schoten (uit tegen Zeeburgia): Hooning; Van Veen en Dinkelberg; Kossen, Boekelaar en De Looze; Kops, Van Oosten, Willemse, Smit en Blom. TYBB (uit tegen Watergraafsmeer): Bakker; Rietvink en Honschoten; Van der Vlugt, Veldhuizen en Pebesma; Valent. Blom, Jansen, Kroonsberg en Meier. Engelands record-international en oud speler van Wolverhampton Wanderers, de 37-jarige Billy Wright, die thans als trai ner in dienst is van de Engelse voetbal bond en onder meer het Engelse jeugd- elftal (onder de 23 jaar) onder zijn hoede heeft, zal per 1 mei de ontslagen George Swindin als manager opvolgen bij Arse nal. De Londense eerste divisieclub staat thans twaalfde op de ranglijst. j Sport tijdens het weekeinde Stormvogels en Haarlem, die er in de zondag „clubs van boven de streep" op be zoek en dat betekenen dus vrij zekere nederlagen. Die clubs zijn respectievelijk DHC en DFC. In de eerste divisie B speelt VSV uit tegen het sterke Heracles en moet dus wel ongewoon sterk spelen om iets van de winst te bemachtigen. De standen zijn: Sittardia 24 35 Elinkwijk 25 35 DHC 25 32 Heracles 24 34 SVV 24 31 RBC 25 31 Fortuna (VI.) 23 30 Excelsior 25 30 AGOVV 23 30 Ensch. Boys 25 29 DFC 25 29 SHS 25 28 üindhoven 23 28 ZFC 25 28 Leeuwarden 25 27 Limburgia 24 27 Go Ahead 25 27 Be Quick 24 27 KFC 25 27 Wageningen 24 25 Veendam 24 26 NOAD 24 Alkmaar 24 24 Hilversum 25 23 Vitesse 23 23 Heerenveen 24 22 t Gooi 24 22 HDVS 25 21 BW 23 13 HVC 24 20 Stormvogels 24 10 VSV 25 18 Haarlem 24 9 Wilhelmina 24 15 Helmpnd 24 9 EBOH 25 5 In de tweede divisie is nog steeds alle aandacht gericht op de prestaties van RCH en EDO. De EDO'ers zijn de laatste weken weer heel wat mans en moeten ook zondag de uitwedstrijd tegen UVS kunnen winnen. RCH, dat zijn spil Koning voor niet minder dan vijf weken geschorst zag, moet in staat worden geacht ruim te winnen in de uit- match tegen PEC. De stand is hier: Velox Baronie Roda Sport RCH Helmondia EDO Tubantia Oldenzaal In de eerste klasse A is voor HFC een uitwedstrijd ingelast tegen AFC, dat nog niet veilig is en dus een felle tegenstander zal blijken. Desondanks zou een overwin ning voor de Haarlemmers ons niet ver bazen. De stand luidt: 21 27 Graafschap 20 19 20 26 LONGA 22 19 20 24 PEC 20 18 21 24 UVS 22 18 21 24 NEC 21 17 21 23 Zwartemeer 20 16 22 23 Zwolse Boys 20 13 21 21 JOS 15 23 OSV 14 13 HRC 15 20 AFC 15 13 Hollandia 16 19 DCG 16 11 Spartaan 14 17 OVVO 16 11 UW 14 14 HFC 15 9 Ripperda moet het zondag in de tweede klasse A van west I thuis opnemen tegen QSC (2-1) en daarvan belist opnieuw win nen om niet in de verdrukking te komen. In 2 b vraagt de streekontmoeting HB Zandvoortmeeuwen (1-3) de volle aan dacht. Beide clubs hebben de punten heel hard nodig. Het zal in Heemstede dus stel lig een spannende strijd worden met een remise als mogelijk uitkomst. Schoten gaat in deze afdeling op bezoek bij Zeeburgia, waarvan thuis met 1-0 werd gewonnen. TYBB trekt naar Watergraafs meer (4-2) maar speelt op het veld van OVVO (aanvang twee uur). „Leve de Europese kampioen Ray mond Ceulemans!" Op alle wanden van het café „De Witte Meret' in Bouwel een plaatsje twintig kilometer onder Antwerpen is deze triomfantelijke leuze aangeplakt. „Hier traint hij elke avond", vertellen ze in dat café gretig. „Vroeger moest hij daar steeds voor naar Antwerpen. Drie jaar geleden heb ben we vooral voor hem hier een match-biljart laten zetten. Nog een jaar en die dure tafel is afbetaald. Nee, hij woont niet in Bouwel, maar in Grob- bendonk. Daar kunt u hem nu thuis vinden. Het is niet ver. Twintig meter. In het huis aan de overkant van de weg woont hij. Deze kant van de weg is Bouwel, de andere kant gemeente Grobbendonk". Enkele minuten later horen we de Europees kampioen hard „Au" roepen als de negen maanden oude Koenraad Ceulemans probeert hoe stevig de neus van zijn vader vast zit. „Kom in de kring", roep de biljarter over het schou dertje van zijn eerstgeborene. „Mag ik voorstellen. Dat is mijn schoonvader, mijn schoonmoeder, mijn vader, moeder, broer, dit is mijn vrouw en dit mijn zoontje". „We hebben geen feest, dat komt over drie weken pas. We zitten alleen met de familie wat na te praten. Ik heb van daag de hele dag niets anders gedaan dan praten. Dat kan ik doen, omdat ik mijn eigen baas ben. Dat willen zeggen, ik ben diamantbewerker en wordt per stuk betaald. Hoe meer diamanten ik bewerk, des te meer verdien ik. Van daag moet ik een beetje bij komen. Zo'n toernooi vergt wel wat van je. Ondanks het feit, dat ik naar Kaatsheuvel gegaan ben om de titel te halen". „Ik heb er geen moment aan getwij feld dat ik geen Europees kampioen zou worden. Zelfs niet tijdens die spannende partij tegen Hanoun, die ik maar net met 60-59 won, ook niet toen ik van uw landgenoot De Ruyter verloor en hele maal niet toen ik in de finale tegen Scherz speelde. Tegen hem probeerde ik zo gauw mogelijk een voorsprong te krij gen. Toen me dat niet lukte ben ik net zo lang defensief gaan spelen tot ik voel de dat ik los kwam. Toen ben ik van hem weggelopen. De hele partij heb ik gevoeld dat Scherz bang voor mij was. Dat versterkte mijn toch al grote zelf vertrouwen. „Velen hebben mij gevraagd waarom ik zo'n moeite had met het scoren van de laatste carambole. Dat was omdat ik het mezelf zo moeilijk maakte. Ik pro beerde die laatste carambole zo te sco ren, dat er bij een misser steeds een moeilijke bal voor Scherz bleef liggen. Een grote voorsprong hoeft je nog niet onvoorzichtig te maken. Scherz is een te sterke speler. Die zou best van enkele poedels van mij kunnen profiteren om met enkele hoge series langs me te gaan." „Je moet in alle spelsoorten een mees ter zijn om bij het driebandenspel op „Kon je dit maar lezen, dan zou je zien wat je vader gepresteerd heeft", zei Raymond Ceulemans tegen zijn zoontje Koenraad. De jonge Belgische kampioen verzamelt trouw alle verslagen en commentaren uit zoveel mogelijk kranten. Kleine Koenraad zag er het nut niet van in. de top te komen", zegt de jonge Vla ming, nadat hij zoonlief in de armen van grootmoeder heeft gedrukt. „Jullie Henny de Ruyter speelt alleen maar driebanden. Die zal zo nooit boven een algemeen gemiddelde van één komen. Ik ben ereklasser in alle speelsoorten, in kader 47-1, 47-2, 71-2 bandstoten, libre en driebanden. Ik speel het liefst drie banden, omdat dat het meest spectacu lair is en ik er het sterkst in ben En waar je het best in bent, vind je na tuurlijk het „schoonst". „Om goed driebanden te spelen moet je een vaste coupe-de-keu hebben, je moet vanuit je onderarm stoten zonder je schouder te bewegen. Voor het ma ken van je carambole heb je vooral gevoel nodig. Ik vind „feeling" belang rijker dan berekening. Als je het goede gevoel heb en je gebruikt daarbij je nuchtere verstand om je stoot te bere- kennen dan kom je het verst". „Ja, ik ga vaak met hem mee naar grote wedstrijden", antwoordt zijn jonge vrouw Angela onze vraag. „Ik kan altijd precies zien of hij nerveus is of niet. Als hij op zijn voorhoofd zweet, dan weet ik dat het goed is. Als zijn handen transpireren of als hij voor elke stoot eventjes kort zucht dan gaat het hem niet naar de zin en dan krijg ik ook natte handen van de zenuwen. Maar ja, ik kan hem toch niet helpen. Het enige wat ik kan doen is niet te veel mop peren als hij elke avond naar de over kant gaat of ergens anders gaat spelen. Wij zijn met de hele familie druk aan het sparen om een wedstrijdbiljart te kopen en dat hier thuis neer te zetten. Dan zie ik hem tenminste 's avonds eens. Misschien gaat hij het mij dan ook wel leren", zegt ze. „Voor zo'n toernooi als in Kaatsheuvel train ik iedere dag tenminste twee of drie uur. Alleen de makkelijke stoten oefen ik. De moeilijke kun je het best tijdens de wedstrijd proberen op te los sen. Dat is een kwestie van de goede figuur zien en die goed uitvoeren. Spe lers als in Kaatsheuvel bijeen waren zien die figuren, de stootpatronen, bijna alle maal gelijk. De uitvoering is alleen heel verschillend. De een zal een zachte ef fectbal geven en de ander een harde loopbal". „Op dertienjarige leeftijd ben ik in mijn geboorteplaats Lier met biljarten begonnen. Mijn vader was toen uitbater van een café, nu is hij metaalbewerker Mijn eerste lessen kreeg ik van Frans Rombouts, een bekend ereklassespeler uit Lier. Toen ik vijftien was werd ik officieel lid van de Belgische biljartbond. Drie seizoenen heb ik op café-biljarts ge speeld. Pas toen ik lid werd van „Ant- werpia" in Antwerpen kon ik op een echt wedstrijdbiljart spelen. Daar ben ik nog steeds lid van. Ook van de club „De Witte Merel". Dat beschouw ik een beetje als mijn privé-club. Mijn schoon vader is voorzitter van die club. Sinds ze aan de overkant een echt wedstrijd biljart hebben ben ik met sprongen voor uit gegaan. Ik woon hier bij mijn schoon ouders en hoef dus maar enkele passen te lopen om aan het biljart te staan." „Ik verdenk er mijn schoonouders en mijn vrouw van dat zij op dat biljart aan de overkant hebben aangedrongen. Ik voetbalde namelijk drie jaar geleden ook. En dat vond mijn vrouw toen nog mijn verloofde niet zo leuk; ze vindt dat spel te wild. Ik speelde een aardig partijtje in „Nijlen", een derde klasseclub in een naburig dorp. De Ant werpse club „Beerschot" had belangstel ling voor me. Die wilde me als prof contracteren met een jaar proeftijd. Mijn club wilde me echter alleen laten gaan als ik direct vast werd aangenomen door Beerschot. Toen me die onderhandelin gen een beetje te lang duurden heb ik mijn voetbalschoenen voor goed uitge trokken. Het enige wat ik nog aan voet ballen doe is een partijtje met biljarters spelen tussen de wedstrijden van een toernooi door." Ik kan niet steeds tijdens zo'n toer nooi maar aan biljarten denken. Ik moet iets anders doen. Daarom heb ik ook niet graag dat de mensen bui ten de biljartzaal m'et mij over de wed- trijden praten. Vlak na een partij kan het me niet schelen. Per slot van rekening zijn het biljartsupporters, die recht hebben op je belangstelling. „Op mijn twintigste jaar werd ik ere-klasser driebanden. Vanaf die tijd heb ik het meeste geleerd van de pro fessional René Vingerhoedt. Niet dat hij het me echt onderwezen heeft als een leermeester, maar ik heb steeds van hem afgekeken. Pas in Kaatsheu vel, vóór mijn partij tegen Scherz, gaf hij me enkele adviezen, die ik dankbaar heb opgevolgd om Europees kampioen te worden." „Die titel is natuurlijk heel „schoon", maar het is voor mij een begin, ik wil meer bereiken. Jammer genoeg zijn er dit jaar geen wereldkampioenschap pen, daaromzegt hij plotseling opstaand, „gaan we nu naar de over kant, niet om te biljarten, maar om een pint te drinken. Een pint spuitwater!" Jan Dassen Hillegom treedt in 3 A van WEST II als gastheer op van Wassenaar (4-1) en Concordia heeft een uitwedstrijd tegen het dit seizoen teleurstellende Oranje Groen. Er zit winst in deze ontmoetingen voor de clubs uit het bollendorp. In 4 C van West I hebben de kampioens pretendenten Bloemendaal en E H S thuis wedstrijden tegen respectievelijk het reeds gedegradeerde Kinheim (4-2) en THB (2-1). Ook Lynden-ETO (2-3) kan even- eventueel nog van belang zijn voor het verloop van de competitie aan de top. De resultaten van de wedstijden Hoofddorpse Boys-St. Pancratius (2-2) en Onze Gezel- len-Renova (5-3) zijn alleen nog maar van belang voor de statistiek. In Velsen-Noord speelt IJmond zondag middag om twee uur tegen „E. en O." uit Emmen. Ook de gasten hebben in de handbal-overgangsklasse nog weinig ge presteerd zodat wij een Velsense zege mogelijk achten. De districtsploegen uit Haarlem en om geving spelen geen van alle in eigen om geving. De damesploeg van De Blinkert trekt naar het niet te onderschatten Atti- la, de heren van de groenwitten bezoeken in Hilversum het minder te achten HHC, de IJmond-dames reizen naar Tonegido en de herenploegen van Concordia gaan op visite bij Vriendschap en WVGV. Het eer ste team kan in Amsterdam op een warm onthaal rekenen maar is toch niet kans loos, maar daarentegen achten we de Haarlemse, reserves niet in staat om WVGV in eigen huis te kloppen. Voor de afdelingscompetitie gaat de vol le aandacht uit naar het treffen tussen Full Speed (dames) en Concordia, om halfdrie op sportpark „Schoonenberg" in Velsen, want hier staat voor een goed deel de tjtel op het spel. Rapiditas ontvangt om twee uur IEV en TIJBB bezoekt RK Concordia. De heren-reserves van De Blin kert ontvangen om twee uur leider Zand- voort meeuwen. Zondag zal de plaatselijke ontmoeting OosterkwartierNieuw Flora, waarin de thuisclub favoriet is, wel veel belangstel ling trekken. Aurora, dat bezoek krijgt van Amersfoort, heeft goede winstkansen. Haarlem krijgt DVD op visite, dat uit de laatste 4 wedstrijden 7 winstpunten be haalde. Watervliet moet op bezoek bij Vo gel; ook in deze wedstrijd zullen de be zoekers goed doen om de thuisclub niet te onderschatten. Is Watervliet op schot, dan gaan de punten mee naar Velsen terug. In de derde klasse heeft Animo Ready een lastige uitwedstrijd op het programma staan nl. tegen OKV in Oostzaan. Toch houden wij het op een Haarlemse zege. Sport Vereent speelt in Amsterdam tegen OBZB; een gelijk spel kan hier het re sultaat zijn. Zondag worden de hockeywedstrijden gespeeld, die oorspronkelijk voor 4 februa^ ri werden vastgesteld. Een uitzondering daarop vormt de westelijke eerste klasse waarvoor het programma zodanig is ge wijzigd, dat de achterstand wordt ingelo pen. Spoedig kan nu bekend zijn welke ploeg kampioen wordt" Leiden bijvoor beeld speelt zaterdag thuis tegen Delftse Studenten en zondag uit tegen Amsterdam. De Leidenaren achten we niet in staat winst uit deze ontmoetingen te halen. BMHC, dat oorspronkelijk naar Kam pong zou gaan, treedt op eigen terrein Aelbertsberg in Bloemendaal aan tegen Laren. Een puntenverdeling behoort tot de mogelijkheden en daarbij zijn beide teams gebaat. De belangrijkste dameswedstrijd van dit seizoen wordt zondag eveneens in Bloemen daal gespeeld: BDHCKieviten. Geen van beide ploegen heeft dit seizoen nog verlo ren. Zal het daarom een gelijkspel wor den? Alliance moet voorts in staat zijn om twaalf uur in het Heemsteedse Sportpark te winnen van de dames van de Gooise hockeyclub. Een programma van heren-waterpolo- wedstrijden wordt vanavond (aanvang 8 uur) in het Sportfondsenbad in Haarlem afgewerkt. Als eerste ploegen gaan HVGB 3 en HPC 3 te water. Njord bindt vervol gens de strijd aan tegen de reserves van DWR, waarna DWT en Haarlem de krach ten meten. De wedstrijd NVA-HVGB is de laatste match. De Belg Sorgeloos heeft vrijdag de acht ste etappe van de wegwedstrijd Parijs Nice gewonnen. Hij had voor de 135 kilo meter lange rit van Manosque naar La Ciotat 3 uur 35 minuten en 17 seconden nodig. Twee seconden later ging de Frans man Elena als tweede over de eindstreep. De derde plaats was voor Bas Maliepaard (Ned.), die de eindsprint van het grote peloton won. Wereldkampioen Rik van Looy eindigde achter Maliepaard als vierde. Na de achtste etappe ziet het alge meen klassement er als volgt uit: 1. Plan ckaert (Belg.) 32.CM.00; 2. Simpson (GB) 32.06.41; 3. Wolfshohl (W.-Dld.) 32.09.58; 4. Desmet (Belg.) 32.10.07; 5. Maliepaard (Ned.) 32.12.33; 6. Van Looy (Belg.) 32.12.44; 16. Geldermans (Ned.) 32.24.30. De Nederlandse Jiu Jitsu en Judo bond heeft vrijdag in Overveen de vijfde dan- graad verleend aan J. Nauwelaerts de Agé. Als examinator fungeerde de Japanner Ishiro Abe (7e dan). De heer Nauwelaerts de Agé, directeur sportief van de Europese Judo-unie en toegevoegd directeur sportief van de inter nationale Judo-federatie, zal in april als hoofdscheidsrechter fungeren bij de lan- denwedstrijd Frankrijk-Rusland. De ont moeting is zeer belangrijk omdat de Ru-s sen, die van hun nationale sport sambo overgestapt zijn naar het judo, dan voor het eerst voor het voetlicht treden. De Russen willen namelijk in mei deelnemen aan de Europese kampioenschappen, die in Essen zullen worden gehouden. BOKSEN. Floyd Patterson (V.S.), de we reldkampioen in het zwaargewicht heeft in New York een contract getekend, waar in hij zich verplicht zijn titel te verdedi gen tegen zijn landgenoot Sonny Liston.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19