Oorzaak van brand op „Bloemgracht niet met zekerheid vast te stellen Morgen: bezinning gevraagd op houding jegens gehandicapten AGENDA nI Vijf bemanningsleden kwamen om Wereld-Invalidendag Antieke meubelen houden waarde Muiters voor de rechter Minister kwam niet in Georganiseerd Overleg KVP tevreden over beleid De Ouay Het blijft koud -i i* RDAG 17 MAART 1962 Verkorting weekendverlof Militairen slachtoffer van vrijdagavonddrukte bij spoorwegen? KLM brengt vierhonderd gasten naar bruiloft Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk Bewaar uw schoonheid vitamine voor uw huid De ambtenarensalarissen Jerkeersplein K Dr. De Kort op Partijraad: z Volgens het oordeel van de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam is bij het onderzoek, dat de raad heeft ingesteld met betrekking tot de brand, die op 2 april 1961 is uitgebroken in de verblijven van de bemanning aan boord van het Ne derlandse motorschip „Bloemgracht" ge meerd liggende te Abö in Finland, ten ge volge waarvan vijf leden van de beman ning zijn omgekomen, is de oorzaak van de brand niet met zekerheid komen vast te staan. Wel moet uit de afgelegde verklaringen der getuigen en die van de brandweer te Abö, opgenomen in het proces-verbaal van de politie te Abö, worden afgeleid, dat de brand moet zijn ontstaan in de hut aan stuurboord, waarin de matrozen J, van den Berg en A. Stoten waren gehuisvest en in welke hut. een aantal opvarenden, en wel behalve genoemde matrozen de ma trozen G. van Zanen en J. J. Quintos Tor- rado. de assistent-werktuigkundige D. van der Pal, de kok H. L. Brouwer en de 2de machinist A. Dekker, na het afmeren van het schip nog een tijdlang samen hebben zitten praten, waarna te 2.30 uur eerst ge noemde kok en daarna te ongeveer 5.30 uur de anderen naar kooi zijn gegaan. Verder is uit het onderzoek wel geble ken, dat de brand zeker niet is ontstaan door enig gebrek aan de verwarmings- of verlichtingsinrichting van het schip. Met de inspecteur voor de scheepvaart komt het aan de raad het meest aanne melijk voor, dat het ontstaan van de brand moet worden geweten aan onvoorzichtig heid met een brandende sigaret of een nog brandend sigarettepeukje, waardoor, naar algemeen bekend is, reeds zo dik wijls brand is veroorzaakt. Het vuur daarvan moet zich dan hebben meegedeeld aan enige brandbare stof in gemelde hut, terwijl de beide bewoners reeds sliepen. Verder moet het vuur snel om zich heen hebben gegrepen. De ma trozen Stoter en Van Zanen hebben nog kans gezien, hoewel deerlijk verbrand naar buiten te vluchten. Zij zijn in het ziekenhuis opgenomen, maar beiden zijn daarin respectievelijk op IX en 12 april 1961 aan hun verwondingen overleden. De matrozen Van den Berg en Quintos Torrado en de 3de machnist Van der Pal zijn kennelijk niet meer in staat geweest hun hutten te verlaten en zijn jammer lijk omgekomen. De kok, getuige Brouwer, is, toen hij wakker werd en een brandlucht rook, zeer actief opgetreden en waarschijnlijk is aan zijn optreden te danken, dat de 1ste en de 2de machinist en de stuurman tijdig zijn gewaarschuwd en hun leven hebben kunnen redden. Het optreden van de kapitein A. T. Hou- Advertentie JACQ FRANK JUWELIER GROTE HOUTSTRAAT 109 wing, en de overige opvarenden, van de bemanningsleden van het Engelse schip „Lady Sophia" en van de brandweer en verdere instanties te Abö verdient naar het oordeel van de raad alle lof. Van enige schuld aan de brand van een der overlevenden is derhalve niet kunnen blijken. Wel is de raad van oordeel, dat uit deze brand enige lering zou kunnen worden getrokken. Allereerst wil de raad er nog eens op wijzen, dat naar zijn oordeel bij het ro ken aan boord, en speciaal in de hutten, de uiterste voorzichtigheid moet worden betracht. Talrijk zijn de branden, vaak met ernstige gevolgen, die zijn veroorzaakt door onvoorzichtigheid bij roken. Daarnaast heeft de raad zich afgevraagd of het geen aanbeveling verdient om ook aan boord van een klein vrachtschip, als dit in een haven gemeerd ligt, een be manningslid gedurende de nacht met de wacht te belasten. Verder meent de raad, dat onder het oog zou kunnen worden gezien in hoever re ook voor kleine vrachtschepen voor schriften zouden moeten worden gegeven met betrekking tot een automatisch blus systeem, c.q. een automatisch brandont- dekkingssysteem met alarminstallatie. Ten slotte wil de Raad zijn deelneming uitspreken tegenover de nabestaanden van de vijf bij deze brand omgekomen leden van de bemanning. Het Tweede-Kamerlid Wierda fP.v.d.A.) heeft de ministers van Defensie en van Verkeer en Waterstaat schriftelijk vragen gesteld over de verkorting van het week end-verlof voor militairen, in verband met de overbelasting van de treinen op vrij dagavond. De heer Wierda wil weten met hoeveel uur per week het verlof door de maatre gel wordt verminderd. Is hiertoe over gegaan op aandrang van de Nederlandse Spoorwegen en, zo ja, achten de ministers het dan verantwoord de vervoermoeilijk- heden af te wentelen op een bevolkings groep, die reeds bijzondere offers brengt? Zo vraagt hij. De KLM zal meer dan vierhonderd leden van de Spaanse adel op 10 en 11 mei met drie DC8-vliegtuigen van Madrid naar Athene vliegen. Het gezelschap zal in de Griekse hoofdstad het huwelijk bijwonen van de Spaanse prins Juan Carlos met prinses Sofia van Griekenland. Op 15 en 16 mei vliegt het gezelschap met drie KLM- vliegtuigen terug naar Madrid. Zondag 18 maart is wereld-invalidendag. Op deze dag gedenken wjj hen, die hetzij door geboorte, hetzij door ongeval invalide zijn geworden. Deze dag is door de fede ratie van invalidenverenigingen, die zowat de gehele wereld omvat, ingesteld, opdat de mensheid van de ganse wereld er aan wordt herinnerd, dat naast de valide men sen ook de mindervaliden trachten een menswaardig bestaan te vinden in de hoop en verwachting dal deze grote groep volledig begrip zal ontmoeten bij de over heidsorganen en niet langer zal behoren tot de vergeten groepen. Een treffende samenvatting van de doel stelling van deze dag ligt in de taakom schrijving van het New Yorkse Revalidatie Instituut: „Het instituut is in de eerste plaats gericht op menselijke waarden: het bereiken van een maximale onafhankelijk heid voor elk individu en het leren leven binnen de beperkingen van de handicap maar tot de top van zijn kunnen!" En dan de uitspraak van L. J. Linck in „Cripples": „De gehandicapten vormen een fysieke, geestelijke, sociale en emotio- en niet een aparte groep. Hun noden en rechten zijn dezelfde als die van elk ander persoon, hun problemen zijn algemeen menselijke problemen en moeten als een normaal deel van onze maatschappij wor den beschouwd. De gehandicapte moet als 'een physieke, geestelijk, sociale en èmbtlör nele eenheid worden beschouwd en niet vanuit zijn handicap worden benaderd." Mogen de deskundigen het al goed we ten, „de maatschappij" d.w.z. het grote pu bliek, de goe-gemeente, weet het niet. Daarom is het nodig de aandacht van het Nederlandse volk zo nu en dan speciaal voor de invaliden en hun problemen te vragen. Daarom is ook de Wereld Invali dendag ingesteld, die zondag voor de derde c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Neder landse Comedie met „De getatoueerde roos", van Tennessee Williams; regie: Ko van Dijk. Zondag 20 u.: Nederlandse Co medie met „Meneer gaat op jacht", blijspel van George Feydeau; regie: Fons Rade makers. Maandag 20 u.: Toneelgroep Cen trum met „Voor het laatst lady Barker" (Jubileumvoorstelling Cruys Voorbergh). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Porgy en Bess", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „De held van de steppe", 14 j. Lido, 14. 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Ursus, de wreker der slaven", 14 j. Zondag 11 u.: „Paradijs onder de horizon", a.l. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De wrekende hand", 18 j. Van maandag af 14, 19 en 21.15 u.: „Gigolo", 18 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „De prinses en de Amerikaan", a.l. Zondag 14 en 16.15 u.„We zien ze rennen", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Kermis in de regen", 14 j. Zondag 11 u.: „Droomreis door Amerika", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het geheim van de vijf graven", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het monster van de Ama zone", 14 j. Studio, vandaag 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Bezeten", 18 j. Zon dag 11 u.: „Madame Butterfly", a.l. Van maandag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Es war eine rauschende Ballnacht", 18 j. Moncpole (Zandvoort), vandaag en zon dag 20 u.: „Waarom moest ik sterven?", 18 j. Zondag 14.30 u.: „Drie kleine detec tives", a.l. Maandag en dinsdag 20 u.: „De verleidster van de Nijl", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Vishal, Grote Markt: Ere-expositie van de Haarlemse schilder H. F. Boot, 1017 u. Zondag 1317 u. Tot 19 maart. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafisch werk van Ruth Fischer, 1022 u. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Expositie van werk van zes leerlingen van het Studio-atelier Von Frih- ling uit Hamburg. 917 u. Tot 31 maart. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Scholieren exposeren beeldende kunst, 9—13, 14—17 en 20—22 u. Tot 26 maart. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal: Tentoonstelling van schilde rijen en aquarellen van Kees Laan. Tot 29 maart. (Zie ook „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 16 maart). ZATERDAG 17 MAART City-theater, 19 en 21.15 uur: „De coman- cheros". Rex-theater, 20 u.: „Zweedse meisjes in Parijs". Patronaatsgebouw, 20 u.: De Jonge Stem voert „De bloemenfee en de prinses" op. ZONDAG 18 MAART City-theater, 14.30 u.: „De zeven ban dieten van Silver Springs". 19 en 21.15 u.: „De comancheros". Rex-theater, 15 u.: „Charlie Chaplin- festival". 20 u.: „Zweedse meisjes in Parijs". Felison, 14-17 u. Expositie H. Bogman en A. Smith. MAANDAG 19 MAART City-theater, 20 u.: „Ik héb gezondigd". Rex-theater, 20 u.: „Zweedse meisjes in Parijs". Felison, 19-21 u.: Expositie H. Bogman en A. Smith. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30-12 en 14-16.30 u. ZATERDAG 17 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jer ry als piccolo", 23.30 u.: „Hot blood". Luxor Theater, 19.30 u.: „Spartacust'. (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Legioenen van de Nijl". ZONDAG 18 MAART Kennemer Theater, 14.30 u.: „Link the Bismarck"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Jeugd- bacchanalen". W.B. Theater, 14.30 u.: „Uit Hollywoods lachfabriek"; 16.30 en 20 u.: „Operatie vuurgordel". MAANDAG 19 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jeugdbacchanalen". Luxor Theater, 19.30 u.: „Spartacus". (Eén voorstelling). W.B. Theater, 20 u.: „Operatie vuur gordel". des ZATERDAG 17 MAART Marquette-theater, 20 u.: „Salvo doods". ZONDAG 18 MAART Marquette-theater, 14.30 u.: „De avonturen van Huckle-Berry-Finn; 16 u.: „Salvo des doods"; 20 u.: „Helena van Troje Advertentie Secretaires, chiffonnières, stoelen, ronde ta fels, ook uitschuifbaar. Alles van mahonie hout. Ook kleinmeubelen. Canapé's. Voor restaureren en inkoop antieke meubelen. Te lefoon 12223 Groot Heiligland 64. A. Mudde. Gasthuisvest 45. maal wordt gehouden. De dag is vastge steld door de Internationale Federatie voor de Gehandicapten (F.I.M.I.T.I.C.), een vrij willige federatie van nationale organisa ties voor burger-invaliden. Deze federatie heeft o.a. tot doel door middel van een brede publiciteit in elk land de hulp aan en revalidatie van de gehandicapten op een hoger plan te brengen. Zij begon in I960 een wereldwijde campagne door een We reld-invalidendag uit te roepen met de be doeling om bij publiek en overheid belang stelling te wekken voor de levensomstan digheden en de vele problemen van de lichamelijk gehandicapte en om interna tionale afspraken omtrent deze punten te verkrijgen. De voornaamste gebeurtenis van deze eerste Werelddag was de inwij ding van een Internationaal Monument voor de Arbeidsslachtoffers te Marcinelle (België) op de plaats waar in augustu^ 1956 een mijnramp had plaats gevonden. De grote solidariteit, welke bij deze gelegen heid door ten minste tien Europese volken, die hun arbeiders bij deze ramp verloren hadden, werd ten toon gespreid, droeg er sterk toe bij, dat deze eerste poging van de internationale federatie n.l. het orga niseren van een herdenking van alle ge handicapten, indien elk jaar herhaald, tot een traditie zou uitgroeien. De voorzitter van deze federatie, de Italiaan Raimondo Magnani, heeft de verwachting uitgespro ken, dat^deze dag met steeds groter en thousiasme en medewerking van vele kanten zal worden gevierd. Aangezien in Kennemerland geen speciale activiteiten op en rond deze dag zijn opgezet, zal de viaring van deze dag kunnen ei. moeten bestaan in een persoon lijke bezinning van iedere burger. Er valt dan aan te haken aan het boven reeds ge citeerde woord van dr. Wilson. Blijkbaar schort er nog heel wat aan de houding van het maatschappelijk milieu, waarin de ge handicapte zi.h beweegt. Naast de bezinning op de ontmoeting met de gehandicapte is er noig een andere mogelijkheid om de Wereld-Invalidendag goed te vieren. In de komende weken wordt in verschillende plaatsen de jaar lijkse collecte door de A.N.I.B., (Algemene Nederlandse Invaliden Bond), in samen werking met de B.O.S.K. (Bond van ouders van spastische kinderen) gehouden. Hoofd zakelijk uit de opbrengsten van deze col lectes worden de kosten van het medisch zwemmen, de oefenschool, het vervoer per eigen autobusje, het in stand houden en uitbreiden van het park van invalide wagentjes en -rolstoelen, en enkele ont spanningsactiviteiten bestreden. Neemt u zich op de Wereld-invalidendag voor om de collectanten (en allen, die achter hen staan) blij te maken met een milde gift. De collectes worden gehouden: van 19 tot en met 24 maart: Benneb roek; Advertentie Laat die jeugdige frisheid van uw nuid niet verwelken! Verzorg uw huid met Vitamol, de wereldberoemde vitamine-cosmetica. Dan houden (wetenschappelijk toegevoegde) opbouwstoffen uw huidcellen jong dan blijft uw huid gezond, lévend. En een levende huid is móói. Vraag naar Vitamol! Vitamol crèmes in tuben en potten: 4.25 - 5.90 Vitamol lait, tonic, komkommermelk, massaqe-olie: 5.50 BESLIST OVER UW SCHOONHEID Voor het gerechtshof in Den Haag heb ben drie voormalige bemanningsleden van de tanker „Caltex The -Hague", terecht gestaan, afkomstig uit Den Haag en Nij megen, die zich in maart 1961, toen de tanker op de rede van Palermo lag, aan muiterij hebben schildig gemaakt. Van de drie verdachten waren een 28- jarige matroos uit Den Haag en een 30- jarige perser uit Nijmegen verschenen. De derde verdachte, een Haagse matroos was op zee. De sfeer aan boord van de tanker was destijds niet goed, zo bleek bij de behan deling. Nadat het overgrote deel van de bemanning reeds in de Perzische Golf te legrafisch ontslag had gevraagd kwamen er op 8 maart ernstige moeilijkheden. Bij de bemanningsleden waren er grieven over de door de eerste stuurman toegezegde extra-betaling voor overwerk, die later niet gegeven werd, en het inhouden,van een vrije.middag terw'ijl het schip in Palermo lag-. Na bier en wijn (van slechte kwali teit) te hebben gedronken drongen de drie v.erdachten de kapiteinshut binnen. De gezagvoerder was juist in gesprek met douaneambtenaren. De verdachten scholden de kapitein uit, pakten hem beet en een van hen riep uit: „We zullen je aan het mes rijgen. Thans voor het gerechtshof zeide» zij: „Ons optreden is natuurlijk fout geweest, maar het was een slechte soort wijn. Bo vendien: „Het zijn geen jongemeisjes aan boord van een tanker. De niet verschenen Hagenaar was door de politierechter veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maan den. De procureur-generaal eiste nu drie maanden, waarvan twee voorwaardelijk. De andere Hagenaar en de Nijmeegse perser hoorden gevangenisstraffen van vier maanden tegen zich eisen. Zij waren ver oordeeld tot respectievelijk twee weken gevangenisstraf en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden. van 26 tot en met 31 maart: Haarlem, Bloemendaal, Haarlemmerliede en Haar lemmermeer; van 2 tot en met 7 april: Heemstede. Collectanten kunnen zich melden bij de administrateur van de Algemene Neder landse Invaliden Bond, afdeling Haarlem en omstreken, de heer J. Philippo, Dolfijn straat 16, Haarlem, telefoon 53005. (Van onze Haagse redacteur) Het Georganiseerd Overleg in Ambtena renzaken is gisteren bijeengekomen op het ministerie van Binnenlandse Zaken te Den Haag, onder voorzitterschap van prof. Van Esveid. Hoewel het ambtenarencentrum minis ter Toxopeus had verzocht ook deze ver gadering bij te wonen, is de minister niet gekomen. Uitvoerig is gediscussieerd over en critiek geleverd op de salarisregeling waartegen de drie grote centrales zich hebben verzet. Heel duidelijk bracht de voorzitter naar voren, dat minister Toxopeus wel bereid was om met de vertegenwoordigers van de ambtenarenorganisaties te spreken, doch uitsluitend over de salarisregeling, zoals de minister die heeft menen te moe- den treffen. Afwijking daarvan zal in geen enkel opkicht kunnen worden verwacht. Ook ten aanzien van de pensioenen blijft de minister óp het standpunt staan, zo deelde de voorzitter mede, dat er van eni ge wijziging in zijn plannen geen sprake zal zijn. Onder deze omstandigheden bleek er bij de drie grote organisaties (de Algemene, de R.K. en de Prot. Christ.) geen animo voor een gesprek met de minister te be- staan.j Na afloop van de vergadering deelden enkele vertegenwoordigers van de grote ambtenarenorganisaties ons mede, dat er voorlopig niet tot actie overgegaan zal worden. Mogelijk zal in de Eerste Kamer nog wel enige critiek naar voren worden gebracht, maar daar zal het wel bij blij ven. Deze foto, genomen uit een torenflat, biedt een overzicht van het Suriname- plein in Amsterdam, waar 63 verkeers lichten komen te staan. Daarmede wordt dit plein, een verkeersschakel tussen de Overtoom en de Cornelis Lelylaan, het meest ingewikkelde cir cuit van Nederland met twintig ver- keersknooppunten. (Van onze parlementaire redacteur) Instemming met het beleid van het kabinet-De Quay. Dat was de teneur van de rede, die de fractievoorzitter van de K.V.P., dr. De Kort, vrijdagavond heeft uitgesproken in de vergadering van de partijraad der K.V.P., die gister avond in Krasnapolsky in Amsterdam is begonnen. Dr. De Kort noemde vier oorzaken waarom de K.V.P.-fractie er steeds in is geslaagd het kabinet-De Quay, ondanks kritiek, constructief tegemoet te treden: het zegenrijke beleid op het stuk der na tionale welvaartsontwikkeling (loon- en prijspolitiek incluis); de dienstbaarheid bij voorkeur aan de maatschappelijk zwakken; het op het spoor der oplossing zetten van het Nieuw-Guinea-vraagstuk, welke pogingen thans gunstig zijn uitge mond in het houden van de geheime voor bespreking en de katholieke signatuur van prof. De Quay, een kwaliteit die in poli- ticis gelukkig nog wat waard is gebleken, aldus dr. De Kort. Het politieke beleid in het afgelopen jaar had zijn ups en downs. Als „ups" noemde de fractievoorzitter de algemene kinderbij slagwet, het half-miljard-plan van minis ter Veldkamp in het sociale vlak, en de aanvang der geheime besprekingen met Indonesië over de kwestie-Nieuw-Guinea. „Downs" waren volgens hem het salaris- beleid mpt betrekking tot het overheids personeel, en de woningbouwdebatten in de Tweede Kamer. Dit kabinet is extra-parlementair, zei dr. De Kort. Het was bij de totstandkoming ervan duidelijk dat de politieke partijen de kleinst mogelijke invloed hadden op de samenstelling van het regeringsprogram ma. De K.V.P. ambieerde een dergelijk kabinet niet. „Wil de fractie een breuk forceren met het kabinet dan rijst de vraag: zou ge zien de situatie van 1959 het alterna tief weer niet zijn Kamerontbinding, met alle voor onze democratie zo slechte ge volgen? Voorwaar geen eenvoudige zaak voor wie verantwoordelijkheid te dragen heeft", aldus dr. De Kort. Bejaardentarief. Alle fracties in de Haagse gemeenteraad hebben zich uitge sproken voor verlaging van de tramtarie ven voor bejaarden, die steun en bijsteun verkrijgen. B. en W. hadden in een nota te kennen gegeven dat een dergelijke ver laging niet verantwoord zou zijn, daar zij voor de H.T.M. een verlies van 467.000 zou betekenen. Het KNMI deelt mee: In de algemene luchtdrukverdeling komt heel weinig verandering. Een langgerekt hogedrukgebied strekt zich uit van Noord- Groenland over het zeegebied tussen IJs land en Noorwegen naar de Noordzee en onze omgeving. Langs de oostflank ervan blijft voortdurend koude lucht over Scan dinavië naar het zuiden stromen. In deze lucht komt in West-Europa in de nacht op de meeste plaatsen 3 tot 7 graden vorst voor. Slechts dicht bij zee zijn bij landinwaartse winden de temperaturen wat hoger. Overdag komen de temperatu ren door de krachtige zonnestraling bijna overal weer enkele graden boven nul. Op de oceaan bevinden zidh wel enkele storingsgebieden doch deze breiden zich in hoofdzaak uit in de richting van de Golf van Biscaye en Portugal. Aan de toe stand met koud weer zal de eerste paar aagen nog steeds geen einde komen. LEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen e binnen- en buitenland. Neersla*: laatste 24 uur. SE Den Helder half bew. n 4 0,2 Ypenburg licht bew. n 3 0 Vlissingen onbewolkt nno 4 0 Eelde licht bew. windst. 4 0,2 De Bilt onbewolkt verand. 4 0 Twente mist windst. 3 0 Eindhoven half bew. nnw 4 0 Zd-Limburg zwaar bew. nw 2 0 Helsinki mist 1 0 Stockholm onbewolkt windst. 3 0 Oslo licht bew. windst. 1 0 Kopenhagen mist nno 3 0 Aberdeen mist windst. 4 0 Londen onbewolkt windst. 8 0) Amsterdam onbewolkt n 3 0 Brussel licht bew. ono 4 0 Luxemburg onbewolkt nno 2 0 Parijs onbewolkt no 6 0 Bordeaux onbewolkt no 8 0 Grenoble licht bew. no 8 0 Nice geheel bew nnw 10 0 Berlijn geheel bew. n 2 0 Frankfort zwaar bew. no 3 0 München sneeuw nw -2 0,1 Zürich poolsneeuw nno -0 0,2 Genève licht bew. no 3 0 Locarno zwaar bew. 0 7 0 Wenen zwaar bew. nw -3 0,1 Innsbruck zwaar bew. windst. 0 0,4 Belgrado sneeuw wnw -3 4 Athene half bew. wnw 12 0 Rome onbewolkt n 8 0 Ajaccio geheel bew. no 12 0 Madrid onbewolkt windst. 18 0 Mallorca motregen O 15 5 Lissabon onbewolkt windst. 20 0 Zondag 18 maart Zon op 6.49 uur, onder 18.48 uur. Maan op 15.53 uur, onder 5.58 uur. Maandag 19 maart Zon op 6.47 uur, onder 18.50 uur. Maan op 16.56 uur, onder 6.23 uur. Maanstanden 21 maart 8.56 uur volle maan. 29 maart 5.11 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 17 maart Hoog water 1.43 en 14.07 uur. Laag water 9.19 en 21.54 uur. Zondag 18 maart Hoog water 2.31 en 14.45 uur. Laag water 10.11 én 22.41 uur. Maandag 19 maart Hoog water 3.08 en 15.20 uur. Laag water 10.53 en 23.18 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot i5 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2