V eisen krijgt een raadhuis voor 100.000 zielen KERKDIENSTEN' m HAVENBERICHTEN m IJmond verenigingen vandaag en morgen S0LEX0T0 375.- S0LEX0T0 de Luxe 399.- z AG 17 MAART 1962 i i Zoals wij vrijdag reeds gemeld hebben, is Rijksgoed keuring verleend voor de bouw van een nieuw Raad huis in de gemeente Veisen. Het is dus zo ver: Den Haag heeft gesproken en Veisen zal het ontwerp van Dudok gaan realiseren. Er zal geen openbare aanbesteding zijn voor dit object, waarvan de bouw en inrichting waar schijnlijk zes miljoen gulden gaan kosten. Het ligt voor de hand, dat een bedrijf dat zijn sporen op het gebied van dergelijke kapitale gebouwen heeft verdiend, zal worden uitgenodigd. De open begroting zal dan worden vergeleken met de „eigen begroting" van de gemeente, die geheel vrij zal zijn hoe verder te handelen: men kan bij voorbeeld trachten tot een vergelijk te komen, dan wel proberen met een ander tot een resultaat te komen. W. H. Dudok Gebr. VAN BUGNUM Zoon hart'grond(ig) gezegd: vloerbedekking is het hart van uw interieur bouw uw interieur van de "^grond af aan op. kies met zorg uit de vele soorten. laat ons u eens adviseren! maak het wonen tot een feest! Groenten zijn schaars en duur Veel bloemen maar lang niet goedkoop Bosbrandje door baldadigheid BRUIDSBOEKETTEN P. v. d. BERG Het is bekend dat de gemeente Velsen grote behoefte heeft aan twee gebouwen: een nieuw raadhuis en een centraal kan torencomplex. Wat de urgentie aangaat bestaat weinig verschil. De onderschei dene openbare diensten van Velsen zijn thans gehuisvest op een wijze, die een ieder doet zien, dat daarin zo spoedig mogelijk verbetering dient te worden gebracht. Het is evenwel het karakter van het raadhuis, namelijk het voornaam ste gebouw ener gemeente, dat bij de be slissende instanties de doorslag in de keuze zal hebben gegeven. Het nieuwe raadhuis voor de bouw waarvan de rijksgoedkeuring is verleend, zal worden geplaatst in IJmuiden (op het Plein 1945), de grootste en modernste woonkern in deze Ijmondgemeente, die zich sinds de oorlog op stormachtige wijze ontwikkelde tot de vierde gemeen te in de provincie Noordholland. Het project is indertijd ontworpen door architect W. M. Dudok. Sindsdien hebben Velsens burgerij en gemeentebe stuur reikhalzend uitgekeken naar het moment nu dus in het nabije verschiet dat zou kunnen worden begonnen met het bouwen van een raadhuis, dat een waardige bekroning zal vormen van de naoorlogse stedebouwkundige ontwikke ling en de oplossing zal betekenen van de vele problemen, verbonden aan de huidige te krappe behuizing van het bestuur der gemeente. Wederopbouw Massale evacuatie, afbraak en bombar dementen maakten dat Velsen in 1945 als Nederlands zwaarst getroffen gemeente na Rotterdam uit de oorlog kwam. Vooral IJmuiden, waar meer dan 3400 woningen werden neergehaald, bedrijven werden ontmanteld en haveninstallaties vernield, verkeerde in een deplorabele toestand toen architect Dudok van het gemeentebe stuur de opdracht ontving tot het maken van een wederopbouwplan. Van deze op dracht heeft hij zich gekweten in samen werking met het architectenbureau Van Tijen en Maaskant. De eerste opgave was vervanging van de verloren gegane woonruimte voor te rugkerende en nieuwe bewoners. Derhal ve viel bij de verwezenlijking van de in het stedebouwkundige ontwerp ontwikkel de plannen het accent geheel op de wo ningbouw. Een eenzijdig gerichte bouwacti viteit dus, waardoor evenals elders in het land een harmonische stedelijke ontwikkeling werd belemmerd en Velsen lang, té lang het eigenlijke stedelijke „hart" ontbeerde het centrum, waaraan in het wederopbouwplan een dominerende plaats werd toegekend, te weten een raad huis op een raadhuis-plein. Zoals het in de loop der eeuwen in onze Nederlandse steden steeds he geval is geweest zou ook Velsens raadhuis moeten worden het karakteristieke „Huis der Ge meente", omlijsting er achtergrond van plechtige ontvangsten en feestelijke gebeur tenissen, zetel van het stadsbestuur, plaats van waaruit zich het bestuursbeleid over de gemeente voltrekt. Naast een typisch representatief middelpunt is een raadhuis vooral ook ten gevolge van de voortdu rende toeneming van overheidsbemoeienis sen geworden tot een van de grootste kantoorgebouwen in een gemeente. Het is duidelijk, dat het bestaande raadhuis in het oude dorp Velsen een onoverzich telijk samenstel van gebouwtjes waaraan tussen 1874 en 1931 voortdurend- is gedok terd door zijn geringe ruimtelijke mo gelijkheden, maar vooral ook door zijn ex centrische ligging, ver van de eigenlijke stedelijke bebouwing, deze taken niet zou kunnen blijven vervullen. In het geografische midden van het stadsgebied van Velsen, dit is in IJmuiden (oost), werd in het stedebouwkundige ont werp een groot plein geprojecteerd, dat als knooppunt van nieuw ontworpen (Lange Nieuwstraat, De Noostraat) en bestaande wegen (Zeeweg) goede verbindingen kreeg met alle delen der gemeente. Aan Dudok werd opgedragen op dit plein, dat de naam Plein 1945 ontving, te bouwen een raad huis én zijn onmiddellijke omgeving, dat wil dus zeggen: een plan in te dienen voor het gehele plein. Hiervan werden in middels verwezenlijkt de oostelijke en wes telijke pleinwand, waar Dudok twee rijen ruime winkelpanden met daarboven twee woonverdiepingen bouwde. De zuidelijke pleinwand is in het plan gereserveerd voor gebouwen met een openbare functie en een stedelijke allure, met name een thea ter en een hotel-café-restaurant.Zo ont staat hier dan een concentratiepunt van gezelligheidsleven, dat door de bouw van het raadhuis aan de noordkant van het plein zal kunnen uitgroeien tot het werke lijke hart van het nieuwe stadscentrum. Hoe het wordt Met als doelstelling een harmonische sa menhang te scheppen tussen het represen tatieve en het zakelijke element van het raadhuis, ontwierp de architect een in hoofdzaak rechthoekig gebouw, waarvan de vier vleugels om een ruime binnen- binnenplaats zijn gegroepeerd. De weste lijke vleugel, die voornamelijk representa tieve ruimten, waar onder de raadzaal, zal bevatten is over het plein uitgebouwd. De raad der gemeente zetelt straks dus als het ware óp het plein en krijgt daarme de de dominerende positie die in overeen stemming is met zijn functie in ons demo cratisch bestel. Een bordes, dat zich over de volle lengte van het voorfront uitstrekt, onder streept de waardigheid van het gebouw Dit bordes, waarop het nu reeds op het plein staande oorlogsgedenkteken van beeld houwer N. A. v.d. Kreek, een plaats zal vinden, zal het middelpunt vormen van plechtigheden en feestelijkheden op natio nale en andere hoogtijdagen. De hoofdin gang, beschermd door de overgebouwde raadzaal, is zodanig gesitueerd, dat langs een speciale rijweg kan worden voorgere den, ongehinderd door het doorgaande verkeer. Na door vestibule en hal het raadhuis te hebben betreden staat men voor de indrukwekkende ruimte van de burgerzaal, in de Nederlandse raadhuis traditie hét ontmoetingspunt voor de bur gerij en zijn stedelijke overheid. Een sta tige trap aan het einde der burgerzaal voert naar een open galerij op de eerste verdieping, die een fraai zicht biedt op de burgerzaal. Deze galerij, waaraan ook de trouwzalen zijn geprojecteerd, leidt verder naar de raadzaal. Al deze ruimten vormen aldus een samenhangend complex van zalen: voor feestelijke gelegenheden een geheel van grootse allure. Het zakelijke kantoorgedeelte van het raadhuis is ontwikkeld rondom een fraai aan te leggen binnenhof, Welke met een vijver en een tuin zal worden verleven digd. Langs dit binnenplein komen de ver bindingsgangen, waaraan voor balies en loketten t.b.v. het publiek afgezonderde wachtruimten zijn gereserveerd; men zal dus niet in de gangen behoeven te „ijs beren". Aan de voorgevel van het gebouw ko men vertrekken, die naast een represen tatieve ook een administratieve betekenis hebben, zoals de kamers voor burgemees ter, wethouders en gemeentesecretaris, commissiekamers, vergaderzaal voor B. en W., leeskamer raadsleden, perskamer enz. De „beganegrondvloer" ligt 1,50 m boven het pleinniveau, waardoor het sou- terain, dat even overvloedig licht ontvangt als de overige verdiepingen, ook kon wor den gebruikt voor het onderbrengen van belangrijke werkruimten. Voor 100.000 zielen De plannen zijn er op berekend, dat een bevolking van 90.000 a 100.000 zielen van het nieuwe raadhuis uit kan worden be stuurd. Behalve de zeven afdelingen van de ge- meenteseretarie zullen in het gebouw wor den gevestigd de aanverwante bureaus van de onderwijsinspectie, van economische zaken en voorlichting, van personeelsbe heer en van sport-, jeugd- en culturele zaken. Verwacht wordt, dat na de noodzake lijke tijd van voorbereiding van enige maanden met het werkelijke bouwen kan worden begonnen. De kosten van bouw en inrichting worden geschat op globaal 5 a 6 miljoen. Met de bouv zal ruim 2 jaar zijn gemoeid, zodat in het jaar 1965 de 46 m hoge raadhuistoren, die aan de voorzijde tussen de belangrijkste vleu gels zal worden geplaatst, het in wijde omtrek zichtbare merkteken zal kunnen zijn voor het herboren IJmuiden, sym bool voor de ziel dynamisch ontwikkelen de gemeente Velsen! Willem Marinus Dudok werd in 1884 te Amsterdam geboren in een zeer muzi kaal gezin. De man, die een wereldnaam zou krijgen als burgerlijk bouwmeester, werd in het geheel niet daartoe opgeleid. Hij kreeg een militaire opleiding en volg de aanvankelijk een loopbaan bij de ge- Dudok met het in 1931 voltooide raadhuis in Hilversum. Zijn unieke plaats en bijzondere beteke nis onder onze moderne architecten dankt Dudok niet alleen aan zijn werkzaamheid als kundig en geïnspireerd bouwmeester, maar ook als stedebouwer, die zijn visie leende aan uitbreidings- c.q. wederop- bouwplannen van verschillende steden. Hij bepaalde voor een belangrijk gedeelte het gezicht, niet alleen van het tussen de jaren 20 en '30 sterk groeiende Hilver sum, maar ook van delen van Den Haag, Wassenaar en Zwolle en niet in de laatste plaats van Het naoorlogse IJ muiden. Dudok, behorende tot onze oudere aan markante figuren zo rijke architec tengeneratie, legt niettemin in zijn wer ken getuigenis af van een voortdurende jeugdige vernieuwing. Daarvan getuigt het imposante Havengebouw te Amster damsen van de recente scheppingen, en daarvan zal zeker ook getuigen het nieu we raadhuis te Velsen, de bouw waarvan hij om met zijn eigen woorden te spreken beschouwt als een der geluk kigste opdrachten in zijn na-oorlogse praktijk. Advertentie Acc.: slot, jasbesch., beugel 18. SOLEX-dealers: Meervlietstraat 69 - Velsen-Z. - Tel. 57(11 Planetenweg 40 - IJmuiden - Tel. 5290 Vrijdag kwam in IJmuiden aan: Oceaan van Dagenham: Lijnbaan, Colerain; Agamemnon, Bremen; Hathor, Rotterdam; Fuhlsbuttel, Gent; Hoffnung, Brunsbuttel; Elisabeth Roorda, Fo- wey; Olymp, Corpus Cristi; Grane, Norfolk (USA) buitenhaven IJmuiden kolen lossen; Bor- degain, Londen laden binnenhaven IJmuiden; Inge, 'Narvik: Guszuf, Willemshafen; Friesland, Swansea, kolen lossen buitenhaven IJmuiden; Rhein, Kopenhagen. Zaterdag kwam in IJmuiden aan: Roozenburgh van Rotterdam: Patria, Rotterdam: Rugen, Ham burg; Clio. Antwerpen: Saturnus. Baton Rouge. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Corfield naar Blyth; Liberiakust, Bordeaux Athlantic, Huil; Marita, Kopenhagen; Bismarckstein. Aar- hus; Herther II, Hamburg, walsmateriaal ge laden IJmuiden; Amstelstroom, Manchester; Rio Hyuela, Bilbao, walsmateriaal geladen IJmuiden; Cronborne, Londen; Hunter, Newcastel; Kame- run. Hamburg; Finnmaster, Kotka; Artillerie, Duinkerken ;Elsa, Tyne; Ommenkerk. Bremers- haven; Dagny, Rotterdam; Belos, Rotterdam; Goete, Liverpool; Rote, Stockholm; Bolt, Aren- dal- Nero, Randers; Sleepboot Titan, met Foun tains Abbey, naar Zeebrugge; Balmung, Gothen burg; Midas, Kopenhagen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Corallina, Vigo; Pavonis, Antwerpen; Waverstroom, Liver pool. walsmateriaal bijgeladen IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip v%n of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Ma. MARKTPLEIN Vloerbedekkingssoecia!is*»r 4> Het was deze week vooral glasspinazie die de kwekers naar de Beverwijkse vei ling brachten. Ondanks dit grote aanbod konden de prijzen zich vrij goed hand haven, ze kwamen zelfs tot even boven de gulden per kilo. Radijs komt er ook al even meer; de prijs lag tussen de 40 en 50 cent per bosje. Voor rabarber, die er iets minder komt, bestaat een matige belang stelling, met prijzen die niet boven de gulden per bos kwamen. Witlof daarentegen is schaars en duur, want de eerste kwaliteit kocht men niet onder de 1,40 per kilo. De aanvoer van spruiten heeft niets meer te betekenen, een enkel kistje kwam onder de klok en bracht het dan tot 1,70 per kilo. De aan voer van waspeen is nog vrij groot; er werd tot 70 cent per kilo betaald. Prei komt er ook weer even meer; hier lag de prijs vrijdag rond de guiden per kilo. Voor selderijknollen varieerde de prijs van 22 tot 63 cent per stuk. Uien deden enkele centen per kilo minder, ma^r gingen toch tot 73 cent per kilo. Voor de verschillende koolsoorten is de prijs wel iets lager ko men te liggen: boven de 30 cent per kilo werd er niets meer verkocht. Soepgroente ging grif weg, men betaalde voor een bosje tot 90 cent per stuk. De noteringen waren vrijdag: spinazie 81106, witlof 78145, waspeen 3169, rabarber 5388, prei 47120, uien 4372, radijs 41—50, knollen 23—62, soepgroente 88, rode kool 1228, boerenkool 3464. Geen spreekuur. De burgemeester van de gemeente Velsen, mr. J. C. Bührmann, houdt maandag geen spreekuur. nie als vestingbouwkundige. Na beëindi ging van acht militaire jaren was hij korte tijd werkzaam bij publieke werken te Leiden en werd vervolgens reeds op dertigjarige leeftijd benoemd tot directeur van gemeentewerken te Hilversum. Daar naast en daarna was en is hij werkzaam als particulier architect, de laatste jaren in samenwerking met architect R. M. H. Magnee, die o.m. aan de voorbereiding van het raadhuis-project medewerkte. Van de lange lijst van bouwwerken, die op naam van Dudok staan, worden hier ge noemd vele woningcomplexen, landhuizen en schoolgebouwen (vooral in Hilversum), gebouwen op de begraafplaats Westerveld in Velsen t.b.v. het daar gevestigde cre matorium, het Nederlands studentenhuis in de Cité Universitaire te Parijs, de Bij enkorf te Rotterdam (in de oorlog zwaar beschadigd en thans afgebroken), het mo nument op de Afsluitdijk, verschillende kantoorgebouwen, b.v. in Rotterdam, Arn hem en Velsen (Hoogovens), de stads schouwburg in Utrecht. Grote faam, zo wel nationaal als internationaal, vestigde Zondag 18 maart IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe kerk, 10 u. en 17 u.: ds. H. van Niel; De Rank, 10 u.: P. Verschoor, jongerendienst; Bethle- hemkerk, 10 u. en 19 u.: ds. J. van den Berg, Jeugdkapel, 10 u.: W. Doevendans. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 u.: ds. G. Assies; 17 u.: ds. Diepersloot; Petrakerk, 10 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u.: ds. P. J. G. H. Homans. Chr. Geref. Kerk, 10 u. en 17 u.: ds. M. Vlietstra. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. D. Nieuwenhuis. Doopsgez. Gem., Helmstraat, 10 u.: ds. P. J. van Schayck. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.: Petruskerk, 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: lof met meditatie. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.45 u.: openlucht bijeenkomsten; 20 u.: dienst Edison straat 14). Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.: J. Schouten; 11.15 uur: zondag school, Pinkstergemeente, Cult. Geb., 19.30 u.: G. R. Mik. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: sa menkomst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. J. C. Remijn; 18.45 u.: ds. Wasse naar, opendeurdienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. G. H. Homans; 17 u.: ds. G. Assies. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serduinweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie. Ver. van Vrijz. Ilerv., Abeelenstraat 1, 19 u.: G. Nijenhuis. Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u.: verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking. R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 6, 8, 9.15 (Hoogmis); 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. Evang. ver. Elon, 10 u. en 19.30 u.: J. Kleyn Hanëveld. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 u.: ds. J. H. W. Dickhout; 19 u.: G. van Schuppen, jeugddienst. Lectorium Rosicrucianum, Stationsweg 95, 10.30 u.: F. Enzlin. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u. en 19 u.: ds. H. P. Huisman. Vrije Evang. Emanuël, Gem. Ontspan ningslokaal, 10 u.: N. van den Brink. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis; 6.45, 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijckerstraatweg 81, 17 u.: dienst. Gereformeerde Kerk, 9.30 u.: ds. A. C. van Nood; 17 u.: ds. J. Knol. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. Evang. Lutherse Gem., Maria Boreel school, 9.10 u.: kerkdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 u.: ds. H. L. Goudt; 19 u.: ds. B. van Ginkel jeugddienst; Hoeksteen, 10 u.: ds. G. H. van Willenswaard; de Toorts, 10 u.: Th Mooy, jeugdkapel; Adventskerk (zieken- huisdienst) 19 u.: ds. J. C. Remijn. Christ. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 10 u.: ds. J. C. Maris; 16 u.: ds. J. J. Rebel. Rem.-Doopsgez. Gem., Wüstelaan 75, 10.30 u.: mevr. mr. A. B. PoolBast. R.-K: Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. N. J. W. C. de Kluis. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7 en 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.: 19 u.: avondmis; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30, 11.45, 19 u.: avondmis; Regina Cae- li, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 19 u.: (hoog mis). Maranatha, Baanstraat, 10 u.: Th. Bijls- ma. Evang. Luth. Gem., Koningstr. 117, 10.30 u.: kerkdienst. Vrije Evang. Gem., Koningstraat 117, 9 u. en 19 u.: N. de Geer. Volle Evang. Gem., geb. Groenelaan 74, 19.30 u.: J. de Graaf. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: vic. Dalpot uit Amsterdam; Irene- kapel, 10 u.: ds. G. van Schuppen; De Opgang, 10 u.: ds. W. Oorthuys, H. Doop; Oosterwijk-Meeresteyn (Chr. L.T.S.), 10 u.: ds. J. A. Don; Jeugdkapel „De Op gang, 10 u.: mevr. Olivierse; zondagclub „De Schans", 10 u.. i Vrijw Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 u.: fis. A. J. Engels. Geref. Kerk, Moensplein, 9, 10.30 en 17 u.: ds. C. Meyer; Geref. Kerk, Ooster- wijk, wijkgebouw, Dommelsingel 4a, 8.30 en 17.15 u.: ds. C. Homans. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. C. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingsamenkomst; 12 u.: zondag school; 16.30 u.: Kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingsamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, ds. G. W. IJzerman. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 u.: ds. M. Wendte; 19 u.: ds. G. W. IJzerman. Geref Morgensterkerk, Constantijn Huy- genstraat, 9.30 en 17 u.: ds. Joh. Knol. R.-K. St. Laurentiuskcrk, H. Missen 6.30 en 7.45 uur; Hoogmis 9.15 uur; Kindermis 11 u.; Avondmissen 12 en 17.15 u.: O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Missen 8.15 en 10 u. CASTRICUM: R.-K. Kerk, 6.45, 7.45, 9.00, 10.15, 12 en 18 u. Ned. Herv. Gem.. 10.30 u.: ds. P. Salm Ger. Kerk, 10 en 17 u.: ds. IJ. van der 7 pp BAKKUM: R.-K. Kerk, 6.45, 8.30 en 10.30 u. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service 3 p.m. Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R CLAEZENSTR. 1 DAG an NACHT Ondanks het winterse weer was er deze week een vrij grote aanvoer op de bloe menveiling in Beverwijk. Voor de handel was dit geen enkel bezwaar, want alles ging tegen vrij hoge prijzen van de hand, waarbij vooral de hoge prijzen voor nar cissen opvielen. De gele narcissen gingen zelfs tot 1,30 per bos, en soorten als Flo wer Record, Verger en Geranium kwamen tot 90 cent per bos. Maar ook de tulpen werden weer voor flinke prijzen verhan deld, dikwijls voor wel twee gulden per bos! De koude bak- en warenhuistulpen beginnen alweer aan de veiling te komen. Vrijdag betaalde men voor iris Wedgewood nog 2,95 per bos. Freesia's en anjers be ginnen nu iets mèer los te komen, maar ook hier liggen de prijzen nog hoog. Blauwe druifjes kwamen tot 50 cent per bosje, terwijl de anemonen, waarvan het aanbod nog maar klein is, rond de gulden per bosje draaide. Potplanten, zoals be gonia's, primula's en een enkel azalea'tje brachten ook vrij hoge prijzen op. De noteringen op de groenteveiling in Castricum waren vrijdag: boerenkool 12, prei 6872, spruiten 532,12, bieten 5, witlof 70. Vrijdagmiddag om even vijf uur werd de Beverwijkse brandweer gealarmeerd voor een bosbrandje in Westerhout. Ach ter de begraafplaats Duinrust had een drietal jongens het nogal droge struikge was in brand gestoken. Angstig geworden door het steeds groter wordende vuur, waren ze meteen maar met de blussing begonnen, hierbij geholpen door enige omstanders. Toen de brandweer dan ook met twee motorspuiten in het duin arri veerde, kon ze meteen rechtsomkeert maken, daar het vuur al uit was. De luid- loeiende brandweerwagens hadden een grote schare jongens achter zich gekregen, maar ook deze konden weer teleurgesteld huiswaarts gaan. JEUGDLEIDER BIJ „TUNNELBOYS". Sedert 1 maart beschikt de r.-k. jeugd organisatie „De Tunnelboys", waarin ook meisjes zijn opgenomen, over een vaste leider in de persoon van de heer A. van den Hoogen. De heer Van den Hoogen is aangesteld in overeenstemming met de eisen van het ministerie van O. K. en W., die het werk van „Tunnelboys" tevens subsidie verleent. In het clubgebouw „De Pan" aan de Wijkerstraatweg te Velsen- noord zal de ni 'we jeugdleider elke mid dag te vinden zijn. Advertentie ONZE SPECIALITEIT Bloemenmagazijn - Kwekerfl KENNEMERLAAN 171 - TELEFOON 4663 ZATERDAG 17 MAART Bloemenveiling, Koningstraat, Bever wijk, 20 u.: Talentenjacht 10 x 10. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJmuiden-oost, 20 u.: De Jonge Stem presenteert de kinderoperette „De bloe- menfee en de prinses". Gymzaal Jan Campertschool, 20 u.: Kien- avond en modeshow van Zonnebloem- Klimop met The Rocking Boys. Marie Boreelkleuterschool, Beverwijk, 20 u.: Instuif Jonge Kerk. Paulinum, Driehuis, 19.30 u.: Feestavond R.K. 'Vrouwengilde met zang en toneel. ZONDAG 18 MAART Tentoonstellingszaal, Heidestraat, IJmui den-oost, 1417 u.: Felison exposeert werken van H. Bogman en A. Smith. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden. 10.30 u.: Bijeenkomst Humanis tisch Vei bond. Mevrouw H. SlingerDek ker spreekt over „Is het Humanistisch Verbond anti-godsdienstig?" MAANDAG 19 MAART Brulboei, Kanaalstraat, ÏJmuiden-west, 19.3021 u.: Openbare ruilbeurs. Wijkgebouw, Baanstraat 35. Beverwijk, 20 u.: Cursus „Ei voudige ziekenverple ging" voor commissie voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting. Opgang, Beverwijk, 20 u.: Causerie door ds Van den Blink voor NCVB. Tentoonstellingszaal, Heidestraat, IJmui den-oost, 192' u.: Expositie H. Bogman en A. Smith. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, Beverwijk, 20 u.: Bespreking wedstrijd films smalfilmclub ÏJmond-dubbel 8. Gemeentelij' Wijkcentrum. Velsen- noord, 20 u.: Ledenvergadering NCVB Velsen-noo. 1. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- oost, 14.30—17.30 en '9—21.30 u. Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-noord: 14—17 uur. R.K. leeszaal. Willemsbeekweg no. 96, IJmuiden-oost: 14.3017.30 en 1921 uur. Promenade, Beverwijk, 20 u.: Leden-» avond aquariumvereniging Kennemerland mét films. Sin' Tozefhuis, Velsen-noord, 20 u.: Ver gadering „Stille Omgang", Velsen-noord.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7