HFC had tegen AFC aan één doelpunt, gescoord door Bouwman, voldoende Winst voor IEV, Waterloo en DIO; Halfweg dicht bij titel Ria van Velsen zorgde voor uitstekend slot van een sfeerloos programma Dirkx won na felle strijd motocross in St. Anthonis Burnley weerstond de Spurs en behield dus ruime voorsprong Nederlandse titels tafeltennis voor Onnes en Ursula Artz mm Elek Schwartz demonstreerde training Bekervoetbal op zaterdag 31 maart Zwedendoor pech achtervolgdnaar de tweede plaats teruggedrongen Fulham vermindert degradatiegevaar Onnes beschouwde kampioenschappen als zuivere privé-aangelegenheid MAANDAG 19 MAART 1962 12 osv Real Madrid en Anderlecht beide landskampioen Nederlandse volleybalteams winnen gemakkelijk van zwakspelende Denen II Onwennig Gedecideerd -,1 Als straks, over enkele maanden, het oude AFC-veld aan de Wandelweg in Am sterdam verdwenen zal zijn, dan zullen de HFC-ers ongetwijfeld bijzonder pretti ge herinneringen aan dat „historische" terrein bewaren. Niet alleen omdat daar in een bijzonder prettige sfeer werd ge speeld, tientallen jaren lang, maar ook omdat er keer op keer successen werden ge boekt. Zoals bijvoorbeeld ook gisteren toen de Haarlemmers aanmerkelijk opgewekter het veld afstapten dan dat zij het opgingen. De oorzaak van die stemmingswisseling lag zoals zo vaak b(j voetbal in een doel punt. Dat werd vijf minuten na rust door Bouwman gescoord en omdat de AFC-ers er niets tegenover konden stellen bete kende het ook, dat HFC twee bijzonder kostbare punten had verdiend. Het zou overdreven zijn te beweren, dat de Haarlemse overwinning tot stand was gekomen na een aantrekkelijke goede wedstrijd. Dat kon ook moeilijk, want daarvoor was het veld in een te slechte toestand en bovendien speelden de zenu wen beide partijen danig parten. HFC wist dat er gewonnen móest worden om de dans nog te kunnen ontspringen en AFC was zich ervan bewust dat verlies de toekomst onmiddellijk veel somberder zou maken. Overigens heeft HFC in deze wedstrijd beslist niet over geluk te klagen gehad. Voor de rust bijvoorbeeld waren de Am sterdammers veel gevaarlijker voor het doel en van HFC-zijde produceerde alleen Honnef een gevaarlijk schot, waarmee doelman Teiwes enige moeite had. Voor het overige klopten de combinaties niet zo best, ook al niet omdat de halfspelers Thole en Drijver het liefst maar op eigen A mateurvoetbal helft bleven en het middenveld aan hun tegenstanders overlieten. Na een half uur tje verhoogde AFC de druk. Linksbuiten Blöte raakte een keer de lat en midvoor Bouwhuis dwong doelman Van der Lee even later tot een vertwijfelde sprong waarna de bal opnieuw tegen de lat ket ste. Toch bleef het 0-0, ondanks het feit, dat spil Wijkhuizen na een botsing met zijn directe tegenstander Bouwhuis moest uit vallen met een lichte hersenschudding. Na de rust was zijn plaats ingenomen door Molenaar. Bouwman verwisselde de rechtsbuiten met det rechtsbinnenplaats en Jasper kwam het elftal completeren. Di rect vlotte het in de Haarlemse aanval veel beter, ook al omdat Thole meer mee naar voren ging. In de vijfde minuut kwam dan het enige doelpunt uit de wedstrijd. Jasper mocht een vrije schop nemen op de rand van het strafschopgebied, hy tikte de bal naar Bouwman, die van ver hard inschoot (1-0). Een kwartiertje later scoorde Jansen opnieuw voor de Haarlemmers, maar dit doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd Hierna trok HFC zich enigszins in de ver dediging terug. AFC probeerde nog terug te komen. In de 33-ste minuut werd het bijna nog gelijk toen de bal na een schot van linksbuiten Van Dam tegen de paal draaide, maar daarna hielden Winter en Van Baasbank, vaak geassisteerd door Bouwman en De Nijs, de AFC-ers op vol doende afstand. De stand is nu: JOS 16 11 3 2 25 35—23 HRC 15 9 2 4 20 32—19 Hollandia 17 8 3 6 19 33—25 De Spartaan 14 7 3 4 17 24—13 UW 15 7 2 6 16 22—24 15 5 3 7 13 23—29 AFC 16 5 3 8 13 30—38 DCG 16 4 3 9 11 19—25 HFC 16 3 5 8 11 26—35 OVVO 16 4 3 9 11 21—34 In de HVB is er weer eens druk gevoet bald. Het programma kon vrijwel geheel worden afgewerkt. IEV, Waterloo en DIO het leidende trio in de eerste klasse A, wonnen allemaal, zodat er in de onderlinge verhouding geen wijziging kwam. Aan de staart was het een slechte dag voor Spaar- dam, een goede voor WH en Terrasvo gels. In de tweede klasse komt Halfweg nu toch wel erg dicht bij het kampioen schap. Niet slechts door de eigen overwin ning, maar ook omdat DIOS van Nieuw Vennep verloor. HVB-voetbal Alliance ,was tegen IEV niet opgewassen en reeds in de eerste helft nam laatstge noemde door De Reus en Beentjes een vrij veilige 2-0 voorsprong. Na De Reus waren het opnieuw Beentjes en De Reus die voor een 4-0 eindscore zorgden in het voordeel van IEV. Waterloo-DCO gaf een spannende strijd, die enigszins geflatteerd met 3-1 door Wa terloo werd gewonnen. Tijms en Wortel ga ven Waterloo voor de thee een 2-0 voor sprong en na de rust werd het 3-0 door Tijms. Toen kon Voulon voor DCO het al leszins verdiende tegenpuntje scoren. DIO scheen tegen DSK op een royale 'zege af te stevenen,; omdat voor rust Ver sloot en Bijl voor een 2-0 score zorgden ert na de rust Doets de stand öp drie-nul bracht. Toen eerst Van Norden en daarna Hesseling voor DSK het net vonden, werd het nog even spannend maar DIO gaf deze voorsprong (3-2) niet prijs. De be langrijke ontmoeting WH-Spaarndam werd door WH met 4-2 gewonnen nadat de rust met 2-1 was ingegaan. Van der Werff en Meyer scoorden elk tweemaal voor WH. Terrasvogels boekte kostbare winst in de uitwedstrijd tegen DSS. Kramer nam voor de vogels de leiding, maar na de rust maakte Tromp voor DSS gelijk. Toen De afdeling opleiding en research van de Nederlandse Sportfederatie werkt een serie van vier demonstraties onderlinge coaching af, waarvan de derde zaterdag in het sportpark De Vliert in Den Bosch is gehouden. In een vorig stadium hebben de heren P. Korver met polsstoksprmgers en D. Schmuell met Nereus-roeiers hun op vattingen over conditietraining laten zien aan meer dan zestig topcoaches en andere belangstellenden uit de nationale sportbon den. Dit keer was de bondscoach van de KNVB Elek Schwartz aan de beurt, die met spelers van' BW bijna een uur lang een demonstratie gaf van zijn opvattingen over conditie- en technische training van de voetballers. Bij deze demonstratie van Elek Schwartz waren achttien nationale sportbonden vertegenwoordigd, verder de rectoren van de academies voor lichame lijke opvoeding in Amsterdam en Den Bosch, een docent van de christelijke aca demie voor lichamelijke opvoeding in Arn hem, de hoofdsportleiders van de univer siteit van Amsterdam en van de hogeschool in Tilburg, in totaal meer dan zeventig topcoaches, deskundigen uit opleidings kringen en belangstellenden. Na de praktische demonstratie van Elek Schwartz en een korte inleiding over zijn inzichten zijn vier discussiegroepen ge vormd. Vervolgens heeft Schwartz in een plenaire bijeenkomst de geformuleerde vragen beantwoord. De leiding van deze derde bijeenkomst lag in handen van dr. H. A. M. Hermans van de afdeling opleiding en research van de S.F. De vierde, tevens laatste, demon stratie is vastgesteld op 7 april wederom in Den Bosch. Van de zijde van de kracht sportbond zullen dan voor de topcoaches van de Nederlandse sportbonden demon straties in gewichttraining worden ge houden. Real Madrid heeft gisteren in de Spaanse voetbalcompetitie met 20 gewonnen van Mallorca en is daardoor onbereikbaar ge worden voor Barcelona die nummer twee op de ranglijst stond. Hiermee staat vast dat Real Madrid ook volgend jaar weer zal deelnemen aan het toernooi ora de Euro pese beker. Anderlecht is kampioen van België ge- worde- In de wedstrijd tegen Daring zege vierde Anderlecht rrtet 20. kreeg Terrasvogels een overwicht dat re sulteerde in twee goals van Morees en Kra mer en met 3-1 zegevierde" Terrasvogels. BSM was tegen DSOV weer eens ouder wets op dreef en zegevierde met 6-1. Bij de rust was de stand al 2-0. De gebroeders van Rooyen en Diependaal zorgden voor de Bennebroeker goals. Jac de Klerk red de voor DSOV de eer. hvb winst voor iev IEV 15 24 DSOV 15 15 Waterloo 14 22 Alliance 16 13 DIO 15 22 Terrasvogels 16 12 BSM 16 17 V V H 16 12 DSS 16 16 DSK 16 10 DCO 15 15 Spaarndam 16 8 In de eerste klasse B zakt Ripperda 3 meer en meer af. Nu weer werd van Hillegom 2 met 3-2 verloren waarvan HFC 3, dat zelf niet speelde direct profiteerde en thans stevig de leiding bezit. Maar DIO 2 en ook HBC 3, dat met 4-0 over Bloemendaal 2 de baas bleef, spreken nog een woordje mee. RCH 4 liet zich door Stormvogels 4 met 2-1 verrassen, terwijl Terrasvogels 2 en Schoten 3 de buit deel den (1-1). EDO 4 bleef met 3-2 DEM 3 de baas. H F C 3 16 22 D E M 3 18 17 Ripperda 3 17 21 R C H 4 17 16 D I O 2 16 20 Stormv. 4 17 14 H B C 3 17 20 TerraSvog. 2 17 14 E D O 4 17 18 Bl'daal 2 18 12 Schoten 3 17 17 Hillegom 2 17 11 In 2A is het kampioenschap Van Half weg een kwestie van tijd geworden nu de ze club de moeilijke strijd tegen TZB in Zandvoort met 2-0 tot een goed einde bracht en vooral ook omdat de „derby" in Nieuw-Vennep tussen Nieuw-Vennep en DIOS door laatstgenoemde met 3-2 verlo ren werd. Geel Wit en SHS scoorden sa men negen doelpunten (5-4). en de wed strijden Vliegende Vogels-VVD en SVY- DSB hadden een 2-2 gelijkspel tot resul taat. Halfweg DIOS VVD TZB Geel Wit Vog.zang 15 27 15 21 16 18 17 17 13 16 14 16 VI. Vogels S V IJ Nw. Vennep D S B SHS 17 14 15 12 15 11 16 9 17 9 De internationale volleybalwedstrijden tussen twee Nederlandse bondsteams en de nationale ploegen van Denemarken, zaterdagavond in Groningen gespeeld, zijn beide met duidelijke cijfers gewonnen door de Nederlandse teams. De dames zege vierden met 30 (15—5, 159 en 154) en de heren eveneens met 30 (151, 150 en 151). Op zaterdag 31 maart (aanvang 's mid dags vier uur), zullen voor de KNVB- beker de volgende wedstrijden worden ge speeld: HaarlemHFC, AlkmaarUVS, ZFCKFC, VSVStormvogels, 't Gooi Hilversum, HVC-BVV, ElinkwijkXer xes, ExcelsiorFortuna (VI.), DHCSHS, DFCEBOH, SVV—Hermes DVS, Wilhel- minaBaronie, EindhovenRBC, NOAD Helmondia, HelmondRoda Sport, Sittar- diaLimburgia, VitessePEC, Zwolse BoysWageningen, Enschedese BoysTu- bantia, HeraclesAGOVV, Be QuickGo Ahead en VeendamZwartemeer. Bij een gelijk spel worden de wedstrijden verlengd. Telkenmale na 7'/s minuut spe len wordt van doel gewisseld, met dien verstande dat zodra een der partijen een doelpunt, maakt, het spel wordt gestaakt. Is er na het verstrijken der vierde 71/® mi nuut nóg niet gescoord, dan worden vijf strafschoppen per elftal door vijf verschil lende spelers genomen. Wordt ook dan nog geen beslissing verkregen, dan worden zó dikwijls door elk elftal op dezelfde wijze vijf strafschoppen genomen tot de beslis sing is gevallen. Korrie Winkel (links} wenst Ria van Velsen geluk met haar overwinning en de verbetering van het Europese record op de 100 m. rugslag. De 18-jarige Haagse zwemster Ria van N eisen (ZIAN) heeft zaterdagavond tij dens wedstrijden in het 50-meterbad in Rotterdam het Europees en Nederlands record op de 100 meter rugslag ver beterd. Zij maakte een tijd van 1 min. 10,3 sec. en bleef daarmee 0,2 sec. onder het oude record, dat sedert 19 augustus van het vorig jaar op haar naam stond. Ria heeft bij de sfeerloze zwemwedstrij den dus voor een gezorgd. uitstekende finale Onder groot enthousiasme van de 30.000 toeschouwers heeft de 27-jarige kastelein uit Vaikenswaard, Broer Dirkx, de eerste plaats voor zich opgeëist in de zondag ge houden motocross van Sint-Anthonis. De Zweden, die met hun sterkste ploeg aan de start waren verschenen, hebben niet kunnen verhinderen dat onze landgenoot in twee van de drie manches over negen ron den als eerste door de finish stoof. In de eerste manche ging de strijd reeds onmiddellijk alleen tussen de Zweed Bill Nilsson en Broer Dirkx. De laatste nam in de tweede ronde het heft stevig in han den en liet met bewonderenswaardige koel bloedigheid de aanvallen van de Zweed ko men. Ondertussen had het snelle circ iit zijn tol al opgeëist. De Amerikaan Ray McCarty viel reeds na enkele honderden meters zodanig, dat van verderrijden geen sprake meer kon zijn. Ondertussen ging het duel aan de kop onverminderd voort. In de zevende ronde vloog Nilsson echter uit de bocht, waarbij zijn motor zodanig werd beschadigd, dat de Zweed voor het verdere verloop van de strijd was uitgeschakeld. Zijn landgenoot Rolf Tibblin zou er voor zorgen, dat de Zweden toch nog op de tweede plaats beslag legden. De tweede manche heeft geheel in het teken gestaan van het duel Broer Dirkx- Tibblin, waarin de 24-jarige Husqvarna- rijder de overhand wist te behouden. Jan Clynck verdedigde zich intussen zo goed als hij kon tegen een andere Zweed, Johap?son, diens landgenoot Lundel, Smith en Burton (beiden Engeland). Ook de Belgen maak ten het de Nederlander erg lastig, zodat deze ten slotte, nadat Tibblin met gering verschil over Dirkx had gezegevierd, ge noegen moest nemen met de zevende plaats. De derde manche moest de beslissing brengen, aangezien het puntentotaal van Tibblin en Dirkx gelijk was. Wiel aan wiel daverden beiden gedurende de eerste vier ronden over het hobbelige parkoers. Toen nam de sterk rijdende Nederlander, voor wie de hindernissen nauwelijks moeilijkhe den opleverden, eindelijk een voorsprong. Deze groeide een ronde later aan tot tien volle seconden en toen kort daarop Tibblin een val maakte, was Dirkx zeker van de overwinning. Onze landgenoot, die na het wegvallen van Tibblin uit de voorste gele deren iets minder risico nam dan voordien, zegevierde onbedreigd. Van de overige Nederlanders kwamen slechts Clynck en Hartelman tot goede prestaties. De in de 250 cc. gespecialiseer de Britten Smith en Burton speelden geen rol in de strijd om de eerste plaats. De strijd tussen de twee teams, die in Engeland als de grootste kanshebbers wor den beschouwd voor het League-kampioen schap, bleef onbeslist. In het Turf-Moore- stadion deelden zaterdag de grote rivalen Burnley en Tottenham Hotspur de punten: 22. Hoewel de Spurs pas drie minuten voor het einde op geiyke hoogte kwamen met hun tegenstanders door een kopbal van linksbuiten Cliff Jones, waren de sup porters van de thuisclub best tevreden. De voorsprong van zes punten, die Burnley had op de Spurs, was gelgk gebleven en bovendien heeft Tottenham twee wedstrg- den meer gespeeld. Voetbal in Engeland Linksbuiten Gordon Harris bezorgde zijn club een 10 voorsprong, die tot de rust gehandhaafd bleef. Kort na de hervatting maakte Jimmy Greaves voor de Spurs ge lijk, maar luttele minuten later juichte alles wat Bumley was alweer, want „hun" Jimmy Robson had de Londense doelman Brown voor de tweede maal gepasseerd. Door Jones zouden de Spurs tenslotte toch nog .een punt aan deze zo belangrijke ont moeting overhouden. Ipswich kwam, zij het met twee wed strijden minder gespeeld, tot op één punt van Bumley door een 11 score tegen Blackpool en Everton nam door een 40 zege op Chelsea de derde plaats over van Tottenham. Fulham, in groot degradatiegevaar, gaf voor eigen publiek blijk van een spectacu laire vormverbetering door Sheffield Uni ted met niet minder dan 52 te verslaan. Het was de eerste thuisoverwinning in competitiewedstrijden gedurende een pe riode van bijna vijf maanden. Cardiff City distantieerde zich weer iets verder van de laatste plaats door op Highbury Arsenal een puntenverdeling af te dwingen. .De uitslagen waren: Eerste divisie: ArsenalCardiff City 11, Birmingham CityAston Villa 02, Bolton W.Manchester Un. 10, Bum- leyTottenham Hotspur 22, Everton Chelsea 4—0, FulhamSheffield Un. 52, Ipswich TownBlackpool 11, Leicester CityBlackburn Rovers 20, Manchester CityWolverhampton W. 22, Sheffield WednesdayWest Ham Un. 00, West BromwichNottingham 22. Tweede divisie: Derby CountyCharlton Athletic 01, Huddersfield TownStoke City 30, Leyton OrientLiverpool 22, Luton TownNorwich City 12, New castle UnitedScunthorpe United 21, Plymouth ArgyleSunderland 32, Pres ton North EndRotherham United 20, Southampton—Leeds United 41, Swan- Een moment uit de in Londen gespeelde wedstrijd tussen Arsenal en Cardiff: Bacuzzi van Arsenal in duel met doel man Vearncombe van Cardiff, die bij gestaan wordt door zijn clubgenoot King (links). sea TownBristol Rovers 11, Warsall Bury 3—0. VOETBAL. De wedstrijd tussen de jeugdploegen van Engeland en Wales, die in Swindon werd gespeeld, is door dé En gelsen met 40 gewonnen. Na een urenlang zwemprogramma van een voor het merendeel matig gehalte, kwam de donkerblonde Haagse eindelijk om over Half elf 's avonds aan de beurt voor de 100 meter rugslag met als voor naamste rivalen de Nederlandse kampioe ne Korrie Winkel en de Groningse „new comers" Marijke von Hebei en Ineke Rei- merink, een zo op het oog geduchte con currentie. Maar niets bleek minder waar. Na een uitstekende start trok de in perfecte stijl zwemmende Haagse snel van haar tegenstandsters weg. Halverwege de eerste baan raakte ze even uit balans, maar ze corrigeerde zich ogenblikkelijk en keerde met een voorsprong van zeker een meter op Korrie Winkel. Op de terugweg liet het gevoel voor richting de Haagse zwemster echter in de steek. Steeds dich ter naderde ze de touwen, zonder dat haar cadans er merkbaar door verstoord werd. Eén, tweemaal raakte ze lijn, toen had ze de juiste koers weer gevonden en met een weergaloze spurt finishte ze ver voor haar Groningse rivalen in 1 min 10,3 seconden, een nieuw Europees en Ne derlands record. De drie tijdwaarnemers drukten resp. 1.10.2, 1.10.3 en 1.10.4 af. Tijden die on getwijfeld nog scherper hadden kunnen zijn, als Ria minder zigzaggend over de baan was gegaan. Wat er zou zijn gebeurd als Ria, die donderdag haar 19de verjaardag viert, steeds het midden van haar baan had ge houden, daarnaar kan men slechts gissen. Het heeft er veel van weg, dat dan het wereldrecord van de Amerikaanse Lynn Burke (1.09.0) in ernstig gevaar zou zijn geweest. Nu bleef het bij een zevende verbetering van het Europese record. De prestatie van de jonge medewerk ster van de Nederlandse Sportfederatie was de uitschieter van deze avond. De meeste zwemmers en zwemsters bleken ondanks de centrale training in hetzelfde 50-meter-bad, nog niet gewend aan de gro te baanlengte. Voor velen leek het wel of zij na 30 meter tegen een berg van water moesten optornen, waardoor het rit me verstoord werd en van een sterke eindsprint niets meer terecht kwam. Een gunstige uitzondering hierop vorm de het Robbenzwemstertje Ineke Tigelaar, die door het niet starten van Adrie Las- terie met maagklachten op de kant op de 400 meter alleen concurrentie had te duchten van Marianne Heemskerk en op de 100 meter vrije slag vrijwel alleen Cockie Gastelaars in het oog moest hou den. Op beide nummers liet zij zich taktisch door haar tegenstandsters trekken om op de laatste meters na een felle sprint als eerste aan te tikken in resp. 5.00.2 en 1.04.0. vooral het gemak waarmee zij van Cockie Gastelaars wegliep, was indruk wekkend. De Italiaanse zwemstertjes Danielle Benek en Paola Saini hadden toe vallig de andere serie geloot en finishten daarin als nummer één en twee met tijden die iets tegenvielen, n.l. 1.05.0 en 1.05.6. Het zoveelste schoolslagduel tussen Gret- ta Kok, Rita Kroon en Betty Heukels, waarbij zich ditmaal als verdienstelijke vierde de Groningse Klemie Biemold schaarde, eindigde zowel op de 100 als 200 meter met een gedecideerde over winning van Rita Kroon (1.23.4 en 2.54.6), die daarmee duidelijk haar kandidatuur stelde voor de landenwedstrijd Neder land-Zweden op 14 en 15 april in hetzelfde bad. De herennummers waren zoals zo vaak zwak bezet. Met een uit vorm zijnde Jan Jiskoot hij werd een dag of wat ge leden ingeënt tegen de pokken en Ron nie Kroon, die geen concurrentie te duch ten had, waren de tijden over het alge meen zeer matig, al kon men met enige vol doening constateren, dat op de 100 meter vrije slag vijf van de zwemmers bene den de minuut bleven. De HPC-er Johan Bontekoe behaalde op de 400 meter vrije slag een overwirihihg op Timo Jansen en Leo Verburgt. Zijn tijd was 4.42.3. Op de 100 meter vrije slag finishte hij als tweede (58.7) achter winnaar Rudi Kroon (57,5). Boudewijn de Jong van HPC kwam op de 200 meter rugslag op de derde plaats (2.30.6) achter Henny van Osch (2.30.1) en Jan Weete ling (zelfde tijd). Bert Onnes is zondag in Nijmegen door een overtuigende finalezege voor de vierde achtereenvolgende maal kampioen van Ne derland geworden. Zou er echter bij tafel tennis een soortgelijk jurysysteem hebben bestaan als bij kunstrijden, dan was de titel hoogstwaarschijnlijk naar Frans Schoofs gegaan. Want al zou Onnes wat hoger zijn gewaardeerd voor „inhoud", de cijfers voor „uitvoering" zouden de door slag ten gunste van Frans Schoofs hebben gegeven. Onnes speelde met uitzondering van de finalepartij bepaald slordig en het was vaak alleen aan het onvermogen van zijn tegenstanders te danken, dat hij zich handhaafde. Het spel van Schoofs was con stanter. De Amsterdammer vocht voor elke punt en toonde eenzelfde hartverwarmende vechtlust als in de damesfinale tussen Ur sula Artz en Nellie Visscher ten beste werd gegeven. Helaas ging dat bij de dames vaak ten koste van de slagenbeheersing en ontaardde de eindstrijd in een spelletje „ik sla, jij slaat" zonder een enkele ralley. Toch was deze partij, die met 21-23, 21-16 21-17, 13-21, 21-18 door Ursula Artz gewon nen werd, een ware verademing na de prikfinale van vorig jaar. Het blijft even wel jammer dat Ursula Artz door wed strijdzenuwen in belangrijke partijen bij na niet tot haar normale spel komt. Het zou interessant zijn geweest om te zien wat Ursula Artz in deze vorm zou hebben gepresteerd tegen Noortje van Megen of Aukje Wijnia. Maar de eerstq door de NTTB nota bene bovenaan de ranglijst geplaatst weigert op toernooien uit te komen en Auk je Wijnia moet een langdurige rustkuur on dergaan. Door hun afwezigheid daalde het kampioenschap van ursula Artz ongetwij feld in waarde. Perspectieven in de vorm van nieuw ont dekte talenten leverden deze kampioen schappen in het geheel niet op. Eens te meer bleek dat Jaap van Hummel (uitge schakeld in de eerste ronde), Wim Schoo- nemeyer en Jan Scheffer, die door de bond •als nummers 3, 4 en 5 worden beschouwd, maar een beperkte aanleg hebben en dat iemand als Paul Gimbel internationaal ge zien hoger moet worden aangeslagen. De Amsterdamse twistpropagandist staat ech ter niet in de gunst bij de keuzeheren; hij werd niet geplaatst en lootte bovendien on gelukkig. In de kwartfinales vond hij zijn Waterloo tegen Schoofs, maar niet dan na een gevecht dat qua spelpeil tot de beste van het toernooi behoorde Onnes liet de indruk achter, dat hij de ze kampioenschappen als een privéaangele- genheid beschouwde, waarin hij allerlei grapjes kon uithalen ten koste van zijn te genspelers. Een wippertje hier, een draai- balletje daar en de nerveuze tegenstander maakte zich wel belachelijk door uit vol strekt onmogelijke posities loeiende mis sers te produceren. Het geheel had een wrange bijsmaak als men bedenkt, dat On nes weliswaar de tekortkomingen van zijn tegenstanders genadeloos blootlegde, maar tevens duidelijk liet zien dat hij als natio nale coach er niet in is geslaagd hun zwak ke punten enigszins bij te schaven. De uitslagen van de finale-partijen lui den: Heren: Bert Onnes-Frans Schoofs 10-21, 21-17, 21-17, 21-13. Dames: Ursula Artz won met 21-23, 21-16 21-17, 13-21, 21-18 van Nellie Visscher. Heren dubbelspel: Schoofs/Onnes-Schoo- nemeyer/Gimbel 21-17, 21-13. Nellie Vis- scher/Ursula Artz-Tineke de Jong/Cynthia Werkhoven 21-14, 21-16. Gemengd dubbelspel: Nellie Visscher/ Onnes- Marian Perton/Van Hummel 21-19, 21-12. Ursula Artz, kampioene van Neder land tafeltennis na een finalezege op Nelly Visscher.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 12