omdat SKODA U voor standaard-prijs complete luxe biedt SKODA Gouverneur Van Tilburg nam afscheid van Suriname AGENDA Drie kinderen omgekomen bij brand in Delft Kort en bondig Hongaren sloegen agent neer tijdens de Stille Omgang Mr. Burger protesteert Protest tegen afsluiting van het Brielse Gat EEN VEILIGE KEUZE Koninklijke onderscheiding voor mevrouw Van Tilburg-Stikkers N.V.B.V. vraagt ook verkeersonderwijs voor kleuters Papoea's moeten zich veelzijdig kunnen oriënteren lil Meer bewolking 16t/m 25 maart MAANDAG 19 MAART 1962 2 Concertgebouw in Rotterdam aanbesteed H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717) 2010" Kerkelijk nieuws Haarlem Velsen-IJmuiden Beverwijk Militair viel uit sneltrein Motie in K.V.P.-partijraad Nieuw schip voor Engeland Uniforme aanduiding gevaren van zee bepleit Rabbijn Soetendorp uit de V.S. terug „De Merwede" kreeg buitenlandse orders Amerikaanse matrozen redden Rotterdamse jongens Haagse nachtclub moest toch betalen Ütlli in de nieuwe RAI AMSTERDAM Twee Amsterdamse politiemannen zijn in de nacht van zaterdag op zondag tijdens de Stille Omgang buiten ge vecht gesteld door twee dronken Honga ren, die de rust tijdens de omgang tracht ten te verstoren. Luid schreeuwend renden zij langs de stoet nadat twee agenten de beide mannen hadden bevolen weg te gaan. De Hongaren stoorden zich niet aan dit bevel, waarop de agenten van hun gummistok gebruik maakten. Een van de Hongaren sloeg daarop een met jenever gevulde fles op het hoofd van een der agenten stuk. De agent raakte versuft en moest door deelnemers aan de omgang op de been worden geholpen. Zijn collega kreeg jenever en glassplinters in het ge laat en was ook even buiten gevecht, waar door de Hongaren kans zagen zich uit de voeten te maken. Beiden agenten zijn in het Wilhelminagasthuis behandeld. De agent die de klap met de fles kreeg, heeft een lichte hersenschudding. Mr. J. A. W. Burger, voorzitter van de P.v.d.A.-fractie in de Tweede Kamer heeft scherp geprotesteerd tegen een bericht in „De Telegraaf" volgens hetwelk een socia listisch Kamerlid na het geheime beraad met enkele ministers en staatssecretaris sen de pers heeft ingelicht omtrent de wij ziging van het vaarschema van smaldeel V in verband met de spanningen om Nieuw Guinea. De heer Burger zei zaterdagmiddag in een verkiezingsbijeenkomst in Zwolle dat deze beschuldiging kant noch wal raakt. De minister van Buitenlandse Zaken en de bevelhebber der zeestrijdkrachten hebben geen onderzoek gelast naar het uitlekken van, het militaire geheim. Het ochtendblad meldde, dat een dergelijk onderzoek wel was ingesteld. Mr. Burger zei. dat het bericht over de gewijzigde bewegingen van vier Nederland se oorlogsschepen enkele vlagvertoon- reizen langs de Amerikaanse westkust al een dag vóórdat de vaste Kamercom missies van Buitenlandse Zaken en van Defensie werden ingelicht in de New York Times was verschenen. De heer Burger kantte zich fel tegen de beweringen van het ochtendblad, dat hij beschuldigde van misbruik maken van de persvrijheid en van het ondermijnen van de democratie. In haar jaarverslag, dat zaterdagmid dag tijdens de algemene ledenvergadering in Amsterdam is uitgebracht, heeft de „Vereniging tot Behoud van Natuurmonu menten in Nederland" een krachtig protest laten horen tegen de plannen van Rotter dam voor het Europoortgebied, waarbij o.m. het Brielse Gat zou worden afgeslo ten door een dam naar de kust van Voor- ne. Dit is naar het oordeel van de vereni ging èn uit natuurbeschermingsoogpunt èn meer algemeen planologisch gezien een onaanvaardbare zaak, waartegen zij zich met hand en tand zal verzetten. Aan de vereniging, zo motiveert zij haar protest, en aan het Zuidhollands Landschap is de zorg toevertrouwd voor enkele van de be langrijkste delen van de duinen van Voor- ne en daarom acht zij het haar plicht te protesteren tegen dê Rotterdamse plan nen, die het voortbestaan bedreigen van een duingebied, dat in wetenschappelijk opzicht onvervangbaar is, omdat het ner gens aan de kust van West-Europa zijns gelijke vindt. In het stadhuis te Roterdam is de onder handse aanbesteding gehouden voor de bouw van een concertgebouw te Rotterdam. De n.v. aannemingsmaatschappij v/h H. en P. Voormolen te Rotterdam was de laagste inschrijfster. Het college van burgemees ter en wethouders zal over de gunning be slissen. Voor deze aanbesteding waren zeven aannemingsmaatschappijen uitgenodigd. De kosten van de bouw zijn door de archi tectengemeenschap ir. E H. en H. M. Kraaijvanger en ir. R. H. Fledderus inder tijd begroot op 21,5 miljoen. Advertentie verwarming - rolhoes - binnen- en buitenspiegel - lichtsignaalschakelaar - 2 kleerhaakjes - 3 asbakjes sponsrubber kussens - slaapbanken etc. behoren tot de standaard uitrusting. nFAl PD- nWCDDCCI/ mr -» m PARAMARIBO (ANP) Uitgeleide ge daan door zeer vele hoge autoriteiten, vooraanstaande personen uit het bedrijfs leven, vrienden en kennissen zijn zondag ochtend gouverneur en mevrouw Van Til burg met een vliegtuig uit Paramaribo naar Jamaica vertrokken. Van Jamaica zullen de heer en mevrouw van Tilburg per boot doorreizen naar Lis sabon, waar zij enkele weken vakantie zul len nemen. Op 16 april zullen zij naar Nederland terugkeren. Het ontslag van gouverneur Van Tilburg zal op 1 mei ingaan. De twee weken die hem in Nederland als gouverneur nog res ten zal hij gebruiken om afscheids bezoeken af te leggen. Vandaag is in Paramaribo de heer Ar chibald Currie als waarnemend gouver neur van Suriname beëdigd. Vrijdagavond had de ministerpresident van Suriname mr. Emanuels, in tegen woordigheid van alle ministers, met uit zondering van minister Rambaran Mishre. die ziek is, en minister Essed, die in het buitenland is, een geschenk van de minis ters aangeboden aan de gouverneur en mevrouw Van Tilburg. De gouverneur kreeg feen bosnegerpaneel en mevrouw Van Tilburg een tafellaken met servetten, geborduurd door nazorgpatiënten. Na de aanbieding van dit geschenk deel de de minister-president mede dat de Ko ningin op voordracht van de Surinaamse regering mevrouw Van Tilburg had be noemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. In zijn toespraak tot mevrouw Van Tilburg memoreerde de minister-pre sident het zeer vele dat mevrouw Van Til- De Nederlandse Vereniging Bescliernjing Voetgangers heeft ffé minister van Oh- derwijs. Kunsten en Wetenschappen aan dacht gevraagd voor het vérkeérsöndér- wijs op kleuterscholen en de laagste klassen van lagere scholen. Sedert 1957 is verkeersonderwijs wettelijk verplicht op scholen voor lager onderwijs. Het behoort bij het vak aardrijkskunde. iDt is niet het geval voor de kleuterscholen. Aardrijks kunde komt op het rooster van de eerste klassen van de lagere scholen gewoonlijk niet voor. De leerlingen van de eerste klassen van scholen voor lager onderwijs blijven dus verstoken van verkeersopvoe- ding. Jaarlijks is echter een groot aantal van deze kinderen, bij verkeersongevallen be trokken. Daarom vraagt de vereniging de minister, te willen bevorderen dat het vak verkeersonderwijs spoedig deel zal uitma ken van het rooster van scholen tot op leiding van kleuterleidsters, opdat zo spoe dig mogelijk een begin kan worden ge maakt met het geven van dit onderwijs op alle kleuterscholen. Dit onderwijs moet volgens de Nederlandse Vereniging Be scherming Voetgangers, op de kleuterscho len verplicht worden gesteld. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wemeldinge B. Zoodsma te Nieuwdorp. Aangenomen naar Opende (Gron.) (toez.) J. Haanstra te Nijehaske. c Concertgebouw, dinsdag 20 u.: Orgel concert m.m.v. Residentie Vrouwenkoor. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Centrum met „Voor het laatst lady Barker" (jubileumvoorstelling Cruys Voor- bergh). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 19.30 u.: „Porgy en Bess", 14 j. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „De held van de steppe", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Ursus, de wreker der slaven", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Gigolo", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Kermis in de regen", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het monster van de Amazone", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Es war eine rauschende Ballnaeht", 18 j. Monopole (Zandvoort), vandaag en dins dag 20 u.: „De verleidster van de Nijl", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Expositie van grafisch werk van Ruth Fischer, 1022 u. Tot 1 april. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 13): Expositie van werk van zes leerlingen van het Studio-atelier Von Frih- ling uit Hamburg, 917 u. Tot 31 maart. Museum „Het Huis Van Looy" (Kleine Houtweg): Scholieren exposeren beeldende kunst, 9—13, 14—17 en 20—22 u. Tot 26 maart. „Bioemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal: Tentoonstelling van schilde rijen en aquarellen van Kees Laan. Tot 29 maart. (Zie ook „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 16 maart). MAANDAG 19 MAART City Theater, 20 u.: „Ik heb gezondigd". Rex Theater, 20 u.: „Zweedse meisjes in Parijs". Felison. 19-21 u.: Expositie H. Bogman en A. Smith. DINSDAG 20 MAART City Theater, 20 u.: „Ik heb gezondigd". Felison, 19-21 u.: Expositie H. Bogman en A. Smith. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30-12 en 14-16.30 u. MAANDAG 19 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jeugdbacchanalen". Luxor Theater, 19.30 u.: „Spartacus". (Eén voorstelling). W-B. Theater, 20 u.: „Operatie vuur- gordel". DINSDAG 20 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Jeugdbacchanalen". Luxor Theater, 19.30 u.: „Spartacus". (Eén voorstelling). W.B. Theater, géén voorstelling. In Hengelo is een 19-jarige dienstplich tige korporaal uit een rijdende sneltrein gevallen. De jongeman liep ernstige been- verwóndingen op. De militair begaf zich, toen de trein Hengelo naderde, naar de uitgang van het rijtuig- om zó snel mo gelijk te kunnen uitstappen. Hij ontsloot de deur, die opensloeg. burg aan sociaal en maatschappelijk werk voor Suriname had gedaan, „aanzienlijk meer dan van de echtgenote van de gou verneur van Suriname mocht worden ver wacht." Mevrouw Van Tilburg-Stikkers was o.m. ere-voorzitster van „Het Surinaamse Roo- de Kruis" en van de stichting „Kruis- raad," beschermvrouwe van de „Stich ting Creches in Suriname", het Instituut voor Doven- en Blinden, het „Doofstom- meninstituut Sint Theresia" en van de „Young Women Christian Association," lid van de raad van advies van de „Es- therstichting", beschermvrouwe van de stichting „Het Kinderhuis Saron", ere- voorziterster van het Ned. Padvinsters Gilde Suriname en beschermvrouwe van de „Gidsen Suriname". Zaterdag heeft de partijraad van de K.V.P. een motie aangenomen waarin de partijraad als zijn dringende wens uit spreekt, dat in overeenstemming met het door de Nieuw-Guinearaad tot uitdruk king gebrachte verlangen op korte ter mijn praktische mogelijkheden worden ge schapen voor een veelzijdige oriëntering van de Papoea's, ook naar Indonesische zijde, zulks mede met het oog op de be vordering van de goede betrekkingen tus sen Papoea's en Indonesiërs. De raad spreekt daarbij nadrukkelijk zijn vertrou wen uit in het beleid van regering en frac tie en verzoekt de fractie nauwlettend het regeringsbeleid te blijven volgen, opdat dit zich blijft richten op een vreedzame en rechtvaardige oplossing. De fractievoorzitter, dr. W. de Kort, had tevoren nog eens met nadruk gesteld, dat in de' zo zeer verbeide besprekingen het zelfbeschikkingsrecht de essentiële factor moet vormen. Hij zei dat de opdracht /an de internationale rechtsorde is, dat Nieuw- Guinea. zich ontwikkelt tot een souvereine staat, en dat de opvoeding tot zelfbeschik king de natuurrechtelijk verankerde op dracht van het moederland is. Nederland had het geschil willen laten beslechten door het Internationaal Gerechtshof, In donesië niet. Er is voorts nog gesproken over de Bijl mermeer-kwestie, waarover de meningen binnen de tweede-kamerfractie van de K.V.P. verdeeld zijn. Het gaat hier, zo zei het tweede-kamerlid dr. L. Alberingh, om hef bieden van goede woongelegenheid aan 100.000 Amsterdammers. „Als Kamer moe ten wij afwachten met welk voorstel mi nister Toxopeus komt", aldus de heer Al- bringh. Over het opheffen van de Wet tot Ver vreemding van Landbouwgronden had dr. ir. W. Droesen, tweede-Kamerlid, het ver lossende woord moeten spreken, maar hij kwam niet verder dan de erkenning dat de K.V.P. haar standpunt ten aanzien van de prijsbeheersing van de landbouwgron den nog niet heeft bepaald. Van een voor stel van de kring Middelburg om de partij raad tot de uitspraak te brengen, dat oe Wet Vervreemding Landbouwgronden per 1 januari 1963 niet kan worden opgehe ven, wilde de raad dan ook niet weten. Het initiatief-voorstel van wet van prof. A. Vondeling (P.v.d.A.) om de betreffende wet met enkele jaren te verlengen, zal volgens dr. Droesen in de Tweede Kamer geen meerderheid krijgen. Óp de werf van de Nederlandse Dok en Scheepsbouw Maatschappij in Amster dam is het motorvrachtschip „Glenlyon", dat door de N.D.S.M. in opdracht van de Glen Line Limited", in Londen wordt ge bouwd, gedoopt en ingezegend. Voordat het schip van de helling gleed werd het ingezegend door de predikant W. Popham Hosford van de Zeemansmis sie in Rotterdam en predikant R. O. A. Jones van de Engelse Kerk in Amster dam. Daarna werd de doopplechtigheid verricht door Lady Mactier, echtgenote van een van de commissarissen van de Glen Line Limited. De „Glenlyon" is het eerste schip van een opdracht voor een serie van vier van het Alfred Holt Concern aan de N.D.S., C. van der Giessen en Zonen's scheepswer ven te Krimpen aan de IJssel, die elk een schip bouwen, en de Fairfield Ship building and Engineering Company Ltd te Glasgow, die de overige twee schepen bouwt. In de voorjaarsbijeenkomst van de Con tactcommissie Kustbrigades van de Kon. Ned. Bond tot het Redden van Drenkelin gen, die zaterdag in Zandvoort is gehou den, is met algemene stemmen besloten de gemeentebesturen van alle kustplaatsen te verzoeken, een uniforme aanduiding vast te stellen voor de gevaren van de zee. Aangedrongen zal worden op het plaatsen van masten met een rode bal of korf, die onder meer gebruikt moeten wor den bij een langdurige oostenwind. Elke strandbezoeker zal dan onmiddellijk voor het aanwijsbare gevaar gewaarschuwd zijn. „Theologische achtergronden hebben er zorg voor gedragen dat de contacten tus sen Christenen en Joden-in Nederland hecht verankerd zijn. De samenwerking in Nederland is groter dan in enig ander land." Dit verklaarde rabbijn dr. J. Soe tendorp op Schiphol na zijn terugkeer uit de Verenigde Staten, waar hij op uitnodi ging van het bestuur van de World Union for Progressive Judaisme een serie lezin gen heeft gehouden over de problemen en de situatie van het Europese Jodendom en de samenwerking in Europa tussen Chris tenen en Joden. Rabbijn Soetendorp is voorzitter van de Europese afdeling van dit wereldverbond. Tevens is hij voorzit ter van de Union of Progressive Rabbi's and Ministers. Als eerste Nederlander heeft hij van het Hebrew Union College in New York en Cincinnati, een eredoctoraat in de godgeleerdheid ontvangen. Rabbijn Soe tendorp zei te verwachten dat het liberale Jodendom een grote toekomst voor zich heeft. In de Verenigde Staten was hij ge troffen door de grote geestkracht van de liberale Joden. Hij deelde mede, dat de Liberaal Joodse Gemeente in Amsterdam waarschijnlijk in 1964 aan de Europabou levard een nieuwe synagoge in gebruik zal nemen. De enige jaren geleden aan de De Lairessestraat gebouwde synagoge is te klein geworden. De n.v. Scheepswerf en Machinefabriek „De Merwede" meldt, dat zij voor het eerst sinds ongeveer zeven jaar weer op drachten uit het buitenland heeft ontvan gen. Voor de rederij van het Klöckner- concern zullen twee binnenvaartschepen van elk ongeveer 1300 ton worden gebouwd en van een rederij te Würtburg is op dracht gekregen voor het ombouwen van een schip voor droge lading tot tanker met gelijktijdige verlenging van het schip met tien meter. Twee andere schepen van dezelfde rederij moeten 13 meter langer worden. „De Merwede" ondervindt nu wat meer moeilijkheden bij het verwerven van bouw opdrachten voor schepen voor de grote handelsvaart. Het bedrijf is echter tot begin 1963 nog volop bezet met de uit voering van orders voor de bouw van ri vierschepen. De reparatiewerf heeft het zo druk, dat verscheidene orders moesten worden afgewezen. Nieuw Eerste-Kamerlid. De openge vallen Eerste-Kamerzetel van de heer J. H. J. Maenen (K.V.P.) die is overgegaan naar de Tweede Kamer ter vervulling van de vacature ontstaan door het overlijden van de heer Peters, zal worden ingenomen door de heer Hennekens uit Geleen, voor zitter van de beambtenbond van admini stratief personeel bij de mijnen. Bij een brand, die zaterdagmiddag in een huisje aan de Buitenwatersloot in Delft heeft gewoed, zijn drie kleine kinderen om gekomen. Het huisje werd bewoond door de familie L. Jansen. Van de vier kinde ren waren er drie twee meisjes en een jongetje alleen thuis. Het oudste kind, een jongen, was gaan fietsen. De moeder was op bezoek bij kennissen en ook de vader was niet thuis. De vuurzee in het huisje was zo hevig, dat de brandweer machteloos stond. Een van de jongetjes wist nog overdekt met brandwonden door een dakraam naar bui ten te komen. Het ventje bezweek echter kort daarna. De twee andere kinderen kwamen in de vlammen om. De brand werd ontdekt door het naast het gezin Jansen wonende gezin van de heer Th. de Roos. Bij de poging van de buren het brandende huis binnen te gaan waarbij deuren werden geforceerd en ra men stukgeslagen, laaide het vuur plotse ling fel op. De brandweer, die inmiddels was gealarmeerd, kon niets meer redden. Het woninkje met alles wat er in stond, is totaal uitgebrand. In de verkoolde res ten vond de politie de stoffelijke resten van de twee meisjes. Het waren de drie- en-half jarige Leonardus Johannes, de bij na tweejarige Desiree Rosita en de ne gen maanden oude Jolanda Maria Johan na. De brandweer neemt aan, dat de kin deren in de dikke rook waren gestikt, voor het vuur hen had bereikt. Het jong ste kind werd beneden in de verkoolde wieg aangetroffen, het meisje Desiree op zolder waar het ziek te bed lag. De po litie neemt aan dat het jongetje Leo, dat teon de moeder wegging, zat te tekenen, met lucifers heeft gespeeld en brand heeft gesticht. Hij zou daarna naar boven, naar zijn zieke zusje, zijn gevlucht. Reeds eer- In dit huisje aan de Buitenwatersloot in Delft kwamen drie jonge kinderen bij een brand om het leven. der had Leo brand gesticht. Vorige week stak hij een krant in brand en legde die op een stoel, die vlam vatte. De ouders van de omgekomen kinde ren zijn de 31-jarige chauffeur L. J. Jan sen en de 24-jarige M. Jansen-Van Eg- mond. De vader kwam tegen zes uur zaterdagmiddag thuis. Hij was naar Vlaar- dingen geweest om werk te zoeken. Twee Amerikaanse matrozen van de Amerikaanse onderzeeboot „Bang" zijn zondag in het koude water van de Nieuwe Maas gedoken om enkele Rotterdamse jongens te redden, die tussen hun schip en een der destroyers in het water wa ren gevallen. De jongens waren, met vele anderen, op bezoek op de Amerikaanse onderzeeër, die sinds donderdag aan de Parkkade ligt. Het gedrang aan boord was echter zo groot, dat de geïmprovi seerde leuning het begaf en negen jongens in het water vielen. De meesten onder hen konden worden gered met lijnen, netten en ander reddings materiaal, maar twee leden van de be manning moesten te water springen. De jongens werden vrij snel uit het water gehaald en aan boord van een der des troyers gebracht, waar hun kleding in de droogkamers ging. Zij zelf, in dikke dekens gewikkeld, werden door een Amerikaanse arts onderzocht. Twee knapen hadden lichte verwondingen aan het hoofd opgelo pen. Zij gingen ter observatie naar een ziekenhuis. Naar Curacao. De staatssecretaris van Financiën, dr. W. H. van den Berge, is van Schiphol naar Curacao vertrokken. Hij maakt de reis via Nice en Lissabon. Voor de tweede keer gaat de staatssecretaris in de West besprekingen voeren over het ont werp voor een rijkswet over belasting vraagstukken, die zich in koninkrijksver- bend voordoen. De eerste keer voerde hij deze besprekingen in 1960 in Paramaribo. Het gerechtshof in Den Haag heeft be slist dat de directie van een Haagse nacht club de striptease-danseres Syra M. uit Hollywood haar gage, ongeveer 1500, vol ledig moet uitbetalen. De directie van de nachtclub engageerde de danseres in 1959 voor één maand. Na tien dagen maakte de Haagse politie bezwaar tegen haar op treden. De directie ontsloeg de danseres toen op staande voet en betaalde slechts een gedeelte van de overeengekomen gage. De danseres keerde naar Hollywood terug maar eiste in een civiele procedure scha devergoeding. Deze zaak diende voor de kantonrechter en de rechtbank, waarna de Hoge Raad de zaak naar het Haagse hof verwees, dat thans heeft uitgemaakt dat Syra M. ten onrechte is ontslagen. Het hof meent dat van een onbehoorlijk optreden niet is gebleken. Bovendien is het risico, verbonden aan een dergelijk optreden, steeds voor de nachtclub. Er kon dan ook niet zonder meer tot een verbreking van het arbeidscontract worden overgegaan, aldus het gerechtshof. Advertentie 3888Mgg»ffi geopend van 10 tot 17 uur en van 19.30 tot 22.30 uur zondags van 10 tot 18 uur toegangsprijs f2.- Een hogedrukgebied, dat zich zaterdag op het zuidelijk deel van de Noordzee bevond, heeft zich langzaam verder in noordwestelijke richting verplaatst en lag maandagmorgen tussen Schotland en IJs land. Aan de oostflank ervan blijven noor delijke winden koude lucht uit Scandina vië aanvoeren, waarbij zich zwakke sto- ringsgebieden langs de Noorse kust nagr het zuiden verplaatsen. Deze zullen ook in ons land meer bewolking veroorzaken, waarbij de kans op buitjes weer groter wordt. De invloed van oceaandepressies strekt zich niet verder uit dan tot over Spanje, Portugal en het westelijk deel van de Middelandse Zee. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland •o'-S Neerslag: laatste 24 uur. Bo Den Helder zwaar bew. wwn 4 Ypenburg licht bew. n 4 Vlissingen onbewolkt nnó 3 Eelde zwaar bew w 5 De Bilt half bew. n 4 Twente licht bew. windst. 4 Eindhoven onbewolkt no 3 Zd-Limburg zwaar bew nno 2 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon half bew. half bew. zwaar bew half bew. regen zwaar bew zwaar bew licht bew. onbewolkt onbewolkt half bew. onbewolkt zwaar bew. half bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt zwaar bew. licht bew. mist onbewolkt licht bew. licht bew. regen geheel bew regen nw w windst. nnó wnw nno windst. ono no ono ono windst. nnw nnw no ozo nw windst. windst. w windst. windst. nnw windst. nno o no o -2 0 3 3 6 5 5 4 2 5 9 7 9 3 4 0 2 3 8 2 2 -2 12 10 10 9 13 13 0 0 0,1 0 0 0) 0 0 0,1 1 0 0 0,3 0 0 0 0,2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 27 0 17 Dinsdag 20 maart Zon op 6.45 uur, onder 18.52 uur. Maan op 18.00 uur, onder 6.46 uur. Maanstanden 21 maart 8.56 uur volle maan. 29 maart 5.11 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 19 maart Hoog water 3.08 en 15.20 uur. Laag water 10.53 en 23 18 uur. Dinsdag 20 maart Hoog water 3.39 en 15.50 uur. Hoog water 11.30 en 23.52 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot i5 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2