Peek&Cloppenburg Snelle Spanjaarden te sterk voor Nederlands basketbal-team HBC-dames hadden weinig moeite met De Blinkert WW Dames van Concordia namen de leiding van Full Speed over Jvngensmarkt Milaan-San Remo voor Belg Daems Ook Jackson naar Amsterdam Eindstanden in titeltoernooi Moutonnet neemt het op tegen keuze van Leeuwenkamp Roger Maris gaat 260.000 verdienen Steijn kon titel nog niet prolongeren Geselecteerden voor Jong Oranje 5.75 elke woensdag IJshockey Telegram van Koningin voor Sjoukje Dijkstra Voetbal Jan Klaassens moet nog een maand in het ziekenhuis blijven Sport in het kort Honkbal Wereldkampioen Floyd Patterson (links) en diens uitdager Sonny Lis- ton (rechts) hebben in New York een contract getekend met promotor Tom Boland (midden). Datum en plaats van het gevecht Patterson- Liston zijn nog niet bekend. Van de Handbal totale recette aan plaatsbewijzen en radio- en t.v.-rechten wordt het recordbedrag van 6.000.000 dollar verwacht. Rugbyteam tegen Belgen SPORTSHIRTS Advertentie In de laatste wedstrijden van het toer nooi om het wereld- en Europees-kam pioenschap ijshockey, dat in Colorado Springs werd gehouden zegevierde West- Duitsland met 71 over Zwitserland en Oostenrijk won met 70 van Denemarken. De beker voor de sportiefste ploeg ging naar Japan. Oostenrijk en Nederland be zetten in de strijd om dit kleinnood de tweede en derde plaats. De eindstanden zien er als volgt uit: Groep A 1. Zweden 7 7 0 14 67—10 2. Canada 7 6 1 12 58—12 3. V. S. 7 5 2 10 54—23 4. Finland 7 3 4 6 32—48 5. Noorwegen 7 3 4 6 3254 6. West-Duitsland 7 2 5 4 27—36 7. Zwitserland 7 1 6 2 21—60 8. Groot-Brittannië 7 16 2 1973 Groep B 1. Japan 5 5 0 10 63—16 2. Oostenrijk 5 4 1 8 499 3. Frankrijk 5 3 2 6 3525 4. Nederland 5 2 3 4 2046 5. Australië 5 14 2 1351 6. Denemarken 5 0 5 0 942 Onder de bijna 100 telegrammen, die nu al sinds de televisie-uitzending van het wereldkampioenschap kunstrijden in de woning van de familie Dijkstra in Amstel veen zijn binnengekomen, bevindt zich een van Koningin Juliana aan de nieu we wereldkampioene. De inhoud van de ze felicitatie luidt: „Hartelijk geluk gewenst met het schitterende succes" w.g. Juliana. Voorts zijn er telegrammen gekomen van de zeilbroers Bart en Henk Kraan, voet balverenigingen, de Schlittschuh club „Davos", een bejaardencentrum in Em men, een psychiatrische inrichting in Voorburg; ook vele buitenlanders geven blijk van hun vreugde over het succes van Sjoukje. Behalve telegrammen en honderden te lefonische gelukwensen is maandag ook een stroom van kleine geschenken begon nen. Daaronder zijn treffende staaltjes van de vreugde, die dit kampioenschap van Sjoukje in de Nederlandse huiska mers teweeg heeft gebracht. Zo heeft een 90-jarige grijsaard een zelfgeknoopt bood- schappennet gestuurd en een 84-jarige da me een zelf gemaakte Spaanse póp. Van dit alles is Sjoukje, die na zaterdagavond nog geen telefonisch contact met „thuis" heeft gehad, onwetend. Het is een verras sing voor de kampioene, die vanavond op Schiphol en in Amstelveen wordt inge haald. De Nederlandse heren basketbalploeg eeft de eerste wedstrijd tegen Spanje maandagavond in de Rotterdamse Ener- Hehal niet tot winst kunnen brengen. De Spanjaarden, die ais ploeg een grotere een- eid vormden en bovendien over een gro- ere snelheid en een betere techniek be schikten dan onze landgenoten behaalden een verdiende 88-78 overwinning. Nadat de trijd aanvankelijk gelijk was opgegaan liep Nederland na tien minuten spelen een achterstand op (20-29). In deze periode rees vooral het spel van Fransesco Durlan, die herhaaldelijk de weg naar de basket vond, tot grote hoog te. De razendsnelle Spanjaard stichtte keer op keer grote verwarring in de Ne derlandse ploeg. De oranjehemden herstel den zich echter en bij de rust hadden zij de achterstand teruggebracht tot een ver- Basketbal schil van zes punten (29-35). Na de her vatting vergrootten de Spanjaarden, die zich keer op keer vrij gemakkelijk vrij liepen hun voorsprong (39-51). De Neder landse ploeg leek in deze periode over speeld te worden, maar dankzij het goede spel van Ton Boot en Frans de Haan ble ven onze landgenoten overeind. Zij kwa men zelfs terug. De 58-71 achterstand op gelopen door de enorme produktiviteit van de Spaanse captain Rodriguez (na rust 23 punten) werd teruggebracht tot een ver schil van negen punten (62-71). De Span jaarden beantwoordden in de laatste mi nuten het Nederlandse offensief. Via 70-82 liepen zij uit tot 71-88, waarna in de laatste 30 seconden De Haan en Sterke de eind stand op 78-88 brachten. De topscorers waren: Nederland: De Haan 4-7. Driehuis 8-6, Boot 6-8, Kok 6-7, Spanje: Rodriguez- 5-23, Marguez 8-11, Durlan 10-10. Koersen in Hilversum Hilversum zet dinsdag zijn eerste avond draverijen weer voort met een klein, maar aantrekkelijk programma, waarin de serie draverij voor goede klasse de hoofdschotel vormt. De Franse hengst Moutonnet doet hierin na maanden van rust zijn herop treden en zou derhalve kunnen verrassen. Hij moet daarvoor echter belangrijk zijn verbeterd, omdat de keuze Leeuwenkamp (Victrix V, Winston Hanover) een zeer ge vaarlijke combinatie vormt, welk paard hij ook kiest. Vanity Hanover en Umber kun nen in dit goede nummer tot de plaatsen doordringen. Outsider is Moutonnet. In het kleine veldje voor de leerling-pikeurs kan de sterk opkomende Ylinotte revanche nemen voor haar in Alkmaar geleden nederlaag, toen haar rijder zich een ronde vergiste. Vizier en Vérité D zijn voor leer lingen geen gemakkelijke paarden, maar ndien de jongelui hun hoofd gebruiken kunnen zij het de favoriete Ylinotte nog heel moeilijk maken. De broer van de crack Theo Messidor blijft op het goede pad. Twee overwinnin gen en een tweede plaats bij drie starts vormen de.honorering van zijn vorm. Hoe wel hij thans lang zo gunstig niet geplaatst is kan hij desondanks weer winnen en wel van Zoo Doorloper en Ze'da's Happiness. De wispelturige X Ray Hanover is een mogelijk outsider. In de Cheery Silk-prijs zal het weer een lang gevecht worden tussen de twee stal- genoten Zeeadelaar en Zoon van Kievit. Bij hun eerste ontmoeting won Zeeadelaar onder dezelfde voorwaarden. Het ziet er naar uit dat het weer zal gaan gebeuren, omdat Zoon van Kievit achter uit het veld moet komen en te veel in de bochten zal moeten omlopen. De derde kandidaat is """ores, gevolgd door de debuterende Zora W, wiens voortreffelijke verrichtingen in het vorige seizoen nog vers in het geheu gen liggen. In het openingsnummer is Agfa ie favoriet, gevolgd door Zigane en Anna Scotch, drie paarden, die nog profiteren van de afwezigheid van de driejarige c acks. Outsider is de grote Zampa. In de Energiehal in Rotterdam is maandag een basketballwedstrijd ge speeld tussen heren-teams van Neder land en Spanje. De foto toont een Nederlandse aanval op de basket van Spanje. De Belg Emile Daems is winnaar ge worden van de maandag gehouden klas sieker Milaan-San Remo. Hij arriveerde in San Remo met een voorsprong van ruim een minuut op zijn landgenoot Molenaers, die op de tweede plaats beslag legde. Ook de derde en vierde plaats werden bezet door Belgen, respectievelijk Proost en Schroeders. Na hen volgden drie Italianen, Brugname, Ronchini en Carlesi. De officiële uitslag waren: 1. Daems (Belg.) 288 km in 6.48.06 (gem. snelheid 42.350 km per uur); 2. Molenaers (Belg.) op 1 min. 15 sec.; 3. Proost (Belg.) op 1 min. 19 sec.; 4. Schroeders (Belg.); 5. Ronchini (It.); 6. Brugnami (It.), allen in dezelfde tijd als Proost; 7. Carlesi (It.) op 1 min. 40 seó.; 8. Seneca (Belg.); 9. Mealli (It.); 10. Bai- letti (It.); 11. Claes (Belg.); 12. Benedetti (It.); 13. Bruni (It.); 14. Rik van Looy (Belg.) 15. De Middeleir (Belg); 34. Peter Post (Ned.). De dames van De Blinkert begonnen de overgangsklasse ontmoeting in de volley balcompetitie met De Blinkert veelbelo vend. Het spel van de groen-witten maak te in het eerste deel van de eerste set een zeer actieve indruk en wij zagen talrijke goede aanvallen, die vooral door Tine Holtkamp ook uitstekend werden afge werkt. Het team van Hennie van Rijs wijk bouwde op deze wijze een 7-3 voor sprong op, maar zakte toen jammerlijk af. De Heemsteedse services werden onvol doende verwerkt en van het goede samen spel bleef niet veel meer over. HBC daar entegen kwam nu behoorlijk op dreef en met Loes Jansen als uitblinkster werd de achterstand in een verdiende 15-7 setzege omgezet. De volgende sets leverden de Heemsteedse meisjes geen moeilijkheden meer op en met 15-4 en 15-7 kwam HBC tot een vlotte 3-0 zege. Ook de uitwedstrijd tegen SES in Zaan dam werd door HBC tot een goed einde ge bracht (14-16. 15-8, 7-15 en 10-15) en de Heemsteedse club blijft het leidende Octo pus dus op de voet volgen. Deze Alkmaar- se club kreeg De Blinkert op bezoek en maakte tegen de groen-witten geen fout (3-0). Bij de heren-overgangsklassers is de competitie in de A-afdeling ten einde. Met 25 punten uit de 18 wedstrijden heeft die Raeckse beslag gelegd op de derde plaats, achter Molenwiek (33 punten) en The Smash (32 punten). In de B-afdeling moe ten enkele teams nog een wedstrijd spelen, maar HVS en Octopus zijn al zeker van een plaats bij de eerste drie. De derde ploeg, die zich hier voor de zogenaamde kruisfinale wedstrijden tegen de drie hoogstgeklasseerden uit de A-afdeling plaatst, zal waarschijnlijk HCSC zijn. Ver liest dit Helderse team echter zijn laatste wedstrijd en wint het Zaanse Czaar Peter de zijne, dan wordt een beslissingswed strijd om de derde plaats tussen deze clubs noodzakelijk. De uitslagen luiden: Dames De Blinkert-HBC 0-3; OSS 2- Spaarnestad 3-1; HBC 4-FES 3-1; HBC 3- FES 0-3; Topscore 2-PWN 2 3-0; DSS- PWN 0-3; De Blinkert 3-die Raeckse 3 3-1; FES-OSS 2 3-1; Velox 2-Set Up 2 1-3; Alliance '22 3-Set Up 3 2-2; Alliance '22 2- Gios 4 0t3; Alliance '22-DSS 2 3-0; Heren Energie 2-WIK 2 0-3; die Raeckse 3-Set Up 2-2; HVS 3-FES 1-3; die Raeckse 5-Set Up 2 3-0; Alliance 2-PSVH 0-3; Al liance '22-HSVC 1-3; OVRA 4-PWN 3 3-1; DSS-PWN 2 1-3; Topscore-De Blinkert 2 0-3. Het staat wel vast, dat de in Venlo woonachtige Feijenoord-speler, Jan Klaas sens, nog zeker een maand in het St. Jo- seph-ziekenhuis in Venlo moet verblijven. Daarbij komt nog dat Klaassens al die tijd met zijn hoofd in een rekverband zal moeten blijven liggen. Dat wil zeggen, in een leren masker, waaraan een gewicht van 7 kilo over een katrol is gebonden. Tot voor enkele dagen terug bedroeg het rekgewicht slechts zes kilo. Klaassens zégt het erger te vinden, dat hij zich al die tijd niet mag bewegen an absoluut plat op zijn rug moet blijven liggen. Hij is nog steeds niet in staat om zelf te eten of te drinken. Ondanks deze miserabele houding maakte Jan Klaassens nog grap jes over zijn toestand. Zoals reeds eerder gemeld werd Klaas sens gewond bij een auto-ongeval toen hij vrijdag 2 maart op weg was naar Ven lo, na een trainingsavond bij Feijenoord. Over een maand hoopt men echter door het haast ondraaglijke rekverband te heb ben bereikt, dat een der van zijn plaats verschoven halswervels weer in zijn nor male stand is teruggekeerd. Het zal woensdagavond ongetwijfeld druk worden in het Krelagehuis, want het programma ziet er zeer aantrekkelijk uit. Voor de overgangsklasse heren B spelen HVS en OVRA hun laatste competitie-wed strijd tegen elkaar. Een overwinning van HVS betekent het kampioenschap voor Clay jp.E„ maar QVRA *al ^zc^ccy fej^ par tij geven". Ook de heren van die Raeckse lcomen in het veld en wel voor de kruisfinale-wed strijd tegen Octopus. Een zware opgave voor de rood-witten, die de gebroeders Wetterhahn kort na elkaar aan de militai re dienst kwijt raakten en het nu ook zon- De volleybalcompetitie der Reinhart moeten stellen, die in de wedstrijd tegen The Smash een been breuk opliep. Dames-hoofdklasser die Raeckse krijgt het Utrechtse SOS op be zoek en ook hier kan een spannend duel worden verwacht. Het programma luidt: Dames: Hoofd klasse: die Raeckse-SOS (8 uur). Ie klas se: Onze Gezellen-Set Up (7 uurf 2e, 3e en 4e klasse: De Blinkert 2-OSS; Triumph- JBS 2; Vesmia 2-JBS; Onze Gezellen 2- Spaarnestad. Heren Overgangsklasse: HVS-OVRA (9 uur); le klasse: CIOS-Alliance (8 uur); HVS 2-Gios (8 uur) 2 en 3 klasse: PWN- WIK; Energie-die Raeckse 4; Ripperda- Rapiditas; PSVH 2-FES 2; CIOS 2-OVRA 2; Gios 3-Spaarnestad; VVCL-CIOS 3; JBS-Energie 2; Triumph-Alliance '22 2. ATLETIEK. In het oude RAI-gebouw in Amsterdam worden zaterdag 24 en zon dag 25 maart de eerste grote nationale in- door-atletiekwedstrijden gehouden. Er zul len hoofdzakelijk b-, c- en d-klassers en junioren aan de start komen. De grote kunstrijshow op zondag 25 maart op de Jaap Eden-baan in Amster dam heeft nog aan belangrijkheid gewon nen door de komst van de nieuwe wereld kampioen bij de heren, de Canadees Do nald Jackson. Naast Jackson zullen, zoals reeds ge meld,* de sterkste rijders en rijdsters ter wereld naar de hoofdstad komen met na tuurlijk Sjoukje Dijkstra. De kunstrijmid- dag, die om twee uur begint, is reeds uit verkocht. Er waren drieduizend plaatsen. Rogef Maris Met het engageren van Roger Maris op een contract van 72.000 dollar (260.000 gul den) voor 1982, heeft de salarislijst van de New York Yankees een record bereikt in de - geschiedenis van het Amerikaanse honkbal. Vier spelers verdienen 50.000 dol lar (180.000 gulden) of meer en tien an deren ontvangen 20.000 dollar (72.000 gul den) of meer. Het jaartotaal van de Yan kees is 800.000 dollar (2.880.000 gulden), dat is 100.000 dollar (360.000 gulden) meer dan het vorige jaar. Maris, de held van het vorige seizoen met zijn 61 home runs, zag zijn salaris bij na verdubbeld. Het vorig jaar verdiende hij 37.500 dollar. Daarmee is deze 28-jarige speler de op drie na hoogst betaalde ge worden in de geschiedenis van de Yankees. Joe Dimaggio kreeg in 1950 en 1951 een bedrag van 100.000 dollar, Babe Ruth 80.000 in 1930 en 1931 en Mickey Mantle krijgt dit seizoen 82.000 dollar. Roy Hamey, directeur van de club, is blij de enorme bedragen te kunnen be talen. Het is voor de Yankees zowel finan cieel als sportief een goed jaar geweest en de verwachting is dat 1962 nog beter wordt. Een gelijkwaaridige strijd, maar op een laag peil speelden IJmond en „Em- men en Omgeving" in Velsen-Noord voor de handbal-overgangsklasse. Beide ploe gen scoorden twaalf maal. IJmond nam met 5-3 de leiding, maar na 30 minuten leidde E. en O. met 8-7 en na de her vatting konden de gasten de voorsprong zelfs vergroten tot 10-7 en 11-8, voordat IJmond het hoogste woord kreeg. In een slotoffensief reduceerde IJmond tot 11-11, nam nog een doelpunt voorsprong, maar liet een redelijke kans op een zege door slecht afwerken glippen. De Velsenaren lieten zelfs op een kritiek moment een 14-meter worp door de Emmense doelman stoppen, 12-12. De IJmond-dames verrasten met een 4-3 zege op Tonegido in De Hauske. De herenploeg van De Blinkert stelde teleur en verloor in Hilversum van HHC, dat tot een betere spelopbouw kwam. Spoedig keek De Blinkert tegen een achterstand op van 3-0, kwam weer op gelijke voet (3-3) maar raakte hierna het contact kwijt. Via 7-5 (rust) en 8-7 verloren de versumse overwinning. Aria Benjamins was op doef de tenige Haarlemmer die «jr-i. celleerde. In de afdelings-eersteklasse is bij de da mes de spanning toegenomen doordat Con cordia, zonder de dames Hovestad en Kooien, er niettemin in slaagde Full Speed een nederlaag toe te brengen. De Roodwit- ten leiden nu met Full Speed en Rapiditas dat IEV met liefst 7-1 klopte, op de hie len. Al heel snel nam Concordia, buiten ver wachting, een 3-0 voorsprong. Voor Full Speed voor de eerste maal de middenlijn passeerde, schoot Marjo Eijsker, met een korte armbeweging zuiver in de hoek. Na 5 minuten liet de IJmuidenSe, doel vrouwe de bal uit de hand van Hilda van der Berg onder zich door glijven en even later moest zij nogmaals capituleren toen Mar jo Eijsker een lang diagonaal schot langs de tweede paal in de touwen schoot. Maar binnen 12 minuten was de score weer in evenwicht, door toedoen van Full Speed's gevaarlijke speelster Nel Toon, die over de hoofden van de Concordia-ver- dedigsters driemaal raak schoot. Bij Full Speed werd de aanval geheel gevormd door Nel Toon, doch bij de Haarlemmers telden alle aanvalsters mee en dit resul teerde in een vierde Haarlemse treffer van de hand van Hermy Klokkemeijer na goed voorbereidend werk van haar ploeg genoten, 4-3. Direct na de hervatting verkreeg Nel Toon een buitenkansje: de Haarlemse doel - vrouwe en een verdedigster aarzelden,'lie ten de bal uit de cirkel in de handen van Nel Toon rollen, die zich geen ogenblik bedacht en de bal in het verlaten doel de poneerde (4-4). Machteloos hebben de aan- valslinies hierna getracht een doelpunt te produceren, maar de defensies bleven baas. Twee minuten voor het einde loste Hennie Toele een fraai afstandsschot dat buiten bereik van de IJmuidense doelvrou- we tussen de palen verdween (5-4). Stand in de eerste klasse; Concordia 9-15, Full Speed 9-14, Rapiditas 8-13, TIJBB 8-8, IEV 9-8 RK Concordia 9-2 en ADO 2 9-0. Bij de heren stevent Zandvoortmeeu- wen recht op de titel af. De Blinkert 2 werd met 11-4 verslagen. Schaken In het Statenhuis in Beverwijk is zater dagmiddag de laatste ronde gespeeld van de persoonlijke Noordhollandse schaak kampioenschappen. De verwachting dat er wel enkele kampioenen zouden bekend worden is niet bewaarheid. Bij de senioren slaagde titelhouder K. Steijn erin zijn laatste partij van M. P. ..winnen. Hij kwam daarmee op af?»-punt. maar is nog niet zeker van een vwlengmg van het kampioenschap. Het treffen tussen T. Slagt en E. W. Luder is namelijk afgebroken in een stelling waarin Slagt weliswaar een pion voorstaat, maar zijn tegenstander positioneel voor deel heeft. Bij voortzetting zal stellig nog een spannend gevecht ontstaan nu Luder gedwongen is op winst te spelen om zich naast Steijn te kunnen voegen. Bij de eersteklassers liet leider J. Vlug zich in zijn laatste partij door H. P. Brug- gink verrassen. De VHS-er won zijn partij waardoor in deze afdeling een verlengstuk gespeeld zal moeten worden. De HWP-er P. Pancras versloeg de toch wel teleurstel lende R. v. Dijk en is nu naast de Oosten speler gekomen. De uitslag van de afge broken partij tussen Bruggink en v. Dijk zal moeten uitwijzen of oqk Bruggink nog in de beslissingsduels zal worden Introk ken! In de hoofdklasse bij de junioren bete kende de laatste ronde ook het keerpunt. Chr. v. d. Vegt had in zijn laatste partij tegen K. Schepel (Pat Mat) slechts remise hoeven te spelen om zich zeker te weten van een afvaardiging naar de nationale jeugdschaakkampioenschappen. Maar de schaker uit Wormerveer werd verslagen en zag Schepel naast zich komen. Doordat de Beverwijker G. van Manen in zijn par tij tegen R. v. d. Linde niet verder kwam dan remise, miste hij de kans om ook aan het noodzakelijke verlengstuk te kun nen deelnemen. De heer J. Swaanswijk, wedstrijdleider van al deze kampioenschappen, die tot nu toe het geheel bekwaam heeft geleid zal nu weer een programma in elkaar moe ten zetten! De uitslagen van de gespeelde wedstrijden zijn: Senioren, hoofdklasse: K. SteijnM. P. Suiker 1-0; eerste klasse: R. van Dijk P. Pancras 0-1; H. P. Bruggink—J. Vlug 1-0. Junioren, hoofdklasse: G. van Manen R. v. d. Linde remise; K. Schepel—Chr. v. d. Vegt 1-0. Eerste klasse: D. Kooman A. Kooij 1-0. Met het oog op de wedstrijd Jong OranjeBelgië B, die zaterdag 31 maart in Maastricht wordt gehouden, zullen er in De Vliert in Den Bosch twee centrale trainingen worden gehouden en wel op dinsdag 20 en dinsdag 27 maart. De geselecteerden zijn: Van Leeuwen (Sparta), Van der Merwe (NAC), De Groot (GVAV), Lazerom (NAC), Komijn (SVV), Borghuis (GVAV), Tetteroo (DHC), Vale rius (ADO), Van Wijk (Volewijckers), Berg- holtz (Feijenoord), Keizer (Ajax), Pelk (Vo- lendam), Petersen (Ajax), Theunissen (DOS) en Visschers (NAC). Voor de wedstrijd, die het Nederlands rugbyteam zondag 25 maart in Zeist tegen de nationale Belgische ploeg zal spelen, zijn de volgende spelers geselecteerd: Vis- scher. Brian, Van Schoonhoven, Burgert, Staneke, Tolsma, Poll, Van Lunteren, Toff en Rijke (allen AAC, Amsterdam), Kaljee, Loos, Ooms, Zomer, Van Rhenen en Tabak (allen RCH), A. Teixeira de Mattos en E Teixeira de Mattos (beiden Te Werve) en Holsboer (L^idse Studenten). Ha. mi kunnen moeders hun sportieve jongens een enorm plezier doen: met sterke Robson shirts in vlotte uni- of ruitdessins. En... als extra verrassing bij elk sportshirt een leuke grammofoonplaat! Speciaal verlaagde J.M. prijs leeftijd 5 Jaar kleine stijging f>er maat b.Ye leeftijd 10 jaar 7.2 5

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13