NU DAN OOIT! Servatius van de probeert strop te Aanklacht op kernpunten in twijfel getrokken GUN GUN Eichmann redden Bondsdagcommissie zal gedrag van Strauss onderzoeken Christendemocraten durven de liberaal dr. Dehler niet aan Visie op wereldmaatschappij moet realistischer worden Vlagvertoon van de marine in de V.S. Mexico en Canada Sjoukje Dijkstra kreeg na een auto ook een zeilboot Tegen vloeken in het leger Gasten bij het zilveren huwelijksfeest Kandidaten halen bijna 100 pet Zuid-Afrika verhoogt defensie-uitgaven Eis van zes jaar voor particuliere rechercheur Europees socialistisch overleg in Den Haag pret gezin 2 DONDERDAG 2 2 MAART 1962 13 FINE U.S.A en lees deze week eens in de jeugd* fctaden: Okki, Sjors, Taptoe en Donald Duck hoe Jonker Fris ook uw kind op leuke Cianier wil verwennen. U2elf en uw de heerlijke produkten, waar mee Jonker Fris elke tafel genoot verwent: ■n feest op uw dis Misverstanden Goed voor bloed Contact met Moefti Een secretaris' Fractievoorzitter Von Brentano verdedigt minister Verwondering Poolse verstekelingen Roofoverval en inbraak AMSTERDAMSCHE RIJTUIG MAATSCHAPPIJ Deskundigen van beide partijen gaan zich beraden ORATIE DR. B. LANDHEER In put met vetzuur omgekomen Mexico heeft de Nederlandse regering toestemming gegeven voor vlagvertoon in de haven van Mansanillo met de onder zeeboten „Dolfijn" en „Zeeleeuw". De on derzeeboten zullen aan het eind van deze week in Mansanillo binnenlopen. Voor de onderzeebootjagers „Limburg" en „Groningen", die 31 maart in Victoria op Vancouver Island worden verwacht, is van de Canadese regering nog geen toe stemming ontvangen. Ook was nog geen toestemming verkregen voor een bezoek aan de Amerikaanse haven San Diego in Californië. Het Tweede Kamerlid de heer Lankhorst (P.S.P.) heeft vragen gesteld aan de mi nister-president over de verplaatsing van Nederlandse onderzeeboten. Hij vraagt of het juist is dat een of meer Nederlandse on derzeeboten van de Amerikaanse westkust waar zij zieh bevonden, zijn gedirigeerd naar de Amerikaanse marinebasis op Ho- noloeloe. Indien dit het geval is, zo vraagt dit kamerlid, is de minister-president dan niet van oordeel dat de verontrusting, die mr Burger heeft uitgesproken in' zijn vragen over Nederlandse vlootbewegingen, wordt geaccentueerd door „dit zich in de richting van Nieuw-Guinea begeven van Nederland se onderzeeboten?" Het vliegkampschip „Karei Doorman" heeft van 16 tot 19 maart een bezoek ge bracht aan Laguaira in Venezuela. De Nederlandse kolonie in Venezuela had voor de opvarenden een uitgebreid ontspannings programma opgesteld. Onder meer zijn sportwedstrijden gehouden en een ontspan ningsavond waarbij „De Karei Doorman- band" de muziek verzorgde. Het schip is maandag uit de haven van Laguaira vertrokken. De wereldkampioene kunstrijden op de schaats, Sjoukje Dijkstra heeft tijdens een bezoek aan de tentoonstelling „Hiswa-Goed Kamp" in Amsterdam een zeilboot van de nieuwe Spankerklasse ten geschenke gekregen. Dit geschenk werd haar aangeboden door de voorzitter van het tentoonstellingscomi té, de heer Gerard de Vries Lentsch jr., namens de „Hiswa-Goed Kamp" en de A.N.W.B. Sjoukje Dijkstra, die vergezeld was van haar vader, werd na een ontvangst door het bestuur rondgeleid over de tentoon stelling. Tot haar grote verrassing kreeg zij bij de stand van de A.N.W.B. de „Spanker I" aangeboden. De boot is de eerste in een nieuwe wedstrijdklasse. Met de zeilbond is overeengekomen dat de- boot van de wereldkampioene nummer I in het zeil mag dragen. Sjoukje was zeer ingenomen met het geschenk. Zij vertrok in een auto, die zij daags tevoren had gekregen, 'Advertentie AMERICAN CIGARETTES Advertentie Jams - vruchten- en groentenconserver» VAN WAGENBERG-FESTEN N.V. HEUSDEN Het is de staatssecretaris van Defensie opgevallen, dat zoveel militairen zich be zondigen aan het vloeken en het bezigen van ruwe taal. Afgezien van het feit, dat dit voor militairen verboden is op grond van artikel 22 en artikel 27 van het Reglement betreffende de Krijgstucht, geeft het vloeken blijk van een gebrek aan innerlijke beschaving en aan respect voor de overtuiging van anderen. In een dag order zegt de staatssecretaris, dat alle militairen bij hun woordkeuze gebonden zijn hiermee rekening, te houden. Alle meerderen zijn verplicht het vloeken en bezigen van ruwe taal door hun onder geschikten tegen te gaan. De Koningin en Prins Bernhard zullen zoals bekend is, op 1 en 2 mei tezamen met een aantal familieleden en vrienden hun zilveren huwelijksfeest vieren. Tot de gasten die de uitnodiging aan vaard hebben behoren tot dusver: de ko ning en de koningin der Belgen, de ko ning en koningin van Denemarken, de ko ningin van Groot-Brittannië en prins Philip, de groothertogin van Luxemburg en prins Felix van Luxemburg, de erf- groothertog van Luxemburg, de erfgroot- hertogin en prins Charles van Luxem burg, prins Bertil en prinses Margaretha van Zweden en graaf Bertil Bernadotte. (Van onze correspondent) JERUZALEM Mag men aan de be weringen van dr. Robert Servatius, verde diger van Adolf Eichmann, geloof hechten, dan is zijn cliënt zich er in de oorlogsjaren nooit van bewust geweest, dat de depor taties van Joden betekende, dat zij ter slachtbank werden geleid. In het beroep schrift, dat de Keulse jurist half februari bij het Israëlische hooggerechtshof indien de en waarvan de gedeeltelijke tekst een dezer dagen voor publikatie werd vrijge geven, wordt de beruchte luitenant-kolo nel van de S.S., die door de Jeruzalemse rechtbank ter dood is veroordeeld, voorge steld als een ondergeschikte ambtenaar die tegen zijn zin „onplezierige" maatre gelen moest nemen en die zich de ontzet tende draagwijdte van deze maatregelen niet voor ogen had gesteld. Eichmanns raadsman betoogt bovendien in zijn ge schrift, dat de overstelpende hoeveelheid materiaal, dat tegen zijn cliënt werd in gebracht, de beschuldigde zo verrast had, dat hij destijds niet bij machte was de betekenis en het gewicht van de feiten, die tot zijn veroordeling leidden, volledig te erkennen. Dr. Servatius stelt voorop, dat Eich mann nooit meer is gewe«.st dan een klein onderdeeltje in een reusachtig raderwerk en dat werkelijke autoriteit hem ontbro ken heeft. Hij was nooit in de gelegenheid geweest enig initiatief te nemen en had altijd gehandeld op bevel van zijn supe rieuren. De adviseurs voor Joodse aange legenheden, de zogenaamde „Judenrefe- renten", die bij diverse „Dienststellen" fungeerden, ontvingen hun bevelen niet van Eichmann, maar van de plaatselijke commandanten. Dr. Servatius erkent, dat zijn cliënt de hem gegeven bevelen nauw gezet opvolgde, maar volgens hem mag daaruit niet worden afgeleid, dat het zijn wil was, dat miljoenen Joden om het le ven werden gebracht, en evenmin, dat hij op deze massamoord gebrand was. In het beroepschrift voert dr. Servatius voorts aan, dat tijdens het proces ver scheidene feiten verkeerd zijn geïnterpre teerd. Zo zou bijvoorbeeld de beruchte kanttekening „Eichmann stelt doodschie ten voor", die aan Eichmann wordt toe geschreven, op een misverstand berusten. Het ging hier om een opmerking, die door Eichmann zou zijn' gemaakt naar aanlei ding van een vraag van een der S.S.-lei- ders wat te doen met enige duizenden Jo den uit Servië. Eichmann, zo betoogt dr. Servatius, kan een dergelijke executie niet hebben voorgesteld, omdat hij, evenals trouwens zijn directe chef, Müller, de be voegdheid miste militaire gezagsdragers opdrachten te verstrekken. Eichmanns woede over het feit, dat het in Frankrijk niet gelukt was een voldoen de aantal Joden te arresteren, is, naar het oordeel van de raadsman, eveneens ver keerd uitgelegd. „De ontstemming van de beschuldigde", zo betoogt hij, „hield geen verband met het transport van Joden, maar met de omstandigheid, dat hij om treinen had gevraagd, die later onnodig bleken. De moeilijkheid om de beschikking te krijgen over transportmateriaal en het feit, dat de gezonden treinen leeg moesten terugkeren, zouden aanleiding hebben kun nen geven tot klachten ter conferentie, die aan het vaststellen van de dienstroos ters was gewijd. Dat Eichmann zich uit eigen beweging verzet heef' tegen het denkbeeld Joden in de gelegenheid te stel len naar Palestina te emigreren, noemt de verdediger eveneens onjuist. Zijn verzet was gebaseerd op de instructies, die hem door zijn superieuren waren gegeven. De rol, die zijn cliënt heeft gespeeld bij de Jodenvervolging in Hongarije waar over tijdens het proces door prosecutie en getuigen lang is uitgeweid wordt door dr. Servatius gebagatelliseerd. Vol gens hem is Eichmanns activiteit in Honga rije van weinig betekenis geweest. Het feit, dat Eichmann de leiders van het Hon gaarse Jodendom op zijn bureau vasthield en onderwijl op zijn bevel een doorgangs kamp voor Joden werd geëvacueerd, ver klaart de raadsman uit een samenloop van omstandigheden, waaraan de beschul digde part noch deel had. De ontruiming van het kamp en het transport van de be woners naar de gaskamers zouden het werk zijn geweest van de Hongaarse gen darmerie, waarover Eichmann geen zeg genschap had. Dr. Servatius geeft zich veel moeite het optreden van zijn cliënt te verklaren in de beruchte „goed voor bloed"-transaetie, een voorstel, dat van Eichmann afkomstig zou zijn geweest en dat neerkwam op de vrij lating van een miljoen voor deportatie De- stemde Joden tegen tienduizend geallieerde vrachtauto's, die tegen de Russische win ter zouden zijn opgewassen. Naar zijn me ning hebben de getuigenverklaringen over dit voorstel het bewijs geleverd voor Eich manns oprechtheid. Hij heeft geen poging gedaan de indruk te wekken, dat zijn sug gestie voortsproot uit sympathie met de Joden of uit bezorgdheid over hun lot. Hij heeft aldus dr. Servatius, zijn rechters de waarheid verteld en gezegd, dat hij hier een taak moest volvoeren, die hem tegen stond. „De uiteenzetting, door de beschul digde gegeven", zo zegt de raadsman, „toont aan, dat hij geen poging deed om voor zijn gedrag verontschuldigingen te vinden". Volgens dr. Servatius zou Eichmann ook de waarheid hebben gesproken, toen hij ontkende persoonlijk contact te hebben ge had met de beruchte Moefti van Jeruza lem, die de Duitse Jodenvervolging warm toejuichte. Het ging hier om een bewering van Wisliceny „wiens onbetrouwbaarheid duidelijk is". Eichmann sprak bij zijn on dervraging door leden van het bureau 06 van de Israëlische politie niets dan de waarheid en naar dr. Servatius opvatting is er geen enkele reden om de juistheid van zijn verklaringen in twijfel te trekken. Het plan, om op Madagascar een enorm getto te stichten voor alle Joden uit Duits land en de bezette gebieden, is naar dr. Servatius beweert, niet van zijn cliënt uit gegaan. Dit plan moet men zien „als een poging van Eichmann om onder de be staande omstandigheden een zo gunstig mogelijke oplossing te vinden", maar de geestelijke vader is hij niet geweest. „Het is moeilijk zich voor te stellen", zo zegt de verdediger, „dat de beschuldigde met de onbetekenende rang, die hij in 1940 De- kleedde, een dergelijk plan op grond van zijn eigen denkbeelden had opgesteld". Het beroepschrift ontkent eveneens, dat Eichmann aan de beruchte Wannsee-con- ferentie zou hebben deelgenomen als een van de hoofduitvoerders van de massa slachting der Joden, waartoe bij die gele genheid werd besloten. Hij was daar niet meer dan „een secretaris, die aantekenin gen maakte". Hij heeft volgens zijn verde diger evenmin iets uit te staan met ne keuze van het cycloon B-gas als verdel gingsmiddel, noch had hij een leidende rol gespeeld in Theresienstadt, Auschwitz of andere kampen, en ook bij het selecteren voor de gaskamers was hij nimmer De- trokken. En als hij al op deze gebieden was opgetreden, dan was dat altijd ge schied op grond van orders van hogerhand, wier uitvoering hij, volgens dr. Servatius, onmogelijk had kunnen weigeren. Ter be vestiging van deze bewering verzoekt dr. Servatius het hof een zekere dr. Seraphim, docent aan de universiteit van Göttingen, te horen, die zou kunnen verklaren dat destijds zelfs het indienen van een verzoek om overplaatsing principieel ontoelaat baar werd geacht en de betrokkene bloot stelde aan een disciplinaire straf. (Van onze correspondent BONN Broederlijk eensgezind bleken gisteren de drie Westduitse parlementaire partijen over het socialistische voorstel een commissie van onderzoek in te stel len naar het gedrag van minister van De fensie Strauss in de FIBAG-zaak. Volgens artikelen in Der Spiegel zou Strauss ten aanzien van de woningbouwfirma FIBAG, waarbij Strauss' toenmalige vriend dr. Hans Kapfinger financieel geïnteresseerd was, vriendjespolitiek hebben bedreven. Strauss zou onder andere het architecten bureau Schloss bouwopdrachten door de staat hebben verzekerd en voorts een aan bevelingsbrief hebben geschreven aan de Amerikaanse minister van Defensie om deze ertoe te bewegen een woningbouw project van driehonderd miljoen mark van huizen voor Amerikaanse militairen in Duitsland te geven aan het FIBAG-bureau van Schloss. De Bondsdagcommissie, de dertiende die sinds het bestaan van de Bondsre publiek voor een speciaal onderzoek werd ingesteld, zal trachten drie vragen te be antwoorden. Ten eerste of minister Strauss inderdaad bij het Münchense ministerie van financiën bewerkt heeft dat staatsopdrachten wer den verstrekt aan het architecten-bureau Schloss, ondanks het feit dat gerede twij fel bestond aan de vakkennis van Schloss, die slechts één semester studeerde. Ten tweede of Strausse de plannen en voorstellen van de FIBAG voor de Ameri kaanse militaire woningen inderdaad heeft gesteund zonder voorafgaand onderzoek of deze plannen goed waren en zonder daar toe bevoegd te zijn. En ter derde of Strauss vragen van de socialistische oppositie over de kwestie het vorige jaar 13 juli in de Bondsdag waarheidsgetrouw heeft beantwoord. De fractievoorzitter van de C.D.U. Von Brentano haastte zich gisteren te verkla ren dat alle aantijgingen tegen Strauss voortkomen uit ergernis dat deze een zeer verantwoordelijk ambt met groot succes bekleedt. De motieven achter de aanval len op Strauss zijn van partijpolitieke aard, aldus Von Brentano. Dat mag waar zijn, buitenlandse waar nemers verwonderen zich er toch over dat Strauss als politicus niet allang over de FIBAG-zaak gestruikeld is. Het staat na melijk vast dat hij brieven schreef naar) zijn toenmalige Amerikaanse collega Gates om de FIBAG, die grotendeels voor dit project uit de grond werd gestampt, door een aantal twijfelachtige figuren, voor het miljoenenproject aan te bevelen. Strauss zelf zegt wel dat hij niet wist dat zijn vriend Kapfinger financieel belang bij de zaak had en dat hij de aanbevelingsbrief alleen schreef omdat hij geloofde ook het landsbelang te dienen. Dat neemt echter niet weg dat hij, op verzoek van Kapfin ger, al met de FIBAG in zee ging, nog vóór daar een bekwaam architect was aan gesteld. Vooral in de kringen van waarnemers van Bonns politiek toneel kan men horen dat in elk ander democratisch land politici gewipt worden voor aanzienlijk minder ernstige daden, waarbij de namen opdui ken van Italië's minister van Buitenland se Zaken Piccioni, die moest aftreden om dat zijn zoon in het schandaal Wilma Mon- tesi betrokken was, Sherman Adams, de rechterhand van Eisenhower en ook de Ne derlandse minister van Defensie F. J. van den Bergh, die het politieke veld moest bntruimen omdat hij betrokken was bij een echtscheidingsprocedure. MOSKOU (Reuter) Volgens de defi nitieve uitslagen van de verkiezingen, die zondag in de Sovjet-Unie zijn gehou den voor de twee kamers van de Opper ste Sowjet (parlement) hebben de kan didaten voor de Unieraad en de nationa liteitenraad respectievelijk 99,47 en 99,60 pet. van de uitgebrachte stemmen ge kregen. Dit meldt het persbureau TASS. Ruim 746.000 stemmen werden tegen de kandidaten der eenheidslijst van de unie raad uitgebracht en ruim 800 stembiljet ten waren ongeldig. Voor de nationalitei tenraad waren deze aantallen ruim 564.000 en ruim 700. KAAPSTAD (Reuter) Bij de indie ning van de begroting heeft de Zuid-Afri kaanse minister van Financiën, dr. T. E. Donges medegedeeld dat Zuid-Afrika ka dit jaar 48 miljoen Ran (ongeveer 240 miljoen gulden) meer voor defensie zal uitgeven dan verleden jaar. Van een op een bedrag van 795,1 miljoen Rand in evenwicht zijnde begroting zal voor defensie ongeveer 120 miljoen Rand worden uitgegeven. Het uitgavencijfer der begroting is ongeveer 74 miljoen Rand hoger dan verleden jaar. Drie Poolse verstekelingen zijn aan boord van het Poolse vrachtschip „Jaroslaw Dabrowski" in Londen aan gekomen. Toen het schip in de Lon- dense haven aankwam, hoorden arbeiders een flauw hulpgeroep uit een van de ruimen. De helpers moes ten een tunnel door de lading maken om de verstekelingen te bereiken. De drie Polen waren op 16 maart in de haven Gdynia aan boord gegaan. Ver moedelijk hebben zij al die tijd eten noch drinken gehad. In de Britse hoofdstad vroeg het drietal asiel aan. Een van de verstekelingen verlaaop kousevoeten het immigratiebureau. Zes jaar gevangenisstraf en voorwaar delijke terbeschikkingstelling van de rege ring eiste de procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof tegen een 24-jarig par ticulier rechercheur uit Den Haag voor zijn aandeel in een roofoverval, een in braak in Leiden en een diefstal uit een benzinestation in Wassenaar. Hij was door de rechtbank in Den Haag tot drie jaar en twee maanden met voorwaardelijke terbeschikkingstelling veroordeeld. Op 15 mei van het vorig jaar was de ze verdachte betrokken bij een mislukte roofoverval op een taxi-ondernemer in Loosduinen. Ook pleegde de verdachte sa men met enkele anderen een inbraak in een radiozaak in Leiden, waarbij een t.v.- toestel, radiotoestellen en bandrecorders gestolen werden. Voorts had hij met twee anderen de bediende van een benzinesta tion in Wassenaar weggelokt door voor te wenden dat hij en zijn met gezellen panne met hun auto hadden. Terwijl de bediende de motor nakeek roofde een van de drie mannen een tas met 1800.—. De procureur-generaal vond de straf van de rechtbank te laag en vorderde zes jaar. Op 4 april zal het hof arrest wijzen. De voorzitter van de socialistische frac tie in het Europese parlement, de Duitser W .Birkelbach, maakt een rondreis door de zes landen van de E.E.G., waar hij be sprekingen voert met de parlementaire fracties van de socialistische partijen. In Den Haag heeft hij vergaderd met de fracties van de Partij van de Arbeid uit de Eerste en Tweede Kamer. Daarbij kwa men aan de orde de aansluiting van En geland bij de Europese gemeenschappen, de associatie-kwestie, de problemen rond een eventueel toetreden van Israel en van Spanje. De besprekingen hadden een twee zijdig karakter: de Nederlandse parlemen tariërs werden ingelicht over het werk van de socialistische fractie in het Euro pese parlement en de heer Birkelbach werd door de socialistische leden van de Eerste en Tweede Kamer geinformeerd. Advertentie Houtplein 21 Haarlem Tel. 22020 (Van onze correspondent) BONN Het lijkt erop, dat men in Bonn in de kwestie-Dehler een voorlopig „staakt het vuren" heeft bereikt. De li berale vice-president van de Bondsdag is scherp aangevallen door Adenauers chris ten-democraten, omdat hij bij een televi sie-uitzending had gezegd, dat Duitsland Dr. B. Landheer, tot nu toe directeur van de bibliotheek van het Vredepaleis te Den Haag heeft dinsdagmiddag zjjn oratie uitgesproken over „De sociologische be nadering van internationale problemen", bij de aanvaarding van zijn ambt als bij zonder hoogleraar in de sociologie van de internationale betrekkingen, met speciale gerichtheid op de vredesproblematiek, aan de rijksuniversiteit te Groningen. De ze bijzondere leerstoel werd ingesteld door de Stichting Vredesopbouw. De oratie betoogt, dat de mensheid be hoefte heeft aan een visie op een wereld maatschappij. De westerse wereld stelt zich de wereld voor als een wereldstaat. Het communisme als een staatloze ge meenschap, gericht op economische be- hoeftenbevrediging van het individu. Socio logisch gezien, zijn deze beelden noch be vredigend noch realistisch. Een wereld maatschappij zou zeker niet centralis tisch uit één punt geregeerd worden, waartoe geen enkele noodzaak bestaat, maar zich eerder opbouwen uit regionale groepen van staten, die zich vrijwillig co ördineren. Ook is het niet waarschijnlijk, dat een volkomen staatloze gemeenschap zou ont staan, omdat daarvoor de maatschappij van de toekomst te gecompliceerd zal zijn. De staat dient echter zich zelf te gaan zien als een groep met beperkte functies, in plaats van als een politieke groep, die het leven in zijn geheel poogt te regelen. Dit veroorzaakt spanningen, zowel politiek als psychisch. Bovendien legt de moderne staat teveel nadruk op macht en economische veran dering, terwijl een wereldmaatschappij, die voor vele miljoenen jaren zal kunnen bestaan, behoefte heeft aan permanentere bewustzijnsvormen. Een van de hoofd problemen waarmede de sociologie van de internationale betrekkingen zich bezig houdt, zijn de bewustzijnsveranderingen in het individu, die een duurzame en blij vende wereldmaatschappij mogelijk zou den maken. Uit zulk een maatschappij zal de idee van oorlog vanzelf verdwijnen, maar de groei en opbouw van een wereld maatschappij moeten gezien worden als de taak van de wereldbevolking en niet van nationale regeringen, die steeds met weinig realistische oplossingen komen en te sterk gebonden zijn aan het verleden. Dit proces van sociale evolutie zal lang en moeilijk zijn, maar het is denkbaar zon der de catastrofe van een derde wereld oorlog. al dertig jaar lang een meedogenloze oor log tegen het bolsjewistische Rusland voer de en dat dit de voornaamste reden was, dat Bonn en Moskou geen overeenstem ming over een Duitse hereniging en een vredesverdrag hebben kunnen bereiken. De christen-democraten, onder leiding van fractievoorzitter Von Brentano, zei den hierop dat zij Dehler niet langer als Bondsdag-vice-president wilden hebben en bijeenkomsten onder zijn leiding zouden boycotten. Dit laatste schijnt Brentano's dappere schare ingeslikt te hebben. Men heeft zich laten sussen door de stellige verklaring van de liberale par tijvoorzitter Mende, dat Dehlers denkbeel den over de buitenlandse politiek strikt persoonlijk waren en dat de liberale partij, die samen met de CDU een coalitierege ring vormt, er heel anders over denkt. Maar toch niet zó anders, dat er geen verschil van mening meer met de chris ten-democratische coalitiepartners is. Dat blijkt uit het besluit de deskundigen op het gebied van de buitenlandse politiek der beide partijen bijeen te laten komen, om een en ander nog eens te bespreken. Een van deze experts is Thomas Dehler. Het lijkt erop, dat Adenauer en Von Brentano, beiden aartsvijanden van Deh ler, voorlopig wat water in de wijn heb ben gedaan, omdat deze kwestie toch niet genoeg houvast bood om de eigenzinnige Dehler uit te schakelen. De 39-jarige fabrieksarbeider J. H. Zui- derwijk uit Gouda is om het leven geko men doordat hij in een put met hete vetzuren stapte. Het ongeluk gebeurde op het terrein van een kaarsenfabriek, waar hij bezig was met bestratingswerkzaam heden. Hij is waarschijnlijk achteruitlopend in de put gestapt en door verstikking om het leven gekomen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13