Selectie zonder fut liet aan London Combination zonder slag of stoot de zege m p Benfica bleef in Lissabon de Spurs met twee goals voor Kijk uit Puskasdaar komt Johnny €lwt k Centrale training voor veldhandbal Coen is te laat Prins: „we speelden met tien man..." Engelse voorlinie in ijzeren greep Ook Nederlands kampioenschap was voor Sjoukje Dijkstra Jansen verbeterde het Nederlands record op 1500 m van Bontekoe Laszlo Papp bleef ongeslagen DONDERDAG 2 2 MAART 1962 19 Spelen Sp Lagarde Liefst vijftig achten in lange afstandskampioen schap van de Amstel Vier Kennemerlanders in Gent-Wevelgem 99 99 Engelse League te zwak voor Schotse League ZFC veel te sterk voor zaterdagteam nt'mm CRUES OR A L Klap Jaar in tweede Einde illusies? Jan Dassen Wim Snoek bokst tegen Ingemar Johansson (Van onze sportredacteur) Vorig jaar werd de langzamerhand tra ditioneel geworden oefenwedstrijd van het voorlopig Nederlands elftal tegen de London Combination afgelast we gens mist. De match van gisteren had dat wat ons betreft ook mogen worden. Want wat gisteravond de voorlopige nationale ploeg onder de schijnwerpers van het Olympisch stadion in Amster dam liet zien was wel zo pover en zo ongeïnspireerd dat er onder de 16.000 kleumende toeschouwers wel niemand zal zijn geweest die geen spijt heeft gehad van de aan de kassa uitgetelde guldens. En verder: als selectie-, als oefenwedstrijd had de match ook al niet de minste waarde. En daar kwam dan nog bij dat Nederland zijn natio nale doelman Pieters Graafland uitge schakeld zag met een gebroken neus been. Pieters Graafland, zijn gebroken neus been betastend, verlaat hier tussen dokter Pannekoek (links) en de mas seur van het Nederlands elftal het veld. 't Was me dus 't wedstrijdje wel. Het uit Feijenoord en Ajax plus één PSV- er samengestelde team had tegen deze London Combination met zeker drie doel punten moeten winnen, inplaats daarvan wonnen juist de Engelsen met twee goals verschil. En als het 5-0 in plaats van 2-0, zoals nu, was geworden, yvij zouden er geen bitter woord meer om hebben geschreven. Sterker: dit elftal met déze mentaliteit had niet anders verdiend dan met duidelijke cijfers te worden ingemaakt. Is het spelen in het nationaal voetbal elftal dan niet meer belangrijk voor spe lers die met hun eigen club internatio naal contact en leuke reisjes voldoende hebben? Is soms het gebrek aan con currentie voor een plaats in het Neder lands elftal de oorzaak van zoveel lauw heid? Of soms het feit dat spelers van topclubs als Feijenoord en Ajax toch al wel voldoende geld met voetbal verdie nen? We zullen er ons niet in verdie pen, maar slechts constateren dat het peil van gisteravond een aanfluiting was voor het vertegenwoordigend voetbal in Nederland. En de tegenstander? Was het werkelijk een echte London Combination? De keu ze Van de Engelsen was beperkt. Tot tenham speelde in Lissabon tegen Ben- fica en was uiteraard niet bereid ge vonden een speler af te staan, het En gels jeugdelftal had een wedstrijd tegen de Turkse jeugd, Fulham heeft degra- datiezorgen en Ipswich en Leyton Orient vonden het niet verantwoord een speler mee te laten gaan in verband met hun positie op de ranglijst.Men begrijpe dus dat het niet te veel is gezegd als wij opmerken dat er wel eens sterkere teams voor een oefenwedstrijd naar Ne derland zijn gekomen. en passant ook ongelukkigerwijs het neusbeen van de Nederlandse doelman brak. Van dat moment af Lagarde van DHC, die na een langdurige periode weer door Schwartz in genade was aangenomen viel voor Pieters Graafland in na men de Engelsen het spel in handen en lieten zich het initiatief niet meer ont futselen. En toen zij twintig minuten voor het einde weer door Bridges nadat Edwards tegen de paal had ge schoten op 2-0 kwamen kregen wij de indruk dat zij zich slechts met enige snelheid wilden verplaatsen uitsluitend om zich warm te houden in het kille stadion. xï Nee, voetbal van enige allure was er niet te zien. In Nederlands achterhoede stal Lagarde de show met enkele werkelijk wonderbaarlijke reddingen in de twee de helft, maar het aanvalsspel ontaard de in een gepruts waar een „derde keus" nog niet eens mee voor de dag zou hebben willen komen. Moulijn, het enfant terrible van het Nederlandse voet bal, kreeg pas na 25 minuten spelen zijn tweede bal toegespeeld, Ben- naars na de rust vervangen door de Blauw Wit-speler Koeman kwam in het stuk niet voor, terwijl Henk Groot, Swart en Prins geen moment hun naam waar konden maken. Evenmin trouwens als Kreijermaat, Kraay en Veldhoen. De enige die af en toe nog eens de aandacht in goede zin op zich wilde ves tigen, was Muller. Hij was ook de spe ler die doelman Banks nog het meest in actie deed komen. Zondag 1 april speelt dit elftal want Elek Schwartz kan haast geen ander team kiezen in Deurne tegen de Bel gen. Én dat kan voorwaar zo sim pel en zonder fut spelend als gister avond een beste grap worden. De technische commissie van het Neder lands handbalverbond heeft de hieronder volgende spelers uitgenodigd voor de cen trale training, die op 31 maart en 1 april op de Laan van Poot in Den Haag zal wor den gehouden: Dames: Gien van Maanen, Wil Giebels, Dinie Willems, Lidy Jansen, W. Kuipers, Alie Kanne, Tillie Hoogerhuis, Willie de Maare-Molenaar, Lidy Hoven, Ria Guns- hof, Wil Gillissen, Ineke Boom, Ria Sam son, Noortje Bos, Carla Oldenburg, Tjits de Groot, Marjolein Das, Trijnie Blom, Dinie Verhoeven. Lenie Opveld, Annie Kus- ters, Nel van Hooff, Jeanne Buron, mevj". L. Gillissen, Rinie Dekker, Nel Toon, An nie Meyer, R. Brands, T. v. d. Ven-Van Laarhoven, C. V. Emmerik, V. Engelen en A. Adams. Heren: A. Mastenbroek, W. Meyers. T. de Fouw, S. Witt^koek, R. Hofland, R. Bot- termans, J. Koelemans, D. Smid, J. Klein geld, H. de Vries, P. Jonkers, B. Maassen, F. Kauffeld, J. Schuurman, H. Spoorma kers, J. Bijlmakers, H. Wiemer, J. Maas, G. Cantelberg, W. Rietbroek, D. Gillissen, D. Scheffers, R. Sampson, R. Boomsma en W. Jacobs. Niet minder dan vijftig achten zijn inge schreven voor het lange-afstandkampioen- schap van de Amstel, dat op 1 april wordt geroeid. Van die vijftig ploegen starten er zes in de eerste divisie: Nereus, Njord, Laga, Triton, Argo en Proteus; 35 in de tweede divisie en 9 in de lichte divisie. Vier renners van het Beverwijkse „Ken- nemerland" zullen zondag 25 maart in België deelnemen aan de „klassieke" weg wedstrijd van Gent naar Wevelgem. De Beverwijker Coen Niesten en Cees Luté uit Castricum starten bij de beroeps renners, terwijl Jan Timmer uit Velsen- Noord en de Beverwijker Chris Duyker aan de strijd der amateurs meedoen. Een foto die duidelijk de onmacht van het Nederlandse aanvalsspel illustreert. Keeper Banks heeft alle tijd om de bal in bezit te krijgen, terwijl de Neder landse aanvaller in dit geval Mou lijn geen schijn van kans heeft. En zo ging het helaas zo vaak in de miserabele oefenwedstrijd van gister avond. Na de nederlaag tegen de London Com bination zei bondscoach Elek Schwartz: „Hoogstens een gelijkspel tegen Bel gië." Erop doelend dat linksbuiten Coen Molijn niets gepresteerd had, zei rechts binnen Co Prins: „We hebben met tien man gespeeld." Schwartz wilde niet verder gaan dan: „Coentje heeft mij teleurgesteld." Hij zei geen rivaliteit te verwachten tussen Mou lijn en de drie Ajax-spelers in de voor hoede ook al was het kenners opgevallen dat er in het Nederlandse spel wel dege lijk Ajax en Feijenoord clubacties te zien waren. Schwartz vertelde dat hij pas na de twee trainingen die nog op het programma staan het elftal zal samenstellen dat op 1 april in Antwerpen tegen België moet spelen. Over een vervanging van Pieters Graaf land, die een neusbeentje brak en na vijf minuten reeds vervangen moest worden, behoeft Schwartz zich geen zorg te maken want Lagarde verdedigde het doel voor treffelijk. „Een echte midvoor hebben we niet," zei Schwartz die zich kwaad had gemaakt over de houding van, het Amsterdamse publiek en het geroep om de 41 jaar oude Abe Lenstra. „Afijn, Piet Kruiver die elke interland wedstrijd twee doelpunten maakt, vonden ze ook niet goed. Een Nederlands elftal samenstellen is geen dankbaar werk." al dus besloot Schwartz zijn commentaar. Benfica, houdster van de Europa beker, heeft Tottenham Hotspur woens dagavond in de eerste wedstrijd van de halve finales met 3—1 verslagen. Aange vuurd door een 70.000 fanatieke toe schouwers op de tribune, leidde Benfica bij de rust al met 2—0. De uitslag betekent, dat de Engelse kampioen in de tweede wedstrijd, die op 5 april in Londen gespeeld wordt, met een verschil van tenminste drie doel punten moet winnen, om zich van een plaats in de finale te verzekeren. Tottenham Hotspur keek snel tegen een achterstand aan. Na vijf minuten, toen de Portugezen al herhaaldelijk met bliksem snelle acties tot voor het Engelse doel wa ren doorgedrongen, kon linkshalf Barry Mackay, Eusebio alleen nog maar houden door hem buiten de beruchte lijnen *en val te brengen. Doelman Brown stopte in eerste instantie de door Cavern hard in geschoten bal, de Engelse keeper liet het leer vallen. Linksbuiten Simoes knalde de bal opnieuw in, die afstuitte op een klu wen van Engelse verdedigers. Tenslotte kon midvoor Aguas van de verwarring profiteren door in te schieten (1-0). De Spurs trachtten het spel te verplaat sen en een minuut later scoorde Jimmy Greaves met een kopbal. Het doelpunt werd echter wegens buitenspel afgekeurd. In de 19de minuut hadden de Portugezen meer succes. De snelle rechtsbuiten Augusto brak alleen door en zijn harde schot was Erown te machtig (2-0). Het spel werd na dit doelpunt vooral van. Engelse zijde harder en de scheids rechter moest herhaaldelijk ingrijpen. De Spurs sloten hun verdediging hermetisch en bepaalden zich uitsluitend tot aanval len, die toch niet van gevaar ontbloot wa ren. Na de hervatting kreeg Eusebio twee maal een kans om de score te vergroten, doch de Portugese rechtsbinnen faalde. Aan de andere kant had Bobby Smith pech toen zijn harde schot buiten bereik van Costa Pereira van de paal terugstuitte. In de 54ste minuut had de Engelse mid voor meer geluk. Uit een pass van Blanch flower stelde hij de Benfica-doelman voor een voldongen feit (2-1). Even later was de stand bijna in evenwicht toen Smith, prachtig vrijgespeeld door Greaves, op nieuw hard inschoot, zijn schot ging net naast. De 70.000 toeschouwers, die het Engelse offensief zwijgend hadden zitten aankjj ken, werden in de 80ste minuut weer tot laaiend enthousiasme gebracht toen Augusto met een kopbal Brown opnieuw versloeg 3-1. Het besluit van Tottenham om Jimmy Greaves, die gewoonlijk als linksbinnen een groot gevaar voor het doel van de te genstander pleegt te zijn, als rechtsbuiten op te stellen, bleek geen succes. Linksbui ten Jones leverde het enige werkelijke ge vaar op voor de verdediging van Benfica. Midvoor Smith spande zich geweldig .n, maar slaagde er slechts zelden in te ont snappen aan de strenge bewaking van Benfica's spil Germano. De wijze waarop de defensie van Benfi ca Tottenham woensdagavond in een ijze ren greep hield zal wellicht teveel blijken te zijn voor de Spurs, die er een gewoonte van maken bij grote wedstrijder voor hun eigen supporters als sterren kwaliteits voetbal te spelen. Na de wedstrijd zei Bill Nicholson, de manager van Tottenham: De jóngens heb ben zich enorm ingespannen, maar in de thuiswedstrijd in Londen zullen zij beter moeten spelen. Wij hebben twee doelpun ten minder, maar in Londen zullen wij daarin nog verandering brengen. Niettemin speelde het elftal Engelse meest jeugdige voetballers niet alleen tegen maar ook met de door Elek Schwartz gemaakte selectie. Ze kwa men al na vijf minuten aan een voor sprong toen midvoor Bridges van Chel sea de door Edwards (Charlton Athle tic) voorgezette bal met een vaardige beweging van de rechtervoet achter Pieters Graafland werkte, waarbij hij Het elftal van de Engelse League, in zijn sterkste samenstelling met uitzondering van Jimmy Greaves, die met Tottenham Hotspur tegen Benfica moest spelen, heeft woensdagavond in Birmingham met 43 verloren van de Schotse League. Engeland zette weliswaar een 20 ach terstand om in een 32 voorsprong, maar daarna kwamen de Schotten weer aan bod. Eerst moest de Engelse ploeg de gelijkma ker toestaan en een minuut voor het einde zorgde linksbuiten Wilson er met zijn der de doelpunt voor, dat de winst naar de Schotten ging. Woensdag is in Zaandam een voetbal wedstrijd gespeeld tussen de Zaandamse eerste-divisleclub ZFC en het Nederlands zaterdagelftal. De ontmoeting werd met 60 gewonnen door ZFC, na een 4--0 voorsprong bij rust. De grote man bij ZFC was Van der Linden. Hij nam het tweede, vijfde en zesde doelpunt voor zijn reke ning. De overige doelpunten werden ge maakt door Van der Bor, C. Smit en C. Kat. Mensen met borden en spandoeken lopen zwijgend door de modderige straten van de Belgische mijnstad Luik. De opschriften op de borden zifn in de sneeuwbui nauwelijks te lezen, maar het is niet moeilijk te ontdekken dat de demonstranten Vlamingen zijn en weer eens een protestactie voeren in de lang durige Belgische taalstrijd. Op de trot toirs blijven bijna geen mensen staan om naar de optocht te kijken. Omdat cr al zoveel acties waren? Of omdat het weer zo koud en mistroostig is? Een verkeersagent, die door de lang zaam passerende stoet alle tijd heeft voor een praatje, zegt: „We hebben deze dagen andere dingen om over te praten. Met hoeveel verschil zal Stan dard in Madrid van Real verliezen? En gaat. Johnny Crossan nu zijn „levens lang" wordt opgeheven terug naar Noord-IerlandF' In de Rue des Clarisses, in het hart je van de stad, woont de 22-jarige Ierse voetballer Johnny Crossan met zijn jon ge vrouw en hun 14 maanden oude zoon tje. Sparta beat Rapid, hé!" is het eer ste wat Johnny, die twee seizoenen ge leden voor deze Rotterdamse club speel de, onder andere in de Europa beker wedstrijden tegen Glasgow Rangers, ons toeroept. „Zouden ze het halen? Hoe is het met Willerius? En de lange Schilder? Jannie terug naar Volendam? Liep hij altijd al over te zeuren." „Ik heb het hier best naar mijn zin bij Standard, maar misschien is het toch mijn laatste seizoen in Luik. Mijn levens lang wordt opgeheven. Net vanmorgen een brief gekregen. Eens kijken waar heb ik die..." Hij loopt naar de eetkamer. Drie jaar geleden werd hij levenslang geschorst omdat hij als amateur geld had aange nomen van zijn vereniging. Men wilde een voorbeeld stellen en door aan hem een zware straf te geven een einde ma ken aan de praktijken van de meeste Ierse voetballers, die in de profcompeti tie van Noord-Ierland liever amateur bleven om als een grote Britse prof club met een contrakt zou komen di rect beschikbaar te zijn. V f Rong w to«>t no De 22-jarige Johnny Crossan, de uit Noord-Ierland verbannen voetballer die van daag met Standard Luik tegen Real Madrid speelt in de halve finale van het toernooi om de Europa-cup, spelt met zijn jonge vrouw Barbara elke hem uit Ierland toe gezonden krant. Spoedig zal zijn levenslange schorsing worden opgeheven en zal hij naar zijn geboorteplaats Londonderry kunnen terugkeren. Omdat de straf de toen negentienjari ge Crossan ook verhinderde een contract te tekenen met een Britse profclub de Noordierse bond is een afdeling van de Britse bond betekende dit besluit voor de veelbelovende voetballer, die uitkwam in het nationale Noordierse amateur team. in het nationale junior-team, in het B-elftal en in de nationale A-ploeg, zó'n enorme klap dat zelfs een gerenom meerd Londens dagblad, dat nooit sport op de voorpagina plaatste zijn story met foto's uitgebreid op die eerste pagina af drukte. Wekenlang is de toen negentien jarige banneling het onderwerp van fel le debatten op sportpagina's geweest. De enige kans die hem overbleef om zijn spel, dat voor hem zijn leven betekende, te beoefenen was een contract tekenen met een vereniging op het vasteland van Europa. Denis Neville haalde hem naar het Rotterdamse Sparta, voor welke club hij een seizoen speelde. Bij het begin van het vorig seizoen ging hij over naar Standard Luik. „Hier heb ik de brief. Lees maar. Kijk daar staat het. Vrijdag 30 maart komt een comité bijeen om te praten over op heffing van mijn schorsing. Een vriend schrijft me dat niemand er aan twij felt dat het zal gebeuren." „Ga je dan terug?" vroeg ik hem. Even denkt hij na, dan zegt hij: „Ik hoop dat men mij hier in Luik zal begrij pen. Ik heb het hier fantastisch. De club doet alles voor me. Ik kan prima met de andere spelers opschieten. We zijn echte vrienden. Maar zie je, als er een club in Engeland of Ierland is, die me heb ben wil en me een behoorlijk contract aanbiedt Sunderland heeft al geïnfor meerd dan ga ik. Om van dat gevan- genisgevoel af te komen. Iemand anders kan zich moeilijk voorstellen wat het voor een knaap uit Londonderry betekent om uit zijn land verbannen te worden. Ik wil dat gevoel een verschoppeling te zijn kwijt. Zaterdag was het St. Pa trick's Day. Te weten dat ik volgend jaar die dag weer in Ierland kan vieren is voor mij en mijn vrouw bijna een sprookje. We spellen de Ierse kranten die ze ons toesturen en we hebben de hele dag de BBC aan. Misschien vind je het wat sentimenteel voor een voetballer die hier goed zijn brood verdient, maar ver geet niet dat mijn verblijf hier toch ge dwongen blijft." „Ik heb in feite niets te klagen over mijn successen op het continent. Met Sparta heb ik fijne wedstrijden gespeeld om de Europa-beker en nu zit ik er weer in met Standard. Vorig seizoen heb ik in het tweede team van Standard gespeeld. Dat is een wet van de Belgische voetbal bond. Elke buitenlander moet eerst een seizoen lang in het reserve-team spelen voor hij in de hoofdklasse mag uitkomen. Dat seizoen in het tweede had ik graag over voor de mogelijkheid om met mijn vrouw samen te kunnen wonen. Sparta kon mij niet aan woonruimte helpen. Een aalf jaar lang heb ik na ons huwelijk bij de heer Neville lopen zeuren om woon ruimte. Het eerste half jaar van ons hu welijk zat mijn vrouw echter in London derry en ik in Rotterdam." „Hier in Luik doet men meer voor de spelers buiten het voetbalveld. Men gaat hier van de stelling uit, dat een speler die thuis gelukkig is en het naar zijn zin heeft op het veld ook gelukkig is en zijn best zal doen. Daarom is ons team een stel dikke vrinden. Standard heeft voor Bonga Bonga, onze rechtshalf uit Leo- poldstad (Kongo) en mij voor een baan gezorgd. Elke mrrgerk staan wij als ver koper in een sportwinkel". „Ook Sztany, onze Hongaarse rechts binnen, heeft het hier best naar zijn zin. Daarom speelt volgens mij Standard zo sterk. Daarom hebben we het tot de hal ve finale in de Europa-bekerstrijd ge bracht. Of we Real Madrid kunnen wip pen? Als de jongens van hun complexen oevrijd kunnen worden, wel. Als we zo spelen als tegen Glasgow Rangers ver slaan we iedere ploeg. Maar vele spelers lopen hier nu te rillen als ze de namen horen noemen van Gento, of Di Stefano of Puskas. Waarom? Dat zijn allemaal kerels van dertig jaar en ouder die het zullen moeten afleggen als we ze negen tig minuten lang een hoog tempo kunnen opdringen." „Vliers, onze rechtsback, komt tegen over Gento te staan. Ik heb hem gezegd, dat Gento net zo rilt voor Vliers als hij voor hem. En wie is die Gento. Ik vind Coen Moulijn stukken beter. Toen de lo ting bekend werd en bleek dat we tegen Real Madrid moesten, zei iedereen hier in Luik, dat dat het einde van onze Europa-beker illusies betekende. De tijd heeft al een heleboel van dit pessimisme uitgevlakt. Er gaan een kleine 2000 sup porters mee naar Madrid. Dat betekent dat mgn toch hoop heeft. Als we in Ma drid de nederlaag klein kunnen houden, pakken we ze hier. Dan komen we in de finale. Het zou een prachtige beloning zijn voor al ons werk." „We hebben er keihard voor gewerkt. Elke avond hebben we getraind. De Bel gen zijn veel serieuzer in de beoefening van hun sport dan de Hollanders. Hier praten de spelers veel meer over de wed strijden. Hier hebben ze er veel meer voor over. Ze trainen veel intensiever en doen dat met meer plezier dan in Ne derland. Ze beseffen veel meer dat dat trainen het werk is waarvoor je wordt betaald en dat het spelen van een wed strijd een voorrecht, een plezier is als je je werk goed gedaan hebt. Ik ben opti mistisch. Ik hou van zulke grote wedstrij den. Daarom heb ik tegen Glasgow Ran gers mijn beste wedstrijden gespeeld. Ik ga naar Madrid met de gedachte: Kijk uit Puskas en Di Stefano, hier komt Johnny Crossan." In de niet geheel bezette Hokij in Den Haag heeft Sjoukje Dijkstra woensdag avond haar triomftocht op de schaats voortgezet door na het Europese en net wereldkampioenschap ook de Nederlandse titel op haar naam te brengen. Het was voor de vierde achtereenvolgende maal, dat het nationale kampioenschap bij 'iet Amstelveense meisje terecht kwam. Wat nog te vertellen over de wijze waar op deze zoveelste victorie tot stand kwam? Bij het figuurrijden kon zij zich met de geringe tegenstand die zij van Truusje Gè- rardts, Madeleine Hendriks en Irene Ver beek ondervond enkele slordigheidjes ruimschoots veroorloven. Na de verplich te figuren bedroeg haar voorsprong op Truusje Gerardts reeds meer dan 106 pun ten. De kür was, hoewel misschien iets min der flitsend dan in Praag, gelijk aan dié waarmee zij de strijd om de wereldtitel zaterdag besloot. Ook nu behoefde zij het risico van de lastige dubbele lutz niét té nemen, maar wat zij wel deed was ver bluffend van atletische kracht en gaafheid. Spijtig was het wederom te moeten con stateren, dat voor onze nationalé ijskonin gin nog geen enkele troonopvolgster klaar staat. Wouter Toledo reed ook dit jaar alleen en hij deed dat in zijn kür beter dan Ooit. Al zijn sprongen gelukten voortreffelijk en hoewel er dus geen enkele mogelijkheid tot vergelijking was, mag hij zich zonder reserve en zonder de bijgedachte van ko ning een-oog in het land der blinden na tionaal kampioen noemen. De eerste dag van de nieuwe lente gaf een nieuw geluid. Toki en Koos Odink, sedert de instelling yan het nationaal kam pioenschap ijsdansen in 1956 titelhouders, werden onttroond door Jopie en Nico Wóiff Het was een verdiende overwinning van een beter paar, dat in de verplichte figu ren over een beter ritme-gevoel beschik te en dat in de vrije dans een veel grotere variatie toonde dan de zich wat moeilijk bewegende Odinks. De uitslagen waren: Dames: 1. ên kam pioene van Nederland Sjoukje Dijkstra (Amstelveen) pl. cijfer 3 800,4 pnt. 2. Truusje Gerardts (Den Haag) 6 599,2 pnt. 3 Madeleine Hendriks (Den Haag) 9 562,4 pnt. 4. Irene Verbeek (Den Haag) 12 542,1 pnt. Heren: kampioen van Nederland Wouter Toledo (Den Haag) 692,6 pnt. IJsdansen: 1. en kampioen van Neder land: Jopie en Nico Wolff (Den Haag) pl. cijfer 4 84,99 pnt. 2. Toki en Koos Odink (Den Haag) 5 82,75 pnt. Meisjes junioren: 1. Magdaleen Fesevur (Den Haag) pl. cijfer 3 208,46 pnt; bij de jongens junioren was Arnout Hendriks uit Den Haag de enige deelnemer. Hij be haalde het vereiste aantal punten óm zich kampioen van Nederland te mogen noè- men. Zwemmen Bij een selectiewedstrijd in bet Rotter damse 50-meterbad heeft de veertienjari ge Timo Jansen uit Tiel woensdagavond het Nederlands record op de 1500 meter vrije slag verbeterd en gebracht op 18 min. 46,2 seconden. De drie tijdwaarne- mers drukten resp. af 18.46.1, 18.46.2 en 18.46.8. Het oude record stond sinds 12 juli 1960 op naam van Johan Bontekoe met een tijd van 18 min. 52.9 seconden. Bontekoe werd nu tweede in 19.04.6. Als tussentijd voor de 800 meter noteerde Timo Jansen een tijd van 9.59.1, waarmee hij 0,3 seconden boven het Nederlands record op deze afstand bleef. De 1500 meter race van woensdag was bedoeld als een selectie voor de landenwedstrijd tegen Zweden op 14 en 15 april. Maar doordat Jim Richards met griep te bed lag en Joop de Witte in militaire dienst een blessure opliep, verschenen alleen Timo Jansen en Johan Bontekoe aan de start. In vergelijking met het wereldrecord van John Konrads en het Europese re cord van de Hongaar Josef Katona resp. 17.11.0 en 17.43.7 betekent het nieuwe Nederlandse record nog niet veel, maar het zemmen van Timo Jansen houdt be loften in voor de toekomst. In de race van woensdag bracht hij zijn persoonlijke record met meer dan één driekwart mi nuut omlaag. Boksen De drievoudige Olympisch kampioen Laszlo Papp (Hongarije) heeft woensdag avond in de met 16.000 toeschouwers vol komen uitverkochte Weense „Stadthalle" in een gevec t over tien ronden .een fraéie puntenzege behaald op de Amerikaanse middengewicht Ralph „Gier" Jones. De 35- jarige Hongaar bleef daarmee ook in zijn 19de gevecht als beroepsbokser ongeslagen. Het is echter wel de zwaarste partij ge worden, die Papp in zijn carrière heeft ge leverd. De slechts één jaar jongere Amen- kaan, die hoog genoteerd staat op de we reldranglijst, deed zijn reputatie alle eer aan, ondanks het feit dat hij in de tweede, derde en tiende ronde werd neergeslagen. Papp ondervond veel last van een reeds snel opgelopen blessure boven hét linker oog. Het ziet er naar uit dat op 15 april in Kopenhagen de Nederlandse zwaargewicht kampioen, de Amsterdammer Wim Snoek zal uitkomen tegen de vroegere wereld kampioen, de Zweed Ingemar Johansson.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19