SPORT IN DE IJMOND Aanmeldingsformulier IJmuider Courant STOFZUIGERS Betaling abonnementsgeld per giro Vlotte uitvoering van „IJmuiden" HAVENBERICHTEN Kort IJmond-nieuws IJmondverenigingen vandaag en morgen DONDERDAG 22 MAART 1962 Faillissementen Jaarbeurs Nieuws DURST AUTOMATICA Prijs slechts 1S5.— O t O KENNEMERLAAN 5 (bij de brug) Schepen, rederijen en werven RGN-medewerkers naar buitenland Dure bloemen Daverend sluitstuk van 10 X 10 in Castrieum WEEKABONNEMENTEN Voor burger en militair in kamp Rooswijk Ploegbaas bij papierfabriek tijdens werk overleden W I S K E R Schaken In de onderlinge competitie van de IJmuider schaakclub Kijk Uit zijn de laat ste weken weer een groot aantal partijen gespeeld. In de kampioensgroep bestaat er el weinig twijfel meer aan de uiteindelijke zege van K. Steijn, die dus zijn titel nog een jaar zal prolongeren. Zijn enige con current, T. A. Langedijk, werd door een herboren A. Kistemaker verslagen. Dat de afstand niet onoverbrugbaar werd, was al weer door toedoen van Kistemaker, die vervolgens Steijn een remise afdwong. Ge zien echter de uitstekende vorm waarin de Noordhollandse kampioen verkeert lijkt het onwaarschijnlijk dat hij zich nog van de troon zal laten stoten. De andere spelers spelen nu min of meer een figurantenrol hetgeen zo nu en dan wel aan het spel merkbaar is. Men waagt meer dan men gewend is te doen omdat het in feite niet zoveel uitmaakt op welke plaats men uit eindelijk terechtkomt. De plaats in het eerste tiental voor het komende seizoen is voor de spelers in de kampioensgroep toch veilig. De uitslagen van de gespeelde par tijen zijn: Kampioensgroep: J. BlokJ. Wolters afg.; A. KistemakerK. Steijn remise; K. SteijnH. van Nieuwenhuizen 10; T. A. LangedijkA. Kistemaker 01; T. A, LangedijkTj. de Jong 10; J. Wolters— Tj. de Jong remise; H. van Nieuwenhuizen A. Kistemaker 0—1; J. BlokF. J. Walda 01. Ie promotiegroep: J. L. WijkoogenM J. Warnez 10; W. DoornenbalP. Lanser remise; P. LanserM. J. Warnez remise; W. DoornenbalJ. van Pelt 10; Th. Höl- scherWijdoogen remise; M. J. Warnez— G. L. de Haas 10; J. L. Wijdoogen—W, Doornenbal 10; C. J. Gordijn—W. Huiser 10; J. van PeltP. Lanser 01. 2e promotiegroep: J. v. d. Doel- A. van Haanen 01; A. A. Verkooyen—H. Aarts 01; P. HeidenreichW. Langedijk 01; J. G. BontenbalW. Deelder remise; A. A VerkooyenP. Heidenreich remise; W. LangedijkJ. Plugboer 10; P. Heiden- reichW. Deelder 1—0; J. Plugboer—P. Kramer jr. 01; A. A. Verkooyen—A. Zeijlmans 1—0; R. Kroese—A. Zeijlmans afg.; W. LangedijkJ. G. Bontenbal 01 J. Vis—A. van Maanen 1—0; J. v. d. Doel— J. Vis remise; A. van MaanenJ. G. Bon tenbal remise. 3e promotiegroep: A. OldenmarktJ. J. v. d. Veldt afg.; G. van Alfen—H. Koster 01; J. B. Cleeren—H. Koster 10; H. Wolthuizen—H. Koster 0—1; C. Gravema- kerA. J. van Niekerken af.; J. E. v. d WelA. Oldenmark 01; H. KosterC Abspoel 1—0; W. v. d. Berg—J. J. v. d Veldt 10; G. KoomenG. v. Alfen 10 4e promotiegroep: G. BakkerR van Zwieent 0—1; A. Ramstijn—Fr. van Maa nen 01; J. van ZwietenH. Robben 10; R. W. Venema—C. Bouman 1—0; B. Slager J. H. Beijer 1—0; C. Bakker—J. van Zwieten 1—0; J. H. Beyer—R. van Zwieten 01; G. BakkerC. Bouman 1—0; A. Ram stijnB. Slager 01; C. BakkerG. Bak ker 1—0; H. Robben—C. Bouman 0—1; Fr. van MaanenF., van Zwieten 01; R. van ZwietenP. Kramer sr. 10. De competitie wordt vrijdagavond in het Cultureel Centrum voortgezet. Handbal Nadat de handbalvereniging IJmond vorige zondag de hervatting van de veld- handbalcompetitie voor de IJmond 1-da- mes met winst en voor de heren van IJmond 1 met een gelijk spel heeft ingezet, staat de Velsennoorders voor de komende zondag opnieuw ben zeer lastig programma te wachten. De IJmond 1-dames ontvangen VZV 1 en zullen zich opnieuw moeten inspannen om de beide punten te veroveren en daar door in de running te blijven. De heren van IJmond 1 gaan zondagmorgen al vroeg op pad voor de lange reis naar Winterswijk en de wedstrijd tegen WWV 1 voor de overgangsklasse. Het valt moeilijk te zeg gen welke resultaten de IJmonders hier U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postrekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7.65, post- abonnees f 8.15. U kunt het or s gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van u v juiste naam en adres Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 19 maart geëin digd het faillissement van M. van Poelje, directeur textielfabriek, wonende te Heem stede, Alb. Thijmlaan 20, uitgesproken dd 19 november 1957. Rechter-commissaris is mr. H. G. Rambonnet, curator mr. J. W Rutgers te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werden op dinsdag 20 maart opgeheven de faillisse menten van: Jan van Dam, chauffeur, voorheen h.o.n. „Verkoop Kantoor Aurora", wonende te Haarlem, p.a. Julianalaan 106, uitgesproken dd. 12 december 1961. Rech ter-commissaris is mr. H. G. Rambonnet, curator mr. W. Boers te Overveen; Nico- laas van der Voort, vertegenwoordiger, te Zwanenburg, Zwanenburgerdijk 422, uit gesproken dd. 2 januari 1962. Rechter commissaris is mr. J. D. Vink, curator mr. B. J. Lambers te Haarlem; A. Idema, los- werkman, te Zaandam, Hollandsepad 43 g uitgesproken dd. 14 november 1961. Rech ter-commissaris is mr. N. Reeling Brouwer curator mr. J. A. M. Thijssen, advocaat en procureur te Zaandam. zullen behalen, maar na de verrichtingen van de afgelopen zondag is het niet uitge sloten, dat zij met winst naar huis zullen terugkeren. Op tweede paasdag zullen door Niloc in Amsterdam internationale wedstrijden worden gehouden, waaraan ook IJmond en de Duitse gasten van de Velsenaren zullen deelnemen. Dit zaalhandbaltoernooi wordt in 't oude RAI-gebouw gehouden. Wegens de geweldig grote belangstelling heeft Niloc moeten besluiten van alle deel nemende clul een team minder te laten deelnemen. Hierdoor zal IJmond nu bij dit toernooi zijn met een dames-, een heren-, een meisjesjunioren-, een jongensjunioren- team en twee meisjes- en een jongens- aspirantenteam. Ditzelfde geldt voor de Duitse teams met dames en heren. Tijdens de welkomst- en afscheidsavond van de Duitse gasten in het Watervliet- sportpaviljoen aan de Koningsweg zal muzikale medewerking worden verleend door „The Ted Tanic Combo". Met Pinksteren gaat de handbalvereni ging naar Bad Homburg in Duitsland en van 311 augustus wordt een reis naar Denemarken gemaakt in het kader van de Euro-sportuitwisseling met een club in Houlbjerg, gelegen tussen Aarhus en Ko penhagen. Het initiatief van IJmond om met de andere in de IJmond bestaande handbal clubs en zelfs uit Haarlem een welpen- bussenbal-competitie te houden in de gym nastiekzaal aan de Radarstraat te IJmui- den is een groot succes geworden. Deze competitie, die van half januari af heeft gedraaid en daardoor de jeugd ook tijdens de ergste wintermaanden heeft beziggehouden, is zaterdagmiddag afge sloten rpet het uitreiken van de prijzen aan de kampioenen door de heer J. de Boer, de IJ mond-promotor. De eindstanden zijn: Meisjes-afdeling A: Rapiditas 1218, IEV 17; Concordia 14; Odin 12; Full Speed 11; IJmond 7; De Blinkert 5. Meisjes-afdeling B: Odin 2 8—10; IJmond 3 10; IEV 2 9; IJmond 2 7; IEV 3 4. Jongens: OLS Heemskerk 2 813; De Blinkert 12; OLS Heemskerk 1 11; IJmond 4; IEV 0. De opstellingen van dames en heren IJmond 1 zijn: Dames W. Schoorl; D. Bonekamp en A. Ent; R. Uitentuis, L. Blom en M. de Vries- Klesser; G. Slatman, D. Mackelbach, L. van der Mey, M. Ligthart en W. van der Kuil. Heren: R. van der Pol; Beentjes en Groo- tendorst; Huyser, Boom en Visser; Wasse naar, Minnes, E. Sauer, K. Klesser en Ste delaar. Korfbal Nu de korfbalcompetitie weer op volle toeren wordt voortgezet zullen de eerste en tweede twaalftallen van de korbalver- eniging Watervliet zondag naar het terrein Parkschouwburg in Amsterdam gaan om respectievelijk Wittenburg 1 en Swift 3 te ontmoeten. Watervliet 1 zal aan de „eilanders" van Wittenburg 1 een zeer zware kluif krijgen en met de wetenschap, dat de groengelen zich geen verliespunten meer kunnen per mitteren, zal het voor hen een" moeilijke taak worden om op de beide punten be slag te leggen. De Watervlietërs moeten winnen om zich voor de bovenste plaats in de tweede klasse KNKB te kunnen blijven inzetten. De opstelling: Watervliet 1: Dames: B. Hoen, I. Waag- meester, I. Bakkenes, T. Floor, H. van de Ree, G. Kaebisch; Heren: S. Hartman, J. van Ladesteijn, J. van Dijk, H. Scholting, D. van Ladesteijn, F. Vos. Sportweken Reeds nu is bekend, dat tijdens de Velser Sportweek van 4 tot en met 10 juni voor de korfbalverenigingen een aantal avon den is uitgetrokken. Od maandagavond 4 juni zal men op de sportvelden van Wa terloo te Driehuis kunnen kijken naar at letiek, korfbal en handbal. Deze avond zo meer het karakter van een steden-ontmoe ting hebben, aangezien men de stad Leiden wil uitnodigen om met een atletiek-, een handbal- en een korfbalteam aan de wed strijden deel te nemen. De korfbalwed strijd zal dan om zeven uur beginnen om lijst door de voorgenoemde atletiek- en handbalwedstrijden. Op het Paramariboplein in Santpoort wordt zondagavond 7 juni een microkorf- balwedstrijd gehouden. Ook hier zal een handbalwedstrijd de aandacht vragen. Voorts komt er een stratenloop voor per sonen van 16 tot 17 jaar, die lid zijn van een Velsense sportvereniging. Op vrijdagavond 8 juni is Velsen-Noord aan de beurt, waar op het Stratingplant- soen eenzelfde programma als in Santpoort zal worden afgewerkt. In Beverwijk is de sportweek van 18 tot 24 juni, die begint met een optocht van de sportverenigingen, voorafgegaan door mu ziekkorpsen en drumbands door Bever wijk. Op Adrichem geschiedt de officiële opening van deze sportweek. Een jury be oordeelt de deelnemende verenigingen naar de meest gedisciplineerde groep, de best verzorgde groep en de origineelste greop, waarvoor prijzen beschikbaar wor den gesteld. De christelijke korfbalvereniging DKV organiseert op Tweede Paasdag op Schoo- nenberg de Amstellanddag. Zeker duizend korfballers zullen elkaar dan ontmoeten. Voetbal VSV houdt op 21 april een jubileum- toernooi voor jeugdige voetballers. IJmui- den b is kampioen geworden. Auto- en motorsport De Kennemer Motor- en Autoclub (K.M.A.C.) zal op zondag 25 maart het seizoen beginnen met een puzzelrit. Om 14 uur zullen de eerste deelnemers (tel kens twee) starten. Zoals gewoonlijk, is het vertrek bij restaurant „De Promena de", waar ook de inschrijving zal plaats vinden, van 13.15 uur af. Ook nu weer kunnen niet-leden deelnemen. De rit >s ongeveer 60 km. lang en gaat over goed verharde wegen. De snelheid mag niet hoger zijn dan 35 km. per uur. Deze eer ste rit telt mee voor het slotkampioen- schap. Het ligt in de bedoeling om onge veer een half uur na het binnenkomen van de laatste deelnemer, de prijzen uit te reiken. De verdere, door de sportcommissie uit geschreven ritten zullen, behoudens de goedkeuring van de autoriteiten, worden verreden op 29 april, 24 juni (Sportweek Beverwijk), 2 september (Wijkertorenrit) 21 oktober en 25 november. Vertrek tel kens 9 uur en terug om 19 uur Behalve deze wedstrijden, staan ook toertochten voor niet-leden open onder an dere op zondag 8 april een bloesemtocht en op 6 mei een Bevrijdingstoer. Na tuurlijk hangt een en ander af van het weer. Dammen Dat de strijd om de clubtitel van DCY in de komende weken bijzonder zwaar zal worden bewijzen de uitslagen van de laatste twee ronden. De leiders B. Dukel, H. Laros en T. Tielrooy hebben allen in hun gespeelde partijen met re mise genoegen moeten nemen. De eerste tien aankomenden in dit hoofdklasse toer nooi hebben recht op een plaats in het eerste tiental. En de strijd van de staart tegen de leiders liep op een gelijk spel uit. De uitslagen van de gespeelden partijen luiden: ir. M. Krijgsman wint van H. Swier. B. Dukel remise met H. v. Gerre- vink. ir. M. Krijgsman remise met P. v. d. Berg. J. van Straten remise met A. W. Beukema. H. Laros remise met H. Swier, L. Vooys remise met Theo Tielrooy. De stand aan de kop: B. Dukel 15 ge speeld 25 punten. Theo Tielrooy 16-22, H. Laros 11-19, Gerrevink 13-17, P. Roozen- burg 8-14. In de eerste klasse werd de belangrijkste partij D. Bosma-J. de Boer gespeeld. Bei de leiders hebben uitmuntend spel laten zien tot J. de Boer in het eindspel over wicht kreeg. Het was dan ook een teleur stelling voor de Boer dat het spel in een gewonnen stand nog juist remise werd. J. de Boer blijft aan de kop. De overige uit slagen luiden: Jan Tijms wint van H. J. Winter, K. de Jong verliest van Jan Tijms. H. J. Winter remise met D. Ott. Wat is er te doen? Morgenavond wordt er geklaverjast. In het Centrum, Beverwijk, houdt de perso neelsvereniging va- Openbare Werken een drive; in café De Sport strijden de klaver- jasclubs van A en O en Beijnes tegen elkaar. Advertentie Nieuwe automatische camera met uit te schakelen automatiek Natuurlijk reeds verkrijgbaar bij De door de N.V. Rederij v.h. Frank Vro lijk te Scheveningen aangekochte motor trawlers Johannes Polderman IJM. 20 en Maria van Hattem IJM. 10 hebben res pectievelijk de namen Adriana Johanna SCH. 63 en Jacob SCH. 50 gekregen. De loggers, die onder deze naam gevaren hebben zullen worden afgevoerd. De naam Adriana Johanna SCH. 63 werd in 1936 gegeven aan de in 1936 aangekochte stoom logger Morgenster VL.17. Ketel en ma chine werden later vervangen door een 200 pk. Deutz motor. Jaren achtereen heeft er een logger Jacob SCH. 50 voor de Rederij Vrolijk gevaren en toen in 1958 de nieuwe motortrawler Huibertje SCH. 242 in de vaart werd gebracht kreeg de bestaande logger onder die naam en dat nummer de naam Jacob SCH 50, de oude Jacob SCH 50 werd voor de sloop verkocht. De Rederij Vrolijk is nu in het bezit gekomen van twee motortrawlers van de zg. Burg Klasse, die in 1944 in ons land zijn gebouwd in opdracht van de bezetter. Beide schepen kwamen enige jaren na de bevrijding in ons land terug en werden later aangekocht door de Marezaten. Zij meten elk 319 reg. ton bruto en zijn uitge rust met een Sulzer motor van 600 pk. De Johannes Polderman IJM. 20, die aanvan kelijk de naam Walrus IJM. 20 zou krij gen, werd op 16 augustus 1948 in de vaart gebracht en de Maria van Hattem IJM. 10 op 20 juli 1950. Tot dezelfde klasse behoorden de Elie Chenevière IJM. 32, die in oktober van het vorig jaar is vergaan en de Eveline IJM. 116, die in mei 1958 naar Noorwegen werd verkocht en thans vaart onder de naam „Heröystral" De motortrawler Amsterdam IJM. 28, die zoals bekend is verkocht aan de Firma Oceaan, directie W. van der Zwan Zn. N.V. te Scheveningen, zal, na van een an dere motor te zijn voorzien in de vaart komen onder de naam Willem van der Zwan SCH. 302. De trawler komt dus in de plaats van de kortgeleden verkochte log ger van die naam, welke thans als Willem van Beelen KW. 62 aan de visserij deel neemt. Het programma van de christelijke gym nastiekvereniging „IJmuiden" bevatte liefst twintig nummers. Rekening houden de met de opmars van alle deelnemen- den, de gebruikelijke opening, de vrij lan ge pauze en de eveneens gebruikelijke en volgens de penningmeester ook noodzake lijke verloting, was de uitvoering toch om kwart voor elf afgelopen, zodat van een vlotte uitvoering gesproken kon worden. Verscheidene nummers waren dan ook kort van duur. Ook werd een enkel num mer naar onze smaak wel in een wat al te snel tempo uitgevoerd hetgeen voor een gelijkheid in uitvoering niet bevorderlijk was.' Voor de ouders was het optreden van de kleuters bijzonder aardig. Toch miste dit nummer de specifieke sfeer van „kleu- tergymnastiek". Van de meisjes van /.es tot zeven jaar zagen wij een gedeelte van een les in voortbewegen, afgewisseld met houdingen en rompoefeningen op de plaats, terwijl hun oudere zusjes (7 tot 9 jaar) hun lenigheid demonstreerden op en over lange banken. Behendigheid, doch nu aan en in klimtouwen, demonstreerden ook de jongens van 10 tot 14 jaar met ais trekpleister de chocoladerepen boven in de touwen. De jongens van 6 tot 10 jaar lie ten zien, wat men alzo aan wandrek kan doen. Bijzonder aardig, mede door de aan kleding, was de oefening van de meisjes van 11 tot 12 jaar op een Schots melodie tje. Van de nummers zonder toestellen noemen wij ten slotte nog het intermezzo van de adspiranten, de baloefenmg en de bewegingsfantasie van de dames, welke laatste twee door de beperkte werkruimte eenvoudig gehouden moesten blijven, doch wél waasdering genoten. Van de toestelnummers noemen wij de elementaire vormen aan de evenwichts- balk door meisjes van 12 en 13 jaar, de zeer goed uitgevoerde oefeningen aan brug ongelijk door meisjes en dames en het vlotte ringenzwaaien van deze dames. Ook de grondgymnastiek van verschil lende groepen en het tafelspringen door de heren (met de nieuwe trampoline veer- plank) waren van zeer goed gehalte. Aan hoogrek en hoogbrug van de heren waren sommige oefeningen helaas niet geheel correct in afwerking. Wij zagen echter* ook goede tot zeer goede oefeningen!! Rest nog te vermelden het optreden van het tam boers- en pijpèrskorps in nieuwe unifor men. Dit korps maakte een fleurige indruk en het gebodene viel bijzonder in de smaak. Gedurende de komende weken zullen drie wetenschappelijke medewerkers van het Reactor Centrum Nederland deelnemen aan drie internationale symposia. Op het van 27 tot 30 maart in Londen te houden symposium over „Aetiology of the late somatic effects of ionizing ra diation" zal dr. Ph. J. Windemuller, hoofd van de afdeling gezondheidsbescherming van het R. C. N., aanwezig zijn. Deze bijeenkomst wordt georganiseerd door twee organisaties van de Verenigde Na ties: de UNESCO en IAEA (International Atomic Energy Agency). Ir. F. E. T. Kelling bezoekt van 3-6 april in Brussel het symposium over „High Temperature Aspects Hypersonic Flow". Tenslotte zal ir. W. W. Nijs van 4-7 april in Bournemouth(Zuid-Engeland) aan wezig zijn op het symposium over „Phy sics of Graphite moderated reactors". Dit symposium staat onder auspiciën van het Institute of Physics en the Physical Society. GROENTEPRIJZEN. Beverwijk, 21 maart: spinazie 65—86 ct.; wit lof 115—143, sla 16—29, radijs 3440, prei 3986, waspeen 3566, rode kool 12— 36, gele kool. 14—39. Ondergetekende Naam Straat Plaats wenst zich met ingang van te abonneren op S f 7.65 per kwartaal of t 0.59 per week Doorhalen wat niet verlangd wordt. Handtekening i Zfl die zich met Ingang van 1 april 1962 per kwartaal abonneren, ontvangen de nnmmers tot en met 31 maart 1962 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. Als gevolg van het aanhoudende koude en schrale weer wordt de aanvoer aan de Beverwijkse bloemenveiling eerder klei ner dan groter terwijl juist in deze tijd de vraag naar bloemen toeneemt. Men is nog steeds op de kassen aangewezen. De koude kassen hebben ook al gebrek aan zon zodat het daarin evenmin snel groeit. Het gevolg is dat de bloemen vrij duur zijn. Vooral de vraag naar narcissen is groot, want men rekende eigenlijk om deze tijd al op buitennarcissen. Er komen al enkele dagen een paar bosjes van de koude grond die dan woensdag nog 60 cent noteerden. Voor de Carlton werd gisteren maar liefst tot 1,55 per bos betaald en dan te we ten dat vorig jaar op dezelfde dag al dui zenden bossen van de koude grond werden aangevoerd. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Petrus N., z. van N. Lode wijks en A. A. M. van Schagen; Clasina P. A., d. van R. P. Miedema en P. C. de Feber; Ines, d. van D. van den Booren en J. T. Osterkamp; Egidia, d. van T. Postma en T. van Slooten; Charlotte M. C., d. van M. Matteu en E. C. E. F. Platerink; Joan nes F., z. van W. J. Koper en M. J. Tromp; Ingrid, d. van H. Fijnheer en E. A. Houter; Alexandra C., d. van O. E. R. Kitzmann en C. Keijner; Reint P. B., z. van J. Rooker en J. A. Vos; Jacobus J„ z. van J. van Zun- deren en R. M. de Klippelaar; Walrick E. J, J.. z. van J. van Zandvoord en A. M Zwager; Charles M., z. van M. P. Koedijk en A. M. Kehl; Grietje, d. van T. de Boer en G. Haisma; Timotheus R., z. van P Breed en M. A. van Straaten; Dirk H. J., z. van D. Danko en G. J. Krijt; Linda M., d. van H. M. Nijboer on-R. Kok; Johannes A. C., z. van J. A.'ïfofit^eft W. Cr. Burger; Margaretha J. J„ d. van J. Peekei en J. H. Heeremans; Maria T. A., d. van J. F. To man en A. Niesten. ONDERTROUWD: J. L. Hoppenbrouwer en W. D. Dirks; A. A. D. Metzelaar en B M. Meijer; C. C. J. van Roon en A. W. Hoogeboom. GETROUWD: H. Koopmans en N. Tals- ma; G. Muijs en C. Schelvis; A. Kelder en M. Grin. OVERLEDEN: E. Brouwer, 72 j., geh. met C. Rol; J. H. Feddema, 39 j., geh. met H. G. Jansen; B. W. Luierssen, 61 j., geh. met H. van der Wel; C. Schuit, 74 j„ wed. van S. Appel; A. W. Bas, 3 dagen; M. van Hal, 86 j.; A Knegjes, 89 j., wed. van A. M. van der Meijs. Staande hebben de vele honderden be zoekers woensdagavond een ovatie aan de Dutch Swing College Band gebracht die de slotavond van de Castricumse actie 10x10 tot een groots evenement heeft ge maakt. In de tot music-hall omgebouwde garage van de fa. Lute aan het Schouten bosch vond deze slotavond plaats en daar traden naast de band ook de bekende Ne derlandse zingende huismoeder, Lieze Blok ker, de sneltekenaar Jan Rodrigo, de fa kir Sidi Chandera, The Butterfly's en de mimisch zanger en caricaturist Henk Out voor het voetlicht. In een Uitstekend pro gramma brachten zij meer dan 600 be zoekers een buitengewoon mooie avond, waarvan zelfs de op dit gebied meest ver wenden hebben genoten. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Viwcaya van Lübeck; Loke, Londen: Amigo, Londen, le dig IJmuiden; Bele, Gefle; Skansen, DeLfzijl, le dig IJmuiden; Egori. Antwerpen: Doris, Ham burg: Urania, Delfzijl, ledig IJmuiden; Jans, Londen; Zaanborg, Narvik, kalk voor IJmuiden; Memnon, Antwerpen; Congokust, Rotterdam; Alpha, Sunderland. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Herman Blome van Stettin, cement voor Haarlem; Brage, Gefle; Jean E., Londen; Nisse. Vlaardingen; Aeneas. Rotterdam; Hathor, Rotterdam; Mynias. Rotterdam: Baarn, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Hertha 2 naar Dordrecht, walsmateriaal van IJmuiden; Palamades, Hamburg; Nordkyn. Ipswich; Diana V, Rotterdam; La Paloma, Ipswich; Louise Schupp, Odda; Bennekom, Bremen; Embla. Rot terdam; Trotzenburg. Ronne; Peregrine, Harlin- gen: Gouweborg, Karlsham. kunstmest van IJ muiden; Atlantic, Londen; Herriesdale, Londen; Looiersgracht, Antwerpen; Graveland, Bremen; Areas, Rotterdam: Trito. Rotterdam: Lifana. Rot terdam: Oskar Floa, Kopervik; Strabo. Rotter dam; Shetland Trader. Londen: Brinda, Poole; Bloemgracht, Londen, ledig van Zaandam; Zaan- stroom, Bristol; Kirtiondyke, Londen, walsmate riaal van IJmuiden; Captain Minas, Lagos; Bri- viba, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Henriette B. naar Antwerpen: Argos, Hamburg; Zaanborg Gransville, ledig IJmuiden; Clothilda M., Weston- pomt: Nieuwe Waterweg, Terneuzen: Cameroun- kust, Freetown; Hoogkerk, Antwerpen; Skasen Haderslev, ruw ijzer van IJmuiden; Netty, Nor wich; Narvis, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan- duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). «oooooooixinoooocoooonooooooooooooocö^ dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE OrYYVrrYYzyVYYNrrV-yvvv-v^. Misschien wel door het koude weer maar de woensdagavond in het Beverwijkse kamp Rooswijk gehouden bijeenkomst voor bur ger en militair was nu eens niet geheel uitverkocht. Het was overigens weer een goed programma dat door sergeant IJ. M. Verhoog werd aangekondigd. De con ferencier John Pims, die met een beetje „oude koek" begon ontpopte zich later als een uitstekend zanger die toch ook wel goede humor wist te brengen. Peter Oran werkte als goochelaar mee en kon goed overweg met kaarten, waarbij hij het pu bliek liet meedoen. Guus Brox was de komische clown die ook muzikaal goed onderlegd was. Ook Handy Fools als jongleur liet zich van zijn goede zijde zien. Dan was er Annie Palmen die met haar zang de handen op elkaar bracht. De muzikale omlijsting was in goede handen bij het trio Wim Jong bloed. Te ongeveer half twee woensdagmiddag heeft zich in één van de bedrijfskantoren van de papierfabriek van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. 1e Velsen een tragisch sterfgeval vooorge- aan. Tijdens een bespreking met een col lega en juist voorafgaande aan de ploeg- wisseling is de heer A. Kamkes, 61 jaar en ploegbaas in de papierfabriek plotse ling overleden. Langer dan veertig jaar was de heer Kamkes in de papierproduktie werkzaam in welke periode hij van de laagste func tie aan de machines opklom tot zijn laat ste verantwoordelijke taak, die hij op 1 januari 1959 begon, in welke jaar hij ook jubileerde. Het onverwachte overlijden van de heer Kamkes bracht in het gehele bedrijf grote verslagenheid teweeg. Het stoffelijk overschot is later op de middag naar de woning van de verschei dene te Santpoort overgebracht. Wijlen de heer Kamkes werd bij zijn 1u- bileum de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toege kend. P. v. d. A.-bijeenkomst. Voor leden en sympathisanten P. v. d. A. afdeling Bever wijkWijk aan Zee zullen maandagavond 26 maart de heren J. Harmsen, lid van de Provinciale Staten en ir. H. Vos, lid van de Eerste Kamer voor de P. v. d. A. spre ken in het Centrum aan de Koningstraat in Beverwijk. Feestrevue. Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan van de r.-k. operette vereniging „Vrij en blij" zullen kinderen van deze vereniging in samenwerking met de balletgroep de feestelijke jubileumrevue „Met vlag en wimpel" zondagavond 25 maart opvoeren in het Patronaatsgebouw in IJmuiden. Aanvang 8 uur. Voetballen voor 10 x 10. Als onderdeel van de actie 10 x 10 vindt op zaterdagmid dag 24 maart op het sportpark „De Vlot ter" te Heemskerk een voetbaltreffen plaats tussen de juniorenelftallen van „ADO '20" en „Odin". De wedstrijd die om 3 uur begint zal worden opgeluisterd door de drumband van het fanfarekorps „St. Caecilia". Geen spreekuur. De wethouder voor Onderwijs, de heer H. de Boer, heeft op woensdag 28 maart 1962 geen spreekuur. De wethouder voor Openbare Werken, de heer R. Verbeek, houdt op donderdag 29 maart 1962 geen spreekuur. Advertentie Alle goede merken 100 service en garantie MARKTPLEIN TELEFOON 4262 DONDERDAG 22 MAART Kennemer Theater, Zeestraat, Beverwijk, 20 uur: Filmavond Het Nut. Vertoond wordt „Wilde onschuld". Luxor-theater, Breestraat, Beverwijk, 20 uur Filmavond Hoogovenpersoneel. Ver toond wordt de film „De superman" met Heinz Rühmann. Tentoonstellingszaal. Heidestraat, IJmui- den-Oost, 1921. Felison exposeert werken van H. Bogman en A. Smith. Spaarnberg, Wüstelaan 79, Santpoort, 20 uur Postzegelbeurs. 18.3019.30 jeugd. Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 19.30 Jubileum-uitvoering christelijke gymnas tiekvereniging IJmuiden. Centrum, Beverwijk, 20 uur Jaarverga dering Us Memmetael. Royal, Kennemerlaan, IJmuiden, 20 uur Stoffenshow Nederland. Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-Oost, 20 uur Ledenverga dering Christelijk Historische Unie. Spre ker de heer A. Wensing. Cultureel Centrum, 20 uur Ledenverga dering cactusvereniging met als spreker de heer Rubing van afdeling 't Gooi. VRIJDAG 23 MAART Centrum, Beverwijk, 20 uur Klaverjas- drive Openbare Werken. Tentoonstellingszaal, Heidestraat, IJmui- den-Oost, 1921 Felison exposeert werken van H. Bogman en A. Smith. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJmuiden-Oost, 19.30 Jubileumuitvoering christelijke gymnastiekvereniging IJmui den. Scheybeeck, Beverwijk 15 uur afscheid gemeentesecretaris Post, 16 uur receptie. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 10—12.30, 14.30—17.30 en 19—21.30. Filiaal Brulboei, Kanaalstraat, IJmuiden- Oost, 16—18 en 19—20.30. Filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord 14—17 en 19— 21 uur. R.-K. Leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 14.30—17.30 en 19—21. Fi liaal Petruszaal, Venusstraat, IJmuiden, 17—18 en 18.30—19.30. Opgang, Beverwijk, 20 uur Jac. de Jong spreekt over Anti-Revolutionnaire Partij over „Welke de werkwijze en betekenis is van de Provinciale Staten". Parkzicht, Zeestraat 77, Beverwijk, 20 uur Openbare vergadering PSP. Spreker de heer Burggraaf. Café Sport, Beverwijk, 20 uur Klaverjas- wedstrijd A en O Oosf jk Reijnes.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7