S I _j „Der Rosenkavalier" Supralux I UITGAAN IN HAARLEM s (WA Residentie-Orkest naar V.S. RYNBENDE'S Da Vinei-veiling door Royal Academy uitgesteld i'ïalEn V erkiezingsuitslagen op televisie 9 62 13 FIMRECISTRATIE VAN EEN PERFECTE OPERA-UITVOERING 8 8 OOCOOCOCOOOOOOOClOC)C)0^^ dè Hollandse 'jonge' jonge Aldo Ciccolini heden solist bij het N.Ph.O. FILM EN FILMWERELD Klee-diefstal opgehelderd volmaakte pasvorm - uiterst sterk dus voordelig door lange levensduur Inleiding Boekenweek MUZIEK TONEEL DANS AMATEURTONEEL VOLKSUNIVERSITEIT DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN SYSTEEM VOOR WERELDTELEVISIE LEZEN EN LATEN LEZEN A ccenten Beeldschermer De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma t 5®ooc*=*:*;:COOCÖÖ©OC|iXCCOOCCOCOC«MO©ÖCCOOOOÖOOOÖ©OÖÖC©©Oö©Ö©©©0©ei©Cö©©<MO^ WAAR MEN NORMAAL voor naar de Salzburger Fèstspiele zou moeten reizen, het wordt ons nu als 't ware thuisge bracht. Wie in de loop der komende week des avonds in het Lido-Theater Richard Strauss' heroemde opera „Der Rosenka valier" als kleurenfilm gaat zien, kan zich zonder bedenking te Salzburg wanen in complete festivalstemming; en wat het be luisteren betreft zal men er weinig of niets aan tekort komen. De film is namelijk een rechtstreekse opname van een uiterst geraffineerde vertoning. En al moge dan het play-back-systeem nogal vaak vrij dui delijk opvallen, het heeft het grote voor deel dat de klankverhoudingen van zang stemmen en orkest er goed, ja soms voor treffelijk mee gediend worden. Men ziet er Herbert von Karajan aan het werk met zijn befaamde Weens Philharmonisch Or kest; men hoort Elisabeth Schwarzkopf in een van haar glansrollen, de frivole prin ses von Werdenberg: men geniet van het milde stemgeluid van Anneliese Rothen- berger, die als Sophie, de niet-adellijke te genspeelster, de charme van een anti-wuf te eenvoud ook vocaal in het geding brengt, en dan is er de gereputeerde Joe goslavische mezzo, Sena Jurinac, in haar onbetaalbare vocale en scènische creatie van de travestierol van de Rosenkavalier, de jonge edelman Octavian. In de kapita le partij van Baron Ochs demonstreert de bas Otto Edelman zijn meesterlijke gaven als interpreet van de door Amor gekwelde opsnijder, die niet merkt dat hij in 't ootje genomen wordt en die uiteindelijk het kind van de rekening blijkt te zijn, wanneer een zuivere liefde een sfeer van oprecht heid in het spel brengt, die alle verwik kelingen oplost in een klare majeurstem- ming. Het werk heeft geen tenor-hoofdrol, maar in nevenpartijen wordt er dapper ..getenoriseerd" zelfs a la „bel canto". Maar onder de hoofdfiguren is er nog de prachtig getimbreerde bariton Erich Kunz, in de partij van Sophie's vader, de rijke parvenu Faninal. En verder wemelt het van bijrollen, ensembles en koor, alles in prima bezetting. Zodat men bij deze film een triomf van de vocaliteit beleeft. HET VIRTUOSE vakmanschap van Ri chard Strauss om een zo beweeglijk en pe- tillant speelstuk muzikaal, gestalte te ge ven op een wijze, die het muzikale in stinct van het publiek geen geweld aan doet, vindt buiten kijf een waardig equi valent in deze briljante vertolking. Jos. de Klerk Een scène uit de opera. Het Haagse Residentie-Orkest zal van half april tot half mei 1963 in de Ver enigde Staten een aantal concerten geven. Op het programma staan werken van on der anderen Diepenbrock, Andriessen en Badings. Tijdens een perconferentie heeft de di rigent van het Residentie-Orkest, Willem van Otterloo, er zijn teleurstelling over uitgesproken, dat er voor het beroep van orkestmusicus zo weinig belangstelling be staat bij de studerende jeugd. Deze ge ringe belangstelling komt voor rekening van de betere mogelijkheden in salarië ring die met name het bedrijfsleven biedt. De heer Van Otterloo was van mening dat hier voor de orkest-dirigenten een ernstig probleem is ontstaan. Op dit mo ment kunnen zij in feite niet anders in vacatures bij de orkesten voorzien dan door buitenlanders te benoemen. Advertentie White Label dubbele klare 'f8.55 ptr literfles exclusief glas Vanavond, vrijdag 23 maart zal het acht ste vrijdagconcert van het Noordhollands Philharmonisch Orkest plaats hebben. Aan dit concert, dat onder leiding staat van Marinus Adam, wordt solistische mede werking verleend door de pianist Aldo Cic colini. Het concert wordt geopend met de Symfonie Mathis der Maler van Hinde- mith. Aldo Ciccolini is hierna solist in het Pianoconcert in G van Ravel. Na de pau ze wordt de Symfonie in d Van César Franck uitgevoerd. Aldo Ciccolini werd in 1925 te Napels geboren. Op 9-jarige leeftijd kwam hij op het Conservatorium aldaar. 4 Jaar later behaalde hij zijn diploma als pianist en op 18-jarige leeftijd deed. hij examen voor compositie. Hij werd benoemd tot leraar voor piano en compositie aan het conser vatorium te Napels. In 1949 behaalde hij de eerste prijs op het Concours Long-Thi- baud te Parijs, waarna zijn grote inter nationale carrière begon. Behalve in alle grote steden van Europa trad hij ook op in Noord- en Zuid-Amerika. Tijdens het tournee van het Radio Filharmonisch Or kest in Italië verleende hij solistische me dewerking. De Duitse filmsterren Maria Schell, Lil- li Palmer, O. W. Fischer en Maximiliaan Schell hebben een filmproduktiemaat- schappij, de „Star allianz" opgericht. Als eerste film zullen zij „Maria Stuart" van Schiller met Maria Schell in de rol van de Schotse koningin en Lilli Palmer als koningin Elizabeth vervaardigen. Prinses Gracia van Monaco zal het geld dat zij met haar aanstaande filmrol ver dient gebruiken voor de stichting van een fonds voor behoeftige kinderen en jeugdi ge sportlieden. Eerder gingen geruchten dat de prinses weer ging filmen omdat het vorstendom aan geldtekort zou lijden. De Joegoslavische sopraan Sena Jurinac in de titelrol. NIEMAND, die heeft gelezen wat de be proefde beoordelaar der muzikale waar den, confrater Jos de Klerk, schrijft over „Der Rosenkavalier", zal van de film een vormgeving verwachten, die een openba ring is. Paul Czinner is in feite niet ver der gegaan dan een zo verantwoord moge lijke aanpassing aan het eigene van de film. Autonoom wordt het beeld piet. Dat was ook niet Jiet uitgangspunt, omdat bi] deze weergeving niet de bedoeling voorzat een reconstructie te geven, waarin de dra matische actie door de montage en de ori ginele visie tot beelddramatiek werd her leid. Voorop stond dat men deze voorstel ling van de Salzburger Festspiele voor het nageslacht wilde bewaren en de camera dus een registrerende functie uitoefende. Toch heeft men beslist geen reportage wil len maken. Daarmee immers zou de voor stelling verminkt tot ons zijn gekomen. Haar wezenlijke dramatische kwaliteiten, opgewekt door de muzikale bewogenheid, moesten in de meest elementaire beteke nis weerklank vinden in het filmbeeld. De flimritmiek moest parallel lopen met die der muziek. De dramatische waarde diende overgebracht te worden op het celluloid. Anders zou immers de schoonheid van de ze muzikaal-dramatische verbeelding geen werkelijkheid worden in ons voorstellings vermogen, dat van een opera niet alleen de loutere muziek of de loutere scènistische hoedanigheden verlangt. Zover Czinner kon gaan, is hij dus gegaan. Dat de tonelen, waarin de uiterlijke handeling stil staat, maar de innerlijke handeling niet, zoals de entree van de „Rosenkavalier", de sterkste zijn in filmkunstig opzicht, ligt dan ook min of meer voor de hand. Het statische karakter is functioneel. Het is de registratie op zijn best, een wezensopen baring, waarvan de camera getuige is. Zo zijn er meerdere momenten te noemen van grote dramatische allure, waarvan men dankzij het filmbeeld getuige is. Dat klopt dan ook wonderwel met het uitgangspunt, dat de film als getuide opliep van een op voering, die uitzonderlijk J9. Ik geloof niet dat enige andere benadering èn de* film èn de opera een betere dienst kan bewijzen. MISSCHIEN is de zelfwerkzaamheid van de toeschouwer, het meespelen, vergeleken bij wat men in de schouwburg ervaart, af- 1 genomen. Men schouwt inderdaad meer toe. Men ondergaat. Maar men ondergaat dan toch een schoonheidsontroering van de eerste orde, die men niet graag zou missen.. Ik kan deze „Rosenkavalier" dan ook van harte aan de filmminnaars aan bevelen. P. W. Franse De British Royal Academy heeft beslo ten de veiling van de tekening van Leo nardo da Vinei uit te stellen tot oktober teineinde de Britse regering en kunstmin naars gelegenheid te geven de tekening aan te kopen voor een bedrag dat de Aca demy inmiddels heeft bepaald op 800.000 pond sterling (acht miljoen gulden). Oorspronkelijk zou de veiling van de te kening in juni plaatsvinden bij Sotheby's. Het besluit van de Academy om de teke ning te laten veilen verwekte grote be roering. Men vreesde dat na de veiling de tekening naar het buitenland zou verhui zen. De 49 leden van de Academy gaven de regering en de kunstminnaars drie maanden respijt om een inzamelingscam pagne te houden. De Academy is een zelfstandige organisatie die geen overheids steun ontvangt. De federale recherche (FBI) heeft een 26-jarige kunsthandelaar Greene gearre steerd die ervan wordt verdacht twee jaar geleden een schilderij van Paul Klee uit 1926 dat 50.000 dollar waard is te heb ben gestolen op een tentoonstelling in Californië en het later voor 3000 dollar te hebben verkocht aan een kunsthandel in München. Het doek, 25 x 35 cm. groot en getiteld „Jungwald Tafel" werd in december 1959 gestolen uit een tentoonstellingszaal van de universiteit van Californië. Het was in bruikleen afgestaan door de eigenares mevr. Maitland uit Los Angeles. In 1960 nam de thans gearresteerde Greene het doek mee naar Europa waar hij het in München van de hand deed. De kunst handel heeft het inmiddels doorverkocht aan het museum Berlin-Dahlem in Ber lijn. Met de opbrengst is Greene in Ameri ka een kunsthandeltje begonnen dat zich specialiseert in primitieve kunst. Als Greene schuldig wordt bevonden, kan hij als maxiumstraf tien jaar gevangenisstraf plus 10.000 dollar boete krijgen. DR. TRIMBOS VOOR DE RADIO Dr. C. Trimbos, directeur van het R.K. Instituut voor Geestelijke Gezondheidszorg te Amsterdam, zal eind april beginnen met een reeks van zes lezingen voor K.R.O.- radio, onder de titel „Gehuwd en Onge huwd". Wegens drukke werkzaamheden kon dr. Trimbos vorig jaar niet ingaan op het verzoek van de K.R.O. zijn lezingen serie voort te zetten, die eerder al bij zondere aandacht had getrokken. Naar aanleiding van talloze reacties zal hij ech ter tussen eind april en eind mei op de dinsdagavonden nog eens voor de micro foon komen. CASADESUS-PROGRAMMA In het dinsdagavond radioprogramma op 27 maart van de K.R.O. zijn drie pianoconcerten opgenomen, die worden uitgevoerd door het Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. André Rieu met medewer king van Robert Casadesus, zijn echtge note Gaby en hun oudste zoon Jean. Dit concert, dat werd uitgevoerd in het Staargebouw te Maastricht en door de K.R.O. werd opgenomen, omvat het con cert voor drie piano's en orkest van Joh. Sebastiaan Bach, Mozart's concert vqor twee piano's en het vierde pianoconcert van Ludwig van Beethoven. Advertentie nylons naar maat Advertentie ra A A rtKOnDIGIHGEtt En BESCHOUW!MGEN Vanuit Studio Irene te Bussum zal de N.T.S. op woensdagavond 28 maart van 20.30 uur 's avonds tot 1.00 uur 's nachts uitslagen geven van de die dag te houden verkiezingen voor de Provinciale Staten. De binnenkomende resultaten zullen van kanttekeningen worden voorzien door een aantal deskundigen, te weten, de heren dr. L. A. H. Albring (K.V.P.) drs. J. M. den Uyl (P.v.d.A.), mr. C. Berkhouwer (V.V.D.), dr. Veerman (A.R.), dr. J. W. van Hulst (C.H.U.) en H. J Lankhorst (P.S.P.). Laat op de avond, als de eind uitslag nagenoeg is kernen vast te staan, zullen enkele vooraanstaande politici hun mening omtrent de verkiezingsresultaten geven. Ter inleiding van de 27e Nederlandse boekenweek heeft Tom Bouws voor het K.R.O.-radio-programma van vrijdagavond 30 maart een klankbeeld geschreven, waarin tal van Vlaamse auteurs aan het woord komen. Dit programma, dat is ge titeld „Blijde Incomste, in 't letterkundig hof der lage landen" zal worden ingeleid door baron F. X. J. M. G. van der Straten Waillet, ambassadeur van België en mr. Y. Scholten, staatssecretaris van het mi nisterie van O. K. en W. K.R.O.-TEAM NAAR TURKIJE EN JORDANIë Een filmploeg van de K.R.O. is ver trokken naar Turkije en Jordanië voor een aantal programma's over Istanboel en het leven in Jordanië. Het team zal bestaan uit Nic. Notten, producer van de K.R.O.- TV, Henk Neuman, redacteur van het dag blad De Tijd, een free lance medewerker van de K.R.O. en een free lance camera' man. Zij keren 8 april terug. De ortho doxe patriarch van Constantinopel Athena- goras heeft zich bereid verklaard voor ae K.R.O. camera te spreken. In Jordanië zal de filmploeg opnamen maken in een dorp, waar de tijd stil is blijven staan en dat er precies zo uit ziet als tijdens Chris tus' Leven. Op maandag 16 april zal de K.R.O.-TV een documentaire aan dit dorp wijden. Er is een grote kans dat Koning Hoessein van Jordanië een gesprek zal toestaan en in ieder geval is zijn vroegere kinderjuffrouw, de Nederlandse mevrouw Müller, hiertoe bereid. Het Nederlands verplegend personeel in het ziekenhuis in Amman zal voor de camera komen; er zal aandacht besteed worden aan de Ne derlandse opgravingen in Deir Alla, en aan de beroemde Bijbel-school in Jeruza lem. „DE HUISARTS" OP HET SCHERM „De Huisarts" is de titel van een do cumentaire over huisartsen en patiënten, die de A.V.R.O. op donderdag 29 maart van 20.30 tot, 21.00 uur zal uitzenden. Ge troffen door het feit, dat de normale men selijke communicatie in, de huidige samen leving steeds gebrekkiger wordt en het contact met de huisarts emotioneel een steeds intenser karakter krijgt, hebben de samenstellers, Hans Keller en Romano M. Stinga, en de regisseur, Fred Hagenaar, in hun programma gepoogd een authentiek beeld te geven van de gevoelsverhouding tussen huisarts en patiënt. Hoe komt het dat van de huisarts vroeger vooral me disch verzorger van strikt lichamelijke de fecten thans de kennis en vaardigheid worden vereist, die van hem een halve psychiater maken? Is zijn opleiding aan deze moderne eisen aangepast? Met me dewerking van een aantal huisartsen, en kele andere wetenschapsmensen en patien ten zal worden getracht op deze en andere vragen een antwoord te geven. Vrijdag 23 maart, Concertgebouw, 20.15 uur: Concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest, o.l.v. Marinus Adam, m.m.v. de pianist Aldo Ciccolini. Uitgevoerd worden Hindemith, Mathis der Maler; Ravel, Pianoconcert in G en Franck, Symfonie in D. Zaterdag 24 maart, Muziekschool Toon kunst, 20 uur: „De interpretatie van het lied", instructieve zangvoordracht door Laurens Bogtman, die wordt begeleid door Leendert Huges, piano. (K.N.T.V., afd. Haarlem). Dinsdag 27 maart, Minervatheater, 20.15 uur: Concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest, o.l.v. Henri Arends, m.m.v. de pianist Theo Bruins. Uitgevoerd wordt een Beethoven-pro gramma: de ouverture Prometheus, het Derde pianoconcert en de Tweede symfo nie. Dinsdag 27 maart, Tuinzaal concertgebouw, 20 uur: Liederenavond door Fransesca Heineken, die wordt begeleid door Maarten Bon, piano. Het programma vér- meldt werken van Scarlatti, Vivaldi, Pergolesi e.a. Woensdag 28 maart. Concertgebouw, 20 uur: Concert door de Koninklijke Lieder- tafel „Zang en Vriendschap", o.l.v. Jack P. Loorij. Medewerking verlenen Albert de Klerk, orgel; Herman Scheij, bas; Emmy van Eden, piano; twee trombo nisten en een paukenist. Uitgevoerd wor den o.m. „Sonata da Chiesa", van Alex van Amerongen; enkele delen uit „Re quiem" voor mannenkoor van Franz Liszt; „Copla's", van Oscar van Hemel, „Skotse Trije", van Henk Badings en werken van Britten en Handel. Vrijdag 23 maart, Minervatheater, 20.15 uur: Het Amsterdams Volkstoneel o.l.v. Beppie Nooy geeft een voorstelling van „De Jantjes", van Herman Bouber. Zaterdag 24 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Theater met „Brieven van een dichter", van Michael Redgrave. Onder regie van Michael Warre treden o.m. op: Caro van Eyck, Loudi Nijhoff (a.g.), Winnifred Bosboom, Johan Schmitz en Henk van Efferen. Zondag 25 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Toneelgroep Theater met „De ad vocaat van de duivel", van Dore Schary. M.m.v. Josephine van Gasteren, Annie Langenaken, Hans Tiemeyer, Robert de Vries, Lo van Hensbergen e.a. Regie: Elise Hoomans. Dinsdag 27 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlandse Comedie met „Caro line", blijspel van W. Somerset Maugham. M.m.v. Mary Dresselhuys, Elisabeth Hoy- tink, Heieen van Meurs, Joan Remmelts, Jan Teulings (regisseur) e.a. Maandag 26 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Voorstelling van Flamengodansen door het Spaanse danspaar Susana Y José. Zaterdag 24 maart, „Die Raeckse", 20 uur: N.R.V. met „Betty weet het beter". Dinsdag 27 maart, Gebouw St. Bavo, 20 uur: „De Proveniers" met „Zeeman, pas op". Woensdag 28 maart, Minervatheater, 20 uur: Heemsteeds Amateurtoneel met „Het meisje met het leeuwejong". Donderdag 28 maart, Stadsschouwburg, 20 uur: Haarlemse Toneelclub met „Wat doen we met tante". Vrijdag 23 maart, Frans Halsmuseum, 20 uur: „Betekenis van de droom", laatste lezing uit een serie van twee door de Haarlemse zenuwarts dr. P. H. Esser. Maandag 26 maart, Frans Halsmuseum. 20 uur: .Kleurenfotografie voor gevorder den", laatste lezing uit een serie van twee door Dick Boer. Dinsdag 27 maart, Frans Halsmuseum, 20 uur: „De Matthaus Passion" tweede en laatste lezing met grammofoonplaten door Paul Chr. van Westering. Donderdag 29 maart, Frans Halsmuseum, 20 uur: Filmvoorstelling. Het programma wordt nog bekend gemaakt. Zondag 25 maart, Tuinzaal concertgebouw, 20 uur: Openbare dansavond. Maandag 26 maart, Concertgebouw, 20 uur: Verkiezing van „Miss Bril"-Noordhol- land. M.m.v. Ans en Jaap Daniëls, Ria Kuyken en Mies Bouwman (Stichting „Oog en Bril"). „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal: Tentoonstelling van schil derijen en aquarellen van Kees Laan. Dagelijks geopend van 10-17 uur; zondag van 14-17 uur. Tot 29 maart. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heiligland 13: Tentoonstelling van werk van zes leerlingen van het Studie-atelier Von Frihling in Hamburg. Dagelijks geopend van 9-17 uur en op maandag, woensdag en vrijdag tevens tijdens de concerten van 18-20 uur. Tot 31 maart. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein: Gedurende de maand maart expositie van grafisch werk van Ruth Fischer. Dagelijks geopend van 1022 AZIE.'-'ul*. AZIE NOORD - MERI Satellieten in O Zend-en ontvang —Voorbeeld van verbindingen baan ronddeaarde stations opdeaarde die hef systeem mogelijk maakt Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschafte boeken. Romans: Dinesen, Wintervertellingen; Paulhac, Wij hebben niet om het leven gevraagd; Prins, Ab moet brommen; Ben Gavriêl, Frieden und Krieg des Burgers Mahaschavi; Gardner, The case of the terrified typist; Stern, Golk; Cattaert, Les corps égoistes; Hardy, Le bois des amants; Oriano, La roulotte verte. Ontwikkelingsboeken: van de Geer, De mening van de psycholoog; Kretschmer, Körperbau und Charakter, 23/24. Aufl.; von Dürckheim, Hara, het dragende midden van de mens; Kwee Swan Liat en Sibbelee, China; Boots, Lange veld en Simons, Mijnheer de voorzitter; Diekmann, Als je het nog niet wist, voorlichting en levenskunst voor teenagers; Boomsma, Praktische wenken voor het projectie-onderwijs; Hoving, Wenken voor de praktijk voor jonge onderwijzers en on derwijzeressen; van de Loo. Bezigheidstherapie; Schaap, Kortegolf amateurisme; van Bussel, Luidsprekers en hun behuizing; Dirksen, Meet apparaten; Mehler, Woordenboek op de gedich ten van Homeros; Frisch, Herr Biedermann und die Brandstifter, Hörspiel; Sully Prudhomme, F. en G. Mistral, Gedichten-Proza; Berendsen, Kunstschatten van Rome; Bibeb aan de Rivièra; Bermt, Altes Glas; van der Mueren, Perspectief van de Vlaamse muziek sedert Benoit; Sluimers, De Delta-landen van Zuidoost-Azië; Den vader- lant ghetrouwe, Wilhelmina prinses der Neder landen; Suer. Het dagelijks leven van onze voor ouders in het midden van de 19de eeuw; Chana- kya, Nehroe; Kronenberg, Over mensen en boe ken. uur; dagelijks klassiek grammofoon platenconceri van 2122 uur. Galerie „Uittenhout", Kleine Houtstraat 41: Tentoonstelling van gouaches, teke ningen en grafiek van Wim Snitker. Van zondag af dagelijks geopend van 10.30 17 uur; zondag van 1417 uur. Museum „Het Huis Van Looy", Kleine Houtweg: Scholieren exposeren beelden de kunst. Geopend 9-13, 14-17 en 20-22 uur. Tot 26 maart. Bisschoppelijk Museum Jansstraat: Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Het museum is geopend iedere werkdag, uitgezonderd maandag van 10-12.30 en van 13.30-17 uur; op zon- en feestdagen van 14-17 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 10-17 uur; zon dag van 13-17 uur. Teylermuseum Spaarne 16: Tentoonstelling uit eigen bezit. Schilderijen 19de en 20- ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen, his- torisch-natuurkundige instrumenten, 31- toons Fokker-orgel. Dagelijks geopend (behalve op maandag) van 11-15 uur. De eerste zondag van elke maand van 13-15 uur. Frits Butzelaar had donderdagavond de accenten wel zwaar gelegd op de tekst, die zijn spelers moesten uitspreken in „Herfst in New-York". Die tekst was op zichzelf al genoeg aangezet om een licht voetiger behandeling te vragen. Er stak in de tragi-komedie van een vergeten to neeldiva, die wordt aangezocht om de rol van een oude gravin te spelen en in de mening verkeert dat men haar vraagt voor de rol van het mooie jonge meisje, een heel fijn draakje, dat gelukkig door de schrijver was getemd, maar zulks ten koste van het tempo. Jammer genoeg wist regisseur Butzelaar door zijn aanpak de zaken niet te verhaasten met het ge volg dat wij zwaar door de verwikkelin gen sukkelden. Het was dan ook vooral een lesje in de stijl van acteren, die op het scherm kwam, interessant, doch niet geheel overeenkomstig de bedoeling, om dat de dramatische actie zoek raakte. Pas tegen het eind kwam die en ze kwam goed. Dat vergoedde dan veel. De rubriek „Kijk op Kunst" bevatte ditmaal een boeiende reportage over het grime ren van acteurs, in dit geval was Henk van Ulsen het graag geziene „slachtoffer". HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00- 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.18 Pluk de dag (gr.). 8.50 Van en voor bejaarden. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Kamermuziek (gr.). 11.00 Voor de zieken. 11.45 Chansons de France. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Metropole orkest en solist. 12.30 Medede lingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Lichte grammofoonmuziek. 12.50 Ac tualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen- nieuws. 13.25 Amateursprogramma. 13.45 Voor de jeugd. 14.10 Franse les. 14.30 Voor de jeugd. 15.30 Lichte muziek. 15.50 Licht instrumentaal sextet. 16.10 Als de dag van gisteren, klankbeeld. 16.40 Instrumentaal kwartet met zangsolisten. 17.00 Sportperi- scoop. 17.10 Instrumentaal octet. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Nieuwe klassieke grammofoonplaten. 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Strijkorkest. 18.50 Praatje voor poli tieke voetgangers. 19.00 Nieuws. 19.10 Ac tualiteiten. 19.25 Wie het weet mag het zeggen, wedstrijd in muzieklitteratuurken- nis. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Prome nade-orkest en solist. 20.50 Van klanten en wanten weten, vragenbeantwoording. 21.00 Tierelantijnen, gevarieerd programma. 22.00 Kopstukken, problemen van luiste raars. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Religieuze muziek met commen taar. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmu ziek. 8.35 Van de voorpagina, praatje. 8.40 Grammofoonmuziek. 8.50 Wegwijs, tips voor trips en vakanties. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke orgelmuziek (gr.). 9.40 Koorzang. VPRO: 10.00 Samen thuis, reportage. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Licht orkest (herhaling van vrijdagavond jl.). 10.50 Tentoonstellings agenda. 10.55 Licht ensemble. 11.20 Sport nieuws. 11.45 Jacht op geluid, klankbeeld. 12.00 Lichte grammofoonmuziek. 12.15 Van de wieg tot het graf, vragenbeantwoording. 12 30 Mededelingen ten behoeve van land en tuinbouw. 12.33 Lichte grammofoonmu ziek. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Instrumentaal trio; lichte muze, 13.35 Tus sen mens en nevelvlek, populair-weten- schappelijke lezing. 13.50 Instrumentaal sextet: lichte muziek. 14.10 Voor de jeugd. 14.45 Lichte grammofoonmuziek. 15.00 Pro menade-orkest en soliste. In de pauze (plm. 15.45-16.05): boekenwijsheid. 17.00 Radio Jazzclub. 17.30 Actualiteiten. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Lichte grammofoon muziek. 18.30 Licht ensemble. 19.00 Artis tieke Staalkaart. 19.25 Nieuws. VPRO: 19.30 Bijbelse miniaturen, lezing. 19.45 Ka mermuziek. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Van toren tot toren, uitwis selingsprogramma. 21.45 Lichte grammo foonmuziek. 21.50 Socialistisch commen taar. 22.05 Wie is het?, quizprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Vissen in troebel wa ter. hoorspel (deel 4). 23.10 Walsorkest. 23.40 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-2400 Nieuws. BRUSSEL 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek. 12 30 Weerberichten. 12.35 Gevarieerde muziek (vervolg). 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de teenagers. 14.00 Filmvaria. 14.30 De Academie der Discofielen. 15.30 Amuse mentsmuziek. 16.00 Theaterkroniek. 16.20 Amusementsmuziek. 16.45 Reportage over de industriële uitbouw van Vlaanderen. 17.00 Nieuws. 17.15 Dagklapper en litur gisch bericht. 17.20 Liturgische zangen. 17.30 Lichte muziek. 17.45 Engelse les. 18.00 Kerkorgelconcert. 18.30 Voor de sol daten. 19.00 Nieuws. 20.00 Van toren tot toren, uitwisselingsprogramma. 22.00 Nieuws. 22.15 Amusementsmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Amusementsorkest. 23.55 Bal. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG WIJZIGING TELEVISIEPROGRAMMA AVRO Aangezien de reportage van de wereld kampioenschappen kunstrijden op de schaats op zaterdag 17 maart meer tijd in beslag nam dan aanvankelijk was voor zien, moest op die avond het programma „Hou je aan je woord" vervallen. Dit litte raire spel zal hedenavond worden uitge zonden. Het door de AVRO te vaarzorgen tele visieprogramma is dientengevolge als volgt samengesteld: 20.20-21.00 uur Flits. 21.00- 21.30 uur Susana y José, 21.30-22.15 uur Jacques Brei (in „Domino"), en 22.15-22.55 uur Hou je aan je woord. VOOR ZATERDAG NCRV: 15.00 Korte speelfilm. 15.25 Do cumentaire film. 16.00 Zang en conférence met muzik. begeleid. 16.25 Lente in Praag. 16.35 Dier in 't vizier. 17.00 Voor de kin deren (-17.30). 19.30 TV-film. 19.55 Morgen is het zondag. NTS: 20.00 Journaal en weer overzicht. NCRV: 20.20 Memo. 20.30 Lichte muziek. 21.00 De vier dochters Bennet, TV- feuilleton. (deel VI). 21.45 Speelfilm. 22.10 Voordracht en toneel. 22.40-22.50 Dagslui ting. 1

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13